تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

atusa-as

عضو جدید
اگر بخوایم کد همکف 1 بگیریم کد زیرزمین میشه -1.70 و رمب سواره رو از قسمت 00 زمین میگیریم

nosh

عضو جدید
سلام وقت بخیر یه سوال در مورد زمین های شیب دار . ممنون میشم جواب بدین
اگه ما زمین شیب داری داشته باشیم که یک طرف ان +-00باشه و طرف دیگه -1 اونوقت کد زیر زمین میشه -2.80درسته؟
اگه حالا ما زمینی داشته باشیم که یک طرف +-00 باشه و طرف دیگه +1 باشه اونوقت کد زیر زمین رو چه طوری یعنی نسبت به کدوم کد زمین بدست میاریم؟خواهشا جواب بدین ممنون
سلام
اگه سقف رو 40 بگیری میشه -2.80
سوال دومتون ...ما نسبت به 0.00 میسنجیم فرقی نداره میشه -1.80 کد زیرزمینتون

adambarfi

عضو جدید
سلام ببخشیدچه طور ارتفاع را حساب کردید که 15 شده ؟؟ و درز انقطاع 7.5

adambarfi

عضو جدید
اولا که بهت آفرین میگم مطئنم قبول میشی چون به سرعت داری تمرینارو انجام میدی خیلی عالیههه!!!

زیرزمین:
1-چطوری برا تاسیساتت پنجره گذاشتی؟ مگه ارتفاع جواب میده؟!
2-رمپ خودرو وقتی شیبش عوض میشه دوباره باید اون یک متر ده درصدی رو در نظر بگیر.. یعنی برای این رمپ که میرسه به ایستگاه 5 در 5 باید کلا 4 تا یک متر داشه باشی نه تا و طول رمپت هم بیشتر میشه یکم
3- در آسانسورتو چرا دیوار کشیدی؟!
4- پله های زیرزمین از دوسوم برش میخوره و خطای بعد از خط برش به صورت خط چین رسم میشه
5- در تاسیسات دو لنگه
6- طول رمپتم حتی اگر بخوای دو تا یک متر حسااب کنی کم حساب کرد 8.66 میشه
همکف
7- خط فلش پله رم بذار
1- سرگیری!!!!!! الان احساس نمیکنی جای جک و پله ی مسکونیت تو همکف دو تا از پارکینگاتو به فنا داده؟! این جک و پله ارتفاع مفید 2.4 برای پارکینگو از بین برده معمولا باید زیر این دو در زیرزمین فضایی مثل انباری مثل تاسیسات باشه که چند تا پله بدی بره پایین و به ارتفاع مفید برسی.. یا خاک پر باشه ..
2- پیشخوانتو مشخص کن.. فضای فروشه چی؟ مغازه نیست که
:D
3- در باکس پله در همکف رو به بیرون باشد
4- باز در آسانسور نداری دیوار کشیدی
اول
1- باکس پله ات در نداره چرا
2- از تو نورگیرت تیر رد شده (که حالا یه سری دوستان نظر متفاوت دارن)
مقطعتم مشکل داره چاله آیانسور که نداری ..سقفای بین آسانسورت چرا رسم شده و کلا هم خط برشتو تو پلان رسم نکردی ببنیم از کجا برش خورده

سلام
میشه طول رمپ و 1متر را توضیح بدید برای بنده ممنونم

افروغ

عضو جدید
اگه ما زمین شیب داری داشته باشیم که یک طرف ان +-00باشه و طرف دیگه -1 اونوقت کد زیر زمین میشه -2.80درسته؟
اگه حالا ما زمینی داشته باشیم که یک طرف +-00 باشه و طرف دیگه +1 باشه اونوقت کد زیر زمین رو چه طوری یعنی نسبت به کدوم کد زمین بدست میاریم؟خواهشا جواب بدین ممنون

تو صورت سوال گفته : طبقه همکف ، 10+ سانت نسبت به تراز 0.00

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    15.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

smosalli

عضو جدید

همیشه برای رمپ باید جایی رو انتخاب کنی که طول رمپ کمتری بهت میده.

smosalli

عضو جدید
دوستان عزیز در مورد طراحی و جانمایی کانال های کولر اگر چیزی میدونید و لطف کنید توضیح بدید ممنون میشم.:smile:

بهروز27

عضو جدید
مشاهده پیوست 244583سلام بچه ها لطفا درمورد تمرین سال92 من نظراتوایراداشوبگین؟
سلام کار نسبتا خوب کاملی داری خسته نباشید یه سری ایرادات بنظر من رسیدکه

تو زیر زمین..داکت تاسیسات نزاشتی که تا بام میره بالا
بهتره تعداد پله ها را با ارتفاعشون یاداشت کنی مثلا n=18 با h=17
کد ارتفاعی تو پاگرد ها را هم حتما بزار
اندازه گیری راه پله نزاشتی حواست به سر گیر بودن ستون هات تو پاگرد باشه که بنظر میاد تو پاگردت مشکل سر گیری داری
واسه همکفت درب پارکینگ دیوار کشیدی که اگه دو سوم در نظر بگیریم در دیده میشه
نورگیری که تو همکف گذاشتی فقط اگه خواستی بصورت خط چین نشون بده بخاطر اینکه تو همکف نورگیر نداری واز طبقات شروع میشه
کد ارتفاعی داخل نورگیرت بزار تو تمام طبقات رو پشت بام هم همینطور
فروشگاه همکفت حداقل باید 25متر باشه که ار تو حدودا 20 متره
داکت های که تو طبقات گذاشتی تو همکف هم نشون داده میشوند که نشون ندادی
دریچه بازدیدهم بهتره برای داکت اصلیت بزاری

saraafsoon

عضو جدید
سلام کار نسبتا خوب کاملی داری خسته نباشید یه سری ایرادات بنظر من رسیدکه

تو زیر زمین..داکت تاسیسات نزاشتی که تا بام میره بالا
بهتره تعداد پله ها را با ارتفاعشون یاداشت کنی مثلا n=18 با h=17
کد ارتفاعی تو پاگرد ها را هم حتما بزار
اندازه گیری راه پله نزاشتی حواست به سر گیر بودن ستون هات تو پاگرد باشه که بنظر میاد تو پاگردت مشکل سر گیری داری
واسه همکفت درب پارکینگ دیوار کشیدی که اگه دو سوم در نظر بگیریم در دیده میشه
نورگیری که تو همکف گذاشتی فقط اگه خواستی بصورت خط چین نشون بده بخاطر اینکه تو همکف نورگیر نداری واز طبقات شروع میشه
کد ارتفاعی داخل نورگیرت بزار تو تمام طبقات رو پشت بام هم همینطور
فروشگاه همکفت حداقل باید 25متر باشه که ار تو حدودا 20 متره
داکت های که تو طبقات گذاشتی تو همکف هم نشون داده میشوند که نشون ندادی
دریچه بازدیدهم بهتره برای داکت اصلیت بزاری
1-ممنون به خاطراینکه باحوصله نگاه کردین وایراداشو گفتین
2-فکرنمیکنم ستونام سرگیرباشه واسه چی بایدباشه منظورتون کدوم پلس؟
3-والا درموردنورگیررسماهمکف نورگیرگزاشتم چون لابیمون فضاش بزرگه واز7مترتجاوزمیکنه نورگیرگذاشتم که ان بی نوریو تامیین بکنه فقط یادم رفت پنچره نزاشتم
4-اما درمورد کدنورگیری پشت بام والا نمیدونم چطوری حساب میشه توکاربچه هادیدم کد مثلا+3 دادن درحالیکه نمیدونم چطوره شده اخه اگه اطلاع دارین منم راهنمایی کنین
5-داکتارو بایدخط چین همکف نشون بدیم درست ولی نشون دادن یاداشتن داکت همکف الزامی نیست چوت داکت اصلی همه لوله ها....روازطریق سقف کاذب وظیفشوبرعهده میگیره ممنون بازم بازم خوشحال میشم ایراد بگیرین خیلی موشکافانه تر
راستی ستونام بخصوصا ستونb1درسته؟درموردجانماییشو....؟

بهروز27

عضو جدید
1-ممنون به خاطراینکه باحوصله نگاه کردین وایراداشو گفتین
2-فکرنمیکنم ستونام سرگیرباشه واسه چی بایدباشه منظورتون کدوم پلس؟
3-والا درموردنورگیررسماهمکف نورگیرگزاشتم چون لابیمون فضاش بزرگه واز7مترتجاوزمیکنه نورگیرگذاشتم که ان بی نوریو تامیین بکنه فقط یادم رفت پنچره نزاشتم
4-اما درمورد کدنورگیری پشت بام والا نمیدونم چطوری حساب میشه توکاربچه هادیدم کد مثلا+3 دادن درحالیکه نمیدونم چطوره شده اخه اگه اطلاع دارین منم راهنمایی کنین
5-داکتارو بایدخط چین همکف نشون بدیم درست ولی نشون دادن یاداشتن داکت همکف الزامی نیست چوت داکت اصلی همه لوله ها....روازطریق سقف کاذب وظیفشوبرعهده میگیره ممنون بازم بازم خوشحال میشم ایراد بگیرین خیلی موشکافانه تر
راستی ستونام بخصوصا ستونb1درسته؟درموردجانماییشو....؟

خواهش میکنم.
توطبقاتت عرض پاگردت1.20هست که ده سانت بخاطر ستون هات گرفته میشه و میشه 1.10 که بهتره حواسته باشه
واسه کد نور گیری پشت بام هم کف نورگیرت هست که اگه تو از همکف رفتی تا سقف کدش میشه 1.20+ از هر طبقه ای که بری بالا کدش همون میشه و نورگیرت هم تو پلان شیب بندی اشتباه نشون دادی باید واسه نورگیری هم شیب بندی کنی.. و همچنین تو تمام طبقات هم باید کد ارتفاعیش بزنی
تا اونجای که من میدونم واسه داکت هاباید تو همکف هم نشون بدی داخل زیر زمین خط چین نشون بدیم..اما بازم بقیه دوستان بپرس
در مورد ستونb1 هم نیازی نیست اینجور نشون بدی همونA.B.C.D نشون بده

saraafsoon

عضو جدید
خواهش میکنم.
توطبقاتت عرض پاگردت1.20هست که ده سانت بخاطر ستون هات گرفته میشه و میشه 1.10 که بهتره حواسته باشه
واسه کد نور گیری پشت بام هم کف نورگیرت هست که اگه تو از همکف رفتی تا سقف کدش میشه 1.20+ از هر طبقه ای که بری بالا کدش همون میشه و نورگیرت هم تو پلان شیب بندی اشتباه نشون دادی باید واسه نورگیری هم شیب بندی کنی.. و همچنین تو تمام طبقات هم باید کد ارتفاعیش بزنی
تا اونجای که من میدونم واسه داکت هاباید تو همکف هم نشون بدی داخل زیر زمین خط چین نشون بدیم..اما بازم بقیه دوستان بپرس
در مورد ستونb1 هم نیازی نیست اینجور نشون بدی همونA.B.C.D نشون بده
ممنون مهندس ازتوضیحات کاملت ولی من شیب بندی بام تونورگیر پشت بام بچه هایی که قبول شدن یه ضریدرکشیدن ندیدم شیب بندی کنن وتصوریندارم اگه شمانمونه پلانی دیدین لطفابزارین تاپیک منم تصورداشته باشم چطوربکشم راستی داکت کناراسانسوردرسته بهنظرم یایدتا اخر پشت بام دستگاه پله ادامه پیداکنه وهمچنین دریچه بازدید که توبرش نمیکشیم ؟

آخرین ویرایش:

smosalli

عضو جدید
ممنون مهندس ازتوضیحات کاملت ولی من شیب بندی بام تونورگیر پشت بام بچه هایی که قبول شدن یه ضریدرکشیدن ندیدم شیب بندی کنن وتصوریندارم اگه شمانمونه پلانی دیدین لطفابزارین تاپیک منم تصورداشته باشم چطوربکشم راستی داکت کناراسانسوردرسته بهنظرم یایدتا اخر پشت بام دستگاه پله ادامه پیداکنه وهمچنین دریچه بازدید که توبرش نمیکشیم ؟

توی بام نورگیر رو نباید دو خطه نشون بدی یعنی ضخامت دیوار دبده نمیشه پس نشون هم داده نمیشه!
توی پلان همکفتون قسمت بالای رمپ(شروع رمپ) نباید دیوار بکشی که عقب نشینی همکف بدلیل سرگیری رمپ مشخص باشه.

sheitonak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. ببخشید یه سوال داشتم. باید با راپید کشید نقشه ها رو؟ یا با مدادم کافیه؟

saraafsoon

عضو جدید
سلام. ببخشید یه سوال داشتم. باید با راپید کشید نقشه ها رو؟ یا با مدادم کافیه؟
بایدی وجودنداره خیلیامدادی کشیدن قبول شدن به ارشیوقبول شدگان برین میبینین خیلیا بامدادکشیدن

آخرین ویرایش:

saraafsoon

عضو جدید
توی بام نورگیر رو نباید دو خطه نشون بدی یعنی ضخامت دیوار دبده نمیشه پس نشون هم داده نمیشه!میشه بازم توضیح بدین متوجه نمیشم
توی پلان همکفتون قسمت بالای رمپ(شروع رمپ) نباید دیوار بکشی که عقب نشینی همکف بدلیل سرگیری رمپ مشخص باشه.
پس دیوارنکشم چیکارکنم قسمتی که سرگیرمیشرو دیوارکشیدم دیگه چیکارکنم گیج شدم؟

smosalli

عضو جدید
پس دیوارنکشم چیکارکنم قسمتی که سرگیرمیشرو دیوارکشیدم دیگه چیکارکنم گیج شدم؟

توی بام نورگیر رو نباید دو خطه نشون بدی یعنی ضخامت دیوار دبده نمیشه پس نشون هم داده نمیشه!

روی پلان خودتون نشون دادم که کجا رو نباید دیوار نشون بدی,بالای رمپ رو بخاطر سرگیری اومدیم عقب,پس از شروع رمپ تا جایی که سرگیری حل بشه تو همکف میایم عقب و اون محدوده خالیه.
متوجه شدید؟

پلان بام مثل اینه که داری از هلیکوپتر پایین رو نگاه میکنی,جانپناه بام رو میبینیم پس دور تا دور پلان رو دوخطه میکشیم,داکتها کمی بالاتر از سطح بام هستند پس ضخامت دیواره های بالا اومده رو میبینیم,اما نورگیر جانپناه نداره وضخامت دیواری هم نداره(تو طبقات دوخطه است چون برش خورده) پس دوخطه کشیده نمیشه.مشاهده پیوست Drawing1.rar

parigol1364

عضو جدید
ببخشید مگه کد ارتفای زیر زمین نمیشه 2.80-؟ از 1.5- باید 1.30- پایین رفن خب 15./1.3 برابر با 8.66 میشه

saraafsoon

عضو جدید
روی پلان خودتون نشون دادم که کجا رو نباید دیوار نشون بدی,بالای رمپ رو بخاطر سرگیری اومدیم عقب,پس از شروع رمپ تا جایی که سرگیری حل بشه تو همکف میایم عقب و اون محدوده خالیه.
متوجه شدید؟

پلان بام مثل اینه که داری از هلیکوپتر پایین رو نگاه میکنی,جانپناه بام رو میبینیم پس دور تا دور پلان رو دوخطه میکشیم,داکتها کمی بالاتر از سطح بام هستند پس ضخامت دیواره های بالا اومده رو میبینیم,اما نورگیر جانپناه نداره وضخامت دیواری هم نداره(تو طبقات دوخطه است چون برش خورده) پس دوخطه کشیده نمیشه.مشاهده پیوست 244632
متاسفانه من اتوکدندارم کاش پی دی افشومیفرستادین یاعکس توپلان منم چیزی نشون ندادین فکرکنم یادتون رفت:D

بهروز27

عضو جدید
اره داکت اصلی تا پشت بام میره درسته دریچه بازدید هم تو پلانت نشون بده اگه تو برش هم میبینی بکش
واسه نورگیر هم اینجوری تو پلان بام نشون میدن عکسش میزارم ببین
http://8pic.ir/images/ma8iynnt6eoaiy909sv9.png

افروغ

عضو جدید
ببخشید مگه کد ارتفای زیر زمین نمیشه 2.80-؟ از 1.5- باید 1.30- پایین رفن خب 15./1.3 برابر با 8.66 میشه

کف زیرزمین میشه 2.60-
10 سانت واسه همکف میریم بالا،کلا ارتفاع زیرزمین میشه 2.70

درحقیقت ما واسه ارتفاع 1.10 متر داریم رمپ میذاریم.........که 110 تقسیم بر 15 میشه 7.34 متر

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    15.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

aydaaaa

کاربر بیش فعال
بچه یه سوال داشتم تویه اسفند 91 گفته همکف تو تراز حداکثر1.20،ینی میشه تو تراز0.00هم گرفت،اگه تو تراز 0بگیریم چی میشه،مشکل داره؟؟
نه اگه اینجور میگه یعنی مختاری. فقط حداکثرو واست مشخص کرده

saraafsoon

عضو جدید
اره داکت اصلی تا پشت بام میره درسته دریچه بازدید هم تو پلانت نشون بده اگه تو برش هم میبینی بکش
واسه نورگیر هم اینجوری تو پلان بام نشون میدن عکسش میزارم ببین
http://8pic.ir/images/ma8iynnt6eoaiy909sv9.png

اهان متوجه شدم ببین اگه دقت کنین منم اینطوری کشیده بودم بعدباغلط گیرپاک کردم اخه نگاه کنین تاپیک قبول شدگان نگاه کنین انجوری کشیدن منم گفتم حتما اینطوری درسته مثلاتصحیح کردم

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
میشه طول رمپ و 1متر را توضیح بدید برای بنده ممنونم
طول رمپ اون ارتفاعی که باید طی کنید تا به زیرزمین برسید منهای 0.2 بعد عدد به دست آمده تقسیم بر 0.15 ععدد به دست آمده به اضافه ی 2
مثلا
1.5-0.2=x
x/0.15=y
y+2 میشه جواب

اگر یه ایستگاه داشته باشم باید قبل و بعد از ایستگاه اون متر باشیب درصدو داشته باشیم

1.5-0.4=x
x/0.15=y
y+4 میشه جواب

MK6

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز در مورد طراحی و جانمایی کانال های کولر اگر چیزی میدونید و لطف کنید توضیح بدید ممنون میشم.:smile:

کانال کولر حداقل ابعادش 50*60 و از 30*45 هم نمیتونه کمتر باشه و شما برای هر واحد ی کانال کولر باید در نظر بگیرید، که پشت بام بهترین محل برای نصبش،به شرطی اینکه کولرها به اندازه لازم از دیوار و از همدیگه فاصله داشته باشن همچنین علاوه بر پشت بام تو بالکنم نصب میشه ولی به دلیل اینکه معمولا فضای کمی براش در نظر میگیرن مشکل ساز، که در صورتیکه فضای کافی برای دسترسی بهش در نظر گرفته بشه تراس هم میشه نصب کرد که در این صورت ابعاد اون رو میتونید به 15*35 هم تقلیل بدید.

smosalli

عضو جدید
کانال کولر حداقل ابعادش 50*60 و از 30*45 هم نمیتونه کمتر باشه و شما برای هر واحد ی کانال کولر باید در نظر بگیرید، که پشت بام بهترین محل برای نصبش،به شرطی اینکه کولرها به اندازه لازم از دیوار و از همدیگه فاصله داشته باشن همچنین علاوه بر پشت بام تو بالکنم نصب میشه ولی به دلیل اینکه معمولا فضای کمی براش در نظر میگیرن مشکل ساز، که در صورتیکه فضای کافی برای دسترسی بهش در نظر گرفته بشه تراس هم میشه نصب کرد که در این صورت ابعاد اون رو میتونید به 15*35 هم تقلیل بدید.

ممنون:smile:

• Like
واکنش ها: MK6
وضعیت
موضوع بسته شده است.