تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
اول درصد شی زمین رو از ارتفاع هایی که بهت دادن در میاری بعدش از طریق درصد شیب زمین میزارن ارتفاع هر نقظه ای از زمین رو محاسبه میکنید

اونجوری کارتون سخت میشه...ولی اشتباه نیست...فقط باید محاسبه کنید دگ....همین فرمول رو برای سه چهارم و ....باید حساب کنی
ممنون عزيزم فقط درصد شيب زمين و چجوري به دس مياريم.؟
ميشه كامل تر توضيح بدي.؟

yas..

عضو جدید
پله

پله

این عکس را ببینید به نظرم جدید بود

پیوست ها

• untitled.rar
    98 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yas..

عضو جدید
خوب این مشخصه این تصاویر کتاب دکتر صدیق هست و به نظر من کمی اصلاحات باید روی کتاب صورت بگیره...ما طبق مبحث 4 باید عمل کنیم نه کتابهای متفرقه
شما درست میگین منم شک داشتم ولی میخواستم مطمئن بشم پس اون درب جلوی آسانسور و همچنین این عکسی که الان میذارم را شما چه نظری دارین؟؟؟؟؟؟؟مشاهده پیوست untitled.rar
این عکسایی که گذاشتم از ی جزوه بود .پاسیوهاش درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من مباحث را خوب خوندم این عکسا را که دیدم گیج شدم .

b_arch_5

کاربر بیش فعال
يه سوال ديگه
تو آبان ٩٣ گفته طبقه هم كف به عنوان نيم طبقه يعني چي.؟؟
يعني طبقه هم كف بالكن تجاري داره.؟

خانه آبشار

عضو جدید
سلام دوست عزیز فکر میکنم اشتباه گفته شده...شعاع میانی باید 6.5 متر باشد...که اگر عرض رمپ 3.5 باشه یعنی شعاع داخلی میشه 4.75
محاسبه اش به این شکل میشه
رمپ چرخشی همیشه مسیری به طول یک چهارم ربع دایره طی میکنه....
شعاع دایره ای که ماشین ما طی میکنه همون 6.5 متر است
محیط این دایره رو اگر محاسبه کنید و ربع اون رو در بیارید میشه طول 10.21
طول رمپ چرخشی شما میشه 10.21 یعنی ارتفاع 1.53....یعنی اگر زیرزمین شما مثلا 1.53 رفته باشه پایین شما ظول رمپتون همون ربع دایره میشه...اگر شابلون نداشته باشید هم خیلی راحت ترسیم میشه....
وقت بخیر خانم مهندس_اگه شعاع گردش 5 باشه و رمپمون 3.5 اونوفت 3.5 و تقسیم بر 2 کنیم میشه 1.75
5+1.75
6.75*2=قطر
3.14*13.5=محیط
تقسیم بر 4 =طول رمپ گردشی(10.59)
اگه اشتباه بود لطفا اصلاح کنید ممنون.

faeal

عضو جدید

یه سوال مگه نگفته برش طولی بزنید که هم از آسانسور و هم از پله رد بشه وقتی آسانسور تو راستای پله نیست چه جور برش طولی از هر و رد میشه؟؟

faeal

عضو جدید
بچه یه سوال داشتم تویه اسفند 91 گفته همکف تو تراز حداکثر1.20،ینی میشه تو تراز0.00هم گرفت،اگه تو تراز 0بگیریم چی میشه،مشکل داره؟؟

بهروز27

عضو جدید
بچه ها من یه توضیح ساده برا رمپ گردشی میدم
اول اینکه مزیتی که رمپ گردشی داره نسبت به مربع 5در5 اینه که طول کمتری طی میکنه ودرطرج های که مشکل فضا داریم برای جانمایی پارکینگ ها اجرای رمپ گردشی خیلی بهتر است از مربع 5در5. بخصوص در زمین های که عرض زمینمون کمتر از10متر باشد
برای کشیدن رمپ گردشی یا همون ربع دایره به شعاع 6.5متر ...البته این راهی که میگم فقط برای سرعت بخشیدن سرجلسه ازمونه و میشه سر جلسه دستی کشید

مرحله اول اینکه یه مربع به ابعاد8.25در8.25 بکشیم
مرجله دوم از همون جهتی که قرار قوس رمپون باشه یه مربع دیگه به ابعاد6.50در6.50 میکشیم
مرجله سوم دوباره از همون جهتی که قرار قوس رمپون باشه یه مربع کوچیکتر به ابغاد4.75در4.75 میکشیم
مرجله چهارم .بعد بوسیله یک کمان سر این مربع هارا بهم میرسونیم
عکسش میزارم که کامل درک کنید این موضوع را...البته توصیه میکنم این مراحل یه بار بصورتی دستی انجام بدید
http://8pic.ir/images/26lo7ntccm5pehny2alm.png

آخرین ویرایش:

خانه آبشار

عضو جدید
بچه ها من یه توضیح ساده برا رمپ گردشی میدم
اول اینکه مزیتی که رمپ گردشی داره نسبت به مربع 5در5 اینه که طول کمتری طی میکنه ودرطرج های که مشکل فضا داریم برای جانمایی پارکینگ ها اجرای رمپ گردشی خیلی بهتر است از مربع 5در5. بخصوص در زمین های که عرض زمینمون کمتر از10متر باشد
برای کشیدن رمپ گردشی یا همون ربع دایره به شعاع 6.5متر ...البته این راهی که میگم فقط برای سرعت بخشیدن سرجلسه ازمونه و میشه سر جلسه دستی کشید

مرحله اول اینکه یه مربع به ابعاد8.25در8.25 بکشیم
مرجله دوم از همون جهتی که قرار قوس رمپون باشه یه مربع دیگه به ابعاد6.50در6.50 میکشیم
مرجله سوم دوباره از همون جهتی که قرار قوس رمپون باشه یه مربع کوچیکتر به ابغاد4.75در4.75 میکشیم
مرجله چهارم .بعد بوسیله یک کمان سر این مربع هارا بهم میرسونیم
عکسش میزارم که کامل درک کنید این موضوع را...البته توصیه میکنم این مراحل یه بار بصورتی دستی انجام بدید
http://8pic.ir/images/26lo7ntccm5pehny2alm.png
تو مبحث 4 نوشته حداقل شعاع گردش 5 متر یعنی از مرکز تا خط وسط رمپ_شما 6.5 گرفتین درسته؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
يه سوال ديگه ؛)
چرا وقتي ميگه مثلا ترازه هم كف ١٠+ ميايم ١٠ سانت از ارتفاع زير زمين كم ميكنيم.؟
نميشه اون ١٠ سانت و تو هم كف با كفسازي جبران كرد.؟
حتما بايد از ارتفاع زير زمين كم كنيم.؟؟

يه سوال ديگه
تو آبان ٩٣ گفته طبقه هم كف به عنوان نيم طبقه يعني چي.؟؟
يعني طبقه هم كف بالكن تجاري داره.؟

کیست مرا یاری کند...؟؟؟:(

mane1

عضو جدید
سلام
برا همکف تجاری نمیتونه از حیاط مسکونی نور بگیره

مرسی نکته مهمی بود البته ساکنین خونه هم دسترسی به حیاط ندارند فکر کنم خودش مسئله بزرگیه
سوالم الان اینه نکته ای که فرمودیدخیلی مهمه ؟ چون عمران اشراق هم توی حلش رعایت نکرده بود. و اینکه حل این نکته برای دسترسی سخته و 100 مترآزانس را جواب نمیده، سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

mane1

عضو جدید
یه سوال مگه نگفته برش طولی بزنید که هم از آسانسور و هم از پله رد بشه وقتی آسانسور تو راستای پله نیست چه جور برش طولی از هر و رد میشه؟؟
کلی گفته منظورش این نبوده حتماً همزمان از هر دو رد بشه.

بهروز27

عضو جدید
بچه ها تو ازمون خرداد و ابان 93 که حیاط نداریم دسترسی همکف به زیرزمین چجور میشه باید دو تا دسترسی داشته باشیم یکیش که از طریق دستگاه پله با اسانسور اون یکی چجور میشه ؟؟؟

smosalli

عضو جدید
بچه ها تو ازمون خرداد و ابان 93 که حیاط نداریم دسترسی همکف به زیرزمین چجور میشه باید دو تا دسترسی داشته باشیم یکیش که از طریق دستگاه پله با اسانسور اون یکی چجور میشه ؟؟؟

فقط از طریق پله و آسانسور دیگه,چرا دو تا دسترسی؟

nosh

عضو جدید
مرسی نکته مهمی بود البته ساکنین خونه هم دسترسی به حیاط ندارند فکر کنم خودش مسئله بزرگیه
سوالم الان اینه نکته ای که فرمودیدخیلی مهمه ؟ چون عمران اشراق هم توی حلش رعایت نکرده بود. و اینکه حل این نکته برای دسترسی سخته و 100 مترآزانس را جواب نمیده، سپاس فراوان

اول اینکه جانمایی پله به نظرمن زیاد مناسب نیست-2-ساکنین خونه به حیاط دسترسی دارن ولی از راه زیرزمین ...که این راه مناسب نیست میشد با تغییر در طراحی از همکف به حیاط پله داد که شرطش اینه که باکس پله جابه جا شه 3-درمورد رمپتون هم یه بار قوسی بکشید وطوری طراحی کنید که ابتدا رمپ استپ داشته باشه شاید یه مالک خواست ماشینشو تو حیاط بشوره بایدراهی داشته باشه وارده حیاط بشه4-بله نکته مهمیه حیاط یه فضایه خصوصی برا ساکنین آپارتمان است ونمیشه از یه تصرف دیگه به اون بازشو یا دید داشت....
موفق باشید

افروغ

عضو جدید
سلام دوست عزیز فکر میکنم اشتباه گفته شده...شعاع میانی باید 6.5 متر باشد...که اگر عرض رمپ 3.5 باشه یعنی شعاع داخلی میشه 4.75
محاسبه اش به این شکل میشه
رمپ چرخشی همیشه مسیری به طول یک چهارم ربع دایره طی میکنه....
شعاع دایره ای که ماشین ما طی میکنه همون 6.5 متر است
محیط این دایره رو اگر محاسبه کنید و ربع اون رو در بیارید میشه طول 10.21
طول رمپ چرخشی شما میشه 10.21 یعنی ارتفاع 1.53....یعنی اگر زیرزمین شما مثلا 1.53 رفته باشه پایین شما ظول رمپتون همون ربع دایره میشه...اگر شابلون نداشته باشید هم خیلی راحت ترسیم میشه....

منظور از دایره میانی این شعاع هست(عکس)
یعنی یه دایره به شعاع حداقل 3 متر میکشین و بعد یه آفست 3.5 متری ازش میزنین........حالا این شعاع 3 متر هرچقدر بیشتر بشه،رمپ طول بیشتری رو طی میکنه......درسته آیا؟

پیوست ها

• 45454.jpg
    45454.jpg
    27.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

adambarfi

عضو جدید
سلام . دوستان همین سوال را میشه طبقه همکف را پلانش را اینجا بذارید ؟ممنون میشم من تو باکس پله و تعداد پله مشکل دارم

faza@bana

عضو جدید
سلام وقت بخیر یه سوال در مورد زمین های شیب دار . ممنون میشم جواب بدین
اگه ما زمین شیب داری داشته باشیم که یک طرف ان +-00باشه و طرف دیگه -1 اونوقت کد زیر زمین میشه -2.80درسته؟
اگه حالا ما زمینی داشته باشیم که یک طرف +-00 باشه و طرف دیگه +1 باشه اونوقت کد زیر زمین رو چه طوری یعنی نسبت به کدوم کد زمین بدست میاریم؟خواهشا جواب بدین ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.