تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرچی میخوام کارت بخرم تو همون مرحلهه اول که تعداد کارت و کدوم کارتو میخوام..
تاییدو که میزنم هی میگه مشخصات صحیح نیس :surprised: یکی نیست بهش بگه آخه خنگه مگه منو میشناسی ؟!! :biggrin:
نمیدونم مشکل چیه واقعا اولین بار تو خریدای اینترنتیم به همچین مشکلی برخوردم :razz:
سلام هلو جان
شاید نت مشکل داره دوباره سعی کن
و احتمال این هم وجود داره از backاستفاده کرده باشی اگه استاده کنی مراحل تکمیل نمیشه
دوباره سعی کن مهندس فرصت داره کم کم تمام میشه

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام راجع به کار من مشکل نورگیری همکف و انبارها را میگیدلطفا
سلام تو پستهام نگاه کن نقشه های ابان 93 مو گذلشتم کلیتش درسته من 25 شدم .
تو زیرزمین تاسیسات کلا 20 سانتی
باکس پله بغلش اگه پله است اشتباهه
رمپت که دور خورده بغلش انباری راهروش خیلی باریکه
اسانسور داخل به داخل 160 /190 معلول داکت و دریچه ی باردید

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام مهندس جان
ممنونم توکل بر خدا
مهندس عمران اشراق و خیلیهای دیگه که دوره گداشتن و جزوه و جواب میفروشن معمولا نمیخوان قبول شیم و جوابشون هم اشتباهه به نظر من اگه کسی بتوته تو 30 دقیقه ی اول برش کلی رو بکشه احتمال قبولیش خیلی زیاده

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس عمران اشراق و خیلیهای دیگه که دوره گداشتن و جزوه و جواب میفروشن معمولا نمیخوان قبول شیم و جوابشون هم اشتباهه به نظر من اگه کسی بتوته تو 30 دقیقه ی اول برش کلی رو بکشه احتمال قبولیش خیلی زیاده
والا چی بگم نمیدونم
فکر نکنم اینجور باشه چرا نمیخوان قبول شیم
کار اونها جداست از ما ربط به عمران نداریم
موسسات فقط طالب پول هستن همه جا همینطوره
فقط باید تمرین کنی همین
اتفاقا جزوه اشراق عالیه تمام اصول داخلش هست

rohi58

عضو جدید

MK6

کاربر بیش فعال

والا چی بگم نمیدونم
فکر نکنم اینجور باشه چرا نمیخوان قبول شیم
کار اونها جداست از ما ربط به عمران نداریم
موسسات فقط طالب پول هستن همه جا همینطوره
فقط باید تمرین کنی همین
اتفاقا جزوه اشراق عالیه تمام اصول داخلش هست
سلام دوستان سال نو مبارک، امیدوارم سال بسیار خوبی برای همه دوستان از لحاظ موفقیت های کاری باشه، قبولیتون رو تبریک میگم،حرفتون کاملا درست مهندس پرو پاسخ هایی که خانه اشراق برای آزمون طراحی میده کاملا اشتباه من پاسخ نامه هاشون رو به مدرسای ازمون طراحی نشون دادم البته برای خرداد رو ایراداش خیلی زیاد بود جالب اینکه دست همه بچه ها سر جلسه آبان بود و همه کپی برابر اصلش رو کشیدن، و همه با نمره های پایین مردود شدن، ولی جزوهایی که خانه اشراق داره با اینکه خلاصست ولی با ضوابط همخوانی داره.

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام دوستان سال نو مبارک، امیدوارم سال بسیار خوبی برای همه دوستان از لحاظ موفقیت های کاری باشه، قبولیتون رو تبریک میگم،حرفتون کاملا درست مهندس پرو پاسخ هایی که خانه اشراق برای آزمون طراحی میده کاملا اشتباه من پاسخ نامه هاشون رو به مدرسای ازمون طراحی نشون دادم البته برای خرداد رو ایراداش خیلی زیاد بود جالب اینکه دست همه بچه ها سر جلسه آبان بود و همه کپی برابر اصلش رو کشیدن، و همه با نمره های پایین مردود شدن، ولی جزوهایی که خانه اشراق داره با اینکه خلاصست ولی با ضوابط همخوانی داره.[/QUOTE
به نظر من بهترین منبع پستهای مهندس عارفه است من قسمت بزرگی از قبولیم و مدیون ایشونم .

amin16228

عضو جدید
سلام دوستان به نظر من پلانهای که می برین سر جلسه رو فقط برای این باشه که همه نکات ترسیمی رو رعایت کرده باشین وگرنه نمیشه حل کرد پلانو و بیشتر گیچ میشین .

kmaleki

عضو جدید
سلام،دوستانی که بار اولشونه شرکت میکنن،قصد خرید جزوه رو اگه دارید هماهنگ شیم باهم بخریم.ماهرچقد درخواست یه جزوه کامل کردیم کسی جوابگو نبود،کسی حاضر باشه بیاد باهم بخریم،چندتاجزوه هس و دوستانم اینجا گفتن،پیام بدید من حاضرم.

honaramuz

عضو جدید
با سلام خدمت تمامی مهندسین عزیز و عرض تبریک سال نو خدمت شما دوستان و آرزوی سلامتی ،موفقیت های فراوان ، شادکامی و سرافرازی برای شما دوستان .
من کار آبان ماه رو برای نقد دوستان عزیز قرار میدم و خوشحال میشم تا نظرات خوب شما رو داشته باشم .من با نمره 22 رد شدم که البته خودم عدم دستیابی برمدیریت زمان رو میدونم
برای دوستانی که در جریان ناراحتی من در زمان دریافت نتایج هستند .خواستم بگم که به لطف خداوند منان و مهربان بهتر از گذشته هستم و از همه شما به خاطر دعاها و پیامهای دلگرمتون ممنون و سپاسگزارم و امیدوارم که دل همگی شما گرم از لطف و پناه ایزد پاک باشه.

first.jpgsecond.jpg

honaramuz

عضو جدید
section.jpgو برش پله
البته به نظر من بهتر هست تا امتحانات رو با جوابهای متفاوت نیز هر کدوم حل کنیم تا هم زبده تر و هم نتایج متفاوت تر داشته باشیم .نطر دوستمون وسعت جان برای امثال ماها برای تمرین های دستی مسلماً بسیار اثر بخش هست. رسیدن به جواب کدهایی ارتفایی و تعداد و نوع پله ها بی گمان در آزمون نتایج در نظر گرفته شده ایی هست که باعث قبولی میشه ولی بعد از رسیدن به نتیجه میشه پلانهای متفاوتی برای مثال در جانمایی مکان پله در پلان و پارکینگ ها در نظر گرفت.

پروفسور پرو

عضو جدید
سلام کد زیرزمین -260ب تاسیسات انباری ا توجه به سرگیری پله همکف همون تعداد میره پایین- ستون گذاری a1 a2 a3 a4 a5 b c d
اسانسور معلول داخل به داخل 160 /190
انباری در به بیرون
همکف مشکل نور پرتی فضای پشت سرگیر ماشین - شروع پله لابیها بدون پیش فضاو در کوچک-wcوهمکف بدون هندسه -راهروی تونل طبقه ی اول-بدون کولر - یه واحد بدون تراس-برش طولی نه عرضی در ضمن محدودیتی در تعداد نورگیر نداریم من با دوتا حل کردم موفق باشید خیلی به قبولی نزدیکید.

honaramuz

عضو جدید
سلام کد زیرزمین -260ب تاسیسات انباری ا توجه به سرگیری پله همکف همون تعداد میره پایین- ستون گذاری a1 a2 a3 a4 a5 b c d
انباری در به بیرون
همکف مشکل نور پرتی فضای پشت سرگیر ماشین - شروع پله لابیها بدون پیش فضاو در کوچک-wcوهمکف بدون هندسه -راهروی تونل طبقه ی اول-بدون کولر - یه واحد بدون تراس-برش طولی نه عرضی در ضمن محدودیتی در تعداد نورگیر نداریم من با دوتا حل کردم موفق باشید خیلی به قبولی نزدیکید.[/QUOT
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

سلام مهندس جان ممنون از لطف ،توجه و راهنمایی های خوب شما.سرگیری پله همکف رو متوجه نشدم اگر مجدد اشاره کنید ممنون میشم .با آرزوی اوقاتی پر خیر و شادی برای شما

پروفسور پرو

عضو جدید
انباری در به بیرون
همکف مشکل نور پرتی فضای پشت سرگیر ماشین - شروع پله لابیها بدون پیش فضاو در کوچک-wcوهمکف بدون هندسه -راهروی تونل طبقه ی اول-بدون کولر - یه واحد بدون تراس-برش طولی نه عرضی در ضمن محدودیتی در تعداد نورگیر نداریم من با دوتا حل کردم موفق باشید خیلی به قبولی نزدیکید.[/QUOT
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

سلام مهندس جان ممنون از لطف ،توجه و راهنمایی های خوب شما.سرگیری پله همکف رو متوجه نشدم اگر مجدد اشاره کنید ممنون میشم .با آرزوی اوقاتی پر خیر و شادی برای ش
با سلام/ورودی پیشخوان دولت دو پله داره که از مثبت به سمت منفیه اگه ارتفاع و 18 بگیریم واسه هر پله 36 میشه با 7 درصد میشه 5 متر طول رمپ هر وقت دیدی رمپت فضاتو واقعا تنگ میکنه جک بده /بزار ساده تر بگم اولین پله ات زیر سقف زیرزمینت میفته برش بزنی کاملا متوجه میشی واسه پاه باید ستونک بلی پله ای که زیر سقفه پس به چی سواره؟

سپیدی

عضو جدید
سلام بچه ها.
یه سوالی داشتم.
این قانون 37.5 درصد و همچنین 25 درصدبرای قبولی طراحی صحت داره؟
و کسی پروانه گرفته.
چون شنیدم از سال 91 به بعد این موضوع باطل شده.
یعنی برای ثبت نام گزینه هایی که نوشته قبولی در یک یا دو آزمون رو بزنیم؟
کسی سری قبل یعنی آزمون آبان ماه و یا خرداد ماه براش این موضوع صدق کرده؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.
یه سوالی داشتم.
این قانون 37.5 درصد و همچنین 25 درصدبرای قبولی طراحی صحت داره؟
و کسی پروانه گرفته.
چون شنیدم از سال 91 به بعد این موضوع باطل شده.
یعنی برای ثبت نام گزینه هایی که نوشته قبولی در یک یا دو آزمون رو بزنیم؟
کسی سری قبل یعنی آزمون آبان ماه و یا خرداد ماه براش این موضوع صدق کرده؟

این موضوع برای نظارت هست. قبلا که ازمون چند مرحله ای بوده کسایی که در یه مرحله قبول شدن با 37 درصد قبول میشن .

سپیدی

عضو جدید
این موضوع برای نظارت هست. قبلا که ازمون چند مرحله ای بوده کسایی که در یه مرحله قبول شدن با 37 درصد قبول میشن .

اما من شنیدم که این قانون باطل شده.
یعنی اگه مثلا در آزمون سال 90 که سؤالات چند مرحله ایی بود رو قبول شده بودن و الان برای نظارت شرکت میکنن این قانون 37.5 شاملشون میشه
و کسایی که مثلا یکی دو سری قبل اجرا رو قبول شدن و برای نظارت امتحان دادن و این گزینه ها رو پر کنن براشون پروانه اشتغال صادر نمیشه و حتما باید 50 درصد بزنن.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما من شنیدم که این قانون باطل شده.
یعنی اگه مثلا در آزمون سال 90 که سؤالات چند مرحله ایی بود رو قبول شده بودن و الان برای نظارت شرکت میکنن این قانون 37.5 شاملشون میشه
و کسایی که مثلا یکی دو سری قبل اجرا رو قبول شدن و برای نظارت امتحان دادن و این گزینه ها رو پر کنن براشون پروانه اشتغال صادر نمیشه و حتما باید 50 درصد بزنن.

این فقط برا نظارته اجرا ندیدم.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان:
برای شروع قبل از محدود شدن به ضوابط، چند پلان درست از لحاظ ترسیمیو بردارین و خودتون بکشین، پلان بامو پلان زیرزمین و ..

تا دست و چشمتون به ترسیم صحییح عادت کنه، بعد ااون تایم بگیرین برا ترسیم تا هرچه سریع تر بتونین اون پلان رو روی برگه پیاده کنید

panoram

عضو جدید
سلام.
یه سوال در مورد پله! کلا پله نباید چشم پله داشته باشه؟
مثله تصویر زیر حتما باید باشه؟
pe.jpg

behnaz-s

عضو جدید
آخه بدون چشم پله .پله ها قابل اجرا نيستن .من خودم تو آزمون 10 سانتي چشم پله گذاشتم.

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

panoram

عضو جدید
یه سوال دیگه برام به وجود اومده!!!
یعنی الان تو کار بیرون ( امتحان منظورم نیست) پله های 3طرفه یا دو طرفه با چشم پله نقشه هاش تو نظام و شهرداری تایید نمیشه!؟؟؟ آخه حداقل تاجایی که من میدونم تا 3ماهه پیش تو شهر ما تایید میشه!

پروفسور پرو

عضو جدید
یعنی الان تو کار بیرون ( امتحان منظورم نیست) پله های 3طرفه یا دو طرفه با چشم پله نقشه هاش تو نظام و شهرداری تایید نمیشه!؟؟؟ آخه حداقل تاجایی که من میدونم تا 3ماهه پیش تو شهر ما تایید میشه!
ازمون نظام چشم پله نداره فقط هم دو بازو هست/سه بازو ترسیم کنین میرین تو مردودین ما با شهرداری کاری نداریم .

افروغ

عضو جدید

شما اگه پلانای شهر مارو ببینین،متوجه میشین ضوابط یعنی کشششششک!!! این چیزا فقط واسه آزمونه(متاسفانه):(

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آخه بدون چشم پله .پله ها قابل اجرا نيستن .من خودم تو آزمون 10 سانتي چشم پله گذاشتم.

این چشم پله بحث هر ساله هست. نه با قاطعیت میشه گفت باید گذاشت و نه میشه مطمئن گفت نباید گذاشت.
منم تا جایی که میدونم تو اجرا لازمه و همین طور برای نورگیری از سقف. از خیلی از اساتید پرسیدم و اونا گفتن باشه.
من گذاشتم. اما شاید نمره اش کم شده ازم و شاید هم درست بوده.
باقی قسمت ها رو درست انجام بدید این 10 سانت 20 سانت رو میشه تا زمان آزمون و سر جلسه تصمیم گرفت که باشه یا نباشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.