تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

افروغ

عضو جدید
1 - ارتفاع زیر زمین به از کف تا کف باید 2.7 باشه ولی یک طرف ساختمان -1.5 بود که 1.5- رو از 2.7 کم کنی میشه 1.2 متر که شما برا این مقدار باید رمپ طراحی کنید .2 - این قانون برای شهرداری هست و تو ضوابط مقررات ملی نیست. 3 - هم اره باید کل کف +10 باشه و با توجه به شیب خیابان ممکنه دسرسی به ساختمان از یک پله به چند پله تغییر کنه

پس چرا بعضی بچه هایی که قبول شدن(من جمله خود شما)،طول رمپشون انقد زیاده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek:

اصلا لطف میکنین محاسبه رمپتون رو واسه من توضیح بدین؟:redface:

maryam zarghami

عضو جدید
سلام - مبحث یازده ساختمانهای صنعتی تازه اضافه شده قبلا نبود من تو منابع سایت نظام مهندسی مشهد نگاه کردم

maryam zarghami

عضو جدید
سلام وسعت جان ممنون از راهنماییت من هم تقریبا به روشی که شما گفتین شروع کردم البته تازه یک روزه که شروع کردم ولی با این وجود احساس میکنم به قول شما خیلی تاثیر داره فقط اینکه با خط کش و مقیاس بکشیم یا دستی فقط اتود بزنیم؟

وسعت

عضو جدید
سلام وسعت جان ممنون از راهنماییت من هم تقریبا به روشی که شما گفتین شروع کردم البته تازه یک روزه که شروع کردم ولی با این وجود احساس میکنم به قول شما خیلی تاثیر داره فقط اینکه با خط کش و مقیاس بکشیم یا دستی فقط اتود بزنیم؟

خط کش بکیر دستت......خیلی دقیق هم نکشیدی نکشیدی...ولی ملکه ذهنت بشه کدام عرض در 90 هست....کدام 120........
سعی هم کن تمیز بکشی از اوللللللللللللللللللللل

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها من اولین باره میخوام آزمون طراحی شرکت کنم
امتحان ارشد آزاد هم دارم به نظرتتون از کی شروع کنم واسه طراحی خوبه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
هر چه زوتر بهتر
از الان

بچه ها برای طراحی کدوم مباحث مهمتره؟من شنیدم 3 و 4 و 15 و 19 اره؟

holooooooo

کاربر ممتاز

از بعد از عید شروع کن ضوابطو دربیارو حفظ کن در کنارشم نقشه های صحیحو بردار تایم بگیر از روش ترسیم کن تا سرعتت بره بالا بعد از اینم باید بشینی آزمونا رو بزنی
هر چه زوتر بهتر
از الان

بچه ها برای طراحی کدوم مباحث مهمتره؟من شنیدم 3 و 4 و 15 و 19 اره؟

4 از همه مهمتره 15 هم که برا آسانسوره 19 هم که ای 3 هم حریقو آتشنشانی..
اولویت با 4 هستش به قولی مبحث 4 رو بخورید..

maryam zarghami

عضو جدید
سلام اینجا کسی هست که در رابطه با زمین شیب داری که آبان و خرداد سوال دادن توضیح بده که دقیقا باید چه جوری طراحی میکردیم وقتی میگن یک طرف -100 خوب مگه نباید در نهایت کل ساختمان را خاکبرداری کرد تا کل سطح به -150 برسه منظورم اینه که فقط به جای 150 خاکبرداری اون طرفی که -100 هست -50 خاکبرداری میشه! نمیدونم درسته یا نه قضیه جور دیگه ای هست؟؟؟!!!!
لطفا راهنمایی فرمایید.

وسعت

عضو جدید
سلام اینجا کسی هست که در رابطه با زمین شیب داری که آبان و خرداد سوال دادن توضیح بده که دقیقا باید چه جوری طراحی میکردیم وقتی میگن یک طرف -100 خوب مگه نباید در نهایت کل ساختمان را خاکبرداری کرد تا کل سطح به -150 برسه منظورم اینه که فقط به جای 150 خاکبرداری اون طرفی که -100 هست -50 خاکبرداری میشه! نمیدونم درسته یا نه قضیه جور دیگه ای هست؟؟؟!!!!
لطفا راهنمایی فرمایید.

همیشه باید رمپ را بندازی به پایین ترین مکد ارتفاعی که مسیر کمتری تا 1- ات طی کنه و طولش کمتر بشه....
بعدشم کدهای ارتفاعی برای طبقاتت در نظر بگیر دیگر

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
پس چرا بعضی بچه هایی که قبول شدن(من جمله خود شما)،طول رمپشون انقد زیاده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:eek:

اصلا لطف میکنین محاسبه رمپتون رو واسه من توضیح بدین؟:redface:

به دلیل حداکثر درصد شیبی که مجاز هسیم.

این نظر سنجی بالای تاپیک معنی سوال و گزینه هاش چی هست؟!!!!

b_arch_5

کاربر بیش فعال
از بعد از عید شروع کن ضوابطو دربیارو حفظ کن در کنارشم نقشه های صحیحو بردار تایم بگیر از روش ترسیم کن تا سرعتت بره بالا بعد از اینم باید بشینی آزمونا رو بزنی

4 از همه مهمتره 15 هم که برا آسانسوره 19 هم که ای 3 هم حریقو آتشنشانی..
اولویت با 4 هستش به قولی مبحث 4 رو بخورید..

ممنون عزیزم ضوابط نظام مهندسی که واسه دستور نقشه استفاده میکنیم؟
دقیقا منظور از ضوابط چی ها هست؟

افروغ

عضو جدید
به دلیل حداکثر درصد شیبی که مجاز هسیم.

این نظر سنجی بالای تاپیک معنی سوال و گزینه هاش چی هست؟!!!!

خب حداکثر شیب که میشه 15% ... برای ارتفاع 1.20- ، طول رمپ کلا میشه ( 1.20 تقسیم بر tan15 )

یعنی حداکثر هم که حساب کنیم نمیشه 9 یا 8 متر !!!!!!:confused:

لطفا راهنمایی کنینDSC_1281.jpgIMAG1002.jpg

holooooooo

کاربر ممتاز

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب حداکثر شیب که میشه 15% ... برای ارتفاع 1.20- ، طول رمپ کلا میشه ( 1.20 تقسیم بر tan15 )

یعنی حداکثر هم که حساب کنیم نمیشه 9 یا 8 متر !!!!!!:confused:

لطفا راهنمایی کنینمشاهده پیوست 234532مشاهده پیوست 234533

خوب من اینجوری حساب میکنم.
L * 0.15 = 1.2
L= 8

شما اشتباه حساب کردید. این درصد شیب هست نه درجه شیب که از tan استفاده کردید.

15% یعنی : به ازای هر 100 متر 15 متر ارتفاع داریم. برای 50 متر 7.5 متر. برای 25 متر 3.75 . برای 12.5 متر ارتفاع میشه 1.87
برای 6 متر 90 سانت.

روش خودت تون رو که تو برش ترسیم کنید می بینید که شیب زیادی میشه. شبیه کوه میشه !!
درجه زاویه با شیب 15 درصد، حدود 9 درجه است. شما دوبرابر حساب کردید!!

آخرین ویرایش:

maryam zarghami

عضو جدید
سلام - میشه توضیح بدین خط برش پله تو پلان را برچه اساسی میکشیم؟کلا چه طور حساب میکنیم که از پله چندم باید خط برش بزنیم؟!؟

آخرین ویرایش:

davod.t

عضو جدید
سلام - میشه توضیح بدین خط برش پله تو پلان را برچه اساسی میکشیم؟کلا چه طور حساب میکنیم که از پله چندم باید خط برش بزنیم؟!؟
سلام خط برش پله از 2/3 (دو سوم) ارتفاع کف تا کف حساب میشه بطور مثال شما اگر بخوای از 0/0 به ارتفاع 320 برسی با 16تا پله به خیز 20 سانت خط برشت از پله 10 به بعد حساب میشه ابتدا 320 رو ضرب در 2/3 میکنید بعد تقسیم بر ارتفاع پله میکنید تا شروع خط برش در پله در بیاد(3/2*320) برابر 213.3 این عدد تقسیم 20 همون خیز پله میشه (20/213) برابر 10/65

rohi58

عضو جدید
لطفا راهنمایی فرمایید.

سلام . درسته مهندس فقط نکتش اینه که رمپ رو جای شیب 50- بگیری تا طول رمپ کمتر بشه.

افروغ

عضو جدید
سلام دوستان سال نو مبارک ممنون میشم هرکسی وقت داره و میتونه مسئله های کار منو بگه من فعلاً فقط پارکینگ آبان را کار کردم با شرایط جلسه امتحان ممنون از راهنماییهاتون.
http://s4.picofile.com/file/8179605776/p_abane_93_mane1.jpg

سلام دوست عزیز...عیدتون مبارک
من کارتون رو دیدم...درکل خوبه........چندتا نکته به نظرم اومد:

1- جایی که رمپ تموم میشه(به کف زیرزمین میرسین)،نوشتن کد کف (مثلا 2.60-) ضروریه
2- آیا بهتر نیست ستون 5 و 6 تو یه آکس باشن؟(تو یه ردیف باشن)
3- پله های کنار رمپ رو نمی فهمم!!!...آیا وجودشون لازمه؟...یعنی با این پله ها از پیاده رو وارد زیرزمین میشین؟!
4- چرا تاسیسات پله داره؟!
5- اگه تعداد پله های دستگاه پله 17 تاس،خب این تعداد برای زیرزمین زیاده

mane1

عضو جدید
1-(درسته، حتماً)
2-آهان میخواستم ستون توی رمپ نباشه از عمل دآکسه اسفاده کردم نمیدنم چقدر صحیحه
3- این پله ها طبق مبحث آ تشنشانیه برای مواقع حریق برای پارکینگهای متوسط و بزرگ
4- بعضیها میگنداارتفاع تاق تآسیسات بیشتر باشه بالای اون هم برای همکف جک قرارمیدم و...
5-درسته دقت نکردم باید تعدادش را کم کنم
مرسی

افروغ

عضو جدید
1-(درسته، حتماً)
2-آهان میخواستم ستون توی رمپ نباشه از عمل دآکسه اسفاده کردم نمیدنم چقدر صحیحه
3- این پله ها طبق مبحث آ تشنشانیه برای مواقع حریق برای پارکینگهای متوسط و بزرگ
4- بعضیها میگنداارتفاع تاق تآسیسات بیشتر باشه بالای اون هم برای همکف جک قرارمیدم و...
5-درسته دقت نکردم باید تعدادش را کم کنم
مرسی

"دآکسه" چیه؟!
کف اتاق تاسیسات هم بهتره که پایین تر از کف بقیه فضاها نباشه(بخاطر عملکرد دستگاه ها و ......)

mane1

عضو جدید
"دآکسه" چیه؟!
کف اتاق تاسیسات هم بهتره که پایین تر از کف بقیه فضاها نباشه(بخاطر عملکرد دستگاه ها و ......)
دآکسه اینه که یه ستون به هر علتی میتونه در فاصله کمتر از 50 سانتیمتر یعنی نهایتا 49 سانتیمتر از آکس اصلی فاصله داشته باشه وفکر میکنم تیر صاف اجرا میشه قسمت دوم را دقیقاً مطمئن نیستم

پروفسور پرو

عضو جدید
با سلام زیر زمین انباری مشکل داره همکف مشکل اساسی نور متاسفانه شما تو همکف مردود میشین ایشالا که این دوره قبول شین.

holooooooo

کاربر ممتاز
هرچی میخوام کارت بخرم تو همون مرحلهه اول که تعداد کارت و کدوم کارتو میخوام..
تاییدو که میزنم هی میگه مشخصات صحیح نیس :surprised: یکی نیست بهش بگه آخه خنگه مگه منو میشناسی ؟!! :biggrin:
نمیدونم مشکل چیه واقعا اولین بار تو خریدای اینترنتیم به همچین مشکلی برخوردم :razz:

وضعیت
موضوع بسته شده است.