تمرین گروهی آزمون اسکیس 95

atp2

عضو جدید
سلام بچه ها کتاب اقای پیرداوری رو فقط برا قوی شدن دستتون و خلاقیتتون استفاده کنین . نذارین خط کشیدنتون مثل اون بشه ، من از خانوم علیمحمد زاده پرسیدم چندمدت پیش ، گفتن که یه دوره ای خیلی کتاب خوبی بود برا اسکیس اما بعدش که کار همه بچه ها داشت مثل هم میشد داورا اثری از اون حجم ها و ترکیبات یا شیوه طراحی رو میدیدن تو یه کار خوششون نمیومد و نمره خوب نمیدادن .
منمدارم کتابرو و موافقم که خیلی کتاب خوبیه ، از روشم ترم دو بودم کلی تمرین کردم ، ولی بیشتر برا تمرین و خط کشیدن ازش استفاده کنید ، روش ترکیب کردن و فرم خلق کردنش رو یاد نگیرین ، البته این نظر خانوم علیمحمد زادست ، و اینکه کتاب هایی که به نظرم میرسه کتابای اقای طایفه ، فصل اول کتاب اسکیس معماری صدیق که در مورد موضوعاست، کتاب مفاهیم پایه در معماری عالیه ، کتاب ماهیت معماری ( نوشته راجر اچ کلارک ترجمه محمد احمدی نژاد) که تحلیل کرده یه سری بنا رو ، خوبه .
اون کتاب اقای پیرداوری رو هم من فقط نقل قول کردما ، چون حس کردم که بهتره بگم چون خیلیاتون دارین استفاده میکنین . سعی کنین تفکرتون مثل اون نشه
موفق باشیم دوستان ...

moomidi

عضو جدید
سلام به همگی

کسی از روش آقای عسگری پور برای اسکیس اطلاعاتی داره؟
من شنیدم که با خط کش یاد میده و خیلی هم سرعتو میبره بالا
فقط در همین حد میدونم
کسی میتونه کمی در مورد روشش توضیح بده؟ مثلا خط کش خاصی میخاد؟و...
خط هایی که میکشم به صراط مستقیم نمیرن .نمیخوام وقتمو سر تمرین خط تلف کنم

سورا مفخر

عضو جدید
خخخخ چه حرف ها هر کی خط تمرین کرد ضرر نکرد بلکه موفق تر هم شد چه حرفا که خط کار کردن وقت تلف کردنه . پیروز باشید .....

pari.arch

عضو جدید
سلام بچه ها کتاب اقای پیرداوری رو فقط برا قوی شدن دستتون و خلاقیتتون استفاده کنین . نذارین خط کشیدنتون مثل اون بشه ، من از خانوم علیمحمد زاده پرسیدم چندمدت پیش ، گفتن که یه دوره ای خیلی کتاب خوبی بود برا اسکیس اما بعدش که کار همه بچه ها داشت مثل هم میشد داورا اثری از اون حجم ها و ترکیبات یا شیوه طراحی رو میدیدن تو یه کار خوششون نمیومد و نمره خوب نمیدادن .
منمدارم کتابرو و موافقم که خیلی کتاب خوبیه ، از روشم ترم دو بودم کلی تمرین کردم ، ولی بیشتر برا تمرین و خط کشیدن ازش استفاده کنید ، روش ترکیب کردن و فرم خلق کردنش رو یاد نگیرین ، البته این نظر خانوم علیمحمد زادست ، و اینکه کتاب هایی که به نظرم میرسه کتابای اقای طایفه ، فصل اول کتاب اسکیس معماری صدیق که در مورد موضوعاست، کتاب مفاهیم پایه در معماری عالیه ، کتاب ماهیت معماری ( نوشته راجر اچ کلارک ترجمه محمد احمدی نژاد) که تحلیل کرده یه سری بنا رو ، خوبه .
اون کتاب اقای پیرداوری رو هم من فقط نقل قول کردما ، چون حس کردم که بهتره بگم چون خیلیاتون دارین استفاده میکنین . سعی کنین تفکرتون مثل اون نشه
موفق باشیم دوستان ...
مرسی دوستم از معرفی کتابا;)
کتاب خط معماری اقای منصورپور هم من اضافه کنم کتاب خوبیه... مخصوصا توقسمت پرسپکتیو...سبک خطشونم دوست دارم ولی بعضی جاها دیگه نمی فهمم خطا کجا میرن :D
خخخخ چه حرف ها هر کی خط تمرین کرد ضرر نکرد بلکه موفق تر هم شد چه حرفا که خط کار کردن وقت تلف کردنه . پیروز باشید .....
دوست من کسی نگفته خط تمرین کردن وقت تلف کردنه اتفاقا خیلی لازمه حتی یکی از شاگردای اقای شقاقی میگفت ک بهشون گفتن تا روز اخر تمرین خط رو کنار نزارین حتی شده روزی ی ساعت....حالا یکی میاد با مشورت با اساتید یا مشاورا تمرین های چند بخش رو همزمان پیش میبره فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه;)

آخرین ویرایش:

lucky70

عضو جدید
موفق باشیم دوستان ...

روش ترکیب حجمش جالبه اما دوست ندارم، فقط از روش تمرین میکنم که خلاقیت ذهنیم از اکبندی در بیاد :D از کتاب های دیگه مثل صدیق هم دوستان گذاشتن استفاده میکنم...بنظرم بدون خطکش خط کشیدن بهتره و احساس خوشایندی داره . هر روز خط رو تمرین میکنم، خط هام شده مثل خطکش

monaa1993

عضو جدید
سلام بچه ها خسته نباشید
میشه کسی ریز فضا ها رو داره اینجا بزاره ؟( هر کاربری که باشه)
یا اگه تو تاپیکا هست ادرس و لطف کنید بزارید
ممنونم

monaa1993

عضو جدید
یا اگه کتابی معرفی کنید که برنامه فیزیکی کاربری هارو داشته باشه

(همچین کتابی هست ایا:))
ممنونم

moomidi

عضو جدید
توی کنکور که هر موضوعی میدن
آیا ریز فضاهای مورد نیاز ش رو هم همیشه میدن؟
چون سوال پارسال (اتش نشانی) رو دیدم که ریز فضا داده بودن
ولی نمیدونم همیشه اینطوره که ریز فضا میدن آیا؟؟

a1ich

عضو جدید
بعضی وقتا میدن مثه عملکردایی که فضاهاش واضحه کاملا .. ولی بعضی اوقات مثل سوال دو سال پیش یعنی نگارخانه نور شما باید تصمیم بگیرید که چه فضاهایی داشته باشید .. نگران هم نباشید تجربه ثابت کرده که ریز فضا رو مثلا میدن که شما راحت تر باشید اما در عمل دست شما رو میبنده .. و خیلی وقتا میشه بهش خیلی توجه نکرد .. اتفاق خاصی هم نمی افته ..

ladi

عضو جدید
بچه ها وقتتون رو با خط کشیدن و اینا تلف نکنین. الان یه ماه فرصت هست. خط کشیدنم به هیچ کاری نمیاد. موضوع یکار کنین. موضوعات سنوات گذشته و موسساتا رو پیدا کنین و شروع کنین ب طراحی. با هم کرکسیون کنین

ladi

عضو جدید

بچه ها
قدم اول حتی قبل از تمرین اینه که شما سوالای سنوات گذشته رو ببینیند. از 90 تا 94
اینطوری دستتون میاد ازتون چی خواستن
چند مدرک خواستن ارائه رو چطوری خواستن
بعدش بگیردین با هم کار نفرات برتر رو پیدا کنین. معمولا عکس میندازن
بعدش شروع کنین کارای این نفرات برتر رو تحلیل کنین. روند رسیدن زا ایده تا فرم رو ببینین. نحوه ارائه رو.

با خط کشیدن اتلاف وقت نکنین

ladi

عضو جدید
یا اگه کتابی معرفی کنید که برنامه فیزیکی کاربری هارو داشته باشه

(همچین کتابی هست ایا:))
ممنونم

ببینین اغلب بچه ها دنبال کتابایی هستن ک زیرفضا و برنامه فیزیکی رو توش نوشته باشه.
شما یه جزوه تهیه کنین ک نویسندش خودتونین
تقسیم بندی کنین

مسکونی
اداری
فرهنگی
اموزشی
و ...
اینا درشت دانه هستن

بعد ببینین ک همشون ی خدمات میخوان ی فضاهای اصلی و یه سری فضاهای فرعی
برای خودتون خلاصه کنین
تمام.
کما اینکه توی ازمون ریزفضا و حتی متراژ رو هم میدن

ladi

عضو جدید
موفق باشیم دوستان ...

همیشه همینطوره. ی دوره صدیق-شقاقی-پیرداوری-امیداذری و ...
مثلا اینا مد میشن، بعد کار همه بچه ها میشه شبیه هم، داور هم ک از بقیه زرنگ تره، میفهمه. راحت مردود میکنه

baran8833

عضو جدید
سلام. سوال پارسال که آتش نشانی بود یه سایت پلان داده که محدوده طراحی رو مشخص کرده. میشه بنای طراحی شده از اون محدوده کمتر باشه؟ یا باید حتما منطبق بر اون باشه؟

a1ich

عضو جدید
سلام. سوال پارسال که آتش نشانی بود یه سایت پلان داده که محدوده طراحی رو مشخص کرده. میشه بنای طراحی شده از اون محدوده کمتر باشه؟ یا باید حتما منطبق بر اون باشه؟
آره معلومه که میشه .. اون محدوده فقط برای این بود که شما یه تیکه از حیاط رو حتما نگه دارید .. در اصل یعنی داشتن سایت رو مشخص میکردن دیگه .. شما میتونی هر چقدرش رو که میخوای اشغال کنی

roya et

عضو جدید
بچه ها
قدم اول حتی قبل از تمرین اینه که شما سوالای سنوات گذشته رو ببینیند. از 90 تا 94
اینطوری دستتون میاد ازتون چی خواستن
چند مدرک خواستن ارائه رو چطوری خواستن
بعدش بگیردین با هم کار نفرات برتر رو پیدا کنین. معمولا عکس میندازن
بعدش شروع کنین کارای این نفرات برتر رو تحلیل کنین. روند رسیدن زا ایده تا فرم رو ببینین. نحوه ارائه رو.

با خط کشیدن اتلاف وقت نکنین

اره من میخوام از سوال سال ۸۶ شروع کنم چای بازار در شمال. دو سه روز وقت میبره .

a1ich

عضو جدید
دوستان کسی میدونه معیارهای سنجس اسکیس چیه ؟
اولیش مدارک کامل .. بعد تو هر موضوعی یه سری مسائل براشون مهمه .. اونارو چک میکنن ...
دیتیل .. تعامل طرح با بستر .. طراحی فضاهای تعاملی در طراحی .. و مرحله آخر اینکه خب خوشگل باشه .. بشه نگاش کرد .. ولی از همه چی مهمتر اینه که مدارکتون کامل باشه .. نه صرفا چیزایی که ازتون خواستن . مدارکی که بتونه طرح رو معرفی کنه .. و اینکه تو شیتتون تابلو نباشه که به چیزی نرسیدید..

Narsis_90

عضو جدید
سلام ، دوستان ی سوال
وقتی موضوع اسکیس رو میگن برنامه فیزیکی رو هم میگن یا اینکه نه فقط موضوع اعلام میشه و بقیه همه دست خودمون هست ؟؟
ممنونم

roya et

عضو جدید
اسکیس چای بازارم
خوب نشده.ولی ایدمو دوس دارم فقط
اینکه طبق سلسله مراتب چایی طراحی کردم
یعنی اول گالری نمایش کشت چایی بعد بازار بعد هم چایخانه که میشه استفاده از چایی در مرحله اخر کارهIMG_۲۰۱۶۰۵۲۱_۱۳۰۴۰۷.jpgIMG_۲۰۱۶۰۵۲۱_۱۳۰۳۵۲.jpgممنون میشم انتقاد کنید.چون کلاس نمیتونم برم

a1ich

عضو جدید
اسکیس چای بازارم
خوب نشده.ولی ایدمو دوس دارم فقط
اینکه طبق سلسله مراتب چایی طراحی کردم
یعنی اول گالری نمایش کشت چایی بعد بازار بعد هم چایخانه که میشه استفاده از چایی در مرحله اخر کارهمشاهده پیوست 258059مشاهده پیوست 258060ممنون میشم انتقاد کنید.چون کلاس نمیتونم برم

خسته نباشید خیلی خوب شده با اجازتون یه سری چیزا که به نظرم میرسه بگم .. اول اینکه از همین الان که دارین تمرین میکنین رو سه تا شیت کار کنین .. کارتون خیلی خوب جمع شده .. پلان و مقطعش به نظر خوب میاد .. حجمتون اما به نظر تخلخل لازم برای منطقه معتدل رو نداره .. مخصوصا با شیشه هایی که گذاشتین .. باید یه جوری کار کنین که هرکی حجم رو میبینه حس کنه هوا همه جا جریان داره .. این داستان الان حس نمیشه .. برای مثال ما تو معماری بومی اون مناطق کلی رواق دور تا دور بنا داشتیم که هم جلوی بارون رو بگیره و هم هوا به جریان بیفته ... پرسپکتیو های داخلی تون هم خیلی خوبن .. اما با توجه به حجمی که از شیت اشغال کردن اطلاعات خاصی به من نمیدن و حتی من نمیفهمم این پرسپکتیو ها از کجا زده شدن .. ( یعنی سعی کنین از یه جای خاص تو پروژه پرسپکتیو بزنین که داد بزنه مال این طرحه ) روند طراحی و انسجام کارتون خوب درومده .. حتما بازم از کاراتون برامون بذارین ..

honeybee1370

کاربر بیش فعال
بچه ها من از امروز تازه تمرین اسکیس شروع کردم. چجوری پیش برم؟ با برنامه ی آقای شقاقی که توی تاپیک ها است شروع کنم؟