تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 232805
اینم تمرینای من (این تمرینارو دانیال صدیقی بهمون داده البته چندتای دیگم هس که هنو انجام ندادم)
مشاهده پیوست 232806
چقد این تمرینا شبیه تمرینای استاد من تو تبریزه:razz:
گلم دومی اوکیه ولی رو اولی بیشتر کار کن، فک کنم مکعبات ماکسیمم حدود 4*4 باشه پس سعی کن خط راست بکشی;)...فک کنم استادت بعد بهت بگه که مکعبارو سایه بزنی

ayliin1571

عضو جدید
چقد این تمرینا شبیه تمرینای استاد من تو تبریزه:razz:
گلم دومی اوکیه ولی رو اولی بیشتر کار کن، فک کنم مکعبات ماکسیمم حدود 4*4 باشه پس سعی کن خط راست بکشی;)...فک کنم استادت بعد بهت بگه که مکعبارو سایه بزنی
اره میدونم خطام خیای داغونه آخه تازه 1 روزه که تمرین میکنم :(

coleopatra

عضو جدید
سلام بچه ها منم از امروز دیگه می خوام شروع کنم، پارسال کلاسای شقاقی را رفتم، ولی اصلا هیچی یادم نیست، تازه من تغییر رشته ای ام. خب می خوام با خط کشیدن الان شروع کنم، همینایی که شما می کشین را بکشم؟
بعدش این خطا را همین طوری محکم می گیرین از یه طرف می کشین یه طرف دیگه؟ یا پنج نقطه ای می کشین؟
بعدش اندازه هاش مهم نیست؟ مثلا من یادمه شقاقی می گفت از این سر کاغذی که از آ3 هم بزرگتر بود بکشیم تا اون سر کاغذ اما من می بینم همه خطای کوتاه کشیدن. بعدش دیگه این که اون تمرین طایفه که گفته بیست روز روزی 4 ساعت خط بکشیم، من باز نفهمیدم نوع خط ها چه جوری باید باشن؟ 5 نقطه ای یا معمولی از این ور به اون ور و در همه جهات؟

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها منم از امروز دیگه می خوام شروع کنم، پارسال کلاسای شقاقی را رفتم، ولی اصلا هیچی یادم نیست، تازه من تغییر رشته ای ام. خب می خوام با خط کشیدن الان شروع کنم، همینایی که شما می کشین را بکشم؟
بعدش این خطا را همین طوری محکم می گیرین از یه طرف می کشین یه طرف دیگه؟ یا پنج نقطه ای می کشین؟
بعدش اندازه هاش مهم نیست؟ مثلا من یادمه شقاقی می گفت از این سر کاغذی که از آ3 هم بزرگتر بود بکشیم تا اون سر کاغذ اما من می بینم همه خطای کوتاه کشیدن. بعدش دیگه این که اون تمرین طایفه که گفته بیست روز روزی 4 ساعت خط بکشیم، من باز نفهمیدم نوع خط ها چه جوری باید باشن؟ 5 نقطه ای یا معمولی از این ور به اون ور و در همه جهات؟
اول تو بگو اینایی ک گفتی ینی چه...:D
5 نقطه ای الان چیه؟؟:confused:

coleopatra

عضو جدید
:))) پنج نقطه ای یعنی اون خطی که می خوایم بکشیم، اول این سر و اون سرش بریم و برگردیم، و دو سر را با نقطه مشخص کنیم، پنج بار بریم و برگردیم بعد خط را محکم بکشیم. توی تاپیک های قبلی بری ببینی هست

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من ی سوالی راج ب خط های عموذی بپرسم؟؟
باوشه
ببینید من الان بخام خط عمودی بکشم خب؟خب میام برگمو اینوریش میکنم افقی میکشم ...بعد دوباره اینوریش میکنم عمودی میشه دیگه

یا ن... واقعن میاین برگه جلوتونه عمودی میکشید...ی جوریه انگار

عهههه...چیه...جدی پرسیدم...عه:D

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
باوشه
ببینید من الان بخام خط عمودی بکشم خب؟خب میام برگمو اینوریش میکنم افقی میکشم ...بعد دوباره اینوریش میکنم عمودی میشه دیگه

سلاممممممممممم فاطمه جونممممم
نه ب هیچ وجه شاسی نباید بچرخه عزیزم
خط عمودی کشیدن سخته واقعا
:confused:باید عمودی بکشی واقعنی
من یادمه همیشه این خطای عمودی کج میشد و استاد بسیار بسیار دلسنگمون کاغذامونو پاره میکرد:cry:
بعد این شکلی بهم میگفت : زود تند سریع دوباره بکش :evil:

zohre_1371

عضو جدید
باوشه

عزیزم عمودی رو عمودی بکش از بالا به پایین از پایین ب بالا ..
برگه رو نچرخوووووووووووووووون

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز

:))) پنج نقطه ای یعنی اون خطی که می خوایم بکشیم، اول این سر و اون سرش بریم و برگردیم، و دو سر را با نقطه مشخص کنیم، پنج بار بریم و برگردیم بعد خط را محکم بکشیم. توی تاپیک های قبلی بری ببینی هست

میشه گفت 5 نقطه ای نه، در پنج مرحله میکشیم ، جای نقطه ها نباید بمونه، فرضیه ، مخصوصا ابعاد که بزرگتر میشه به مراتب سختره. کشیدن خط 10سانتی با 20سانتی یا 50سانتی فرق داره..
اول با تمرین های خط شروع میشه ، ما موازی کار نمیکنیم، چیزی که در کار بچه ها مشخصه.
مثلا اگر سه تا خط میکشیم در سه جهت مختلف ، شما باید به ته نقطه ای که میخواین خطتون برسه نگاه کنید، اینقدر این تمرین رو روی A2میکشیم تا خطمون صاف باشه، مرحله بعد میشه مربع های 10در 10 ، که بیشتر این 5 مرحله توش نقش داره، و بعد از اون، خطهای فرفری ،چیزی شبیه فنر.
دایره رو که میکشیم به مرکز دایره توجه میکنیم که حول اون مرکز دوران بدیم، ،مداد رو چند بار میچرخونیم، درجهت عقربه های ساعت و برعکسش ، خلاف جهت عقربه های ساعت کار میکنیم.
یکی دیگه هم هست، تمرین ستاره هستش ، یه مربع در وسط و میشه گفت ساق های مثلث بهش وصل میشه. (البته بستگی داره، اون ساق هااز کجا وصل میشه.) بیشتر تمرین خطه ولی از نوع دیگه.

یه تمرین دیگه ، 300تا باید بکشیم ، مثلا ترکیب مربع با مستطیل، 3تا مربع ، 2تامربع و یک مستطیل و... این تمرین تناسباته . 1/6 ، 1/5، 1/4، 1/3، 1/2 . ( مخصوص پلانه)
براساس این تناسبات باید این مربع مستطیل ها باهم ترکیب میشن.تمرینات خیلی زیاد هستش ، فقط اینا نیست ، منهای تمرینای خط که هرروز 1ساعت باید با موسیقی های تند تمرین بشه. 15تا ترکیب بندی( به طور مثال یک حجم اصلی ، یک حجم فرعی) ،10تاکاغذ خط کشیدن با ماژیک ،50 تا پرسپکتیو ، کشیدن از روی عکس و تغییراتی هم باید ایجاد کنیم ، 30تا شیت(دید ناظر ، دید پرنده و پلان) ، همه اینا روی کاغذ A2 هستن ، گریزها سر وته کاغذ هستن.

یعنی واقعا بچه ها وقتی براشون نمیمونه که بخوان فعالیت اینترنتی داشته باشن ، همه اینا نیاز داره که کسی هم تمرینا تتون رو چک کنه، بگه خوبه یا نه.

:gol::gol:

آخرین ویرایش:

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این نقل قولمو اینجا میذارم کسی خواست بخونه. متاسفانه خودم دوربین خوب ندارم از کارای خوب عکس بگیرم، همینطوروقت کافی که بخوام کارهای بچه هارو چک کنم و یا کامل مواردی رو که در کلاس ها گفته میشه انتقال بدم.

من واسه سراسری کلاس میرم، استاد شقاقی.ولی فقط خودشون تدریس نمیکنن، چند نفر تدریس میکنن.
کلاسا دوروز در هفته هستش ، که هرروزش 6ساعتس، مثلا جلسه اولش تقسیم میشه ،3 ساعت استاد شقاقی تدریس میکنن،3ساعتم استاد طلیم خانی.
اولین جلسه استاد شقاقی بیشتر روی صفحات و نقطه گریز ها ، ترکیب بندی ، تناسبات کار میکنن، استاد طلیم خانی که از بچه های دوسال قبلشون هستند که یادمه حدودا 1000-1500 بود رتبشون، مطالعات روزانه یکی از دانشگاه های دولتی قبول شدن ، ایشون 3ساعت رو بیشتر روی تمرینات خط و ترکیب بندی و شیت بندی کار میکنن، بیشتر تکمیل کننده صحبت های استاد شقاقی هستن، با تمرین بیشتر.
دومین روز در هفته 3ساعت با استاد غفاری داشتیم ،سه ساعت هم با استاد محمود نژاد، استادغفاری هم تکمیل کننده حرف های استاد شقاقی هست،مثلا میگن اگر سر امتحان هنگ کردین که چیکار کنین، خودتون رو نبازین، بهتون با نمونه های مختلف نشون میدن که چطور از یه مکعب ساده به یک ترکیب بندی خوب میشه رسید، ومدام روی این ترکیب بندی ها در جلسه اول کار میشه، و اینکه بتونین یه پرسپکتیو رو از زوایای مختلف، حتی اگر تجسمش سخته بکشید.
3 ساعت بعدش استاد محمود نژاد در مورد تحلیل سایت صحبت کردن، مثلا چه علائمی رو ما درشیتمون باید قرار بدیم که بدون اینکه بنویسیم این جهت باد هستش ، روی شیتمون با علائمش مشخص باشه.وبه طور کلی روی آنالیز سایت کار میکردیم.

این هام چند عکس از کلاس ها هستش.
جلسه 1-غفاری
http://s4.picofile.com/file/8172785384/Image014.jpg
http://s4.picofile.com/file/8172785392/Image015.jpg

جلسه 1-محمود نژاد :
http://s4.picofile.com/file/8172785842/جلسه_1_محمود_نژاد.rar.html

آخرین ویرایش:

revit

عضو جدید
سلام به معماران گرامی. کسانی که برای معماری این مرز و بوم زحمت خواهند کشید و معماری گذشتگانمان را همچنان زنده و تدوام خواهند داد.
امیدوارم همگی برای اسکیس برنامه ریزی کرده باشید. امروز میخوام یک کتاب خوب بهتون معرفی کنم که خودمم دارم مطالعه میکنم گفتم به شما هم معرفی کنم برای اینکه تو اسکیس به دردتون میخوره همچنین برای زندگیتون!
به طور مختصر میگویم: مضمون این کتاب درباره ی نظریه و روش های طراحی ست.

آنالوطیقای طراحی: بازنگری انگاره ها و پنداره ها در فرآیند طراحی فرم و فضای معاصر | نوشته ی: دکتر محمود رضایی | انتشارات دانشگاه آزاد تهران مرکز.

کتاب با مقدمه ی: دکتر علی اکبر صارمی - دکتر هاشم هاشم نژاد.

*** عکس جلد کتاب را ضمیمه کردم***

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232941&stc=1

در ضمن اگر وقت داشتید فرم. فضا و نظم کتاب خوبی ست. همچنین بوطیقای معماری (دو جلدی).
همگی موفق باشید.

پیوست ها

• 1246.jpg
    1246.jpg
    32.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
همایش رایگان اسکیس تخصصی معماری منظر

بچه هایی ک رفتن ...من شدیدن نیاز دارم بدونم استاد صدیقی چطور تدریس میکنن... کلن چی میگن
ممنون:gol:

cna12

عضو جدید
همایش رایگان اسکیس تخصصی معماری منظر

بچه هایی ک رفتن ...من شدیدن نیاز دارم بدونم استاد صدیقی چطور تدریس میکنن... کلن چی میگن
ممنون:gol:

من اینو نمیدونم ولی یه بار رفتم کلاسشون...اینقد فضا گرم و دلنشینه که آدم دلش نمیاد تموم شه اصلا خشک نیس و در عین حال علمیه..من که کیف کردم و از 21 اسفند کلاسام باهاش شروع میشه.
تو امتخاب کلاس حاجت هیچ استخاره نیس یکیو انتخاب کن و ادامه بده..اصل قضیه خود ادمه وگرنه تقریبا استادا شبیه همن و فرقی ندارن...و من چون جو کلاس واسم مهمه اقای صدیقو انتخاب کردم

revit

عضو جدید
سلام دوباره به همگی.
از آنجایی که طراحان عزیز برای اسکیس در چند ساله ی اخیر بیشتر سوالات یا مسئله ی معماری رویکردی فرهنگی داشته همانند سال گذشته (نگارخانه ی نور) یا (سال 92 گنبد نما!) درک درست از فضاهای فرهنگی. طراحی و بسط و گسترش تفکر طرح معماری و مبانی نظری ساختمان های فرهنگی لازم است یا بهتر است این مطالعه انجام شود تا در فرآیند طرح ریزی و معماری ما کمک کند. لذا کتابی را در نظر گرفتم که اخیرا چاپ شده که درباره ی این موضوع گفته است. در ابتدا مبانی و مفاهیم فضاهای فرهنگی را توضیح داده سپس به طراحی و تک تک رهنمون ها و استانداردها و... اشاره کرده است و در انتها نمونه های موردی داخلی و خارجی را مورد کنکاش قرار داده است (این بخش 2/3 حجم کتاب را شامل میشود) حتی نمونه های بروز شده که اخیرا توسط معماران اجرا شده اند هم کار شده است.شایان ذکر است این کتاب تصاویر زیاد و با کیفیتی دارد که مطالعه ی آن به دلیل نداشتن صرف متن دشوار نخواهد بود. این سری کتاب ها از این انتشارات که کتاب حاضر جلد پنجم است. جلد چهارم آن هم درباره موزه سخن گفته است که آن هم زیر مجموعه ی فضاهای فرهنگی ست.

طراحی فضای فرهنگی در ایران و جهان | شهریار خانی زاد | نشر هنر معماری قرن.

*** جلد کتاب***

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232993&stc=1

پیوست ها

• 1179.jpg
    1179.jpg
    51.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

آنستان

عضو جدید
عزیزم عمودی رو عمودی بکش از بالا به پایین از پایین ب بالا ..
برگه رو نچرخوووووووووووووووون

منم برگه رو میچرخوندم خانم علیمحمدزاده حسابی منو تنبیه کردن و گفتن یادت باشه کنکور یعنی کنترل زمان ، حتی اگه چند ثانیه رو ذخیره کنیم اینا که کنار هم جمع میشن میشه 15 دقیقه ، یعنی درست زمانی که میشه یک پرسپکتیو دید ناظر بیشتر کشید

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
منم برگه رو میچرخوندم خانم علیمحمدزاده حسابی منو تنبیه کردن و گفتن یادت باشه کنکور یعنی کنترل زمان ، حتی اگه چند ثانیه رو ذخیره کنیم اینا که کنار هم جمع میشن میشه 15 دقیقه ، یعنی درست زمانی که میشه یک پرسپکتیو دید ناظر بیشتر کشید

میشه خواهش کنم که تمریناتتون رو هم ب ما بگید ک ب ما هم کمکی بشه لطفا؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها یه سوال بهم نخندینا.....:D
واسه خط های عمودی هم باید دست و از کتف حرکت بدیم؟

ayliin1571

عضو جدید
اینم 2تا دیگه از تمرین های من البته اونی که خط کج باید از بالا تا پایین بدون اینکه دستمونو از رو کاغذ برداریم انجام بدیم بعد باید زیر هم صاف تا پایین بیاد نه اینجوری (هر کاری کردم نتونستم زیر هم بکشم چون بچه ها گفتن تمرین های جدید بدارین گذاشتم:()
DSC_0990.jpgDSC_0994.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است.