تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم فک کنم اومدم:D
از همه ی بچه ها ممنونم
از همه از همه ی همه
از پویان و
از zdh ک تو ضیحاشونو دوس داشتم
از فرزانه برا امید دادنش
و از همه ی دوستای همراهم تو تاپیک 94 میخام ک بیان و باهم تمرین کنیم و نا امید نباشیم ....
شهید بیا دیگه برزخ و اینا رو ولش کن بیاااا
هانی بیا
رزیتا ...تهورااااااااااااااا ...نیلوووووووووووو بیاین دیگه.

هلوووووووووو تو هم اینجایی...چ خوب:w40:
:gol::gol::gol::gol::gol:

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دیشب تمرین کردم . به قدری دستم خشک بود که :biggrin: .. ولی خوش گذشت . حس اینکه داری یه کاری انجام میدی خیلی خوبه .
فعلا عکس نمی ذارم . هر وقت رسیدیم به تمرینای خیلی خوشگل و پر کار اون وقت منم عکسامو می ذارم ولی الان هر روز تمرین خط می کنم ;)

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من هم فک کنم اومدم:D
از همه ی بچه ها ممنونم
از همه از همه ی همه
از پویان و
از zdh ک تو ضیحاشونو دوس داشتم
از فرزانه برا امید دادنش
و از همه ی دوستای همراهم تو تاپیک 94 میخام ک بیان و باهم تمرین کنیم و نا امید نباشیم ....
شهید بیا دیگه برزخ و اینا رو ولش کن بیاااا
هانی بیا
رزیتا ...تهورااااااااااااااا ...نیلوووووووووووو بیاین دیگه.

هلوووووووووو تو هم اینجایی...چ خوب:w40:
:gol::gol::gol::gol::gol:
سلام چطورییی؟
اسم کل باشگاهو گفتی :))
من الان ترم یکم،مهمان گرفتم آزاد قزوین،ولی میخوام اینجا قبول شم،که هی دنبال درخواستوایناش نباشم یموقع هم قبول نکنن،براهمین میخوام باشما تمرین کنم..

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
سلام دوستان . حقیقتش من کلاسمو با شقاقی کنسل کردم و ی کلاس دیگه نوشتم دلیلش هم شلوغی کلاسش بود که زیاد بود ب نظرم
و اما تمرینهای استاد من : )
اول از همه همونطور که خودتونم گفتید تمرین خط هستش. که با ماژیک روی کاغذ 70*50 هستش ولی باید ب حرکت دستتون توجه کنید از کتف حرکت بدید دستتون رو و مچتون رو نشکنید و اول ی کم با حوصله خط بکشید و سعی کنید سریعترش کنید . و کل صفحه رو پر کنید 3 تا برگه 70*50 برای جسله آینده : ).
تمرین بعدی ی نوع خط اسکیسه که اولِ خط با قدرت و پر رنگ وسطش کمرنگ و در انتها هم خط باید پررنگ و قوی باشه . اینم 3 تا برگه A3 بعدش که این خطتون قوی شد سعی کنید چندتا پرسپکتیو از مکعب یا ترکیب حجمی بزنید
1.jpg2.jpg
اگه دوس داشتید تا بقیه تمرینامونم بگم :D

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمرین گروهی آزمون اسکیس 94

سلام دوستان . حقیقتش من کلاسمو با شقاقی کنسل کردم و ی کلاس دیگه نوشتم دلیلش هم شلوغی کلاسش بود که زیاد بود ب نظرم
اول از همه همونطور که خودتونم گفتید تمرین خط هستش. که با ماژیک روی کاغذ 70*50 هستش ولی باید ب حرکت دستتون توجه کنید از کتف حرکت بدید دستتون رو و مچتون رو نشکنید و اول ی کم با حوصله خط بکشید و سعی کنید سریعترش کنید . و کل صفحه رو پر کنید 3 تا برگه 70*50 برای جسله آینده : ).
تمرین بعدی ی نوع خط اسکیسه که اولِ خط با قدرت و پر رنگ وسطش کمرنگ و در انتها هم خط باید پررنگ و قوی باشه . اینم 3 تا برگه A3 بعدش که این خطتون قوی شد سعی کنید چندتا پرسپکتیو از مکعب یا ترکیب حجمی بزنید
مشاهده پیوست 232538مشاهده پیوست 232539
ممنون
الان استادتون کی هستن?

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خطاطون خیلی قوی و اسکیسیه.....موفق باشین

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مرسی،دوست داشتیم بقیه تمریناتونم بگین...

samira-arch

عضو جدید
سلام دوستان منم اومدم
فعلا تا آخر هقته استراحت میکنم از هفته بعد خط میکشم کارامو میذارم
برا کلاس هم کلاس استاد موقر ثبت نام کردم

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان منم اومدم
فعلا تا آخر هقته استراحت میکنم از هفته بعد خط میکشم کارامو میذارم
برا کلاس هم کلاس استاد موقر ثبت نام کردم
سلام
خوش اومدی:w40:
موقر مگه دستیار نی؟
من نمایندگی مرکز تماس گفتم میگف اساتید مرکز برا اسکیس :دانیال صدیقی و صلواتی و موقر
دانیال ک 1 منظره؟
اسن این 3 نفر نمیشناسم
اگه میشناسین میتونی برام ی کم ازشون بگید :)

ayliin1571

عضو جدید
سلام
موقر مگه دستیار نی؟
من نمایندگی مرکز تماس گفتم میگف اساتید مرکز برا اسکیس :دانیال صدیقی و صلواتی و موقر
دانیال ک 1 منظره؟
اسن این 3 نفر نمیشناسم
من تازه یه جلسه کلاس دانیال صدبقی رو رفتم به نظرم خوب بود

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..
با آرزوی موفقیت برای شما در آزمون تئوری و عملی ، من می تونم بهتون کمک کنم.راهنمایی و کمک خواستین پیغام بدین.
در ضمن من و دوستمتو تبریز ،کلاس اسکیس گذاشتیم و کسایی که تبریز هستن یا نزدیک تبریز می تونن بیان و جلسه اولمون رایگان هست و نکات کلی گفته می شه.من خودم سابقه حضور در کلاس دو استاد اسکیس معروف و همچنین مطالب درسی استادان دیگر رو دارم و کسایی که منو نمی شناسن ، من با 55 درصد اسکیس از هنر تبریز قبول شدم.
تو این کلاس ، قرار نیست مثل همه کلاس ها از خط و پرسپکتیو و ... شروع نمی کنیم و یه متد ترکیبی و خاص استفاده می شه که شامل مبانی نظری و کانسپت و مقطع و ارائه دارای اولویت بالاتری هستن.

آخرین ویرایش:

roya et

عضو جدید
من که نمیتونم کلاس برم..شهرستانیم . تا کلاسای اسکیس شهرای اطراف روزی سه ساعت باید وقت رفت و امد بزارم. از همین سایت استفاده می کنم..منون میشم کمک کنید.
الان دارم با تمرینای استاد شقاقی که تو سایته کار میکنم.یه هفتس که تمریناشو به ترتیب انجام میدم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نمیتونم کلاس برم..شهرستانیم . تا کلاسای اسکیس شهرای اطراف روزی سه ساعت باید وقت رفت و امد بزارم. از همین سایت استفاده می کنم..منون میشم کمک کنید.
الان دارم با تمرینای استاد شقاقی که تو سایته کار میکنم.یه هفتس که تمریناشو به ترتیب انجام میدم.
چه اشکالی داره دوست من؟...منم شرایطی مثل شرایط شما دارم. حالا دسترسی به استاد نداشتن به کنار، دسترسی به کاغذ و ماژیکم حساب کنین. ماژیک خب مسلما گرون بود و گرونترم شده، اینجا( شهرمون) هم که میارن چن تومن میذارن روش، تازه رنگای محدود!....شما از همین جایی که شروع کردین قدماتونو محکم وردارین و ادامه بدین.تو چن هفته بعد خودتون متوجه پیشرفتتون میشین.من خودم همیشه میگم اصلا شما فک کن یه استاد بگه میام خونتون اسکیس یاد میدم بهت!!!وقتی هیچی بلد نیستم، خب طفلک استاد بیچاره چیکار کنه؟!......;)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

مهندس من تا قبل این هیچکلاسی نرفته بودم ............ولی چهارشنبه یک کارگاه بود رفتم بد نبود تنها چیزی که متوجه شدم اینه که همه کاره و اصلکار خودتی فقط و فقط باید تمرین کنی و مطالعه .......من هم تا مرکز استان مجبورم 3-4 ساعت برم کلاس وبیام با کلی هزینه.........همینجا هم میگم که من اکثر اطلاعاتی که دارم مدیون بچه های باشگاه ام و اونجا توی اون کارگاه متوجه شدمکه تیم باشگاه خودمون از خیلی کلاس ها بالاتره .............اگه بتونم بیام و کمکی بتونم بکنم مظمین باش دریغ ندارم .............یک چیز هم متوجه شدم که قرار نیستتوی کلاس معجزه کنن همه اش بهتمرین خودته .............رتبه هر چی بود بیخیالش شید و بشینید فقط کار کنید همین

samira-arch

عضو جدید
سلام
موقر مگه دستیار نی؟
دانیال ک 1 منظره؟
اسن این 3 نفر نمیشناسم

تاجایی که من میدونم ایشون چندتا کتاب اسکیس دارن.
رزومه شونم که دیدم کسانی بودن که 70-80 وحتی یه نفر 92 درصد اسکیس زده بودن
یه چیز دیگه هم اینکه کلاساش از 17 -18 نفر بیشتر نیس وبه نظر من همین باعث میشه بهتر یاد بگیریم

*FARZAN*

کاربر ممتاز
و اما بقیه تمرینهای ما :D
یک تمرین دیگه مربوط ب خط هستش که به اندازه 2cm و 4cm هستش که عکسشو میذارم ب همون صورت که اولِ خط قوی وسطش ضعیف تر و آخرش قوی تر

3.jpg

تمرین بعدی هاشور هستش

4.jpg

خوب نکته ای که در مورد هاشور هستش اینه که ریتم هاشور رو حفط کنید و همونطور که از عکس هم معلومه باید در ابتدا با قدرت بکشید و کم کم فاصله رو کم کنید .
خیلی ناگهانی خط رو وسط راه ول کنید !!!!
نترسید که از کادر بزنه بیرون چون مهم نیس .. این بده که کمتر از کادر باشه یعنی داخل کادر با فاصله زیاد از خطوط کادر ترسیم بشه
ب هیچ وجه بصورت رفت و برگشتی روی هاشورتون کار نکنید یعنی چی؟ یعنی اینکه مثلا تا وسط هاشور رفتی نباید برگردی دوباره روش بکشی و ادامه بدی که خیلی بده

*مطلب دیگه ای که یادمون دادن محاسبه سرانه هاس که نمیدونم اینجا چطوری بگم :razz::razz::razz:

eng.bahar

عضو جدید
سلام.
من قبلا طراحی کار کردم.ولی معماری نخوندم.
حس میکنم روشی که دوست خوبمون
i am...
پیشنهاد میدن خیلی خوبه.
من طبق کارای ایشون پیش میرم.
فقط از کی با ماژیک میزنین؟؟؟
ممنون از زحمتی که میکشی.:redface:

*FARZAN*

کاربر ممتاز
سلام.
من قبلا طراحی کار کردم.ولی معماری نخوندم.
حس میکنم روشی که دوست خوبمون
i am...
پیشنهاد میدن خیلی خوبه.
من طبق کارای ایشون پیش میرم.
فقط از کی با ماژیک میزنین؟؟؟
ممنون از زحمتی که میکشی.:redface:

ممنون عزیزم من اطلاعاتی که سر کلاس استادم میگه رو انتقال میدم که دوستان هم استفاده کنن. امیدوارم مفید باشن

تمرینهای هاشور و خطوط اسکیسی و کوچیک !!! فعلا با راپید هستش البته گفتن که روانویس هم میتونید استفاده کنید
ماژیک فعلا با وایتبرد اون تمرین اول خط بود که 50 * 70 بود اون رو انجام میدیم . فعلاحرفی از ماژیک نزدن استاد.
واسه جلسه اینده گفتن که ماژیکامونو بیاریم . ایشالا اگه چیزی گفتن حتما میگم بهتون :)

یه نکته ای که الان به ذهنم رسید این بودش که برای خطوط اسکیسی سعی کنید از راپیدایی استفاده کنید که نو نباشن یعنی قبلا استفاده کردید ازشون. اینطوری اون خطا خیلی خوب از اب در میان و با راپید F یا روان نویس بکشید :)

m_architect

عضو جدید
دوستان عزیزم سلام
خوشحالم که اینقدر شاد و پر انرژی شروع به کار برای اسکیس کردین. منم بنا بر تجربه خودم نکاتی رو می گم امیدوارم که به کارتون بیاد.
مسلما خودتون هم به این نتیجه رسیدین که مهمترین چیز تو اسکیس تلاش خودتونه ون نه استاد. بهترین استاد هم تا وقتی نخواین کاری نمیتونه براتون بکنه!
اگر که کلاس نمیرین حتما حتما کارتونو هر از چند گاهی نشون کسی که این راهو به طور موفقیت آمیز رفته بدین تا عیب کار رو بهتون بگه و مسیر واستون واضح تر بشه!
نکته خیلی مهم: کنکور تءوری تموم شد رفت!
سعی کتید از الان تا بعد از تعطیلات عید روی دست و قدرت ترسیمتون تمرکز کنید و در کنارش کتاب بخونید و یادداشت برداری کنید. کتابایی مثل: فرم فضا نظم - نقد شاهکارهای معماری- مفاهیم پایه در معماری- تفکر ترسیمی و ....
به حرفای دوستاتون که ما تو کلاسا این کارو می کنیم و اینجوری دقت نکنید. اگر کلاسی میرین به مدرسش اعتماد کنید و از این شاخه به اون شاخه نپرین
از امروز تا روز آخر تمرین خط رو کنار نذارین! قوام خط هاتون شما رو بیشتر مشتاق به کار کردن میکنه
و در آخر.. اگر چیزیو از ته دل بخواین و واسش تلاش کنید به همون اندازه، غیر ممکنه به دستش نیارین!!!
موفق باشین :)

b_arch_5

کاربر بیش فعال
ممنون عزیزم من اطلاعاتی که سر کلاس استادم میگه رو انتقال میدم که دوستان هم استفاده کنن. امیدوارم مفید باشن

تمرینهای هاشور و خطوط اسکیسی و کوچیک !!! فعلا با راپید هستش البته گفتن که روانویس هم میتونید استفاده کنید
ماژیک فعلا با وایتبرد اون تمرین اول خط بود که 50 * 70 بود اون رو انجام میدیم . فعلاحرفی از ماژیک نزدن استاد.
واسه جلسه اینده گفتن که ماژیکامونو بیاریم . ایشالا اگه چیزی گفتن حتما میگم بهتون :)

یه نکته ای که الان به ذهنم رسید این بودش که برای خطوط اسکیسی سعی کنید از راپیدایی استفاده کنید که نو نباشن یعنی قبلا استفاده کردید ازشون. اینطوری اون خطا خیلی خوب از اب در میان و با راپید F یا روان نویس بکشید :)

ممنون از لطف تون
منم با روش شما تمرین میکنم خوشحال میشم راهنمایی مون کنید;)

arash dtb

عضو جدید
مهندس من تا قبل این هیچکلاسی نرفته بودم ............ولی چهارشنبه یک کارگاه بود رفتم بد نبود تنها چیزی که متوجه شدم اینه که همه کاره و اصلکار خودتی فقط و فقط باید تمرین کنی و مطالعه .......من هم تا مرکز استان مجبورم 3-4 ساعت برم کلاس وبیام با کلی هزینه.........همینجا هم میگم که من اکثر اطلاعاتی که دارم مدیون بچه های باشگاه ام و اونجا توی اون کارگاه متوجه شدمکه تیم باشگاه خودمون از خیلی کلاس ها بالاتره .............اگه بتونم بیام و کمکی بتونم بکنم مظمین باش دریغ ندارم .............یک چیز هم متوجه شدم که قرار نیستتوی کلاس معجزه کنن همه اش بهتمرین خودته .............رتبه هر چی بود بیخیالش شید و بشینید فقط کار کنید همین
درباره کارگاه نحوه تشکیل کلاس ونام استاد لطفا اطلاع رسانی نمایید

narges17

عضو جدید
بچه ها برنامه کد10 ایوان خانه رو کسی داره؟ خیلی لازم دارم L

parza93

عضو جدید

سلام دوستان میخوام تمرینهای هفته گذشتمو بزارم اما هر کاری میکنم نمیتونم تعدا بیشتری عکس توی یه پست بزارم کسی میتونه کمکم کنه؟(البته اگه کسی این وقت شب بیدار باشه:()

parza93

عضو جدید
مشاهده پیوست 8.jpg9.jpg

یه چیزی بگم اگه قراره روز امتحان توی برگه A3 اسکیس بزنیم چرا باید طول کاغد خط بکشیم در صورتی که بلند ترین خطی که اونجا میکشیم کوچیکتر از 25 سانته و اینکه چرا با ماژیک باید خط بکشیم در صورتی که برگه انقد کوچیکه که کشیدن خط با ماژیک تقریبا محدوده و کلیت کار رو باید با راپید و یا روانویس یا خودنویس انجام بدیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.