تصاویری از سانسور شده های کارتون های دهه شصت!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه خیانتی شد سر این چوبین به ما! فکرمی کردیم این بچه پدر مادر نداره، بچه یتیمه، و…حالا بعد از این همه سال، فهمیدیم چوبین مادر داشته.مادری که هیچ وقت به ما نشون ندادن
صحنه هایی از لحظه دیدار چوبین و مادرش،
نامزد بازی جودی ابت و بابا لنگ دراز و عروسیشون
و ناگفته هایی از حضور یک زن در لیانشامپو

پرفسور بالتازار
احتمالا دختربچه ای که تو زیر زمین خونه ش اتم اختراع کرده بود، از پرفسور بالتازار الگو گرفته بود، یا کسی که تعریف کرده بود، فک کرده بود پرفسور بالتازار واقعیت داره.
این پرفسور بالتازار، با یه دستگاه، از یه طرف دو قطره آب میریخت و یه دسته رو می کشید، این دستگاه هه یه کم پت پت میکرد، بعد یه دفعه از اون ور هر چی به عقل جن هم نمی رسد بیرون میومد. (دانلود موسیقی تیتراژ سریال)
در تصویر نمایی از پرفسور در کنار دستگاه معروف را مشاهده می کنید

جنگجویان کوهستان
نصف دعواهای مدرسه از خشونتی بود که این سریال ترویج می کرد. بچه ها شب از زیر پتو قاچاقی لینچان و هوسا نیان رو نگا می کردن، فردا تو مدرسه علیه کائوچیو(ناظم) یا مبصر(ماموران کائوچیو) قیام می کردن. البته از اونجا که خود لینچان هم کمتر با خود کائوچیو روبرو شد، معمولا سعی میشد با ماموران کائوچیو برخورد بشه.

خدا بیامرزه لینچانو. آموزش عملی فتنه در دوران دهه شصت بود. البته اگر تحلیل گران سایت …. روی این موضوع کار کنن، شاید ریشه های جنگ نرم رو پیدا کنن. چون این سریال در دوره محمد هاشمی به ایران اومد و بعید نیست که به هرحال برنامه ریزی شده بوده.
تو همون دوره تو انتخابات مجلس و ریاست جمهوری که بین مردم شایع بود مهر رای باید تو شناسنامه بخوره، لینچان و کائوچیو کلی رای اونم تو ایران کسب کردن و خیلی از هم وطنای با ذوق!، جای اینکه رای سفید بندازد، اسم لینچان یا کائوچیو رو تو برگه رای می نوشتن.
کائوچیو، یه آدم متقلب بود و لینچان فرار کرد و رفت تو یه کوهستانی یه مقر ساخت و شدند جنگجویان کوهستان. نقش رابین هود رو تو چین بازی می کرد بنده خدا.
هرچی دستاورد بشری بود تو همون کوهستان اینا کشف کردن، از جمله توپ، تفنگ، موارد منفجره، نارنجک و… یه شمشیرایی هم داشتن که جلدش نارنجی بود. خلاف ترین چهره سریال هو سا نیان، یه زنه بود که لباس مردونه می پوشید و نصف سریال به خاطر حضور همین خانوم وسط ۱۰۷ تا مرد، سانسور شد. هوسن نیان با دوتا دستش شمشیر میزد. قرار بود لینچان ۱۰۸ تا ستاره جمع کنه و علیه کائوچیو که میخواست جای امپراطورو بگیره قیام کنه. از سرنوشت هو سن نیان هیچ وقت خبر منتشر نشد.(لینک دانلود تیتراژ)
چوبین
چه خیانتی شد سر این چوبین به ما! یک عمر لعنت عالم و آدم رو به برونکا و مامورای یه چشمیش حواله کردیم که چرا این بچه گلابی سبز(یا آبی) رو اذیت می کنی. این بچه پدر مادر نداره، بچه یتیمه، واسه چی اذیتش می کنی و…

حالا بعد از این همه سال، با پیشرفت علوم و تکنولوژی تو ایران، به یاری ***** شکن فهمیدیم که خیر… چوبین مادر داشته.

مادری که هیچ وقت به ما نشون ندادن. البته خب، مادره هم مقصر بوده، واسه چی تو انظار عمومی بی حجاب و اونم با مایو ظاهر میشده که نشه تو تلویزیون نشونش داد و دل این همه بچه رو خون کرد.
البته مادر چوبین هم دفاعیات خودشو داره، اونم وقتی که چوبین رو می ساختن طبیعتا نمیدونسته قراره این کارتون تو جمهوری اسلامی نمایش داده بشه.

بابا لنگ دراز
طبق معمول نه پدر داشت و نه مادر. جودی ابت دختر شیطون و با ذوقی بود که از طرف یه مرد که جودی ابت روی اون اسم «بابا لنگ دراز» رو گذاشته بود حمایت مالی می شد. آخر داستان هم البته در سیمای ما معلوم نشد و احتمالا یه جاهایی مثل همه کارتون ها سانسور شد، اما همه بچه ها فهمیدن، بابا لنگ دراز و جودی ابت قصد امر خیر داشتن….

دوران نامزدی با بابا لنگ دراز
اگرچه تو اون سریال خیلی از ناگفته ها گفته نشد، اما امروز، ما در اینجا صحنه هایی از مراسم عروسی جودی ابت و بابا لنگ دارز رو برای شما منتشر می کنیم، صحنه هایی که هیچ وقت ندیدید.

Sarp

مدیر بازنشسته
درسته که تایپیک انحراف از معیار داره :D ولی :

تو کارتون دوقلوهای افسانه ای که دختره قیافش فرانسوی بود و پسره چینی ، اینا از دو پدر و یک مادر بودند
تو کارتون هم یکی از پدرها رو ، دائی معرفی کرده بودند

و یا تو پسر کوهستان ، همون پپرو ، که میرفت شهر طلائی الدرادو تا پدرش رو نجات بده !
یه دختر هم همراش بود که دنبال پدرش میگشت
اون دختره ، دختر حاکم شهر الدرادو بود و قرار بود هرکی پدرش رو از دست قاچاقچیان طلا نجات بده دختره با اون ازدواج کنه که آخرش هم دختره به پپرو میرسه . ولی تو تی وی ایران چنین اتفاقی نیفتاد :D

زیاده بابا
یادم نمیاد که
امان از دست پیری

haj amin

عضو جدید
اگه می پرسیدی من اینارو برات می گفتم .مخصوصا در مورد جودی ابت

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادش بخیر کوچیک بودیم عشقمون این بود هوا ابری شه تلویزیون کویت رو بگیریم، فیلم و کارتون با زیر نویس عربی میدیدیم، اون موقع فهمیدیم چه کلاهی دارن سرمون میذارن که حتی دست دادن یک زن با مرد رو هم سانسور میکنن!

bpcom

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون جالب بود...
البته تو همون دوران بچگی و نوجوونیمونم که این کارتونا رو میدیدیم مشخص بود یه جاهای کار میلنگه. من هم که عشق کتاب بود کتابای بابا لنگ دراز و باخانمان (پرین) رو گیر آوردم و خوندم اطلاعات تکمیلشو از کتاب گرفتم:redface:

atros

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه خبر بد ... یه خبر بد......
یه تاپیک پر محتوا ....الان تاپیک و میحذفن
چوبین زیبا ترین کارتون دوران بچگیم بود...وای خدا صدای راه رفتنش....از بچگی تو کف کارتون پسر شجاعم بودم که حانم کوچیک و یه ماچ کنه آخرم نکرد(ماچ)

atish pare

عضو جدید
کاربر ممتاز

کوفت ، مگه من با تو بودم باقالی ...:دی

تو اینجا چی کار میکنی الان کویت3 پسر شجاع داره برو تا شروع نشده بدوووووووووو

تو چی میگی گلابی؟؟؟

من نوموخوام کارتون بیبینم...خودت برو بیبین...

پرروی ریکا!

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا زمون ما که مناهوارهاینا نبود کهاخه

من یه بار انتن تی وی مون را خیلی بالا بردم
حدود 20 متری اززمین فاصله گرفت
یه دفه نمیدونم کجا رو گرفت
شبکه عربی بود دو نفر داشات لب و لوچه هم و گاز میگرفتن:biggrin::biggrin:

یه دفه برای من مفهموم سانسور معنی شد

حدود 9 سالم بود

rozan

عضو جدید
الهییییییییییییییییی
جولی ابد اخر با بابا لنگ دراز ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

terajedi21

عضو جدید
بابا زمون ما که مناهوارهاینا نبود کهاخه

من یه بار انتن تی وی مون را خیلی بالا بردم
حدود 20 متری اززمین فاصله گرفت
یه دفه نمیدونم کجا رو گرفت
شبکه عربی بود دو نفر داشات لب و لوچه هم و گاز میگرفتن:biggrin::biggrin:

یه دفه برای من مفهموم سانسور معنی شد

حدود 9 سالم بود
کدوم مملکت بودن شما کدوم اذربایجانی!گونی باتی؟یه رفیق میاندابی داشتم میگفت کانال عربی میگرفتیم وگرنه این طرفا تنها از قله کوه میشه کشور برادر کوزی اذربایجان رو گرفت!

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای جان یاد زمون فسقلیمون افتادم

یادش بخیر من عشقم این چوبین بود با اون ساعت مانندی که دستش بود

جودی هم نگوووووووووووووووووووووووو فردا پس فردا میرم کارتونشو بازم بگیرم نیگا کنم

یه کارتونیم نشون میداد اسمش یادم نیشت 2 تا داداش بودن از اونم خوشم میومد

• Like
واکنش ها: Sarp

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارتون زنان کوچک هم خیلی خیلی سانسور داشت. البته اگه کسی یادش باشه. تقریبا من نوجوان بودم که میذاشت.
حدودا نصف آخر فیلم رو زده بودن. من کتابش رو خوندم

Sarp

مدیر بازنشسته
بنده خدا... این کوتولاس نبود.. کوکلاس بود:biggrin::biggrin::biggrin:
یه استاد داشتیم بهش میگفتیم کوکلاس :biggrin::biggrin:
کوتولاس بود
آدماش خط بودند
کارتون زنان کوچک هم خیلی خیلی سانسور داشت. البته اگه کسی یادش باشه. تقریبا من نوجوان بودم که میذاشت.
حدودا نصف آخر فیلم رو زده بودن. من کتابش رو خوندم
آهان
آره
اینو هم سانسور کردند
بابا یه زمانی تو مخم کلکسیون این کارتونهای سانسور شده رو جم کرده بودم
ولی دیگه پیری و . . . . !!!:(
نه بابا این ریکی قد دایناسور سنشه منو مسخره کرد
:surprised:
ریکی هنوز دندون نداره و از اون پستونکها میخوره

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز