تجربیات زندگی من + شما

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این 23 سال عمری که از خدا گرفتم تجاربی کسب کردم که خیلی برای زندگیه آیندم مفید بودن..و دارم سعی میکنم که از اینها استفاده کنم..چندتاش رو میگم

1.هیچ وقت بر اساس ظاهر کسی ، در موردش قضاوت نمیکنم

2.هیچ وقت دروغ نمیگم حتی اگر راستگویی به ضررم باشه

3.هیچ وقت بدون فکر و عجول تصمیم نمیگیرم چون عواقبش رو دیدم

4.تا جایی که بتونم سعی میکنم چند تا دوست خیلی خوب داشته باشم و از بقیه دوری کنم چرا که هر چی تعداد اطرافیانت بیشتر باشه احتمال تو خطر افتادن برات از هر لحاظ بیشتره

5.فهمیدم که برای پیروزی در هر کاری ، نیاز به فکر راحت دارم پس از هر چیزی که باعث مختل شدن ذهنم بشه دوری میکنم

6.فهمیدم که خیلی آدما دور و برت هست که اگه غفلت کنی ، با ظاهری خوب ، بدجوری بهت از پشت خنجر میزنن

در نهایت ، آرامش..

آرامش رو مهمترین رکن برای موفقیت و پیشرفت شناختم...و تمام سعیم رو برای بدست آوردنش خواهم کرد

3.بیش از حد فکر کردنم خوب نیست...زیادی سبک و سنگین کردن....وسواس به خرج دادن...یجاهای باید ریسک کرد...این من تجربه کردم

و البته آرامش،همیشه و در همه حال باید سعی کنیم آرامش خودمونو حفظ کنیم(باخودمم هستم)....سر جلسه امتحان ریاضی مهندسی، وقتی اولین سوال امتحان رو که بیشترین نمره روهم داشت رو خوندم، استرس باعث شد که استارت جواب رو یادم بره...درصورتی که کاملا جواب بلد بودم حتی بدون استارتش...ولی خب نمیشد نصفه نوشت، چون استاد فکر میکرد حتما تقلب کردم که اولشو ننوشته ولی بقیه شو نوشته....بخاطر استرس سوال اول بقیه رو هم قاطی کردم...یه لحظه ذهنم خالی شد
خلاصه رنگ از رخسارم رفت...اگه اون سوال جواب نمیدادم حتی شاید میفتادم!... خلاصه یه ربعی به همین حال گذشت تا به خودم گفتم: اوکی، تو میفتی ولی حالا که قراره بیفتی لااقل بانمره بهتری بیفتی!...همین که افتادنمو قبول کردم و آروم شدم و خواستم برم سراغ بقیه سوالا...اون تیکه رو یادم اومد و نه تنها به اون سوال که به بقیه هم جواب دادم...
آرامشتونو حفظ کنیین;)

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
3.بیش از حد فکر کردنم خوب نیست...زیادی سبک و سنگین کردن....وسواس به خرج دادن...یجاهای باید ریسک کرد...این من تجربه کردم

و البته آرامش،همیشه و در همه حال باید سعی کنیم آرامش خودمونو حفظ کنیم(باخودمم هستم)....سر جلسه امتحان ریاضی مهندسی، وقتی اولین سوال امتحان رو که بیشترین نمره روهم داشت رو خوندم، استرس باعث شد که استارت جواب رو یادم بره...درصورتی که کاملا جواب بلد بودم حتی بدون استارتش...ولی خب نمیشد نصفه نوشت، چون استاد فکر میکرد حتما تقلب کردم که اولشو ننوشته ولی بقیه شو نوشته....بخاطر استرس سوال اول بقیه رو هم قاطی کردم...یه لحظه ذهنم خالی شد
خلاصه رنگ از رخسارم رفت...اگه اون سوال جواب نمیدادم حتی شاید میفتادم!... خلاصه یه ربعی به همین حال گذشت تا به خودم گفتم: اوکی، تو میفتی ولی حالا که قراره بیفتی لااقل بانمره بهتری بیفتی!...همین که افتادنمو قبول کردم و آروم شدم و خواستم برم سراغ بقیه سوالا...اون تیکه رو یادم اومد و نه تنها به اون سوال که به بقیه هم جواب دادم...
آرامشتونو حفظ کنیین;)

خب حالا منم خاطره بگم
امتحان الکترو مغناطیس استاد گفته بودن فرمولها رو بهتون میدن حالا چرا و چی شد نمی دونم رفتیم سرجلسه دیدم بعله خبری از فرمول نیست به مراقب گفتم لطفا به استاد تماس بگیرن اونهام عمرا قبول کنن گفتن نهایت کاری که می تونیم براتون بکینم این هست سئوال رو دیدین برید و امضا نکریدن تا غیبت محسوب بشه
منم به خاطر داشتن اعتماد بنفس قبول نکردم گفتم عمرا برم
هیچی دیگه به هر کی نگاه می کردیم که دیدم با خودشوت کلی تقلب اوردن منم که ....
نشستم هر چقدر فکر می کردم یه فرمول یادم نمی امد از 3ساعت امتحان 2و ساعت و نیم نشستم
که یکدفعه یادم افتاد اگه اینو بیفتم که نمی تونم درس ماشینم بردارم دیگه بدتر هم شددد
ولی نهایت داشتن اعتماد بنفس
این شد که ذهنم جرقه زدووووووو
بلعه نوشتم و شدم 19.57 با 5دقیقه وقت اضافههه
اینم نتیجه داشتن اعتماد بنفس :smile:

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حالا منم خاطره بگم
امتحان الکترو مغناطیس استاد گفته بودن فرمولها رو بهتون میدن حالا چرا و چی شد نمی دونم رفتیم سرجلسه دیدم بعله خبری از فرمول نیست به مراقب گفتم لطفا به استاد تماس بگیرن اونهام عمرا قبول کنن گفتن نهایت کاری که می تونیم براتون بکینم این هست سئوال رو دیدین برید و امضا نکریدن تا غیبت محسوب بشه
نشستم هر چقدر فکر می کردم یه فرمول یادم نمی امد از 3ساعت امتحان 2و ساعت و نیم نشستم
که یکدفعه یادم افتاد اگه اینو بیفتم که نمی تونم درس ماشینم بردارم دیگه بدتر هم شددد
باریکلا
فقط یادت باشه اعتماد به نفس زیادیم ممکنه به ضضر آدم باشه هااااا

ile

عضو جدید
خب حالا منم خاطره بگم
ولی این خاطره ی شما بیشتر شبیه معجزه بوده تا اعتماد بنفس. الکترومغناطیس با کسی شوخی نداره :confused:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
برای کارات اگه زیادی توضیح بدی صددرصد به حرفات شک میکنن همیشه به اندازه توضیح بدید حتی اگه حس میکنید باور نکرده مخاطبتون چون اگه بیش اندازه توضیح بدید دیگه محالللللله باور کنه

هیچ وقت برای جدا شدن از دوستایی که باهاشون تفاهم نداری یا هرچی کل رابطه رو قطع نکن فقط در حدی که بشه کمش کن

وقتی احساس خوشبختی و آرامش رو در وجودتون حس کردید شریک زندگیتون رو انتخاب کنید

چند دقیقه قبل از امتحان دادن یه آهنگ شاد گوش بدید:)

الکی خوش باشید

خیلی کم پیش میاد واقعی خوشحال باشیم پس باید واسه خودمون خوشحالی بسازیم حتی اگه مصنوعیه ایراد نداره خوشحال باشید:)

گاهی ریسک یه چیزایی رو بپذیر که قوی بشی حتی اگه میدونی ته ش شکسته تجربه بعضی از شکست ها خیلی هم بد نیست

وقتی خوشبختیم و آرامیم
یکی دیگه رو بیاریم چیکار آخه ؟؟

وقتی کسی رو دوست داشته باشی
پس دوست داری با تو خوشبخت باشه
و تا وقتی که خودت خوشبخت نباشی نمیتونی کسی رو خوشبخت کنی
و اینکه بهترین انتخاب ما وقتیه که حالمون خوب باشه نه اینکه از سر دلتنگی و تنهایی و افسردگی انتخاب کنیم;)

توی محیط کاری جدی باش

فقط مواردی توی زندگیت رو جدی بگیر که جدی ان حواشی رو از زندگیت حذف کن

هروقت استرسی شدی آهنگ شاد گوش بده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچوقت کسیو مسخره نکنین! چون اگه خوشبینانه نگاه کنیم همون به سرخودتم میاد ....واگر بدبینانه بنگریم بدترش به سرت میاد

من تجربه شو دارم:cry:

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با کسانی بخندیم که مهربانند:smile:
خیلیها با تو می خندند و هزار بار به تومیگن دوستت دارن اما با کوچکترین اتفاقی ترکت میکنن و به سراغ شادی های دیگر میرن
اونا از اول هم دروغ گفتن اما ما بهشون اعتماد میکنیم چون ساده ایم و احساساتی
جالبش فقط حرفای تو بهشون بر میخوره و دیگران کلی بهشون توهین میکنن اما ناراحت نمیشن
پس خیلی دوستت دارن:biggrin:خیلی
کسی که بهت میگه دوستت داره باید بخاطرت تلاش کنه

انیشتن

عضو جدید
هیچ وقت کسی رو حتی اونی که میگه دوست دارم ساده تو دلتون وارد نکنین چون میبینی کسی که ادعای دوست داشتن داره روزی کاری میکنه که خودت با پای خودت بری.بدون اینکه یادش بیاد روزی دوست داشته .حرفامو جدی بگیرین به کسی ا راحت عتماد نکنین حتی برا تجربه کردنش.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
البته این تجربه محسوب نمیشه ولی نصیحتی هست برای خانمهای متاهل

به نظر من خانمهای متاهل در حضور خانمی که به همسرشون محرم نیست از هر نوع پوششی استفاده نکنن
مثلا
وقتی خواهر خودشون وجود داره باید متوجه این موضع بشن که خواهرشون به همسرشون محرم نیست

و قتی خواهرشون حضورن دارن از هر پوششی به راحتی جلوی همسرشون استفاده نکنن...

s.1.9.2014

اخراجی موقت
البته این تجربه محسوب نمیشه ولی نصیحتی هست برای خانمهای متاهل

به نظر من خانمهای متاهل در حضور خانمی که به همسرشون محرم نیست از هر نوع پوششی استفاده نکنن
مثلا
وقتی خواهر خودشون وجود داره باید متوجه این موضع بشن که خواهرشون به همسرشون محرم نیست

و قتی خواهرشون حضورن دارن از هر پوششی به راحتی جلوی همسرشون استفاده نکنن...
زن به شوهرش محرمه و هر چی خواست می پوشه.حالا این زن متاهل به خواهرش هم محرمه پس جلوی خواهرش هم میتونه همون پوشش رو بپوشه.پس مشکل چیه؟؟

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه تجربه دیگه بدست اوردم ، اونم اینکه من خیلی وقتا که یه مسئله ای ناخواسته ذهنمو به هم میریخت سریع دستپاچه میشدم و میگفتم باید برم با یه مشاور صحبت کنم و ....
در صورتی که به نظرم این کار درست نیست..یا به عبارت دیگه آدم تا جایی که میتونه باید خودش مشکلات خودش رو حل کنه البته گاهی لازمه که پیش مشاور هم بره اما در بیشتر موارد باید سعی کرد خونسردی رو حفظ کرد و خودمون مشکلات ذهنیمونو برطرف کنیم..
یه راهش توکل به خداست..اصلا وقتی همه مشکلاتتو به خودش میسپاری انگار از این قالب بدن جدا شدی و سبک شدی..منم باید سعی کنم همه مشکلاتمو به خودش بسپارم تا به تدریج و به صلاح خودش حلشون کنه

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زن به شوهرش محرمه و هر چی خواست می پوشه.حالا این زن متاهل به خواهرش هم محرمه پس جلوی خواهرش هم میتونه همون پوشش رو بپوشه.پس مشکل چیه؟؟

مشکل به درک ادمها مربوط میشه هر پوششی برای شوهر اره وقتی دوتایی هستن

جلوی خواهرشم اره می تونه بپوشه

ولی وقتی همزمان هر دو خانم هستن خانمیکه به همسرشون محرم نیست معذب میشن

نمی دونم شما خانم هستین یا اقا ولی قطعا خانمها کم و بیش توی خیابون بحث بشه وقتی که متاسفانه بعضی اقایون شروع به فحشهای .... می کنن خانمه احساس شرم می کنن دوست دارن توی اون فضا نباشن
این مسئله هم که من مطرح کردم دست کمی از این نداره
یه خانم برای شوهر خودش هر جور که خودشون دونفر هستن می تونن و ازاد هستن
ولی وقتی که یه خانم دیگه باشه وقتی به اون اقا محرم نباشه
اون موقع هست که احسا س شرم و حیا بهش دست می ده
البته این شامل همه افراد نمیشه بستگی به دیدگاه افراد داره بستگی به نوع پوشش خود اون خانم داره

1234hamid

عضو جدید
خب حالا منم خاطره بگم
منم با معجزه بودن این خاطره ات موافقم چون دیدم دوستای برقیم و درس الکترو مغناطیس و ماشین رو

حالا من یه چیزی بگم دوره لیسانس یکی از دوستای برقی ما فک کنم از ترم سه یا چهار که ماشین داشتن دیگه تا ترم نه درگیر همین درس بود دو ترم افتاد یه ترم ناتمام موند یه ترم خودش آخرای ترم درس رو حذف کرد و بالاخره فک کنم ترم نه به زحمت پاسش کرد بالاخره داستانی داشت این دوستمون با درس ماشین :)

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هیچ کی اجازه نده که ناراحتت کنه هیچ کی ...

به هیچکی این حق و نده هیچکی

بزن خودتو به بیخالی شدید

به نوعی از رمز به درک بیشتر استفاده کن آرامت بیشتر میشه .....ببخشید با صراحت میگم

باور کن

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به هیچ کی زود اعتماد نکن ....واس هیچ کی مایه نذار چه دختر چه پسر مگه اینکه لیاقتشو داشته باشه (واسه کسی بمیر که اونم برات بمیره)....دوستاتو از دوست نماهات بشناس ....
الکی خودتو واسه کسی نگران نکن ...تو این دوره زمونه صافیو سادگی بکار نمیاد همون محافظه کار باشی موفق تری بیشترم تحویلت میگیرن .....سیاست همیشه کثیف نیست یادش بگیر خیلی اوقات بکار میاد ....
تو دنیا همه عیبو ایراد دارن برای همین سرتو پایین نگیر همیشه محکمو با اعتماد بنفس باش ...خیلی جیزا تو داری که بقیه بهش حسادت میکنن....زود قضاوت نکن.....خدا بنده هاشو امتحان میکنه هیچ وقت ناامید نشو

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی با خانومی رابطه ای شروع کردی هیچ وقت به راحتی احساسات به خرج نده خیلی اصولی و خیلی کم
باور کن هر چی بشتر باشه جواب عکس میده کم و اصولی
خودتو هم هیچ وقت کشته مردش نشون نده بازم جواب خوب نمیده هر کاری دوس داره سرت در میاره چون مطمئنه به این راحتی نمیری

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه تجربه دیگه (من چقدر تجربه کسب میکنما عجب:D)
هر احساسی که درونتون هست و اون احساس باعث عذابتون میشه، اون احساس رو بکشید..ناکارش کنید.نذارید هیچ چیز باعث عذابتون بشه.تمام احساساتی رو که باعث عذابتون میشه بندازیدش دور و زندگیتونو از نو آغاز کنید.هیچ وقت برای دوباره متولد شدن دیر نیست.هیچ وقت

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وقتی با خانومی رابطه ای شروع کردی هیچ وقت به راحتی احساسات به خرج نده خیلی اصولی و خیلی کم
باور کن هر چی بشتر باشه جواب عکس میده کم و اصولی
خودتو هم هیچ وقت کشته مردش نشون نده بازم جواب خوب نمیده هر کاری دوس داره سرت در میاره چون مطمئنه به این راحتی نمیری

اصولی و رو موافقم دختر و پسر هم نداره ولی خیلی کم نه بستگی به ظرفیت و فهم شعور طرف مقابل داره اگه
آدمی باشه که سواستفاده نمی کنه اصولی و زیاد خوبه
نتیجه اینکه بستگی به طرف مقابل داره

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولی و رو موافقم دختر و پسر هم نداره ولی خیلی کم نه بستگی به ظرفیت و فهم شعور طرف مقابل داره اگه
آدمی باشه که سواستفاده نمی کنه اصولی و زیاد خوبه
نتیجه اینکه بستگی به طرف مقابل داره

منی که پسرم در رابطه با دختر زیاد دیدم
و انوی که دختره لابد از پسرا بیشتر دیده
منم چزی که واقعن خودم احساس کردم و نوشتم و تجربه خودمو گفتم
در کل بخوایم بگیم ربطی به آدمش نداره آدمی این اخلاقشه یکی کمتر یکی بیشتر ولی در کل همینه

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منی که پسرم در رابطه با دختر زیاد دیدم
و انوی که دختره لابد از پسرا بیشتر دیده
منم چزی که واقعن خودم احساس کردم و نوشتم و تجربه خودمو گفتم
در کل بخوایم بگیم ربطی به آدمش نداره آدمی این اخلاقشه یکی کمتر یکی بیشتر ولی در کل همینه

منم منظورم این بود که
دختر در مقابل پسر
پسر در مقابل دختر
بستگی به نوع رفتار و فهم طرف مقابل داره وگرنه محبت کردن چیز خوبی هست

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ وقت بخاطر گرایشات سیاسی یا عقاید مذهبی از کسی کینه به دل نگیرید.

سیاستمداران کل دنیا در درجه اول قدرت و ثروت خودشون اهمیت داره پس خیلی بیخوده برای همچین افرادی با فک و فامیل و دوست و آشنا دعوا و نزاع کنیم و روابط چندسالمون رو به هم بزنیم. ( اینو تو دنیای واقعی دیدم)
همه مذاهب برای دوستی و صلح تو دنیا اومدند پس از افراد با عقاید مذهبی متضاد با خودمون هم کینه نداشته باشیم چون خداوند که خودش خداست همه ی بندگانشو دوست داره و وجودش مِهر مطلقه. اون وقت ما کی باشیم بخوایم کینه بگیریم که اگر همچین چیزی به دل گرفتیم 100 درصد مسیر اشتباه داریم میریم . ( این نوع کینه ورزی رو تو دنیای مجازی زیاد دیدم)

البته تجارب زیادند ایشالله بقیشو بعدا میگم :D

saghar*20*

عضو جدید
وقت!
ارزش وقتوبدونید..بااینکه زیادشنیدیم ولی اغلب فراموش میکنیم
حداقل موقع امتحانا همش به خودتون یاداوری کنید
.

leyla70

عضو جدید
چند سال پیش یه جایی خوندم : رازهای مهم زندگیتونو با کسی درمیون نزارین چون وقتی شما راز خودتون رو نتونید پیش خود نگه دارید، توقع نداشته باشید که دیگری رازتونو پیش خودش نگه داشته باشه....
از اون زمان تا به امروز وقتی دارم با کسی درددل میکنم حتی با صمیمی ترین دوستم، همش جمله بالا رو تو ذهنم مرور میکنم که نکنه حرفی رو که نباید، بزنم.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی عصبانی هستی هر چی از دهنت در اومد نگو :D

بعدش که عصبانیتت بخوابه میگی ای داد بیداد..عجب غلدی کردمااا..:/

saghar*20*

عضو جدید
هرروزی ک میگذردراکناربگذار.ان چه درتوانت بودراانجام داده ای اشتباهاتی رخ داده اند.فراموششان کن فرداروزجدیدی است. آن راباامیدواشتیاق شروع کن ودرگیرافکارکهنه نباش.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی زندگیت هیچ وقت با احساس کسی بازی نکن.... دروغ نگو .. کسی رو که دوست نداری بهش وعده دوست داشتن نده الکی امیدوارش نکن... یادت نره که خدا به دل شکسته ها نزدیکتره