تجربیات زندگی من + شما

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر روز زندگی هر کدوم از ما پر از تجربیات تلخ و شیرین ، سازنده و گاه ویران کننده ...

تا حالا این فکر رو کردی که شاید تجربه دیروز تو ،تجربه امروز یک نفر دیگه باشه ؟
پس در نظر داریم تا با بیان کردن تجربیاتمون یه کمک کوچکی در حق دوستانی بکنیم .همه میتوانند هر تجربه ای که را در خلال زندگیشون به دست آوردند رو در اختیار بقیه بگذارند...هر چند که شاید تلخ و یا شاید شیرین ....
;)

فقط یه خواهش دارم لطفا
اسپم نکنید ممنونم از حضور تک تکتون.
:gol::gol:

عاشق پیشه

عضو جدید
این مشورت نیست .. یه ترجبه ای در اختیار بقیه میتونه باشه
این هم تجربه ی من بود
منظورم به تایپک شما نبود
منظورم در انجام هر فعالیتی در زندگی بود
در زندگی با کسی مشورت نکنید این بزرگترین تجربه ی من بود
فقط از کارشناسان خبره و اهل فن راهنمایی بگیرید

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این هم تجربه ی من بود
منظورم به تایپک شما نبود
منظورم در انجام هر فعالیتی در زندگی بود
در زندگی با کسی مشورت نکنید این بزرگترین تجربه ی من بود
فقط از کارشناسان خبره و اهل فن راهنمایی بگیرید

ممنونم ..ببخشید اشتباه متوجه شدم... ولیخیلی از جاها مشورت لازمه

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
قلب انسان ها چیزارزشمندیِ.این حرفارو میزنم نگین لطفا شعار .
یه جاهایی توزندگی یه آدمایی انقدرناراحتت میکنن انقدربهت بدی میکنن انقدرعذابت میدن که دلت میخاد تاآخرعمرت ازشون متنفرباشی دلت میخاد سربه تنشون نباشه اما اگه قلبا ببخشیمشون (گاهی برای تنبیه کردنشون درظاهرنشون ندیم که بخشیدمشون بنظرم خوبه البته گاهی درموارد خاص)بابخشش به خودمون محبت میکنیم .فقط عاقل بودن ملاک نیست قلب پاک داشتن خیلی مهم وقتی تنفرتو قلبمون راه ندیم وقلبمون پاک نگهداریم خودمون تو زندگی شادیم ،احساس خوبی داریم.
لطفاوقتی منو نمیشناسین نگین نفسش ازجای گرم بلند میشه :smile:
وقتی اعصبانی میشیم چقدرخوبه فحاشی نکنیم کلا اگه فحش رو اززندگیمون حذف کنیم عالی میشه چقدخوب میشه 100%خودم این رو عمل کنم.انسان وقتی فحش میده نشون میده که ضعیفِ
خودم این اشتباه داشتم.وقتی بهش فکرمیکنم ناراحت میشم:smile:
شادباشیم شادی کنیم بخندیم اما لودگی نکنیم اما بی ادب نشیم:smile:خودم یه مرزهایی توزندگیم دارم یکیش هم شوخی گاهی ازاین مرزهام رد میشم که بعدا افسوسشو میخورم.کلا مرزهامون رو رد نکنیم خیلی خوبه
حسادت خیلی بد خیلی.یکی ازاون چیزایی که من خیلی ازش بدم میاد.هی به خودم تذکر میدم .بعضی وقت ها نمیتونم جلوش رو بگیرم:(
++امضا شمامیناجان

درست عاشق بشیم منطقی .عشق که منطق قاطیش بشه یه چیزناب میشه.این عشق هایی که عشق رو دارن خراب میکنن عشق نیست فقط اسمش روگذاشتن عشق:smile:
دوست داشتن وعشق رو تجربه کردم شاید یکطرفه.به این نتیجه رسیدم عاقلانه باید انتخاب کنم وعاشقانه زندگی کنم.واینکه اگه عاشق شدیم جداشدیم یاهرچیزدیگه ای اون عشق رو ازتوقلبمون پاک کنیم سخت اما شدنی چون وقتی ازدواج کنیماما تو قلبمون کسی دیگه ای هم باشه داریم به همسرمون خیانت میکنیم.عشق های مجازی چیزجالبی نیست آدم های مجازی یه ماسک زدن روصورتشون چطوری میخایم تشخیص بدیم کی پشت این نقاب اینم تجربمِ ها:دی
شبیه نصیحت شد.اما با گفتن هرجملش یه خاطره اومدتوذهنم:smile:
چقدرخوبه یکی همش حتی هم شعارهم باشه بهم گوشزد کنه اینارو
موفق ومویدباشید:gol:

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما تجربه خودم
1- به کسانی که دوستشون داریم دروغ نگیم .. باعث میشه دیگه بهتون اعتماد نکنن ... باعث میشه باوراشونو از دست بدن
2-به حرف هائی که مردم دربارتون میزنن بی اعتنا باشید .. چون هر طور که بخواه راضیشون کنی بازم کار خودشونو میکنن
3- به دو چیز تکیه نکن :1 ادمهای تازه به دوران رسیده و 2- دیوار رنگ شده ...

1-به همه محبت كن حتي كسائي كه دلتو شكستن
2- هميشه به خدا توكل كن بهترين ها رو برات رقم ميزنه
3-دوست صميمي هر كسي خونوادشه اونا رو ازخودتنرنجون
4-اگر كسي بهت اعتماد كرد ديگه بهش دروغ نگو .. چون چيني شكسته مثل اولش نميشه

1- هميشه يه كسائي كه دوستشون داريد عشقتون رو ابراز كنيد
2- به اشتباهاتون واقف باشيد و در قبلاشون از اطرافيانتون معذرت بخواهيد ... چيزي رو از دست نميديد بلكه به ديگران اين رو نشان ميديد كه قوي هستيد و شهامت گفتن اينكه اشتباه كرديد رو داريد
3-آدمهاي منفي گرا و ترسو رو از زندگيتون حذف كنيد زندگي با اميد زيباست
4-هميشه قدر پدر و مادرتون رو بدنيد ...وقتي ميفهميد چه گوهر هائي هستن كه خيلي دير ميشه
5-دوستهاي خوبتون رونگه داريد و براشون وقت بزاريد و به راحتي از دستشون نديد
6-هيچ كس بي گناه و بي اشتباه نيست پس در مورد هيچ كس قضاوت نكن .. اول يه نگاه به خودت بنداز و بعددر مورد كسي قضاوت كن

آخرین ویرایش:

JASMIN.S

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به کسی اعتماد نکنم.
به خاطر کسه دیگه خط قرمزامو زیر پا نزارم.
با آدمایی که خودشونو زیرک و... میدونن دوستی نکنم.
تنهایی ای رو که آرامش به همراه داره فدای شلوغی آدمای اطرافم نکنم.

SHELLBY

کاربر بیش فعال
آقا/ خانم اگه یکی زد پشت ماشینت بعد پیاده شدی دیدی ماشینت هیچیش نشده خوشحال نشو ول کن برو!
حتما حتما حداقل در صندوقو یه بار باز وبسته کن ببین درسته یا نه؟!

این یه تجربه ساده و مشخص بود که برای من پیش اومد،
دیدم چیزی نشده گفتم ولش کن بعد اومدم خونه در صندوقو که باز کردم دیگه بسته نشد :|

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
همه ی آدما رو اگه خوب میبینم، ببینم، اما به همون سادگی که تو ذهنم تصور میکنم دربارشون قضاوت نکنم و نظر ندم....
چون اینجوری وقتی خلافش ثابت شه دق میکنم از حماقتم...

خوبه همه رو همیشه خوب دید ولی به شرطی که تحمل فکر اشتباهتو داشته باشی

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی به درد مشورت کردن نمیخوره
بنظرم باید بی سر و صدا کار کنی به نتیجه که رسیدی بعدش صداشو دربیاری

حرفتون واقعن درست بود البته با اهلش اگه مشورت کنی بد نیست ولی این که گفتین وقتی میخواین کاری بکننی تا درست نشده صداش در نیارید .... واقعن درسته

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

زندگـــی
را سخت نگیرید،آسان هم نگیرید
زندگی مثل یک پَـــــروانـه است،در مشتتان
گر مشتتان را سفت بگیرید
میمیرد
و گر شُل بگیرید
میپرد

برایِ هرکس به با توجه به لیاقتـش وقت بگذارید
تا آنگاه که متوجه شدید اشتباه کرده اید
سَر خورده نشوید

در زندگی به پرچم تکیه نکنید
بعضی آدمها همانند پرچم اند
هرجا که که منافعشان در خطر باشد
تنهــــایتان میگذارند

تا میتوانید خودتان را دوست داشته باشید
هیچ گاه خودتان را دست کم نگیرید
اگر عده ای شما را جای مورچه هم به حساب نمی آورند
عده ی دیگری شما را بَت مَن یا رستم دستان میدانند
شاید شما قهرمان زندگی کسی باشید که حتی فکرش را نمیکنید

بخشش خوب است
ولی نه تا زمانی که به خاطر بخشش هایتان احمق فرض شید
گاهی باید نبخشید
گاهی باید عذاب وجدان داد
نگذارید از مهربانی و دل رحمیـتان سو استفاده شود
مهربانی که از حد بگذرد توقع را بالا میبرد
و این توهم را میدهد که وظیفه است

پ.ن: همش تجربیات شخصی خودم بود : )

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
ممنون برای تاپیک و همراهی خوب دوستان :gol:

امام حسین (ع) میفرماید:
از سرنوشت گذشتگان عبرت بگیرید پیش از آنکه آیندگان از سرنوشت شما عبرت بگیرند

============

موارد زیادی هست بعنوان تجربه هایی که داشتم , خلاصه میتونم این موارد رو بگم :

1. اولا اینکه طوری زندگی کنیم که هر کجا زندگی خواستیم بتونیم برگردیم و پشت سرمون رو هم نگاه کنیم از حق الله و حق الناس بگیر تا درست و عاشقانه زندگی کردن و استفاده درست از فرصتها و کم ارزش نفروختن عمر ..

2. اینکه ساده ببخشیم .. اگر دیدی کسی رو نمیتونی راحت ببخشی یه لحظه به کارهای خودت فکر کن و ببنین چقدر محتاج بخشش خدا و بنده اش هستی .. اینطوری خیلی راحت حق هایی که برگردنت هست می بخشی (البته شاید خودم خیلییییی محتاج بخشش هستم اینطوری نگاه میکنم به بخشیدن)

3. صادق و خالص باش در هر رابطه ایی .. اینطوری اگر طرف دوستت باشه در حقش کم نگذاشتی و اگر دشمن بوده فرصت دادی بهش نظرش رو در مورد دیدگاهش عوض کنه

4. بدون هر چیزی جا و مکانی داره .. اینکه فکر میکنیم بهترین کار رو میکنیم بدون در نظر گرفتن جا و مکانش , قطعا به خانه شکست نزدیک تر هستیم ... پس مهم بودن کارهامون فقط نیت و درست انجام دادنش نیست .. گاه باید زمان و و مکانش رو هم درست پیدا کنیم (اگر اینطور باشیم عالی هست)

4. قدر چیزهایی که داریم رو در زمان حال بدونیم .. خیلی چیزها و خیلی افراد هستند کنارمون , که وقتی نیستند درکشون میکنیم .. از سلامتی بگیر تا افراد نزدیک خانواده مون .. پس فرصت رو از دست ندیم و در حین شکرگذاری داشتن اونها تلاش کنیم قدرشون رو بدونیم و درست خوشحالشون کنیم

5. اینکه مشکلاتی داریم که نمیدونیم چطوری حل میشه .. یا چیزی بدان مثال که ما محکوم به چنین شکستی هستیم , دلیلی بر این نیست که متوقف و ناامید بشیم ..
شکست ها و پیروزی ها همیشه هستند .. حس مشترکی که ما با اون خو میگیریم میتونه درمان خیلی چیزا باشه .. از دل بگیر که ریشه های وجودی در اون هست تا عقل که میوه های این تن شریف آدمی هست همه و همه اگر صاف باشند , اگر خالص باشند , اگر خود خود آدمی یا حتی اگر یک لبخند ساده به دوست داشتنی بودن نگاه خدا بر ما باشد , مشکلات چه حل شوند یا چه حل نشوند , میشه یه ترسیم خوب از دونستن اینکه ما ها باهم برای اون زندگی میکنیم
ان شاالله ترسیممون از همه چیز درست و همونی که باید , باشد ..

و حتی اگر گاه اخمی بر ابرو میزنیم بدونیم منزلگاه عشق از دریچه نگاه خودمون شروع میشه , پس قبل و بعد از هر چیزی یک انسان باشیم , آره یک انسان :gol:

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت تاپیک خوب و نظرات صادقانه دوستان:gol:

_ به خودم اعتماد داشته باشم!
_هیچ کس و حتی هیچ موقعیتی رو قضاوت نکنم!
_تا جاییکه بهم ضربه نمیزنه دوستانه رفتار کنم!
_به حرف هر کسی گوش نکنم!:D
_قدر دان باشم(قدر دان همه چیز!)
_کم توقع نباشم اما شاکر باشم!
_وقتی کاری از دستم برنمیاد هیچ کاری نکنم!:D

_و خیلی چیزای کوچیک دیگه که به نظرم مثه یه سری مروارید با ارزش هستن که هر چقدر بیشتر ازشون تو کیست داشته باشی ثروتمند تری!!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب من دو سه تا تجربه مو بگم دیگه:

1- هرگز ، به هیچ عنوان ، تحت هیچ شرایطی ، یه چیزی رو زورکی از خدا نخواید ، همیشه بگید اگه صلاحمه بهم بده.... زور نگید به خدا.

2- اگه میخواید مغزتون کار کنه و روشنفکر بشید ، ترجمه ی قرآن ، احادیث و اینارو کلا بخونید و بهشون فکر و عمل کنید...

3- به این دو چیز دقت کنید : دنیا دنیای تمثیل است. هر چیزی رو با تضادش بشناسید و شناسایی کنید

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
1-بیان حرف خوب با لحن بد هم موجب رنجش میشه...

2-اگر قراره کسی رو ببخشم برای همیشه ببخشم و هی اشتباه طرف مقابل رو حتی واسه خودم یاد آوری نکنم.

3-خاطره ها هیچ وقت فراموش نمیشوند فقط کمرنگ میشوند.

4-دعای پدرو مادر معجزه میکنه.

5-به دنبال حرف و کلام زیبای نباشم برای دیگران تو زندگی خودم حرفهای زیبا رو به کار ببرم.

6-آنچه را برای خود میپسندی بهترش را برای دیگران بپسند.

7-آنچه را که برای دیگران نمیپسندی هرگز خودت انجام نده.

8-عذر خواهی واجبه ولی همه چیز با یه ببخشید ساده درست نمیشه.

9- شکر خدا همیشه و همه جا

10-لبخند و خنده رو تو زندگی فراموش نکنید... شاد باشید و دیگران را شاد کنید :smile::D

midas.h

عضو جدید
ممنون از تایپیک زیباتون
تجربه که زیاده ولی چندتایی که به ذهنم میاد میگم
برای هیچ کاری هیچ وقت دیر نیست(تلاشی که براش میکنی تا آخرش یجا بکارت میاد)
هیچ وقت کسیو خوب مطلق ندون و انتظارتو از کسی زیاد نکن که اگه ی ذره پاش لیز خورد کلا ازش نبری(هیشکی بی عیب نیست)
زیاد حرف نزن...(اگه حرفتم حق باشه زیاد خریدار نداره)
تا کوچیک نشی بزرگ نمیشی
:gol:

asad heidar

کاربر فعال
با سلام خدمت همه دوستان خوبم
منم یه چندتا تجربه تو زندگیم کسب کردم که دوس دارم شمام از اون مطلع شید شاید برات مورد استفاده قرار بگیره:
یه تجربه ای که تو خدمت سربازی بدست آوردم اینه که هرگز کاری را فراتر از وظیفه ات انجام نده این نکته بارها و بارها تو زندگی مخصوصا دوران سربازی برام مسجل شد، حتی براش یه جمله ادبی ام درست کردم و به همه دوستام و هم خدمتیام که از من دیرتر اعزام شده بودن می گفتم: (لطف امروز تو وظیفه فردای توست).
دومین تجربه من اینه که به هر کس اندازه فهمش لطف و خدمت کن به بعضی وقتی بیش از حد لطف میکنی فک میکنن چی شده، واقعا این جمله قدیمیارو باید با آب طلا قاب کرد چسبوند به دیوار: (خوبی که از حد بگذرد نادان خیال بد کند).
البته شاید همه دوستان با حرفای من موافق نباشن اما اینا تجربیاتی که من خودم به شخصه تو زندگیم دیدم و بهش اعتقاد قلبی دارم.

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من فهمیدم که فقط فقط باید دست نیازت به سوی خدا باشه...اینو واقعا درک کردم
بعضی موقع ها همه تنهات میزارن.. فقط خداس که برات میمونه..
بعضی موقع ها دورت شلوغه شلوغه ولی واقعا تنهای تنهایی....

asad heidar

کاربر فعال
من فهمیدم که فقط فقط باید دست نیازت به سوی خدا باشه...اینو واقعا درک کردم
بعضی موقع ها همه تنهات میزارن.. فقط خداس که برات میمونه..
بعضی موقع ها دورت شلوغه شلوغه ولی واقعا تنهای تنهایی....

باهات موافق خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییی

farid_ppe

عضو جدید
بعضی جاها چیزی دستتون نیست من این جور مواقع دیگه دعا نمیکنم
میگم هر چی شد شد دیگه

دیگه دعا نمیکنم چون همیشه چیزی اتفاق میافته که تو دعاهام نخواستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ناامیدی بدترین چیزه!!همیشه در همه حال امیدوار باشم..

منتظر معجزه از طرف خدا نباشم
با اراده باشم تلاش کنم سختی بکشم تا به هدفم برسم.

هر تاپیکی دعوت شدی نری و پست نذاری چون بعضیا لیاقت ندارن:razz:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فهمیدم که چیزی به اسم "همت " وجود نداره و اگه" قسمت " باشه میشه نباشه نمیشه ...........

پس همت معنیی نداره ................

و باید گفت : قسمتو قسمت...................نه همتو قسمت

باید زوری یه چیزی رو از خدا نخواست..........و باید گفت خدایا به تو توکل .....اگه صلاحمه بشه اگه نیست نشه و تو

صاحب اختیاری................

خوبه قبل از دیدن و تجربه کردن یه چیزی که بقیه میگن نرو بیراهه است و شکست میخوری.........برگردی

.............و نگی بذار تجربش کنم تا طعمشو بچشم........چون خیلی
اشتباهه.........

تو دانشگاه باید با همه رابطه داشته باشی ..........دوستی نه ها رابطه ...........چون اگه نباشه شکست میخوری.........

باید با همه یک دست باشی............و تو همه جا مشارکت کنی..............

آخرین ویرایش توسط مدیر: