تجربیات زندگی من + شما

saghar*20*

عضو جدید
معلوم نيست چندروزديگه چندسال ديگه زنده ميمونيم پس مجبوريم بعدازاينكه حتي غيرمنتظره وبدترين اتفاق زندگيمونم افتاددوباره به اميدروي بياريم.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
1: راستگو باشین ولی دنبال این نباشین که حرف شما رو همه با ور بکنن اصل کاری که باور بکنه کافی هست.
2: طرفدار حق باشین حتی اگه طرف حق دشمنتون باشه و ناحق فرزندتون باشه.
3: مواظب زبونمون باشیم که باهاش دل نسوزونیم
4: توی زندگی دیگران دخالت نکنیم بدون اینکه از زندگیشون و کم و زیادشون خبر داشته باشیم شاید با حرف ما زندگی طرف بدتر شد
5: اگه کسی از یه چیزی که لازمه زندگیش هست امتناع کرد دلیل بر بی نیازیش نیست شاید داره با سیلی صورتش رو سرخ نگه می داره
6: دور اندیش باشیم چون اینکه میگن گذر پوست به دباغ خونه میفته راست هست
7:وقتی گذشت می کنیم یا کاری برای دیگران می کنیم
8 :فقط رضایت خدا رو در نظر داشته باشیم در غیر اینصورت هست که می گیم دست ما نمک نداره
9:وقتی بخواهی پیرو واقعی امامان باشی مثل امامان باید منتظر باشی حقت رو ضایع کنن مثل حضرت علی (ع)که سالها خونه نشین شدن
10: در همیشه حال به این موضوع توجه داشته باشیم هر چی داریم و نداریم از خدا داریم تا ناامید نشیم و غرور نداشته باشیم آرامش داشته باشیم
11: واقعا به ین موضوع عمل کنین آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند چرا که به هر کسی بتونیم دروغ بگیم به خودمون نمی تونیم دروغ بگیم
12: به دیگران زمان و فرصت بدیم که از خودشون دفاع کنن تا سوتفاهم ها بر طرف بشه هیچ وقت بدون اینکه تا آخر حرفی نشنیدم تصمیم نگیریم

آخرین ویرایش:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چیزی جایی و مکانی داره، صرف اینکه صلاح بدونی این کار درسته دلیل نمیشه که هر جایی اون کار رو انجام بدی، باید موقعیتتو بسنجی. وچه تمایز یه آدم بزرگ با یه آدم کوچک همینه.
البته من خودم سعی میکنم اینو انجام بدم، ولی خیلی از اطرافیانم رعایت نمیکنن....

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فکر نکنم کسایی که ظاهر مهربون دارند راست میگند.
سرزنش و تمجید دیگران برام مهم نباشه. و بدونم زندگی وقتی شیرینه که خودم از خودم راضی باشم و به آرامش برسم.
و راز دلم رو به کسی جز خدا نگم که اون یار و یاور همه است.

ile

عضو جدید
صدای تمام کلاس های دانشگاهتون رو با موبایل ضبط کنید و بیارید خونه درس اون جلسه رو همراه نگاه کردن به جزوه گوش بدید.مطمئن باشید 30 الی 40 درصد مطالب رو با این کار خواهید آموخت و موفقیت تحصیلیتون بسیار زیاد خواهد شد. دلیلشم اینه که انسان ها نمیتونن 1.5 الی 2 ساعت رو کامل تمرکز کنن و گاهی اوقات فکرشون میره جای دیگه

ile

عضو جدید
این تجربه منو خیلی جدی بگیرید، چون واقعا مسیر زندگی و کیفیت زندگی منو از زمین تا آسمون عوض کرد: زبان انگلیسی یاد بگیرید.

ali.metal.eng

عضو جدید
یادت باشه همین الان زندگی کن شاید فردایی نباشد

عاشق باش و عاشقانه زندگی کن ولی بدان این عشقت نباید تو را محدود کند
هرکس و هرچیز که بخواهد محدودت کند بگریز

هیچ وقت به یک دختر وابسته نشو مگر انکه اونو به خودت وابسته کرده باشی

هیچ وقت برای به دست اوردن یک نفر دوستانتان را فدا نکنید به هیچ عنوان

هیچ وقت به خاطر سیر شدن خودتان نان کسی را از دستش نگیرید دنیا ارزشش را ندارد

سعی کنید احتترام گذاشتن به عقاید همیدگه رو یاد بگیرید حتی اگر کاملا با عقاید شما فرق میکند سعی کنید
تفاوت های همدیگر را درک کرده و با قبول تفاوت ها در کنار هم زندگی کنید

هیچ وفت زندگی را طلاق ندهید

خندیدن هنر است و قابل اموختن یاد بگیرید بخندید

متعادل باشید در همه چیز تا موفق باشید

کودک درونتان را دوست بدارید بهش اجازه بدهید گاهی وقتها شیطونی بکند

عاشقانه کار کنید عاشقانه غذا بخورید و .... تا از زندگی لذت ببرید

زندگی این دنیا پیچیده ترین معادلات را دارد که گاهی وقتها خیلی سخت میشود حل کردن این همه مشکل
یادت باشد در سختترین شرایط اگر بودیی همه چیزو به خدا بسپار و به او توکل کن با اینکار هم خودت را نجات داده ای از زیر بار مشکلات و هم مشکلت به لطف الهی حل میشود

سعی کنید بین عشق و عقل همواره توازنی برقرار کنید خیلی سخت است ولی اگر بتوانید اینکار را بکنید مطمئن باشید که برنده شده اید

هیچ وقت کار تخصصی رو برای هیچ کس مفت انجام نده

چرا که فکرای دیگری در موردت میکند

هیچ وقت چشم بسته وارد هیچ جایی نشو

مهم نیست مردم چه در مورد تو بگویند هیچ وقت به صدای کسانی که سعی در القای انرژی منفی به و هستند گوش نده
به راه خودت با قدرت ادامه بدهههه

هیچ وقت به خاطر اهداف بلند مدت اهداف کوتاه مدتت را از دست نده این یک مساله بسیار بسیار مهم است من بارها انسانهایی را دیده ام که میگویند کجایی جوانی که زود گذشتی و....
به نظر من این ادمها همین اشتباه را دچار شده اند یعنی فراموش کرده اند که در حین رسیدن به اهداف والا در جوانی به کارهای ریز و اهداف کوتاه مدت خود هم برسند

عاشق زیبایی ها باش ولی خودت را فدای آن ها نکن

هنگامی که خسته ای با همسرت مشاجره نکن برو استراحت کن و ان را به زمان دیگری موکول کن

برای زندگی در این دنیا تنها به یک چیز نیاز داریم و ان چیزی نیست جر عشق

کسانی که جدی و رسمی زندگی میکنند بدبخترین انسانها هستند

هیچ وقت خودتان را به خاطر یک نفر نسوزانید تجربه ثابت کرده است که هیچ کسی ارزش این را ندارد که خودت را فدا کنی

هیچ وقت غیر از خدا به هیچ کس وابسته نشویددد حتی والدیننن
این را مطمئن باشید هرکسی که در زندگی ماها وارد میشود و وجود دارد نعمت خداست که خدا اگه صلاح بداند ان را گرفته و یکی دیگر را جایگزین خواهد کرد یاد بگیریم در هر حال شکر گزار خدا باشیم

ما تو دنیامون خیلی ادمها داریم که از هوش و نبوغ چیزی کم ندارند ولی هیچ وفت نمیتونند موفق بشند دلیلش اینه که موفقیت یک چیز اتفاقی نیست موفقیت ربطی به هوش و نبوغ و پول و .... ندارد
موفقیت یعنی تلاش مستداممم این یک تجربه زندگی منه امیدوارم واقعا بگیرید مطلبو

به شخصه این رو خوب تجربه کردم که مشکل ما ایرانیا یک چیزه واون اینه که هممون به فکر خودمون هستیم تا زمانی که این طوری باشیم هیچ وفت پیشرفت نخواهیم کرد پس رمز پیشرفت اینه که همه به فکر هم باشند و بخشی از تلاششون به خاطر جامعه باشه نه این که همش به فکر جیب مبارک باشیم

انسان ها هر انچیز را که نتوانند درک کنند به مسخره میگیرند واین چیز جدیدی نیست ...
برای موفقیت یادت باشد گاهی وفتها باید کر بود گاهی وفتها باید لال بود گاهی وفتها باید کور بود ...
و درک اینها شاید سخت باشد برای سطحی نگران

سعی کنید در زندگیتان 90 دردص با عقل عمل کنید تنها 10 درصد با قلبتان ....

بعضی وقتها نباید بخشید

بعضی وقتها باید رفت

بعضی وقتها سکوت بهتریننن جواب است

هرجایی شوخ نباش چون ممکنه خیلی بد بشه این تجربه منه اغا یه سایت خیلی تخصصی شوخی کردیمم هیچی دیگهه نکنید اغا نکیند با استادا هم شوخی نکنید:D

کسی که براش مهم نیستی رو زود حذف کن

خیلی مهمه که بدونیم گاهی وقتها وقعا لازم نیست خیلیا رو دوست داشته باشینم اغا 7 میلیارد ادم تو دنیا هست
چرا گیر میدی به اونایی که ازت خوششون نمیاد برو بگرد خیلیا عاشقت میشند من بهت قول میدم برو عزیزم بروووو

هیج وقت اجازه نده کسی باعث بشه ناامید بشییی هرکسی انرژی منفی ساطع کرد زود از زندگیت بنداز بیرونن زندگی یعنی تلاش و خواستن اون چیزهایی که شاید اول خیلی سخت به نظر برسند پس هیچ وقت به ادمهای ترسو و بد دل و بد خواه اجازه نده تو رو از رسیدن به ارزوهات بازدارند :gol:

برای موفقیت تو زندگی هیچ وقت خوشی های کوچک را از یاد نبرید
پ.ن: خیلیا فکر میکنند برای موفقیت باید شادی های ریز و هم حذف کنند تا بهتر متمرکز بشند روی اهدافشون در حالی که کاملا غلطه هیچ وقت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
با پیرمرد و پیرزن جماعت کل کل نکن فقط بگو چشم یا زیر پوستی انجام نده جلوشون موضع نگیر

ile

عضو جدید
سعی کنید روابط فامیلی رو محدود به مراسمات رسمی کنید. یک واقعیتی در کشور ما است که خاله بازی های زیاد باعث ایجاد خصومت بین فامیل ها میشه. ما ظرفیت این کارو نداریم و چشم بهم چشمی و حسادت ها باعث کند شدن پیشرفت هر دو طرف میشه !

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ...

مرسی از تاپیک خوبت میناجان و ممنونم از دوستان که تجربه های جالبشونو در اختیار بقیه گذاشتن :gol:

تجربه که زیاده ولی حیف که گاهی یادم میره و دوباره اشتباهاتیو که باعث به وجود اومدن این تجربه ها شده رو تکرار میکنم !

1. یاد گرفتم که با همه - حتی اونایی که از نظر تفکر خیلی باهاشون متفاوتم - ارتباط برقرار کنم و دوست بشم ولی صمیمی نشم ! تعداد زیاد دوست خیلی خوبه ولی نباید باعث بشه که فکر کنیم خیلی "همراه" داریم ! در واقع اکثر ماها توی شرایط بد تنهاییم و باید به خودمون اتکا کنیم ! به کسی بیش از حد اعتماد نکنیم !

2. با دوستامون بیش از حد صمیمی نشیم و بهشون وابسته نشیم ! اینو بدونیم که فقط خانواده - پدر ، مادر ، خواهر و برادر، همسر و بچه ها - برامون باقی میمونن ! پس همیشه اینارو برای خودمون نگه داریم و با اشتباهاتمون محبتشونو از دست ندیم ! البته اینها هم زمانی مارو تنها میذارن ...

3. همیشه یه خط قرمزایی برای گفتار و رفتار و روابطمون در نظر بگیریم و سعی کنیم که ازشون رد نشیم و نذاریم که دیگران هم ازش رد بشن ! البته باید منعطف بود ولی نه در حدی که از انعطاف و مهربونیمون سوءاستفاده کنن .

4. میانه رو باشیم ، افراط توی هر چیزی آدمو نابود میکنه و ازمون یه فرد دُگم و بدون انعطاف و منطق میسازه !

5. در موقع عصبانیت ، حتی الامکان ساکت بمونیم و هر چیزی رو نگیم ، حتی اگر واقعیت داشته باشه ! آب رفته به جوی برنمیگرده ، حرف گفته شده رو هیچ رقمه نمیشه جمعش کرد :|

6. پشت سر ملت صفحه نذاریم ! حداقل چک کنیم دورمون نباشن وگرنه نمره 20 امتحانتون ، 16 کارنامه میشه !اینو اساسی تجربه کردما :دی

7. اشتباهات دیگرانو ببخشیم ولی فراموش نکنیم و توقع اشتباه دوباره اشونو داشته باشیم ! وقتی فراموش کنیم و دوباره ازشون ضربه بخوریم ، خیلی بیشتر دردمون میاد! آدم عاقل از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه ! و البته نذاریم که بفهمن که بخشیدیمشون چون پررو میشن ، بذاریم فک کنن کینه شتری هستیم .. ضررش کمتره !

8. به مردم زیاد رو ندیم و بیش از حد محبت نکنیم ! ملت جنبه ندارن ! محبتمونو میذارن پای خوبی خودشونو و وظیفه تلقی میکنن و توقعشون میره بالا ! از کسی هم توقع نداشته باشیم و بدونیم که هیچ کس ! هیچ کس در قبال ما وظیفه ای نداره !

9. توکل و امید به خدا رو از دست ندیم ! نذرهامونم به موقع ادا کنیم که روی هم تلنبار نشه :دی

10. رودربایستی نداشته باشیم و یاد بگیریم که به موقع "نه" بگیم !

حجم تجربیاتم زیاده ، بقیه اشو گذاشتم واسه پست بعد :D

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:D ادامه تجربیات گهربارم :

11. گفتن حرفایی که آدمو به خطر میندازه و انجام کارایی که امکان داره بهمون ضربه بزنه - مثل سرعت خیلی بالا تو رانندگی - شجاعت نیست ! حماقته !

12. قناعت خوبه ولی نه در حدی که از حقمون بگذریم ! برای کاری که میکنیم به اندازه مزد بگیریم نه کمتر نه بیشتر ! وقتی کمتر از حقمون بگیریم ، کارمونو بی ارزش کردیم و کلاس کارمونو اوردیم پایین !

13. سعی کنیم چیزی نگیم که بعدا مجبور شیم عذرخواهی کنیم ، حتی اگه به حق باشه ... دل کسی رو نشکنیم ...

14. کم کاریای خودمونو تقصیر خدا و قسمت نندازیم ...

15. یه دوستی یه جمله جالبی گفت : بده بودن خیلی بهتر از خره بودنه :d

16. به خودمون غرّه نشیم ! هر جا فک کنیم خیلی خاصیم ، همونجا با مخ میخوریم زمین :دی

17. مشتمونو برای کسی باز نکنیم ! همیشه یه برگ برنده برای خودمون نگه داریم .

18. واقع بین باشیم ! نه خوشیبین و نه بدبین ! تو رویا و خیال سیر نکنیم ...

19. از دیگران بت نسازیم که اگه اشتباه کنن خیلی ضربه میخوریم ! نه کسی رو بیش از حد تقدیس کنیم ،و نه کسی رو بیش از حد ، بد بدونیم ! به خاطر کسی ، دنیا و آخرت خودمونو فنا نکنیم !

20. توقعمونو از خودمون "بیش از اندازه" بالا نبریم ! البته اعتماد به نفس خودمون رو هم تضعیف نکنیم .

فعلا همینا یادم اومد (چقدرم که کم بود :دی) ... ان شاءالله که تجربه هامون از اتفاقات بد نشئت نگرفته باشه :smile::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نازی جان متاسفانه تجربیات شماره 7 و 16 و 19 رو ب قیمت سنگینی بدست آوردم
امیدوارم بقیه با خودن پست تو ب این تجربه ها برسن ن با تجربه اتفاقات بد...
منم یکی از تجربیات دردناکمو میگم:
وقتی میرید درمانگاه و میبینید مسئول تزریقات خسته س و با دیدنتون شرو میکنه ب غر غر کردن
آمپولتونو بذارید تو کیفتونو برگردید خونه:|
تجربه کردم ک میگما اونم ی تجربه واقعا دردناک:cry:

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما تو دنیامون خیلی ادمها داریم که از هوش و نبوغ چیزی کم ندارند ولی هیچ وفت نمیتونند موفق بشند دلیلش اینه که موفقیت یک چیز اتفاقی نیست موفقیت ربطی به هوش و نبوغ و پول و .... ندارد
موفقیت یعنی تلاش مستداممم این یک تجربه زندگی منه امیدوارم واقعا بگیرید مطلبو

دست از این حرفهای غیرواقع بینانه و کتابی رابینزی(!) بردارید. بدون تردید هوش و نبوغ و پول نقش مهمی در موفقیت دارد ولی شکی وجود ندارد که پشتکار و استقامت نقش کلیدی دارد.

نفس ج

عضو جدید
بنظرم نميشه به هيچكس توي اين روزگار اعتماد كرد يا لااقل خيلي خيلي سخت ميشه اعتمادكرد چون ازت سوء استفاده ميكنن من الان دارم چوب اعتمادمو به بقيه ميخورم آينهمه عذاب كه دارم ميكشم به خاطر اين اعتمادكردنه . ديگه به هيچكس اعتماد نميكنم چون هنوز كه هنوزه دارم تاوان پس ميدم. دوستان به اين راحتي به كسي اعتمادنكنيد.

هيچوقت نميشه توي عشق پيرو عقل بود اگه ميشد كه اين همه دردسر نداشتيم.توازن برقرركردن جاي خودش ي ذره عقلو دخالت بديم كافيه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
به نظر من اعتماد حاصل تفکر و عقله
درسته که در عشق، قلب و احساس نقش اصلی رو ایفا میکنه ولی عقله که عشق واقعی رو به ما اثبات میکنه.
نه دخالت یه ذره عقل کافیه و ابراز 10 درصد عشق.
جمع عقل و احساس میتونه 100 نباشه. عقل و احساس رابطه الاکلنگی ندارن که یکی رفت بالا اونیکی بیاد پایین.
خیلی عاقلانه هم میشه عاشق شد...

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
معجزه صبر در زندگی غوغا میکند. هر وقت دلت تنگ شد نفست سنگین ,راه برات بسته شد خسته شدی دیدی داری کم میاری و اعصابت ریخت بهم . یه لحظه به این فکر کن که باید صبر کنم .بخند و ادامه بده حداقل نتیجه این ازمایش یک دقیقه یک ثانیه ارامشه .

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هر چقدر کمتر جواب انسانهای منفی رو بدید از زندگی با آرامش بیشتری بر خوردار خواهید بود.

به خاطر حرف مردم زندگیتو خراب نکن این مردم اگر پیامبر هم بودن هزار ایراد از کار خدا می گرفتن شما که جای خود دارید...!

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با وجودی که باید برای شهدا و خانواده هاشون احترام قائل باشیم
ولی
یه نیم نگاهی به پسر حضرت نوح و جعفر کذاب داشته باشیم :(

فکر نکنیم که چنانچه شخصی فرزند شهید هست دیگه نهایت خوبی هستن حتماحسابی تحقیق کنین از لحاظ اخلاقی ... :(

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
با هرکس باید مثل خودش رفتار کرد...
من اعتقاد ندارم که باید جواب بدیو با خوبی داد...چون تجربه کردم....هرکس عین خودش...

علی121

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این 23 سال عمری که از خدا گرفتم تجاربی کسب کردم که خیلی برای زندگیه آیندم مفید بودن..و دارم سعی میکنم که از اینها استفاده کنم..چندتاش رو میگم

1.هیچ وقت بر اساس ظاهر کسی ، در موردش قضاوت نمیکنم

2.هیچ وقت دروغ نمیگم حتی اگر راستگویی به ضررم باشه

3.هیچ وقت بدون فکر و عجول تصمیم نمیگیرم چون عواقبش رو دیدم

4.تا جایی که بتونم سعی میکنم چند تا دوست خیلی خوب داشته باشم و از بقیه دوری کنم چرا که هر چی تعداد اطرافیانت بیشتر باشه احتمال تو خطر افتادن برات از هر لحاظ بیشتره

5.فهمیدم که برای پیروزی در هر کاری ، نیاز به فکر راحت دارم پس از هر چیزی که باعث مختل شدن ذهنم بشه دوری میکنم

6.فهمیدم که خیلی آدما دور و برت هست که اگه غفلت کنی ، با ظاهری خوب ، بدجوری بهت از پشت خنجر میزنن

در نهایت ، آرامش..

آرامش رو مهمترین رکن برای موفقیت و پیشرفت شناختم...و تمام سعیم رو برای بدست آوردنش خواهم کرد