تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام من یه جسمی رو طراحی کردم مثل دسته تلفن اونو میخام تو یه بلوک مربعی برعکس رو در بیارم یعنی هرجایی که تو دسته تلفن برامدگی هستش تو بلوک حفره بشه و برعکس

در بخش insert features از دستور COMBINE و گزینه Subtract استفاده کنید.

اگر هم قصد طراحی قالب گوشی را دارید دستورات Mold toolbar را فعال کنید و از دستورات این بخش استفاده کنید.

mohammad-11

عضو جدید
چند تا نکته مختصر و شاید مفید:

1- قیدگذاری سریع در محیط اسمیلی: کلید Alt را نگه داشته و سپس قطعه اول را انتخاب و به سمت قطعه دوم حرکت دهید (عاشق این روشم).
2- سنتر کردن سریع: دو وجه رو بروری قطعه اول و دو وجه روبروی قطعه دوم را انتخاب کنید (به کمک نگه داشتن Ctrl) ... سپس ایکون Mate را بزنید.
3- طراحی روی STL فایل:از منوی فایل Open را انتخاب کنید. setting را بر روی STL بگذارید. فایل را باز کنید. اکنون به نقاط پارت دسترسی دارید (برای کارهای 3D پرینت بسیار مفیده)
4- دیدن سریع پشت و روی قطعه:اسپیس بار را بزنید بعد Normal view سپس یک بار دیگه تکرار کنید همین را.

چیزای دیگم یادم امد میگم

mohammad-11

عضو جدید
سلام مهندسین گرامی.من یک قرقره و تسمه میخام طراحی کنم و در پایان اسمبلشونم بکنم ممنون میشم راهنمایی کنین.

اگر منظورتان از طراحی مدلسازی است
- برای قرقره از Revolve استفاده کن
- برای تسمه از Extrude

اگز منظورت از طراحی محاسیه ابعاده
- کتاب طراحی اجزای شیگلی

اسمبل کردن راحته:
- فایل های پارت و سیو کن
- یک فایل اسمبلی باز کن
- از گزینه Import پاره هارو وارد کن
- با Mate پارت ها رو به هم وصل کن
- ممکنه Advanced Mate بخواهی بزاری برای نمایش دزست چرخش قرقره (برای من معمولا اپشناله و یه چیر فنسی)

mehrdad70

عضو جدید
در بخش insert features از دستور COMBINE و گزینه Subtract استفاده کنید.

اگر هم قصد طراحی قالب گوشی را دارید دستورات Mold toolbar را فعال کنید و از دستورات این بخش استفاده کنید.

سلام من این شکل رو کشیدم اشتباها تمامی جاهایی که برامدگی هست بایستی فرورفتگی باشه و اون سوراخ ها برامدگی هستش.راهی هست که مجدد نکشم اینو

این شکل ساده هستش قطعه اصلی منحنی ها پیچیده داره

mohammad-11

عضو جدید
شاید خیلی از دوستان با این دو سایت آشنا باشن از قبل. برای کسایی که تازه 3D Modeling رو شروع کردم گذاشتم. سایت دومی گهگداری مسابقه میزاره. کار خوبیه که ببینید یک قطعه رو افراد مختلف چندجور مختلف مدل میکنند.

www.3dcontentcentral.com
www.gradcab.com

solid4u

عضو جدید
شاید خیلی از دوستان با این دو سایت آشنا باشن از قبل. برای کسایی که تازه 3D Modeling رو شروع کردم گذاشتم. سایت دومی گهگداری مسابقه میزاره. کار خوبیه که ببینید یک قطعه رو افراد مختلف چندجور مختلف مدل میکنند.

www.3dcontentcentral.com
www.gradcab.com

فکر کنم سایت دوم که شما گذاشته اید سایت Grabcad و نه gradcabباشد که در حال حاضر برای کاربران ایرانی و آی پی ایران غیر فعال است .

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
وقتی که یه بلبرینگ رو میارم تو اسمبلی بعد قسمت save as ، پسوند part رو انتخاب میکنم. بعد فایل رو باز میکنم که بتونم تغییرات اجرا کنم یه کادر ظاهر میشه باید چیکار کنم ؟

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
وقتی که یه بلبرینگ رو میارم تو اسمبلی بعد قسمت save as ، پسوند part رو انتخاب میکنم. بعد فایل رو باز میکنم که بتونم تغییرات اجرا کنم یه کادر ظاهر میشه باید چیکار کنم ؟
سلام و درود:smile:
کادری که ظاهر میشه چیه خوب؟!

توضیح کلی:
برای استفاده از قطعات استاندارد موجود در TOOLBOX در محیط اسمبلی باید قطعه مورد نظرتون رو به روی صفحه کاری Drag & Drop کنید (بگیرید بکشید رها کنید)

بلافاصله پنجره مشخصات اون قطعه استاندارد ظاهر میشه که ابعاد و مشخصات مورد نظرتونو تنظیم میکنید
بعد قطعه را با کلیک راست open کنید. بعد save as کنید

برای تغییر مشخصات قطعه استاندارد فراخوانی شده از تولباکس در محیط اسمبلی روش کلیک راست کنید و edit toolbox definition رو بزنید.
شاد باشید:)

shahrokhblash

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید
12-7-2014 12-57-22 PM.jpg
دائما وسط کار با محیط simulation flow این میاد یک بار دی وی دی گذاشتم repair کردم عجیبه این نسخه 2015 همش داره منو اذیت میکنه اصلا پایدار نیست!!
منتظر راهنمایی شما هستم

mashti

عضو جدید
فکر کنم سایت دوم که شما گذاشته اید سایت Grabcad و نه gradcabباشد که در حال حاضر برای کاربران ایرانی و آی پی ایران غیر فعال است .

خب با ف..یل..تر ش..ک.ن میشه براحتی ازش استفاده کرد. ف..یل..تر ش..ک.ن فقط برا دور زدن قوانین داخلی نیست برا تحریم ها هم کاربرد داره

mer30fery

کاربر ممتاز
لطفا راهنمایی کنید
مشاهده پیوست 227643
دائما وسط کار با محیط simulation flow این میاد یک بار دی وی دی گذاشتم repair کردم عجیبه این نسخه 2015 همش داره منو اذیت میکنه اصلا پایدار نیست!!
منتظر راهنمایی شما هستم

فکر کنم این مشکل تو همه نسخه های سالیدورکز هست شاید بخاطر اینه که ما تو ایران نسخه کرک شده این نرم افزار رو استفاده میکنیم

این پنجره زمانی ظاهر میشه که خیلی به سالیدورکز فشار میاد....:confused::confused:

واسه منم اتفاق میوفته و متاسفانه کاریش نمیشه کرد

یه راه جلوگیری از از دست رفتن اطلاعات ذخیره نشده فعال کردن گزینه recovery در تنظیمات سالیدورکزه
save auto recovery رو بر روی 2 یا 5 دقیقه قرار دهید مناسبه

mehdi amiry

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید
مشاهده پیوست 227643
منتظر راهنمایی شما هستم

فکر کنم از SP0 بودنش باشه، نسخه 2015 هنوز تازه منتشر شده و مشکلات خاص خودش را داره

shahrokhblash

عضو جدید
فکر کنم از SP0 بودنش باشه، نسخه 2015 هنوز تازه منتشر شده و مشکلات خاص خودش را داره

پاک کردم دوباره نصب کردم انتی ویروس غیر فعال درست شد
دوستان برای محاسبهcfd بدنه خودرو منظور شبیه سازی تونل باد به چه روابطی نیاز دارم یه چیزای کوچیکش بلدم اما کامل می خوام
لطفا راهنمایی کنید الانم کم کم دارم رو اینونتور کار می کنم:biggrin: یه پک جدا واسش هست کدوم تو این ضمینه بهتره؟(autodesk simulation)

mohammad-11

عضو جدید

بله ممنون از تصحیح تون. غیر فعال بودنش خیر بدی بود. چرا باید جلوی اشتراک ایده ها گرفته بشه!

mohamadhosein77

عضو جدید
سلام به همه ی سالیدیاhttp://www.****************/forums/images/smilies/icons/icon_gol.gifمن نیاز به استفاده از pdm سالیدوورک دارم (تا اونجایی که اطلاع دارم pdm افزونه ای تو سالید هست که باهاش به صورت گروهی کار میکنن و امنیت فایل هارو بالا میبره همچنین امکاناتی واسه مرتب کردن rename کردن تبدیل به pdf کردن نقشه ها به صورت جمعی و .... حالا من بیشتر واسه استفاده از قسمت Rename کردنش و تبدیل به pdf میخوام ازش استفاده کنم قبلا تو یه شرکتی استفاده کردم ازش خیلی عالی بود ولی نمیدونم چطور فعالش کنم یا نصبش کنم،سالید 2014 sp0 رو نصب کردم واسه تیک pdm سریال نامبری نداشت حالا تو نرم افزار سالید گزینشو که میزنم میگه باید login شی درواقع میخواد که یه سروری واسش تعریف کنم یا اینکه اصلا نصب نیست....به هر حال نمیدونم هر کی راجع بش اطلاعات داره یه دنیا ممنون میشم کمکم کنه اگرم کسی میدونه چطور باید راه اندازیش کرد یا سرور تعریف کرد بگه بی زحمت[:gol:
اگه جواباتونو به ایمیلم بفرستین خیلی ممنون میشم دوستان mhjafari1391@yahoo.com

shahrokhblash

عضو جدید
با درود
دوستان من یک اب ریز یخچال با متعلقات طراحی کردم البته از روی مدل ساخته شده
مشکل مقید کردن تو محیط اسمبل هست و من نمیدونم چطور فنر باید با سطوح چطور مقید کنم
تا امکان چند درجه آزادی به پدال بدهد در ضمن خاصیت فنری هم مشاهده شود
لطفا راهنمایی کنید امیدوارم تصویر ضمیمه گویا باشد

12-16-2014 1-43-56 PM.jpg
با سپاس

mer30fery

کاربر ممتاز
دانلود رایگان نرم افزار SolidWorks 2015 SP0 با لینک مستقیم با کرک
همراه با خرید آنلاین

دانلود با لینک مستقیم: از اینجا

حجم فایل: 7.68 گیگابایت

لینک منبع : دانلود فارسی www.download.ir

آخرین ویرایش:

shahrokhblash

عضو جدید
با درود
مشکل مقید کردن تو محیط اسمبل هست و من نمیدونم چطور فنر باید با سطوح چطور مقید کنم

مشاهده پیوست 228291
با سپاس
دوستان منتظر راهنمایی شما هستم چطور این فنر فیکس بشه طوری که پدال ابریز می خوام
حرکت بکنه
حالا پروژه بعدیم ساخت یه شاسی لوله ای بود دوستان اگر اطلاعتی دارن دریغ نکن
باسپاس فراوان

hamidrta

عضو جدید
سلام دوستان در قسمت smart dimension این چهار فلش که گذاشتم می تونید کاربرد دقیق هر کدوم رو بهم بگید!
Untitled.jpg

hamidrta

عضو جدید
دوستان من در toolbox

نام کاربری و همچنین رمز عبور و همچنین سوالی که رمز عبور رو بهت می گه فراموش کردم!

چطوری می تونم اینو درست کنم و وارد بشم!

جایی هست ریست بشه

باتشکر

عکس پیوست.FastStoneEditor.jpg

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با درود

مشاهده پیوست 228291
با سپاس

برای قید کردن انتهای فنر می توانید در محل اتصال و درون قطعاتی که به آنها متصل می شود نقطه ایجاد کنید و از نقطه در قید استفاده کنید.
برای ایجاد خاصیت فنری هم باید از دستور فنر در بخش motion study استفاده کنید و سختی فنر را وارد کنید.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام دوستان در قسمت smart dimension این چهار فلش که گذاشتم می تونید کاربرد دقیق هر کدوم رو بهم بگید!
مشاهده پیوست 228635

از راست به چپ:

1- انتخاب اینکه dimension در نقشه اضافه شود یا نه. در بخش نقشه کشی دستور model items اندازه گذاری نقشه را بطور خودکار و بر اساس اندازه ها و متن و ... که در مدل سه بعدی ایجاد شده است انجام می دهد. هر اندازه ای که این کلید برایش فعال باشد در اندازه گذاری خودکار نقشه در نظر گرفته می شود.
2- ؟+- باعث تغییر مقدار پیش فرض افزایش یا کاهش اندازه می شود. از فلش های کوچک روبروی مقدار یک dimension می توان برای افزایش یا کاهش مقدار استفاده کرد. مقداری که در هر بار فشار این دو فلش به اندازه اضافه یا از آن کاسته می شود توسط نشانه ؟+- تنظیم می شود.
3- جهت اندازه را عوض می کند. مثلا اندازه و هندسه مرتبط با آن که سمت چپ یک شی تعریف شده است را به سمت راست می برد.
4- اسکچ و مدل را بر اساس مقدار فعلی اندازه به روز می کند.

mer30fery

کاربر ممتاز
[h=2]Solidworks Premium 2015 SP1.1 طراحی حرفه ای قطعات صنعتی

[/h]دانلود رایگان سالیدورکز 2015 سرویس پک 1.1 با لینک مستقیم: از اینجا

ورژن 2015 - 64 بیتی

توضیحات :
  • این نسخه تنها شامل زبان انگلیسی هست و سایر زبانهای حذف شده.
  • فایل iso رو با استفاده از نرم افزار ساخت درایو مجازی Mount و نصب کنید.
لینک منبع : سافت98 www.soft98.ir

shahrokhblash

عضو جدید
برای قید کردن انتهای فنر می توانید در محل اتصال و درون قطعاتی که به آنها متصل می شود نقطه ایجاد کنید و از نقطه در قید استفاده کنید.
برای ایجاد خاصیت فنری هم باید از دستور فنر در بخش motion study استفاده کنید و سختی فنر را وارد کنید.

متاسفانه با محیط موشن زیاد اشنایی ندارم ویدوی اموزشی که تو اینترنت هست فقط فنر linear کار می کنه فنر torsion اصلا نمی دونم چطور موشن کنم
لطفا اگر اشنایی دارین یا فایل اموزشی دارین برام بفرستین
باسپاس

کافیه

عضو جدید
سلام
من دنبال یه مکانیزم کاربردی هستم که در سه بعد حرکت کنه و بشه داخل محیط ادمز یا سالید رسمش کرد
لطفا کمکم کنید چنین مکانیزنمی رو پیدا کنم از لطفتون ممنون میشم
البته مکانیزم پیچیده ای نباشه چون من مهارت زیادی در کار با نرم افزارها ندارم
و اگه میشه لطف کنید از قسمت اسمبلی هم فیلم اموزشی قرار بدین

کافیه

عضو جدید
سلام من قطعات مکانیزم پوک اسکات رو داخل سالید رسم کردم ولی با میت کردنشون مشکل دارم
لطفا در میت کردن قطعات بهم کمک کنیدScreenshot (9).jpg

.BAHMAN.

عضو جدید
متاسفانه با محیط موشن زیاد اشنایی ندارم ویدوی اموزشی که تو اینترنت هست فقط فنر linear کار می کنه فنر torsion اصلا نمی دونم چطور موشن کنم
لطفا اگر اشنایی دارین یا فایل اموزشی دارین برام بفرستین
باسپاس
Torsional Spring ، دقیقاً زیر Linear Spring هست ؛ وقتی دستور Spring رو اجرا میکنی ...

[video]http://www.aparat.com/v/b9KXQ[/video]

shahrokhblash

عضو جدید
Torsional Spring ، دقیقاً زیر Linear Spring هست ؛ وقتی دستور Spring رو اجرا میکنی ...

[video]http://www.aparat.com/v/b9KXQ[/video]

برادر من محل دستور که میدونم ممنون بازم من نحوه دستوردادن می خوام بدونم
مشکل دستور هست چون شکل هندسی من متفاوت با این اموزش ساده هست