تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

48055

عضو جدید
با سلام به دوستان گلم
من دارم یه پکیج آموزش سالید در level حرفه ای درست می کنم که این دو تا فیلمی که گذاشتم یه preview از اون هستش . که شامل آموزش hsmworks و motion و costing و قالبسازی و دستگاه سازی و piping و نکات Solid و ... و به صورت کاملا درگیر با کارهای صنعتی که کار می کنم هستش . می خواستم بدونم کسی شرکتی برای فروش سراغ داره یا کسی تجربه ی این کارو داره . ممنون می شم پاسخ بدین

ali-gold

کاربر فعال
ولی حداقل یه پیشنهادی بدین که چکار کنم؟:redface:

با سلام به دوستان گلم
من دارم یه پکیج آموزش سالید در level حرفه ای درست می کنم که این دو تا فیلمی که گذاشتم یه preview از اون هستش . که شامل آموزش hsmworks و motion و costing و قالبسازی و دستگاه سازی و piping و نکات Solid و ... و به صورت کاملا درگیر با کارهای صنعتی که کار می کنم هستش . می خواستم بدونم کسی شرکتی برای فروش سراغ داره یا کسی تجربه ی این کارو داره . ممنون می شم پاسخ بدین

آقا شما مشکل منو بلدین چطوری حل میشه؟یکی دو صفحه عقب تر هست....به نظرم باید براتون ساده باشه..چیز خاصی نداره...یه مدل دو بعدی هست...ممنون میشم.

48055

عضو جدید
ولی حداقل یه پیشنهادی بدین که چکار کنم؟:redface:

آقا شما مشکل منو بلدین چطوری حل میشه؟یکی دو صفحه عقب تر هست....به نظرم باید براتون ساده باشه..چیز خاصی نداره...یه مدل دو بعدی هست...ممنون میشم.
یه فیلم برات گذاشتم نگاه کن
مشاهده پیوست DDD.part3.rarمشاهده پیوست DDD.part2.rar

ali-gold

کاربر فعال

این یکی ضمیمه رو با دوتای بالا با هم باز کنمشاهده پیوست 225952

سلام....

واقعا ممنون از شما ...

ولی اندازه زیر رعایت نشده.....باید 54 بشه که شده 44.29 ...

من این ابعاد رو از یه مقاله گرفتم که چاپ شده....به نظرم یه جای کار مشکل داره!!!......اندازه ها در این مقاله به نظرم دیتا سازی شده و دستکاری شده!!....وگرنه کار شما درسته...البته زاویه گاما براساس خط مرکز خمیگی هست که خودم درست کردم...شما داخل فیلم زاویه رو براساس خط مماس بر کمان بدست آوردین...که آنم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه و رفع شدنی هست.

خداییش موندم چکار کنم!!!

اندازه فوق از مرکز شعاع 0.5 هست.

وقتی تو این موقعیت آدم قرار بگیره و یه استاد راهنمای سختگیر هم داشته باشی، کلا همه چی رو سرت آوار میشه!!.....دردی که تو دلم هست رو، خدا تو خوابم به هیچکی نده.....

یاحق.

shahrokhblash

عضو جدید
با درود
دوستان نسخه 2015 نصب کردم متاسفانه real veiw غیر فعال هست البته خب سیسنمم کارت معمولی داره ازopen gl پشتیبانی
نمیکنه قبلا از realhack3.7 استفاده می کردم راحت رندر می کرد;) الان برای نسخه 2015 realhack 3.9 گرفتم فعال نشد:cry: ترفند دیگری هست؟
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس فراوان
دوستان راهنمایی کنید راهی نیست؟بشه فعال کرد
باسپاس

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این ابعاد رو از یه مقاله گرفتم که چاپ شده....به نظرم یه جای کار مشکل داره!!!......اندازه ها در این مقاله به نظرم دیتا سازی شده و دستکاری شده!!....وگرنه کار شما درسته...البته زاویه گاما براساس خط مرکز خمیگی هست که خودم درست کردم...شما داخل فیلم زاویه رو براساس خط مماس بر کمان بدست آوردین...که آنم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه و رفع شدنی هست.
خداییش موندم چکار کنم!!!
اندازه فوق از مرکز شعاع 0.5 هست.
.
من خیلی شکلتو مرور کردم اما یه جاهایی رو نفهمیدم ... یکی اینکه ارتباط اون وتری که اندازش 54 هست با اون دایره شعاع 0.5 چیه؟؟ یعنی اون دایره 0.5 باید علاوه بر مماس شدن با دایره 34.6 ... با انتهای این وتر هم برخورد کنه دیگه؟؟ یعنی منظورم اینه که اندازه 54 وتر ... باید حفظ شه و بعدش این دایره 0.5 میخوره؟؟ دوم اینکه هنوز معنای دقیق اون زاویه گاما رو نفهمیدم که دقیقا اون خطی که با خط عمودی زاویه 50 داره و شما میگی بر اساس خط مرکز خمیدگی هست یعنی چی؟؟
بر اساس چیزی که از توضیحاتتون فهمیدم در نهایت به این شکل رسیدم که ایرادش مماس نشدن کمان بیضی با دایراه 0.5 هست ...
که فکر کنم توضیحات شما در مورد زاویه گاما رو خوب متوجه نشدم
Untitled.jpg

ali-gold

کاربر فعال
من خیلی شکلتو مرور کردم اما یه جاهایی رو نفهمیدم ... یکی اینکه ارتباط اون وتری که اندازش 54 هست با اون دایره شعاع 0.5 چیه؟؟ یعنی اون دایره 0.5 باید علاوه بر مماس شدن با دایره 34.6 ... با انتهای این وتر هم برخورد کنه دیگه؟؟ یعنی منظورم اینه که اندازه 54 وتر ... باید حفظ شه و بعدش این دایره 0.5 میخوره؟؟ دوم اینکه هنوز معنای دقیق اون زاویه گاما رو نفهمیدم که دقیقا اون خطی که با خط عمودی زاویه 50 داره و شما میگی بر اساس خط مرکز خمیدگی هست یعنی چی؟؟
بر اساس چیزی که از توضیحاتتون فهمیدم در نهایت به این شکل رسیدم که ایرادش مماس نشدن کمان بیضی با دایراه 0.5 هست ...
که فکر کنم توضیحات شما در مورد زاویه گاما رو خوب متوجه نشدم
مشاهده پیوست 226006

اول از همه سلام...

ممنون که بهم کمک میکنین....اما:

مماس با دایره 34.6 بشه ولی وتر رو اینطور که شما انجام دادین نباشه...اندازه 54 وتر بله باید حفط شه ولی همون طور که خودتون میدونین قبل و بعد از ایجاد کمان 0.5 میلیمتر نیز میتوان اندازه ها را تغییر داد ولی نمیدونم شاید ترتیب دستورات انجام شده باید رعایت بشه(اینو مطمئن نیستم).

راستش اینطوری که خودم فهمیدم و به نظرم درست هست اینه که فاصله مراکز کمان به شعاع 0.5 میلیمتر، به اندازه 54 میلیمتر(اندازه وتر مورد نظر) می باشد....این چیزی که شما هم کشیدین به نظر بد نباشه و شاید کمی خطا توش ایجاد شه.....ممنون میشم فایلو همین جا بزارین و ببینم. ولی در کل یه مقدار خطا داره(البته اگه اندازه ابعاد دیگر نیز رعایت شده باشد).

قضیه زاویه گاما:

زاویه گاما نیز با توجه به شکل زیر مشخص هست که چطور باید تعیین شود:

به عبارتی یه خط باید از مرکز کمان(منظور همان خمیدگی) عبور داده و سپس با استفاده از ابزار دایمنش، اندازه زاویه بین خط عمودی(وتر به اندازه 54 میلیمتر) و خط مرکز کمان را تعیین میکنیم(همون زاویه گاما).

باز ممنون از توجهتون....

یاعلی

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول از همه سلام...

ممنون که بهم کمک میکنین....اما:

مماس با دایره 34.6 بشه ولی وتر رو اینطور که شما انجام دادین نباشه...اندازه 54 وتر بله باید حفط شه ولی همون طور که خودتون میدونین قبل و بعد از ایجاد کمان 0.5 میلیمتر نیز میتوان اندازه ها را تغییر داد ولی نمیدونم شاید ترتیب دستورات انجام شده باید رعایت بشه(اینو مطمئن نیستم).

راستش اینطوری که خودم فهمیدم و به نظرم درست هست اینه که فاصله مراکز کمان به شعاع 0.5 میلیمتر، به اندازه 54 میلیمتر(اندازه وتر مورد نظر) می باشد....این چیزی که شما هم کشیدین به نظر بد نباشه و شاید کمی خطا توش ایجاد شه.....ممنون میشم فایلو همین جا بزارین و ببینم. ولی در کل یه مقدار خطا داره(البته اگه اندازه ابعاد دیگر نیز رعایت شده باشد).

قضیه زاویه گاما:

زاویه گاما نیز با توجه به شکل زیر مشخص هست که چطور باید تعیین شود:

به عبارتی یه خط باید از مرکز کمان(منظور همان خمیدگی) عبور داده و سپس با استفاده از ابزار دایمنش، اندازه زاویه بین خط عمودی(وتر به اندازه 54 میلیمتر) و خط مرکز کمان را تعیین میکنیم(همون زاویه گاما).

باز ممنون از توجهتون....

یاعلی

خواهش میکنم .... حالا شما یه نگاهی به این فایل بنداز ....
http://s5.picofile.com/file/8151212100/Part2.zip.html

ali-gold

کاربر فعال
خواهش میکنم .... حالا شما یه نگاهی به این فایل بنداز ....
http://s5.picofile.com/file/8151212100/Part2.zip.html

ممنون....خیلی جالب بود....به نظر خیلی خوبه....و درسته...فقط وترش یکمی مشکل داره.

ممنون میشم یه فیلمی ازش بگیری یا این که جزئیات کار رو بهم بگین...چون اینطور خودمم روش کار میکنم شاید مدل رو بهبود دادم......اگه فیلم بگیرین خیلی بهتره.....باز هر طور مایلین...

راستی به نظرم بتونین وتر 54 میلیمتری رو هم براساس مراکز کمان(شعاع 0.5 میلیمتری) ایجاد کنین.....

بازم ممنون که وقت میزارین...

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون....خیلی جالب بود....به نظر خیلی خوبه....و درسته...فقط وترش یکمی مشکل داره.

ممنون میشم یه فیلمی ازش بگیری یا این که جزئیات کار رو بهم بگین...چون اینطور خودمم روش کار میکنم شاید مدل رو بهبود دادم......اگه فیلم بگیرین خیلی بهتره.....باز هر طور مایلین...

راستی به نظرم بتونین وتر 54 میلیمتری رو هم براساس مراکز کمان(شعاع 0.5 میلیمتری) ایجاد کنین.....

بازم ممنون که وقت میزارین...

خواهش میکنم .. کاری نکردم
اینم اون حالتی که فاصله مرکز تا مرکز دایره های 0.5 رو 54 در نظر میگیریم ...
http://s5.picofile.com/file/8151231368/Part4.zip.html
من تهیه فیلم با نرم افزار رو بلد نیستم .. اینو ببین ... اگه خوب بود برات با گوشی فیلم میگیرم میفرستم

.BAHMAN.

عضو جدید
سلام دوستان ، برای مدل کردن یه حجم کاملاً پیچیده مثل ساز تار چه روشهایی رو پیشنهاد میدین؟
البته بیشتر کاسه و نقاره مد نظر هست و دقتش هم خیلی مهم نیست ...
12tar-(www.mbw.ir).jpg

gentleman1372

عضو جدید
سلام مهندسین گرامی.من یک قرقره و تسمه میخام طراحی کنم و در پایان اسمبلشونم بکنم ممنون میشم راهنمایی کنین.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام چطوری رزوه رو تو سالید بصورت واقعی میشه نشون داد.یعنی روزه مثل رزوه باشه نه یه دایره خطچین

سلام
اگر از قطعات استاندارد داخل Toolbox سالید ورکز بخواید استفاده کنید رزوه در پیچها و مهره ها سه حالت داره
1-بدون نمایش رزوه simplified
2-نمایش به صورت گرافیکی cosmetic
3-به صورت شماتیک schematic

که این حالت سوم باز هم مارپیچ رزوه رو نمیبینید مجوعه ای از شیار های موازی روی پیچ یا مهره ایجاد خواهد شد.

برای ایجاد رزوه واقعی از helix و sweep Cut استفاده کنید
یک دایره خطچین رو متوجه نشدم...!

shahrokhblash

عضو جدید
با درود
دوستان اومدم نسخه 2015 sp0 نصب کنم روی ویندوز جدید
این پیغام میاد و نصب لغو میشه من اخرین ورژن فریمورک نصب کردم
8E48428E-8A44-4E38-A261-65057082E0F6.jpg
دوستان راهنمایی کنید با سپاس

solid4u

عضو جدید
با درود
دوستان اومدم نسخه 2015 sp0 نصب کنم روی ویندوز جدید
این پیغام میاد و نصب لغو میشه من اخرین ورژن فریمورک نصب کردم
مشاهده پیوست 226831
دوستان راهنمایی کنید با سپاس

دقیقا نمی دانم ، ولی ب اگر ویندوزت 32 بیتی هست ، سالیدورک 2015 دیگر نسخه های ویندوز 32 بیتی را پشتیبانی نمی کند.

mehrdad70

عضو جدید
سلام
اگر از قطعات استاندارد داخل Toolbox سالید ورکز بخواید استفاده کنید رزوه در پیچها و مهره ها سه حالت داره
1-بدون نمایش رزوه simplified
2-نمایش به صورت گرافیکی cosmetic
3-به صورت شماتیک schematic

که این حالت سوم باز هم مارپیچ رزوه رو نمیبینید مجوعه ای از شیار های موازی روی پیچ یا مهره ایجاد خواهد شد.

برای ایجاد رزوه واقعی از helix و sweep Cut استفاده کنید
یک دایره خطچین رو متوجه نشدم...!

دستت در نکنه ولی دو روش بالا رو بلد بودم.شکل پایین مشخص کردم که با چه روش زدم

قبلا استادم تو تنظیمات یه جایی رو میگفت نشون میداد ولی فراموش کردم

shahrokhblash

عضو جدید
دقیقا نمی دانم ، ولی ب اگر ویندوزت 32 بیتی هست ، سالیدورک 2015 دیگر نسخه های ویندوز 32 بیتی را پشتیبانی نمی کند.
بله در جریانم نسخه جدید فقط برای ویندز 64 هست من چند سالی هست ویندوز 64 بیتی نصب می کنم مشکل چیز دیگه هست
دوستان راهنمایی کنید من حتی فریمورک مرد نظر پاک کردم دوباره نسخه دیگر نصب کردم تاثیر نداشت...
باسپاس

.BAHMAN.

عضو جدید
عکست رو باز کن به نظرم روش بخوابون
نفهمیدم ... بیشتر توضیح میدی ؟

روش معمول وارد کردن عکس از جهات مختلف ساز و بعد کشیدن منحنی های پیچیده با استفاده از 3D Sketch هستش .
مثل همون کاری که تو مدل کردن بدنه ماشین ها انجام میشه با Surface .
اما برای این مورد خاص (ساز تار) یخورده کار سخت میشه .
با Free Surface و اینام دیگه کار هنری میشه بیشتر تا کار صنعتی که کمی هم دقت توش مهمه به هر حال
:)

کسی اسکنر سه بعدی دم دستش نداره ، زحمت ندیم به خودمون ؟
:D

mer30fery

کاربر ممتاز

خواهش میکنم

اینی که شما نشون دادی دقیقا رزوه نیست
نمایش گرافیکی رزوه است
که در محیط نقشه هم بصورت سه چهارم دایره دیده خواهد شد.

تقریبا رزوه واقعی رو خود سالید ایجاد نمیکنه
یه راه نمایش رزوه مارپیچ مثل خود پیچ واقعی استفاده از helix و sweep Cut هستش.

شکل خروجی مورد نظرتون چیه؟خود پیچ دیگه؟

mehdi amiry

عضو جدید

سلام
بصورت واقعی نشون نمیده ولی روش یه طرح( texture)رزوه میندازه، مطابق شکل زیر فعالش کن.
Untitled.jpg

shahrokhblash

عضو جدید
بادرود
دوستان و جناب Mer30fery می خوام فایلای که با نسخه 2015 کار کردم رو نسخه 2011 در جای دیگه ببرم مشکلی پیش نمیاد
از قبل بدونم چه کاری کنم در ضمن می خوام فایل برای کتیا قابل خوندن بکنم الان به igs تبدیل کردم خیلی عالی کتیا اجرا کرد سیستمم 64 بیتی
هست ولی جای که می خواهم ببرم 32بیتی هست دفعه قبلم فایل کتیا که اماده کردم بردم دیدم ارور داد..
راهنمایی کنید چه کاری بکنم اجرا بشه این ماجرا 32 بیتی و 64 بیتی ویندوز دردسر شده
باسپاس

mer30fery

کاربر ممتاز
بادرود
دوستان و جناب Mer30fery می خوام فایلای که با نسخه 2015 کار کردم رو نسخه 2011 در جای دیگه ببرم مشکلی پیش نمیاد
از قبل بدونم چه کاری کنم در ضمن می خوام فایل برای کتیا قابل خوندن بکنم الان به igs تبدیل کردم خیلی عالی کتیا اجرا کرد سیستمم 64 بیتی
هست ولی جای که می خواهم ببرم 32بیتی هست دفعه قبلم فایل کتیا که اماده کردم بردم دیدم ارور داد..
راهنمایی کنید چه کاری بکنم اجرا بشه این ماجرا 32 بیتی و 64 بیتی ویندوز دردسر شده
باسپاس

سلام دوست عزیز;)

فایلهای ساخته شده در سالید 2015 قطعا در ورژن های پایین تر باز نخواهد شد
فایلهای ساخته شده در سالد 2011 قطعا در ورژن های بالاتر باز خواهد شد

نوع سیستم عامل (32 یا 64 بیتی ) تا اونجا که من میدونم تاثیری بر فرمت فایل ها نداره
یعنی فایل سالید 2011 با سیستم عامل 32 بیتی در سالید 2011 با سیستم عامل 64 بیتی باز خواهد شد و برعکس.(احتمال زیاد)

فایل های igs و stp نه به ورژن ربط داره نه به 32 و 64 بیتی بودن
همیشه باز میشن (اینکه دفعه قبل ارور داده نمیدونم چی بوده مشکلش)
با این تفاوت که فایل igs در سالید به صورت سطح توخالی (نه حجم) دیده میشه
ولی igs در کتیا حجم (دارای وزن) دیده میشه
و stp یا همون STEP در هر دو به صورت حجم توپر دیده میشه.

شاد باشید:)

shahrokhblash

عضو جدید
سلام دوست عزیز;)

فایلهای ساخته شده در سالید 2015 قطعا در ورژن های پایین تر باز نخواهد شد
فایلهای ساخته شده در سالد 2011 قطعا در ورژن های بالاتر باز خواهد شد

نوع سیستم عامل (32 یا 64 بیتی ) تا اونجا که من میدونم تاثیری بر فرمت فایل ها نداره
یعنی فایل سالید 2011 با سیستم عامل 32 بیتی در سالید 2011 با سیستم عامل 64 بیتی باز خواهد شد و برعکس.(احتمال زیاد)

فایل های igs و stp نه به ورژن ربط داره نه به 32 و 64 بیتی بودن
همیشه باز میشن (اینکه دفعه قبل ارور داده نمیدونم چی بوده مشکلش)
با این تفاوت که فایل igs در سالید به صورت سطح توخالی (نه حجم) دیده میشه
ولی igs در کتیا حجم (دارای وزن) دیده میشه
و stp یا همون STEP در هر دو به صورت حجم توپر دیده میشه.

شاد باشید:)

اکثر نرم افزار ها همین مشکل نسخه پایینتر فایل نسخه بالاتر بار نمی کنه دارن این رو می دونستم
ولی احتمالا تاریخ باید باشه(همین الان دیدم فایلی که از اونجا روش کار کردم اوردم زده سال 2009!!!) پس نظر شما فرمت stp بهتره؟
سپاس

mashti

عضو جدید
دوستان من power surfacing رو از سایت شرکت سازنده دانلود کردم، اما 30 روزه است. کسی کرک یا لایسنسشو نداره؟!

mehrdad70

عضو جدید
سلام من یه جسمی رو طراحی کردم مثل دسته تلفن اونو میخام تو یه بلوک مربعی برعکس رو در بیارم یعنی هرجایی که تو دسته تلفن برامدگی هستش تو بلوک حفره بشه و برعکس