تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

mohammad1992

عضو جدید
سلام ببخشید می خواستم بدونم چجوری میشه بادامک و پیرو رو به هم مقید کرد.من از دستور cam در mate استفاده کردم قبول نمی کنه.Capture.JPG(سالیدورکس)

8618993

عضو جدید
با سلام. من به یه مشکلی برخوردم. سالیدورکم اجرا میشه اما وقتی New رو میزنی که پنجره جدید باز کنه، دیگه نشون نمیده. درخت طراحی رو نشون میده ولی صفحه اصلی رو نشون نمیده. وقتی یه فایلی رو باز هم میکنم همین مشکل رو داره. درخت طراحی رو نشون میده اما خود قطعه رو نشون نمیده.
وقتی کارت گرافیک رو رو 8 بیت میزارم نشون میده. نمیدونم مشکل چیه. لطفا کمکم کنید.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرچی دوباره نصب هم میکنم همین مشکل هست.

koohe energy

عضو جدید
با سلام.من به تازگی برنامه سالید 2012 رو نصب کردم ،طبق راهنما کرک هم کردم.الان مشکلم اینه که لایسنس من 10 روز دیگه انقضا میشه
آیا کامل کرک نشده یا اینکه به لایسنس جدید نیاز دارم؟کسی لایسنس جدید داره؟

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.من به تازگی برنامه سالید 2012 رو نصب کردم ،طبق راهنما کرک هم کردم.الان مشکلم اینه که لایسنس من 10 روز دیگه انقضا میشه

لایسنس جدید نیاز دارید.
من ندارم.
نرم افزار دیگری رو نصب کنید.
نظر بچه ها رو هم بپرسید.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
با سلام. من به یه مشکلی برخوردم. سالیدورکم اجرا میشه اما وقتی New رو میزنی که پنجره جدید باز کنه، دیگه نشون نمیده. درخت طراحی رو نشون میده ولی صفحه اصلی رو نشون نمیده. وقتی یه فایلی رو باز هم میکنم همین مشکل رو داره. درخت طراحی رو نشون میده اما خود قطعه رو نشون نمیده.
وقتی کارت گرافیک رو رو 8 بیت میزارم نشون میده. نمیدونم مشکل چیه. لطفا کمکم کنید.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هرچی دوباره نصب هم میکنم همین مشکل هست.
سلام
ببینم شما قبلا سالید رو بدون مشکل نصب میکردید؟
آیا ورژن سالیدتون رو ارتقا دادید؟
این توضیحی که دادید نشون میده گرافیک سیستمتون ضعیفه.
یا ویندوز XP نصب کنید . یا سالید با ورژن 2011 به پایین اگر نشد یک کارت گرافیک افتادید؟

mer30fery

کاربر ممتاز
آموزش کرک سالیدورک ۲۰۱۲

آموزش کرک سالیدورک ۲۰۱۲

ببین اینجا کارت رو راه میندازه؟
آموزش کرک سالیدورک ۲۰۱۲

aminshafiee

عضو جدید
سلام
از مهندسین عزیز کسی مقاله ای،کتابی،نقشه ای و ... در مورد آموزش pipingو tubingدر سالید سراغ داره:que:

mer30fery

کاربر ممتاز
دانلود آموزش مالتی مدیای نرم افزار Solid Works 2011-2012 به زبان فارسی

در این مجموعه آموزشی مباحثی از جمله : طراحی دو بعدی ، طراحی سه بعدی ، Assembly یا مونتاژ قطعات ، Drawing یا ترسم چندنما از مدل طراحی شده ،
نحوه Block کردن مدل ها ، نحوه پیکر بندی مدل ، Simulation Xpress برای آنالیز مدل طراحی شده ، FloXpress برای مدل سازی حرکت سیال ، Study motion برای شبیه سازی حرکت مدل و… به همراه انجام مثالهایی بسیار متنوع با کیفیت بالا از لحاظ صوتی و تصویری در 100 قسمت توسط مهندس ایوب شاه نظری تهیه و تنظیم شده و در اختیار شما عزیزان قرار دارد.

برای مشاهده جزئیات و دانلود این مجموعه اینجا کلیک کنید
-----------------------------------------------------------------
من به طور اتفاقی با این مطلب روبرو شدم گفتم اینجا معرفی کنم شاید دوستان بخوان استفاده کنن.
برای کسانی که امکان دانلود با حجم بالا رو ندارن امکان خرید هم وجود داره.

koohe energy

عضو جدید
لایسنس جدید نیاز دارید.
من ندارم.
نرم افزار دیگری رو نصب کنید.
نظر بچه ها رو هم بپرسید.
مشکل رو پیدا کردم.من فایل لایسنس جدید نیاز دارم یعنی
sw2013.lic
از دوستان اگه کسی این فایل رو برام اپلود کنه واقعا ممنونش میشم

yarihaker

عضو جدید

در این مجموعه آموزشی مباحثی از جمله : طراحی دو بعدی ، طراحی سه بعدی ، Assembly یا مونتاژ قطعات ، Drawing یا ترسم چندنما از مدل طراحی شده ،
ممنون از معرفی این مجموعه
دوست عزیز من از این مجموعه قسمت آنالیز و دانلود کردم بسیار جالب بود ولی وقتی تو کامپیوتر خودم انجامش میدم ارور میده میدونید ایراد چیه؟
az.jpg

آخرین ویرایش:

mer30fery

کاربر ممتاز
دوست عزیز من از این مجموعه قسمت آنالیز و دانلود کردم بسیار جالب بود ولی وقتی تو کامپیوتر خودم انجامش میدم ارور میده میدونید ایراد چیه؟
مشاهده پیوست 158915
I Don't Know:w20:
تو این قسمت اطلاعاتی ندارم
تو خود اون سایت بپرس شاید جواب بگیری
من فقط معرفی کردم
تو قسمت های قطعه - مونتاژ - نقشه - تنظیمات سالید سوالی داشتی در خدمتیم:w10:

aslani031

عضو جدید
با سلام

ممنون ميشم در مورد اخطار زير بنده رو راهنمائي كنيد

This version of SolidWorks has not been commissioned properly, please contact your supplier.

با تشكر

mer30fery

کاربر ممتاز
با سلام

This version of SolidWorks has not been commissioned properly, please contact your supplier.

با تشكر
این خطا دقیقا کی اتفاق میفته؟
بعدش چی میشه؟
بیشتر توضیح بدید شاید بشه راهنماییتون کرد.
عکسشم بذاری بد نیست

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با سلام

با تشكر

فایل SolidWorksStandaloneLic.Lic را در شاخه های زیر جستجو کرده و حذف کنید. سپس از نو لیسانس نرم افزار را نصب کنید:

شاخه نصب SolidWorks

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\SolidWorks

این فایل ممکن است بصورت مخفی باشد. پس اگر پیدا نکردید فایل های مخفی را هم جستجو کنید.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
مشاهده پیوست 158915

جنس تعریف شده را چک کنید ببینید خواص آن درست است یا نه. مخصوصا مدول الاستیسیته آن را چک کنید.
اندازه مش را تغییر دهید.

amin dd

عضو جدید
سلام
اقا من یه شکلی رو scale داذم
حالا میخوام اندازه ها رو بعد از scale اصلاح کنم
ولی چون sketch قبل از ascale هست اندازه هایی که روی اسکچ تغییر میدم دوباره اسکیل میشن
چی کار کنم؟

mer30fery

کاربر ممتاز
سلاماقا من یه شکلی رو scale داذم حالا میخوام اندازه ها رو بعد از scale اصلاح کنمولی چون sketch قبل از ascale هست اندازه هایی که روی اسکچ تغییر میدم دوباره اسکیل میشنچی کار کنم؟
خب این که طبیعیه اسکیل یه دستوره که فقط جسم رو نبست به یک نقطه (وگاهاً یک یا چند جهت) کوچکتر یا بزرگتر میکنه ، کاری با اسکچها و اندازه ها ندارهدقیقا چی کار میخوای کنی؟

amin dd

عضو جدید
خب این که طبیعیه اسکیل یه دستوره که فقط جسم رو نبست به یک نقطه (وگاهاً یک یا چند جهت) کوچکتر یا بزرگتر میکنه ، کاری با اسکچها و اندازه ها ندارهدقیقا چی کار میخوای کنی؟

یه سایز شیر کشیدم حالا میخوام برای سایز های دیگه اسکیل بدم
میخوام اندازه هایی رو که بعد از اسکیل اعشار شده رو روند کنم

mer30fery

کاربر ممتاز
CONFIGURATION

CONFIGURATION

اگر من بودم از اسکیل استفاده نمیکردم خب چون نمیشه.
من پیشنهاد میکنم از امکانات منحصر به فرد ساده و در عین حال کاربردی Solid مانند CONFIGURATION استفاده کنی.
برای ساخت قطعاتی که مشابهات زیادی باهم دارند و تفاوت های ناچیز
Configuration هم در محیط پارت و هم در محیط مونتاژ قابل استفاده است
فقط اول بسم ا... نگو که configuration چیه؟ برو یکم سرچ کن منم کمکت میکنم

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا

برای راحتی کار می توانید یک design table ایجاد کنید و اندازه هایی که در شیرهای مختلف تغییر می کنند را در آن تعریف کنید. با اینکار یک فایل اکسل خواهید داشت که می توانید آن را باز کرده و اندازه های هر نوع شیر جدید را در سطر جدید وارد کنید سپس فایل اصلی را در سالیدورکس باز کنید و تمام شیرها را در بخش configuration خواهید داشت. برای جزییات روش کار، می توانید design table را در بخش help سالیدورکس جستجو کنید.

mer30fery

کاربر ممتاز

mer30fery

کاربر ممتاز
Configuration

Configuration

اگر من بودم از اسکیل استفاده نمیکردم خب چون نمیشه.
من پیشنهاد میکنم از امکانات منحصر به فرد ساده و در عین حال کاربردی Solid مانند CONFIGURATION استفاده کنی.
برای ساخت قطعاتی که مشابهات زیادی باهم دارند و تفاوت های ناچیز
Configuration هم در محیط پارت و هم در محیط مونتاژ قابل استفاده است
فقط اول بسم ا... نگو که configuration چیه؟ برو یکم سرچ کن منم کمکت میکنم

برای راحتی کار می توانید یک design table ایجاد کنید و اندازه هایی که در شیرهای مختلف تغییر می کنند را در آن تعریف کنید. با اینکار یک فایل اکسل خواهید داشت که می توانید آن را باز کرده و اندازه های هر نوع شیر جدید را در سطر جدید وارد کنید سپس فایل اصلی را در سالیدورکس باز کنید و تمام شیرها را در بخش configuration خواهید داشت. برای جزییات روش کار، می توانید design table را در بخش help سالیدورکس جستجو کنید.
تجربه شخصی من میگه اگر تعداد حالت های مختلف قطعه محدود(زیر سه تا) باشه استفاده از design Table از نظر زمانی مقرون به صرفه نیست
همون ایجاد Configuration به تنهای برای تولید حالت دیگری از قطعه راحت تر و سریع تره و با خطای کمتری داره

mohammad1992

عضو جدید
سلام.من می خواستم بدونم چجوری می شه خم های پیچیده در سالیدورک کشید مثلا فرض کنید که در محیط شیدمتال به جای استفاده از دستور line از دستور spline استفاده کرد.