تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
قرینه کامل در سالید ورکز

قرینه کامل در سالید ورکز

سلام .یک سوال داشتم .می خواستم ببینم در قسمت اسمبلی سالید چجوری می شه یک قطعه رو به صورت قرینه شده کپی کرد.من از دستور mirror components استفاده می کنم ولی انگار فقط یک کپی از اون می گیره.قطعه جدید به صورت قرینه نیست.
با سلام خدمت دوست خوبم.:gol:
شما وقتی دستور mirror رو اجرا میکنی در پنل سمت چپ بالای بالای پنل یک فلش آبی کوچولو میبینی
فلش رو بزن در قسمت بعد Reorient components چهار حالت قرینه قابل انتخاب است که مشابه همان قطعه را ایجاد میکند
به طوری که تغییر در اولی در دومی نیز اعمال میشود
آمما...
وقتی پایین تر گزینه Create Opposite hand Version را بزنید یک قرینه کامل از قطعه خواهید داشت.
وچون قطعه با قطعه میرور شده متفاوت است باید آن را ذخیره کنید. که در این صورت نمودار درختی را نیز از دست میدهید.:confused:
به همین سادگی:w08:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام ببخشید کسی می تونه بگه که منظور از این علائم چیست؟مشاهده پیوست 155266

0.625 UNC
0.590

رزوه ای بر مبنای استاندارد ansi است.

سوراخ دیگر هم سوراخی به قطر 0.5 است که دارای یک ناحیه پله ای در ابتدای آن است که 0.75 اینچ قطر و 1.045 عمق آن است و به ان یک سوراخ counterbored می گویند.

https://en.wikipedia.org/wiki/Unified_Thread_Standard

http://en.wikipedia.org/wiki/Counterbore

davidaguilera

عضو جدید
سلام ،من وقتی سالید رو اجرا می کنم،صفحه اون هیچ محیطی(پارت،اسمبلی،..) رو باز نمی کنه،لطفا کمک کنید.

davidaguilera

عضو جدید
سلام،من وقتی سالید رو اجرا می کنم به خوبی اجرا میشه ولی صفحه او ن هیچ چیز رو نشون نمی ده،می خواستم ببینم مشکل از کجاست،لطفا هر کسی می دونه راهنماییم کنه:(

davidaguilera

عضو جدید
با سلام،من وقتی سالید رو اجرا می کنم برنامه به خوبی اجرا می شه ولی صفحه اون هیچ یک از محیط ها رو هنگام باز کردن نشون نمیده،می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام ،من وقتی سالید رو اجرا می کنم،صفحه اون هیچ محیطی(پارت،اسمبلی،..) رو باز نمی کنه،لطفا کمک کنید.

سلام،من وقتی سالید رو اجرا می کنم به خوبی اجرا میشه ولی صفحه او ن هیچ چیز رو نشون نمی ده،می خواستم ببینم مشکل از کجاست،لطفا هر کسی می دونه راهنماییم کنه:(

با سلام،من وقتی سالید رو اجرا می کنم برنامه به خوبی اجرا می شه ولی صفحه اون هیچ یک از محیط ها رو هنگام باز کردن نشون نمیده،می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟
سلام سلام سلام ...
در حالت کلی نرم افزار شما ناقص نصب شده.
اگر واست سخت نیست ویندوز رو عوض کنید و برنامه رامجدد نصب کنید.
در غیر این صورت سالید رو پاک کنید و تو یه درایو دیگه نصب کنید.
بعد از پاک کردن. رد پای سالید رو هم از ریجستری ویندوز پاک کنید. ریستارت کنیدو سالید رو مجدد نصب کنید.

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز
چون که اکثر نرم افزارها دارای کرک هستند احتمالاً کرک برنامه را نصب نکردید یا ناقص نصب کردید .
شما می تونید نرم افزار را remove کرده و دوباره نصب کنید.
اگر دیدید که این بار هم ناقص نصب می شه با عوض کردن ویندوز مشکلتون برطرف میشه.
موفق باشید.

;) ;) ;)

davidaguilera

عضو جدید
ممنونم از راهنمایی تون!می خواستم ببینم سایتی رو می شناسید که solid cam رو حرفه ای یاد داده باشه؟
چند وقته که برنامشو دانلود کردم ولی روش استفادش رو خوب یاد نگرفتم.
بازم ممنون:)

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنمایی تون!می خواستم ببینم سایتی رو می شناسید که solid cam رو حرفه ای یاد داده باشه؟
چند وقته که برنامشو دانلود کردم ولی روش استفادش رو خوب یاد نگرفتم.
بازم ممنون:)

به سایت زیر مراجعه کنید.
امدوارم مفید باشه.

http://solidworker.persianblog.ir/tag/آموزش_سالیدورک

yasi1989

عضو جدید
سلام،کسی تا به حال worm gear duplex رو مدل کرده؟
tuterial واسش وجود نداره؟
اگه کسی اطلاعاتی راجع به این چرخدنده و مدلینگش تو سالید داره لطفا کمک کنه
خود worm gear هم باشه از بی هیچی بهتره:)

آخرین ویرایش:

davidaguilera

عضو جدید
سلام،دوست عزیز یک بار دیگه من سالید رو ریختم ولی بازم صفحه اون هیچ چیز رو باز نمی کنه.من تا به حال خیلی برنامه سالید رو ریختم ولی این دفعه اول که با این مشکل بر می خورم.
http://mp3avi.com/download/39e5098e435d59ab2d32a09b2b3e7c4c.html
این لینک رو هم به عنوان قدر دانی از من قبول کنید.

bluen

عضو جدید
سلام بکس
میخام یه مدل(پارت) را از کتیا بیارم تو آباکوس از طریق ایمپورت مدل اررور میده!!!

گشتم یه چیزی به اسم ABAQUS Elysium Neutral transfer دیدم تو نت ایده ایی ندارین بچه ها؟

سپاس

(تاپیک کتیا حدف شده چراااااااااااااااااااااا!؟؟؟)

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،دوست عزیز یک بار دیگه من سالید رو ریختم ولی بازم صفحه اون هیچ چیز رو باز نمی کنه.من تا به حال خیلی برنامه سالید رو ریختم ولی این دفعه اول که با این مشکل بر می خورم.
http://mp3avi.com/download/39e5098e435d59ab2d32a09b2b3e7c4c.html
این لینک رو هم به عنوان قدر دانی از من قبول کنید.

سلام
موقعی که سالید رو باز می کنید یک صفحه تقریباً خاکستری رنگ جلوتون ظاهر میشه ، درسته؟
باید از منوهای سمت چپ نرم افزار کشویی ها را باز کرده و گزینه new رو بزنید ، وارد یک page جدیدی میشید که در این صفحه محورهای مختصات وجود دارد با توجه به محور دلخواه شما، یکی را انتخاب کرده و طرح خود را آغاز کنید.
امیدوارم مشکلتون برطرف بشه.
سوال دیگه ای بود در خدمتم.

بابت لطفتون سپاسگذارم دوست خوبم.

:w21::w21::w21:

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بکس
میخام یه مدل(پارت) را از کتیا بیارم تو آباکوس از طریق ایمپورت مدل اررور میده!!!

گشتم یه چیزی به اسم ABAQUS Elysium Neutral transfer دیدم تو نت ایده ایی ندارین بچه ها؟

سپاس

(تاپیک کتیا حدف شده چراااااااااااااااااااااا!؟؟؟)

سلام
با تغییر دادن پسوند موقع ذخیره مدل در کتیا می توان مدل را با آباکوس لینک کرد.
همه نرم افزارها هر پسوندی رو نمی خونه.
موفق باشید.

bluen

عضو جدید
سلام
با تغییر دادن پسوند موقع ذخیره مدل در کتیا می توان مدل را با آباکوس لینک کرد.
همه نرم افزارها هر پسوندی رو نمی خونه.
موفق باشید.

آقا همه فرمتارو تست کردم فایده نداره یه 50 تا اررور (یه اررور 50 باری باز میشه) مرتبط با لایسنس کتیا تو محیط اباکوس میده!

جون من کمک کنین واسه شنبه میخخخخام

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

آقا همه فرمتارو تست کردم فایده نداره یه 50 تا اررور (یه اررور 50 باری باز میشه) مرتبط با لایسنس کتیا تو محیط اباکوس میده!

جون من کمک کنین واسه شنبه میخخخخام

احتمالاً ورژن نرم افزارها باعث میشه که لینک نشن.
با انسیس امتحان کردی ببینی جواب میده ؟

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
مساله باید با ابکوس حل بشه.
CATIA V5R21 TO ABAQUS 6.12

سلام دوست گلم
شما اگه بتونی
CATIA V5R18 رو نصب کنی به احتمال زیاد مشکلت برطرف میشه درسته هر چی کتیا ورژنش بالا بره قابلیتش بیشتره اما اینرو در نظر بگیر که این نرم افزارها اورجینال نیستند و دارای کرک هستند پس دارای نقص هایی هستند شما نرم افزارهای آپدیت شده رو نصب کردید و احتمال میدم به همین خاطر باشه.

یک کار دیگه ای کن.
کتیا را remove کن و دوباره نصب کن شاید اینم جواب بده.

arash30438

عضو جدید
باعرض سلام خدمت اساتید محترم. من تو مونتاژ بادامک در سالید ورک با مشکل مواجه شدم.ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید.باسپاس فراوان:)

bluen

عضو جدید
سلام دوست گلم
شما اگه بتونی
CATIA V5R18 رو نصب کنی به احتمال زیاد مشکلت برطرف میشه درسته هر چی کتیا ورژنش بالا بره قابلیتش بیشتره اما اینرو در نظر بگیر که این نرم افزارها اورجینال نیستند و دارای کرک هستند پس دارای نقص هایی هستند شما نرم افزارهای آپدیت شده رو نصب کردید و احتمال میدم به همین خاطر باشه.

یک کار دیگه ای کن.
کتیا را remove کن و دوباره نصب کن شاید اینم جواب بده.

آقا به خدا نمیشه :cry::cry::cry::cry:

رفتم 10 هزارتومن دادم R18 هم گرفتم نشد R21 هم مجدد نصب کردم نشد نشد نشد!!!!
بدبخت شدم رفت این همه کد نویسیم به فنا رفت :(

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا به خدا نمیشه :cry::cry::cry::cry:

رفتم 10 هزارتومن دادم R18 هم گرفتم نشد R21 هم مجدد نصب کردم نشد نشد نشد!!!!
بدبخت شدم رفت این همه کد نویسیم به فنا رفت :(

نا امید نشو.
ببین این سایت ها مشکلتو برطرف می کنه.

http://mmd110.blogfa.com/tag/لينك

http://eachtime.blogfa.com/post-39.aspx

http://www.****************/forums/thread52423.html

davidaguilera

عضو جدید
با سلام مجدد!!!!!
آقا شما میدونید که این فنر رو چجوری میشه به صورت ارتجاعی تو سالید در بیاریم؟
من یه فنر کامل می کشم،بعد فقط یکی از حلقه هاشو اونم با زاویه 180درجه میذارم باقی بمونه.بعد میبرم تو محیط اسمبلی،ازش چند تا کپی می گیرم،آخرش هم اونارو به هم میت میکنم،اما وقتی بالا یا پایین میبرمش تو یک راستا حرکت نمیکنه.
می خواستم ببینم چجوری می شه همشون تو یه راستا قرار بگیرن؟با تشکر

bluen

عضو جدید
catia to abaqus

catia to abaqus

سلام دوستانمن یک فابل ابر نقاط دارم(که از ایمپورت نقاط از اکسل و ذخیره شده با فرمت ابر نقاط حاصل شده) بعد از وارد کردن این نقاط از پریق ایجاد مش،مشی را ایجاد کردم که قراره به عنوان یک سطح دو بعدی(که هندسه پیچیده ای داره) وارد اباکوس بشه.مش را فرمتهای مختلف ذخیره کردم ولی اباکوس نتونست بخونه یا حین ایمپورت اررور دادوپس رفتم سراغ نرم افزار CATIA Associative Interfaceولی بازم با این نرم افزار قدرتمند مش وارد اباکوس نشد(آیا باید surface ایجاد کنم از مش؟)برای ایجاد سطح از مش از محیط Quick surface reconstruction استفاده کردم که سطح ایجاد نشد و باااااااااااااااااااااز اررور داد!!!!دوستان لطفا کمک کنید.با سپاس

آخرین ویرایش:

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام دوستانمن یک فابل ابر نقاط دارم(که از ایمپورت نقاط از اکسل و ذخیره شده با فرمت ابر نقاط حاصل شده) بعد از وارد کردن این نقاط از پریق ایجاد مش،مشی را ایجاد کردم که قراره به عنوان یک سطح دو بعدی(که هندسه پیچیده ای داره) وارد اباکوس بشه.مش را فرمتهای مختلف ذخیره کردم ولی اباکوس نتونست بخونه یا حین ایمپورت اررور دادوپس رفتم سراغ نرم افزار CATIA Associative Interfaceولی بازم با این نرم افزار قدرتمند مش وارد اباکوس نشد(آیا باید surface ایجاد کنم از مش؟)برای ایجاد سطح از مش از محیط Quick surface reconstruction استفاده کردم که سطح ایجاد نشد و باااااااااااااااااااااز اررور داد!!!!دوستان لطفا کمک کنید.با سپاس
لطفا به قوانین احترام بگذاریم . طبق قوانین تالار:
"قانون شماره 11) از نوشتن یك سوال و یا یك نامه در تالارهای مختلف خودداری كنید. طبق قانون شماره 5 تالار مناسب و مرتبط به نامه خود را انتخاب كنید و فقط در آن تالار نامه خود را ارسال كنید."

سایه20

عضو جدید
سلام. میخوام یه تیر کامپوزیت ففیبری کربن اپووکسی رو تو اباکوس مدل کنم ولی تو معرفی مادش نمیدونم باید چیکار کنم. اگه کسی راهنماییم کنه ممنون میشم

aminshafiee

عضو جدید
سلام
از مهندسین عزیز کسی مقاله ای،کتابی،نقشه ای و ... در مورد آموزش piping و tubing در سالید سراغ داره:que: