تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305
دوستان عزیز باز هم سلام. بنده حمیدرضا آذرشب هستم کسی که بحث قبلی رو مطرح کردم. با اجازه جمع و تمامی مهندسین قصد دارم یه تاپیک جدید مطرح کنم در مورد روش های پول درآوردن در مهندسی مکانیک. دقیقا به همین شکل. لطفا کمک کنید. مطمئن باشید من هم کمک میکنم. من 23 سالمه و درآمد خوبی دارم. به نظرم میتونم به برخی دوستان که مایل باشند یه سر نخ هایی بدم که باهم کار کنیم و پول دربیاریم. خواهش میکنم در صورت امکان اگر از سر شکم سیری مکانیک نخوندید و میخواید کنار مهندسی درآمد خوبی رو از همین طریق مهندسی داشته باشید بیاید شرکت کنیم.
بنده دیگه در این رابطه مزاحم این تاپیک نمیشم. از بقیه هم عذر خواهی میکنم.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز باز هم سلام. بنده حمیدرضا آذرشب هستم کسی که بحث قبلی رو مطرح کردم. با اجازه جمع و تمامی مهندسین قصد دارم یه تاپیک جدید مطرح کنم در مورد روش های پول درآوردن در مهندسی مکانیک. دقیقا به همین شکل. لطفا کمک کنید. مطمئن باشید من هم کمک میکنم. من 23 سالمه و درآمد خوبی دارم. به نظرم میتونم به برخی دوستان که مایل باشند یه سر نخ هایی بدم که باهم کار کنیم و پول دربیاریم. خواهش میکنم در صورت امکان اگر از سر شکم سیری مکانیک نخوندید و میخواید کنار مهندسی درآمد خوبی رو از همین طریق مهندسی داشته باشید بیاید شرکت کنیم.

سلام آقای آذرشب.

من این فروردین بیاد 24 سالم میشه و راستشو بخوای هنوز وارد کار نشدم و خیلی دوست دارم وارد کار شم ....ولی خوب یه سری مشکلات وجود داره..........در کل ایده خوبیه ....این که میگین 23 سالتونه و درآمد خوبی دارین خیلی جالبه و من پایه هستم

به نظرم تو تالار اصلی این تاپیک رو بزنین:
[h=2]مهندسی مکانیک[/h]هر سوالی بود من به اندازه توانم درخدمتم.

از دوستان معذرت میخوام که اینجا داریم دراین باره حرف میزنیم دیگه تکرار نمیشه.مجبور بودم.

یاعلی

yasser2222

عضو جدید
موقعی که تاپیک زدی ادرسشو بزار بیایم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
خب تاپیک رو راه بندازین توی یکی از همون لینکایی که بهتون معرفی کردم تایید که شد مسلما همه دوس دارن تو این بحثا شرکت کنن
وارد بازار کار شدن و درآمد داشتن دیگه داره تبدیل به فانتزی های زندگیمون میشه

چشم خانوم مهندس. حتما. ایشالا درست میشه.
سلام
خب تاپیک رو راه بندازین توی یکی از همون لینکایی که بهتون معرفی کردم تایید که شد مسلما همه دوس دارن تو این بحثا شرکت کنن
وارد بازار کار شدن و درآمد داشتن دیگه داره تبدیل به فانتزی های زندگیمون میشه

maryam72

عضو جدید
سلام.
دنبال طراحی دنده شانه ای در کتیا می گردم. ممنون میشم اگه آموزش دارید بذارید.

maryam72

عضو جدید
از یوتیوب کمک بگیرید.ولی تمام چیزایی که تو اینترنت هست یه اشکالی داره. سعی کنید متوجه شید.

ممنون.ولی مشکلم با یوتیوب اینه که سرعت خیلی پایینه واقعا سخته. جیز خاصیم در این مورد ندیدم. یکیم پیدا کردم کیفیتش اصلا خوب نبود.میشه فقط راهنماییم کنید باید چه کار کنم؟ چرخ دنده های ساده چهار تا دایره دارن و باید مدول داشته باشی. ولی این جا نمی دونم دقیقا باید چی حساب کنم.
ولی من نفهمیدم مگه چه مشکلی دارن؟

khnschool

عضو جدید
با سلام و آرزوي بهروزي
عزيزان محترم آيا لينك‌هايي براي دانلود كتابهاي هندبوك مرتبط با رشته مهندسي مكانيك و همچنين كتاب يا نرم‌افزارهايي براي آموزش كاتيا به صورت عملي در اختيار داريد؟ خوشحال خواهم شد اگر آنها را در اختيار من و ديگران هم قرار دهيد.
با تشكر فراوان

به سایت http://nkh-sakhtotolid.blogfa.com/ گروه ساخت و تولید خراسان شمالی مراجعه نمایید
منابع کاملی برای یادگیری نرم افزار catia کتیا موجود می باشد

با سلام خدمت دوستان مهندس. عرضم به خدمتتون که تاپیک مربوط به درآمد زایی و کار حرفه ای راه اتفاده ولی هنوز خیلی کمیم. در ضمن خدمت شما بگم که تو این تاپیک ما دقیقا دنبال مسائل مالی هستیم و میخوایم علاوه بر اون از مهندسی واقعا استفاده کنیم. کسانی که واقعا ایده دارن یا میتونن در سرمایه گذاری شریک بشن بیان تو این تاپیک. در ضمن هدف بنده از این تاپیک اینه که علاوه شما آدمای زیادی بشیم بعدش بتونیم هر کسی با سرمایه خیلی کم یه شراکتی رو راه بندازیم. حتی شده باشه شرکت راه بندازیم.
در ضمن بحث ثبت شرکتهای دانش بنیان داره گرم میشه. هم بازارش هم حمایتش. خوشحال میشم که حرفه ای ها یا کسایی که میخوان حرفه ای شن تشریف بیارن
ما منتظرتون هستیم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/557420-درآمد-زایی-حرفه-ای-در-مکانیک-و-همکاری-با-دوستان

با سلام و آروزوی موفقیت.
چرخدنده ها از چهارتا دایره تشکیل نشدن و یک منحنی اینوولوت دارن. چرخدنده ها یا Centroid هستند یا Involute که الان بیشتر از 95 درصد کل چرخدنده ها از نوع دوم هستند. برای یاد گرفتن این چرخدنده بهترین و قویترین منبع شیگلی هستش که تمام correction factor ها رو نیز توضیح داده. توصیه میکنم اگر میخواید چرخدنده یاد بگیرید حتما شیگلی رو بخونید بعد زاویه ها رو بدست بیارید بعدشم برید سراغ باقی مسائل.
بنده خودم یه چرخدنده خدمت شما میفرستم. بازم میگم چرخدنده های انیترنت همشون یه ایراد دارن. اونم اینه که زاویه چرخش رو به اندازه ی زاویه ایجاد شده ی گام دایره با منحنی involute رو در نظر نگرفتن که باید در نظر گرفته شه. این ایرادیه که در نرم افزار اینونتور هم وجود داره.
چیز ساده ایه. اگر بازم سوالی بود بنده در خدمتم. میتونید بهم ایمیل هم بزنید. من دارم باقی چرخدنده ها رو هم با توجه به پارامترهای مختلف طراحی میکنم تو کتیا. اینم برای شما میفرستم.
بنده چرخدنده ای که خودم طراحی کردم رو براتون میفرستم مدل assembly هستش و در مورد مکانیزم هم میتونید ازش کمک بگیرید.
.
ممنون.ولی مشکلم با یوتیوب اینه که سرعت خیلی پایینه واقعا سخته. جیز خاصیم در این مورد ندیدم. یکیم پیدا کردم کیفیتش اصلا خوب نبود.میشه فقط راهنماییم کنید باید چه کار کنم؟ چرخ دنده های ساده چهار تا دایره دارن و باید مدول داشته باشی. ولی این جا نمی دونم دقیقا باید چی حساب کنم.
ولی من نفهمیدم مگه چه مشکلی دارن؟

با سلام.
ببینید بهترین هند بوک مورد استفاده در ایران هند بوک Ulritch Fitcher هست که به ولی نژاد معروفه. این رو باید بخرید. تقریبا 95 درصد کار شما رو انجام میده. هند بوک دیگه ای که تمام کار شمارو انجام میده هند بوک ASMهست که کاملترین و کاربردی ترین هند بوک مهندسی مکانیک در کل دنیا برای مهندسین مکانیک هست که هر نوع کار مکانیک رو توش جا دادن. بنده اگر بخواید برای شما نسخه Desk Edition رو میفرستم. ولی کل مجموعه 25 جلده که به درد میخوره خیلی هم خوب جدا کرده.
با سلام و آرزوي بهروزي
عزيزان محترم آيا لينك‌هايي براي دانلود كتابهاي هندبوك مرتبط با رشته مهندسي مكانيك و همچنين كتاب يا نرم‌افزارهايي براي آموزش كاتيا به صورت عملي در اختيار داريد؟ خوشحال خواهم شد اگر آنها را در اختيار من و ديگران هم قرار دهيد.
با تشكر فراوان

jalal.6801

عضو جدید
باسلام به دوستان ومهندسان عزیز میخواستم خواهش کنم هر کدوم از دوستا که اطلاعاتی در مورد ابر نقاط و مهندسی معکوس در کتیا دارن به سوال بنده جواب بدن لطفا
پس از ورود مش ابرنقاط در دستور فیلتر در محیط digitized shape editor اندازه که برای فیلتر کردن وارد میکنیم بر چه مبنایی باید باشه و از چه قانونی تبعیت میکنه

adelzabihi2000

عضو جدید
باران که میبارد همه پرندها به دنبال سر پناهند اماعقاب برای اجتناب از خیس شدن بالاتراز ابرهاپرواز میکند این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند.
اینداستریال آلبورگ آموزشی بر پایه چالش های صنعتی
آموزش نرم افزار فنی و مهندسی کتیا به روش اینداستریال آلبورگ منتشر شد.
این پک شامل:
آموزش نرم افزار CATIA + جزوه صوتی
یک عدد کتاب فارسی حاوی دروس و تمرینات
به همراه طراحی قطعات و قالب های صنعتی
به همراه کتیا پرتابل + فایل های آموزش داده شده
به اشتراک گذاری تجارب و چالش های صنعتی
اینداستریال آلبورگ نام نرم افزار آموزشی وکاربردیCATIA است .که تفاوت آن با آموزش های مشابه در ایران در این است که این نرم افزار بر اساس شیوه آموزشی نوین به نام آلبورگ طراحی و ساخته شده است. (شامل آموزش مالتی مدیا+ جزوه صوتی «جهت یاداشت برداری» ) بر اساس این شیوه آموزشی فرآمین،آیکن هاو همچنین قطعات صنعتی بصورتی انتخاب شده اند، که بیشترین کاربرد را در صنعت دارا می باشند. بطوری که کاربر در سه جلسه اول توانایی پلنر پیدا کرده و در ادامه تجربه افراد مجرب صنعتی با کاربر به اشتراک گذاشته می شود.این در حالی است که در شیوه های آموزشی رایج کاربر به دلیل حجم بالای فرآمین و همچنین تدریس آیکن محوری دچار سردرگمی و عدم نتیجه مطلوب در طول دوره آموزشی می شود.از دیگر مزایای شیوه آموزشی آلبورگ کتاب مکمل آن است که به کاربر در درک مفاهیم کمک بسیار شایانی کرده و جهت یادآوری سریع بدون استفاده از نرم افزار آموزشی کاربرد دارد.در این پک آموزشی وجود نرم افزار پرتابل CATIA این امکان را به شما می دهد که این نرم افزار را بدون نیاز به نصب وقابل حمل بر روی حافظه های جانبی مانند فلش ذخیره نموده و در جهت طراحی،ارائه پروژه ودیگر خدمات از آن بهره بگیرید.
همکنون در فروشگاههای رسانه دیجیتال سراسر کشور
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت های ما مراجعه نمایید:
www.industrialaalborg.com
www.altvnews.ir
شماره تلفن های تماس:
05328239625
09154138364

adelzabihi2000

عضو جدید
[h=3]آموزش نرم افزار فني و مهندسي Catia به روش اينداستريال آلبورگ[/h]باران که میبارد همه پرندها به دنبال سر پناهند اماعقاب برای اجتناب از خیس شدن بالاتراز ابرهاپرواز میکند این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند.
اینداستریال آلبورگ آموزشی بر پایه چالش های صنعتی
آموزش نرم افزار فنی و مهندسی کتیا به روش اینداستریال آلبورگ منتشر شد.
این پک شامل:
آموزش نرم افزار CATIA + جزوه صوتی
یک عدد کتاب فارسی حاوی دروس و تمرینات
به همراه طراحی قطعات و قالب های صنعتی
به همراه کتیا پرتابل + فایل های آموزش داده شده
به اشتراک گذاری تجارب و چالش های صنعتی
اینداستریال آلبورگ نام نرم افزار آموزشی وکاربردیCATIA است .که تفاوت آن با آموزش های مشابه در ایران در این است که این نرم افزار بر اساس شیوه آموزشی نوین به نام آلبورگ طراحی و ساخته شده است. (شامل آموزش مالتی مدیا+ جزوه صوتی «جهت یاداشت برداری» ) بر اساس این شیوه آموزشی فرآمین،آیکن هاو همچنین قطعات صنعتی بصورتی انتخاب شده اند، که بیشترین کاربرد را در صنعت دارا می باشند. بطوری که کاربر در سه جلسه اول توانایی پلنر پیدا کرده و در ادامه تجربه افراد مجرب صنعتی با کاربر به اشتراک گذاشته می شود.این در حالی است که در شیوه های آموزشی رایج کاربر به دلیل حجم بالای فرآمین و همچنین تدریس آیکن محوری دچار سردرگمی و عدم نتیجه مطلوب در طول دوره آموزشی می شود.از دیگر مزایای شیوه آموزشی آلبورگ کتاب مکمل آن است که به کاربر در درک مفاهیم کمک بسیار شایانی کرده و جهت یادآوری سریع بدون استفاده از نرم افزار آموزشی کاربرد دارد.در این پک آموزشی وجود نرم افزار پرتابل CATIA این امکان را به شما می دهد که این نرم افزار را بدون نیاز به نصب وقابل حمل بر روی حافظه های جانبی مانند فلش ذخیره نموده و در جهت طراحی،ارائه پروژه ودیگر خدمات از آن بهره بگیرید.
همکنون در فروشگاههای رسانه دیجیتال سراسر کشور
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت های ما مراجعه نمایید:
www.industrialaalborg.com
www.altvnews.ir
شماره تلفن های تماس:
05328239625
09154138364

vazirdaftar

عضو جدید
سلام
من یه مشکلی دارم با کتیا v5r21sp6 اون هم اینه که بعد از نصب برنامه و doc و سرویس پک وانجام تمام دستورات راهنمای نصب وکرک؛موقعی که برنامه را ران کردم ازم خواست کانفیگ انتخاب کنم (حداقل یکی) من هم چند تا رو تیک زدم و برنامه بالا اومد و هیچ مشکلی نبود...خودم رفتم به مسیر زیر و همه کانفیگها رو تیک زدم:
TOOLS>OPTIONS>GENERAL>LICENSING TAB
برنامه رو بستم و دوباره اجرا کردم که دیدم بالای پنجره کتیا نوشته FOR STUDENTS!!! و ضمنا SAVE و SAVE AS هم حذف شده بود ...حالا میخواستم ببینم ایراد از کجاست؟اگه ایراد از کرک سرویس پک باشه (به احتمال خودم همینه) چجوری میشه سرویس پک رو پاک کرد و یک سرویس پک قدیمیتر ریخت؟؟
ضمنا حین نصب هیچ اتصالی به اینترنت نداشتم..
ویندوز 7-64 بیتی--قبلا هم روش کتیا نصب نبوده--کرک هم مال SOLIDSQUAD هست ..

با تشکر

E_khaleghi

کاربر فعال
سلام دوستان
نرم افزاري هست كه بشه فايهاي كتيا يا نرم افزارهاي ديگه رو فقط باز كنه؟
براي نمايش فايها ميخوام

mehd0551

عضو جدید
سلام دوستان نرم افزاري هست كه بشه فايهاي كتيا يا نرم افزارهاي ديگه رو فقط باز كنه؟ براي نمايش فايها ميخوام
یه نرم افزار به اسم اتو دسک 360 این کار را برا من میکنه همراه با خود نرم افزار هم نصب شده بود(برا نرم افزار اتو دسک -مکانیکال - اتو کد - اینونتور)

yasser2222

عضو جدید
سلام دوستان
تو محیط dmu دارم فیلم یک اسمبلی رو میسازم. چنتا زاویه دید با camera ساختم . ,وقتی sequense باز میکنم و قطعات شروع به حرکت میککن در همین حال میخام زاویه دیدم رو با اون camera هایی که ساختم تغییر بدم اما نمیشه . camera موقع اجرای sequense غیر فعاله چکار کنم؟!
ممنون

yasser2222

عضو جدید
سلام دوستان
تو محیط dmu دارم فیلم یک اسمبلی رو میسازم. چنتا زاویه دید با camera ساختم . ,وقتی sequense باز میکنم و قطعات شروع به حرکت میککن در همین حال میخام زاویه دیدم رو با اون camera هایی که ساختم تغییر بدم اما نمیشه . camera موقع اجرای sequense غیر فعاله چکار کنم؟!
ممنون

یافتم. camera هایی که ساخته میشه تو درخت طراحی ثبت میشه که من در حال اجرا sequense سعی بر استفاده از اونها داشتم که نمیشد. راهی که پیدا کردم این بود که تو منوی view ها( همون که ایزومتریک ویو، فرانت ویو.... داره) گزینه named view رو باز کردم. camera هایی که ساخته میشه از همینجاس. این منو رو باز نگه داشتم و sequence رو اجرا کردم. حالا در حال حرکت قطعات، نما یا همون cameraی مد نظرمو apply میکردم و درست شد.
ممنون

yasser2222

عضو جدید
سلام
1- تو محیط اسمبلی چطور میتوان 2 منحنی رو به طور دقیق به هم مماس کرد. دو منحنی غیر هم شکل. تو dmu kenemativ میخام curve sliding استفاده کنم اما چون دو منحنی دقیق مماس نیستن نمیشه
ممنون
ضروریه هرچه سریعتر بهتر

آخرین ویرایش:

mehd0551

عضو جدید
سلام 1- تو محیط اسمبلی چطور میتوان 2 منحنی رو به طور دقیق به هم مماس کرد. دو منحنی غیر هم شکل. تو dmu kenemativ میخام curve sliding استفاده کنم اما چون دو منحنی دقیق مماس نیستن نمیشه ممنون ضروریه هرچه سریعتر بهتر
از راه های معمولی بلد نیستم اما میتونی با قید اندازه و یه فرمول ساده این کار را بکنی که همیشه اندازه یکی نصبت به دیگری برابر با قطر اون منحنی باشه. این جوری همیشه بهش متصله حتی اگه قطر منحنیت تغییر کنه . راه دیگه بلد نبودم امید وارم دوستان جواب بدن.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید.
دوستان کسی میتونه در مورد DMU Fitting کمک کنه بهم. آموزش فارسی داره کسی؟

mehran.eng

عضو جدید
دوستان نظرتون راجع به ورژن r16 کتیا چیه ؟
من با لپ تاپ کار می کنم و r21 یکم واسم کنده
می خواستم بدونم تفاوت های r16 و r21 رو
و
اینکه چطوری میشه فایلی با ورژن بالاتر رو توی ورژن پایینتر توی کتیا باز کرد
مرسی

pishrosanat

عضو جدید
سلام

دوستان کسی اطلاع داره که آیا نرم افزارهای شبیه ساز تزریق تو محیط کتیا هم چیزی وجود داره یا نه؟
من خودم با نرم افزار mold flow کار کردم اما خیلی وقته ازش استفاده نکردم و دیگه بالا نمیاد.