تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

amin_eshgh

عضو جدید
نه دوست عزيز
اصولا اينطوري جا افتاده كه كسي كه ميخواد با يك نرم افزار سنگين كار كنه فورا بهترين سيستم بهش پيشنهاد ميشه
در صورتي كه شايد اصلا اون سيستم خيلي بالاتر از كاري باشه كه قراره انجام بده
فوتبال فيفا 2010 حداكثر 300 مگابايت حافظه گرافيك ميخواد در صورتي كه همه دنبال يك گيگابايتي هستند ولي در نقطه مقابل به هسته پر سرعت تر نياز داره كه كمتر كسي بهش توجه ميكنه
كتيا هم همينه
توي فايلهاي مونتاژي بسيار بزرگ مثلا 1000 قطعه يا بيشتر شايد 4 گيگابات رم نياز داشته باشه
8 گيگابات در اكثر مواقع خالي خواهد موند
سي پي يو هم همينطور
كتيا دو تا هسته رو هم به زور ازش استفاده ميكنه
خيلي در مورد سيستم نبايد سخت بگيريد
شاید..اما این درمورد سرور v6...آیا شما v6 نصب کردید؟
اگه میشه لطف کنید و ورژن کتیا و تعداد لیسانس های نرم افزارتون رو هم ذکر کنید...مرسی
اولین گزینه از کادر نارنجی رنگ رو تیک بزن و ok کن.
:surprised:

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
شما مطئنید من دیدم که تعداد لیسانس های حتی یک ورژن مشابه مثلا v6 2012 یه setup ش 184 لیسانس داشت(184 لیسانس enroll شد) و یکی دیگه 621 یکی!!خیلی برام جالب بود حول برم داشته بود که نکنه تازه بازم setup دیگه ای باشه که تعداد لیسانس هایش بیشتر باشه یه نمونه v5 رو هم با v5-6 مقایسه کردم گویا v5-6 بیشتره اما از اونجا که دیدم حتی در نسخه های مشابه تعداد لیسانس فرق داره به این شک افتادم که شاید مثل آباکوس بشه لیسانس نرمافزار رو تغییر داد اما با جستوجویی که تا الان کردم چیزی دستگیرم نشده چون فایل لایسنس آباکوس همونطور که میدونید یه فایل با پسوند lic یا dat و به راحتی میشه 2 لیسانس رو با هم مقایسه کرد وبه قول شما لیسانس تقلبی بهتر را ایجاد اما ماله کتیا رو گویا اون کرک مورد نظر ایجاد میکنه که هنوز نفهمیدم دقیقا چه فایل هایی رو و کجا ایجاد میکنه ولی احتمالا میشه تعدادشو تغییر داد(شاید در ورژن 5 برنامه چک کردن لیسانسش از کار افتاده اما در v5-6 و v6 فکر نکنم اینطور باشه تازه اگه هم اینطور باشه ممکنه تعداد لیسانس ها در نسخه ای مختلف فرق کنه؟) یعنی احتمالا 2 تا راه داره یکی اینکه ببینیم تعداد لیسانس چه کسی بیشتره و از کرک او استفاده کنیم و دیگری اینکه ممکنه تعداد لیسانس ها فرق کنه و خود لیسانس ها هم فرق کنه اونوقت برای اینکه به تعداد لیسانس های بیشتر و همهی لیسانس ها برسیم باید فایلهای لیسانس ایجادشده روی 2 یا چند کامپیوتر رو ترکیب کنیم کاری که من با آباکوس کردم!و خیلی حال داد.حالا اگه خواستید هر کس میتواند بره از داخل start menu all programs catia tools setting management رو اجرا کنه و از تب لیسانس ببینه چند تا لیسانس داره و ورژن نرم افزارشم ذکر کنه تا یه بررسی بکنیم.خوب زیاد حرف زدم ببخشید
با تشکر از شما(از راهنماهییاتون ممنونم و از همینطور از اینکه وقت گذاشتید و خوندید لطفا اگه نظری دارید بیان کنید تا باهم به نتیجه بهتری برسیم..تعداد لیسانس یادتون نره!)

وقتی تمامی workbench ها را می بینید به معنی داشتن تمامی لیسانس هاست. در حالت استفاده از یک فایل لیسانس واقعی، کتیا با توجه به تعداد لیسانس، میزهای کاری را نشان می دهد یعنی مثلا اگر لیسانس بخش ورقکاری را نداشته باشید sheet metal design workbench را نشان نمی دهد. در حالت قفل شکسته برنامه فکر می کند تمامی لیسانس ها را دارد بنابراین تمام میزهای کاری را نشان می دهد.
تنها نکته ای که باقی می ماند این است که با وجود قفل شکسته بودن و کار کردن تمامی میزهای کاری، بهتر است در بخش تعریف لیسانس ها در خود کتیا تمامی گزینه های انتخاب لیسانس option-general-licensing انتخاب شوند. اینکار بخاطر این است که برخی بخش های کوچک کتیا که در بخش tools-utility هستند این لیست را چک می کنند.
در ایران چون بخش لیسانس خود کتیا که همان فایل dll است را می شکنند برنامه دیگری کنار کتیا نصب نمی کنند. در حالت قانونی برای اجرای کتیا و بدست آوردن لیسانس در هنگام اجرا، یک برنامه مدیریت لیسانس را هم نصب می کنند که فایل لیسانس را خوانده و در اختیار کتیا قرار می دهد. چیزی مثل همان برنامه flexlm license manager در برنامه هایی مثل آباکوس و انسیس و ...

کاری که با کتیا کرده اند این است که بخش ارتباط برنامه با برنامه مدیریت لیسانس را کلا شکسته و داغون کرده اند بنابراین برنامه فکر می کند که تمامی لیسانس های ممکن را از برنامه مدیریت لیسانسی (که اصلا وجود ندارد) دریافت کرده است! پس روش کار با روش برنامه های دیگر مثل آباکوس متفاوت است.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
شاید..اما این درمورد سرور v6...آیا شما v6 نصب کردید؟
اگه میشه لطف کنید و ورژن کتیا و تعداد لیسانس های نرم افزارتون رو هم ذکر کنید...مرسی

:surprised:

در مورد نسخه شش قبلا در همین بخش توضیح داده شده است. v6 را می توان نصب و راه اندازی کرد اما به علت ساختاری برخورد آن با فایل ها که بر پایه سیستم plm است و فایل ها را تنها در یک سیستم plm مثل enovia ذخیره می کند امکان استفاده از آن در ایران وجود ندارد مگر اینکه کسی برنامه enovia و سیستم پایگاه داده ها oracle را نصب کرده و یک سرور plm بین آنها تعریف کند. بحث تعداد لیسانس هم در v6 مشابه V5 است.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
فرهنگ مصرف گرایی ما ایرانی ها را می توان حتی از نحوه برخورد ما با برنامه ها دید! به جرات می توانم بگویم تب استفاده از جدیدترین نسخه برنامه ها در ایران بسیار بسیار داغتر از کشورهای صاحب خود برنامه است. من تازه می بینم که شرکت های خارجی رو به استفاده از ویندوز 7 روی کامپیوترهای میزی DESKTOP COMPUTER آورده اند! یا نسخه V6 کتیا بسیار به ندرت دیده ام. تازه V5 را از نسخه 18 یا پایین تر دیده ام!
برعکس ما ایرانی ها که برای استفاده از جدیدترین ها عجله داریم، خارجی ها با صبر و حوصله از آن چه دارند نهایت استفاده را می کنند و اجازه می دهند تا هر چیز جدیدی خوب جا بیافتد و اشکال های برطرف شود سپس با بررسی نیازهایشان ضرورت بکارگیری آن را بررسی می کنند.

در مورد کتیا، اگر بگویم تفاوت بین VR5R14 و V5R21 واقعا کمتر از 5 درصد است و این 5 درصد واقعا جزو نیازها و ضرورتهای 99 درصد کارهای مهندسی نیست اغراق نکرده ام.
سرتان را درد نیاورم توصیه می کنم برای استفاده از هر چیزی اول به نیازهایمان نگاه کنیم بعد به اینکه چه چیزی هست و چه چیزی نیست.

smmoosavian

عضو جدید
فرهنگ مصرف گرایی ما ایرانی ها را می توان حتی از نحوه برخورد ما با برنامه ها دید! به جرات می توانم بگویم تب استفاده از جدیدترین نسخه برنامه ها در ایران بسیار بسیار داغتر از کشورهای صاحب خود برنامه است. من تازه می بینم که شرکت های خارجی رو به استفاده از ویندوز 7 روی کامپیوترهای میزی DESKTOP COMPUTER آورده اند! یا نسخه V6 کتیا بسیار به ندرت دیده ام. تازه V5 را از نسخه 18 یا پایین تر دیده ام!
برعکس ما ایرانی ها که برای استفاده از جدیدترین ها عجله داریم، خارجی ها با صبر و حوصله از آن چه دارند نهایت استفاده را می کنند و اجازه می دهند تا هر چیز جدیدی خوب جا بیافتد و اشکال های برطرف شود سپس با بررسی نیازهایشان ضرورت بکارگیری آن را بررسی می کنند.

در مورد کتیا، اگر بگویم تفاوت بین VR5R14 و V5R21 واقعا کمتر از 5 درصد است و این 5 درصد واقعا جزو نیازها و ضرورتهای 99 درصد کارهای مهندسی نیست اغراق نکرده ام.
سرتان را درد نیاورم توصیه می کنم برای استفاده از هر چیزی اول به نیازهایمان نگاه کنیم بعد به اینکه چه چیزی هست و چه چیزی نیست.

موافقم ، در تایید باید بگم به محض معرفی نرم افزار CATIA V6 و آپلود شدن نسخه های تقلبی در اینترنت شرکت های نرم افزاری زیادی این فایل ها رو از اینترنت دانلود کردند و سپس بسته های خیلی رنگارنگ برای اون ها درست کردند و در تیراژ بالا فروختند. بسته هایی که خیلی اوقات عکس هایی داشتند که هیچ ربطی به کتیا V6 نداشت. به هر حال فروش زیادی کردند و این وسط فقط خریداران ضرر کردند. اکثراً دانشجویانی بودند که تب استفاده از آخرین ورژن نرم افزار اون ها رو گرفته بود. من اولین باری که با کتیا V6 روبرو شدم 3 سال بعد از موقعی بود که اولین بار تو بازار DVD کتیا V6 رو دیده بودم. زمانی بود که توی خوابگاه دانشجویی دوستم ورژن 6 رو گرفته بود و می خواست نصبش کنه، با هم نصبش کردیم و دیدیم به درد نمی خوره !!!

amin_eshgh

عضو جدید
وقتی تمامی workbench ها را می بینید به معنی داشتن تمامی لیسانس هاست. در حالت استفاده از یک فایل لیسانس واقعی، کتیا با توجه به تعداد لیسانس، میزهای کاری را نشان می دهد یعنی مثلا اگر لیسانس بخش ورقکاری را نداشته باشید sheet metal design workbench را نشان نمی دهد. در حالت قفل شکسته برنامه فکر می کند تمامی لیسانس ها را دارد بنابراین تمام میزهای کاری را نشان می دهد.
تنها نکته ای که باقی می ماند این است که با وجود قفل شکسته بودن و کار کردن تمامی میزهای کاری، بهتر است در بخش تعریف لیسانس ها در خود کتیا تمامی گزینه های انتخاب لیسانس option-general-licensing انتخاب شوند. اینکار بخاطر این است که برخی بخش های کوچک کتیا که در بخش tools-utility هستند این لیست را چک می کنند.
در ایران چون بخش لیسانس خود کتیا که همان فایل dll است را می شکنند برنامه دیگری کنار کتیا نصب نمی کنند. در حالت قانونی برای اجرای کتیا و بدست آوردن لیسانس در هنگام اجرا، یک برنامه مدیریت لیسانس را هم نصب می کنند که فایل لیسانس را خوانده و در اختیار کتیا قرار می دهد. چیزی مثل همان برنامه flexlm license manager در برنامه هایی مثل آباکوس و انسیس و ...

کاری که با کتیا کرده اند این است که بخش ارتباط برنامه با برنامه مدیریت لیسانس را کلا شکسته و داغون کرده اند بنابراین برنامه فکر می کند که تمامی لیسانس های ممکن را از برنامه مدیریت لیسانسی (که اصلا وجود ندارد) دریافت کرده است! پس روش کار با روش برنامه های دیگر مثل آباکوس متفاوت است.

در مورد نسخه شش قبلا در همین بخش توضیح داده شده است. v6 را می توان نصب و راه اندازی کرد اما به علت ساختاری برخورد آن با فایل ها که بر پایه سیستم plm است و فایل ها را تنها در یک سیستم plm مثل enovia ذخیره می کند امکان استفاده از آن در ایران وجود ندارد مگر اینکه کسی برنامه enovia و سیستم پایگاه داده ها oracle را نصب کرده و یک سرور plm بین آنها تعریف کند. بحث تعداد لیسانس هم در v6 مشابه V5 است.
با تشکر از شما در مورد راهنمایی اول واقعا عالی بود استفاده کردم

در مورد دوم با اینکه احساس میکنم واقعا خیلی کوچیکتر از اینها هستم که بخوام چیزی بگم اما این رو بزارید به حساب یک پرسش که ذهن منو مشغول کرده و فقط دنبال پاسخ صحیحم و قصد دیگری ندارم. ورژن 6 نرمافزار فایل هایش طبق گفته سازنده و همینطور طبق عقل باید روی سایر ماشین ها هم کار بده(گرچه دیگه به صورت تک پارت نمایش داده میشه و شما نمیتوانید در قسمت اسمبلی قطعه ایجاد شده با ورژن 6 رو به صورت پارت های جدا ببنید) ورژن v5-6 هم اصلا هدفش پر کردن همین خلائ هستش. در مورد بحث لیسانس در ورژن 5 و 6 که در ورژن 6 نرمافزار توسط یه سرور مجازی فایل های لایسنس رو چک میکنه و مثل 5 نیست که حق با شماست و گویا کلا شکسته هست اما در تعداد لایسنس هم من شک دارم که سیستمی که دیدم v6 بود یا v5-6 اما مطمئنم که در v6 تعداد 681 عدد لیسانس تعریف شده بود و در نسخه دیگه که حالا یا v6 بوده یا v5-6 تعداد لیسانس 184 تا بود.پس حداقل تعداد لیسانس بین ورژن های مختلف که کلا عوض شده(منظورم مثلا v5-6 با v6 نه v5r16 با v5r18 اگه هم سوال پرسیدم بیشتر میخواستم ببینم ورژن های شبیه به م مثلا 2تا ورژن 5 یا ورژن 6 تعداد لیسانشون فرق داره یا نه که با توضیحات شما گویا لااقل در ورژن 5 ریلز های متفاوت دارای یک لیسانس هستند اما ورژن v5-6 و v6 رو هنوز شک دارم) فرق داره + عقل و توضیحات سازنده ایجاب میکنه نرم افزار ورژن 6 امکانات بیشتری رو داشته باشه تا شرکت ها هم رقبت به خرید کنند

در مورد سوم:بله کاملا به شما حق میدم یکمم واسه خودم و امثال خودم متاسفم که این همه تب ورژن جدید داریم!!!

reza.hasanzad

عضو جدید

کاملاً تایید میشه. ایکاش به جای تب استفاده از نسخه جدید، تب استفاده حداکثر و بهینه از نرم افزار ها بین کاربران ایرانی جا بیفته ...

pooria.ae

عضو جدید
با عرض سلام
دوستان من یه مشکلی در کتیا دارم
می خواستم بدونم که چجوری میشه مثه این عکسی ک گذاشتم طراحی کردض!
یعنی تو یک صفحه مثله xy چند تا مربع کشید و این مربع ها تو صفحات مواری هم باشند!
امیدوارم که منظورمو خوب رسونده باشم
ممنون میشم که کمکم کنید!

مشاهده پیوست 107686

amin_eshgh

عضو جدید
یعنی بین این همه بازدید کننده یه نفر پیدا نمیشه به من کمک کنه تو این بحث؟
فقط کافیه برید به مسیر start menu all programs catia tools setting management و از تب licens یه عکس بگیرید بزارید اینجا یا اسم 10 تا لیسانس اولتان را + ورژن کیتیا بیان کنید همین.

smmoosavian

عضو جدید
با عرض سلام
دوستان من یه مشکلی در کتیا دارم
می خواستم بدونم که چجوری میشه مثه این عکسی ک گذاشتم طراحی کردض!
یعنی تو یک صفحه مثله xy چند تا مربع کشید و این مربع ها تو صفحات مواری هم باشند!
امیدوارم که منظورمو خوب رسونده باشم
ممنون میشم که کمکم کنید!

مشاهده پیوست 107686

اول باید دو تا صفحه موازی صفحه xy ایجاد کنید و سپس در اون صفحات مستطیل ها رو رسم کنید. دستور ایجاد صفحه در محیط part design رو از نوارابزار reference elements باید اجرا کنید.

smmoosavian

عضو جدید
یعنی بین این همه بازدید کننده یه نفر پیدا نمیشه به من کمک کنه تو این بحث؟
فقط کافیه برید به مسیر start menu all programs catia tools setting management و از تب licens یه عکس بگیرید بزارید اینجا یا اسم 10 تا لیسانس اولتان را + ورژن کیتیا بیان کنید همین.

اینم عکس

smmoosavian

عضو جدید
باتشکر از شما ورژن و sp اش رو میشه بگید؟

CATIA V5R21 و SP0

برای این کار ورژن و سرویس پک فرقی نمی کنه

ولی باید حواستون باشه اگه می خواید سرویس پک نصب کنید یه بار کرک رو برای خود نرم افزار و یک بار هم برای سرویس پک ، کرک مخصوص به خودش رو باید اجرا کنید

Persia-design

عضو جدید
با درود.
من یه متن تو محیط درفتینگ کتیا با پسوند dxf ذخیره کردم و متن رو تو اسکچ کپی کردم.چطور میشه خطوط شکسته و نقاط رو به صورت پیوسته درآورد تا بشه به اون حجم (پد) داد؟!لطفا اگه کسی می دونه راه حل رو بگه؛ممنون میشم.
با اسپی لاین و این کار رو انجام میدم ولی وقتگیر هستش.
مرسی.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با درود.
من یه متن تو محیط درفتینگ کتیا با پسوند dxf ذخیره کردم و متن رو تو اسکچ کپی کردم.چطور میشه خطوط شکسته و نقاط رو به صورت پیوسته درآورد تا بشه به اون حجم (پد) داد؟!لطفا اگه کسی می دونه راه حل رو بگه؛ممنون میشم.
با اسپی لاین و این کار رو انجام میدم ولی وقتگیر هستش.
مرسی.

دو راه وجود دارد. یکی اینکه از فونتی استفاده کنید که ضخامت داشته باشد و هر حرف پس از تبدیل به dxf بصورت یک منحنی بسته در بیاید تا بشود آن را توسط pad یا pocket استفاده کرد و یا اینکه از فونت هایی مثل سری sss یا شبیه به آن استفاده کنید که متن را بصورت خطوط ساده نشان می دهند که در این حالت منحنی بسته نخواهید داشت ولی می توانید از دستور pad یا pocket با کمک گزینه thick و تعریف کردن ضخامت متن را امتداد دهید.

یک نکته: کتیا و سایر برنامه های cad به متن با دیدگاه زیبایی شناختی style نگاه نمی کنند. متنی که در فرآیند طراحی ممکن است روی قطعه نشان داده شود دارای دو حالت است. یا فقط محتوای آن مهم است مثل شماره قطعه که در این صورت ضرورتی به نمایش دادن آن در مدل سه بعدی نیست و تنها در نقشه دوبعدی به ضرورت حک کردن، برچسب زدن یا مهر زدن آن اشاره می شود. در حالت دوم شکل و قیافه متن دارای ارزش نمادین و ظاهری است. مثال آن علامت شرکت های خودروسازی روی خودرو ها یا اسم خودرو است که بصورت برجسته نصب می شود. در این حالت متن توسط برنامه های cad مثل کتیا یا سالیدورکس و ... تولید نمی شود. (هر چند می توان از اینها هم استفاده کرد). متن در این حالت بیشتر توسط برنامه های پیشرفته مثل alias و ... تولید می شود و سپس مدل cad آن به برنامه های cad منتقل می شود تا بصورت مهندسی در بیاید.

تولید متن در کتیا بر اساس فونت های پیچیده باعث تولید منحنی های پیچیده می شود که حجم فایل را بسیار بالا می برد. اگر قرار است متن حتما در کتیا تولید شود برای جایگزینی کردن این منحنی ها توصیه می شود از خط و کمان استفاده کرد. هر منحنی را می توان توسط یک یا چند کمان تقریب زد. برای اینکار می توان از دستور Polyline استفاده کرد که کار را ساده می کند. همینطور بهتر است قبل از کپی کردن متن از محیط نقشه کشی به اسکچ منحنی ها را explode کرد.

آخرین ویرایش:

imanfazeli

عضو جدید
سلام
چطوری می تونم در محیط درفت، به جای اینکه صفحه پشت زمینه سفید رنگ باشه، یه رنگ دیگه رو انتخاب کنم؟؟
از دوستان اگه کسی می دونه لطفا کمکم کنه.
با تشکر

E_khaleghi

کاربر فعال
سلام
چطوری می تونم در محیط درفت، به جای اینکه صفحه پشت زمینه سفید رنگ باشه، یه رنگ دیگه رو انتخاب کنم؟؟
از دوستان اگه کسی می دونه لطفا کمکم کنه.
با تشکر

وارد محيط ادمين كتيا شويد
بعد مطابق شكل تغييرات لازم رو انجام بده و ذخيره كن و در مرحله بعد با پروفايل ذخيره شده محيط درفتيگ رو باز كن

مشاهده پیوست 107963

mehran_mo

کاربر فعال
سلام

دوستان کسی لیستی از shortcut ها در کتیا داره

shortcut های کیبرد را میخوام

اگه فقط قسمت پارت دیزاین هم باشه کافیه

ممنون

AFROUZ-E

عضو جدید
فلسفه ی reference wire از دستور hopper از Generative Sheetmetal Design می دونید چیه دوستان؟

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام به مهندسین مکانیک عزیز
شاید جای خوبی نباشه که در اینجا سوال کنم! اما می خواستم یک کتاب خودآموزی در زمینه CATIA Solidworks or Proengineer معرفی کنید و تهیه کنم می خوام این نرم افزار طراحی مهندسی رو یاد بگیرم برای طراحی در کارخونه ای در زمینه کوره های صنعتی می خوام
ممنون از شما

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام به مهندسین مکانیک عزیز
شاید جای خوبی نباشه که در اینجا سوال کنم! اما می خواستم یک کتاب خودآموزی در زمینه CATIA Solidworks or Proengineer معرفی کنید و تهیه کنم می خوام این نرم افزار طراحی مهندسی رو یاد بگیرم برای طراحی در کارخونه ای در زمینه کوره های صنعتی می خوام
ممنون از شما
زبان اصلی یا فارسی؟ حتما کتاب باشه یا نرم افزارهای آموزشی مالتی مدیا هم مورد نظرتون هست؟

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
فلسفه ی reference wire از دستور hopper از Generative Sheetmetal Design می دونید چیه دوستان؟

reference wire تعریف کننده خط جدایش ورق است. از آنجا که قطعه قرار است از روی یک ورق تخت ایجاد شود و دو لبه قطعه پس از خم و شکل گرفتن روی هم قرار می گیرند برنامه برای محاسبه شکل ورق اولیه در حالت گسترده unfold به این خط یا منحنی نیاز دارد که کاربر توسط reference wire آن را تعریف می کند.

imanfazeli

عضو جدید
وارد محيط ادمين كتيا شويد
بعد مطابق شكل تغييرات لازم رو انجام بده و ذخيره كن و در مرحله بعد با پروفايل ذخيره شده محيط درفتيگ رو باز كن

مشاهده پیوست 107963

سلام. تشکر، ولی این گزینه ها که همش خاموشه... هیچ کدوم فعال نیستند؟؟؟

smmoosavian

عضو جدید
سلام. تشکر، ولی این گزینه ها که همش خاموشه... هیچ کدوم فعال نیستند؟؟؟

از منوی استارت ویندوز دستور Run رو اجرا کنید و سپس فرمان cnext -admin رو اجرا کنید. دقت کنید دقیقاً همین عبارت رو در دستور Run کپی کنید تا محیط Admin بالا بیاد

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
.....

.....

زبان اصلی یا فارسی؟ حتما کتاب باشه یا نرم افزارهای آموزشی مالتی مدیا هم مورد نظرتون هست؟

خب فارسی باشه بهتره سریعتر یاد می گیرم هرچند با انگلیسی هم مشکلی ندارم!
نرم افزار interactive دارم! اما کتاب می خوام!
ممنون

imanfazeli

عضو جدید
از منوی استارت ویندوز دستور Run رو اجرا کنید و سپس فرمان cnext -admin رو اجرا کنید. دقت کنید دقیقاً همین عبارت رو در دستور Run کپی کنید تا محیط Admin بالا بیاد

با تایپ این عبارت (cnext -admin) این ارور رو می ده...

smmoosavian

عضو جدید
با تایپ این عبارت (cnext -admin) این ارور رو می ده...

ببخشید یادم رفت تنظیماتش رو بگم
از منوی استارت در بخش مربوط به کتیا environment editor را اجرا کنید.
یه کم طول می کشه تا Environment editor باز بشه. توی پنجره ای که باز میشه یکی از متغیرها رو به نام CATRferenceSettingPath پیدا کنید.
روی اون راست کلیک کنید و گزینه Edit Variable رو انتخاب کنید و یک مسیر بهش بدید