تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

arash59b

عضو جدید
همه چیز از Macro

همه چیز از Macro

دوستانی که می خوان بیشتر در موردن ماکرو بدونند می تونن تو فولدری که کتیا رو نصب کردین سرچ کنید V5Automation.chm

یه فایل chm پیدا می کنید که تمام اطلاعات در مورد VB و متن تمام ماکروهای بکار رفته تو کتیا رو بهتون نشون میده

علاوه بر سایتی که قبلا بهش اشاره کردم می تونید تو سایت جالب زیر مثال های مختلفی از کاربرد Macro رو پیدا کنید

کد:
[/FONT][/COLOR]http://www.ema3.com/CATIA_V5_MACRO/V5_index.php[COLOR=#333333][FONT=Verdana]

mayani

عضو جدید
سلام دوستان
کتیا v5r21 64x را نصب کردم بهمراه update موجود در dvd و کرک؛ ولی متاسفانه نه فایلهای قبلی را باز می کنه و نه فایل های جدید را ذخیره...
خودم احتمال می دم خوب نصب نشده!!!
نظر شما چیه و آیا باید دوباره نصب کنم؟؟؟

yones66

عضو جدید
دانلود آپدیت 6 برای کتیا v5r21 (آخرین اپدیت)

دانلود آپدیت 6 برای کتیا v5r21 (آخرین اپدیت)

با سلام خدمت مهندسین آخرین اپدیت رو برای دانلود با لینک مستقیم براتون گذاشتم هم 32 بیتی هم 64 بیتی. فقط دوستان توجه داشته باشن این اپدیت فقط و فقط برای کتیا 21 هستش نه نسخه دیگه ایتدا باید کتیا رو نصب کنید و بعد آپدیت رو. دوستانی که تو کرک کردن و یا بالا نیومدن و مشکلات باز کردن فایلهای کتیا مشکل دارن با این آپدیت مشکلشون حل میشه. امیدوارم مورد پسندتون باشه. مخلص همگی

32 بیت
http://dl2.soft98.ir/engineering/CATIA.P2.V5R21.GA.SP6.x86.Update.Only.rar
64 بیت
http://dl2.soft98.ir/engineering/CATIA.P2.V5R21.GA.SP6.x64.Update.Only.rar

آخرین ویرایش:

yones66

عضو جدید
سلام . آپدیت(catia r22 (v5-6) رو هم ، کسی اگه داره بذاره.

دوست عزیز من خودم آپدیت 6-5 رو دارم و از طهاکو دانلود کردم و فقط این سایت این ورژن و آپدیتش رو قرار داده . چون خود سایت اعلام کرده در اختیار گذاشتن لینک های دانلود برای دیگران مجاز نیست و پیگرد داره نمیتونم براتون بذارم ولی هر کس که میخواد بره به سایت طهاکو یک اکانت 15 روزه اونم با 2000 تومن بخره و دانلود کنه آپدیت خوبی هم هستش.

yones66

عضو جدید
سلام دوستان
کتیا v5r21 64x را نصب کردم بهمراه update موجود در dvd و کرک؛ ولی متاسفانه نه فایلهای قبلی را باز می کنه و نه فایل های جدید را ذخیره...
خودم احتمال می دم خوب نصب نشده!!!
نظر شما چیه و آیا باید دوباره نصب کنم؟؟؟
دوست عزیز شما کتیا رو کامل پاک کن و دوباره اقدام به نصب کتیا بکن و کرکش رو هم انجام بده. بعد اپدیت 6 رو که گذاشتم نصب کن و تنظیماتش رو هم انجام بده تا مشکلت حل بشه.

arash59b

عضو جدید
اگه اپدیت sp6 رو نصب می کنید حتما تو فایروال ویندوز یا اینترنت سیکوریتی کتیا رو بلاک کنید وگرنه بلافاصله بعد از وصل شدن به اینترنت مجبور میشید همه کارها رو از اول انجام بدید.

خود سایت اعلام کرده در اختیار گذاشتن لینک های دانلود برای دیگران مجاز نیست و پیگرد داره نمیتونم براتون بذارم ولی هر کس که میخواد بره به سایت طهاکو یک اکانت 15 روزه اونم با 2000 تومن بخره و دانلود کنه آپدیت خوبی هم هستش.

جالبه خودشون از یه جا می دزدند و بعد واسه بقیه حلال حرومش میکنند

yones66

عضو جدید
والا حلال و حرومش رو نمیشه نظر داد. چون این سایت برای بهتر شدن و اپدیت بودن مهندسان داره تلاش میکنه که خود بدست اوردن این برنامه ها و کرکشون و کلی کارای دیگه واقعا هزینه بر هستش و نیازمند زمان. مهندس جان مبلغی که شما پرداخت میکنی واسه اکانت مبلغ ناچیزی هست و در قبالش کلی برنامه باارزش میتونی دانلود کنی. البته نه من میخوام تبلیغ کنم واسه سایت نه میخوام از این سایت طرفداری کنم نه ارث بابامه ولی خب بالاخره زحمت کشیدن بابت تهیه این برنامه ها و اگه این کار رو نکنن بنظرت چقدر ما میتونستیم پیشرفت کنیم و بنظرت ایران پول بابت این برنامه ها میداد و اگر میداد نسخه های دست و پاشکسته میخرید حالا که ما داریم کتیا رو قفل شکسته کار میکنیم و عین خیالمون هم نیست. اینها رو مدیون این عزیزان هستیم. پس دوست عزیز بکار بردن لفظ دزدی زیاد جالب نیست و کمی بی انصافیه.

عشق کتی

عضو جدید
دوستانی که می خوان بیشتر در موردن ماکرو بدونند می تونن تو فولدری که کتیا رو نصب کردین سرچ کنید V5Automation.chm

یه فایل chm پیدا می کنید که تمام اطلاعات در مورد VB و متن تمام ماکروهای بکار رفته تو کتیا رو بهتون نشون میده

علاوه بر سایتی که قبلا بهش اشاره کردم می تونید تو سایت جالب زیر مثال های مختلفی از کاربرد Macro رو پیدا کنید

کد:
http://www.ema3.com/CATIA_V5_MACRO/V5_index.php

می خام از همه کسایی که این لینکهارو میزارن ، تشکر کنم . از بچه های قدیمی این تاپیک ، از جدیدها ، خلاصه از همه .

arash59b

عضو جدید
والا حلال و حرومش رو نمیشه نظر داد. چون این سایت برای بهتر شدن و اپدیت بودن مهندسان داره تلاش میکنه که خود بدست اوردن این برنامه ها و کرکشون و کلی کارای دیگه واقعا هزینه بر هستش و نیازمند زمان. مهندس جان مبلغی که شما پرداخت میکنی واسه اکانت مبلغ ناچیزی هست و در قبالش کلی برنامه باارزش میتونی دانلود کنی. البته نه من میخوام تبلیغ کنم واسه سایت نه میخوام از این سایت طرفداری کنم نه ارث بابامه ولی خب بالاخره زحمت کشیدن بابت تهیه این برنامه ها و اگه این کار رو نکنن بنظرت چقدر ما میتونستیم پیشرفت کنیم و بنظرت ایران پول بابت این برنامه ها میداد و اگر میداد نسخه های دست و پاشکسته میخرید حالا که ما داریم کتیا رو قفل شکسته کار میکنیم و عین خیالمون هم نیست. اینها رو مدیون این عزیزان هستیم. پس دوست عزیز بکار بردن لفظ دزدی زیاد جالب نیست و کمی بی انصافیه.

دوست گلم منظورم شما نیستید و منم اگه جای شما بودم همین کارو می کردم

طرف حسابم کسانی هست که خودشون از سایت های دیگه اطلاعات رو جمع می کنند و بعد خودشون رو مالک می دونند. من به سایت طهاکو رفتم و ادعاهاشون رو دیدم

یه نفر دیگه کتیا رو ساخته یه نفر دومی هم بدون چشم داشت کرکش کرده و یه بنده خدایی هم فیلم تصویری اموزش نصب کتیا رو گذاشته (دقیقا همون روش نصبی که اونا روسایتشون گذاشتن رو من از سایت های دیگه دانلود کردم) بعد اینا با سعی و خطا و به قول خودشون 30-40

بار تعویض ویندوز تونستن نصبش کنند.

حالا خودشون رو به عنوان اولین و پیشرو ترین شرکت تو نصب کتیا v6 معرفی می کنند. جوری که حرف می زنند ادم تصور می کنه خودشون کتیا رو....

خدایش اگه خودشون کرکش کرده بودن الان پول کتیای اورجینال رو از مردم می گرفتن.

درسته اون هزینه رو هم واسه هزینه های سایت و انجمنشون می گیرن ولی مگه این همه انجمن که قبل از اونا بوده تا الان واسه خدمات و ... هزینه می گیرند؟!!! هرچند که 2 تومن واسه هیچکس پولی حساب نمیشه.

yones66

عضو جدید

طرف حسابم کسانی هست که خودشون از سایت های دیگه اطلاعات رو جمع می کنند و بعد خودشون رو مالک می دونند. من به سایت طهاکو رفتم و ادعاهاشون رو دیدم

یه نفر دیگه کتیا رو ساخته یه نفر دومی هم بدون چشم داشت کرکش کرده و یه بنده خدایی هم فیلم تصویری اموزش نصب کتیا رو گذاشته (دقیقا همون روش نصبی که اونا روسایتشون گذاشتن رو من از سایت های دیگه دانلود کردم) بعد اینا با سعی و خطا و به قول خودشون 30-40

حالا خودشون رو به عنوان اولین و پیشرو ترین شرکت تو نصب کتیا v6 معرفی می کنند. جوری که حرف می زنند ادم تصور می کنه خودشون کتیا رو....

درسته اون هزینه رو هم واسه هزینه های سایت و انجمنشون می گیرن ولی مگه این همه انجمن که قبل از اونا بوده تا الان واسه خدمات و ... هزینه می گیرند؟!!! هرچند که 2 تومن واسه هیچکس پولی حساب نمیشه.

دوست عزیز شما ببخش.

Amir_Moazzami

عضو جدید
درود بر دوستان
کسی می تونه توی بحث مدلهای استاندارد آماده مثل IPE و ... کمکمون کنه ؟ یه چیزی که از این حیثم کتیارو از مکانیکال دسکتاپ سر تر کنه . ممنون می شم کمکم کنید .

arash59b

عضو جدید
درود بر دوستان
کسی می تونه توی بحث مدلهای استاندارد آماده مثل IPE و ... کمکمون کنه ؟ یه چیزی که از این حیثم کتیارو از مکانیکال دسکتاپ سر تر کنه . ممنون می شم کمکم کنید .

میشه منظورتون رو دقیق تر بگید؟

عشق کتی

عضو جدید

به اون 2000 نگاه نکنین ، سود این شرکتها در حجم دانلودی است که شما استفاده میکنین. فرض کنید اینترنت کم سرعت دارین و قادر به دانلود نیستین، میرین کافی نت تا این 37 گیگ(کتیا 2013) رو براتون دانلود کنه، حداقل ازتون 60000 هزارتومن میگیره ، این 60000 تومن ، 50000 هزارتومنش میره تو جیب محترم این شرکتها (که البته نوش جونشون ) . سرورها یکی از راههای درامدشون همین .
چرا راه دور بریم ، همین باشگاهی که الان درش عضویم(www.www.www.iran-eng.ir) ، میدونید چه درامدهایی داره ، (که باز هم البته نوش جونشون ).

Amir_Moazzami

عضو جدید
شما وقتی می خواهید یک مهره M20 وارد مدل مونتاژ بکنید تو کتیا از قسمت کاتالوگ استفاده می کنید ، ولی کاتالوگ کتیا تو حالت پیش فرض کامل نیست . مثلا انواع قطعات استاندارد DIN اعم از تیرها و بلبرینگ و ... رو می خوام به صورتیکه تو همون قسمت کاتالوگ کتیا پلاگ این بشه نه بری مثلا تو مکانیکال به پسوند STP ذخیره کنی بعد بیاری تو کتیا .

Amir_Moazzami

عضو جدید
میشه منظورتون رو دقیق تر بگید؟
شما وقتی می خواهید یک مهره M20 وارد مدل مونتاژ بکنید تو کتیا از قسمت کاتالوگ استفاده می کنید ، ولی کاتالوگ کتیا تو حالت پیش فرض کامل نیست . مثلا انواع قطعات استاندارد DIN اعم از تیرها و بلبرینگ و ... رو می خوام به صورتیکه تو همون قسمت کاتالوگ کتیا پلاگ این بشه نه بری مثلا تو مکانیکال به پسوند STP ذخیره کنی بعد بیاری تو کتیا .

arash59b

عضو جدید

والا اگه پیدا کردی یه ندایی به ما هم بده

یه تعدادی از کاتالوگ ها که تو خود کتیا هست مثل پیچ و مهره و پین، تیرها و..... ولی خوب کامل نیست

از بودن که هست ولی اونایی که دارند به خاطر هزینه ای که داشته به کسی نمی دن

شما هم اگه خیلی احتیاج داری و می تونی هزینه کنی به آدرس زیر یه سر بزن

هر نوع کاتالوگ از هر قطعه ای، مربوط به هر شرکتی، مناسب برای هر نرم افزاری که بخوای توش هست (از جون مرغ تا شیر ادمیزاد :biggrin:)

کد:
http://www.traceparts.com/users/3D-CAD-Catalogs/List-of-catalogs.asp

mehd0551

عضو جدید
تبدیل اسمبلی از نرم افزار سالید به کتیا

تبدیل اسمبلی از نرم افزار سالید به کتیا

سلام میخواستم بدونم چطور میتونم یه فایل اسمبلی را از یه نرم افزار دیگه به کتیا بیارم من الان برا آوردن فایل هام به کتیا به این صورت عمل میکنم اول از همه باید بگم که فایل های اصلی من مکانیکال هستند که اصولا یه سری ماشین هستند که به صورت اسمب شده دست من میرسن منم از مکانیکال تبدیلش میکنم به سالید ورکز بعد از این میام تک به تک قطعات را از تو سالید بر میدارم سیو از میکنم به stp و بعد با کتیا میام باز میکنم و اون تک قطعه را با پسوند خود کتیا جایی دیگه ذخیره میکنم و دوباره رو هم مونتاژ میکنم این پروسه خیلی زمان میبره میخوام بدونم چطور فایل اسمبلی شده را مستقیم به کتیا تبدیل کنم یعنی به جای تک به تک قطعات بیام فایل اسمبلی را تبدیل به کتیا کنم و از اونجا اقدام به ذخیره قطعات با پسوند کت پارت بکنم؟یا هر روش دیگه گه بتونم این کار را بکنم اگه هم از ماکرو نویسی میشه چون هنوز من ماکرو یاد نگرفتم زحمت بکشید راهنمایی لازم را بیشتر مرقوم بفرمایید(در اصل با کمال پرویی دارم میگم برام ماکروش را بنویسید ولی خیلی مودبانه تر)تشکر از تمام مهندسین گل.راستی روش بالا امکان پذیر هست چون من تو ترکیه تو یه شرکتاش دیدم این کار را داشتن میکردن یعنی از مکانیکال مستقیم تبدیلش کرد به کتیا ولی الان هرچی فکر میکنم نمیدونم چطوری این کار را کرد.برا همین مطمئنا میشه از تو سالید بردش به کتیا.(اگه از مکانیکال هم بلد بودید بازم مرقوم فرمایید.)

arash59b

عضو جدید
سلام میخواستم بدونم چطور میتونم یه فایل اسمبلی را از یه نرم افزار دیگه به کتیا بیارم من الان برا آوردن فایل هام به کتیا به این صورت عمل میکنم اول از همه باید بگم که فایل های اصلی من مکانیکال هستند که اصولا یه سری ماشین هستند که به صورت اسمب شده دست من میرسن منم از مکانیکال تبدیلش میکنم به سالید ورکز بعد از این میام تک به تک قطعات را از تو سالید بر میدارم سیو از میکنم به stp و بعد با کتیا میام باز میکنم و اون تک قطعه را با پسوند خود کتیا جایی دیگه ذخیره میکنم و دوباره رو هم مونتاژ میکنم این پروسه خیلی زمان میبره میخوام بدونم چطور فایل اسمبلی شده را مستقیم به کتیا تبدیل کنم یعنی به جای تک به تک قطعات بیام فایل اسمبلی را تبدیل به کتیا کنم و از اونجا اقدام به ذخیره قطعات با پسوند کت پارت بکنم؟یا هر روش دیگه گه بتونم این کار را بکنم اگه هم از ماکرو نویسی میشه چون هنوز من ماکرو یاد نگرفتم زحمت بکشید راهنمایی لازم را بیشتر مرقوم بفرمایید(در اصل با کمال پرویی دارم میگم برام ماکروش را بنویسید ولی خیلی مودبانه تر)تشکر از تمام مهندسین گل.راستی روش بالا امکان پذیر هست چون من تو ترکیه تو یه شرکتاش دیدم این کار را داشتن میکردن یعنی از مکانیکال مستقیم تبدیلش کرد به کتیا ولی الان هرچی فکر میکنم نمیدونم چطوری این کار را کرد.برا همین مطمئنا میشه از تو سالید بردش به کتیا.(اگه از مکانیکال هم بلد بودید بازم مرقوم فرمایید.)

من که مستقیم اسمبل رو از سالید به کتیا منتقل می کنم معمولا هم تو سالید با فرمت stp و فکر کنم stp2013 سیو می کنم که بصورت یه فایل در میاد ولی وقتی ببریش تو کتیا و دوبار سیوش کنی تبدیلش می کنه به همه پارتها و پروداکتهای موجود در اسمبل.

برنامه های از نوع third party زیادی وجود داره که یا بصورت مستقل و یا بصورت پلاگین (که به نرم افزار مرجع وصل میشن) این کارها رو به خوبی انجام میدن و بعضی هاشون می تونن انواع 3D های نرم افزار های مختلف رو به هم تبدیل کنند مثل transmagic یا

plug-in SOLIDWORKS 3D to CATIA V5. معمولا شرکت های معتبره از این برنامه ها برای تبدیل فایل ها شون از یه نرم افزار به نرم افزار دیگه استفاده می کنند. این برنامه ها علاوه بر اینکه بدرستی و با تمام جزییات تبدیل رو انجام میدن، توانایی کشف و رفع

ارورهای بوجود اومده در حین تبدیل رو هم دارند.

mehd0551

عضو جدید
من که مستقیم اسمبل رو از سالید به کتیا منتقل می کنم معمولا هم تو سالید با فرمت stp و فکر کنم stp2013 سیو می کنم که بصورت یه فایل در میاد ولی وقتی ببریش تو کتیا و دوبار سیوش کنی تبدیلش می کنه به همه پارتها و پروداکتهای موجود در اسمبل.برنامه های از نوع third party زیادی وجود داره که یا بصورت مستقل و یا بصورت پلاگین (که به نرم افزار مرجع وصل میشن) این کارها رو به خوبی انجام میدن و بعضی هاشون می تونن انواع 3D های نرم افزار های مختلف رو به هم تبدیل کنند مثل transmagic یا plug-in SOLIDWORKS 3D to CATIA V5. معمولا شرکت های معتبره از این برنامه ها برای تبدیل فایل ها شون از یه نرم افزار به نرم افزار دیگه استفاده می کنند. این برنامه ها علاوه بر اینکه بدرستی و با تمام جزییات تبدیل رو انجام میدن، توانایی کشف و رفع ارورهای بوجود اومده در حین تبدیل رو هم دارند.
مجدادا سلام من تو سالید سیو از stp 2013 ندارم اما گزینه stepAp203 ,step214 را دارم که هیچکدوم جواب نداد پس با این احتمال یا من سالیدم درست نصب نیست یا باید یه کار دیگه بکنم که بلد نیستم.کدوم مورد حالا به نظر شما؟سالیدم را میخوام عوض کنم با سالید 2012*64 بیت امید وارم مشکلی پیش نیاد فقط برا حذفش ؟معمولی حذف میشه؟ .

arash59b

عضو جدید
مجدادا سلام من تو سالید سیو از stp 2013 ندارم اما گزینه stepAp203 ,step214 را دارم که هیچکدوم جواب نداد پس با این احتمال یا من سالیدم درست نصب نیست یا باید یه کار دیگه بکنم که بلد نیستم.کدوم مورد حالا به نظر شما؟سالیدم را میخوام عوض کنم با سالید 2012*64 بیت امید وارم مشکلی پیش نیاد فقط برا حذفش ؟معمولی حذف میشه؟ .

والا من که اصلا با سالید کار نکردم و ازش زیاد سر در نمیارم. کارم باهاش در حد همین انتقال فایل با پسوند های مختلف بوده و معمولا بهترین حالت step هست. می تونی فرمت های دیگه رو هم امتحان کنی.

بچه های شرکت باهاش کار می کنند. ولی می دونم که سالید اونها 32 بیت هست و احتمالا 2013 باشه.

yones66

عضو جدید
دوستان مهندس برای دانلود برنامه های مهندسی یه سر به soft98 بزنین. بخش برنامه های مهندسیش واقعا آپدیت شده حتی نسخه 64 بیت نرم افزار مش بندی الترا هایپرمش رو هم گذاشته.

yones66

عضو جدید

مهندس جان این فرمت سیو مال سالید 2013 هستش. در مورد حذف سالیدورک فقط یک نکته مد نظر داشته باشید واسه نصب حتما اینترنت قطع باشه و اگه میخواید پاک کنید اگر کامل پاک شد که هیچ شانس باهاتون یار بوده اگه نه دو راه دارید : محل نصب رو تغییر بدید و یا اگر این هم نشد بایستی ویندوز رو عوض کنید.

AFROUZ-E

عضو جدید
پس از این که هندسه ها استخراج شدن، چی کار باهاشون باید انجام داد؟ ممنون.
Methodology

If you perform a difficult drafting, for example if you obtain twisted faces, use the Deactivate and Extract Geometry commands to solve your difficulties.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
پس از این که هندسه ها استخراج شدن، چی کار باهاشون باید انجام داد؟ ممنون.
Methodology

If you perform a difficult drafting, for example if you obtain twisted faces, use the Deactivate and Extract Geometry commands to solve your difficulties.

این وجوه بصورت سطوح مرده isolated هستند. بطور کلی بهتر است هندسه قطعه و دستور را اصلاح کنید تا مشکل پیچ خوردگی در دستور draft پیش نیاید. اما اگر بهر حال پیش آمد و کتیا این سطوح مرده را بجای ایجاد draft روی قطعه ایجاد کرد کاری که باید انجام دهید این است که روی این سطوح کار کرده و آنها را با کمک دستورات بخش surfacing و بر اساس نیاز طراحی اصلاح، ترمیم و تکمیل کنید و در انتها پس از بدست آوردن سطوح مطلوب قطعه را توسط این سطوح و با کمک دستورهای بخش part design که سطح را به عنوان ورودی می گیرند (مثل sew یا cut ) اصلاح و draft لازم را را در آن ایجاد کنید.

عشق کتی

عضو جدید
سلام به همه . یه پروداکت مادر داریم که چند تا پروداکت دیگه زیر شاخه اونن ، وقتی خصوصاتی مثل متریال برای پارتهای یکی از این پروداکتهای زیر شاخه ، داخل پروداکت خودش که به صورت (define inwork object) است تعریف می کنیم ، زمانی که به شاخه بالاتر میرویم ، متریال داده شده دیده نمیشود ، آیا راهی سراغ ندارید تا بتوان دیدن این خصوصیات را همیشگی کرد ؟

عشق کتی

عضو جدید
درست است. کتیا در واقع در انجام دستور محتوای قطعه را در نظر می گیرید که شاید نوعی نقص باشد!
البته می شود آن body های جدید را بطور دستی اضافه کرد که لازمه آن یک کپی special copy و بکاری گیری دستور symmetry در سطح قطعه است. برای اینکار در حالی که در محیط اسمبلی هستید به سطح قطعه اصلی وارد شده و یک کپی از Body جدید بگیرید. حال در همان فضای اسمبلی، به قطعه mirror شده وارد شده و edit-special paste و گزینه as result with link را انتخاب کنید. یک کپی از body جدید در قطعه Mirror ایجاد می شود. حال توسط دستور symmetry که در بخش part design است body جدید را نسبت به صفحه مرجع به حالت mirror درآورید.

شاید چندان جالب به نظر نیاید ولی از نظر اصول مهندسی این روش دستی برای ایجاد تصویر آینه ای یک قطعه بیشتر از دستور mirror در بخش اسمبلی توصیه می شود!!

راه دیگری که اکنون متوجه شدم ، که شاید ساده تر باشد ، ایجاد یک order gometrical set در داخل همان پارت بادی و ایجاد بادی های جدید در آن بادی است .

این گفته خودم را اصلاح میکنم ، روش فوق ایراداتی دارد که نمی توان از آن استفاده کرد.

mehd0551

عضو جدید
bom

bom

سلام خدمت مهندسین گل روش bom گیری یه روش معمول هستش برا پیدا کردن مشخصات قطعات تو نقشه میخواستم بدونم چند جور روش برا این کار داریم اگه لطف کنید روش خوب و درست و اصیلی ازش بزارید به صورت کامل ممنون میشم.سپاس فراوان