* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

ehsan4476

عضو جدید
link180 المان پیشرفته ایه و جایگزین المان های قدیمی شده
پیغام خطا رو بنویسین تا مشکلتون برطرف بشه

zed_vr

عضو جدید
من یک خرپای سه بعدی طراحی کردم و ولی وقتی بعد از مش بندی و همه کار ها مساله رو حل میکنم با این پیغام خطا مواجه میشم :

A small negative equation solver pivot term has been encountered at the UZ degree of freedom of node 53.

دقیقاً همون خرپا رو با انسیس 9 و با المان spar3d حل کردم ولی solution done داد و با خطا رو به رو نشد.
در انسیس 14 وقتی خرپا رو به صورت دو بعدی حل میکنم، خطا نمیده، ولی وقتی سه بعدیش میکنم همین اروره همیشگی ظاهر میشه.
آیا تنظیمات خاصی هست که باید برای این لینک 180 انجام بدم؟
در مورد قید های مسئله مطمئنم که درسته و چند بارم چکشون کردم ولی نمیدونم این پیغام چرا ظاهر میشه و به درجه آزادی گیر میده :surprised:

ehsan4476

عضو جدید
من یک خرپای سه بعدی طراحی کردم و ولی وقتی بعد از مش بندی و همه کار ها مساله رو حل میکنم با این پیغام خطا مواجه میشم :

دقیقاً همون خرپا رو با انسیس 9 و با المان spar3d حل کردم ولی solution done داد و با خطا رو به رو نشد.
در انسیس 14 وقتی خرپا رو به صورت دو بعدی حل میکنم، خطا نمیده، ولی وقتی سه بعدیش میکنم همین اروره همیشگی ظاهر میشه.
آیا تنظیمات خاصی هست که باید برای این لینک 180 انجام بدم؟
در مورد قید های مسئله مطمئنم که درسته و چند بارم چکشون کردم ولی نمیدونم این پیغام چرا ظاهر میشه و به درجه آزادی گیر میده :surprised:
چک کنید که هر عضو خرپا فقط یک المان link داشته باشه. در غیر این صورت ناپایداری ایجاد میشه. برای اینکار میتونید برروی اعضا sizing بگذارید.

zed_vr

عضو جدید
هر عضو یک المان لینک داره اینو چک کردم.
این sizing رو چجوری باید بزارم؟
----
میتونید در تحلیل ترک روی تیر یک سر گیردار راهنماییم کنید؟

آخرین ویرایش:

rahimism

عضو جدید
سلام دوستان

نیاز به راهنمایی فوری دارم.
بایستی دیوار بتن آرمه رو مدل کنم و با pushover ضریب رفتارش رو بدست بیارم. میخوام بدونم برای اینکار از کدام نرم افزار استفاده کنم؟ انسیس یا آباکوس؟ برای اینکار کدام نرم افزار گزینه مناسب تری هست؟

با تشکر

zed_vr

عضو جدید
مشکلی که تو تحلیل ترک دارم اینه که
بعد از مدل سازی و مش بندی و همه کارها، در مرحله آخر که میخوام path رو تعریف کنم،
وقتی 5 تا node انتخاب میکنم، و بعد stress INT Factr رو میزنم، یه پنجره Error میاد
و میگه که ترک با محور x موازی نیست!

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان میخواستم بدونم کتابی در بازار وجود داره که خیلی خوب انسیس رو آموزش داده باشه.؟؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان

نیاز به راهنمایی فوری دارم.
بایستی دیوار بتن آرمه رو مدل کنم و با pushover ضریب رفتارش رو بدست بیارم. میخوام بدونم برای اینکار از کدام نرم افزار استفاده کنم؟ انسیس یا آباکوس؟ برای اینکار کدام نرم افزار گزینه مناسب تری هست؟

با تشکر
سلام
انسیس قابلیت های زیادی برای تحلیل بتن آرمه داره. چند تحلیل مشابه کار شما را در انسیس د یده ام ولی نمی تونم بگم انسیس قویتره یا آباکوس. یه معیار اینه که به سایت های ایندکس مقالات (مثل scopus.com) مراجعه کنید و کلمات کلیدی موضوعتون رو یک بار با انسیس و یک بار با آباکوس جستجو کنید و ببینید کدامیک تعداد مقالات بالاتری داره.

ehsan4476

عضو جدید
مشکلی که تو تحلیل ترک دارم اینه که
بعد از مدل سازی و مش بندی و همه کارها، در مرحله آخر که میخوام path رو تعریف کنم،
وقتی 5 تا node انتخاب میکنم، و بعد stress INT Factr رو میزنم، یه پنجره Error میاد
و میگه که ترک با محور x موازی نیست!
باید دستگاه مختصات محلی تعریف کنید به نحوی که محور x در راستای ترک باشه

zed_vr

عضو جدید
ممنون مشکلم حل شد و تونستم ضریب k رو پیدا کنم.
حالا میشه لفط کنین بگین چطوری باید رشد و پیشرفت ترک رو بررسی کنم؟

ehsan4476

عضو جدید
ممنون مشکلم حل شد و تونستم ضریب k رو پیدا کنم.
حالا میشه لفط کنین بگین چطوری باید رشد و پیشرفت ترک رو بررسی کنم؟
رشد ترک مسئله بسیار پیچیده ایه. میتونید با استفاده از برنامه های جانبی مانند nCOde, zencrack,... این کار رو انجام بدین. البته در داخل ANSYS هم میشه ولی باید کد نویسی انجام بدین

masoud-baharlou

عضو جدید
در رابطه با المان contact و توابت حقیقیش(real constant) نرم افزار ansys هرکس اطلاعاتی یا جزوه ای به زبان فارسی داره ,ممنون میشم مطرح کنه

ehsan4476

عضو جدید
در رابطه با المان contact و توابت حقیقیش(real constant) نرم افزار ansys هرکس اطلاعاتی یا جزوه ای به زبان فارسی داره ,ممنون میشم مطرح کنه
کتاب اجزاء محدود ANSYS دکتر جاهد ثوابت رو توضیح داده. البته مطابق Help هست و اگر وارد نباشید هیچی متوجه نمیشید!

hamidjun

عضو جدید
نیروی تابعی

نیروی تابعی

اگه مدل روکامل تربه ansysبدی شاید نیاز نباشه نیروی تابعی وارد کرد !

hamidjun

عضو جدید
مدل ارتعاشی

مدل ارتعاشی

سلام به نظرم تحلیل رو درقسمت نوع آنالیزروی modalانتخاب کنی بعد مثل مدلای دیگه حلش کنی توقسمت

مشاهده نتایجش هم برو تو قسمت modalوانیمشنش رو ببین!

saeid15207

عضو جدید
دوستان اگه کسی اموزش fluent تو work bench رو داره،ممنون میشم بزاره واسه دانلود

omid3n

عضو جدید
کمک در ترسیم شکل تایر بایاس در انسیس

کمک در ترسیم شکل تایر بایاس در انسیس

سلام
کسی میتونه این شکل رو تو انسیس پیاده کنه یه تایر بایاس هست که روی یه سطح قرار گرفته.bias.jpgممنون میشم از دوستان کمک کنن.:smile:

http://www.4shared.com/photo/6YgR5UUA/bias.html

MOJTABA.F.K

عضو جدید
سلام
من می خوام شروع کنم انسیس رو یاد بگیرم اما پول کلاس رفتن ندارم ، پیشنهادتون برای یک مرجع خودآموز خوب چیه؟؟
شنیدم کتاب های مثلث نارنجی انسیس ،تالیف آقای جمشیدی زیاد جالب نیست

ehsan4476

عضو جدید
سلام
میشه کمکم کنید
انسیس رو چطوری باید روی ویندوز 7نصب کرد

بهتره از مراحل نصب گام به گام که معمولا در CD وجود داره استفاده کنید. البته توجه کنید که ANSYS 13 64bit مشکل داره و بهتره از نسخه 14 استفاده کنید

hanikiani

عضو جدید
بچه ها سلام
کسی میدونه چطور میشه شماره المانها و یا نودهای یک مدل رو مرتب کرد؟
میخام کاملا به ترتیب شن

ehsan4476

عضو جدید
سلام
کتاب ansys جاهد مطلق ویرایش جدید هم داره؟
خیر
روش ها و المان هایی که در این کتاب مطرح شده حداکثر مربوط به ورژن 6 نرم افزاره در حالیکه الان ورژن 14 ارائه شده و بسیاری از المان های ذکر شده در کتاب از نرم افزار حذف شده. در ضمن این کتاب براساس محیط قدیمی نرم افزار نوشته شده و بهتره وقتتون رو صرف آموختن محیط ANSYS Workbench کنید.

arnela

عضو جدید
ممنون از راهنمایی هاتون
من می خوام مقدار خیز و تنش ها رو برای نودها به دست بیارم تو محیط workbench میشه راهنماییم کنین.

fatemeh-imani

عضو جدید
سلام. من هم تا قسمت 5 آموزش انسیس رئ دانلود کردم اما از قسمت 6 دیگه مشکل داره و دانلود نمیشه!!!! خیلی هم ممنون بابت آموزش.. خیلی عالیه :smile:
با سلام
دوستان با عرض پوزش
بروی چشم بزودی تمام لینک ها اصلاح خواهدشد. البته شما باید کاملا صبر کنید تا صفحه دانلود کاملا لود شود بعد عملیات دانلود را انجام دهید.