* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
اين Scratch Memory چيه که وقتي رم سيستم پايين باشه، Ansys پيام Low Scratch Memory مي‌ده و برنامه بسته مي‌شه؟
راه حلی داره این مشکل؟

scratch memory حافظه ای است که برنامه های تحلیلی برای انجام محاسبات نیاز دارند و ترکیبی از حافظه اصلی و حافظه مجازی virtual memory است. برای رفع مشکل یا باید ram را افزایش دهید یا virtual memory یا همان page file در ویندوز را.

ehsan4476

عضو جدید
اين Scratch Memory چيه که وقتي رم سيستم پايين باشه، Ansys پيام Low Scratch Memory مي‌ده و برنامه بسته مي‌شه؟
راه حلی داره این مشکل؟

Ansys برای انجام تحلیل به دو نوع فضا برای نوشتن و خواندن اطلاعات و انجام محاسبات نیاز داره. فضای database و scratch space. با کمی اغماض میشه گفت در database اطلاعات مدل ذخیره میشه و از scratch space به عنوان چرکنویس برای انجام محاسبات استفاده میشه.
برای تامین این دو فضا تا حد امکان از RAM استفاده میشه و در صورت کمبود بخشی از Hard به عنوان page file به اینکار اختصاص داده میشه. به مجموع این دو فضا Virtual Memory گفته میشه.
برای تنظیم میزان اختصاص حافظه مجازی در یک تحلیل در محیط classic از product launcher و در workbench/Mechanical از منوی tools استفاده کنید. در صورتیکه امکان افزایش RAM به بیش از 4 Gb رو دارید از Windows 64bit استفاده کنید.

ehsan4476

عضو جدید
از مهندسين رشته مكانيك كسي ميدونه چطور ميشه مدل را از نرم افزار Fluent به نرم افزار Ansys انتقال داد؟

چه مدلی؟ هندسه یا مش؟ یه هندسه ترکیبی دارید که بخشی از اون مایع و بخشی جامده؟
به طور کلی مدل هندسی رو با یکی از فرمتهای مشترک (sat, iges, step,...) ذخیره کنید و وارد ANSYS کنید.

divoone1985

عضو جدید
Ansys برای انجام تحلیل به دو نوع فضا برای نوشتن و خواندن اطلاعات و انجام محاسبات نیاز داره. فضای database و scratch space. با کمی اغماض میشه گفت در database اطلاعات مدل ذخیره میشه و از scratch space به عنوان چرکنویس برای انجام محاسبات استفاده میشه.
برای تامین این دو فضا تا حد امکان از RAM استفاده میشه و در صورت کمبود بخشی از Hard به عنوان page file به اینکار اختصاص داده میشه. به مجموع این دو فضا Virtual Memory گفته میشه.
برای تنظیم میزان اختصاص حافظه مجازی در یک تحلیل در محیط classic از product launcher و در workbench/Mechanical از منوی tools استفاده کنید. در صورتیکه امکان افزایش RAM به بیش از 4 Gb رو دارید از Windows 64bit استفاده کنید.
یعنی به جز افزایش رم هیچ راهی وجود نداره؟

a.tahoori

عضو جدید
سلام
دوستان من می خوام یه شفت رو به انسیس بدم که خستگی اون رو تحلیل کنه .... اگه امکان داره به من منبع معرفی کنید یا خودتون لطف کنید توضیح بدید......؟

ممنون

amdf

عضو جدید
منم با این مشکل مواجهم به یقین سرمون کلاه گذاشتن
zds_team تا حالا مشکلی نداشت گویا........؟!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon8.gif

amin dd

عضو جدید
منم با این مشکل مواجهم به یقین سرمون کلاه گذاشتن
zds_team تا حالا مشکلی نداشت گویا........؟!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon8.gif
نه عزیزم منم zds گرفتم
کلا انسیس رو پاک کن
اینترنت رو کلا موقع نصب قطع کن
موقع اجرا هم اینترنت قطع باشه

hamedoo

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم منبعی هست بتونم درمورد تحلیل خزش در آباکوس اطلاعات بگیرم یا کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟

masood85

عضو
من مشکل اوردن به انسیس رو حل کردم الان میخوام مش بندی کنم چون مسالم تماسیه از meshtool میرم قسمت line,گزینه set انتخاب میکنم.خطوط رو انتخاب میکنم .بعد قسمت volumes>hex>sweep میزنم.و pick all میکنم.ولی این خطا رو میده:مشاهده پیوست 55035
این یعنی چی؟
راه حل دیگه ای برای مش بندی سطوح تماسی هست؟؟

میشه بگید مشکل وارد کردن مدل ار سالید به انسیس را چطوری حل کردید؟

masood85

عضو
[FONT=&quot]سلام
[/FONT]
[FONT=&quot]من یک ستون بتن مسلح تحت بار ثقلی و برش می خواهم بررسی کنم که برش به صورت سیکلی وارد می شود،برنامه در حل خطا می دهد آیا باید ستون را تحت بار ثقلی در load step1تحلیل کرد و دوباره تحت برش در load step 2

،سپس هردو را باهم؟ آیا همچنین بایستی بعد از تحلیل زیر بار ثقلی از گزینه
[/FONT]restart[FONT=&quot] در منوی [/FONT]solution[FONT=&quot] حتما استفاده کرد؟[/FONT]

[FONT=&quot]همچنین می خواستم نمودار بار تغییر مکان انتهای ستون را در اکسل رسم کنم چطور می توانم این خروجی ها را بگیرم و به اکسل بدهم؟[/FONT]

mrnd67

عضو جدید
دو کتاب معروف فارسی
ansys
برای دانلود به سایت
www.mr-nezamdost.blogfa.com
مراجعه کنید

02314451

عضو جدید
برا من هم همين ارور رو ميده.اسمش هم عوض كردم(.dat)ش كردم.بازم همين ارور رو ميده.

ehsan4476

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]

[FONT=&quot]من یک ستون بتن مسلح تحت بار ثقلی و برش می خواهم بررسی کنم که برش به صورت سیکلی وارد می شود،برنامه در حل خطا می دهد آیا باید ستون را تحت بار ثقلی در load step1تحلیل کرد و دوباره تحت برش در load step 2[/FONT]

[FONT=&quot]،سپس هردو را باهم؟ آیا همچنین بایستی بعد از تحلیل زیر بار ثقلی از گزینه [/FONT]restart[FONT=&quot] در منوی [/FONT]solution[FONT=&quot] حتما استفاده کرد؟[/FONT]

[FONT=&quot]همچنین می خواستم نمودار بار تغییر مکان انتهای ستون را در اکسل رسم کنم چطور می توانم این خروجی ها را بگیرم و به اکسل بدهم؟[/FONT]
در loadstep اول بار گرانش و در loadstep دوم بار برش رو وارد كنيد. نياز به loadstep ديگري براي اعمال اثر گرانش نداريد.
restart‌ ارتباطي به موضوع شما نداره.
اگر در ANSYS Classic كار ميكنيد در قسمت timehist postpro دو متغير براي بار و تغيير مكان تعريف و آنها را برحسب هم رسم كنيد. (البته نيرو معمولا من=تناسب بازمان است و مي توانيد با scale نمودن زمان از نموار جابجايي- زمان استفاده كنيد.). همچنين ميتونيد داده ها را ليست كرده و به اكسل منتقل كنيد

masood85

عضو
نحوه بدست آوردن بار محوری نهایی ستون بتن مسلح؟

نحوه بدست آوردن بار محوری نهایی ستون بتن مسلح؟

سلام

من یک ستون بتن مسلح را در انسیس مدل کردم،می خواستم بدونم چون ستون بتن مسلح دچار کمانش جانبی نمی شود و دچار خردشدگی بتن و کمانش آرماتور ها می شود،چطوری می توان بار محوری نهایی ستون را بدست آورد؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام

من یک ستون بتن مسلح را در انسیس مدل کردم،می خواستم بدونم چون ستون بتن مسلح دچار کمانش جانبی نمی شود و دچار خردشدگی بتن و کمانش آرماتور ها می شود،چطوری می توان بار محوری نهایی ستون را بدست آورد؟
از المان Solid65 استفاده کردید؟ برای مسلح کردن هم از امکانات همین المان استفاده شده؟
از چه مدل ماده ای استفده کرده اید؟
معیار طراحی شما برای محاسبه بار محوری چیه؟

masood85

عضو
سلام
برای بتن از solid65 و برای میلگرد ها از link 8 استفاده کردم .
منظورتون از معیار طراحی چیه؟

alborz_2000

اخراجی موقت
من که چند سالی هست انسیس نصب نکردم، ولی مثل اینکه نصب کردنش همیشه 1 معضله.

ehsan4476

عضو جدید
سلام
برای بتن از solid65 و برای میلگرد ها از link 8 استفاده کردم .
منظورتون از معیار طراحی چیه؟
يعني زمان شروع ترك در بتن رو معيار بار نهايي در نظر مي گيريد يا زمان تخريب كامل يك سطح مقطع از بتن يا زمان كمانش ميلگرد ها؟
ظاهرا حالت سوم مد نظر شماست. با اين فرض اگر موفق به ادامه حل تا زمان شروع كمانش ميلگرد ها بشويد زماني كه تغييرات ناگهاني در نمودار نيرو-جابجايي يا جابجايي-زمان مشاهده كنيد معمولا زمان شروع كمانش است. البته بايد imperfection لازم ايجاد شده باشه

masood85

عضو
يعني زمان شروع ترك در بتن رو معيار بار نهايي در نظر مي گيريد يا زمان تخريب كامل يك سطح مقطع از بتن يا زمان كمانش ميلگرد ها؟
ظاهرا حالت سوم مد نظر شماست. با اين فرض اگر موفق به ادامه حل تا زمان شروع كمانش ميلگرد ها بشويد زماني كه تغييرات ناگهاني در نمودار نيرو-جابجايي يا جابجايي-زمان مشاهده كنيد معمولا زمان شروع كمانش است. البته بايد imperfection لازم ايجاد شده باشه

سلام
ممنون از پاسخ شما
مشکل من در بدست آوردن نمودار نیرو-جابه جایی است،وقتی بار محوری و برش(برایimperfection ) را وارد می کنم منحنی به صورت خطی بدست می آید و تغییرات نزولی پیدا نمی کند.(با اینکه نیروی محوری زیادی به کار می برم) آیا باید تنطیمات خاصی را انجام دهم؟لطفا راهنمایی بفرمایید

mmn72009

عضو جدید
من یه مدل سازی باید از استخوان انجام بدم.
اول اینکه داده های CT Scan رو باید به نرم افزار هایی مثل 3D DOCTOR ببرم.بعدش فایل با فرمت IGES رو Export می کنم.حجم این فایل خیلی زیاد هست و نمی تونم توی ANSYS واردش کنم.
راه حل چیه؟
اون فایل رو با چه فرمت های دیگه ای می تونم برای ANSYS استفاده کنم.
حجم فایل های IGES تولیدی بصورت عادی 50 مگا بایت میشه.تازه اون بصورت عادی.بیشتر از اون هم میشه.

ehsan4476

عضو جدید
اول اینکه داده های CT Scan رو باید به نرم افزار هایی مثل 3D DOCTOR ببرم.بعدش فایل با فرمت IGES رو Export می کنم.حجم این فایل خیلی زیاد هست و نمی تونم توی ANSYS واردش کنم.
راه حل چیه؟
حجم فایل های IGES تولیدی بصورت عادی 50 مگا بایت میشه.تازه اون بصورت عادی.بیشتر از اون هم میشه.
مطمئنا تنظيمات خروجي فايل ايراد داره. يا اينكه مدل هندسي رو به صورت voxel based‌ مي سازه. يعني در اطراف هريك از داده هاي CT يك مربع هندسي تشكيل ميده.
ترجيحا از نرم افزار Mimics استفاده كنيد كه امكانات بسيار خوبي براي اينكار داره. يا اينكه به جاي خروجي هندسي از خروجي مش استفاده كنيد.(فرمت CDB).

ehsan4476

عضو جدید
سلام
ممنون از پاسخ شما
مشکل من در بدست آوردن نمودار نیرو-جابه جایی است،وقتی بار محوری و برش(برایimperfection ) را وارد می کنم منحنی به صورت خطی بدست می آید و تغییرات نزولی پیدا نمی کند.(با اینکه نیروی محوری زیادی به کار می برم) آیا باید تنطیمات خاصی را انجام دهم؟لطفا راهنمایی بفرمایید
اگر نيروي برشي براي اعمال imperfection به كار مي رود بايد در loadstep اول به طور كامل اعمال شود. شايد مقدار نيروي برشي زياد است كه منجربه رفتار خطي نمودار مي شود. به نظرم ابتدا تحليل رو بدون المان هاي solid65 انجام بدين. اگر موفق به ايجاد رفتار كمانش در نمودار شديد المان هاي solid65 رو هم اضافه كنيد.

mmn72009

عضو جدید
سلام.
ممنون از جوابتون.نرم افزار mimics رو از کجا میشه دانلود کرد یا خرید.
من شیراز هستم و توی شیراز گیرم نیومد.
برا دانلود هم یه باید از انجمن 4 نبش دانلودش کردم که مشکل داشت.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
راه حل چیه؟

سلام
فایل های اسکن سه بعدی برای بکار گیری مستقیم در برنامه هایی مثل انسیس مناسب نیستند. این فایل ها به علت عدم اندازه مناسب المان ها و همینطور به علت وجود سطوح نامناسب، المان های اضافی و خرده ریز های زیادی که دارند در ابتدا باید توسط یک برنامه مدل ساز بسیار قوی اصلاح و مرتب شوند. برای اینکار انسیس ابزار خوبی نیست و بهتر است از برنامه هایی مثل Patran, hyppermesh یا ansa استفاده شود.
این برنامه ها فرمت stl که بطور معمول توسط برنامه های اسکن تولید می شود را بخوبی می خوانند و داده ها را مستقیم به المان تبدیل می کنند. از این رو هندسه ای تولید نشده و حجم فایل کم باقی می ماند.
نکته مهم در این روش ایجاد سطح بسته ای از المانها است که سطح خارجی جسم (استخوان در این مسئله) را بطور کامل ایجاد می کنند. سپس استفاده از ابزار های مش بندی سه بعدی از روی مش سطحی است که کاری ساده و شبیه مش زدن یک جسم هندسی solid است.

orkidelolo

عضو جدید
سلام
من تازه کار باansys رو شروع کردم
تو شهرمون کلاس درست و حسابی ansys برگزار نمیشه
یک ربات در catia طراحی کردم ولی وقتی در ansys ، import میکنم چیزی نشون نمیده
حالامشکل کار من کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باید در catiaمش بزنم و جنس ربات رو معلوم کنم یا میشه در ansysاین کار رو کرد؟؟؟؟؟
راستی ansys 12دکمه ای برای undoیا همون ctrl +zنداره چون مثل اینکه ctrl+zعمل نمیکنه؟؟؟؟؟
لطف کنید هرنکته ای که به نظرتون برای تحلیل رباتم در ansys مفیده برام بگذارید
هم اکنون نیازمند یاری تان هستم

mdshirazi

عضو
سلام
متاسفانه این برنامه به برنامه دیگه ای جهت کار نیاز داره،لطفا توضیح دهید
با تشکر

mdshirazi

عضو
سلام
من این مشکل رو داشتم با نصب یک آداپتور شبکه ی مجازی این مشکل حل سد.اما باز هم به FlexIMام گیر می ده.

masood85

عضو
اگر نيروي برشي براي اعمال imperfection به كار مي رود بايد در loadstep اول به طور كامل اعمال شود. شايد مقدار نيروي برشي زياد است كه منجربه رفتار خطي نمودار مي شود. به نظرم ابتدا تحليل رو بدون المان هاي solid65 انجام بدين. اگر موفق به ايجاد رفتار كمانش در نمودار شديد المان هاي solid65 رو هم اضافه كنيد.
[FONT=&quot]با سلام [/FONT]​
[FONT=&quot]مهندس جان تحلیلی که هدف است خیلی پیچیده نیست یک ستون بتن مسلح را تحت بار محوری و برشی(که نیروی برشی کوچک است و برای [/FONT]imperfection[FONT=&quot] اعمال می شود) قرار می دهم،هدفم بدست آوردن نمودار بار تغییر مکان انتهای ستون است که از رویش حداکثر بار قابل تحمل ستون را بخوانم.[/FONT]​
[FONT=&quot]مشکل اینجاست که نمودار بار تغییر مکان به صورت خطی بدست می آید و وارد ناحیه غیر خطی نمی شود. برای حل نیز از روش [/FONT]arc[FONT=&quot]-[/FONT] length[FONT=&quot] استفاده می کنم.[/FONT]​