تاپیک سوالات مخابراتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mina_shabkhiz

عضو جدید
يه سوال

يه سوال

شناخت و راه اندازي شبكه هاو سيگنالها و ارتباطات و م ا ه و ا ر ه ها و دستگاههاي WireLess و امواجهاو دكلها و فناوري هاي gps , bluetooth و ...

اينهايي كه بالا گفتم در كدام رشته و گرايشي موجوده ؟

http://www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=1394997&postcount=17

آخرین ویرایش:

hsnkhaki

عضو جدید
سلام به همگی ;) البته اگه کسی تو اون سایت متروکه پیدا میشه:warn:
من چهارشنبه پیام گذاشتم چرا هیچکس جواب منو نمیده:eek:
من خیلی دربدرم برای کتاب m.pozar و شانموگام راهنمای مسایل می خوام
حالا اگه کسی اونجا هست یه جوابی به ما بده:(

سلام
حلت کتاب pozar رو دارم. خود کتاب Robert E.Collin رو هم دارم. فعلا حلت pozar رو میزارم. اگه اونم خواستی بگو برات آپلود کنم.

Microwave_Engineering_3e_-_David_M_Pozar_-_Solutions_Manual 10 Mb

fanoose shab

عضو جدید
سلام دوستان
من فارغ التحصیل رشته کامپیوتر هستم.
واسه کارشناسی میخواستم ICT امتحان بدم. می خواستم که یک اطلاعاتی در مورد این رشته بهم بدین:
درساش بیشتر در چه رابطه ای است؟ و اینکه بازار کارش چه جوریه؟ بعد از فارغ التحصیلی کجا ها میشه کار پیدا کرد؟
ممنونم
:gol:

mehdijavid

عضو جدید
سلام عزیز من رشته زبان و ادبیات فارسی درس خوندم الان هم فوق دیپلم دارم اما از اول به ریاضی علاقه داشتم اما تحت مشکلاتی نتونستم بخونم الن بعد از خدمت می خوام کنکور بدم ورشته برق مخابرات بخونم میخواستم ببینم اولا امکان داره و دوما من میتونم بخونم چه جوری سخته اگر راهنمایی کنید ممنون میشم:)

kathrina

عضو جدید
سلام دوستان
من فارغ التحصیل رشته کامپیوتر هستم.
واسه کارشناسی میخواستم ICT امتحان بدم. می خواستم که یک اطلاعاتی در مورد این رشته بهم بدین:
درساش بیشتر در چه رابطه ای است؟ و اینکه بازار کارش چه جوریه؟ بعد از فارغ التحصیلی کجا ها میشه کار پیدا کرد؟
ممنونم
:gol:

اونطور که میدونم بیشتر گرایش به سمت شبکه های کامپیوتری و مباحثی چون امنیت شبکه و.... هست.....
اگه واقعا ماهر باشید تو اون رشته فقط یه پارو لازم دارین که پولا رو پارو کنین.... البته توجه بفرمائید گفتم ماهر شوید...
هر کجا که نیاز به شبکه وامنیت شبکه داشته باشه

سلام عزیز من رشته زبان و ادبیات فارسی درس خوندم الان هم فوق دیپلم دارم اما از اول به ریاضی علاقه داشتم اما تحت مشکلاتی نتونستم بخونم الن بعد از خدمت می خوام کنکور بدم ورشته برق مخابرات بخونم میخواستم ببینم اولا امکان داره و دوما من میتونم بخونم چه جوری سخته اگر راهنمایی کنید ممنون میشم:)

دوست عزیز به شما پیشنهاد می کنم اول شما با چند تا دانشجوی دوره کاردانی برق مشورت کن
کتابا ودرساشون رو ببین
بعد اگه باز خوشت اومد از یه مقطع پائین مثل کاردانی شروع کن که دو سال بیشتر نشه

اگه این رشته پیام نور داشت خوب بود ولی متاسفانه نداره و بیشتر دانشگاه آزاد کاردانی داره که یکم هزینه میخواد

ولی کامپیوتر شاید رشته بهتری برای شما باشه.....

mehdijavid

عضو جدید
سلام عزیزم خیلی ممنونم که به سوالم جواب دادی . من فکر کنم تمام تحقیقاتم و انجام دادم از هر جورش که بگی انجام دادم من اینجوری بگم بهتره: من عاشق برق مخابراتم عاشق ماهواره . آنتن .کارهای بدون سیم الکترونیکی. من با شما موافقم باید از کاردانی شروع کنم اما الان نظرتون چیه؟ ممنون میشم بازم کمکم کنید من به کمک شما احتیاج دارم :que:

mohsen 88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم خیلی ممنونم که به سوالم جواب دادی . من فکر کنم تمام تحقیقاتم و انجام دادم از هر جورش که بگی انجام دادم من اینجوری بگم بهتره: من عاشق برق مخابراتم عاشق ماهواره . آنتن .کارهای بدون سیم الکترونیکی. من با شما موافقم باید از کاردانی شروع کنم اما الان نظرتون چیه؟ ممنون میشم بازم کمکم کنید من به کمک شما احتیاج دارم :que:
سلام.
تو یک شرکت در قسمت اتاق رادیوکار میکنم.
چند وقته که دو تا از سیستمهای vhf خوب کار نمیکنه.
احتمال میدم فاصله این دو آنتن روی دکل ازهمدیگه مناسب نیست.
کسی میتونه برام توضیح بده چطور میشه میزان فاصله مناسب دو آنتن vhf ازهمدیگه رو محاسبه کرد؟
اگه یه ebook درباره vhf هم دارید بذارید.ممنون میشم.
جبران میکنم.خیلی برام واجبه

mohsen 88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
حلت کتاب pozar رو دارم. خود کتاب Robert E.Collin رو هم دارم. فعلا حلت pozar رو میزارم. اگه اونم خواستی بگو برات آپلود کنم.

Microwave_Engineering_3e_-_David_M_Pozar_-_Solutions_Manual 10 Mb
سلام.
کسی میتونه برام توضیح بده چطور میشه میزان فاصله مناسب دو آنتن vhf ازهمدیگه رو محاسبه کرد؟

mohsen 88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

mehdijavid

عضو جدید
فکر کنم آقامحسن 88 نقل قول اشتباه زده از عزیز دلم می خوام زودتر مارو کمک کنه مثل اون دفعه ممنون.

eme

عضو جدید
جزوه فیبر نوری

جزوه فیبر نوری

سلام
من تو یه موسسه میخوام در خصوص کابل فیبر نوری تدریس کنم.
اگه کسی جزوه برای تدریس داره در اختیارم بذاره.
ضمنا زمان زیادی ندارم.
ممنون

hana_telecom

عضو جدید
دفترچه سوالات کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی رشته ict می خواستم البته همراه با کلید.
هر جارو گشتم پیدا نکردم.
در ضمن هیچ جا تست برا منابع رشته ict نیست.مثل تکنولوژی مخابرات .
من از کجا برا کنکور درس بخنم و تست بزنم؟
همه سایتا پر از سوالات نرم افزاره.

jemis

عضو جدید
مخابرات نوری

مخابرات نوری

سلام و عرض ادب و احترام
چند روزی هست دنبال یک منبع مناسب در مورد مخابرات نوری می گردم اما پیدا نکردم ممنون میشم کمکی کنید

ehsan.cia

عضو جدید
:)U.V meter
سلام به همه.
من یه اطلاعاتی در مورد uv سنج میخوام.
باید یکی طراحی کنم.
کسی در مورد مدار داخلی uv meter اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم اگه کمکم کنین...
لطفا برام میل کنین.
Ehsan.cia@gmail.com

Ahmad Majidi

عضو جدید
مخابرات سخت ترین گرایش برقه ! من اگه جای شما بودم کنترل می خوندم . بیش تر تناسب داره با قدرت .

nadielectron

عضو جدید
تغییر گرایش...لطفا کمک کنید...

تغییر گرایش...لطفا کمک کنید...

سلام بر تمام مهندسین مخابرات عزیز...
راستش من ترم6الکترونیک هستم اما به مخهبرات خیلی علاقه دارم و میخوام ارشد مخابرات شرکت کنم حالا میخوام نظرتون رو بدونم ممنون میشم اگه کمکم کنید

arash250

عضو جدید
اتفاقا ضرایب این دو گرایش نزدیک به هم هستند
و شما به راحتی می تونید بیایید

mosleh.bargh

عضو جدید
سلام بر تمام مهندسین مخابرات عزیز...
راستش من ترم6الکترونیک هستم اما به مخهبرات خیلی علاقه دارم و میخوام ارشد مخابرات شرکت کنم حالا میخوام نظرتون رو بدونم ممنون میشم اگه کمکم کنید

خوبه ولي به نظر من قدرت از همه بهتره

hivajan2008

عضو جدید
تغییر رشته...

تغییر رشته...

بنظرتون ، کارشناسی مخابرات شرکت کنم بهتره(باتوجه به علاقم)یا الکترونیکو ادامه بدم؟؟...

shahabelec

عضو جدید
درخواست كتاب

درخواست كتاب

با سلام به دوستان عزيز
من يه كتاب يا جزوه مايكروويو ميخوام كه فارسي باشه و زبان اصلي نباشه يعني يا ترجمه باشه يا مولفش ايراني باشه.
با تشكر

mosizaza

عضو جدید
پاسخ به سولات

پاسخ به سولات

سلام به دوستان ، من کل این 11 صخحه از این تاپیک رو نگاه کردم که متاسفانه به %90 از سوالات پرسیده شده پاسخ دقیق و قائع کننده ای نشده (بابا پس کجان این برو بچ مخابراتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//؟؟؟؟؟؟؟؟)

من نمیدونم از کجا شروع کنم به جواب دادنشون

1 . در مورد سوالات ارشد ، این رو می گم که به نظرمن که امسال کنکور دادم ، من خیلی رو الکترمغناطیس سرمایه گذاری کردم ولی اونقدر بعضی از سوالاش سخت و پیچیده بود که نتونستم جواب بدم ولی تو بین درس های تخصصی ، اولیش اینه که سیگنال و الکترومغناطیس رو خوب بخونید و تست بزنید ، کتاب های پوران پژوهش و راهیان ارشد خوب هستن ، بعدش می رسیم به مدار 1 و 2 و همچنین ریاضیات(معادلات دیفرانسیل ، ریاضی مهندسی ، آمار احتمال ) که باز هم کتاب های پارسه و اون دوتایی که گفتم خوبه
درس های کنترل و الکترونیک 1 و 2 که برای ما مخابراتیا ، ضریب 3 رو دارن هم می تونه کمک کنه برای رتبه ی بهتر اوردن
درس زبان انگلیسی رو میشه با استفاده از کتب 504 ، آزمون های سال های قبل ، کتاب آبی رنگ زبان تخصصی منوچهر حقانی، و کتاب انگلیسی سبز رنگ برای مهندسان باز هم منوچهر حقانی استفاده کرد .
در کل شرکت در آزمون های آزمایشی هم خیلی می تونه کمک کنه .

2 . در مورد نرم افزار های شبیه سازی آنتن مثل HFSS می تونم بهتون کمک کنم شما می تونید با استفاده از سایت http://shared.com و با سرچ کردن کلمه ی HFSS یکی دو تا مثال فارسی و همچنین اون manual اصلی ورژن 10 که به زبون انگلیسی نوشته شده رو از این سایت دانلود کنید .

3 . در مورد نرم افزار CST رو در آینده ی نزدیک براتون مطلب می زارم .

4 .

آخرین ویرایش:

sefid1

عضو جدید
خیلی خوبه درسای این دو رشته هم خیلی نزدیک به هم اند.
به نظر من اگه میتونی برو مخابرات

nama62

عضو جدید
سوئیچ های کاربردی در سیستم های atm

سوئیچ های کاربردی در سیستم های atm

سلام دوستان.

من دانشجوی IT هستم.

این ترم درسی داریم که در اون به بررسی سیستم های atm پرداخته میشه.

استاد یه تحقیقی یه من سفارش داده که هرچی جستجو میکنم هیچ مطلبی در موردش پیدا نمیکنم.

عنوان تحقیق اینه: "بررسی مقدماتی سوئیچ های کاربردی"

باید حداقل 10صفحه ی word باشه.

سه روزه دیگه باید تحقیق رو ای-میل کنم.

کسی از دوستان میتونه کمکم کنه؟

سایتی یا مقاله ای یا e-book که بتونم استفاده کنم.

hashem2272

عضو جدید
مخابرات بي سيم

مخابرات بي سيم

با سلام در صورتي كه در خصوص بي سيم هاي شهري Icom‌ و موتورالا و آنتن آنها همچنين پروگرام و طراحي كابل هاي پروگرام كتاب يا مطالبي داريد ارائه بدهيد بسيار متشكر م شادمهر

hpgengin

عضو جدید
ساخت رادار

ساخت رادار

:que:ساخت رادار با قابلیت شناخت سیگنال های vhf و uhf به صورت هم زمان امکان پزیر است ؟ :)لطفا منبع مطالعاتی مناسبی را به من معرفی کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.