تاپیک سوالات مخابراتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق

persi_user

عضو جدید
سلام.من دانشجوي برق مخابرات هستم و براي انجام يك پروژه عملي به چند مدار مخابراتي نسبتا ساده(قطعات مخابراتي)نياز دارم.اگه بزرگواري كنيد و بفرستيد ممنون ميشم:gol:

آخه در چه موردی؟ RFcafe رو یک نگاهی بهش بنداز

akm

عضو
کمک فوری

کمک فوری

باسلام اگه میشه خیلی سریع و سنجیده بگید که ایا گرایش مدیرت ictبهتر است یا کاربردهای ict

انديشه

عضو جدید
سلام بچه ها

الکترومغناطیس رو باید چیکار کرد؟؟؟؟

اصلا هیچی نمی فهمم ....
( البته چون استادمون شاهکاره توقعی نیس )

...........

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

اصلا هیچی نمی فهمم ....

...........

سلام داش مصطفی ....:gol:

مغناطیس درس خفه اییه .... برای مسلط شدن بهش باید اله ریاضی و فیزیک باشی ...:crying2:

فقط باید زیاد مطالعه کنی و سوالات فراوون حل کنی .... کتاب مغناطیس ارشد رو هم بخوونی بدک نیست ...:w16:
ارزوی موفقیت ....;)

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
سلام بچه ها

اصلا هیچی نمی فهمم ....

...........

به استاد چيكار داري جوون؟؟؟!!!

الكترومغناطيس كاربرد رياضات برداري در الكتريسته و مغناطيسه. كسي كه رياضيات برداري رو بدونه مي تونه مكانيك، الكتريسيته و ... درك كنه. در واقع خود اين علوم چيزي نيستند جز مثالي از بردارها و معادلات بينشون. بعنوان مثال كل مكانيك فراتر از F=ma نيست وقتي كه F ,a رو بردار بدونيم. من تمام مسائل مكانيك رو با همين رابطه ي ساده ي نيوتن حل كردم. الكترومغناطيس هم دقيقا همينه. چند رابطه ي نظري ساده و باقيش بازي با بردارهاست. اگه بخواي به روش اسكالر ياد بگيريش فقط سردرگم ميشي

eehsan

عضو جدید
فوری

فوری

سلام
من دنبال مطالبی درباره روش های انتقال در شبکه های نوری هستم .
مثلا روش های اصلاح خطا چجوری تو این شبکه ها . کدینگ پهنای باند و...
اگه فارسی باشه بهتر نبودم زیاد مهم نیست
فقط فوری عزیزان
مرسی

انديشه

عضو جدید
سلام داش مصطفی ....:gol:

مغناطیس درس خفه اییه .... برای مسلط شدن بهش باید اله ریاضی و فیزیک باشی ...:crying2:

فقط باید زیاد مطالعه کنی و سوالات فراوون حل کنی .... کتاب مغناطیس ارشد رو هم بخوونی بدک نیست ...:w16:
ارزوی موفقیت ....;)

به استاد چيكار داري جوون؟؟؟!!!

الكترومغناطيس كاربرد رياضات برداري در الكتريسته و مغناطيسه. كسي كه رياضيات برداري رو بدونه مي تونه مكانيك، الكتريسيته و ... درك كنه. در واقع خود اين علوم چيزي نيستند جز مثالي از بردارها و معادلات بينشون. بعنوان مثال كل مكانيك فراتر از F=ma نيست وقتي كه F ,a رو بردار بدونيم. من تمام مسائل مكانيك رو با همين رابطه ي ساده ي نيوتن حل كردم. الكترومغناطيس هم دقيقا همينه. چند رابطه ي نظري ساده و باقيش بازي با بردارهاست. اگه بخواي به روش اسكالر ياد بگيريش فقط سردرگم ميشي

ممنون از راهنماییتون
موفق باشین
:gol::gol::gol:

firewall

عضو جدید
سوال در مورد نرم افزار متلب در مخابرات

سوال در مورد نرم افزار متلب در مخابرات

من مهندسی برق_قدرت می خونم این ترمم مخابرت 1 دارم از مهندسین عزیز مخابرات میخواستم بپرسم چطوری من میتونم با GUI در متلب یک equlizer (همسانساز ) بسازم ممنون میشم راهنماییم کنین............

a30

عضو جدید
سلام . خسته نباشین. تو رو خدا اگه اطلاعاتی در ضمینه ی bss دارین منو راهنمایی کنین .

amirqomi

عضو جدید
سلام
اگر امکانش هست در مورد رشته ict گرایش [FONT=2Nazanin,Bold]انتقال [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]2-[/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]سوئيچ [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]3- [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]موج[/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]-4 [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]مخابرات نوري [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]5- [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]مخابرات سيار[/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]-6 [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]ترافيك و سيگنالينگ [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]7- [/FONT][FONT=2Nazanin,Bold]ديتا [FONT=2Nazanin,Bold]سيستم هاي تحت شبكه توضیحاتی رو بدید.[/FONT][/FONT]
سلام دوست عزیز
من رشتم ict گرایش مدیریت گرایش دیگشم کاربرد که از همه اینا یزره میخونیم اینهمه گرایشم تا اونجایی که میدونم نداره

psps1368

عضو جدید
سلام
من برای این سوال یک تاپیک هم زدم ولی کسی جواب نداد
حالا اینجا سوالم رو مطرح میکنم ببینم کسی بالاخره میاد جواب مارو بده.....:cry:
میخواستم بدونم که اگر ما معادله لاپلاس را برای یک سری دسته تابع داشته باشیم
چگونه میتوانیم معادله سطوح هم پتانسیل را برای این دسته توابع مشخص کنیم.
برای اینکه منظورم مشخص بشه این مثال رو میزنم:
مثلا در درس معادلات دیفرانسیل وقتی میخواستیم سطوح هم پتانسیل برای توابع یک متغیره را به دست آوریم ابتدا معادله دیفرانسیل برای آن تابع را تشکیل میدادیم و سپس به جای موءلفه مشتق، قرینه معکوس آن را جایگزین میکردیم و با حل معادله جدید مسیرهای قائم یا همان سطوح هم پتانسیل را به دست می آوردیم
حال میخواهم روش را برای توابع دو یا سه بعدی بدانم.میدانیم که از همین ابتدا معادله دیفرانسیل را برای توابع پتانسیل داریم(که همان معادله لاپلاس است)حال چگونه میتوانیم معادله سطوح هم پتانسیل را برای اینگونه توبع بیابیم؟(یعنی چه تغییراتی باید در معادله لاپلاس بدهیم تا با حل معادله جدید بتوانیم سطوح هم پتانسیل رابیابیم.البته این راهم میدانم که شرایط مرزی قطعا در جواب موءثر خواهد بود)
این سوال را برای حالت مختصات کارتزین و برای استوانه ای تشریح نمایید
برای حالت استوانه ای فرض کنید می خواهیم معادله لاپلاس را برای درون استوانه ای با شعاع R که تابعی از Phi نیست حل کنیم.
با تشکر....

eehsan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من رشتم ict گرایش مدیریت گرایش دیگشم کاربرد که از همه اینا یزره میخونیم اینهمه گرایشم تا اونجایی که میدونم نداره
سلام منم ict می خونم در مقطع کار شناسی ict ده تا گرایش داره . فکر کنم اگه که مصوبه وزارت علوم رو ببینید برای همشون توضیح داده و اهدافشم گفته. لیست دروس و هرچی اطلاعات بخوای داره ;)

ngr_eghbali

عضو جدید
سلام
براي طراحي يك آنتن نرم افزار hfss لازمه..
كسي بلده با اين نرم افزار كار كنه؟؟؟:cry::(:cry:

gray

عضو جدید
کمک کوچولو!!!!!!!!

کمک کوچولو!!!!!!!!

من یه جزوه فارسی نرم افزار HFSS میخام.:gol:اگه کمک کنین ممنون میشم

mokhaberat-bargh

عضو جدید
سلام دوستان.
من ترم 6 مخابرات هستم.می خوام راجع به کنکور ارشد این رشته و اینکه بهتره بیشتر رو کدوم درس وقت بزارم کمکم کنید.ممنون
راستی راجع به بازار کار هم اگه می دونین بگن :smile:

mokhaberat-bargh

عضو جدید
سلام دوستان.
من دانشجوی مخابرات ترم 6 هستم.می خواستم اگه کسی راجع به آزمون ارشد این رشته اطلاعات داره بهم کمک کنه.
اینکه بیشتر رو چه درسهایی وقت بزارم بهتره(تعیین کننده تره).ممنون:smile:

eehsan

عضو جدید
سلام
من اطلاعاتی راجع به مخابرات فیبر نوری میخوام.:)
اگه بگی چجور اطلاعاتی می خوای من می تونم کمکت کنم مثلا راجع به نحوه انتقال فرستنده گیرنده مالتی پلکس اینی که تو میگی خیلی وسیعه
بعدم واسه پروژه می خوایش یا واسه اطلاعات خودت;)

همیشه بهار

عضو جدید
اگه بگی چجور اطلاعاتی می خوای من می تونم کمکت کنم مثلا راجع به نحوه انتقال فرستنده گیرنده مالتی پلکس اینی که تو میگی خیلی وسیعه
بعدم واسه پروژه می خوایش یا واسه اطلاعات خودت;)

راجبه نحوه انتقال فرستنده گیرنده,واسه اطلاعات خودم میخوام.

eehsan

عضو جدید
راجبه نحوه انتقال فرستنده گیرنده,واسه اطلاعات خودم میخوام.
من 1تاپیک زدم راجع به مخابرات نوری. توی اون بیشتر اطلاعات رو کم کم می زارم
چون بیشترش ترجمه خودمه ممکنه غلط باشه جاهایش واسه همین ممکنه بدرد پروژه نخوره

bababarghy

عضو جدید
سلام
در مورد ماهیت و کاربرد انواع موج(بر حسب پلاریزاسیون) یه توضیح کامل می خوام.....در حد یک مقاله...ممنون می شم.

petunia66

عضو جدید
كمك.من به فركانسهاي local تو مبحث مخابرات 1 براي صدا و تصوير تلويزيون و راديو نياز دارم باس عددشو بيابم.هرچي search زدم گيرم نيومد .كسي ميتونه كمك كنه؟؟؟:confused:

bababarghy

عضو جدید
سیستم های مخابراتی

سیستم های مخابراتی

سلام

یک مقاله در مورد سیستم های مخابراتی (TELECOMMINUCATION) میخواستم.
در صورت امکان IEEE باشه..........ممنون
:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.