تاپیک سوالات مخابراتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ngr_eghbali

عضو جدید
salam

toro khoda be dadam beresid
maghaley english ba manish age darir vasam send konid
mokhaberati bashe

mamnun misham​
سلام
من فکر می کنم یکی داشته باشم ولی مال امسال یا پارسال نیست، مال 3-4 سال پیش ، اگه کمکی میکنه بگین پیداش کنم
پروژه تحویلی زبان تخصصی خودم بوده

samira y

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]​
[FONT=&quot]میخواستم واسه طراحی یه شبکه سنسوری یه سری داده از چند تا سنسور بخونم و با یه ماژول فرستنده بفرستم..و یه پردازنده مرکزی با یه ماژول گیرنده این اطلاعات رو دریافت کنه. حداقل فاصله بین فرستنده و گیرنده ام باید حدود 500 متر باشه .[/FONT]​
[FONT=&quot]برای این کار از چه ماژول هایی میشه استفاده کرد؟ ماژولش تو بازار هست؟ [/FONT]​
[FONT=&quot]بنظرتون میشه رو طراحی ماژول ها از پایه کار کرد؟ آخه شنیدم ماژول هایی که تو بازار ایران هست درست کار نمیکنند و نمیشه روشون حساب کرد.[/FONT]​

درخواست مقاله راجب فرکانس های ماهواره ای

درخواست مقاله راجب فرکانس های ماهواره ای

مقاله راجب فرکانس ماهواره ای میخوام البته یه مقاله دیگه راجب مبدل فرکانس های ماهواره ای هم میخوام ممنون

luckylook8152

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من در مورد سیستمی میخوام طلاعات کسب کنم که در اون در یک منطقه یا شهر گیرندههای فرکانسی خاصی وجود دارند که با دریافت فرکانس خاصی که قبلا روی اون تنظیم شداند،بتونند یک رله رو فعال کنند و عمل سویچینگ را انجام بدند و از این طریق از راه دور و با داشتن گیرنده های مختلف در مناطق مختلف که هر کدوم روی فرکانس خاصی تنظیم شده اند،تقسیم بار رو به خوبی انجام بدند و مدیریت کنند.ایا کسی چیزی در ایمن مورد شنیده؟و میتوتنه اطلاعات بیشتری در این زمینه بهم بده؟
با تشکر

M.U.G.K

عضو جدید
سلام
كسي مي تونه در مورد طراحي ***** كه فقط يك فركانس خاصي رو عبور مي ده ،‌اطلاعاتي در اختيار من قرار بده.
خيلي ممنون

wall_E

عضو جدید
سلام ....من واقعا ب کمک احتیاج دارم برای پایان نامم....:) مرسی از این ک کمکم میکنید ....:smile:
*وقتی میگن ک مثلا برد ماژول RFM12 ، 200m هست ..یعنی این ک تا 200 متری خودش رو سنس میکنه ؟اگر اینطور هست تا چ بردی میتونه اطلاعاتی رو ک سنس کرده برای مثال ب میکرو بفرسته ؟؟
*برد ماژول های خانواده rf ب صورت شعاعی هست یا در یک جهت خاصی سنس میکنه ،یا اطلاعات رو منتقل میکنه ؟؟
با سپاس...:gol:

capitan fahime

عضو جدید
ماژول

ماژول

سلام دوستان یه سوال درمورد ماژول ها داشتم برای استفاده از ماژول های موجود در بازار امکان تغییر فرکانسشون هست؟ برای ارسال تصاویر ویدیویی تا فاصله 1کیلومتر با فرکانس 2400 مگاهرتز به بالا چه ماژولی پیشنهاد میکنید که قیمتش هم مناسب باشه؟ من خیلی توی بازار گشتم انواع خیلی قدرتمندش بود ولی باقیمت های بالا!یه مدل هم بود که برد بالایی تا چند کیلومترو داشت ولی فرکانسش خیلی کمتر از چیزی بود که من میخوام... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید***

mehdi 2010

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال درمورد ماژول ها داشتم برای استفاده از ماژول های موجود در بازار امکان تغییر فرکانسشون هست؟ برای ارسال تصاویر ویدیویی تا فاصله 1کیلومتر با فرکانس 2400 مگاهرتز به بالا چه ماژولی پیشنهاد میکنید که قیمتش هم مناسب باشه؟ من خیلی توی بازار گشتم انواع خیلی قدرتمندش بود ولی باقیمت های بالا!یه مدل هم بود که برد بالایی تا چند کیلومترو داشت ولی فرکانسش خیلی کمتر از چیزی بود که من میخوام... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید***
چطور يه سورس توليد امواج ماهواره واسه اخلال طراحي كنم.?

kianyict

عضو جدید
سلام
اگر امکانش هست در مورد رشته ict گرایش انتقال 2-سوئيچ 3- موج-4 مخابرات نوري 5- مخابرات سيار-6 ترافيك و سيگنالينگ 7- ديتا سيستم هاي تحت شبكه توضیحاتی رو بدید.
کلمه ی ict مخفف information communication tecknology است یا همون فناوری اطلاعات و ارتباطات. از نظر رشته ی دانشگاهی تلفیق گرایش it از گروه کامپیوتر و گرایش مخابرات از گروه برقه. فقط ناپیوسته ارائه میشه یعنی کاردانی و بعدش کنکور و بعدش کارشناسی ناپیوسته. در کارشناسی ارشد چنین گرایشی رو نداریم پس باید تغییر گرایش بدین ولی چون رشته ی تلفیقی هست نه مخابرات رو کامل بلدن و نه itرو یعنی باید زحمت بیشتری برای ادامه تحصیل بکشن.ولی چون مسائل روز در مورد شبکه های کامپیوتری و مسائل مخابراتی رو با هم می خونند دید به روز تری نسبت به دانشجویان مخابراتی و آی تی دارند.در کل گرایش خوبی نیست چون به نظر میاد هر کی که جای دیگه ای قبول نمیشه میاد این گرایش. در مورد گرایش های این گرایش!! باید بگم که هیچ فرقی با هم ندارند جز 6 واحد ناقابل که اون هم خیلی درسهای مهمی نیست.

آخرین ویرایش:

kianyict

عضو جدید
بازار کار مخابرات نوری در ایران چطوره؟ اگرموقعیت کاری پیش بیاد تجربه خوبیه یا میشه موقعیتهای بهتری در مخابرات برای ماهر شدن پیدا کرد؟
سلام
شاید بیشترین مبحثی که در مخابرات توی ایران کاربرد داره همین مخابرات نوریه ولی نه اینکه فقط به این موضوع پرداخته بشه بلکه مخابرات واقعا یه دنیای وسیع و تموم نشدنیه.ولی اگر به مباحث مخابرات نوری وطراحی مدارات نوری و مدارات الکترونیکی فرکانس بالا به خاطر نبود پردازشگرهای تمام نوری(البته تا الان) مسلط بشین می تونم بگم کار براتون فراوووووووووونه

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
تا جایی که من اطلاع دارم تو مخابرات داره کم کم تمام زیر ساخت ها نوری میشه (فیبر نوری)
دستگاههای دیجیتالی هم دیگه دارن از رده خارج میشن و تبدیل میشن به نوری یعنی تا حالا optical-digital بودن الان دارن all optical میکنن.
به نظر من خیلی گرایش خوبیه
فقط مطالعه زیاد میخواد مبحث نور پیچیده است

psps1368

عضو جدید
فرستنده گیرنده cc1101

فرستنده گیرنده cc1101

سلام
من برای پروژه کارشناسی با آی سی CC1101 کار میکنم و دو ماژول دارم که با یکیش فقط دیتا میخوام بفرستم و با یکی دیگه هم دیتا بگیرم میخواستم ببینم که اگر کسی رو در این زمینه میشناسید یا با این آی سی خودتون کار کردید یه برنامه ساده برای فرستادن یک بایت معمولی و دریافت اون برام بفرستید که مثلا با صفر یا یک کردن یک پایه ورودی میکرویی که آی سی با اون اینترفیس شده، آی سی به حالت فرستندگی یا گیرندگی بره و با ورودی دیگری هم یک دیتا فرستاده شده رو بگیره و بخونه و مثلا روی 8 تا LED نمایشش بده
ممنون میشم جوابم رو بدید
منتظرم...

sireagle

عضو جدید
سلام
میشه مقاله ای چیزی در زمینه تصحیح خطا به روش بلوکی (کالوشنی نباشه) بزارید.پیاده شازی نرم افزاری مورد نظرم هست

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی

psps1368

عضو جدید
سلام
من برای پروژه کارشناسی با آی سی CC1101 کار میکنم و دو ماژول دارم که با یکیش فقط دیتا میخوام بفرستم و با یکی دیگه هم دیتا بگیرم میخواستم ببینم که اگر کسی رو در این زمینه میشناسید یا با این آی سی خودتون کار کردید یه برنامه ساده برای فرستادن یک بایت معمولی و دریافت اون برام بفرستید که مثلا با صفر یا یک کردن یک پایه ورودی میکرویی که آی سی با اون اینترفیس شده، آی سی به حالت فرستندگی یا گیرندگی بره و با ورودی دیگری هم یک دیتا فرستاده شده رو بگیره و بخونه و مثلا روی 8 تا LED نمایشش بده
ممنون میشم جوابم رو بدید
منتظرم...
آقایون و خانومای مهندس لطفا پیگیر درخواست من هم باشید خواهشا اگر چیزی از نحوه کار با این آی سی میدونید کمکم کنید که بدجوری خوردم به بن بست! :confused:

سوما

عضو جدید
سلام
من نیاز سریع و شدید به جزوه آزمایشگاه مخابرات دیجیتال یا مخابرات 2 دارم توی اینترنت نتونستم چیزی پیدا کنم اونی که توی همین سایت هم هست مخابرات آنالوگه!
ممنون می شم کمکم کنید

rampage3

عضو جدید
درود به دوستان
من دو تا سوال از خدمتتون داشتم :
1- می دونم که یک کتاب نمی تونه به تنهایی بحث وسیعی مثل آنتن ها رو پوشش بده ولی بهترین و کامل ترین کتاب یا کتاب هایی که الان واسه آنتن ها هست چیه ؟
2- از دوستان کسی هست که هم رشتش مخابرات باشه هم کار شبکه انجام بده؟
ممنون می شم راهنمایی کنین;)

niki.unique

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من نمی دونم پیش زمینه شما در مورد آنتن چطوریه ! این موضوع خیلی گسترده هست و منابع زیادی چه از نظر مقاله و چه از نظر کتاب در این رابطه وجود داره اما
برای آشنایی ابتدایی با مبحث آنتن ها می تونید با کتاب استاتزمن با عنوان "Antenna Theory & Design " شروع کنین که ترجمه این کتاب توسط دکتر عریضی موجوده.

آخرین ویرایش:

p4yam

عضو جدید
سلام دوستان
می خواستم بدونم منظور از انتقال کانال مخابراتی همون تکنیک های مالتی پلکسینگ مثل دامنه،فرکانس یا.. هست؟
اگر نیست ممنون میشم یه راهنمایی کنید من رو

niki.unique

عضو جدید
سلام دوستان
می خواستم بدونم منظور از انتقال کانال مخابراتی همون تکنیک های مالتی پلکسینگ مثل دامنه،فرکانس یا.. هست؟
اگر نیست ممنون میشم یه راهنمایی کنید من رو
انتقال کانال؟؟:surprised:
یا منظورتون انتقال اطلاعات از طریق کانال های مخابراتیه؟
انتقال اطلاعات ازطریق یک کانال مخابراتی به روش های مختلفی از جمله اونهایی که اشاره کردید انجام میشه.

alireza_tc_eng

عضو جدید
درود به دوستان
من دو تا سوال از خدمتتون داشتم :
1- می دونم که یک کتاب نمی تونه به تنهایی بحث وسیعی مثل آنتن ها رو پوشش بده ولی بهترین و کامل ترین کتاب یا کتاب هایی که الان واسه آنتن ها هست چیه ؟
2- از دوستان کسی هست که هم رشتش مخابرات باشه هم کار شبکه انجام بده؟
ممنون می شم راهنمایی کنین;)
سلام دوست عزیز
کتاب آنتن برای تمام کاربردها ( از کراوس) ترجمه جناب دیانی و همچنین کتاب آنتن (بالانیس) هم کتابای خوبی هستن
موفق باشید

a...s

عضو جدید
سلام من خودم مخابرات میخونم عاااااااااااااااااااااااااااااااالیه شک نکن:smile:

a...s

عضو جدید
سلام مخابرات گرایش جامع و شاملیه. و اینکه میگن سخته درسته باید زیاد درس بخونی .مخابرات یه گرایشیه که در نهایت سایر گرایش ها باید بهش رجوع کنن و اطلاعاتی ازش به دست بیارن پس مخابرات خوندن خییییییییلی عالیه . البته به نظر من:smile:موفق باشی

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام مخابرات گرایش جامع و شاملیه. و اینکه میگن سخته درسته باید زیاد درس بخونی .مخابرات یه گرایشیه که در نهایت سایر گرایش ها باید بهش رجوع کنن و اطلاعاتی ازش به دست بیارن پس مخابرات خوندن خییییییییلی عالیه . البته به نظر من:smile:موفق باشی
حرف شما درست اما بجز " مخابرات یه گرایشیه که در نهایت سایر گرایش ها باید بهش رجوع کنن "

zohre_moosavi

عضو جدید
سلام
كسي هست كه در مورد راه اندازي كيوسك هاي تلفن و اينكه چه چيزايي لازم داره
و اقلام مورد نيازش بطور كلي منو راهنمايي كنه؟!!!

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر مخابراتی های گرامی
ببخشید باز من مزاحمتون میشم کلا ما تو مخابرات گیریم:D
کسی میدونه ایا میشه بدون برش کابل فیبر نوری اطلاعاتشو خوند یانه؟

behzad_648

عضو جدید
درود بر مخابراتی های گرامی
ببخشید باز من مزاحمتون میشم کلا ما تو مخابرات گیریم:D
کسی میدونه ایا میشه بدون برش کابل فیبر نوری اطلاعاتشو خوند یانه؟

با سلام
فعل الحال همچین چیزی امکان پذیر نیست. چون اطلاعات داخل فیبر نوری به صورت فوتون(نور) تبادل میشه و چون فیبر نوری دارای پوشش عایق نوره ، نمیشه بدون قطع کردن اون به اطلاعات ردوبدل شده دست رسی پیدا کرد!

مگر اینکه دستگاه یا روشی تو آینده ابداع بشه که بتونه رد شدن فتون رو از پشت یک جسم عایق نور ، سنس کنه که با توجه به سرعت پیشرفت علم ، عملی شدن این کار دور از انتظار نیست!

اگه مفید واقع بود، تشکر یادتون نره!

masoum_m

عضو جدید
سلام
من این ترم آز مدار مخابراتی دارم. استادم گفته باید یه آزمایش طراحی کنم، گیرنده AM , FM و از این جور چیزا... واسه پروژش. من خیلی آی سی های این جور مدارها رو نمی شناسم
از دوستان کسی هست که من رو راهنمایی کنه؟

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز به کمک فوری
از تمامی عزیزان درخواست کمک دارم
استاد سیگنالینگ ما از روی یک فایل powerpoint درس میده اما اون فایل رو به بچه ها نمیده
سر برگ تمام صفحات این نوشته شده:
مرکز آموزش مخابرات ایران نسخه پیش نویس مرداد 82 ثمینی TCI TRANING CENTER
لطفا کمک کنید
خیلی بهش احتیاج دارم

وضعیت
موضوع بسته شده است.