تاپیک سوالات مخابراتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

polkj

عضو جدید
سلام خسته نباشین
می خواستم ازتون کمک بگیرم
من در رابطه با EDMA که یکی از تقویت کننده های نوریه مطلب لازم دارم اما هر چه قدر که search میکنم بی نتیجه بوده
خواهش میکنم اگه واستون امکان داره کمکم کنین
ممنونم

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام خسته نباشین
من در رابطه با EDMA که یکی از تقویت کننده های نوریه مطلب لازم دارم اما هر چه قدر که search میکنم بی نتیجه بوده
ممنونم

منظورتون Enhanced Direct Memory Access هست؟اسم کامل شو بنوسین لطفا

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین
ممنونم
سلام
احتمالا منظورتون EDFA نیست ؟ Erbium-doped fiber amplifiers

آخرین ویرایش:

saied68

عضو جدید
سلام
اگر امکانش هست در مورد رشته ict گرایش انتقال 2-سوئيچ 3- موج-4 مخابرات نوري 5- مخابرات سيار-6 ترافيك و سيگنالينگ 7- ديتا سيستم هاي تحت شبكه توضیحاتی رو بدید.

راستش سه یا چهارتا رشته مثل: انتقال ،سیستم ،رمزو نوری
تقریبأ...تقریبأ از بقیه رشته های مخابرات سرتر هستن
اونم بخاطر بازار کار و درسهایی که میخونن و البته سختیشونه.
در این بین
این 4 تا رشته فوق العاده سخت و سنگین هستن...علی الخصوص میدان وسیستم
میدان بیشتر فهمیدنیه و با روابط و مدارات فضایی و تخیلی سروکار داری...البته مدارات میدان کلأ حسابشون از الکترونیک جداستآآآآآآآآ
ولی سیستم با روابط و مدارات الکترنیک مخابرات...مدارات الکترنیک مخابرات خیلی سخت و سنگینن
مخابرات رمز هم با ریاضیات کار میکنن ...اونم با ریاضیات فوق العاده سنگین

saeedhunter

عضو جدید
salam dostan agha man dar mored garmayesh makrowave ( microwave heating) manba va ketabo maghale tarjihan be zabane farsi mikhastam age btonin komakam konin mamnon misham

لطفا پست های خود را با دستور زبان فارسی ارسال کنید.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهران.ن

عضو جدید
سلام دوستان عزیز یک سوال خیلی وقته برام پیش اومده و خیلی منو درگیر خودش کرده .فکر کردم شاید شما جواب سوال منو بدونید.
راستش من در هنگام ساخت سلف برای محاسبه ی اندوکتانس از فرمول زیر استفاده می کنم ولی این فرمول زمانی صادقه که سطح مقطع سلف A از l طول سلف کمتر باشه.(یعنی طول سلف از سطح مقطع سلف بیشتر باشه.)
شما فرمول دیگه ای برای محاسبه اندوکتانس سلف L نمی شناسید؟

ممنون

پیوست ها

• httpwww.up.98ia.comimagesjnrpwky8vyjdmbbjruou.jpg.JPG
    httpwww.up.98ia.comimagesjnrpwky8vyjdmbbjruou.jpg.JPG
    12.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فرمول اصلی شبیه فرمول شماست و تنها چیزی که اضافه داره K که ضریب Nagaoka هستش .

در جدول صفحه 31 فایل ضمیمه ( نوشته Nagaoka در سال 1909 ) مقدار K بر اساس نسبت قطر به طول داده شده همانطور که میبینید برای مقادیر نزدیک به صفر مقدار K تقریبا برابر 1 است ضمن اینکه برای نسبت 10 مقدار K حدود 0.2 میشود.

پیوست ها

• Nagaoka1909.pdf
    1.7 مگایابت · بازدیدها: 0

مهران.ن

عضو جدید
سلام
فرمول اصلی شبیه فرمول شماست و تنها چیزی که اضافه داره K که ضریب Nagaoka هستش .

در جدول صفحه 31 فایل ضمیمه ( نوشته Nagaoka در سال 1909 ) مقدار K بر اساس نسبت قطر به طول داده شده همانطور که میبینید برای مقادیر نزدیک به صفر مقدار K تقریبا برابر 1 است ضمن اینکه برای نسبت 10 مقدار K حدود 0.2 میشود.

ممنون دوست عزیز کمک بزرگی کردی.خدا خیرت بده.

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام
من فرستنده - گیرنده OFDM رو طراحی کرئم و با رشته بیت 0و1 به صورت تصادفی کار میکنه . میخواستم یک کلیپ صوتی رو انقال بدم ولی مشکل دارم اگه کمک کنید ممنون میشم

مهران.ن

عضو جدید
سلام دوستان یک سوال دارم یکم مسخره است ولی ممنون می شم جواب بدید.
به نظر شما رنگ یک آنتن گیرنده یا حتی دیش ماهواره در گرفتن اطلاعات تاثیر داره یا نه؟مثلا یک آنتن سیاه یا سفید کدام یکی بهتر اطلاعات رو مخابره می کنه.
چون شما مخابراتی هستین فکر کردم شاید بدونید.
ممنون

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام دوستان یک سوال دارم یکم مسخره است ولی ممنون می شم جواب بدید.
به نظر شما رنگ یک آنتن گیرنده یا حتی دیش ماهواره در گرفتن اطلاعات تاثیر داره یا نه؟مثلا یک آنتن سیاه یا سفید کدام یکی بهتر اطلاعات رو مخابره می کنه.
چون شما مخابراتی هستین فکر کردم شاید بدونید.
ممنون
سلام عزیز
رنگ تاثیر چندانی نداره سایز و مواد بکار رفته توی آنتن و شکل فیزیکی آنتن مهم هست .

farnas

عضو جدید
سلام دوستان مخابراتی ...من چند تا سوال مخابرات دارم که اینا تسته ... کسی میتونه سریع بهم جواب بده مرسی مرسی

1.پهنای باند در یک موج NBPM برابر پهنای باند کدام روش مدولاسیون است؟
SSB DSB VSB WBFM

2.درجه حرارت نویز سیستمی برابر درجه حرارت محیط است رقم این نویز چند است؟
یک دو سه چهار

3.در یک فرستنده ی fm اگر دامنه پیام را زیاد کنیم کدامیک از پارامتر های موج fm خروجی تغییر میکند؟
پهنای باند
قدرت فرستنده
نسبت سیگنال به نویز در خروجی گیرنده
جوابهای 1 و3

farnas

عضو جدید
سلام دوستان مخابراتی ...من چند تا سوال مخابرات دارم که اینا تسته ... کسی میتونه سریع بهم جواب بده مرسی مرسی

1.پهنای باند در یک موج NBPM برابر پهنای باند کدام روش مدولاسیون است؟
SSB DSB VSB WBFM

2.درجه حرارت نویز سیستمی برابر درجه حرارت محیط است رقم این نویز چند است؟
یک دو سه چهار

3.در یک فرستنده ی fm اگر دامنه پیام را زیاد کنیم کدامیک از پارامتر های موج fm خروجی تغییر میکند؟
پهنای باند
قدرت فرستنده
نسبت سیگنال به نویز در خروجی گیرنده
جوابهای 1 و3

farnas

عضو جدید
احتمال خطای بیت در یک سیستم مدولاسیون دیجیتال به کدامیک از عوامل زیر وابسته نیست؟

قدرت فرستنده
نرخ بیت
نویز کانال
به همه وابسته است

farnas

عضو جدید
حافظه ی DRAM حافظه ای است که ...
1.با قطع برق اطلاعاتش از بین نمیرود
2.با قطع برق اطلاعاتش ممکن است از بین برود
3.با وجود برق نیز اطلاعاتش از بین میرود وباید دوباره بازنویسی شود
4.دسترسی به اطلاعات آن به صورت تصادفی نیست

farnas

عضو جدید
یک سیستم مینیمم فاز به این صورت تعریف میشود که سیستمی پایدار وعلی که معکوس آن نیز علی وپایدار میباشد برای چنین سیستمی کدام گزاره نادرست است
1.تمام قطب های تابع تبدیل سیستم در نیم صفحه ی باز سمت چپ صفحه ی s قرار دارد
2.تمام صفر های تابع تبدیل سیستم در نیم صفحه ی باز سمت چپ صفحه ی s قرار دارد
3.محدوده ی همگرانی ROC تابع تبدیل سیستم و معکوس آن محور jw را در بر گرفته و راست سو میباشد
4.خروجی سیستم به پاسخ پله نمیتواند در نقطه ی t=0 نا پیوسته باشد

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان مخابراتی
می خواستم ببینم دوستان مخابراتی جدول اسمیت چارت و مباحث امپدانس مچینگ را در چه درس هایی می خونن
با تشکر :gol:

ش67

عضو جدید
سلام
من یه مطلب در مورد گیرنده های سوپرهیتروداین و گیرنده های واکنشی میخوام . لطفا هر کی داره دریغ نکنه خیلی لازم دارم ممنون

dara.telecom

عضو جدید
سلام ممكنه يه اطلاعاتي در مورد زمينه فعاليت مخابرات ماهوارهري و درسهايي كه بايد خوب بلد باشيم بدين:warn:

dara.telecom

عضو جدید
اگه بخوام تو ارشد ميدان بخونم چه درسايي رو بايد خوب بلد باشيم كه تو ارشد گيج نزنيم

xcc

عضو جدید
درود
اگه در مورد آنتن مرکزی برای هتل ها یا بیمارستان ها یا اداره ها که برای هر شبکه از یه ریسیور استفاده میکنند،کسی مطلبی چیزی داره،ممنون میشم بذاره.

saeid1414

عضو جدید
سلام دوستان

یه سوال فنی: چرا با وجود اینکه قانون نایکوئیست برای کانال های بدون نویزه ولی نرخ ارسال بیت هاش کمتر از قانون شانون که برای کانال های نویزداره، هستش؟

zhashemi

عضو جدید
سلام
یه سوال پیش پا افتاده دارم که توهرمبحث مخابراتی گریبانگیرمه!
خواهشا یکی به من بگه استفاده ازیک کلاک واحد برای ارسال اطلاعات یعنی چی؟!!!:( یعنی چطورهمه اجزای یه شبکه برای ارسال همزمان ازکلاک استفاده میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟خواهشا یکی منو نجات بده:cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.