تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد

armineca7

عضو جدید
مگه میشه . تو سیگنال این حرکت یعنی شیفت راست مگه اطورنیست؟:eek:::::::ٍٍ خدااااااا::
دوست عزیز فرق میکنه گاهی تعریف تابع طوری هست که به سمت راست شیفت داده میشه ولی درخالت کلی شیفت به سمت چپ هست

Send from my sony using Taptalk

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام یه چیزی بچه ها (W- W0) شیفت بهراسته یا چپ.تو کتاب به سمت چپ داده ولی مگه نبایدبه سمت راست باشه؟
من اصولا اینجا با ترس و لرز جواب میدم چون وضع جالبی ندارم. ولی خوب ساده ترین چیزی که به ذهنم میرسه اینه که شاید امگا صفر منفی باشه اونوقت شیفت به چپ میشه. اگه مثبت باشه که شیفت به راسته قطعا. سلام.

armineca7

عضو جدید
نه امگا صفر مثبت هستش داخل کتاب دیدم نوشتهW-p بعد p تا شیفت داه ب چپ نمیدونم .فکر کنم تو حوزه فرکانس اینطوری باشه

من اصولا اینجا با ترس و لرز جواب میدم چون وضع جالبی ندارم. ولی خوب ساده ترین چیزی که به ذهنم میرسه اینه که شاید امگا صفر منفی باشه اونوقت شیفت به چپ میشه. اگه مثبت باشه که شیفت به راسته قطعا. سلام.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

نه امگا صفر مثبت هستش داخل کتاب دیدم نوشتهW-p بعد p تا شیفت داه ب چپ نمیدونم .فکر کنم تو حوزه فرکانس اینطوری باشه

داخل كدوم كتاب ديدي؟!ادرس بده بريم ببينيم

Sent from my iPhone using Tapatalk

llvll.asoud

کاربر ممتاز

اونيكي سوالتم معلوم نيس
روي سوالو از اونجاييكه ميخوني عكس بگير بفرست

malih9068

عضو جدید
Re: تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد

خوب کاری نداره چندتا عدد به تابع بده مشخص میشه به کدوم سمت شیفت پیدا میکنه

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 224611
اندازه تابع شیب رو چطور بدست میارن ؟

قدرمطلقه. بین بازه 0 تا یک ضابطه میشه به صورت دو تی(البته اگه مقدار در نقطه یک دو باشه ها! دیده نمیشه کامل). دو تی هم بین اون بازه مثبت هستش پس قدر مطلقش خودش میشه. میشه کلا انتگرال از صفر تا یک دو تی کلا بتوان دو که انتگرال ساده میشه میشه چهار سوم

sanup2006

عضو جدید
قدرمطلقه. بین بازه 0 تا یک ضابطه میشه به صورت دو تی(البته اگه مقدار در نقطه یک دو باشه ها! دیده نمیشه کامل). دو تی هم بین اون بازه مثبت هستش پس قدر مطلقش خودش میشه. میشه کلا انتگرال از صفر تا یک دو تی کلا بتوان دو که انتگرال ساده میشه میشه چهار سوم

نفهمیدم چی شد
مثلا
معلومه که اندازش 3 هست و شکلش رو هم که بکشی سقف تابع معادلش روی محور y ها مقدار 3 رو نشون میده.
ولی تابع شیب چجوری مقدارش میشه 2t ؟ فرمول این 2t چیه ؟

llvll.asoud

کاربر ممتاز

نفهمیدم چی شد
مثلا معلومه که اندازش 3 هست و شکلش رو هم که بکشی سقف تابع معادلش روی محور y ها مقدار 3 رو نشون میده.
ولی تابع شیب چجوری مقدارش میشه 2t ؟ فرمول این 2t چیه ؟

معادله خط رو براي بازه صفر تا يك بنويسيد چي ميشه؟! ميشه ايكس تي مساوي دوتي

llvll.asoud

کاربر ممتاز
آهان حالا شد.خوب از اول همین رو میگفتی دیگه مهندس
ممنون
مشکل من همین مسایل پایه ای هست متاسفانه :D

اون اندازه که میگید وقتیه که نقطه باشه اگه خط باشه منظور قد مطلقشه که کلا توی این شکل همه بالای محور هستن

keyhan386

عضو جدید
بچه ها لطف کنید اینو جواب بدید.
مشاهده پیوست 225099
سلام دوست عزیز
داخل سیگما توی توان e از 2 فاکتور بگیری میشه e^- 2(t-n/2 حالا اگر سیگما رو باز کنی ( به n چند مقدار بدی ) خواهی دید که در واقع سیگما میشه جمع سیگنال e^-2 باشیفت یافته هاش (به انداز 1/2 ) خب اول سیگنال e^- 2t را رسم کن و بعد چندتا شیفث یافته اش به راست مثلا به ازای 1 میشه : e^- 2(t-1/2 و به چپ مثلا به ازای 1- میشه : e^- 2(t+1/2 را رسم کن . خب سیگنال e^- 2t از منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت مقدار داره و با شیفت یافته هاش که جمع بشه بی نهایت میشه !!! خب دیگه الگوی تکراری براش نداریم که متناوب باشه .

llvll.asoud

کاربر ممتاز

سلام دوستان ممنون ميشن نظرتونو راجب اين تست بگيد
من خودم به دوتا گزينه ٢،٤ ميرسم!

تست ٨ منظورمه كه انتخاي صفحه بود گزينه هاشم صفحه بعد بود:دي

Kaka_s

عضو جدید
سلام دوستان ممنون ميشن نظرتونو راجب اين تست بگيد
من خودم به دوتا گزينه ٢،٤ ميرسم!

تست ٨ منظورمه كه انتخاي صفحه بود گزينه هاشم صفحه بعد بود:دي

گزینه 2 میشه دیگه مسعود جون. اینم جواب من.

20141101_170144.jpg

llvll.asoud

کاربر ممتاز

گزینه 2 میشه دیگه مسعود جون. اینم جواب من.

مشاهده پیوست 225152

خب ميخوام بدونم اونجايي كه تبديل فوريه گرفتي من به جاي امكا ميذارم منفي امگا ميشه ايكس بزرگ امگا مساوي مزدوج ايكس بزرگ منفي امگا اونموقع جاگذاري كنيم گزينه ٤ ميشه

Kaka_s

عضو جدید
خب ميخوام بدونم اونجايي كه تبديل فوريه گرفتي من به جاي امكا ميذارم منفي امگا ميشه ايكس بزرگ امگا مساوي مزدوج ايكس بزرگ منفي امگا اونموقع جاگذاري كنيم گزينه ٤ ميشه

ببین راه حلو با توضیح نوشتم.

20141101_173108.jpg

fjfj

عضو جدید

sanup2006

عضو جدید
سلام من از کتام آقای مومن زاده میخونم...ولی تو تست زدن مشکل دارم واقعا میترسم از این درس

از کتاب آقای تقدسی استفاده کنی سیگنال میشه نقطه قوتت.

دقیقا همینطوره.
سیگنال رو عالی توضیح داده. واقعا حیفه از کتاب آقای تقدسی استفاده نکنید.
من خودم اصلا سیگنال تو دانشگاه بهمون نگفتن ولی کتاب ایشون رو که خوندم فهمیدم سیگنال یعنی چی.فوق العادس.

keyhan386

عضو جدید
سلام داداش اون تستی که خوندی اشتباه گفنته که نیست دقیقا همون سوال رو کتاب پارسه کفته به ازای t0=1/2 برای پایه و زمان های 2t های صحیح متناوب هست اینم عکس

http://s6.uplod.ir/i/00453/q7l8wsjzldes.jpg
سلام دوست عزیز
بله حق با شماست ولی وقتی کران از منفی بی نهایت تا مثبت بینهایت باشه میشه متناوب ولی اگه کران از 0 تا بینهایت باشه میشه نا متناوب . من به کران دقت نکرده بودم . ممنونم از توجهتون;)

دقیقا همینطوره.
سیگنال رو عالی توضیح داده. واقعا حیفه از کتاب آقای تقدسی استفاده نکنید.
من خودم اصلا سیگنال تو دانشگاه بهمون نگفتن ولی کتاب ایشون رو که خوندم فهمیدم سیگنال یعنی چی.فوق العادس.
منم واقعا تو تست زدن سیگنال ضعیف هستم .این کتاب برای کدوم انتشارات هستش؟

برای انتشارات نصیر. به نظرم برای سیگنال خیلی راتون میندازه حتی تو تست زدن. بالاخره بلدید یه چیزایی دیگه میخاید مسلط بشید.[/Q
ممنونم .پس حتما کتابو تهیه میکنم.فقط ببخشید این لینک رو نگاه کنید همین کتاب هستش؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا