تاپیک جامع بحث و گفتگوی اعضای گروه تحقیق

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
گزارش

گزارش

ممنون
اتفاقا من میخواستم تست سوم (EQ-I) رو به یک داوطلب بسپارم
پس شمام زحمت اینو بکش البته یادتون باشه این تستا راحت گیر نمیاد.
باسلام
محمد جان منم در حال گشتن هستم
اما هنوز چيزي كه قابل استفاده باشه پيدا نكردم.
چيزهايي هم كه پيدا كردم اصولا چارچوب تست رو ترسيم مي كنه نه خود تست رو
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوستان ..
توجه خودتون رو بعد از این بحث، معطوف به MSCEIT کنید که تاپیکش توسط s22a2ch عزیز ایجاد شده.

اینجا کلیک کنید

ما به دنبال بحث کردن صرف نیستیم، سعی میکنیم هوش هیجانی خودمون رو ارتقا بدیم.
ازتون میخوام ضمن حضور مستمر و فعال در تاپیک نهایت همکاری رو با دوستمون که مسئول جمع آوری تست هست به عمل بیارید :smile:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قحط الرجال

قحط الرجال

همینطوره دوست خوبم. با نظر شما موافق هستم. یکبار انتخاب اشتباه انجام شده. اما اگر قرار باشه انتخاب مجدد صورت بگیره، باید انتخاب صحیحی باشه. در مورد آموزش پذیری هم من در پست اولم عرض کردم، می بایست شرایط موسسه در نظر گرفته بشه. آیا شرایط به گونه ای هست که بتونیم به یک مدیر آموزش بدیم یا نه؟ یا اصلا باید ببینیم سطح سازمان ما به گونه ای هست که امکان آموزش داشته باشیم یا نیاز به یک مدیر مجرب داریم. به عنوان مثال عرض می کنم، در شرکت نفت با توجه به پروژه های عظیم و میلیاردی و حساسی که وجود داره، نباید انتظار داشته باشیم که شخصی رو بیاریم و بهش آموزش بدیم. اما اگر یه شرکت ساده بازرگانی باشه، این امکان وجود داره. شاید با توجه به شرایط اقتصادی استفاده از چنین شخصی به صرفه تر هم باشه. چون مسلما حقوق کمتری پرداخت میشه.
باسلام
اتفاقا مثال خوبي زديد.
مگه ما توي سيستم نفتي كمبود مدير نداريم.
چند تا مدير داريم كه سن شون پايين تر از 60 باشه
اتفاقا اين آموزش اي كاش توي اين 30 سال توي نفت اتفاق مي افتاد كه توي پروژه هاي نفتي دچار قحط الرجال نشيم.
بااحترام

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
اتفاقا مثال خوبي زديد.
اتفاقا اين آموزش اي كاش توي اين 30 سال توي نفت اتفاق مي افتاد كه توي پروژه هاي نفتي دچار قحط الرجال نشيم.
بااحترام
سلام.
کاملا صحبت شما رو می پذیرم. نه فقط توی نفت بلکه تو تمام سازمان های ما مشکل مدیریتی وجود داره. این آموزش صد در صد نیاز هست برای تمام سازمان های ما. ولی خوب در حال حاضر تا زمانیکه کاملا آموزش ببینن شاید نیاز باشه که در کنار مدیران مجرب سابق فعالیت کنن و به نوعی زیرشاخه اونها باشن. البته منظورم مدیرانیه که واقعا مدیر باشن. نه اینکه به خاطر پارتی و ... مدیر شدن!

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینطوره دوست خوبم. با نظر شما موافق هستم. یکبار انتخاب اشتباه انجام شده. اما اگر قرار باشه انتخاب مجدد صورت بگیره، باید انتخاب صحیحی باشه. در مورد آموزش پذیری هم من در پست اولم عرض کردم، می بایست شرایط موسسه در نظر گرفته بشه. آیا شرایط به گونه ای هست که بتونیم به یک مدیر آموزش بدیم یا نه؟ یا اصلا باید ببینیم سطح سازمان ما به گونه ای هست که امکان آموزش داشته باشیم یا نیاز به یک مدیر مجرب داریم. به عنوان مثال عرض می کنم، در شرکت نفت با توجه به پروژه های عظیم و میلیاردی و حساسی که وجود داره، نباید انتظار داشته باشیم که شخصی رو بیاریم و بهش آموزش بدیم. اما اگر یه شرکت ساده بازرگانی باشه، این امکان وجود داره. شاید با توجه به شرایط اقتصادی استفاده از چنین شخصی به صرفه تر هم باشه. چون مسلما حقوق کمتری پرداخت میشه.
موافقم چرا مایه اشتباه رو دوباره تکرار کنیم
کسی که توانایی تصمیم گیری تو مقاطع حساس نداره و ما باید به جاش تصمیم بگیریم پرداخت هزینه ی مضاعفه
در ضمن این طور فردی باید در مقاطع پایین تر قرار بگیره تا تجربه پیدا کنه
در ضمن در جاهایی مثل شرکت نفت که در انحصار دولته
افراد برطبق شرایط و علایق شخصی مدیر ارشد انتخاب میشن
ومملکت اتوبوسیه هر کسی که میاد با خودش یه اتوبوس آدم جدید میاره
و دلیل ضعف مدیران خوب در نفت به همین دلیله

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
من باهات موافقم روحيه سيستمي فرهنگ مي خواد
ولي عقل هم مي خواد
شايد ما تربيت خانوادگي و شايد حرفه ايمون ضعيف باشه
ولي بايد عقل مون كار بكنه.
مثلا توي خانواده هميشه ازمون خواستن شاگرد اول بشيم ، يا از پسر عمو مون جلو تر باشيم ، چند بار مادر امون ازمون خواستم كه با كمك همديگه پيشرفت كنيم؟
سركار هم امتياز ماله كسي كه بتون تيز تر كارش رو انجام بده ، چاپلوسي بكنه ، پارتي داشته باشه و يا هزار تا ضد ارزش ديگه.
دكتر حسابي يه جمله خيلي جالب داره ، و اون اينه كه جهان سوم جهاني كه توي اون واسه آباد كردن خونه ت بايد مملكت ت رو نابود كني.
تا حالا چند بار واسه گرفتن يه تصميم به اين فكر كرديم كه از نظر ملي چقدر به نفع ماست؟
اينا خيلي سوال هايي اساسي هستن.
بازم ادامه ميدم.
بااحترام
:cry::cry:خیلی ناراحت کنندهاست که ما یه کشور جهان سومیم:confused:
ولی باید چه کار کنیم توی این کشور بتونیم کاری انجام بدیم
چون خیلی کارها میشه انجام داد

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
کاملا صحبت شما رو می پذیرم. نه فقط توی نفت بلکه تو تمام سازمان های ما مشکل مدیریتی وجود داره. این آموزش صد در صد نیاز هست برای تمام سازمان های ما. ولی خوب در حال حاضر تا زمانیکه کاملا آموزش ببینن شاید نیاز باشه که در کنار مدیران مجرب سابق فعالیت کنن و به نوعی زیرشاخه اونها باشن. البته منظورم مدیرانیه که واقعا مدیر باشن. نه اینکه به خاطر پارتی و ... مدیر شدن!
باسلام
مرسي كه داري بحث رو ادامه ميدي.
آموزش راهگشا نيست به تنهايي.
ما يه شبيه ساز مي خوايم عين هموني كه نرم افزارش اومده واسه خلبان ها
ما بايد به يه مدير جوون فشار تصميم گيري وارد كنيم با نظارت عاليه ، يه مدير مجرب
پس بايد بازيش داد.
به نظر شما چرا وزير ما نفتي نيست؟
خارج از مسائل سياسي
توي دوره هاي قبل هم نفتي نبود.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوال هاي اساسي

سوال هاي اساسي

:cry::cry:خیلی ناراحت کنندهاست که ما یه کشور جهان سومیم:confused:
ولی باید چه کار کنیم توی این کشور بتونیم کاری انجام بدیم
چون خیلی کارها میشه انجام داد
باسلام
گفتم كه عقل هم مي خواد
بايد راجع بهش خوب فكر كنيم ، و جوري عمل كنيم كه درسته و فقط خودمون هر كس
فقط شخص خودش ، نه سعي براي بهبود ديگري.
و سوال هاي اساسي از خودمون بپرسيم.
بااحترام

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
پس بايد بازيش داد.
خارج از مسائل سياسي
بااحترام
چون این طوری دید بازتری داره

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم که حرفهای ما تقریبا مثل همه. منتها مساله اینه که هر کسی داره حالت خاصی رو در نظر میگیره. همونطور که قبلا هم گفتم باید این مساله تو شرایط مختلف سازمان به طور جداگانه بررسی بشه. شاید شرایطی باشه که اصلا فرصت آموزش وجود نداشته باشه و نیاز فوری به مدیر قوی و مجرب باشه. به خاطر همین هر کدوم از گزینه ها در شرایط خاص خودش میتونه مفید باشه.
در مورد نفتی نبودن وزیرها هم باید گفت که عمدتا برمیگرده به شرایط کشور ما. متاسفانه افراد در جایگاه های بی ربطی مسئول میشن. عمدتا به خاطر روابط موجود. خارج از حوزه نفتی یه مورد واضح دیگه، ورزش ما هست. اول علی آبادی میاد میشه رئیس سازمان. بعد کفاشیان میشه رئیس فدراسیون فوتبال. عزیز محمدی میشه رئیس سازمان لیگ. افرادی مثل آجرلو و بقیه هم که کم نیستن. چند درصد از مدیران بخش فوتبال ما واقعا فوتبالی هستن. شاید اگر امکانش بود سرمربی رو هم از خودشون انتخاب می کردن. نمیشه با این قضیه برخورد سیاسی نداشته باشیم.

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
گفتم كه عقل هم مي خواد
بايد راجع بهش خوب فكر كنيم ، و جوري عمل كنيم كه درسته و فقط خودمون هر كس
فقط شخص خودش ، نه سعي براي بهبود ديگري.
و سوال هاي اساسي از خودمون بپرسيم.
بااحترام
کاملا قبول دارم
هر کسی توی ذهنش یک سری ارزش ها داره
که اهدافش رو براساس اون ارزش ها پایه ریزی میکنه
این ارزش ها معمولا از طف خانواده و جامعه شکل میگیره
به نظرم اولین قدم تغییر ارزش هاست

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کنم که حرفهای ما تقریبا مثل همه. منتها مساله اینه که هر کسی داره حالت خاصی رو در نظر میگیره. همونطور که قبلا هم گفتم باید این مساله تو شرایط مختلف سازمان به طور جداگانه بررسی بشه. شاید شرایطی باشه که اصلا فرصت آموزش وجود نداشته باشه و نیاز فوری به مدیر قوی و مجرب باشه. به خاطر همین هر کدوم از گزینه ها در شرایط خاص خودش میتونه مفید باشه.
در مورد نفتی نبودن وزیرها هم باید گفت که عمدتا برمیگرده به شرایط کشور ما. متاسفانه افراد در جایگاه های بی ربطی مسئول میشن. عمدتا به خاطر روابط موجود. خارج از حوزه نفتی یه مورد واضح دیگه، ورزش ما هست. اول علی آبادی میاد میشه رئیس سازمان. بعد کفاشیان میشه رئیس فدراسیون فوتبال. عزیز محمدی میشه رئیس سازمان لیگ. افرادی مثل آجرلو و بقیه هم که کم نیستن. چند درصد از مدیران بخش فوتبال ما واقعا فوتبالی هستن. شاید اگر امکانش بود سرمربی رو هم از خودشون انتخاب می کردن. نمیشه با این قضیه برخورد سیاسی نداشته باشیم.
متاسفانه در زمینه هایی که در انحصار دولته نمیشه کاری کرد
در واقع ما نمیخوایم موضوع رو به سیاست ربط بدیم
ولی چون بیشتر مسائل و شرایط به دولت برمیگرده
در واقع بخش خصوصی نقش کمرنگی داره

woodywood

عضو جدید
متاسفانه در زمینه هایی که در انحصار دولته نمیشه کاری کرد
در واقع ما نمیخوایم موضوع رو به سیاست ربط بدیم
ولی چون بیشتر مسائل و شرایط به دولت برمیگرده
در واقع بخش خصوصی نقش کمرنگی داره

ولی این موضوع تنها محدود به دولت نمیشه
حتی توی شرکت های خصوصی این موضوع هست
شرکت های خصوصی در صورتی که پدری برای فرزند خودش برپا کنه مدیریت جوان داره در غیر اینصورت شرکت های خصوصی هم وقتی یک آدم مسن تر در برابر یک جوون باشه فرد مسن رو انتخاب می کنن حتی اگه نسبت به جوون تجربش کمتر باشه
این رو با چشمای خودم دیدم:cry:
هیچ وقت هم دلیلشو نفهمیدم:(

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
اتفاقا مثال خوبي زديد.
بااحترام

سلام.

باسلام
پس بايد بازيش داد.
خارج از مسائل سياسي
بااحترام

بحث جالبیه
ببخشید که نمیتونم رو همه پستها نقل قول بزنم ولی خب این سه تا رو انتخاب کردم برای ادامه

من فکر میکنم بحثی که شما دارید میکنید برمیگرده به مقوله اعتماد!
یعنی ابتدا سیستم باید به جوانها اعتماد کنه، بهشون بها بده تا اونها رو در پوزیشن مدیریتی قر ار بده وگرنه اونها همیشه نفر دوم و سوم و ... باقی میمونن.

در مورد شبیه ساز که just in time مطرح کردن بازی بسیار آموزنده economic رو توصیه میکنم
شما در این بازی رییس یک کشور هستید و طی یک سری تصمیمات بسیار سخت مدیریتی باید نرم های اقتصادی خوبی از خودتون به جا بذارید

من همیشه فکر میکردم چی میشد این بازی یه مدل ایرانی داشت !!!

m.ali.m

عضو جدید
باسلام
منظور من از خلا مديريتي ، فاصله بين تغيير يك مدير و اوردن يه مدير جديده
شما يه مدير داريد بسيار منحصر به فرد ، كارآزموده ، به هر دليلي ميره.
دغدغه من اينه كه چه اتفاقي مي افته وقتي مديره ميره؟
چه شوكي به سيستم وارد ميشه؟
چه تاووني بايد اون بنگاه اقتصادي بابت اين موضوع بده؟
و در آخر چيكار كنيم هيچكدوم از اتفاقات بالا نيوفته؟
بااحترام

سلام.
با حرفاتون موافقم.
از سوال آخر شروع میکنم...
چکار کنیم هیچکدوم از اتفاقای بالا نیوفته؟
تنها کار اینه که مدیر کارمندشو باور داشته باشه.طوریکه بتونه از مسئولیتهای خودش کم کنه و به کارمندش اختیارات بیشتری بده.
بذارید از تجربه ام بگم:
من برای یه تحقیق دانشجویی رفتم به یکی از ادارات دولتی.برای تحقیقم از دانشگاهم نامه داشتم و اون اداره میبایست با من همکاری میکرد.
وقتی رفتم پیش مسئولی که باهاش کار داشتم،اون گفت: من اجازه ندارم باهاتون همکاری کنم!برو پیش مسئول بخش.اگه اجازه داد،من در خدمتم!
وقتی رفتم پیش مسئول بخش،اون آقا گفت:من اجازه ندارم باهاتون همکاری کنم!برو پیش رئیس سازمان.اگه اجازه داد،من در خدمتم...
توی اون اداره انقدر مدیر نسبت به کارمنداش سخت گیر بود که حتی اونها اختیاری برای همکاری با من رو هم نداشتن.بهتره بگم، میترسیدن باهام همکاری کنن!
جزئی ترین کارها باید بوسیله مدیر انجام و کنترل میشد.
حالا اگه مدیر اون اداره یه مدت بره مسافرت...یا به هر دلیلی از کارش استعفابده...یا برکنار بشه...اونوقت به قول شما چه بلایی سر اون سیستم میاد؟؟؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قصه كارتابل

قصه كارتابل

سلام.
با حرفاتون موافقم.
از سوال آخر شروع میکنم...
چکار کنیم هیچکدوم از اتفاقای بالا نیوفته؟
تنها کار اینه که مدیر کارمندشو باور داشته باشه.طوریکه بتونه از مسئولیتهای خودش کم کنه و به کارمندش اختیارات بیشتری بده.
بذارید از تجربه ام بگم:
من برای یه تحقیق دانشجویی رفتم به یکی از ادارات دولتی.برای تحقیقم از دانشگاهم نامه داشتم و اون اداره میبایست با من همکاری میکرد.
وقتی رفتم پیش مسئولی که باهاش کار داشتم،اون گفت: من اجازه ندارم باهاتون همکاری کنم!برو پیش مسئول بخش.اگه اجازه داد،من در خدمتم!
وقتی رفتم پیش مسئول بخش،اون آقا گفت:من اجازه ندارم باهاتون همکاری کنم!برو پیش رئیس سازمان.اگه اجازه داد،من در خدمتم...
توی اون اداره انقدر مدیر نسبت به کارمنداش سخت گیر بود که حتی اونها اختیاری برای همکاری با من رو هم نداشتن.بهتره بگم، میترسیدن باهام همکاری کنن!
جزئی ترین کارها باید بوسیله مدیر انجام و کنترل میشد.
حالا اگه مدیر اون اداره یه مدت بره مسافرت...یا به هر دلیلی از کارش استعفابده...یا برکنار بشه...اونوقت به قول شما چه بلایی سر اون سیستم میاد؟؟؟
باسلام
مثالتون خيلي خوب بود.
تا حالا كارتابل مديران رو ديدي؟
داره مي تركه.
نمي رسن همه رو بخونن.
ضريب اشتباهاتشون بالا ميره
و بعد كارمندها ميشينن ميگن مدير نمي فهمه
همش به دليل اون چيزيه كه شما گفتين.
تفويض اختيار
حالا فكر كنيد كه بخوان به جاي همكاري با شما يه تصميم چند ده هزار يورويي بگيرن.
نمي دونيد چه وضعي پيش مياد.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
غير ممكنه

غير ممكنه

بحث جالبیه
ببخشید که نمیتونم رو همه پستها نقل قول بزنم ولی خب این سه تا رو انتخاب کردم برای ادامه

من فکر میکنم بحثی که شما دارید میکنید برمیگرده به مقوله اعتماد!
یعنی ابتدا سیستم باید به جوانها اعتماد کنه، بهشون بها بده تا اونها رو در پوزیشن مدیریتی قر ار بده وگرنه اونها همیشه نفر دوم و سوم و ... باقی میمونن.

در مورد شبیه ساز که just in time مطرح کردن بازی بسیار آموزنده economic رو توصیه میکنم
شما در این بازی رییس یک کشور هستید و طی یک سری تصمیمات بسیار سخت مدیریتی باید نرم های اقتصادی خوبی از خودتون به جا بذارید

من همیشه فکر میکردم چی میشد این بازی یه مدل ایرانی داشت !!!

باسلام
امكان نداره يه مدل ايراني ش پديد بياد.
چون همون جور كه احتمالا تو بهتر از من مي دوني
اين ها يه مدل بندي چند وجهي كه تو با يه تصميم مي توني به داستان ها و ماجراهايي ديگه برسي.اينا همه قابل برنامه كردن هستن.
ولي توي مدل ايراني هيچ چيز قابل مدل بندي كردن نيست.
البته من اينجوري فكر مي كنم.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شايد ... بايد

شايد ... بايد

ولی این موضوع تنها محدود به دولت نمیشه
حتی توی شرکت های خصوصی این موضوع هست
شرکت های خصوصی در صورتی که پدری برای فرزند خودش برپا کنه مدیریت جوان داره در غیر اینصورت شرکت های خصوصی هم وقتی یک آدم مسن تر در برابر یک جوون باشه فرد مسن رو انتخاب می کنن حتی اگه نسبت به جوون تجربش کمتر باشه
این رو با چشمای خودم دیدم:cry:
هیچ وقت هم دلیلشو نفهمیدم:(
باسلام
يه مثال مي زنم براتون
يه با يه آدم 30 ساله رو مدير يه بخشي كردن توي صنعت نفت ، مدير قبلي حدود 60 سال ش بود. سن ها رو به اين دليل مي گم كه مهمه.
من اولين منتقد اين موضوع بودم.
شايد اون جوون مي تونست خلاقانه تر محيط رو اداره كنه ، ولي يه سري سمت ها حتما توش ريش سفيد مي خواد
به نظر من.
بااحترام

m.ali.m

عضو جدید

سلام.
در مورد این صحبتتون باهاتون موافق نیستم.
یه سوال ازتون میپرسم...
اگه ما یه پروژه عمرانی داشته باشیم به نظر شما باید برای مدیریت اون پروژه از یه مهندس عمران استفاده کرد یا نه؟

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
یه سوال ازتون میپرسم...
اگه ما یه پروژه عمرانی داشته باشیم به نظر شما باید برای مدیریت اون پروژه از یه مهندس عمران استفاده کرد یا نه؟

منم میتونم جواب بدم؟
به نظر من عمرانی باید باشه :w20:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لزومي نداره

لزومي نداره

سلام.
یه سوال ازتون میپرسم...

باسلام
مي تونه عمراني باشه ، و مي تونه هم نباشه .
لزومي نداره كه نسبت به يكدوم حساسيت داشته باشيم.
من فقط مي خواستم اين بحث با بحث وزير نفت قاطي نشه
چون خيلي مقايسه خوبي نيست.
بااحترام

m.ali.m

عضو جدید
منم میتونم جواب بدم؟
به نظر من عمرانی باید باشه :w20:

سلام.
یه مهندس عمران فقط میتونه در مورد کمیت و کیفیت کار نظر بده.اما هیچوقت نمیتونه یه پروژه رو مدیریت کنه. منکر ضرورت وجودش نمیشم.اما نه به عنوان مدیر پروژه.
مدیریتشو باید بدن به ما صنایعی ها که مدیریت خوندیم.:D
چند وقت پیش رفته بودم بازدید از یه پروژه بزرگ عمرانی.کارشون تازه استارت خورده بود.مدیر پروژه یه مهندس عمران بود.
ازش پرسیدم:خب، تو پروژتون از چه نرم افزار هایی استفاده میکنید؟ توقع داشتم لااقل اسم mspرو بگه.اما اسم هر نرم افزاری رو میگفت فقط برای نقشه کشی بود!
ازش پرسیدم ریسکای کارتونو شناسایی کردید؟ برای کنترلشون برنامه ریزی کردید؟
دیگه اینو نمیگم چی جواب داد!باعث دلسردیمون میشه:surprised:

m.ali.m

عضو جدید
باسلام
مي تونه عمراني باشه ، و مي تونه هم نباشه .
لزومي نداره كه نسبت به يكدوم حساسيت داشته باشيم.
من فقط مي خواستم اين بحث با بحث وزير نفت قاطي نشه
چون خيلي مقايسه خوبي نيست.
بااحترام

سلام.
شاید مقایسه خوبی نباشه. اما دونستن این مطلب باعث میشه با دید بازتری در مورد هر پست و منصبی، حتی وزیر نفت بحث بشه.
منم با احترام.:gol:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مدير پروژه؟

مدير پروژه؟

سلام.
یه مهندس عمران فقط میتونه در مورد کمیت و کیفیت کار نظر بده.اما هیچوقت نمیتونه یه پروژه رو مدیریت کنه. منکر ضرورت وجودش نمیشم.اما نه به عنوان مدیر پروژه.
چند وقت پیش رفته بودم بازدید از یه پروژه بزرگ عمرانی.کارشون تازه استارت خورده بود.مدیر پروژه یه مهندس عمران بود.
ازش پرسیدم:خب، تو پروژتون از چه نرم افزار هایی استفاده میکنید؟ توقع داشتم لااقل اسم mspرو بگه.اما اسم هر نرم افزاری رو میگفت فقط برای نقشه کشی بود!
باسلام
توي پروژه هاي نفتي كه من توشون بيشتر بودم مديران پروژه از مديريت پروژه بيشتر از اينا مي دونن
چون با خارجي ها رتق و فتق داشتن
من توي شركت هاي خارجي هم نديدم كه مدير پروژه مهندس صنايع باشه
اغلب مكانيك يا فرآيند مهندسي شيمي خوندن
اما
توي چارت سازماني شون برنامه ريزي و كنترل پروژه بالاترين سمت
و نزديك ترين سمت به مدير پروژه رو داره
و هدايت و راهبري پروژه نقش ش از همه پررنگ تره
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

ببينيد ..
اونا يه درسي دارن به اسم متره كه كارش مثل كنترل پرو‍ژه ماست

پس بهتره كار رو به يه كاردون بسپريم
تو همه زمينه ها

m.ali.m

عضو جدید
باسلام
توي پروژه هاي نفتي كه من توشون بيشتر بودم مديران پروژه از مديريت پروژه بيشتر از اينا مي دونن
چون با خارجي ها رتق و فتق داشتن
من توي شركت هاي خارجي هم نديدم كه مدير پروژه مهندس صنايع باشه
اغلب مكانيك يا فرآيند مهندسي شيمي خوندن
اما
توي چارت سازماني شون برنامه ريزي و كنترل پروژه بالاترين سمت
و نزديك ترين سمت به مدير پروژه رو داره
و هدايت و راهبري پروژه نقش ش از همه پررنگ تره
بااحترام

سلام.
بحث نفت خیلی فرق میکنه. مسلما اونا باید بیشتر از اینا بدونن.
تعجبی نداره اگه یه مهندس صنایع بشه مدیر پروژه. مدیریت پروژه یکی از زمینه هایی هست که خیلی از بچه های صنایع بهش علاقه دارن. بین هم کلاسی های منکه اینجوری بوده.
یکی از اساتیدم که مدرک pmp داشت هم، حرف pejman رو میزد اما با معنی کاملا متفاوت. یعنی اونم میگفت تو کشور ما افراد با توجه به کارایی و دانششون در پست ها قرار نمیگیرن. میگفت اگه من که یه متخصص مدیریت پروژه محسوب میشم یه پروژه فرضا عمرانی رو مدیریت کنم بهتر از پسش بر میام یا یه مهندس عمران؟ اما اینو هم هممون قبول داریم که مدیریت فنی پروژه رو باید یه متخصص(به قول جناب یوسفی یه آدم کاردان )انجام بده.

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
حالا ميشه به مثبت ش هم فك كرد
بااحترام

عکسهایی که میذارین واقعا زیبا هستند ..
عکس موجود تو این پست منو یاد یه عکس و یه خاطره انداخت ..

مثل همین عکس رو من و دوستام داریم منتها به جای دست پاهامون هست که روی توپ بسکت قرار گرفته و یه تفاوت که یکی از اون پاها الان بیمون نیست

هفته دیگه هم سالگردشه :w05:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عکسهایی که میذارین واقعا زیبا هستند ..
عکس موجود تو این پست منو یاد یه عکس و یه خاطره انداخت ..

مثل همین عکس رو من و دوستام داریم منتها به جای دست پاهامون هست که روی توپ بسکت قرار گرفته و یه تفاوت که یکی از اون پاها الان بیمون نیست

هفته دیگه هم سالگردشه :w05:
باسلام
خدا رحمت ش كنه
ولي با حاله كه يادش هست اونم بعد از يه سال
بااحترام

بالا