تاپیک جامع بحث و گفتگوی اعضای گروه تحقیق

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام دوست ..
از امروز 22 خرداد 88 و مصادف با روز انتخابات ریاست جمهوری فعالیت گروهی باشگاه مهندسان ایران شروع شد :gol:

این گروه (تحقیق، بحث و پژوهش) با هدف تغذیه موضوع برای دو گروه ترجمه و آموزش و همچنین یافتن موقعیت های بکر علمی در زمینه مهندسی صنایع و مدیریت و همچنین بحث و تبادل نظر سایر اعضا به وجود اومده ;)

اعضای اولیه این گروه به شرح زیر میباشند:

:gol:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند نکته خدمت دوستان عرض کنم ..
البته خودتون خوب میدونید ولی به نظر من چیزی که تو این جور فعالیتها خیلی مهمه حس صمیمیت و صداقت بین اعضاست :cowboy:

سعی کنید تو گروهتون این صمیمیت رو ایجاد کنید و حفظش کنید.
امروز این گروه اعضای محدودی داره و شاید به نظر کوچیک بیاد ولی ممکنه فردا اینطوری نباشه!
اعضای گروه باید فراموش نکنن که اعضای بیشتر به معنای کوچکتر شدن وظیفه شخصی شماست.

یادتون نره از اعضای جدید با آغوش باز پذیرا باشید و همه با هم کمکش کنید تا با فضا اخت شه و بتونه تو فضای صمیمی جمع خیلی زود خودشو پیدا کنه و همه بتونیم از تخصصهاش استفاده کنیم.

امروز مدیر این گروه تعیین نشده و من فعالیتها رو زیر نظر میگیرم ولی در اولین فرصت با پیدا شدن مدیری شایسته تحویلش خواهیم داد ;)

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
خب. از کجا شروع کنیم؟؟؟
در مورد چی صحبت کنیم؟؟؟:)

سلام و ارزوی موفقیت برای همه دوستان مهندسی صنایع

ممنون سیلور :smile:

خب برای شروع برید بگردین این مقاله رو پیدا کنید که بدیم گروه 2 ترجمه اش کنه

شطرنج 3 بعدی: افزایش بهره وری تیم از طریق هوش هیجانی
نوشته ی استیو بارس

این مقاله در مورد مهارتهای بین فردی مورد نیاز برای موفقیت کار تیمیه :w20:

کلمات کلیدی:
3D chess, Emotional Intelligence, Steve Barth

زود باشید کار و زندگی داریم :w39:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما دوستان یادتون باشه اولین قدم جدی ما در مورد استانداردها خواهد بود ..
یعنی باید بریم تا میتونیم منابع و فایل و ... پیدا کنیم

حالا اگه در این مورد نظری دارین بیان کنید ..

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقالاتی دیگر از Emotional Intelligence

مرسی مهزاد ولی اینا که اون نبود :huh:
اسم مقاله هست شطرنج سه بعدی. این کلمه کلیدی اصلیه.

3D Chess: Boosting Team Productivity Through Emotional Intelligence, Steve Barth, Harvard Management Update, 2001
Primal Leadership: Realizing The Power of Emotional Intelligence,
Daniel Goleman, Harvard Business School Press, March 2002​

آخرین ویرایش:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
كسي user &pass اين سايتو داره http://www.senecac.on.ca/library/resources/

خود مقاله هست ولي free نيست :(به نظر فقط قابله خريدنه!

توضيح مختصري در مورد كتابي در همين مورد
از سايت http://www.larcen.com/articles/misc/3D.html !

آخه کجای دنیا امر تحقیق و پژوهش رایگانه؟ :w39:
خب مگه credit نداری؟ بخر دیگه :D

...

در ضمن میتونید وبلاگ آقای بارس رو پیدا کنید و باهاشون مکاتبه کنید و ازشون بخواید براتون E-mail کنه. قرار نیست با یه سرچ گوگلی همه چیز حل بشه و همه مشکلات از پا در بیان عزیزان من :w20:

m.ali.m

عضو جدید
سلام.
من اومدم...
چرا انقدر اینجا سوت و کوره؟؟؟!!!
یوسفی جان بالاخره اون فایل پیدا شد که بدین برای ترجمه؟
بهتره ما هم یه بحثی رو شروع کنیم.مثلا میتونیم راجع به همین هوش هیجانی بیشتر کار کنیم.البته فکر نمیکنم که خیلی کاربردی باشه.این بحث بیشتر تو مارکتینگ مطرح میشه.به نظر من بحث و گفتگو راجع به مارکتینگ میتونه خیلی جالب باشه.چون شاخه ای هست که سرعت پیشرفتش فوق العاده است.و مطالب جالب و آموزنده زیادی میشه ازش یاد گرفت.نظرتون چیه؟ خواهشا یوسفی گل ،کمی هم به این گروه توجه کنن تا رونق بگیره!;)

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..
مارکتینگ فکر خوبیه.
چرا پس شروع نمیکنید؟

ببینید؛ هر فکری که به ذهنتون میرسه تو همین تالار یه تاپیک بزنید و به اعضای گروهتون یه پیام بدین تا کار شروع بشه.

اون مقاله بیشتر در مورد اهمیت کار گروهیه واسه این میخواستنم شروع کار باشه.
از هیچی نترسید. فقط حرکت کنید :gol:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ..
مارکتینگ فکر خوبیه.
چرا پس شروع نمیکنید؟

ببینید؛ هر فکری که به ذهنتون میرسه تو همین تالار یه تاپیک بزنید و به اعضای گروهتون یه پیام بدین تا کار شروع بشه.

اون مقاله بیشتر در مورد اهمیت کار گروهیه واسه این میخواستنم شروع کار باشه.
از هیچی نترسید. فقط حرکت کنید :gol:
باسلام
من چند تا نکته بگم:
1) من نمی دونم چطوری می خواین تحقیق کنید ، یعنی باید یه چیزی پیدا کنیم که احتمالا به زبان انگلیسی ، بعد بدیم گروه ترجمه ، ترجمه کنه ، بعدش ما چیکار می کنیم ، من نفهمیدم.
2) آقای یوسفی خیلی خوبه که خط دادین ، ولی بهتر نبود خودتون شروع کنید تیم رو تغذیه کنین که تیم شتاب اولیه رو بگیره واسه راه افتادن ، و شما بشید مسوول تو خط قرار دادن بچه ها
3) می شد حتی یه موضوعی رو اعلام کنید که خودتون اطلاع دارین
من توی هر زمینه ای که گفتید خارج از گروه کمک می کنم ، گفتن این سه تا نکته هم فقط به این دلیل بود که استارت اول خیلی مهمه
بااحترام

امیر Amir

عضو جدید
با سلام.

1)گروههای تحقیق در اینترنت!!!

2)سیستم انگیزش اینجا چی هست؟یعنی اون خانم/اقای مهندس بره بشینه تو خونه 2 ساعت یک متن تخصصی که عموما سنگین هستند رو ترجمه بکنه بعد وقت/پول/انرژی بزاره که اینجا بنویسه یا در منزل بنویسه در یک فایل Word و اینجا Upload بکنه؟اون هم برای هیچی؟اینجا کسی قدردان کار دیگری نیست.وگرنه بنده Nتا مقاله در مورد MRP به زبان انگلیسی دارم,خود اون مقاله Nدلار ارزش داره و ترجمه اونها صفحه ای 3000 تومان خرج بر میداره.
امیدوارم منظور من رو متوجه شده باشید...انگیزه دهنده اینجا چی هست؟؟؟

3)از انجام و شروع کارهایی که خیلی آرمانی و رویاپردازانه هست پرهیز کنیم.

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام.

1)گروههای تحقیق در اینترنت!!!

2)سیستم انگیزش اینجا چی هست؟یعنی اون خانم/اقای مهندس بره بشینه تو خونه 2 ساعت یک متن تخصصی که عموما سنگین هستند رو ترجمه بکنه بعد وقت/پول/انرژی بزاره که اینجا بنویسه یا در منزل بنویسه در یک فایل Word و اینجا Upload بکنه؟اون هم برای هیچی؟اینجا کسی قدردان کار دیگری نیست.وگرنه بنده Nتا مقاله در مورد MRP به زبان انگلیسی دارم,خود اون مقاله Nدلار ارزش داره و ترجمه اونها صفحه ای 3000 تومان خرج بر میداره.
امیدوارم منظور من رو متوجه شده باشید...انگیزه دهنده اینجا چی هست؟؟؟

3)از انجام و شروع کارهایی که خیلی آرمانی و رویاپردازانه هست پرهیز کنیم.
سلام!
جواب که میشه به این حرف های داد ایناست:
1.مطمئنا در اینترنت خیلی کار های علمی میشه انجام داد و یکی از دلایل پیدایش اون هم همینه.
2.سیستم انگیزشی که اینجا وجود داره علاقه ی هر فرد به انجام کار گروهی و همینطور یاد گرفتن قواعد انجام این کار هست.
اگر مشکل سطح علمی مقالات هست باید بگم که وقتی تعداد افراد زیاد باشه مقاله ریز میشه و اینجوری هم شما نیازی ندارین واسه یه پاراگراف 4 ساعت وقت بذارین!
از لحاظ مادی هم اصلا نیازی نیست که حتما مقاله این هفته دنیا رو ترجمه کنین که حالا بخواد پولتون هم خرج شه و در ضمن اگر ببینم بار علمیه تاپیک بالا بره خودم و یا به مشورت با مدیریت سایت این مقالات رو خریداری میکنم.
ضمن اینکه باید بگم مفهموم تاپیک رو هم متوجه نشدین!تاپیک،تاپیکه تحقیق هست نه ترجمه.
3.آرمان رو خود آدم میتونه تعیین کنه اگر برای شما آرمان تا اینقدر کوچک هست نمیشه واقعا بحثی کرد.

و در کل لطفا تاپیک رو به بیراهه نکشونید ،سعی کنید سازنده باشین نه ویرانگر هر تاپیکی.

باسلام
من چند تا نکته بگم:
1) من نمی دونم چطوری می خواین تحقیق کنید ، یعنی باید یه چیزی پیدا کنیم که احتمالا به زبان انگلیسی ، بعد بدیم گروه ترجمه ، ترجمه کنه ، بعدش ما چیکار می کنیم ، من نفهمیدم.
2) آقای یوسفی خیلی خوبه که خط دادین ، ولی بهتر نبود خودتون شروع کنید تیم رو تغذیه کنین که تیم شتاب اولیه رو بگیره واسه راه افتادن ، و شما بشید مسوول تو خط قرار دادن بچه ها
3) می شد حتی یه موضوعی رو اعلام کنید که خودتون اطلاع دارین
من توی هر زمینه ای که گفتید خارج از گروه کمک می کنم ، گفتن این سه تا نکته هم فقط به این دلیل بود که استارت اول خیلی مهمه
بااحترام

سلام جناب
خوشحالم که میبینم اخیرا تالار رو به قدومتون مزین میکنید.
در جواب صحبت هاتون :
1.این تاپیک هم میتونه عملکرد پشتیبانی برای دیگر تاپیک ها داشته باشه و هم نه.
لزوما این تاپیک برای ساپورت ترجمه ایجاد نشده .هدف از ایجادش بنا به نظرسنجی هست که من از بچه ها گرفتم و در اون خیلی از بچه ها خواهان این بودن که توی نت بگردن و خیلی از مطالب روز رو به اطلاع همه برسونن و اگر شد در اون مطالب به بحث بپردازن.
توی این تاپیک بچه ها میتون ایده های نو و جدید خوشون رو راجع به نرم افزر های موجود مطرح کنن و هم میتونن مطالب جدیدشون رو بگذارن و راجع بهش بحث کنن.

2.راستش راهبریه این تاپیک ها رو قرار بود بدیم به چند نفر ولی چون بنده نیاز به وقت زیادی برای کارهای خودم داشتم فعلا اون هارو جناب یوسفی سپردم و ایشونم انصافا تمام تلاششون رو تا امروز کردن.
باید این تاپیک ها به 3 نفر سپرده شه و در نهایت به یک نفر گزارش کار داده شه اما خوب...
به این دلیل که بچه ها امتحان داشتن و دارن یک مقدار اوایل کار شتاب کمه اما دادن یه موضوع مشخص میتونه باعث شتابگیریش شه.

3.خوب همین گام اول که شما برداشتین مایه ی مسرت همه هست.

mahtabi

مدیر بازنشسته
کارتون عالیه
خیلی بحث جالبی داره میشه
واسه همینم من همش رو به یه تاپیک منتقل کردم
بقیه این بحث رو اینجا ادامه بدین و برای بحث بعدی که قراره شروع شه اینجا مطلب بذارین.
موفق باشین

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
از اونجایی که تاپیک هوش هیجانی به جاهای خوبی داره میرسه تصمیم گرفتم این بحث رو تا نتیجه گیری کامل نبندم

نتیجه ای که از این بحث قراره عایدمون بشه افزایش هوش هیجانی اعضای گروه خواهد بود
بدین ترتیب بنا به پیگیری های شخص s22a2ch مسئولیت گردآوری تست MSCEIT به ایشون واگذار میشه

لطفا نهایت همکاری رو با ایشون انجام بدین :gol:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تست ديگر

تست ديگر

سلام دوستان
از اونجایی که تاپیک هوش هیجانی به جاهای خوبی داره میرسه تصمیم گرفتم این بحث رو تا نتیجه گیری کامل نبندم

نتیجه ای که از این بحث قراره عایدمون بشه افزایش هوش هیجانی اعضای گروه خواهد بود
بدین ترتیب بنا به پیگیری های شخص s22a2ch مسئولیت گردآوری تست MSCEIT به ایشون واگذار میشه

لطفا نهایت همکاری رو با ایشون انجام بدین :gol:
محمد جان
باسلام
ايده ت خيلي خوبه ، روش ت رو هم من به شخصه مي پسندم.
ولي بهتر نبود توي همون تاپيك هوش هيجاني يه عده رو مامور كني تا سراغ اين بحث برن؟
من پايه م كمك كنم.
يه تست هم من مي رم دنبالش.
به محض اينكه اين تست ده تايي كه راه انداختيم تموم شد ، يكي از اون تست ها آماده بشه.
اونو شروع كنيم.
انطوري بهتر نيست؟
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جان
باسلام
ايده ت خيلي خوبه ، روش ت رو هم من به شخصه مي پسندم.
ولي بهتر نبود توي همون تاپيك هوش هيجاني يه عده رو مامور كني تا سراغ اين بحث برن؟
من پايه م كمك كنم.
يه تست هم من مي رم دنبالش.
به محض اينكه اين تست ده تايي كه راه انداختيم تموم شد ، يكي از اون تست ها آماده بشه.
اونو شروع كنيم.
انطوري بهتر نيست؟
بااحترام

ممنون
اتفاقا من میخواستم تست سوم (EQ-I) رو به یک داوطلب بسپارم
پس شمام زحمت اینو بکش البته یادتون باشه این تستا راحت گیر نمیاد.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
يه پيشنهاد

يه پيشنهاد

ممنون
اتفاقا من میخواستم تست سوم (EQ-I) رو به یک داوطلب بسپارم
پس شمام زحمت اینو بکش البته یادتون باشه این تستا راحت گیر نمیاد.
باسلام
ممنون كه به من مسوليت دادين
سعي مي كنم پيدا كنم
ولي بهتر نبود توي تاپيك هوش هيجاني ، مثل يه جمله خبري اينو اعلام كني؟
فكر كنم بهتر باشه
طبق معمول اين فقط يه پيشنهاده
بااحترام

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
پیرو ماموریتی که بر گردنم بود درمورد تست های EQ-360 :
آقا من زمین و زمان رو گشتم حتی از استاد زبانم هم برا اون کمک گرفتم ولی اون چیزی که ما میخواستیم نبود
حالا اگه از این آقایون مهم ادرس ایمیلی چیزی دارین بدین من تا برم دنبالش.
تمام تلاش های ما شد یه چند تا سوال که براتون میذارم و دیگه مونده به جناب یوسفی که چیکارش میکنن.

پیوست ها

• هوش هيجاني خود را بيازماييد.doc
    26 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا