[تاپیک امور مدیریتی تالار مهندسی عمران]

noosh_l

عضو جدید
ممنون از نظرتون
خب اين سال پاييني ها هم تلاش كنن ديگه
ميتونن از سال بالايي ها هم راهنمايي بگيرن
جواب سوال كه تاييد شد
سوال ديگه مطرح ميشه
لااقل ياد ميگيرن خب
موفق باشيد

abfa

عضو جدید
سلام .
به نظر من که تالار داره یه جورایی سروسامون میگیره .
در مورد اینکه دارین مطالبو دسته بندی میکنین خیلی خوبه چون هم مطالب تکراری حذف میشن هم تعداد تاپیک ها کم میشه و یه جورایی مثلا میشن تاپیک مرجع ( که سپهر جان این کارو باسلیقه انجام دادن ). اما اگه بشه یه جوری بچه های تازه وارد قبل از ایجاد یه تاپیک یا گذاشتن مطلب از تکراری بودن یا نبودن مطلبش مطلع باشن خیلی خوب میشه .
اما در مورد گسترش تالار ، که قبلا سپهر این کارو انجام داده بود زیر تالار آب و راه رو جدا کرده بود ولی متاسفانه به نتیجه نرسید و زیر تالار راه حذف شد . حسن ایجاد زیر تالارها اینه که مطالب مربوط به هر بخش جدا میشه و کسی که دنبال مطلبی هست یا اینکه میخواد مطالبی رو وارد کنه خیلی راحت تر انجام میده . اما لازمه ی این کار ، همبستگی کلیه ی اعضای تالاره که بتونن حداقل توی 2 یا 3 زیر تالار فعالیت کنن تا زیر تالارها متروکه نشن . امیدوارم بچه های تالار یه کم بیشتر همت کنن تا تالار همینطور به روند خودش ادامه بده.
از تلاش و فعالیت های مدیر و همکارش آقا سپهر دوست داشتنی و آقا مصطفی عزیز تشکر میکنم .

abfa

عضو جدید
مرسی از پیشنهادت ، ولی یکم غیر منطقی میشه .. مثلاً من سوال مطرح کنم از زلزله ، دوستانی که ترم های پایین هستند نه چیزی سر در میارند ، نه میتونند جواب بدند .. از دستشون در میره ...
پیشنهاد من همچنان اینه ...
سوالات طرح بشه ...
پیشنهاد سوالات در دروس زیر :
1- استاتیک
2- مقاومت مصالح
3-مکانیک سیالات
4-هیدرولیک
5-هیدرولوژی مهندسی
6-مکانیک خاک
7-راهسازی
8-روسازی
9-فولاد 1
10-فولاد 2
11-بتن 1
12-بتن 2
13-تکنولوژی بتن
14-بارگذاری
15-زلزله

البته از اونجایی که من هیچ علاقه ای به شاخه آب و راه ندارم ، هیچ اظهار نظری نمیکنم :)

بله خیلی ممنون . شما بینهایت لطف دارین .
منم پیشنهاد شما رو قبول دارم اما اگه قرار باشه سوال ها هفتگی مطرح بشن به نظرم تعدادشون برای هر هفته زیاد باشه . اگه برای هر درس سوال طرح بشه حداقل طبق گفته شما 15 سوال داریم . ولی میشه هفته ها رو برای هر چند تا درس تقسیم کرد.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب چی بگم .. مرسی که شما شرکت کردید .. من نمیدونم ، یکمی از جو دانشگاه دور موندم ، فصل امتحاناته ؟ چه خبره که انقدر خلوته اینجا ؟؟؟

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
اینجوری عالیه
بنظر من میشه از سایتهای معتبر هم الگو برداری کرد .
چون من اولین باری که اومده بودم تو این سایت واقعا گیج شده بودم
یه چیز دیگه هم اینه که بچه های این سایت بیشتر مصرف کننده هستن تا تولید کننده ،یعنی شما بیا یه سوال فنی بپرس ببین چن تا جواب منطقی میگیری،نهایتش شما یا sma بتونه یه جواب معقول بده.چن تا کاربر با سواد هم که بودن بخاطر وضعیت اشفته سایت فراری شدن.
ولی در کل اقا کارت درسته

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لطف دارید شما . به هر حال منم امیدوارم پیشنهاداتون رو ببینم ... چون باشگاه و تالار بدون کاربر ، با همه بار علمیش ، مثل دانشمند بی علمی میمونه که بار علمیش پشت خرش بود :) نمیدونم حالا حکایت کدوم دانشمند بود ... نمیدونم جریانش رو میدونید یا خیر ... یک دانشمندی کلی کتاب داشته .. دزدها به قافلش میزنند و میگند تو خورجینت چی داری .. میگه همه زندگیمه ، علممه ... دزدها بهش میگند علمی که بار خر باشه ، نداشته باشی بهتر از اینه که داشته باشی .. اونجاست که میره همه کتابها رو میخونه تا علمش وارد ذهنش بشه ...
حالا این تالار هم من هر بار که میام میبینم 15-20 نفر پیگیر دارند توش میچرخند .. ولی هیچ اتفاقی نمیافته :( من بدم میاد مصرف کننده باشیم .. حتی یک سلام هم خودش کلی به آدم روحیه میده که تنها نیست ....

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
نظر های دیگه؟!
ممنونم واقعاً که دارین کمک می کنید!
نظرات گفته شه تا بررسی شه! :)

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام!
من این تاپیک رو کاملاً مطالعه کردم و کمی هم روی جملاتش عمیقانه فکر کردم!
اولاً اگه به عنوان 1کاربر عادی گفتی، باید بگم مصطفی جان، این بحث ها جاش توی تاپیکه دفتره مدیریته!
ثانیاً در 5خط ابتدایی شما، تناقضاتی هست، مبنی بر اینکه گفتی به عنوان 1 کاربر عادی تاپیک زدی، اما می بینم از مدیریت صحبت شده!
بعضی افکار خوبه، اما اجزایی کردنش سخت!
اینکه همه چی داره جمع و جور میشه، خیلی خوشحالم، اما در بعضی موارد مطمئن باش، تا زمانی که من مدیرم، مخالفت میشه! :)
اما بطور کلی، در مورد اینکه در این تاپیک شرکت کردین، ممنونم!
پس شما هم حزب خودت رو مشخص کن!
یا 1منتقد گروه مدیریتی باش، یا 1مدافع و سخنگو!
در مورد حرف های Abfa باید بگم، کاملاً حق با ایشون ه!
چند تا متخصص سازه داریم که به اون زیر تالار آب سر بزنه؟!
شاید همین 2 - 3 تا کاربر توی اون تالار فعالیت نمی کردن، اون تالا هم حذف میشد!
در مورد، حرف آقا فرشید، هم 1فکرایی دارم!
بذارید تالار نظم خودش رو تا بهمن یا اسفند ماه بگیره، برای سال جدید قصد ایجاد 1یا چند تا تیم دارم، که با نام باشگاه مهندسان ایران، شروع به تولید علم کنند، یعنی مقاله بدن!
کاردانی ها در حد خودشون، لیسانس ها در حد خودشون و ....
الآن می خوایم تالار سر و سامون بگیره، بعد درستش کنم!
من شخصاً اعلام می کنم فعلاً تا زمانی که این تالار 20کاربر فعال و درست و حسابی نداشته باشه، به ایجاد تاپیک های مرجع تاکید می کنم، نه تالار جدید!
راستی، مصطفی، اگر سخنگوی مدیریتی هستی، این تاپیک رو منتقل کن به تاپیک دفتر مدیریتی، اگه به عنوان منتقد میگی، از جانب مدیریتی و سیاست های مدیریتی چیزی نگو و بذار نقد و بررسی بشه، تا با توجه به نظرات و ایده های با تجربه تر ها، در امر مدیریت تالار به موفقیت بی نظیر برسیم! :)
ممنون که جدیداً ها دارید به گروه مدیریتی همگی کمک می کنید!

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام!
من این تاپیک رو کاملاً مطالعه کردم و کمی هم روی جملاتش عمیقانه فکر کردم!
اولاً اگه به عنوان 1کاربر عادی گفتی، باید بگم مصطفی جان، این بحث ها جاش توی تاپیکه دفتره مدیریته!
ثانیاً در 5خط ابتدایی شما، تناقضاتی هست، مبنی بر اینکه گفتی به عنوان 1 کاربر عادی تاپیک زدی، اما می بینم از مدیریت صحبت شده!
بعضی افکار خوبه، اما اجزایی کردنش سخت!
اینکه همه چی داره جمع و جور میشه، خیلی خوشحالم، اما در بعضی موارد مطمئن باش، تا زمانی که من مدیرم، مخالفت میشه! :)
اما بطور کلی، در مورد اینکه در این تاپیک شرکت کردین، ممنونم!
پس شما هم حزب خودت رو مشخص کن!
یا 1منتقد گروه مدیریتی باش، یا 1مدافع و سخنگو!
در مورد حرف های Abfa باید بگم، کاملاً حق با ایشون ه!
چند تا متخصص سازه داریم که به اون زیر تالار آب سر بزنه؟!
شاید همین 2 - 3 تا کاربر توی اون تالار فعالیت نمی کردن، اون تالا هم حذف میشد!
در مورد، حرف آقا فرشید، هم 1فکرایی دارم!
بذارید تالار نظم خودش رو تا بهمن یا اسفند ماه بگیره، برای سال جدید قصد ایجاد 1یا چند تا تیم دارم، که با نام باشگاه مهندسان ایران، شروع به تولید علم کنند، یعنی مقاله بدن!
کاردانی ها در حد خودشون، لیسانس ها در حد خودشون و ....
الآن می خوایم تالار سر و سامون بگیره، بعد درستش کنم!
من شخصاً اعلام می کنم فعلاً تا زمانی که این تالار 20کاربر فعال و درست و حسابی نداشته باشه، به ایجاد تاپیک های مرجع تاکید می کنم، نه تالار جدید!
راستی، مصطفی، اگر سخنگوی مدیریتی هستی، این تاپیک رو منتقل کن به تاپیک دفتر مدیریتی، اگه به عنوان منتقد میگی، از جانب مدیریتی و سیاست های مدیریتی چیزی نگو و بذار نقد و بررسی بشه، تا با توجه به نظرات و ایده های با تجربه تر ها، در امر مدیریت تالار به موفقیت بی نظیر برسیم! :)
ممنون که جدیداً ها دارید به گروه مدیریتی همگی کمک می کنید!

ما مخلص مدیرم هستیم در بست :)
من فقط یک مشکلی دارم .. اونم اینکه خواستم ببینم خود بچه ها برای تالارشون ارزشی قائل هستند یا خیر :) اصلاً دوست دارند چطوری باشه ؟! نمیخواستم توی پیشنهادات و انتقادات گم بشه این تقاضا .. من هم قبل از اینکه یک همکار مدیر باشم ، مدتها .. یعنی حدود 1.5 سال کاربر بودم ... :) هنوز هم قبل از اینکه مدیر باشم یک کاربرم ...

salman hatami

کاربر فعال
بله خیلی ممنون . شما بینهایت لطف دارین .
منم پیشنهاد شما رو قبول دارم اما اگه قرار باشه سوال ها هفتگی مطرح بشن به نظرم تعدادشون برای هر هفته زیاد باشه . اگه برای هر درس سوال طرح بشه حداقل طبق گفته شما 15 سوال داریم . ولی میشه هفته ها رو برای هر چند تا درس تقسیم کرد.

سلام

من هم با نظر abfa موافقم . يا طول مدت پاسخ دهي رو بيشتر کنيم . يا دسته بندي ها رو براي هفته هاي مختلف مرتب کنيم (همون پيشنهاد دوستمون abfa ) و يا دسته ها رو محدود تر کنيم . اينجوري لجام گسيختگي کمتر ميشه
ولي ...
به نظر من تمام حرف ها و نظرات تا عملي نشه خيلي نميشه روش بحث کرد . به نظر من مسابقه بايد راه بيفته تا در مورد مشکلات و ضعف هاش اظهار نظر کرد
به قول قديمي ها "املاي ننوشته غلط نداره"

حاتمي

noosh_l

عضو جدید
سلام
بالاخره براي نحوه برگزاري مسابقه چه تصميمي گرفتين
اول بهمن داره ميرسه ها
من بي صبرانه منتظرم
با تشكر
:gol:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
قوانین آماده بشه، خبر رسانی می کنیم!
1دور آزمایشی در اول بهمن برگزار میشه، بعد انعکاس رو میبینیم و از اول اسفند رسماً مسابقه برگزار میشه!
باید عارض شم خدمتتون که این مسابقه بدون هر گونه شرکت کننده هم برگزار میشه!
یعنی هر 10روز مسابقه برگزار میشه و سوال مطرح میشه، حتی اگه شرکت کننده هم نداشته باشه! :)

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
من فقط یک مشکلی دارم .. اونم اینکه خواستم ببینم خود بچه ها برای تالارشون ارزشی قائل هستند یا خیر :) اصلاً دوست دارند چطوری باشه ؟! نمیخواستم توی پیشنهادات و انتقادات گم بشه این تقاضا .. من هم قبل از اینکه یک همکار مدیر باشم ، مدتها .. یعنی حدود 1.5 سال کاربر بودم ... :) هنوز هم قبل از اینکه مدیر باشم یک کاربرم ...

خوب، حالا شد 1چیزی، پس الآن من میشم پاسخ گو!
اینجا چیزی گم نمیشه، شاید بره صفحه قبل، اما گم نمیشه!
بعد، همیشه از نظر من، 1قضیه باید در طی حداکثر 1ماه بسته شه! (حتی بزرگترین تصمیم ها) چون بعد از اون، قضیه به بیراهه کشیده میشه!
اینجا هم واسه اینه که تا تالار با این مدیریتش پا برجاست، انتقاد ها، نظرات، پیشنهاد ها نوشته شه!
و من باید پاسخ گو باشم! (در قسمت هایی که باید تصمیم گیری بشه)
اگر درخواست واسه انتقال و کاری از این قبیل باشه، یا من، یا مصطفی، می تونیم انجامش بدیم!
پس فکر نکنین این تالار مثل ادارات فقط واسه گرفتن ابلاغیه حقوقه!
همه چی که در مورد تالار باشه، می تونه در اینجا صحبت بشه!
اگر خیلی شلوغ شد، مباحث رو دسته بندی و اولویت بندی می کنیم!
اگه یادتون باشه تا هفته قبل اینجا اسمش بود (نظرات و پیشنهادات)!

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر منو بخوای(اخی کی نظر منو میخواد)
من میگم حالتون چطوره دلم واستون تنگیده بود:D

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
فعلاً امتیاز!!!
توی فکر این هستم که اگه روزی مسابقه وسیع و بزرگ شد، 1مبلغ کوچیک واسش بذاریم تا بشه خرید اینترنتی کرد!!!
فعلاً فقط امتیاز ه!

salman hatami

کاربر فعال

....
بعد، همیشه از نظر من، 1قضیه باید در طی حداکثر 1ماه بسته شه! (حتی بزرگترین تصمیم ها) چون بعد از اون، قضیه به بیراهه کشیده میشه!
....

سلام

این که یه قضیه باید طی یک ماه بسته بشه به نظرم خیلی هم نظر ایده آلی نیست ! (البته سپهر جان نمی دونم این رو در پاسخ چی گفته بودی) به هر حال بستن باب گفتگو ، نظر و بحث و یا محدود کردنش اصلاً کار معقول و جذابی نیست . یه مثال بزنم :
قراره یه مسابقه تو تالار بذاریم . باید یه سری قوانین و اسلوب ها براش تعریف بشه . مقدمات و مؤخراتش رو بررسی کرد و خیلی کارای دیگه . فرض کنید یک ماه فرصت برای این کارا بذاریم . حالا اگه یکی بعد از یک ماه یا دو ماه یا ... اومد یه نظری داد باید نظرش بررسی نشه یا چون تو موعد مقرر نیست بهش عمل نشه ؟ بهکذا "معرفی کاربران فعال تالار" یا کلاً هر بحث و ایده ای .

.....
اینجا هم واسه اینه که تا تالار با این مدیریتش پا برجاست، انتقاد ها، نظرات، پیشنهاد ها نوشته شه!
.....

این نوشته ربطی به نوشته بالا که نوشتم نداره (عجب چیزی نوشتم !!!!)
بحثم جدیه ها !!!
به کسایی که از پست اول تاپیک "عجیب ترین اشتباه مهندسی کشور در رشت" صمیمانه ! تشکر کردند به شدت اعتراض دارم .
این قضیه شدید و غلیظ ترش شامل مدیران تالار عمران میشه.
فعلاً تا همین جا باشه بقیه اش بعداً .

حاتمی

آخرین ویرایش:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام

این که یه قضیه باید طی یک هفته بسته بشه به نظرم خیلی هم نظر ایده آلی نیست ! (البته سپهر جان نمی دونم این رو در پاسخ چی گفته بودی) به هر حال بستن باب گفتگو ، نظر و بحث و یا محدود کردنش اصلاً کار معقول و جذابی نیست . یه مثال بزنم :
قراره یه مسابقه تو تالار بذاریم . باید یه سری قوانین و اسلوب ها براش تعریف بشه . مقدمات و مؤخراتش رو بررسی کرد و خیلی کارای دیگه . فرض کنید یک ماه فرصت برای این کارا بذاریم . حالا اگه یکی بعد از یک ماه یا دو ماه یا ... اومد یه نظری داد باید نظرش بررسی نشه یا چون تو موعد مقرر نیست بهش عمل نشه ؟ بهکذا "معرفی کاربران فعال تالار" یا کلاً هر بحث و ایده ای .

حاتمی
سلام، نه نه، اشتباه برداشت کردین!!!
منظورم اینه که آدم ماه فشرده فکر کنه و تمام کنه، نه اینکه مثلاً 1روز بحث کنه، 2روز بیکار باشه و دوباره بیاد بگه چه خبر و .....
و اینکه تمام پیشنهادات مورد بررسی قرار می گیرند!!!
حتی اگر مسابقه شروع هم بشه، باز هم کسی بیاد نظر جالبی بده آروم آروم بطوری که 1تغییر ناگهانی نشه، وارد عمل میشه!
منظور من از مثال 1ماه ه این بود که 1کاری رو با جدیت دنبال کنیم نه اینکه بهش به دید تفریح نگته کنیم. :)

این نوشته ربطی به نوشته بالا که نوشتم نداره (عجب چیزی نوشتم !!!!)
بحثم جدیه ها !!!
به کسایی که از پست اول تاپیک "عجیب ترین اشتباه مهندسی کشور در رشت" صمیمانه ! تشکر کردند به شدت اعتراض دارم .
این قضیه شدید و غلیظ ترش شامل مدیران تالار عمران میشه.
فعلاً تا همین جا باشه بقیه اش بعداً .
متوجه منظورتون نشدم!

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قوانین آماده بشه، خبر رسانی می کنیم!
1دور آزمایشی در اول بهمن برگزار میشه، بعد انعکاس رو میبینیم و از اول اسفند رسماً مسابقه برگزار میشه!
باید عارض شم خدمتتون که این مسابقه بدون هر گونه شرکت کننده هم برگزار میشه!
یعنی هر 10روز مسابقه برگزار میشه و سوال مطرح میشه، حتی اگه شرکت کننده هم نداشته باشه! :)

به هر حال امیدوار بودیم معنی نظم رو از مرد اول تالار عمران ببینیم که نشد
واین همون چیزیه که قبلا بحثش شد
بی نظمی و پراکنده شدن کاربران با سواد وفعال

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
نظم که سوالات آماده نشده و هنوز هم موافقت مدیران ارشد برای امتیازات بهم ابلاغ نشده!
اگر برای امتیاز همکاری نشه، مجبوریم میزان امتیاز رو کم کنیم!
برای مهندسان واقعی و کامل هم 1برنامه خیلی خوب دارم که در حال مکاتباتش هستم! :)

noosh_l

عضو جدید
سلام بر دوستان
من منتظر مسابقه هستم ها
چه خبر
پس چي شد
كي آماده ميشه
جسارتا كمكي از دست من بر مياد:surprised:؟

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجوری که اینا دارن بررسی میکنن فکر کنم سوالشون از اونا باشه که سازمان جهانی عمردان(سجع):Dداره روش فکر میکنه:D

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
همین قدر که درست انتقاد می کنید، خودش کلی کمکه!!
ایشالا تا فردا پس فردا شروع میشه! :)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط یه پیشنهاد
خیلی ز ما دانشجو میباشیم
کمی از ما مهندس کار کشته نوع سوال برای هر دو گروه یکسانه؟؟؟
این سوالی بود مفهومی که درونش یه پیشنهاد نهفته میباشد:D

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
آخرین نظرات و پیشنهادات قبل از دور آزمایشی مسابقه؟!!!!!
اگر زنده بمونیم، تا روز 2شنبه مسابقه برگزار میشه!
این تاپیک هم ت شروع دور اول رسمی مسابقه باز خواهد موند تا تمام معایب و محاسن بررسی بشه، بعد تاپیک پاک میشه و بقیه نظرات رو باید در دفتر مدیت تالار مطرح کنید. :)
کاغذ و قلم و ماشین حساب ها رو آماده کنید.