تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار Fluent

shahrameng

کاربر فعال
سلام به همه ي مهندسين عزيز

اقا من در تلاشم كه اين نرم افزار را ياد بگيرم

ولي از چندتايي شنيدم كه قبلش بايد يه چيزايي از ديناميك سيالات محاسباتي بلد بود

يعني اگه اينو ندوني نميشه اين نرم افزار را ياد گرفت

و اگه نه ايا كسي منبع خوبي براي يادگيريش ميدونه نه

ممنون

دوست من شما علاوه برcfd باید مبانی انتقال حرارت (هر سه نوعش بسته به نوع مساله) و مکانیک سیالات (اواع شرایط نیوتنی و غیر نیوتنی و لمینار و اشفته و گذرا و استدی و تراکم پذیری و ...)و بسته به نوع مساله انجماد و جوشش و اختلاط و .... که کاربردهای زیاد نرم افزاره رو آشنا باشی که استفاده کنی که البته نمیخوام مساله رو پیچیده کنم
cfd رو به این دلیل باید بلد باشی که که در انتخاب نوع مش بندی و تعداد مش انتخاب درست انجام بدی و نوع محاسبات رو انتخاب کنی و جزئیات محاسبات رو تنظیم کنی که اونم زیاد پیچیده نیست
پس با مطاله یه جزوه cfd کارت راه میفته
موفق باشی

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان

قسمت مربوط به حالت Unsteady در نرم افزار فلوئنت رو بهم میگین؟ممنون میشم.

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان

قسمت مربوط به حالت Unsteady در نرم افزار فلوئنت رو بهم میگین؟ممنون میشم.

سلام
در جزوه ای که در پست 529 گذاشتم راجع به حل گذرا یه چیزایی گذاشتم ولی بهترین حالت استفاده از هلپ خود نرم افزاره
موفق باشید

Asghar_

عضو جدید
سلام
در جزوه ای که در پست 529 گذاشتم راجع به حل گذرا یه چیزایی گذاشتم ولی بهترین حالت استفاده از هلپ خود نرم افزاره
موفق باشید

سلام دوست عزیز

من چند تا سوال داشتم:

1.دلیل ایجاد انیمیشن(تنظیماتی که بعد از solver نوشتین رو میگم)برای حالت گذرا چیه؟وقتی ما در solver گزینه Unsteady را بزنیم دیگه چرا بریم انیمیشن ایجاد کنیم؟(چون به نظر اختلالی در فرایند حل و همگرایی ایجاد نمیشود)یعنی زدن گزینه Unsteady دیگر کافی نیست؟ممنون میشم توضیح بدین.

2.فرق بین Sliding mesh و Dynamic mesh در چی هست؟

ممنون میشم خوب توضیح بدین من مبتدی هستم.

sadegh1068

عضو جدید
سلام دوست عزیز

من چند تا سوال داشتم:

1.دلیل ایجاد انیمیشن(تنظیماتی که بعد از solver نوشتین رو میگم)برای حالت گذرا چیه؟وقتی ما در solver گزینه Unsteady را بزنیم دیگه چرا بریم انیمیشن ایجاد کنیم؟(چون به نظر اختلالی در فرایند حل و همگرایی ایجاد نمیشود)یعنی زدن گزینه Unsteady دیگر کافی نیست؟ممنون میشم توضیح بدین.

2.فرق بین Sliding mesh و Dynamic mesh در چی هست؟

ممنون میشم خوب توضیح بدین من مبتدی هستم.

سلام دوست من.
در مورد سوال اولتون باید بگم که الزامی بر این نیست که شما حتما در حالت unsteady انیمیشن بسازید. ولی در نظر داشته باشید که وقتی حلگر رو unsteady انتخاب میکنید یعنی اینکه مسئله شما وابسته به زمانه. و در انتهای حل شما متونید کانتور ها رو در یک زمان ( که همون آخرین زمان هم هست) ببینید. پس برای اینکه بتونید کانتور هارو در تمام زمان ها داشته باشید و بتونید پشت سر هم نمایششون بدین از ساختن انیمیشن باید استفاده کنید.

در مورد سوال دومتون هم باد عرض کنم که اصولا به مسائلی که شبکه بندی توی اونها در حال تغییر هست Dynamic mesh گفته میشه که خودش به زیر مجموعه های زیادی قابل تقسیم هست که یکی از اونها Sliding mesh هست که فکر میکنم در این نوع مسئله مش ها روی هم سر میخورن و میلغزن.

Asghar_

عضو جدید
سلام دوست من.
در مورد سوال اولتون باید بگم که الزامی بر این نیست که شما حتما در حالت unsteady انیمیشن بسازید. ولی در نظر داشته باشید که وقتی حلگر رو unsteady انتخاب میکنید یعنی اینکه مسئله شما وابسته به زمانه. و در انتهای حل شما متونید کانتور ها رو در یک زمان ( که همون آخرین زمان هم هست) ببینید. پس برای اینکه بتونید کانتور هارو در تمام زمان ها داشته باشید و بتونید پشت سر هم نمایششون بدین از ساختن انیمیشن باید استفاده کنید.

در مورد سوال دومتون هم باد عرض کنم که اصولا به مسائلی که شبکه بندی توی اونها در حال تغییر هست Dynamic mesh گفته میشه که خودش به زیر مجموعه های زیادی قابل تقسیم هست که یکی از اونها Sliding mesh هست که فکر میکنم در این نوع مسئله مش ها روی هم سر میخورن و میلغزن.

سلام دوست عزیز

واقعا ممنون از اطلاعاتتون

در مورد دینامیک مش کمی توضیح میدین که در چه مواقعی لازم هست مدل رو دینامیک مش بزنیم؟و همین طور اسلایدینگ؟

ممنون باتشکر

Asghar_

عضو جدید
راستی اگه منابعی در مورد اسسلایدینگ مش دارین دریغ نکنین.خیلی لازم دارم

Asghar_

عضو جدید
دوستان عزیز میخوام بدونم که یه مدلی که با دینامیک مش زده شده رو میشه در داخل فلوئنت به صورتی اجرا کرد که حرکات مثلا یه پیستون رو در داخلش دید؟

8618993

عضو جدید
سلام به دوستان فلوئنتی کار
میشه تو این نرم افزار یک مدل انجمادی رو با شرایط فشاری حل کرد؟؟؟؟ یعنی انجماد یک فلز یا آلیاژ رو تحت یک فشار وارده بر مذاب فلز حل کرد؟؟؟؟

Asghar_

عضو جدید
سلام
موفق باشید

سلام دوست عزیز و سلام بر دوستان دیگر

من الان روی ضبط کردن فایل به صورت فایل ویدئو مشکل دارم.

یه بار دیگه نحوه درست کردن فایل ویدئو از همگرایی رو توضیحح میدین؟

من کارایی که تو ورد بود رو انجام دادم ولی باز نتونستم.یعنی فایل ویدئو ایجاد میشه ولی چیزی نشون نمیده،ممنون میشم توضیح بدین.

یه سوال بستگی به بازه زمانی هم داره که چیزی تو فایل ویدئو نشون بده یا نه؟شاید بازه زمانی من خیلی کم بود و چیزی نشون نداد!!

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوست عزیز و سلام بر دوستان دیگر

من الان روی ضبط کردن فایل به صورت فایل ویدئو مشکل دارم.

یه بار دیگه نحوه درست کردن فایل ویدئو از همگرایی رو توضیحح میدین؟

من کارایی که تو ورد بود رو انجام دادم ولی باز نتونستم.یعنی فایل ویدئو ایجاد میشه ولی چیزی نشون نمیده،ممنون میشم توضیح بدین.

یه سوال بستگی به بازه زمانی هم داره که چیزی تو فایل ویدئو نشون بده یا نه؟شاید بازه زمانی من خیلی کم بود و چیزی نشون نداد!!

بهترین حالت استفاده از هلپ خود نرم افزاره
فراموش نشه معیار بازه زمانی پایداری مساله است
موفق باشید

Asghar_

عضو جدید
موفق باشید

باشه چشم

فقط یه سوال فنی از دوستان:

میخوام بدونم این دینامیک مش و اسلایدینگ مش رو در گمبیت انجام میدن یا در فلوئنت؟من با گمبیت کار کردم جایی برای دینامیک مش ندیدم.

ممنون میشم توضیح بدین دوستان.

Asghar_

عضو جدید
موفق باشید

راستی منظورتون ازین جمله آخری نفهمیدم.بیشتر توضیح میدین؟منظور از پایداری در این جمله چیه؟

sadegh1068

عضو جدید
سلام دوست عزیز

واقعا ممنون از اطلاعاتتون

در مورد دینامیک مش کمی توضیح میدین که در چه مواقعی لازم هست مدل رو دینامیک مش بزنیم؟و همین طور اسلایدینگ؟

ممنون باتشکر

دوستان عزیز میخوام بدونم که یه مدلی که با دینامیک مش زده شده رو میشه در داخل فلوئنت به صورتی اجرا کرد که حرکات مثلا یه پیستون رو در داخلش دید؟

باشه چشم

فقط یه سوال فنی از دوستان:

میخوام بدونم این دینامیک مش و اسلایدینگ مش رو در گمبیت انجام میدن یا در فلوئنت؟من با گمبیت کار کردم جایی برای دینامیک مش ندیدم.

ممنون میشم توضیح بدین دوستان.

سلام مجدد دوست عزیز.
اول اینکه دینامیک مش در فلوئنت انجام میشه.
از این مسیر Define>>Dynamic mesh>>>parameter & Zones
دوم اینکه مدل کردن حرکت پیستونی از ساده ترین مدل های دینامیک مش هست و جزء آموزش های خود نرم افزار هم هست
برای مبحث sliding mesh هم میتونید به این لینک سربزنید
http://aerojet.engr.ucdavis.edu/fluenthelp/html/ug/node441.htm

نکته آخر هم اینکه سوالهاتون رو هی تکرار نکنید و همه رو هم توی یه پست ارسال کنید تا یه خورده مبحث منظم تر باشه
موفق باشید

arash.t

عضو جدید
سلام به همه مهندسین گرامی، کسی میدونه تو طراحی به وسیله فلوئنت برای یه جریان دوفازی(ذرات جامد معلق در یک سیال)، کجا باید درصد مولیmole fraction رو وارد کنیم؟؟

Asghar_

عضو جدید
[FONT=&quot] سلام دوستان[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]من میخواستم از [/FONT]udf[FONT=&quot] استفاده کنم که دچار ارور زیر شدم:

[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]در واقع یو دی اف رو کامپایل کردم و میخواستم برم تو آپشن [/FONT]user difined function hook[FONT=&quot] گزینه [/FONT]Edite[FONT=&quot] کار نمیکنه!!![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]ممنون میشم توضیح بدین.[/FONT]

sadegh1068

عضو جدید
سلام دوستان

من میخواستم از udf استفاده کنم که دچار ارور زیر شدم:

در واقع یو دی اف رو کامپایل کردم و میخواستم برم تو آپشن user difined function hook گزینه Edite کار نمیکنه!!!

ممنون میشم توضیح بدین.
این ارور بخاطر اینه که شما نتونستید یو دی اف رو کامپایل کنید.
شما باید فلوئنت رو با visual C ++ لینک کنید تا بتونید یو دی اف هارو کامپایل کنید. آموزش لینک کردن این دو نرم افزار هم در لینک زیر میتونید مطالعه کنید
http://www.cfd-online.com/Forums/blogs/amir/561-linking-fluent-visual-c-tested-32bit-os.html

Asghar_

عضو جدید
این ارور بخاطر اینه که شما نتونستید یو دی اف رو کامپایل کنید.
شما باید فلوئنت رو با visual C ++ لینک کنید تا بتونید یو دی اف هارو کامپایل کنید. آموزش لینک کردن این دو نرم افزار هم در لینک زیر میتونید مطالعه کنید
http://www.cfd-online.com/Forums/blogs/amir/561-linking-fluent-visual-c-tested-32bit-os.html

سلام.

من آن پیج رو خوندم،ولی یه جاهاشو نفهمیدم،ممنون میشم راهنماییم کنین:

مورد اول که launch FLUENT چی هست!میدونم تو هلپ فلوئنت هست ولی وقت ندارم بخونم،حالا فعلا این روش رو بیخیال می شم.ولی اگه وقت داشتین و حوصله،بهم راهنمایی کنین.بازم ممنون

میرسیم به روش دوم:

2) permanent method:

In this method we can link FLUENT with VC++ forever and FLUENT can be started normally via double-clicking its shortcut! The below instruction should be done once and then everything would be OK for further use.

- add below variables to path (user variables):

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8(Here is your version)\VC\bin;
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\IDE

- Finally, add the new variables to the system variables.

variable name : INCLUDE
variable value : C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\VC\include

variable name : LIB
variable value : C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\VC\lib

Obviously, the above paths are just examples; you have to find corresponding folder paths in your system and then add them accordingly.

PS: To change or add new variables to your system path follow this:
get properties of "my computer" -> advance system settings -> environment variables.

Enjoy!

قسمت قرمز رنگ منظورش چیه؟

ممنون میشم بهم کمک کنین.

دوستان اینجا تاپیک نرم افزار فلوئنت هست یه خورده بیشتر حوصله به خرج بدین،به خدا من آدم مفت خوری نیستم،مطالعه و پژوهش دارم ولی فقط وقتم کمه.من ترم اول ارشد هستم.و هنوز سی اف دی پاس نکردم(جواب آقا شهرام shahrameng)

یاعلی

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام بر دوستان من در حین حل برای مدل خودم دچار مشکلات زیر هستم،ارور جریان برگشتی و محدویت لزجت توربولانس میشم،البته مشکل خاصی ایجاد نکرده ولی چرا این میاد؟به نظرم در جواب ها ایجاد خطا میکنه.اجرتون با خدا

sadegh1068

عضو جدید
سلام.

من آن پیج رو خوندم،ولی یه جاهاشو نفهمیدم،ممنون میشم راهنماییم کنین:

مورد اول که launch FLUENT چی هست!میدونم تو هلپ فلوئنت هست ولی وقت ندارم بخونم،حالا فعلا این روش رو بیخیال می شم.ولی اگه وقت داشتین و حوصله،بهم راهنمایی کنین.بازم ممنون

میرسیم به روش دوم:

2) permanent method:

In this method we can link FLUENT with VC++ forever and FLUENT can be started normally via double-clicking its shortcut! The below instruction should be done once and then everything would be OK for further use.

- add below variables to path (user variables):

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8(Here is your version)\VC\bin;
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\IDE

- Finally, add the new variables to the system variables.

Obviously, the above paths are just examples; you have to find corresponding folder paths in your system and then add them accordingly.

get properties of "my computer" -> advance system settings -> environment variables.

Enjoy!

قسمت قرمز رنگ منظورش چیه؟

ممنون میشم بهم کمک کنین.

دوستان اینجا تاپیک نرم افزار فلوئنت هست یه خورده بیشتر حوصله به خرج بدین،به خدا من آدم مفت خوری نیستم،مطالعه و پژوهش دارم ولی فقط وقتم کمه.من ترم اول ارشد هستم.و هنوز سی اف دی پاس نکردم(جواب آقا شهرام shahrameng)

یاعلی
در مورد اول باید که کلمه ی launch به معنی اجرا کردن و این اصطلاح یعنی اجرا کردن فلوئنت. اگر هم منظورتون Fluent launcher هست میتونید از این آدرس پیداش کنید. (اول برید توی پوشه ی نصب شده ی فلوئنت بعد هم این مسیر رو برید Fluent 6.3.26\fluent6.3.26\launcher\launcher.exe
fluent launcher هم ابزاریه که میتونید تنظیمات اولیه مربوط به فلوئنت رو میتونید توی اونجا انجام بدید.

در مورد add below variables to path هم باید بگم جواب توی همون متنی که من لینکش رو دادم و شما هم اینجا کپی کردینش هست. دو خط آخر کاملا توضیح داده که:

همونطور که میبینید گفته در properties مربوط به my computer گزینه advance system settings رو بزنید بعد هم گزینه environment variables رو کلیک کنید. پنجره جدیدی که باز میشه دو قسمت داره، در قسمت user variable for... روی path کلیک کنید و edit رو بزنید و این خط رو اضافه کنید

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8(Here is your version)\VC\bin;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\IDE
بعد در قسمت system variable دو متغیر جدید بسازید برای پارامتر های زیر

دوست عزیز اگه متن رو کامل و با حوصله میخوندید همه چیز رو خودتون متوجه میشدید و نیازی به ترجه ی من نبود!

نکته ی بعدی هم اینکه من هم ترم اول ارشدم و این ترم CFD دارم ولی دو سال پیش بنا به نیاز اکثر مباحث CFD رو مطالعه کردم. حتما نیاز نیست CFD پاس کرده باشید چون حتی اگه پاس کنید هم خیلی چیزها رو به شما نیمگن و باید خودتون مطالعه کنید.
موفق باشید

sadegh1068

عضو جدید
سلام بر دوستان من در حین حل برای مدل خودم دچار مشکلات زیر هستم،ارور جریان برگشتی و محدویت لزجت توربولانس میشم،البته مشکل خاصی ایجاد نکرده ولی چرا این میاد؟به نظرم در جواب ها ایجاد خطا میکنه.اجرتون با خدا

دوست عزیز reversed flow که مربوط به شرط مرزی خروجی تون میشه. یه راهش اینه که حتما مقدار backflow رو توی شرط مرزی خروجیتون درست و به دقت و با توجه به شرایط مسئله تون وارد کنید تا جریان برگشتی که وارد مسئله میشه خطا ایجاد نکنه.
یه راه دیگه هم اینه که مکان مرز خروجیتون رو تغییر بدین تا جریان تقریبا به توسعه یافتگی برسه و جریان برگشتی نداشته باشه. (که البته ممکنه شما هندستون رو نخواید تغییر بدید!)

در مورد ویسکوزیته آشفته خیلی هنوز اطلاعات ندارم. فقط شما از صحت مقادیر متغیر های توربلانسی که در شرایط مرزی وارد کردید اطمینان کامل دارید؟

Asghar_

عضو جدید
در مورد اول باید که کلمه ی launch به معنی اجرا کردن و این اصطلاح یعنی اجرا کردن فلوئنت. اگر هم منظورتون Fluent launcher هست میتونید از این آدرس پیداش کنید. (اول برید توی پوشه ی نصب شده ی فلوئنت بعد هم این مسیر رو برید Fluent 6.3.26\fluent6.3.26\launcher\launcher.exe
fluent launcher هم ابزاریه که میتونید تنظیمات اولیه مربوط به فلوئنت رو میتونید توی اونجا انجام بدید.

در مورد add below variables to path هم باید بگم جواب توی همون متنی که من لینکش رو دادم و شما هم اینجا کپی کردینش هست. دو خط آخر کاملا توضیح داده که:

همونطور که میبینید گفته در properties مربوط به my computer گزینه advance system settings رو بزنید بعد هم گزینه environment variables رو کلیک کنید. پنجره جدیدی که باز میشه دو قسمت داره، در قسمت user variable for... روی path کلیک کنید و edit رو بزنید و این خط رو اضافه کنید

C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8(Here is your version)\VC\bin;C:\Program Files\Microsoft Visual Studio 8\Common7\IDE
بعد در قسمت system variable دو متغیر جدید بسازید برای پارامتر های زیر

دوست عزیز اگه متن رو کامل و با حوصله میخوندید همه چیز رو خودتون متوجه میشدید و نیازی به ترجه ی من نبود!

نکته ی بعدی هم اینکه من هم ترم اول ارشدم و این ترم CFD دارم ولی دو سال پیش بنا به نیاز اکثر مباحث CFD رو مطالعه کردم. حتما نیاز نیست CFD پاس کرده باشید چون حتی اگه پاس کنید هم خیلی چیزها رو به شما نیمگن و باید خودتون مطالعه کنید.
موفق باشید

سلام،ممنون دوست عزیز

من کارایی که گفتین رو انجام دادم ولی باز درست نشد،من ویژوال سی پلاس پلاس 2008 رو در لپ تاپم که 64 بیتی هست نصب کردم،درحالی که چندین فایل در program file سیستمم هست،همه رو هم امتحان کردم!!!در واقع در این شاخه C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 9.0 برام تمام آن متغیرها رو پوشش میداد،البته بازم میگم شاخه های دیگم هم امتحان کردم ولی باز درست نشد،شاید لازم باشه از دوباره سی پلا پلاس رو نصب کنم،به ورژن سی پلاس پلاس هم ربط داره؟

در شاخه C:\Program Files (x86) داریم:

در شاخه C:\Program Files داریم:

به نظرتون چه کار کنم؟برام توضیح بدین.

صحبت دوستانه:
ببینین اگه قرار باشه همه مثل شما از دوسال پیش دنبال سی اف دی میرفتن دیگه لازم نبود کسی بیاد تو تاپیک فلوئنت،من الان رو پروژه درسیم به این کمک نیاز دارم،و مطمئن باشید با مطالعه خیلی طولانی باید به این چیزی که میگفتین میرسیدم،قبول دارین؟که در این صورت وقتی برام نمی موند.کلا مزیت اینطور جاها هم همینه.درواقع اینجا آمدم که در وقت صرف جویی کنم،من که نگفتم بیاین مدل منو رسم کنین،من که نگفتم بیان مدل منو مش بزنین و ازش دیتا بگیرین وو ووووو....،همه این کارا رو خودم کردم و کار با نرم افزار گمبیت و فلوئنت رو تو همین ترم پدرم درآمد یاد گرفتم.
ولی قبول دارم که حوصله به خرج ندادم که آن متنو بخونم،شاید به این خاطر باشه زبانم یه مقدار ضعیفه.

یاحق

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

مثل این که مجلس گرمه:D

آقا من یه سوال دارم،گفتم شاید اینجا بهتر باشه،به بزورگی خودتون ببخشید:

از آنجایی که من پایان نامم شبیه سازی هست،و از طرفی کار با فلوئنت و گمبیت رو بلدم،یه حرف و حدیث هایی در این رابطه شنیدم:

یه سری از اساتید و علما میگن که با فلوئنت به خاطر وجود لایسنسش نمیشه مقاله داد و مقالم اکسپت نمیشه و یه سری میگن میشه!!و بعضیا میگن باید رو به اپن فوم بیارم!!!آقا قضیه چیه؟

آقا صادق شما چطوری با فلوئنت مقاله دادین؟یعنی بعضی ژونال ها قبول میکنن؟آن ژورنالها رو اگه بگین ممنون میشم.

ممنون با تشکر

ali_pishtaz

عضو جدید
دوست عزیز reversed flow که مربوط به شرط مرزی خروجی تون میشه. یه راهش اینه که حتما مقدار backflow رو توی شرط مرزی خروجیتون درست و به دقت و با توجه به شرایط مسئله تون وارد کنید تا جریان برگشتی که وارد مسئله میشه خطا ایجاد نکنه.
یه راه دیگه هم اینه که مکان مرز خروجیتون رو تغییر بدین تا جریان تقریبا به توسعه یافتگی برسه و جریان برگشتی نداشته باشه. (که البته ممکنه شما هندستون رو نخواید تغییر بدید!)

در مورد ویسکوزیته آشفته خیلی هنوز اطلاعات ندارم. فقط شما از صحت مقادیر متغیر های توربلانسی که در شرایط مرزی وارد کردید اطمینان کامل دارید؟

سلام

یعنی میگین باید اینجا رو تغییر بدم؟

صفر یا یک نباید باشه؟

Asghar_

عضو جدید
آقا صادق از ما ناراحت نشو،چرا جواب نمیدی؟من قصد بی احترامی نداشتم و ندارم.

akbar159

عضو جدید
سلام بر همگان

من یه پمپ سه بعدی رو طراحی کرده بودم،الان مفهوم یه نمودار(فشار دینامیک خروجی پمپ-مکان) رو متوجه نمیشم،منظور از پوزیشن در قسمت خروجی(outlet) پمپ چیه؟چطوری براش مکان تعریف کرده؟(محور افقی)

یه سوال دیگه:

اگه بخوام تو گمبیت فاصله افقی یا عمودی بین دونقط رو بدست بیارم باید چکار کنم؟خیلی مهمه.راهنمایی کنین.ممنون

ممنون

آخرین ویرایش:

akbar159

عضو جدید
سلام

جون هر کسی دوست دارین کمکم کنین.جدی میگم،بدجور لنگم

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام،ممنون دوست عزیز

من کارایی که گفتین رو انجام دادم ولی باز درست نشد،من ویژوال سی پلاس پلاس 2008 رو در لپ تاپم که 64 بیتی هست نصب کردم،درحالی که چندین فایل در program file سیستمم هست،همه رو هم امتحان کردم!!!در واقع در این شاخه C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio 9.0 برام تمام آن متغیرها رو پوشش میداد،البته بازم میگم شاخه های دیگم هم امتحان کردم ولی باز درست نشد،شاید لازم باشه از دوباره سی پلا پلاس رو نصب کنم،به ورژن سی پلاس پلاس هم ربط داره؟

در شاخه C:\Program Files (x86) داریم:

در شاخه C:\Program Files داریم:

به نظرتون چه کار کنم؟برام توضیح بدین.

صحبت دوستانه:
ببینین اگه قرار باشه همه مثل شما از دوسال پیش دنبال سی اف دی میرفتن دیگه لازم نبود کسی بیاد تو تاپیک فلوئنت،من الان رو پروژه درسیم به این کمک نیاز دارم،و مطمئن باشید با مطالعه خیلی طولانی باید به این چیزی که میگفتین میرسیدم،قبول دارین؟که در این صورت وقتی برام نمی موند.کلا مزیت اینطور جاها هم همینه.درواقع اینجا آمدم که در وقت صرف جویی کنم،من که نگفتم بیاین مدل منو رسم کنین،من که نگفتم بیان مدل منو مش بزنین و ازش دیتا بگیرین وو ووووو....،همه این کارا رو خودم کردم و کار با نرم افزار گمبیت و فلوئنت رو تو همین ترم پدرم درآمد یاد گرفتم.
ولی قبول دارم که حوصله به خرج ندادم که آن متنو بخونم،شاید به این خاطر باشه زبانم یه مقدار ضعیفه.

یاحق
دوست من، بهت قول میدم اگر راهنمای نرم افزار رو بخونی خیلی زودتر به نتیجه میرسی. اصلا هم سخت نیست، برای پیدا کردن مطلب مورد نظرت یکی دو روز وقت بذاری حله، ماشالله تو هم که هم پشتکار داری هم علاقه.
من پیش نهاد می کنم جدید ترین ورژن ANSYS رو نصب کن که 15 هست و فلوئنت هم توش هست. مشکلت حل میشه.