<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

من زمانی که می خوام ثبت نام کنم می گه این کد ملی وجود دارد به نظرتون باید چه کار کنم

مگه تصمیم گرفتی استعداد درخشان هم شرکت کنی؟ :D
استاد رو تو این بخش باید از قبل قطعی کنیا، مثل کنکور نیست.

این استعداد درخشان خیلی استاد محوره و طرف حتما باید ظرفیت خالی داشته باشه و اون رای بده.
ظرفیتش هم اونطوری که سنجش گفته بوده باید 20 درصد پذیرش کنکوری باشه یعنی یک نفر در طراحی کاربردی.

این تجربیاتی که اینجا مینویسم امیدوارم به درد سایر دوستان مکانیکی هم بخوره.

مصاحبه دکتری علم و صنعت دو مرحله هست، تو مرحله اول نصف اونایی که اومدن مصاحبه رو میندازن و به سازمان سنجش نمره مردود علمی اعلام میکنن که اصلا قبول نشن.

تو مرحله دوم یک استاد زوری برات انتخاب میکنن که بری با اون صحبت کنی، اگر خواست باهاش ادامه بدی، اگر هم نخواست که دیگه هیچی !!!!!

ما هم امروز رفتیم و مصاحبه اختصاصی رو هم انجام دادیم، واقعا چی پیش میاد و من هنوز چرا میخوام اینجا دکترا بخونم رو نمیفهمم .

hamin319

عضو جدید
این تجربیاتی که اینجا مینویسم امیدوارم به درد سایر دوستان مکانیکی هم بخوره.

مصاحبه دکتری علم و صنعت دو مرحله هست، تو مرحله اول نصف اونایی که اومدن مصاحبه رو میندازن و به سازمان سنجش نمره مردود علمی اعلام میکنن که اصلا قبول نشن.

تو مرحله دوم یک استاد زوری برات انتخاب میکنن که بری با اون صحبت کنی، اگر خواست باهاش ادامه بدی، اگر هم نخواست که دیگه هیچی !!!!!

ما هم امروز رفتیم و مصاحبه اختصاصی رو هم انجام دادیم، واقعا چی پیش میاد و من هنوز چرا میخوام اینجا دکترا بخونم رو نمیفهمم .

مهندس با کی صحبت کردی

hamin319

عضو جدید
مگه تصمیم گرفتی استعداد درخشان هم شرکت کنی؟ :D
استاد رو تو این بخش باید از قبل قطعی کنیا، مثل کنکور نیست.

این استعداد درخشان خیلی استاد محوره و طرف حتما باید ظرفیت خالی داشته باشه و اون رای بده.
ظرفیتش هم اونطوری که سنجش گفته بوده باید 20 درصد پذیرش کنکوری باشه یعنی یک نفر در طراحی کاربردی.

شاید شرکت کنم

دوستانی که شرایط اقدام برای استعداد درخشان رو دارن تا حد ممکن سعی کنن امسال اقدام کنند.

زیرا وزارت علوم یکسری شرایطی رو مشخص کرده، که از سال 95-94 کلیه دانشگاه ها باید اجراش کنن و همچنین حتما از فارغ التحصیلی باید فقط یک سال گذاشته باشه، بقیه شرایط در لینک زیر:

شرایط جدید استعداد درخشان دکتری

eebrahimif

عضو جدید
حرکت جالب سنجش

حرکت جالب سنجش

تغییر ترتیب کد رشته های معرفی شده مصاحبه های دکتری سراسری ۱۳۹۳ امکان پذیر شد.
سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به سوالات مطرح شده در سیستم پاسخگویی الکترونیکی، به داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری اجازه داد اولویت های انتخابی خود را تغییر دهند.
داوطلبانی که تمایل دارند ترتیب کد رشته های مصاحبه خود را تغییر دهند می توانند درخواست کتبی خود را جهت حذف یا جابجایی کدهای معرفی شده به همراه تصویر شناسنامه به شماره ۰۲۶۳۶۱۸۲۳۶۱ فاکس نمایند.
لازم به ذکر است این امر تنها مربوط به کد رشته هایی است که داوطلب برای مصاحبه به آن کد رشته ها معرفی شده است و فقط قصد تغییر ترتیب آنها را دارد. مهلت استفاده از این امکان تا ۲۵ خردادماه اعلام شده است.

تغییر ترتیب کد رشته های معرفی شده مصاحبه های دکتری سراسری ۱۳۹۳ امکان پذیر شد.
سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به سوالات مطرح شده در سیستم پاسخگویی الکترونیکی، به داوطلبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری اجازه داد اولویت های انتخابی خود را تغییر دهند.
داوطلبانی که تمایل دارند ترتیب کد رشته های مصاحبه خود را تغییر دهند می توانند درخواست کتبی خود را جهت حذف یا جابجایی کدهای معرفی شده به همراه تصویر شناسنامه به شماره ۰۲۶۳۶۱۸۲۳۶۱ فاکس نمایند.
لازم به ذکر است این امر تنها مربوط به کد رشته هایی است که داوطلب برای مصاحبه به آن کد رشته ها معرفی شده است و فقط قصد تغییر ترتیب آنها را دارد. مهلت استفاده از این امکان تا ۲۵ خردادماه اعلام شده است.

تو سال های گذشته هم امکانش بوده.
یکی از دوستان من درست دو هفته قبل از اعلام نتایج نهایی رفت اولویت هاشو عوض کرد و چون دیده بود مصاحبه رو تو خواجه نصیر بهتر داده، خواجه رو اول اورد و قبول شد. در حالیکه اول چون رتبه اش پایین بود فردوسی مشهد رو زودتر زده بود !!!

eebrahimif

عضو جدید
بعد از سه جایی که رفتم مصاحبه(شریف- تربیت مدرس و علم و صنعت) به این نتیجه رسیدم که شرط راحتی و قبولی توی مصاحبه دکترا داشتن رزومه پژوهشی خوبه- من خودم از نطر اموزشی رزومه خیلی خوبی داشتم
ارشدمو شریف خونده بودم و جز سه نفر اول ورودی خودم هم بودم- ولی توی مصاحبه ها چون یه مقاله کنفرانسی بیشتر نداشتم همه جا یه جورایی به مشکل خوردم و احتمال قبولیم کمه- برا اونایی که میخان سال دیگه کنکور بدن داشتن رزومه پژوهشی خوب رو توصیه میکنم

بعد از سه جایی که رفتم مصاحبه(شریف- تربیت مدرس و علم و صنعت) به این نتیجه رسیدم که شرط راحتی و قبولی توی مصاحبه دکترا داشتن رزومه پژوهشی خوبه- من خودم از نطر اموزشی رزومه خیلی خوبی داشتم
ارشدمو شریف خونده بودم و جز سه نفر اول ورودی خودم هم بودم- ولی توی مصاحبه ها چون یه مقاله کنفرانسی بیشتر نداشتم همه جا یه جورایی به مشکل خوردم و احتمال قبولیم کمه- برا اونایی که میخان سال دیگه کنکور بدن داشتن رزومه پژوهشی خوب رو توصیه میکنم

پس شریف تو مصاحبه چه افرادی رو بر میداره؟
من به شریف هم دعوت شده بودم اما نرفتم، واقعا مهمترین ملاکشون داشتن تعداد مقالات زیاد هست؟
جواب مقاله تو ژورنال خوب هم متاسفانه دیر میاد، سئوالاتی که میپرسن و ویرایشی که میخوان سخته.
علمی پژوهشی داخل هم که حداقل 1 سال میکشه چاپ کنن !!!

nimaamin67

عضو جدید
من سال قبل بسته آزمون و کتابهای مدرسان شریف را ثبت نام کرده و به دلیل مشغله نتوانستم بخوانم
بسته شامل
جزوه مکانیک محیطهای پیوسته
جزوه الاستیسیته
کتاب ریاضی مهندسی
کتاب زبان
استعداد تحصیلی
کتاب سوال و پاسخ تشریحی کنکورهای گذشته
همران با سولات آزمونهای آزمایشی می باشد
اگر کسی مایل بود می تونم با قیمتی کمی این بسته را در اختیارش قرار بدهم

kardikola

عضو جدید
دانلود کتاب سوالات مهم ارتعاشات برای آزمون دکتری و ارشد

من از روی این کتاب خوندم و تمامی 10 سوال ارتعاشات رو در آزمون دکتری ذرست حل کردم

همه سوال ها از این منبع می آید

دانلود

دانلود کتاب سوالات مهم ارتعاشات برای آزمون دکتری و ارشد

من از روی این کتاب خوندم و تمامی 10 سوال ارتعاشات رو در آزمون دکتری ذرست حل کردم

همه سوال ها از این منبع می آید

دانلود

ای کاش به جای دانلود مینوشتین خرید کتاب !!!
چون این سایت برای خرید و فروش هست و باید 5000 تومان پرداخت کرد.

دکترا هم شده محل کسب و کار. :)

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کاش به جای دانلود مینوشتین خرید کتاب !!!
چون این سایت برای خرید و فروش هست و باید 5000 تومان پرداخت کرد.

دکترا هم شده محل کسب و کار. :)

مهنس جان کمی انصاف برادر، فقط 5000 تومان. طرف آتیش زده به مالش، باور کن از ولیعصر تا انقلاب رو هم اگر با پا سیر کنی، همین جوری 5000 تومن خرج میشه.

amin.hz

عضو جدید
سلام

اینجوری که من تو اینترنت گشتم مدرسان شریف و سنجش تکمیلی امیرکبیر بسته های دکتری دارن.... دوستان میدونن کدوم بهتره؟؟؟

مهنس جان کمی انصاف برادر، فقط 5000 تومان. طرف آتیش زده به مالش، باور کن از ولیعصر تا انقلاب رو هم اگر با پا سیر کنی، همین جوری 5000 تومن خرج میشه.

مهندس چیه دکتر شدیم نا سلامتی. :D
همون 5000 تومان هم اصلا معلوم نیست چیه، باز تو انقلاب اول آش رو میخوری بعدا پولش رو میدی.
اینجا اول باید پول بدی، یهو دیدی به جای آش، سوپ آب هم بهت ندادن !!!

سلام
اینجوری که من تو اینترنت گشتم مدرسان شریف و سنجش تکمیلی امیرکبیر بسته های دکتری دارن.... دوستان میدونن کدوم بهتره؟؟؟

شما این بسته های تکمیلی دکتری رو بیخیال بشید، مخصوصا برای دروس تخصصی.
از مدرسان شریف بهتون توصیه میکنم حتما ریاضی مهندسیش رو فقط بگیرین، زبان هم باید سراغ منابع تافل برین.
استعداد تحصیلی هم کتاب های هادی مسیح خواه طوسی و طلایی انتشارات فرهنگ.

تخصصی هم باید منابع اصلیتون رو بخونین که بسته به گرایشتون داره.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همون 5000 تومان هم اصلا معلوم نیست چیه، باز تو انقلاب اول آش رو میخوری بعدا پولش رو میدی.

شما این بسته های تکمیلی دکتری رو بیخیال بشید، مخصوصا برای دروس تخصصی.
از مدرسان شریف بهتون توصیه میکنم حتما ریاضی مهندسیش رو فقط بگیرین، زبان هم باید سراغ منابع تافل برین.
استعداد تحصیلی هم کتاب های هادی مسیح خواه طوسی و طلایی انتشارات فرهنگ.

تخصصی هم باید منابع اصلیتون رو بخونین که بسته به گرایشتون داره.

سلام...این منابعی که گفتین،برای هم تبدیل هست و هم طراحی؟
سوالای زبان برای تبدیل و طراحی یکسان هست؟سوالات زبان به چه صورت هست؟تخصصی هست یا عمومی؟تافل بیشتر سمت عمومی رفته تا تخصصی!
برای تخصصی رشته تبدیل باید چی بخونیم؟واسه استعداد همینی که معرفی کردین برای بچه های تبدیل خوبه؟کاش یکی یه لیست کامل از کتب که خوبه رو در یه پست مینوشت....و آنو برای هر سال در اول هر تاپیک دکترا قرار میدادیم تا این که هر کی میاد تو تاپیک یه ذهنیت از این که چی باید بخونیم داشته باشه.
ممنون با تشکر

سلام...این منابعی که گفتین،برای هم تبدیل هست و هم طراحی؟
سوالای زبان برای تبدیل و طراحی یکسان هست؟سوالات زبان به چه صورت هست؟تخصصی هست یا عمومی؟تافل بیشتر سمت عمومی رفته تا تخصصی!
برای تخصصی رشته تبدیل باید چی بخونیم؟واسه استعداد همینی که معرفی کردین برای بچه های تبدیل خوبه؟کاش یکی یه لیست کامل از کتب که خوبه رو در یه پست مینوشت....و آنو برای هر سال در اول هر تاپیک دکترا قرار میدادیم تا این که هر کی میاد تو تاپیک یه ذهنیت از این که چی باید بخونیم داشته باشه.
ممنون با تشکر

من تخصصی های تبدیل رو در جریان نیستم.
ولی برای طراحی کاربردی و تبدیل و بقیه شاخه های مکانیک و مهندسی، زبان و استعداد تحصیلی یکسان هست و همون منابع که گفتم رو باید بخونین.
زبان تا امسال عمومی تافل بوده و کار سنجش هم معلوم نمیکنه، که البته اگر احتمالا تخصصی اضافه شد راحت تر هم میشه.
چون تو تخصصی درک مطلب میدن و مسلما بهتر از درک مطلب های عمومی هست که تو زمینه زیست شناسی و داروسازی و... هست !!!

ریاضی مهندسی مدرسان شریف هم برای همه گرایش ها کامل و جامع هست و همینطور استعداد تحصیلی.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

فعلاً شما 40 درصد دکتری، بعد از امتحان جامع میشی 80 درصد و بعد از پروپوزال 90 درصد و تازه بعد از پایان نامه 99 درصد و بعد از جذب شدن 100 درصد. فعلاً شما هم مثل من مهندسی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه دارم و آنم اینه که چرا میگن یه کسی که ارشدشو،یکی از دانشگاه های تهران نخونده نمیتونه برای دکترا، تهران بخونه؟
در حالی که من برای ارشد یه اتفاقاتی پیش آمد و نتونستم بعضی درسا برسم ولی تونستم تو رشته خودم یه دانشگاه روزانه قبول بشم.یعنی حقم بیشتر از این ها بود.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تخصصی های تبدیل رو در جریان نیستم.
ولی برای طراحی کاربردی و تبدیل و بقیه شاخه های مکانیک و مهندسی، زبان و استعداد تحصیلی یکسان هست و همون منابع که گفتم رو باید بخونین.
زبان تا امسال عمومی تافل بوده و کار سنجش هم معلوم نمیکنه، که البته اگر احتمالا تخصصی اضافه شد راحت تر هم میشه.
چون تو تخصصی درک مطلب میدن و مسلما بهتر از درک مطلب های عمومی هست که تو زمینه زیست شناسی و داروسازی و... هست !!!

ریاضی مهندسی مدرسان شریف هم برای همه گرایش ها کامل و جامع هست و همینطور استعداد تحصیلی.

چرا داروسازی و زیست؟؟این که نامردی هست!ما که رشته مکانیک هستیم..
استعداد تحصیلی در واقع چجور سوالاتی هست؟مختصر و مفید توضیح بدین ممنون میشم.

یه سوال دیگه دارم و آنم اینه که چرا میگن یه کسی که ارشدشو،یکی از دانشگاه های تهران نخونده نمیتونه برای دکترا، تهران بخونه؟
در حالی که من برای ارشد یه اتفاقاتی پیش آمد و نتونستم بعضی درسا برسم ولی تونستم تو رشته خودم یه دانشگاه روزانه قبول بشم.یعنی حقم بیشتر از این ها بود.

بستگی به دانشگاه و استادش داره.
یکسری از اساتید که میخوان دانشجو رو بردارن تو دانشگاه های تهران، فرضا دانشگاه آزاد رو قبول ندارن.

بستگی به دانشگاه روزانه ات هم داره، مثلا شیراز و صنعتی اصفهان و فردوسی و... رو تقریبا هیچ گیری نمیدن. مگر اینکه دانشگاه ارشد درجه 3 باشه مثل یاسوج و شهرکرد و مالک اشتر و اینا، یک کم دید رو تغییر میده.

وگرنه رتبه ات خوب باشه، رزومه ات هم قوی باشه، عموم اساتید دانشگاه هایی مثل تهران و علم و صنعت و خواجه نصیر و تربیت مدرس گیر نمیدن.
شریف و پلی تکنیک یک کم گیر هستن.

چرا داروسازی و زیست؟؟این که نامردی هست!ما که رشته مکانیک هستیم..
استعداد تحصیلی در واقع چجور سوالاتی هست؟مختصر و مفید توضیح بدین ممنون میشم.

زبان عمومی همینه دیگه !!!!
یک متن عمومی از هرچیزی میارن که خوب قالبا متن های عمومی تو زیست و جانورشناسی و انسان و هنر و... هست.
البته لغات تخصصی سختی نداره، بیشتر متن های عمومی مفهومیه.
تافل هم امتحان میدی متن های عمومی اش از فیلدهای مختلف هست.

استعداد تحصیلی هم درک مطلب فارسی داره، هم تست های هوش و آی کیو داره، هم تست های روابط ریاضی و هندسه و احتمال.
حتما باید کتابش رو بگیرین تا متوجه بشین.

آخرین ویرایش:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی به دانشگاه و استادش داره.
یکسری از اساتید که میخوان دانشجو رو بردارن تو دانشگاه های تهران، فرضا دانشگاه آزاد رو قبول ندارن.

بستگی به دانشگاه روزانه ات هم داره، مثلا شیراز و صنعتی اصفهان و فردوسی و... رو زیاد گیر نمیدن. مگر اینکه دانشگاه ارشد درجه 3 باشه مثل یاسوج و شهرکرد و مالک اشتر و اینا، یک کم دید رو تغییر میده.

وگرنه رتبه ات خوب باشه، رزومه ات هم قوی باشه، عموم اساتید دانشگاه هایی مثل تهران و علم و صنعت و خواجه نصیر و تربیت مدرس گیر نمیدن.
شریف و پلی تکنیک یک کم گیر هستن.

اوکی،ممنون.رزومه منظورتون رزومه پژوهشی هست دیگه؟.....چند تا مقاله داشته باشم خوبه؟ایمپکت فکتور هم در نظر میگیرن؟
کلا هر چی مقاله بیشتر داشته باشم به نظرتون قبولی تو دکترا در هر دانشگاهی(حالا منظورم به غیر از دانشگاه های تهران) برام تضمینه؟من هدف اولم یکی از دانشگاه های تهرانه و در آخر دانشگاه بابل.چون بچه شمالم.
شما از رنج رتبه قبولی برای دعوت شدن دکترا در دانشگاه بابل خبر دارین؟

اوکی،ممنون.رزومه منظورتون رزومه پژوهشی هست دیگه؟.....چند تا مقاله داشته باشم خوبه؟ایمپکت فکتور هم در نظر میگیرن؟
کلا هر چی مقاله بیشتر داشته باشم به نظرتون قبولی تو دکترا در هر دانشگاهی(حالا منظورم به غیر از دانشگاه های تهران) برام تضمینه؟من هدف اولم یکی از دانشگاه های تهرانه و در آخر دانشگاه بابل.چون بچه شمالم.
شما از رنج رتبه قبولی برای دعوت شدن دکترا در دانشگاه بابل خبر دارین؟

دانشگاه بابل برای دکترا با رتبه های حدود 150 حالا بیشتر یا کمتر دعوت میشی، چون بیشتر بچه های شمال میزنن تا جاهای دیگه و شانست هم خوبه.
اما تهران معمولا زیر 40 تا روزانه دعوت میشن یا نهایتا زیر 50 که مسلما هرچی رتبه بدتر باشه شانس قبولی هم سخت تره.

من همه مصاحبه های دانشگاه های تهران رو تقریبا رفتم کاری به ایمپکت نداشتن.
نگاه به isi بودن و علمی پژوهشی بودن میکنن، بعدش هم کنفرانس و در نهایت همایش.

خوب بودن پایان نامه ارشد هم براشون مهمه که ببینن موضوعی رو تخصصی داری که دکترا هم میتونی ادامه بدی.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانشگاه بابل برای دکترا با رتبه های حدود 150 حالا بیشتر یا کمتر دعوت میشی، چون بیشتر بچه های شمال میزنن تا جاهای دیگه و شانست هم خوبه.
اما تهران معمولا زیر 40 تا روزانه دعوت میشن یا نهایتا زیر 50 که مسلما هرچی رتبه بدتر باشه شانس قبولی هم سخت تره.

من همه مصاحبه های دانشگاه های تهران رو تقریبا رفتم کاری به ایمپکت نداشتن.
نگاه به isi بودن و علمی پژوهشی بودن میکنن، بعدش هم کنفرانس و در نهایت همایش.

خوب بودن پایان نامه ارشد هم براشون مهمه که ببینن موضوعی رو تخصصی داری که دکترا هم میتونی ادامه بدی.

ممنون.من میخوام رو پمپ های دوفازی کار کنم.....نظرتون چیه؟خودم دوست دارم یه موضوعی رو انتخاب کنم که در آینده ازش استفاده هم بکنم..اعتقادم بر اینه.وگرنه دوستانی دارم که مثلا رو سقوط قطره در میکرو کانالها کار میکنن.خوب این موضوعات هم خوبه ولی من دوست ندارم.مطمئنا فقط بیشتر به درد دکتراشون میخوره...نظری ندارین؟
یه پروژه صنعتی تقریبا میشه واسه من.

ممنون.من میخوام رو پمپ های دوفازی کار کنم.....نظرتون چیه؟خودم دوست دارم یه موضوعی رو انتخاب کنم که در آینده ازش استفاده هم بکنم..اعتقادم بر اینه.وگرنه دوستانی دارم که مثلا رو سقوط قطره در میکرو کانالها کار میکنن.خوب این موضوعات هم خوبه ولی من دوست ندارم.مطمئنا فقط بیشتر به درد دکتراشون میخوره...نظری ندارین؟
یه پروژه صنعتی تقریبا میشه واسه من.

خیلی خوبه، اتفاقا دانشگاه تهران تو شاخه تبدیل یک رشته ماشین های آبی هم داره که با رتبه های کمتری هم میشه قبول شد و اگر رتبه خوبی بیارین و کارتون هم خوب باشه احتمال اینکه برتون دارن هست.
فقط باید کاری ک میکنین جدید باشه تا استاد ترغیب بشه میشه رو دکترا مانور داد.

در ضمن انجام پروژه صنعتی هم تو رزومه و دید اساتید موثره که بفهمن فقط یک دانشجوی پشت میز نبودی، چون تو دانشگاه های تهران با صنعت هم راتباطی وجود داره و برخی اساتید پروژه های صنعتی بر میدارن و به دانشجوهای دکترا میدن و حتی پول هم میدن که اگه سابقه داشته باشی تو صنعت بازم برات سودمنده.

بالا