<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

eebrahimif

عضو جدید
والا من دانشگاه تهران هم رفتم با یکی از اساتیدش صحبت کنم گفت که من میخام دانشجوی ارشدم رو بدون ازمون بگیرم- همه جا همینه- پیش دکتر حیدری نژاد استاد دانشگاه تربیت مدرس بودم می گفت که یکی از دلایل برگزاری آزمون دکترا به خاطر حرکات کثیفی بود که اساتید دانشگاه تهران می کردن- ولی می گفت ما تربیت مدرسی ها عادلیم و کاری به لابی و این حرفها نداریم

والا من دانشگاه تهران هم رفتم با یکی از اساتیدش صحبت کنم گفت که من میخام دانشجوی ارشدم رو بدون ازمون بگیرم- همه جا همینه- پیش دکتر حیدری نژاد استاد دانشگاه تربیت مدرس بودم می گفت که یکی از دلایل برگزاری آزمون دکترا به خاطر حرکات کثیفی بود که اساتید دانشگاه تهران می کردن- ولی می گفت ما تربیت مدرسی ها عادلیم و کاری به لابی و این حرفها نداریم

بله بدون آزمون رو از طریق استعداد درخشان میگیرن، همه دانشگاه ها هم استعداد درخشان رو 99 درصد با دانشجویان ارشد خودشون میذارن.
این حرکات قبل کنکور رو همه دانشگاه ها میکردن.

اون نوشته من در مورد پس از برگزاری کنکور بود و افرادی که صرفا از طریق این کنکور وارد مقطع دکترا میشن.
چون اینی که میگم دیگه از شنیده ها نیست، خودم هستم و میبینم که دکترا تهران از شیراز و شریف و حتی آزاد هم اومدن و دارن طراحی کاربردی میخونن، مخصوصا توی این دو سال که کنکور جامع تر شده.

خلاصه که به نظرم بدجوری مزخرف هست این شیوه پذیرش، معلوم هم نیست تا شهریور میخوان چه حرکتی بکنن، شک نکنید علم و صنعت فردای همون روز پرونده اون 7 تایی که برمیداره رو بسته.

و من لجم از این درمیاد که میان به اونایی که میخوان بردارن یک نمره کذایی بالا میدن و به بقیه نمره افتضاح.
باز اگه نمره ها کمی اختلاف داشت، میشد توجیه کرد.

azmireza

عضو جدید
بله بدون آزمون رو از طریق استعداد درخشان میگیرن، همه دانشگاه ها هم استعداد درخشان رو 99 درصد با دانشجویان ارشد خودشون میذارن.
این حرکات قبل کنکور رو همه دانشگاه ها میکردن.

اون نوشته من در مورد پس از برگزاری کنکور بود و افرادی که صرفا از طریق این کنکور وارد مقطع دکترا میشن.
چون اینی که میگم دیگه از شنیده ها نیست، خودم هستم و میبینم که دکترا تهران از شیراز و شریف و حتی آزاد هم اومدن و دارن طراحی کاربردی میخونن، مخصوصا توی این دو سال که کنکور جامع تر شده.

خلاصه که به نظرم بدجوری مزخرف هست این شیوه پذیرش، معلوم هم نیست تا شهریور میخوان چه حرکتی بکنن، شک نکنید علم و صنعت فردای همون روز پرونده اون 7 تایی که برمیداره رو بسته.

و من لجم از این درمیاد که میان به اونایی که میخوان بردارن یک نمره کذایی بالا میدن و به بقیه نمره افتضاح.
باز اگه نمره ها کمی اختلاف داشت، میشد توجیه کرد.
دانشگاه علم و صنعت شدید حساس بود رو انتخاب اول.
از شما سوال درسی پرسیدن؟

دانشگاه علم و صنعت شدید حساس بود رو انتخاب اول.
از شما سوال درسی پرسیدن؟

آره، احتمال خیلی زیاد اونایی که انتخاب دوم به پایین علم و صنعت باشن رو رد میکنن.
چون معتقدن خیلی شاخن و باید از اول اونجارو انتخاب کرد.

والا از من چندتا سئوال کلی پرسیدن مثلا در راستای پایان نامه.
مثلا من درباره خستگی کار کرده بودم طرف ازم پرسید خزش چگونه سبب خستگی میشه. :confused:
کلی هم دربارش فکر کردم و از هرکس پرسیدم میگه اینا چه ربطی به هم دارن !!!

از مصاحبه های من فقط یک خواجه نصیر مونده که اونم انتخاب اخره، برم تو بگم پنجمی هست میگن بدو برو بیرون. :biggrin:

azmireza

عضو جدید
از من حدود نیم ساعت سوال پرسیدن
نه از من سوال درسی نپرسیدن. فقط پروندمو بررسی کردن و گفتن مقاله هاتو توضیح بده وسط توضیح مقاله دوم پرسیدن مجردی یا متاهل؟ گفتن 6 روز باید اینجا باشی مشکلی نداری؟
فک نکنم بیشتر از 10 دقیقه طول کشیده باشه!
کلا یه توصیه به دوستانی که این پستارو میخونن و برا سال بعد برنامه ریزی میکنن دارم، اگه انشالاه رتبه خوب آوردین زیاد مغرور رتبتون نشید مصاحبه خیلی خیلی خیلی ... مهمه شاید بشه گفت تمامشه.
من خودم اینو تو مصاحبه علم و صنعت تجربه کردم. اگه از انتخاب اول تونستی استاد پیدا کنی که تموم شده هستش وگرنه شانست تو انتخابای بعدی شدیدا افت میکنه.

از من حدود نیم ساعت سوال پرسیدن

کی بیشتر ازت سئوال میپرسید؟
شکریه یا آیت اللهی؟
البته فکر کنم از کسی زیاد سئوال بپرسن خوششون بیاد بهش نمره بدن.
انتخاب چندمت بود و وقتی گفتی چندمه عکس العملشون چی بود؟

نه از من سوال درسی نپرسیدن. فقط پروندمو بررسی کردن و گفتن مقاله هاتو توضیح بده وسط توضیح مقاله دوم پرسیدن مجردی یا متاهل؟ گفتن 6 روز باید اینجا باشی مشکلی نداری؟
فک نکنم بیشتر از 10 دقیقه طول کشیده باشه!
کلا یه توصیه به دوستانی که این پستارو میخونن و برا سال بعد برنامه ریزی میکنن دارم، اگه انشالاه رتبه خوب آوردین زیاد مغرور رتبتون نشید مصاحبه خیلی خیلی خیلی ... مهمه شاید بشه گفت تمامشه.
من خودم اینو تو مصاحبه علم و صنعت تجربه کردم. اگه از انتخاب اول تونستی استاد پیدا کنی که تموم شده هستش وگرنه شانست تو انتخابای بعدی شدیدا افت میکنه.

برای دانشگاه های تهران که مصاحبه ها بیشتر جنبه صوری داره اخوی. :D
دانشگاه تهران که فقط مدارک رو بررسی میکنه و میشینه نمره میده و مصاحبه حضوریش کلا کشکه.
علم و صنعت هم که معیار پرسیدن سئوالاتش مشخص نیست و اگر استادی ظرفیتش پر باشه چرند میپرسه.

مثلا شکریه ظرفیتش پر بود، از من دری وری میپرسید، هرچی میگفتم این استاندارده تعریف شده هست داشت استاندارد رو هم زیر سئوال میبرد، انگار بگی چرا برای به دست آوردن تنش تسلیم تست کشش میگیریم، خوب پس چه تستی بگیریم !!!!

اینجور که بوش میاد من همون نانو دانشگاه تهران رو شاید بیارم، گور بابای مکانیک.

انیشتن

عضو جدید
بچه ها من میخوام برم دانشگاه صنعتی اصفهان کسیی اونجا درس میخونه یا مصاحبه داشته باشه؟ممنون میشم ج بدین

hamin319

عضو جدید
کی بیشتر ازت سئوال میپرسید؟
شکریه یا آیت اللهی؟
البته فکر کنم از کسی زیاد سئوال بپرسن خوششون بیاد بهش نمره بدن.
انتخاب چندمت بود و وقتی گفتی چندمه عکس العملشون چی بود؟

برای دانشگاه های تهران که مصاحبه ها بیشتر جنبه صوری داره اخوی. :D
دانشگاه تهران که فقط مدارک رو بررسی میکنه و میشینه نمره میده و مصاحبه حضوریش کلا کشکه.
علم و صنعت هم که معیار پرسیدن سئوالاتش مشخص نیست و اگر استادی ظرفیتش پر باشه چرند میپرسه.

مثلا شکریه ظرفیتش پر بود، از من دری وری میپرسید، هرچی میگفتم این استاندارده تعریف شده هست داشت استاندارد رو هم زیر سئوال میبرد، انگار بگی چرا برای به دست آوردن تنش تسلیم تست کشش میگیریم، خوب پس چه تستی بگیریم !!!!

اینجور که بوش میاد من همون نانو دانشگاه تهران رو شاید بیارم، گور بابای مکانیک.
تقرریبا همشون سوال پرسیدن بیشتر آیت الهی و شکریه و یه نفر دیگه بود نمی شناختمش
انتخاب دومم بعد نانو علم و صنعت بود
برا نانو وضعیت رزومت چطور بود منم مصاحبه دادم
من می ترسم اینو هم نیارم
3 تا ISI
6 تا ISC
3 تا کنفرانس
2 تا علمی پژوهشی
3 تا ISI تحت داوری
1 ISC تحت داوری
نمره کلت تو کارنامه سازمان سنجش چند بود.

آخرین ویرایش:

azmireza

عضو جدید
من می ترسم اینو هم نیارم
3 تا ISI
6 تا ISC
3 تا کنفرانس
2 تا علمی پژوهشی
3 تا ISI تحت داوری
1 ISC تحت داوری
دوست من شما حیفی اینجا بمونی. چرا اپلای نمیکنی بری؟
با این رزومه شما اینجا چرا موندی و جوش دکتری میخوری؟
رو هر دانشگاه که دست بزاری برت میدارن.
من دوتا ISI تحت داوری و استخراج شده از پایان نامم داشتم.

azmireza

عضو جدید
وقتی برا مصاحبه میرفتم، تو ورودی مترو انقلاب چند نفر واستاده بودن و کاغذای تبلیغاتی پخش میکردن. کاغذای تبلیغاتی رو گرفتم و تو مسیر خوندم. چیزای خیلی جالب و منحصر به فردی نوشته بودن!!
"چاپ مقاله ISI و ISC و علمی پژوهشی"، "پایان نامه "، "چاپ کتاب"، "استخراج مقاله از پایان نامه"، "پورپوزال"، و . . . خیلی شیک و مجلسی شرکت هایی هستن که در قبال پول، زحمت مطالعات رو بر عهده میگیرن :biggrin:. و جالب تر اینکه با این شرایط میخواییم مرزای علمی کشورو وسعت بدیم .
به نظر من کیفیت مقاله در جلسه مصاحبه میتونه بسیار موثرتر از تعداد اون باشه، حتی اگه مقاله شرایط داوری رو داشته باشه. فردی که مصاحبه میکنه میخواد ببینه بلدی یه کار علمی بکنی یا نه. چون افراد مصاحبه کننده اکثرا درجه استادی دارن و نیازی به ارتقا نمیبینن. من شنیدم حتی تعداد زیاد مقاله در شرایطی میتونه دید منفی به فرد مصاحبه کننده بده.
اینو برا اونایی نوشتم که زیاد درگیر تعداد مقاله هستن تا کیفیت اون.

hamin319

عضو جدید
وقتی برا مصاحبه میرفتم، تو ورودی مترو انقلاب چند نفر واستاده بودن و کاغذای تبلیغاتی پخش میکردن. کاغذای تبلیغاتی رو گرفتم و تو مسیر خوندم. چیزای خیلی جالب و منحصر به فردی نوشته بودن!!
"چاپ مقاله ISI و ISC و علمی پژوهشی"، "پایان نامه "، "چاپ کتاب"، "استخراج مقاله از پایان نامه"، "پورپوزال"، و . . . خیلی شیک و مجلسی شرکت هایی هستن که در قبال پول، زحمت مطالعات رو بر عهده میگیرن :biggrin:. و جالب تر اینکه با این شرایط میخواییم مرزای علمی کشورو وسعت بدیم .
به نظر من کیفیت مقاله در جلسه مصاحبه میتونه بسیار موثرتر از تعداد اون باشه، حتی اگه مقاله شرایط داوری رو داشته باشه. فردی که مصاحبه میکنه میخواد ببینه بلدی یه کار علمی بکنی یا نه. چون افراد مصاحبه کننده اکثرا درجه استادی دارن و نیازی به ارتقا نمیبینن. من شنیدم حتی تعداد زیاد مقاله در شرایطی میتونه دید منفی به فرد مصاحبه کننده بده.
اینو برا اونایی نوشتم که زیاد درگیر تعداد مقاله هستن تا کیفیت اون.
درسته کیفیت مقالات خیلی مهم هست من از کارشناسی تا حالا کار می کنم همیشه همه کارای ادم کیفی نیست اما حدود 8 تا از کارام بسیار کیفی هست احتمال 90 درصد همون دانشگاه خودم دانشگاه تهران قبول شم اما علم و صنعت خیلی مصاحبش تشریفاتی بود و مثل این بود نتیجش از قبل مشخصه حد اقل دانشگاه تهران رزومه ها رو ببررسی می کنن اما علم و صنعت نگاشون هم فکر نکنم بکنن

من می ترسم اینو هم نیارم
3 تا ISI
6 تا ISC
3 تا کنفرانس
2 تا علمی پژوهشی
3 تا ISI تحت داوری
1 ISC تحت داوری

من انتخاب اولم طراحی کاربردی هست و انتخاب دومم نانو هست.
از اساتید پرسیدم گفتن رزومه و مصاحبه دو سه نفر بیشتر جالب نبود و بقیه توی یک سطح هستن.
نمره کارنامه ام 7800 و خرده ای بود.
نمره زبانش رو که کامل گرفتم چون هم خوب حرف زدم هم مدرک زبان داشتم.

ISC منظورت چه ژورنال هایی هست؟ چندتاشو نام میبری؟

من در کل 8 تا مقاله داشتم که 5 تاش چاپ شده و 3 تاش تحت داوری، از کنفرانس بین المللی تا خارج از کشور.

ولی شما رزومه ات قوی تره، 99.9 درصد نانو اگر انتخاب اولت باشه قبولی، چون پرسیدم کلا از رزومه دو سه نفر بیشتر راضی نبودن و بقیه حتی یکی دو تا کنفرانس هم نداشتن.

hamin319

عضو جدید
من انتخاب اولم طراحی کاربردی هست و انتخاب دومم نانو هست.
از اساتید پرسیدم گفتن رزومه و مصاحبه دو سه نفر بیشتر جالب نبود و بقیه توی یک سطح هستن.
نمره کارنامه ام 7800 و خرده ای بود.
نمره زبانش رو که کامل گرفتم چون هم خوب حرف زدم هم مدرک زبان داشتم.

ISC منظورت چه ژورنال هایی هست؟ چندتاشو نام میبری؟

من در کل 8 تا مقاله داشتم که 5 تاش چاپ شده و 3 تاش تحت داوری، از کنفرانس بین المللی تا خارج از کشور.

ولی شما رزومه ات قوی تره، 99.9 درصد نانو اگر انتخاب اولت باشه قبولی، چون پرسیدم کلا از رزومه دو سه نفر بیشتر راضی نبودن و بقیه حتی یکی دو تا کنفرانس هم نداشتن.
فکر کنم همکلاس باشیم چون منم پرسیدم گفتن فقط دو سه نفر خوب بودن از کدوم یکی از اساتید پرسیدی
در ضمن ISC مثل
Journal of solid mechanic
Modares Mechanical Engineering

اما فکر کنم شما طراحی رو صد درصد بیارید
من نانو رو بیارم بیشتر راضی هستم

فکر کنم همکلاس باشیم چون منم پرسیدم گفتن فقط دو سه نفر خوب بودن از کدوم یکی از اساتید پرسیدی
در ضمن ISC مثل
Journal of solid mechanic
Modares Mechanical Engineering

اما فکر کنم شما طراحی رو صد درصد بیارید
من نانو رو بیارم بیشتر راضی هستم

نه بابا، من مدت هاست درسم تموم شده، دو سالی داشتم جایی کار میکردم، دوباره شروع کردم از بچه های قدیم هستم. :D
من از سلطانی و راستگو و موسوی پرسیدم نظرشون روی چندتا از بچه های خود فنی بیشتر مساعد بود.

نکته جالب این بود که اکثر رتبه های تک رقمی و زیر 30 امسال همونطور که حدس زده بودیم از پلی تکنیک بودن به خاطر همون کانتینیوم فریبرز. با برخی شون که صحبت کردم رزومه شون تقریبا صفر بود، نهایتا یک مقاله isi یا کنفرانسی داشتن و اولویت اولشون هم پلی تکنیک یا شریف بود.

امیدوارم اونا برن دانشگاه خودشون ما هم همینجا بمونیم، یا شایدم جفتمون نانو شدیم. :)

hamin319

عضو جدید
نه بابا، من مدت هاست درسم تموم شده، دو سالی داشتم جایی کار میکردم، دوباره شروع کردم از بچه های قدیم هستم. :D
من از سلطانی و راستگو و موسوی پرسیدم نظرشون روی چندتا از بچه های خود فنی بیشتر مساعد بود.

نکته جالب این بود که اکثر رتبه های تک رقمی و زیر 30 امسال همونطور که حدس زده بودیم از پلی تکنیک بودن به خاطر همون کانتینیوم فریبرز. با برخی شون که صحبت کردم رزومه شون تقریبا صفر بود، نهایتا یک مقاله isi یا کنفرانسی داشتن و اولویت اولشون هم پلی تکنیک یا شریف بود.

امیدوارم اونا برن دانشگاه خودشون ما هم همینجا بمونیم، یا شایدم جفتمون نانو شدیم. :)
انشالا همینطور شه
امیدوارم نانو تهران رو بیارم ااگر نیارم علم و صنعت رو هم مطمئنم که نمیارم اونوقت شبانه می شم که خیلی سخته همه کارا رو دانشجویان امیرکبیر خراب کردن

من شریف رو از پرونده مصاحبه هام حذف کردم، چون متاسفانه حتی قبل مصاحبه ظرفیت هاشون رو پر میکنن.
پارسال جالب بود که حتی همه رو از استعداد درخشان برداشتن بعدا به سنجش گفتن ظرفیتمون تکمیل شده اونم بعد مصاحبه !!!!!!!!!!!!!!

یک خواجه نصیر هم بریم، پرونده این مصاحبه های تشریفاتی بسته میشه.
کسی خبری از طراحی کاربردی خواجه نصیر داره که تو چه سطحیه؟

eebrahimif

عضو جدید
من شریف رو از پرونده مصاحبه هام حذف کردم، چون متاسفانه حتی قبل مصاحبه ظرفیت هاشون رو پر میکنن.
پارسال جالب بود که حتی همه رو از استعداد درخشان برداشتن بعدا به سنجش گفتن ظرفیتمون تکمیل شده اونم بعد مصاحبه !!!!!!!!!!!!!!

یک خواجه نصیر هم بریم، پرونده این مصاحبه های تشریفاتی بسته میشه.
کسی خبری از طراحی کاربردی خواجه نصیر داره که تو چه سطحیه؟

جالب تر اینکه شریف امسال برای ورودی بهمن هم استعداد درخشان گرفت- اگه وزن مصاحبه رو به 30 برسونن خیلی بهتره

جالب تر اینکه شریف امسال برای ورودی بهمن هم استعداد درخشان گرفت- اگه وزن مصاحبه رو به 30 برسونن خیلی بهتره

اگر کنکور رو میتونستن مثل ارشد استانداردش کنن، آره خوبه وزن مصاحبه کم بشه.
اما کنکور دکتری خیلی غیر استاندارده.
مثل امسال طراحی کاربردی که رتبه های زیر 20 رو اکثرا پلی تکنیکی ها درو کردن، چون استاد اونا از مرجعی سئوال داده بود که کاملا غیر استاندارد بود !!!

البته این مصاحبه های استعداد درخشان شریف بیشتر برای پول به جیب زدن هست. :D
مگر اینکه طرف فوق شاخ باشه و برش دارن.
امسال 6 نفر طراحی کاربردی میخواسته تا رتبه 42 دعوت به مصاحبه کرده !!!!!!!!!!!!!!

hamin319

عضو جدید
کسی از مصاحبه خواجه نصیر خبر داره مصاحبشون مثل علم و صنعت هست یعنی سر کاریم

کسی از مصاحبه خواجه نصیر خبر داره مصاحبشون مثل علم و صنعت هست یعنی سر کاریم

همین که ببینن تو کارنامه جز انتخاب های آخره یعنی فاتحه، مخصوصا که کارنامه اولویت هارو هم به زور خواستن و کپی گرفتم دادم. :biggrin:
اولش چه برای مصاحبه ها شور و شوق داشتیما، سریع بادمون خوابید. :)

hamin319

عضو جدید
همین که ببینن تو کارنامه جز انتخاب های آخره یعنی فاتحه، مخصوصا که کارنامه اولویت هارو هم به زور خواستن و کپی گرفتم دادم. :biggrin:
اولش چه برای مصاحبه ها شور و شوق داشتیما، سریع بادمون خوابید. :)

مگه می خواست مدارک تحویل بدیم تو سایتشون که چیزی نگفته فقط نوشته 11 خرداد مصاحبه

مگه می خواست مدارک تحویل بدیم تو سایتشون که چیزی نگفته فقط نوشته 11 خرداد مصاحبه

اوخ، فکر کنم اشتباه کردی مهندس جان.
تو سایت دانشکده مکانیک خواجه نصیر زمان تحویل مدارک داشتن و کلی هم مدارک رو بررسی میکردن.
مهلتش هم چهارشنبه هفته پیش تمام شده، حالا بازم تماس بگیر فردا صبح اگر میشه مدارک رو سریع ببری تا قبل از اینکه یکشنبه مصاحبه شروع بشه. :razz:

hamin319

عضو جدید
اوخ، فکر کنم اشتباه کردی مهندس جان.
تو سایت دانشکده مکانیک خواجه نصیر زمان تحویل مدارک داشتن و کلی هم مدارک رو بررسی میکردن.
مهلتش هم چهارشنبه هفته پیش تمام شده، حالا بازم تماس بگیر فردا صبح اگر میشه مدارک رو سریع ببری تا قبل از اینکه یکشنبه مصاحبه شروع بشه. :razz:

من که هیچ اطلاعیه ندیدم حالا هم شهرستانم یعنی نمی تونم مصاحبه بدم
دانشگاه علم و صنعت کسایی که همون روز هم مدارک می یاوردن ازشون مصاحبه گرفته می شد

آخرین ویرایش:
من که هیچ اطلاعیه ندیدم حالا هم شهرستانم یعنی نمی تونم مصاحبه بدم
دانشگاه علم و صنعت کسایی که همون روز هم مدارک می یاوردن ازشون مصاحبه گرفته می شد

به هر حال به نظر من باهاشون تماس بگیر و امروز بپرس شرایط چطوریاس، اینم لینکش :

مصاحبه دانشکده مکانیک خواجه نصیر

hamin319

عضو جدید
به هر حال به نظر من باهاشون تماس بگیر و امروز بپرس شرایط چطوریاس، اینم لینکش :
مصاحبه دانشکده مکانیک خواجه نصیر
مهندس دستت درد نکنه
امرووز مدارک رو به یکی از دوستام دادم همونجا درس می خوند رفت تحویل داد کل مهمترین چیز براشون پول گرفتنه چیز دیگه مهم نیست

با توجه به اینکه امسال همه دانشگاه ها یک فُرم تقریبا یکسان مشخصات رو دادن برای پر کردن، که شامل مقاله و مدرک زبان و رزومه و اختراع و ... بود، به نظرتون ریز نمرات همه این بخش ها به سازمان سنجش ارسال میشه یا صرفا یک نمره کلی رو ارسال میکنن؟

چون یادمه سنجش گفته بود دانشگاه ها نمیتونن همینجوری نمره کم یا زیاد بدن و داریم کنترل میکنیم.
کسی خبر داره نمره مصاحبه چطوری به سنجش ارسال میشه؟

بالا