<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
من موندم چرا سطح کنکور دکترا و بایان کار اوردن پایین. این مواد امتحانی که همون مواد کنکور ارشده.پس دیگه چه فرقی با دکترا داره. اصلا دیگه برای چی ارشد بخونیم وقتی قراره کنکور دکترا از دروس کارشناسی مطرح بشه؟ حالا نبود ساخت و تولید بین مواد امتحانی که واویلاس!!!یعنی من عمرو 3 سال برای قبولی تو ارشد و خود ارشد هدر دادم با این وضعیت

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

حق با شماست، چیدمان دروس تخصصی اصلا جالب نیست، یکی اینکه از دروس ساختی خبری نیست و دیگری هم فقدان ریاضیات که من سر این یکی خیلی تعجب کردم،
البته با توجه به هدفی که به نظر میاد دنبال میکنن اگه درس چهارمی مربوط به ساخت هم به این سه درس اضافه میشد خیلی منطقی بود، ولی الان هم میشه تا حدودی توجیه کرد(به نظر من).
با مطالبی که من خوندم و با توجه به اینکه برای آزمون اعتبار دوساله قائل شدن، به نظر میاد این آزمون یه جورایی حکم آزمون GRE در امریکا رو داره، در واقع میخوان پذیرش رو بیشتر به دانشگاه ها محول کنند و این آزمون صرفا یک نمره در کنار نمراتیه که شما باید در دانشگاه مورد نظرتون کسب کنید. اگه همون فایل رو خونده باشید دانشگاه ها سه امتیاز مستقل باید به دانشجو بدن، از طرفی هم وقتی آزمون شما 2سال اعتبار داره پس دیگه بحث رتبه پیش نمیاد و نمره شما ارزش داره،
اگه در بین دروس درسی از ساخت هم بود به نظر بهتر بود ولی در حال حاضر ساختی ها میتونن در مقاومت مصالح به خوبی عرض اندام کنن، با این اوصاف شرایط تقریبا برای همه گرایش ها یکسانه به جز ساختی ها که کمی متضرر شدن،

در این حالت احتمالا پذیرش به این نحو باشه که شما با نمره ای(نمره و نه رتبه) از این آزمون برای دانشگاه های مورد نظر اقدام میکنید، دانشگاه این نمره رو نه به عنوان نمره اصلی بلکه به عنوان یک پارامتر مثل سایر پارامترها در نظر میگیره و با توجه به سوابق درسی و پژوهشی و مصاحبه شما و در مواردی آزمون کتبی تخصصی مرتبط با رشتتون در مورد پذیرش شما تصمیم میگیره، در واقع آزمون تخصصی شما رو دانشگاه ها برگزار میکنن،

به نظر من که اگه پذیرش بر این منوال پیش بره منطقی و معقوله، البته دوستانی که با نحوه پذیرش در دانشگاه های امریکا آشنایی دارن باید متوجه شده باشند که این روش چقدر به سبک پذیرش در آنجا شبیه شده.

شما هم زیاد نگران نباشید، انشاءالله هر چی خیره پیش بیاد.

راستی یه نکته ای رو فراموش نکنید، شما در صحبت هاتون گفتید از فلان استاد مثلا سیالاتی در مورد دینامیک بپرسیم چیزی یادش نمیاد، دقت کنید که شما باید با زمانه جبو برید، در زمان اون استاد به فرض سیالاتی مرکز روی خود سیالات بود و رفع مشکلات و پر کردن خلاءها در اون زمینه بخصوص، ولی در حال حاضر که بسیاری از مسائل پایه ای حل شده، مسائل روز هم عوض شدند و این مسائل هم قابل تفکیک بین رشته ها نیستند و به قولی multitasking هستند، پس شما دیگه به صرف داشتن دانش در یک گرایش خاص نمیتونید کاری پیش ببرید و مجبورید خودتون رو با علوم مختلف آشنا کنید، در نتیجه دانستن حداقل ها در هر زمینه نه تنها خوب بلکه ضروری به نظر میرسه،
پس بهتره شما هم این اتفاق رو به فال نیک بگیرید و کمی هم با دیگر دروس آشنا بشید.
سلام

درست میگین
ولی من دلم نمیخواد دینامیک بخونم،کیا ببینم، برای ارشدم نخوندم.
مقاوت باز یه چیزی ولی دینامیک و ترمو اصلا ،من یه استاد ترمو داشتم ، خیلی حالم از ترمو و دینامیک بهم خورد،
باز ساخت رو دوست داشتم میتونستم یه کاریش کنم ارشدم فقط ساخت و ریاضی زدم،اینو کجای دلم بزارم.
اگه میدونستم اصلا ریاضی مهندسی نمیخوندم کلا ولش میکردم،فال نیک من پروژه پایانیم افتاد یه یه استاد جامداتی اصلا درکم نمیکرد
والا نمیفهمم چی میخواد بشه اصلا راضی نیستم
همه رشته های مهندسی ریاضی تو مباحثشون هست الا ما،من دیگه اصلا امیدی به ادامه تحصیل ندارم،ما کلا ت مو 2 نداشتیم ترمو عمومیمونم مسخره بازی بود.
دینامیکم هیچی ، کلا امیدی ندارم،ادامه تحصیلم میدادم واسه دکتری که به نظرم امیدی نیست بهش.
اون آزمون تا اینا نرسونی که دعوت به آزمون بعدیش نمیشی خب، خیلی بده،من هیچ امیدی ندارم،مگر ظرفیت چند نفره 50 نفر میشن تو دکتری ساخت ،چطوری قبول شیم با این وضعیت،میگفتن دینامیکه ما کار کنیم که قوی شیم
الان با این اوصاف من باید ارشد بخونم یا دینامیک بخونم،خودم رو قوی کنم،خوبه آدم تو زمینه های مختلف وارد شه و بدونه بر منکرش لعنت پس چرا ارشد میان زمینه کاری تغیین میکنن که جی شه بالافاصله بریم دکتری از ارشد،به نظرم درست نیست این روش
الان آموزش و پرورش ما از سیستم نمره دهی در اومد فقط یه سیستم کور کورانه ی یه کشور ورداشتن گذاشتن ،اینا فکر عاقبت کار نیستن
هی کنکور حذف میخوان بکنن شد 10 سال کو حذف نشد، همش بحث الکی
کشور فرانسه ، ترکیه ، کره ، چین و ایران کنکور دارن تو این کشور ها
کره و چین خیلی قوی شدن تو علم پس کنکور چیز بدی نیست، که این کارا رو میکنن
سیستم آموزشی کلا باید بر اسا ما باشه نه بر اساس کشور های دیگه اصلا ربطی به ما نداره اونا چیکار میکنن،ما باید چیکار کنیم بحث ماست نه آمریکا و جاهای دیگه
از ابتدایی الان اومدن روش جمع کردن رو از چپ به راست گذاشتن یعنی پدر و مادرای ما و من و شما که از راست به چپ دهگان میدادیم بالا بچه میاد خونه میگه مامان اینا جمع کن مامان جمع میکنه بچه میگه این چه روشیه به ما یاد ندادن، بعد آخر کتاب ضمیمه اوندن دوباره اونم توضیح دادن یعنی یه سال بچه میاد این کار رو میکنه خونواده رو ترص میده بعد مسگن اینم هست این مسخره بازیا رو در میارن ، داریم میبینم،خیلیاش همین اساتید دانشگاهین این کتابای دبتانم دارن مینویسن با کلی ادعا میان واسه معلم های دبستان خوب معلوم معلم دبستان سطح سوادش به تو نمیرسه میای گردن شق میکنی ازش میپرسی این که ک سرکج میزارن واسه چیه،اقای محترم شما 10 سال تو ی ادبیات ایران کار کردی این بنده خدا چه گناهی داره خیلی به شعور بعضی از افراد باید غبطه خورد،هر بار روشی میارن که واقعا برق سه فاز از کله آدم میپره
گناه ما چیه اینه که میخواستیم مفید باشیم،نه فکر نکنم حق این باشه
کسی میخواد دکتری بخونه سه سال عمرش رو تو ارشد با دروسی و پروژه هایی مربوط به گرایشش هست داره صرف میکنه کلی حرص و کار و خونواده اذیت قبول شه کنکور بعد ارشد بعد یهو میگن شما اینا بخون ،ببینیم چی میشه بعد بیا ببینیم چی هستی،خب پس دروس ارشد چین این وسط برای چی میخونیم
که ظرفیت دکتری که 50 نفر نیست و شما چند تا دانشگاه میتونی نصاحبه بدی مگه این حرف رو میزنن اونوقت چند سال عمرت باید هدر بره این بشه
واقعا فکر نمیکنم درست باشه
تا مرحله و آزمون اول حد نصاب نرسی که نمیتونه برای مرحله دوم که آزمون تخصصی یا مصاحبه باشه برسی با این وضعیت چطور میشه
من یا باید دروس ارشدم رو بخونم یا برم دروس دکتری رو بخونم
این وسط یه تقلید کور کورانه میمونه برای ما
نه درست نیست و من اصلا درست نمیبینم،برای من و گرایش من درست نیست
میگفتند دروس دکتری اینه من دوره کارشناسیم و برای دکتری این دزوس رو بهتر و بیشتر بخونم ،نمیصه زرتی بیان یه چی بدن این واسه تو اینم واسی تو
شاید یه عده فرقی نکنه براشون ولی برای یه عده که تمام هم و غمشون این بود ، فقط میمونه یه آرزوی محال،
من حلالشون نمیکنم با این کاراشون،باس بهشون گفت ، ببین کارادا،این بود
اصلا تقلید کردن درست نیست،یه ماه جلسه میزارن بعد مسگن اقا این جور مثل اینا کنیم
بعد میفهمن نه اصلا درست نبود همونطور الان تو دبستان با مشکل خوردن و نمیدونن چی هست،
کلا از این تقلیدای بی ملاحظه خوب نیست ، وقتی اون آقایون یه چیزی میگن واسه خودشون من نمیتونم بر اساس اونا کار کنم،اینکه انتخابات محدود باشه حق نیست ،آزادی نیست اینجور
من اگه نیخواستم ترمو بخونم میرفتم سیالات ،به نفعمم بود ، اگه دینامیک میخواستم بخونم میرفتم جامدات چه کاری بود ساخت و تولید بخونم
نه این تقلیدا به کار ملت ما نمیاد.
کاراشون غلطه، اصلا درست نیست.باید برای این فرهنگ و بر اساس این کشور آموزش باشه،سبک آموزشی ما با آمریکا فرق داره،ما بیشتر داریم تیوری کار میکنیم ، این وسط یه ساخت و تولید بود عملی بود و یه کم درک عملی رو میفهمیدن اینم میخواستن حذف کنن همونطور سال 91 حذف شد سال بعدش دوباره گرفتن دیدن نمیشه
حالام با این وضعیت نمیدونم چی میخواد به سرشون بیاد....
الان دانشگاه ها دو تا مکانیک میگیرن یکی مکانیک عمومیه ، اون یکی ساخت و تولیده، اگه اعتراض ها نبود همون موقع جمش کرده بودن
الانم این حرکت ادامه همون حرکته
فکر نمیکنم کشوری که اصلا تو تولید کاری نمیکنه شرکته فقط مونتاژ کنن، وقتی با دوستت حرف میرنی میگی بابا چرا ما نتونیم بسازیم،میگه وقتی علمش هست چرا از صفر میگم ، وقتی صفرا نمیدونی فقط باید همش رو بکنن تو حلقت راحت بدست بساری همین میشه شرکت های مونتاژ کار.مهندسی معکوس فقط تو شرکت راه آهن کشور 2000 قطعه پرت میشه برسن به وون حدی که درسته ، اینه مملکت .فقط واسه یه رینگ چرخ لوکوموتیو، بعد باید گفت اقتدار ملی
فاصله بین چراغ های پشت پراید هر دو تاش یه فاصله عشقیه چرا چون تلرانس هندسی در حد تیم ملی ایرانه ، افتخارشم یه گل از آرژانتین خورده است.
این تقلیدای کور کورانه بیفایدست ،هیچ جایی ما رو نمیرسونه، ما باید خودمون پیشرو شیم
تا وقتی روش خودت رو پیدا نکنی نمیتونی موفق شی،هی بگو من مثل این میشم میتونم
هر کسی فقط خودش و روش خودشه میتونه بفهمه چیکار باس بکنه هیچ کسی و هیچ چیزی مثل بقیه نیست اگه خدا میخواست همه مثل هم میشدن خیلی بی معنی میشد.
ما کشورمون استعداد زیاد داره ولی چرا میرن از ایران چون حمایت نمیشن،چرا فیلم میراث آلبرتا این همه تاکید میکنن ببینین،واقعیت ایناست
نه قبول ندارم ، ادم خوبه همه چیز سر دربیاره ، دانش خوبه
ولی انصافا برو پیش دکتر متخصص گلو و دهان وسینه ، انصافا تنها حاییت رو معاینه میکنه همین قسمت بدنته عمرا بیاد بگه فلانی دیشب چی خودی به خدا رفتم پیش متخصص گلو فقط یه ساعت از گلو حرف زد ،اصلا نگفت شما حساسیتی چیزی داری،شما چیزی خوردی، فقط از مجاری مختلف گلو گفت و تمام چرا جون 20 سال زندگیش ر 0و روی این تحقیق کرده
من گلوم درد میکرد دکتر رفتم چندین بار نشد رفتم دکتر متخصص اونم نشد رفتم دکتر خارجی گفت شما حساسیت داری کاریش نمیشه کرد باس دوره اش بگذره ، البنته اینم از حق نگذرم دکتر متخصص هم گفت شما هیچ بیماری ای نیست دوره درمانش باید طی شه تا خوب شه ولی از حساسیت چیزی نگفت
من تخصص میگیرم برای چی، برای کی.چرا یه آدم مگه چقدر ظرفیت داره،هر لحظه تو ذهن ما هزار فکر میچرخه اگر فقط میتونستیم یه لحظه تنرکرچز رو نگه داریم بر همه علوم واقف میشدیم،نمیشه
قرا ر نیست کسی نمیتونه همه علوم رو درک کنه، حتی یک دانشمند مثل انیشتن با ا ن مغز تو یک زمینه کار کرد فیزیک کوانتوم

من راضی نیستم

آخرین ویرایش:

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

درست میگین
ولی من دلم نمیخواد دینامیک بخونم،کیا ببینم، برای ارشدم نخوندم.
مقاوت باز یه چیزی ولی دینامیک و ترمو اصلا ،من یه استاد ترمو داشتم ، خیلی حالم از ترمو و دینامیک بهم خورد،
باز ساخت رو دوست داشتم میتونستم یه کاریش کنم ارشدم فقط ساخت و ریاضی زدم،اینو کجای دلم بزارم.
اگه میدونستم اصلا ریاضی مهندسی نمیخوندم کلا ولش میکردم،فال نیک من پروژه پایانیم افتاد یه یه استاد جامداتی اصلا درکم نمیکرد
والا نمیفهمم چی میخواد بشه اصلا راضی نیستم
همه رشته های مهندسی ریاضی تو مباحثشون هست الا ما،من دیگه اصلا امیدی به ادامه تحصیل ندارم،ما کلا ت مو 2 نداشتیم ترمو عمومیمونم مسخره بازی بود.
دینامیکم هیچی ، کلا امیدی ندارم،ادامه تحصیلم میدادم واسه دکتری که به نظرم امیدی نیست بهش.
اون آزمون تا اینا نرسونی که دعوت به آزمون بعدیش نمیشی خب، خیلی بده،من هیچ امیدی ندارم،مگر ظرفیت چند نفره 50 نفر میشن تو دکتری ساخت ،چطوری قبول شیم با این وضعیت،میگفتن دینامیکه ما کار کنیم که قوی شیم
الان با این اوصاف من باید ارشد بخونم یا دینامیک بخونم،خودم رو قوی کنم،خوبه آدم تو زمینه های مختلف وارد شه و بدونه بر منکرش لعنت پس چرا ارشد میان زمینه کاری تغیین میکنن که جی شه بالافاصله بریم دکتری از ارشد،به نظرم درست نیست این روش
الان آموزش و پرورش ما از سیستم نمره دهی در اومد فقط یه سیستم کور کورانه ی یه کشور ورداشتن گذاشتن ،اینا فکر عاقبت کار نیستن
هی کنکور حذف میخوان بکنن شد 10 سال کو حذف نشد، همش بحث الکی
کشور فرانسه ، ترکیه ، کره ، چین و ایران کنکور دارن تو این کشور ها
کره و چین خیلی قوی شدن تو علم پس کنکور چیز بدی نیست، که این کارا رو میکنن
سیستم آموزشی کلا باید بر اسا ما باشه نه بر اساس کشور های دیگه اصلا ربطی به ما نداره اونا چیکار میکنن،ما باید چیکار کنیم بحث ماست نه آمریکا و جاهای دیگه
از ابتدایی الان اومدن روش جمع کردن رو از چپ به راست گذاشتن یعنی پدر و مادرای ما و من و شما که از راست به چپ دهگان میدادیم بالا بچه میاد خونه میگه مامان اینا جمع کن مامان جمع میکنه بچه میگه این چه روشیه به ما یاد ندادن، بعد آخر کتاب ضمیمه اوندن دوباره اونم توضیح دادن یعنی یه سال بچه میاد این کار رو میکنه خونواده رو ترص میده بعد مسگن اینم هست این مسخره بازیا رو در میارن ، داریم میبینم،خیلیاش همین اساتید دانشگاهین این کتابای دبتانم دارن مینویسن با کلی ادعا میان واسه معلم های دبستان خوب معلوم معلم دبستان سطح سوادش به تو نمیرسه میای گردن شق میکنی ازش میپرسی این که ک سرکج میزارن واسه چیه،اقای محترم شما 10 سال تو ی ادبیات ایران کار کردی این بنده خدا چه گناهی داره خیلی به شعور بعضی از افراد باید غبطه خورد،هر بار روشی میارن که واقعا برق سه فاز از کله آدم میپره
گناه ما چیه اینه که میخواستیم مفید باشیم،نه فکر نکنم حق این باشه
کسی میخواد دکتری بخونه سه سال عمرش رو تو ارشد با دروسی و پروژه هایی مربوط به گرایشش هست داره صرف میکنه کلی حرص و کار و خونواده اذیت قبول شه کنکور بعد ارشد بعد یهو میگن شما اینا بخون ،ببینیم چی میشه بعد بیا ببینیم چی هستی،خب پس دروس ارشد چین این وسط برای چی میخونیم
که ظرفیت دکتری که 50 نفر نیست و شما چند تا دانشگاه میتونی نصاحبه بدی مگه این حرف رو میزنن اونوقت چند سال عمرت باید هدر بره این بشه
واقعا فکر نمیکنم درست باشه
تا مرحله و آزمون اول حد نصاب نرسی که نمیتونه برای مرحله دوم که آزمون تخصصی یا مصاحبه باشه برسی با این وضعیت چطور میشه
من یا باید دروس ارشدم رو بخونم یا برم دروس دکتری رو بخونم
این وسط یه تقلید کور کورانه میمونه برای ما
نه درست نیست و من اصلا درست نمیبینم،برای من و گرایش من درست نیست
میگفتند دروس دکتری اینه من دوره کارشناسیم و برای دکتری این دزوس رو بهتر و بیشتر بخونم ،نمیصه زرتی بیان یه چی بدن این واسه تو اینم واسی تو
شاید یه عده فرقی نکنه براشون ولی برای یه عده که تمام هم و غمشون این بود ، فقط میمونه یه آرزوی محال،
من حلالشون نمیکنم با این کاراشون،باس بهشون گفت ، ببین کارادا،این بود
اصلا تقلید کردن درست نیست،یه ماه جلسه میزارن بعد مسگن اقا این جور مثل اینا کنیم
بعد میفهمن نه اصلا درست نبود همونطور الان تو دبستان با مشکل خوردن و نمیدونن چی هست،
کلا از این تقلیدای بی ملاحظه خوب نیست ، وقتی اون آقایون یه چیزی میگن واسه خودشون من نمیتونم بر اساس اونا کار کنم،اینکه انتخابات محدود باشه حق نیست ،آزادی نیست اینجور
من اگه نیخواستم ترمو بخونم میرفتم سیالات ،به نفعمم بود ، اگه دینامیک میخواستم بخونم میرفتم جامدات چه کاری بود ساخت و تولید بخونم
نه این تقلیدا به کار ملت ما نمیاد.
کاراشون غلطه، اصلا درست نیست.باید برای این فرهنگ و بر اساس این کشور آموزش باشه،سبک آموزشی ما با آمریکا فرق داره،ما بیشتر داریم تیوری کار میکنیم ، این وسط یه ساخت و تولید بود عملی بود و یه کم درک عملی رو میفهمیدن اینم میخواستن حذف کنن همونطور سال 91 حذف شد سال بعدش دوباره گرفتن دیدن نمیشه
حالام با این وضعیت نمیدونم چی میخواد به سرشون بیاد....
الان دانشگاه ها دو تا مکانیک میگیرن یکی مکانیک عمومیه ، اون یکی ساخت و تولیده، اگه اعتراض ها نبود همون موقع جمش کرده بودن
الانم این حرکت ادامه همون حرکته
فکر نمیکنم کشوری که اصلا تو تولید کاری نمیکنه شرکته فقط مونتاژ کنن، وقتی با دوستت حرف میرنی میگی بابا چرا ما نتونیم بسازیم،میگه وقتی علمش هست چرا از صفر میگم ، وقتی صفرا نمیدونی فقط باید همش رو بکنن تو حلقت راحت بدست بساری همین میشه شرکت های مونتاژ کار.مهندسی معکوس فقط تو شرکت راه آهن کشور 2000 قطعه پرت میشه برسن به وون حدی که درسته ، اینه مملکت .فقط واسه یه رینگ چرخ لوکوموتیو، بعد باید گفت اقتدار ملی
فاصله بین چراغ های پشت پراید هر دو تاش یه فاصله عشقیه چرا چون تلرانس هندسی در حد تیم ملی ایرانه ، افتخارشم یه گل از آرژانتین خورده است.
این تقلیدای کور کورانه بیفایدست ،هیچ جایی ما رو نمیرسونه، ما باید خودمون پیشرو شیم
تا وقتی روش خودت رو پیدا نکنی نمیتونی موفق شی،هی بگو من مثل این میشم میتونم
هر کسی فقط خودش و روش خودشه میتونه بفهمه چیکار باس بکنه هیچ کسی و هیچ چیزی مثل بقیه نیست اگه خدا میخواست همه مثل هم میشدن خیلی بی معنی میشد.
ما کشورمون استعداد زیاد داره ولی چرا میرن از ایران چون حمایت نمیشن،چرا فیلم میراث آلبرتا این همه تاکید میکنن ببینین،واقعیت ایناست
نه قبول ندارم ، ادم خوبه همه چیز سر دربیاره ، دانش خوبه
ولی انصافا برو پیش دکتر متخصص گلو و دهان وسینه ، انصافا تنها حاییت رو معاینه میکنه همین قسمت بدنته عمرا بیاد بگه فلانی دیشب چی خودی به خدا رفتم پیش متخصص گلو فقط یه ساعت از گلو حرف زد ،اصلا نگفت شما حساسیتی چیزی داری،شما چیزی خوردی، فقط از مجاری مختلف گلو گفت و تمام چرا جون 20 سال زندگیش ر 0و روی این تحقیق کرده
من گلوم درد میکرد دکتر رفتم چندین بار نشد رفتم دکتر متخصص اونم نشد رفتم دکتر خارجی گفت شما حساسیت داری کاریش نمیشه کرد باس دوره اش بگذره ، البنته اینم از حق نگذرم دکتر متخصص هم گفت شما هیچ بیماری ای نیست دوره درمانش باید طی شه تا خوب شه ولی از حساسیت چیزی نگفت
من تخصص میگیرم برای چی، برای کی.چرا یه آدم مگه چقدر ظرفیت داره،هر لحظه تو ذهن ما هزار فکر میچرخه اگر فقط میتونستیم یه لحظه تنرکرچز رو نگه داریم بر همه علوم واقف میشدیم،نمیشه
قرا ر نیست کسی نمیتونه همه علوم رو درک کنه، حتی یک دانشمند مثل انیشتن با ا ن مغز تو یک زمینه کار کرد فیزیک کوانتوم

من راضی نیستم
سلام مهندس
آروم باش بابا

شما منظور منو اشتباه فهمیدی،
اول که باید صبر کنیم ببینیم امسال دقیقا چطور میخوان برگزار کنن،
اونطوری که من حدس زدم اتفاقا روش خوبی هم میشه، در واقع کنکور میره کنار و ریش و قیچی میافته دست دانشگاه ها

شما اشتباه متوجه شدی، این نیست که شما باید دو مرحله کنکور بدی،
ببین شما قبلا یه بار در سال کنکور میدادی، اگه خراب میکردی باید یه سال صبر میکردی، الان شده دو بار در سال که شما یکیش هم بدی بسه، حالا اگه یکی رو خوب دادی که خوش به حالت، اگه خراب کردی نوبت بعدی رو میدی،
ببین کنکور شده عین تافل، شما برای دکترا باید تافل داشته باشید، هرچی بالاتر باشه امتیاز شما بالاتر میره، کنکور هم شده همون
فرضا من میخوام برای دکترا برم دانشگاه Y، خب دانشگاه از من یه سری نمرات در یه سری آزمون ها رو میخواد، یکیش تافل، یکیشم همین آزمونی که سازمان سنجش میگیره، فرضا اون دانشگاه برای هر متقاضی 1000 امتیاز در نظر میگیره، مثلا 200 امتیاز همین آزمون دکتری، 100 امتیاز آزمون زبان، 200 امتیاز هم سوابق پژوهشی، میمونه 500 امتیاز، این 500 تا چیه؟ این 500 تا آزمون تخصصی شما و مصاحبتون هست، یعنی تخصص شما در دانشگاه مورد نظر محک میخوره، الان متوجه قضیه شدید؟
حالا برای شما که ساخت هستید، دانشگاه Y در ساخت بیشتر روی موضوع "الف" کار میکنه، پس در آزمون کتبی و مصاحبه بیشتر مهارت های شما در مورد موضوع "الف(مثلا روش های ریخته گری)" رو مورد سنجش قرار میده، یه دانشگاه دیگه در ساخت بیشتر روی موضوع "ب(مثلا مواد هوشمند)" کار میکنه و از شما انتظار داره در این مورد اطلاع داشته باشید،
در نهایت با توجه به مهارت های شما از اون 500 امتیاز یه امتیازی بهتون میده، در مجموع افراد با امتیاز بیشتر در اون دانشگاه پذیرفته میشن،

این روش به نظر خیلی خوب میاد، البته اگه به این شکل عمل بشه،
من یه بار دیگه تاکید میکنم شما نباید دوبار در آزمون سنجش شرکت کنید و یکیش کافیه، آزمون های بعدی رو خود دانشگاه ها میگیرن.
شما هم انقدر زود قضاوت نکنید، صبر کنید ببینید چی میشه.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام مهندس
آروم باش بابا

شما منظور منو اشتباه فهمیدی،
اول که باید صبر کنیم ببینیم امسال دقیقا چطور میخوان برگزار کنن،
اونطوری که من حدس زدم اتفاقا روش خوبی هم میشه، در واقع کنکور میره کنار و ریش و قیچی میافته دست دانشگاه ها

شما اشتباه متوجه شدی، این نیست که شما باید دو مرحله کنکور بدی،
ببین شما قبلا یه بار در سال کنکور میدادی، اگه خراب میکردی باید یه سال صبر میکردی، الان شده دو بار در سال که شما یکیش هم بدی بسه، حالا اگه یکی رو خوب دادی که خوش به حالت، اگه خراب کردی نوبت بعدی رو میدی،
ببین کنکور شده عین تافل، شما برای دکترا باید تافل داشته باشید، هرچی بالاتر باشه امتیاز شما بالاتر میره، کنکور هم شده همون
فرضا من میخوام برای دکترا برم دانشگاه Y، خب دانشگاه از من یه سری نمرات در یه سری آزمون ها رو میخواد، یکیش تافل، یکیشم همین آزمونی که سازمان سنجش میگیره، فرضا اون دانشگاه برای هر متقاضی 1000 امتیاز در نظر میگیره، مثلا 200 امتیاز همین آزمون دکتری، 100 امتیاز آزمون زبان، 200 امتیاز هم سوابق پژوهشی، میمونه 500 امتیاز، این 500 تا چیه؟ این 500 تا آزمون تخصصی شما و مصاحبتون هست، یعنی تخصص شما در دانشگاه مورد نظر محک میخوره، الان متوجه قضیه شدید؟
حالا برای شما که ساخت هستید، دانشگاه Y در ساخت بیشتر روی موضوع "الف" کار میکنه، پس در آزمون کتبی و مصاحبه بیشتر مهارت های شما در مورد موضوع "الف(مثلا روش های ریخته گری)" رو مورد سنجش قرار میده، یه دانشگاه دیگه در ساخت بیشتر روی موضوع "ب(مثلا مواد هوشمند)" کار میکنه و از شما انتظار داره در این مورد اطلاع داشته باشید،
در نهایت با توجه به مهارت های شما از اون 500 امتیاز یه امتیازی بهتون میده، در مجموع افراد با امتیاز بیشتر در اون دانشگاه پذیرفته میشن،

این روش به نظر خیلی خوب میاد، البته اگه به این شکل عمل بشه،
من یه بار دیگه تاکید میکنم شما نباید دوبار در آزمون سنجش شرکت کنید و یکیش کافیه، آزمون های بعدی رو خود دانشگاه ها میگیرن.
شما هم انقدر زود قضاوت نکنید، صبر کنید ببینید چی میشه.
سلام

انشالله ببینیم چی میشه
ولی در هر صورت باید آزمون اول رو قبول شد،فکر نکنم کار راحتی باشه رقابت با جامداتی ها وسیالاتی اونم یک ساخت و تولیدی،اگه حد نصاب رو بیاری بعد تازه درست میشه،
انشالله باس دید چی میشه،من که هیچ وقت شانسم خوب نبوده تو این امور همیشه ،اذیت شدم.....بعید میبینم،کلا نگرشم در این مورد منفیه....

دیگه بقیش با خداست....
یا خدا

dash @li

کاربر بیش فعال
حذف کنکور دکتری تخصصی از سال آینده / دانشگاه دانشجو را ارزیابی می کند

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت : با حذف کنکور دکتری تخصصی آزمون متمرکز دکتری حذف و دانشگاه خود دانشجو را ارزیابی می‌کند.

حسین حسینی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی گروه علمی،‌ پزشكی باشگاه خبرنگاران گفت : کنکور دکتری تخصصی براساس آیین نامه‌ای که به دانشگاهها ابلاغ شد از سال آینده حذف می شود.

وی افزود: در واقع براساس این آیین نامه یک آزمون عمومی از سوی سازمان سنجش از داوطلبان گرفته می شود و یک کارنامه‌ای برای داوطلب صادر می شود ( همچون آزمونی که در همه جای دنیا از داوطلبان گرفته می شود ) سپس این کارنامه عمومی در اختیار داوطلب و دانشگاه قرار می گیرد و دانشگاه نیز براساس آزمون خاصی که خود دارد (به صورت مصاحبه و یا کتبی) می تواند پذیرش خود را انجام دهد، بنابراین دو مرحله سنجش و یک مرحله پذیرش صورت می گیرد.

حسینی گفت: در گذشته اینطور بود که نمره داوطلب در آزمون عمومی سازمان سنجش ، بخشی از پذیرش آن دانشجو نیز محسوب می شد ، چرا که آن آزمون به صورت متمرکز بوده است ، ولی هم اکنون آزمون عمومی صرفا معرف شاخص و پذیرش دانشجو محسوب می شود و دانشگاهها براساس شاخص های مدنظر خود می توانند آزمونی به صورت جدا از دانشجویان مورد نظر خود بگیرند.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی اضافه کرد:یعنی دانشگاهها براساس این کارنامه عمومی دانشجو، آزمون ارزیابی خود را انجام می دهند ، بنابراین هدف این است که شاخص اصلی تعیین دانشجوی دوره دکتری،استاد و گروه باشد تا ارزیابی صحیحی از معلومات گذشته داوطلب در انتخاب نهایی صورت گیرد.

حسینی در خصوص احتمال افزایش تعداد دانشجویان مقطع دکتری با توجه به حذف کنکور تخصصی دکتری اظهار داشت : تعداد دانشجویان دکتری به این روش بستگی ندارد، بلکه براساس ظرفیت اعلام شده گروهها در دانشگاهها و امکانات و شاخص های اعضای هیئت علمی دانشگاهها است تا مسیر دقیقتری برای پذیرش دانشجوی دکتری شکل گیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی براینکه با این روش وضع بورسیه دانشجویان چگونه خواهد شد، اظهار داشت : بحث بورسیه قاعدتا بحث جداگانه ای دارد و به سازمان امور دانشجویان برمیگردد چنانچه در گذشته فقط دانشجویان رتبه اول می توانستند بورسیه دریافت کنند و هم اکنون این امر با توجه به تغییرات به این سازمان ارتباط دارد.

حسینی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با این آیین نامه جدید شکل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای آزاد و دولتی متفاوت می شود، افزود : این آیین نامه برای همه دانشگاهها است یعنی همه دانشگاهها باید براساس آزمون عمومی که برگزار می شود داوطلب را مورد ارزیابی قرار دهند ، حتی این آیین نامه برای موسسات حوزوی نیز ابلاغ شده است بنابراین این آزمون برای سال تحصیلی 95-96 عملی می شود.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در ادامه به جذب بازار کار اشاره کرد و گفت: جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان در بازار کار به این آیین نامه بر نمی گردد ، چرا که در این آیین نامه پذیرش دانشجو دکتری به صورت کیفی تر صورت می گیرد اما متاسفانه در کشور ما موج کاذب مدرک گرایی شکل گرفته که اصلا براساس نیاز جامعه نیست، چنانچه افراد بیش از حد به سمت و سوی تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد حرکت می کنند و این امر هم برمی گردد به اینکه در جامعه زیر ساخت های لازم برای اشتغال فراهم نیست، بنابراین این امر به آمایش آموزش عالی برمی گردد.

حسینی در پاسخ به این سوال که ملاک نمره در جذب تکمیلی این آزمون تا چه حد تاثیر دارد، اظهار داشت : آن بخش اول صرفا ارزیابی است که همچون آزمون تافل برگزار می شود تا ارزیابی دانشجو صورت گیرد و براساس نمره کسب شده داوطلب و حداقل های مورد نظر دانشگاه دانشجو در دانشگاهی که شرایط را دارا باشد، پذیرش می شود، بنابراین آزمون اول برای معرفی و ارزیابی دانشجو است و در بخش دوم اطلاعات تخصصی فرد براساس سوابق علمی و یا براساس آزمون مصاحبه و یا کتبی دانشجو مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی در پایان در خصوص تضمین عملی شدن این آیین نامه خاطر نشان کرد : این آیین نامه ابلاغ شده است و با عملی شدن آن پذیرش ها دقیقتر صورت می گیرد، چراکه در هیچ جای دنیا نمی آیند برای آزمون دکتری یک آزمون متمرکز برگزار کنند بلکه هر دانشگاه دانشجو را مورد ارزیابی قرار می دهد.

......................................................................؟............
به این صورت امتحان اول هم حدی دارد بالاخره مشخص است.که باید یه حد نصابی رو رسوند.
اینکه دانشگاه ها با مصاحبه هاشون نمیتونستند قبلا کیفیت دانشجو رو بفهمند واقعا جای تاسف داره ،اینم نکته منفی نظام آموزشی که هست.
خیلی از دانشجو ها زیاد به فکر رزومه نبودند ، اگر این رو خیلی ها میدونستند پروژه های کارشناسی قویتری برمیداشتند مثلا من با استاد جامداتی به زور برداشتم چون ساختی دانشگاه من پر شده بود،این ها رزومه یا کیفیت هستند، نمرات رو بالاتر میبردیم، به هر شکی این ها رزومه هستند یا همون چیزایی که دنبالش هستند.
و مقاله میدادیم تا وقت رو بیشتر خرج این چیز ها میکردیم این هست که آدم رو ناراحت میکنه ، برای چی یکباره برای من باید عوض شه ، تمام عمر یک انسان به فنا میره چند سال تحصیل به فنا میره این حرف دل خیلی هاست.
وقتی میگن بازار کار خرابه ،این روی کجای دلم بزارم،تقصیر منه بازار کار خرابه،تقصیر کیه ،من مقصرم،کی مقصره بیاد درستش کنه
چی میشه گفت ، میگن عدالت ،ولی تو این کار عدالتی نیست....
من عدالتی ندیدم

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
حذف کنکور دکتری تخصصی از سال آینده / دانشگاه دانشجو را ارزیابی می کند

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی گفت : با حذف کنکور دکتری تخصصی آزمون متمرکز دکتری حذف و دانشگاه خود دانشجو را ارزیابی می‌کند.

حسین حسینی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی گروه علمی،‌ پزشكی باشگاه خبرنگاران گفت : کنکور دکتری تخصصی براساس آیین نامه‌ای که به دانشگاهها ابلاغ شد از سال آینده حذف می شود.

وی افزود: در واقع براساس این آیین نامه یک آزمون عمومی از سوی سازمان سنجش از داوطلبان گرفته می شود و یک کارنامه‌ای برای داوطلب صادر می شود ( همچون آزمونی که در همه جای دنیا از داوطلبان گرفته می شود ) سپس این کارنامه عمومی در اختیار داوطلب و دانشگاه قرار می گیرد و دانشگاه نیز براساس آزمون خاصی که خود دارد (به صورت مصاحبه و یا کتبی) می تواند پذیرش خود را انجام دهد، بنابراین دو مرحله سنجش و یک مرحله پذیرش صورت می گیرد.

حسینی گفت: در گذشته اینطور بود که نمره داوطلب در آزمون عمومی سازمان سنجش ، بخشی از پذیرش آن دانشجو نیز محسوب می شد ، چرا که آن آزمون به صورت متمرکز بوده است ، ولی هم اکنون آزمون عمومی صرفا معرف شاخص و پذیرش دانشجو محسوب می شود و دانشگاهها براساس شاخص های مدنظر خود می توانند آزمونی به صورت جدا از دانشجویان مورد نظر خود بگیرند.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی اضافه کرد:یعنی دانشگاهها براساس این کارنامه عمومی دانشجو، آزمون ارزیابی خود را انجام می دهند ، بنابراین هدف این است که شاخص اصلی تعیین دانشجوی دوره دکتری،استاد و گروه باشد تا ارزیابی صحیحی از معلومات گذشته داوطلب در انتخاب نهایی صورت گیرد.

حسینی در خصوص احتمال افزایش تعداد دانشجویان مقطع دکتری با توجه به حذف کنکور تخصصی دکتری اظهار داشت : تعداد دانشجویان دکتری به این روش بستگی ندارد، بلکه براساس ظرفیت اعلام شده گروهها در دانشگاهها و امکانات و شاخص های اعضای هیئت علمی دانشگاهها است تا مسیر دقیقتری برای پذیرش دانشجوی دکتری شکل گیرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی براینکه با این روش وضع بورسیه دانشجویان چگونه خواهد شد، اظهار داشت : بحث بورسیه قاعدتا بحث جداگانه ای دارد و به سازمان امور دانشجویان برمیگردد چنانچه در گذشته فقط دانشجویان رتبه اول می توانستند بورسیه دریافت کنند و هم اکنون این امر با توجه به تغییرات به این سازمان ارتباط دارد.

حسینی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا با این آیین نامه جدید شکل پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای آزاد و دولتی متفاوت می شود، افزود : این آیین نامه برای همه دانشگاهها است یعنی همه دانشگاهها باید براساس آزمون عمومی که برگزار می شود داوطلب را مورد ارزیابی قرار دهند ، حتی این آیین نامه برای موسسات حوزوی نیز ابلاغ شده است بنابراین این آزمون برای سال تحصیلی 95-96 عملی می شود.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در ادامه به جذب بازار کار اشاره کرد و گفت: جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان در بازار کار به این آیین نامه بر نمی گردد ، چرا که در این آیین نامه پذیرش دانشجو دکتری به صورت کیفی تر صورت می گیرد اما متاسفانه در کشور ما موج کاذب مدرک گرایی شکل گرفته که اصلا براساس نیاز جامعه نیست، چنانچه افراد بیش از حد به سمت و سوی تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد حرکت می کنند و این امر هم برمی گردد به اینکه در جامعه زیر ساخت های لازم برای اشتغال فراهم نیست، بنابراین این امر به آمایش آموزش عالی برمی گردد.

حسینی در پاسخ به این سوال که ملاک نمره در جذب تکمیلی این آزمون تا چه حد تاثیر دارد، اظهار داشت : آن بخش اول صرفا ارزیابی است که همچون آزمون تافل برگزار می شود تا ارزیابی دانشجو صورت گیرد و براساس نمره کسب شده داوطلب و حداقل های مورد نظر دانشگاه دانشجو در دانشگاهی که شرایط را دارا باشد، پذیرش می شود، بنابراین آزمون اول برای معرفی و ارزیابی دانشجو است و در بخش دوم اطلاعات تخصصی فرد براساس سوابق علمی و یا براساس آزمون مصاحبه و یا کتبی دانشجو مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی در پایان در خصوص تضمین عملی شدن این آیین نامه خاطر نشان کرد : این آیین نامه ابلاغ شده است و با عملی شدن آن پذیرش ها دقیقتر صورت می گیرد، چراکه در هیچ جای دنیا نمی آیند برای آزمون دکتری یک آزمون متمرکز برگزار کنند بلکه هر دانشگاه دانشجو را مورد ارزیابی قرار می دهد.

......................................................................؟............
به این صورت امتحان اول هم حدی دارد بالاخره مشخص است.که باید یه حد نصابی رو رسوند.
اینکه دانشگاه ها با مصاحبه هاشون نمیتونستند قبلا کیفیت دانشجو رو بفهمند واقعا جای تاسف داره ،اینم نکته منفی نظام آموزشی که هست.
خیلی از دانشجو ها زیاد به فکر رزومه نبودند ، اگر این رو خیلی ها میدونستند پروژه های کارشناسی قویتری برمیداشتند مثلا من با استاد جامداتی به زور برداشتم چون ساختی دانشگاه من پر شده بود،این ها رزومه یا کیفیت هستند، نمرات رو بالاتر میبردیم، به هر شکی این ها رزومه هستند یا همون چیزایی که دنبالش هستند.
و مقاله میدادیم تا وقت رو بیشتر خرج این چیز ها میکردیم این هست که آدم رو ناراحت میکنه ، برای چی یکباره برای من باید عوض شه ، تمام عمر یک انسان به فنا میره چند سال تحصیل به فنا میره این حرف دل خیلی هاست.
وقتی میگن بازار کار خرابه ،این روی کجای دلم بزارم،تقصیر منه بازار کار خرابه،تقصیر کیه ،من مقصرم،کی مقصره بیاد درستش کنه
چی میشه گفت ، میگن عدالت ،ولی تو این کار عدالتی نیست....
من عدالتی ندیدم
بیاید، شد همون که بهتون گقتم، این روش واقعا عالیه، در همه جای دنیا هم همین روش مرسومه،
در ضمن اینکه بازار کار خرابه دقیقا تقصیر خود ماست، هیچ کس جز خودمون یعنی دانشجوها و فارغ التحصیل ها مقصر نیست.

آخرین ویرایش:

dash @li

کاربر بیش فعال
[h=2]اعلام جزییات آزمون دکتری ۹۵ از سوی رییس سازمان سنجش[/h]بخش آزمون کتبی دکتری تخصصی ۱۳۹۵ دو بار در سال برگزار خواهد شد و پذیرش نهایی در اختیار دانشگاه ها گذاشته شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به ابلاغ جدیدترین آیین نامه شیوه پذیرش دکتری، جزئیات تغییرات شیوه پذیرش و سنجش در دوره دکتری دانشگاهها را تشریح کرد.
دکتر ابراهیم خدایی گفت: برای ورود به دوره دکتری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی آیین نامه ای تدوین شده است که در واقع شیوه پذیرش و سنجش دانشجو در این مقطع مورد بازنگری قرار گرفت.
آیین نامه دکتری ابلاغ شد
وی افزود: این آیین نامه که برای سال های ۹۵ و ۹۶ اجرایی می شود در تاریخ ۲ اردیبهشت ۹۴ توسط وزیر ابلاغ شده است.
خدایی خاطرنشان کرد: در این آیین نامه چند هدف و سیاست دیده شده است. اولین هدف تفکیک فرآیند سنجش علمی از فرآیند پذیرش دانشجو است. پس از آن اعتباربخشی و استانداردسازی آزمون هاست و دیگر اینکه به گروه های آموزشی اختیار داده شده است که این موضوع نیز در جهت استقلال دانشگاه هاست. هدف دیگر نیز ایجاد امکان شرکت متعدد داوطلب و توجه جدی به سوابق علمی آموزشی داوطلب است.وی اضافه کرد: هدف این است که آزمون دکتری بر اساس یکسری مواد امتحانی شامل آزمون عمومی و استعداد تحصیلی و آزمون تخصصی شامل دروس پایه و اصلی به تعداد بیش از دو بار برگزار شود. آزمون در سال اول آیین نامه یعنی سال ۹۵ دوبار برگزار خواهد شد.اعتباربخشی به آزمون برای مدت چند سال
رئیس سازمان سنجش یادآور شد: ضمن اینکه به این آزمون اعتبار می دهیم به طور مثال نتیجه آزمون دو یا سه سال معتبر خواهد بود. شورایی به ریاست وزیر علوم پیش بینی شده است که این آزمون را اعتباربخشی کند.وظیفه سازمان سنجش در آیین نامه جدید دکتری
وی با اشاره به فعالیت سازمان سنجش در این دوره و بر اساس آیین نامه ابلاغی گفت: کاری که سازمان سنجش در اینجا انجام می دهد این است که از داوطلبان ثبت نام، آزمون را برگزار می کند و به داوطلب کارنامه می دهد. فرد بر اساس آزمون و نمره به دانشگاه معرفی می شود. در این میان اطلاعات آماری لازم را برای تصمیم گیری هر دانشگاه شامل میانگین نقاط و درصدهای آن اعلام می شود.جزئیات پذیرش
خدایی افزود: دانشگاه برای پذیرش اعلام عمومی می کنند و داوطلب به دانشگاه مراجعه می کند و دانشگاهها بر اساس شیوه نامه ای که همزمان با آیین نامه سال گذشته ابلاغ شده است، داوطلبان مورد نظر را انتخاب می کنند.وی خاطرنشان کرد: دانشگاه باید سهمیه قانونی از جمله ایثاگران و استعداد درخشان را رعایت کند. پس از اینکه دانشگاه به فرد پذیرش می دهد، فرد ثبت نام موقت را انجام می دهد اما دانشگاه اسامی را برای تایید نهایی به سنجش ارسال می کند و سنجش بر اساس حد نصاب عمومی اعلام شده است و نمره آن فرد و رعایت فرآیندهای قانونی، پذیرش را نهایی می کند. دانشگاه پذیرش را انجام می دهد اما در مهلت زمانی از ثبت نام تا بررسی مدارک، این کار از سوی سنجش انجام می گیرد.رئیس سازمان سنجش اضافه کرد: با برگزاری آزمون دوبار در سال، هم آزمون تکرار می شود و هم داوطلبات بدون محدودیت می توانند شرکت کنند.وی گفت: سه قسمت استعداد تحصیلی، آزمون زبان و دروس تخصصی در حد دروس پایه و اصلی رشته اصلی از جمله بخش هایی است که در آزمون مد نظر قرار دارد. البته رشته امتحانی بدون توجه به گرایش ها و شاخه های آن درنظر گرفته می شود.خدایی اظهار داشت: بر اساس شیوه نامه اجرایی، حدنصاب آزمون در دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد. دانشگاه ها هم بر اساس اطلاعات آماری قاعدتا حد نصاب خود را اعلام می کنند.

dash @li

کاربر بیش فعال
آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری در قالب شیوه نامه ای کاملا شفاف ، شامل ریزترین جزییات در پذیرش دانشجویدکتری تا چند ماه دیگر احتمالا شهریور ماه ابلاغ می شود.
شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص تغییرات آیین نامه پذیرش دانشجویان دکتری از سال آینده گقت: از سال آینده پذیرش دانشجویان دکتری مستقیم توسط دانشگاه ها انجام می شود و پیش از آن فقط سازمان سنجش یک آزمون تحت عنوان زبان و استعداد تحصیلی برگزار می‌کند.
وی درباره ویژگی های سیاست جدید پذیرش دانشجوی دکتری گفت: شفاف سازی مسیر پذیرش دانشجو ، ارزش گذاری دانشگاه های مجری، مدت دو ساله اعتبار آزمون دکتری سازمان سنجش ، هماهنگ بودن با استانداردهای جهانی و پیش بینی یک نظام پاسخگویی و نظارت دقیق وزارت علوم از ویژگی های آیین نامه جدید پذیرش دانشجوی دکتری است.

• متقاضیان فقط در یک امتحان اولیه زبان ، gre و دروس پایه شرکت می کنند.
  • پس از مشخص شدن رتبه ها کل رتبه ها مستقل از اینکه آیا قبول باشد یا نباشد، به دانشگاه های مجری دکتری منعکس می شود.
  • دانشگاه ها متناسب با روند نمرات اتخاذ شده یا اعلام شده، کف مطلوب مورد نظرشان را هم به وزارت علوم و هم به متقاضیان اعلام می کنند.
  • متقاضیان متناسب با نمره ای که گرفتند، می توانند تصمیم بگیرند و تشخیص دهند که به کدام دانشگاه می توانند مراجعه کنند.
  • آئین نامه جدید پذیرش دکتری بسیار شرایط را شفاف کرده است و جزئیاتی هم دارد که در یک شیوه نامه الصاقی نهایی به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

dash @li

کاربر بیش فعال
[h=1]کاهش تاثیر وزن مصاحبه در آزمون دکتری 95[/h]زمان دریافت خبر : سه شنبه 16ام تیر 1394
هرچند خبرها حاکی از تدوین آیین نامه ای جدید برای پذیرش دانشجوی دکتری است اما طرح سنجش و پذیرش دانشجو دکتری به صحن علنی مجلس نرسیده و جزئیات آن در حال بررسی های مداوم از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است.
طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری با نزدیک شدن به زمان اعلام نتایج سومین دوره از برگزاری آزمون دکتری از زمان نیمه متمرکز آن، بیش از پیش در معرض توجه قرار گرفته و مجلس به عنوان نهادی که به این طرح مشروعیت قانونی خواهد داد همچنان منتظر بررسی های نهایی کمیسیون آموزش است تا نظر نهایی خود را درباره این طرح اعلام کند.
احمدی لاشکی، عضو کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با تصمیم این کمیسیون برای طرح سنجش و پذیرش دانشجو گفت: اقدامات اولیه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به پایان رسیده و نشست مشترکی را با دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزیر بهداشت و همچنین معاون آموزشی وزیر علوم، معاونت آموزشی دانشگاه آزاد و پیام نور برگزار کرده است.
وی به تصمیمات این کمیسیون در آخرین جلسه بررسی این طرح اشاره کرد و گفت: اشکالاتی در طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری وجود داشته و اعضای کمیسیون به این جمع‌بندی رسیدند که نظر مرکز پژوهش های مجلس در این رابطه اتخاذ کنند و بعد مجدد بر روی طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری کار کنند. در زمینه هایی نیز مرکز پژوهش های مجلس نظرش را اعلام کرده و نامه آن را ابلاغ کرده است اما هنوز در صحن علنی مجلس نیامده و تا پایان ماه مبارک رمضان باید منتظر آن باشیم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عدالت آموزشی را سبب ضایع شدن استقلال دانشگاه ها دانست و بیان کرد: در کشورهای توسعه یافته دانشگاه ها را مبنای آزمون دکتری قرار می دهند و به دانشگاه ها استقلال می دهند؛ هرچند مبنا قرار دادن دانشگاه برای پذیرش کاری درست است اما در کشور ما بستر این موضوع آماده نیست و ما هنوز معیارهای دقیق برای ارزیابی دانشجویان نداریم. همین موضوع سبب می شود تا برای سنجش و پذیرش دانشجویان سلیقه ای عمل شود و ممکن است حق بسیاری از دانشجویان مستعد ضایع شود. به همین خاطر طرح سنجش و پذیرش می تواند تا حدود زیادی گره گشا باشد. بخش اعظمی را به نمره علمی اختصاص دهد و بعد از آن دانشگاه ها اختیار این را داشته باشند تا با مصاحبه و گزینش بتوانند دانشجو پذیرش کنند.
وی این طرح را بهترین روش برای گزینش دانشجو خواند و افزود: طرح سنجش و پذیرش نسخه شفا بخش دانشگاه کشور ما در حوزه تحصیلات تکمیلی و دکتری طرح سنجش و پذیرش است و امیدواریم که مصوبه اجرای آن از مجلس گرفته شود و به دستگاه های مربوط ابلاغ شود.
احمدی لاشکی در توضیح طرح سنجش و پذیرش دانشجوی دکتری گفت: سه سال گذشته پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد و پیام نور به صورت مستقل انجام می شد و این موضع سبب ایجاد رقابت در بین دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو شده بود که کیفیت را از دانشگاه ها دور می کرد لذا ما طرحی را در مجلس نهم برای پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی تصویب کردیم که اجرایی شد. ما به این نتیجه رسیدیم که پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نیز نیازمند چارچوبی است که براساس آن صورت گیرد. بنابراین طرح سنجش و پذیرش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با همکاری تیمی متشکل از ۱۱ نفر از وزرا شامل وزرای بهداشت و درمان، وزرای علوم و آموزش و پرورش و تعدادی از دانشگاه های بزرگ کشور و ۲ نفر عضو ناظر مجلس و … مورد بررسی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در مقطع کاردانی و کارشناسی تمامی آزمون ها به صورت جامع برگزار می شود؛ ما می خواهیم که مقطع دکتری را نیز از حالت باز خارج کنیم و مجموعه بسته ای را داشته باشیم تا براساس آن نیاز دانشگاه ها به دانشجو را مورد ارزیابی قرار دهیم تا دانشگاه ها بتوانند مطابق با معیارهایی سازمان سنجش نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کنند. از سوی دیگر این طرح، دانشگاه ها را آزاد نمی گذارد که به صورت سلیقه ای دانشجویان خود را انتخاب کنند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه با این طرح، پذیرش دانشجو در مقطع دکتری به صورت متمرکز خواهد شد، گفت: برطبق این طرح وزارت علوم کل مجموعه های دانشگاه ها را زیر نظر خود قرار می دهد ولی استقلال را به دانشگاه ها خواهد داد تا تصمیم نهایی را برای پذیرش دانشجو دانشگاه ها بگیرند.
احمدی لاشکی افزود: به نوعی می شود گفت تمرکز همچنان در پذیرش دانشجو وجود دارد و دانشجویان از سوی سازمان سنجش به دانشگاه ها معرفی خواهند شد و دانشگاه نمی تواند دانشجویی را خارج از دانشجویانی که سازمان سنجش معرفی کرده است برای پذیرش دانشجو انتخاب کند.
وی در انتها درباره درصد تأثیرگذاری آزمون ورودی دکتری و مصاحبه گفت : بحث هایی در رابطه با درصد تأثیرگذاری آزمون ورودی دکتری و مصاحبه انجام شده و پیشنهادهایی برای تأثیرگذاری۷۰ درصدی برای آزمون علمی و ۳۰ درصدی برای مصاحبه یا تأثیرگذاری ۶۰ درصدی برای آزمون و ۴۰ درصدی مصاحبه یا تأثیرگذاری ۵۰ درصدی هم برای آزمون و هم برای مصاحبه مد نظر بوده ولی تا این طرح در مجلس تصویب نشود نمی توان نهایی آن را اعلام کرد.

dash @li

کاربر بیش فعال
بیاید، شد همون که بهتون گقتم، این روش واقعا عالیه، در همه جای دنیا هم همین روش مرسومه،
در ضمن اینکه بازار کار خرابه دقیقا تقصیر خود ماست، هیچ کس جز خودمون یعنی دانشجوها و فارغ التحصیل ها مقصر نیست.
سلام

فک کنم بالا رفتن سطح سواد باعث این شده و تحریم هام ما درست کردیم .

همون قبلا هم دانشگاه ها باتوجه به شناختی داشتن دانشجوی خودشون رو بر میداشتند یعنی کسی ارشد همونجا خونده بود رو بعد میومدند افرادی که خیلی قوی بودند و رزومه خوبی داشتند رو با مصاحبه بر میداشتند الان که تفاوتی ایحاد نشده نظرم برای کسایی که می تونسند رقابت کنند خراب شده.
الان اونایی دانشگاه ضعیفتری خوندن براشون خیلی بد خواهد شد.
این جزییات بیاد بیشتر میشه فهمید قضیه چی هست ولی در هر صورت خیلی ها هنوزم نگران هستند میتونین تو همین سایت ها ببینین.

آخرین ویرایش:

premier118

عضو جدید
سلام
یکی دقیقا بگه تکلیف من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه یه دانشجوی ساخت چرا باید به ترمودینامیک جواب بده؟؟؟؟؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام
یکی دقیقا بگه تکلیف من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه یه دانشجوی ساخت چرا باید به ترمودینامیک جواب بده؟؟؟؟؟
سلام

من خودمم ساخت و تولیدم، فقط میدونم،ترمو زیاد سخت نیست،اون دینامیکه سخته ،خخخخخخخخخخ
یه چیز دیگه الان امتحان اولی رو میدین ، خب بعد با توجه به نمره ملاک میشه کدوم دانشگاه ها رو میتونین انتخاب کنین ، مصلما اصل اون رزومه شماست که دانشگاه ها شما رو انتخاب کنن اصل کار اونجاست.
باز باید تا جزییات کامل و بهتر این مراحل بساد صبر کنیم.همه ناراحتند ما ساختی ها بیشتر ......

انیشتن

عضو جدید
اره واقعا میفهمم سخته میگن اعتراض زدن منابع مکانیک دوباره بررسی بشه.ایشالاه دینامیکو حذف کنن من که مکانیکیم ازدینامیک هیچی نفهمیدم بسکه بدبود استاداهم خودشون گیرن تو دینامیک.پیشاپیش لوز دخمل مبالک لوز منم مبالک.👸👼

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

من خودمم ساخت و تولیدم، فقط میدونم،ترمو زیاد سخت نیست،اون دینامیکه سخته ،خخخخخخخخخخ
یه چیز دیگه الان امتحان اولی رو میدین ، خب بعد با توجه به نمره ملاک میشه کدوم دانشگاه ها رو میتونین انتخاب کنین ، مصلما اصل اون رزومه شماست که دانشگاه ها شما رو انتخاب کنن اصل کار اونجاست.
باز باید تا جزییات کامل و بهتر این مراحل بساد صبر کنیم.همه ناراحتند ما ساختی ها بیشتر ......
سلام

البته با توجه به اخبار مینیمم نمره آزمون رو هر دانشگاهی خودش مشخص میکنه، و سازمان سنجش فقط یک کارنامه به شما میده.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

البته با توجه به اخبار مینیمم نمره آزمون رو هر دانشگاهی خودش مشخص میکنه، و سازمان سنجش فقط یک کارنامه به شما میده.
سلام

آقا حسین بازم مشخص نیست،من یه دوگانگی تو خبر ها دیدم،باید دید جزییات آخر چی میگن،
یه جا نوشته این آزمون در حد یه greاز طرف دیگه میگن این رو ما مشخص میکنیم دانشگاه چه قبول باشین چه نبتشین گزینش انجام میده یعد دوباره با توجه به این یازمان سنجش با توجه به جفتش میگه شما قبول شدین یا نه.
از اونور میگن اصلا ملاک نیست از اون ور میگن دانشگاه تعیین میکنه حداقل نمره آزمون عمومی چیه....خب من الان موندم ، قبلا رتبه بندی بود خخب با توجه به رتبه دانشگاه مشخص میشد الان این نمره اول بازم ملاک هست ، فرقش تو اینه هزار نفر میرن مصاحبه....
این چیزیه من تا اینجا فهمیدم،شما اگه کاملتر متوجه شدین بگین.....

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

آقا حسین بازم مشخص نیست،من یه دوگانگی تو خبر ها دیدم،باید دید جزییات آخر چی میگن،
یه جا نوشته این آزمون در حد یه greاز طرف دیگه میگن این رو ما مشخص میکنیم دانشگاه چه قبول باشین چه نبتشین گزینش انجام میده یعد دوباره با توجه به این یازمان سنجش با توجه به جفتش میگه شما قبول شدین یا نه.
از اونور میگن اصلا ملاک نیست از اون ور میگن دانشگاه تعیین میکنه حداقل نمره آزمون عمومی چیه....خب من الان موندم ، قبلا رتبه بندی بود خخب با توجه به رتبه دانشگاه مشخص میشد الان این نمره اول بازم ملاک هست ، فرقش تو اینه هزار نفر میرن مصاحبه....
این چیزیه من تا اینجا فهمیدم،شما اگه کاملتر متوجه شدین بگین.....
تا جایی که من فهمیدم شما هر چند بار بخواهین توی این آزمون شرکت میکنین، مثلا اسفند امسال شرکت میکنین و یه نمره ای رو میگیرین، هر دانشگاهی برای آزمون اسفند ماه امسال یه حداقل رو مشخص میکنه،(ممکنه برای هر نوبت آزمون این حداقل با توجه به سطح آزمون در اون نوبت متفاوت باشه، از دانشگاه به دانشگاه هم همینطور) شما پروندتون رو که شامل همین نمره آزمون سازمان سنجش هم هست برای دانشگاه هایی که حداقل نمرشون رو آوردید میفرستید، دانشگاه پرونده هارو بررسی میکنه(در دانشگاه های خارجی شما برای این بررسی باید هزینه ای رو بپردازید)، از بین پرونده های بررسی شده یک سری رو انتخاب میکنه و برای مصاحبه و یا آزمون کتبی و یا هردو دعوت میکنه، در نهایت چند نفر رو بسته به نیازش(ظرفیتش) که باز هم ممکنه سال به سال متفاوت باشه و هست انتخاب میکنه، در مرحله آخر خود سازمان سنجش برای جلوگیری از پارتی بازی و این حرفا یکبار این متقاضی های انتخاب شده رو چک میکنه، اگه مورد خاص یا مشکوکی ندید موافقش رو اعلام میکنه و همه چی تموم میشه،

یک ویژگی بارز این شیوه پذیرش اینه که هر گروهی همون کسی رو که نیاز داره انتخاب میکنه، ممکنه مثلا تمامی نمره ها و شرایط نفر اول از نفر دوم بهتر باشه، ولی زمینه کاری و تجربه و مهارت نفر دوم در زمینه ای که استاد مربوطه در دانشگاه کار میکنه و در اون به دانشجو نیاز داره خیلی نزدیک تره، پس نفر دوم رو انتخاب میکنه، این دیگه بحث پارتی بازی نیست، بحث اینه که مثلا گروه ساخت دانشکده مکانیک دانشگاه امیرکبیر در حال حاضر داره روی یک موضوع خاص کار میکنه، پس به دانشجویی نیاز داره که فاکتورهای مرتبط با اون کار خاص رو داشته باشه، با این اوصاف دانشجویی رو انتخاب میکنه که دقیقا به کارش میاد، که این باعث افزایش راندمان پژوهش ها در دانشگاه ها میشه،

با این شرایط شما قبل از فرستادن رزومتون باید دنبال دانشگاه و اساتیدی بگردید که زمینه کاریتون با اونها انطباق بیشتری داره، و برای اون ها اقدام کنید.

اینا موردهایی بود که من متوجه شدم

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

فکر نمیکنم قبلا پارتی بازی ای بود،فقط وقتی شاگرد اول میشدی که الانم باس باشه ،دانشگاه خودت مستقیم بدون آزمون میگرفتت.باز کسایی مال دانشگاه خودشون بودن مجاز میشدن تو رتبه اول اونا رو میگرفتن ،چون رزومه مشخصی داشتن،پارتی بازی ای نبوده هیچ وقت،حالا گزینش بیشتر ملاک شده روی سنجش دانشگاه ،یعنی یه تعداد ممکنه 500نفر میرن دانشگاه فلان یه آزمون یا نصاحبه دانشگاه رو میدن،بعد سازمان سنجش میگه براساس معیار دانشگاه و خودش شما قبول شدین،این یعنی امتحان اول بی تاثیر نیست.و اینکه اگر دانشگاهی مصاحبه رو ملاک بزاره هیچ تفاوتی با قبل نمیکنه نحوه پذیرش
و این حرف که میگن بر اساس نمره ای که تو آزمون اول میارین ،مشخص میشه کدوم دانشگاه میتونین برین،تفاوتش با سنجش قبلی فقط اینه دانشگاه درصد بیشتری تاثیر داره تو قبولی شما ولی باز باید دوبار کار کرد،هم حالا،شما اگر آزمون اول اون حد نصاب رو اونجایی میخوای نرسونی باید صبر کنی برای 6 ماه بعد ،اگر دوباره نرسوندی 6 ماه بعد ،و اگر اون آزمون اول حد نصاب دانشگاهی میخوای رو نیاری ،باید بری دانشگاهی که اون حد نصاب رو داره ،بعد یه ناه بعد آزمون تخصصیش هست مثل اینکه تو اخبار دیدم.اگر یه ماه بعد باشه حالا شما تو یک ماه باید خودت رو برای اون آماده کنی که بری یا مصاحبه یا آزمون،اگر مصاحبه باشه یه طرف،اگر ازمون باشه باید مطالعه کنی ،خوب شما یه آزمون اول میگیرن باید حدش رو برسونی که یه بار مطالعه میکنی ،دینامیک و ترمو و مقاومت رو بعد برای آزمون تخصصی ،بر اساس حد نصابی رسوندی باید ببینی آزمون اون دانشگاه چطوریه که بری اون نمطالب رو چیدا کنی بخونی ،حالا بعد از این همه کش و قوس ،بر اساس این دو تا میان تعیین میکنن شما قبول شدی یا نه،یعنی عملا باید پدرت در آد تا قبول شی،قبول دارین یا نه!!!من دیگه حرفی ندارم......

انیشتن

عضو جدید
سلام

فکر نمیکنم قبلا پارتی بازی ای بود،فقط وقتی شاگرد اول میشدی که الانم باس باشه ،دانشگاه خودت مستقیم بدون آزمون میگرفتت.باز کسایی مال دانشگاه خودشون بودن مجاز میشدن تو رتبه اول اونا رو میگرفتن ،چون رزومه مشخصی داشتن،پارتی بازی ای نبوده هیچ وقت،حالا گزینش بیشتر ملاک شده روی سنجش دانشگاه ،یعنی یه تعداد ممکنه 500نفر میرن دانشگاه فلان یه آزمون یا نصاحبه دانشگاه رو میدن،بعد سازمان سنجش میگه براساس معیار دانشگاه و خودش شما قبول شدین،این یعنی امتحان اول بی تاثیر نیست.و اینکه اگر دانشگاهی مصاحبه رو ملاک بزاره هیچ تفاوتی با قبل نمیکنه نحوه پذیرش
و این حرف که میگن بر اساس نمره ای که تو آزمون اول میارین ،مشخص میشه کدوم دانشگاه میتونین برین،تفاوتش با سنجش قبلی فقط اینه دانشگاه درصد بیشتری تاثیر داره تو قبولی شما ولی باز باید دوبار کار کرد،هم حالا،شما اگر آزمون اول اون حد نصاب رو اونجایی میخوای نرسونی باید صبر کنی برای 6 ماه بعد ،اگر دوباره نرسوندی 6 ماه بعد ،و اگر اون آزمون اول حد نصاب دانشگاهی میخوای رو نیاری ،باید بری دانشگاهی که اون حد نصاب رو داره ،بعد یه ناه بعد آزمون تخصصیش هست مثل اینکه تو اخبار دیدم.اگر یه ماه بعد باشه حالا شما تو یک ماه باید خودت رو برای اون آماده کنی که بری یا مصاحبه یا آزمون،اگر مصاحبه باشه یه طرف،اگر ازمون باشه باید مطالعه کنی ،خوب شما یه آزمون اول میگیرن باید حدش رو برسونی که یه بار مطالعه میکنی ،دینامیک و ترمو و مقاومت رو بعد برای آزمون تخصصی ،بر اساس حد نصابی رسوندی باید ببینی آزمون اون دانشگاه چطوریه که بری اون نمطالب رو چیدا کنی بخونی ،حالا بعد از این همه کش و قوس ،بر اساس این دو تا میان تعیین میکنن شما قبول شدی یا نه،یعنی عملا باید پدرت در آد تا قبول شی،قبول دارین یا نه!!!من دیگه حرفی ندارم......
واقعا پشیمونم که کنکورمو فدای زندگی بی هدفم کردم.کاش هیچوقت به تشکیل زندگی فک نمیکردم که از کنکورم بگذرم و اخرش کنکورم خراب شه،بچه ها اگه واقعا میخواین قبول شین فکر ازدواج رو بذارین کنار .تا قبول بشین. اشتباهی که من کردم این بود شش ماه خوندم بخاطره ازدواج کنکورم خراب شد و زندگیمم تشکیل نشد واقعا کنکور باکسی شوخی نداره.چندماه اخرمونده به کنکور همه چی رو رهاکنین حتی ازدواج حتی کار فقط به امتحان بایس فکر کرد.چون تو سن ماها تو این مواردحواسمون زود پرت میشه.یاعلی

انیشتن

عضو جدید
تبریک میگم به همه کسایی که قبول شدن و مبالکتون باشه.دست راست تونم به سرمابکشید قبول شیم.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
تبریک میگم به همه کسایی که قبول شدن و مبالکتون باشه.دست راست تونم به سرمابکشید قبول شیم.
شما مگه هنوز قبول نشدی؟
منم نشدم البته با این وضعیت کنکور سال دیگه بعیده دیگه امیدی باشه
همگی موفق باشید

dash @li

کاربر بیش فعال
شما مگه هنوز قبول نشدی؟
همگی موفق باشید
سلام

اقا ایمان ما بهتون اعتقاد داریم،تلاشتون رو بکنین ،حتی قبول نشین ،مهم نیست،ما قبولتون داریم

مقبول حق باشی نه مردود مردم

یا حق

انیشتن

عضو جدید
شما مگه هنوز قبول نشدی؟
همگی موفق باشید

نه متاسفانه.باوضع این مصاحبه ها و کنکور.هرچی صلاح باشه همونه.انشاالله امسال رتبه یک میشم.

انیشتن

عضو جدید
من دنبال منابع های خوبم براخوندن بچه ها بیاین باکمک همدیگه و پیداکردن منابع خوب قبول شیم.دست علی بدین هرکی پایه هست بیاد بگه قول بده تاکنکور باهم بخونیم.من قول میدم دریغ نکنم ازکمک.اگرخدا زنده بزارم.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
همونجور که برا نظام زلزله شدم.تو اعتراض. برا کنکور هم زلزله ایجادمیکنم.تاهمه قبول شن
کلا ما ساختیا این وسط مظلوم واقع شدیم. ترمودینامیک و مقاومت مصالح رو میشه یکاریش کرد ولی دینامیک و کجای دلم بذارم آخه. 6 7 سال از پاس کردنش ( اونم به زور) می گذره!!! پیشنهاد شما چیه؟

kimia63

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
برا همه دوستان ارزوی موفقیت دارم و تلاش و پشتکار تا پایان خط.
با اجازه تون بنده از جمع این تاپیک خدافظی می کنم از شر کنکور و مصاحبه و... خلاص شدم امیدوارم شماهم با موفقیت این دوره رو بگذرونید;)

dash @li

کاربر بیش فعال
کلا ما ساختیا این وسط مظلوم واقع شدیم. ترمودینامیک و مقاومت مصالح رو میشه یکاریش کرد ولی دینامیک و کجای دلم بذارم آخه. 6 7 سال از پاس کردنش ( اونم به زور) می گذره!!! پیشنهاد شما چیه؟
سلام

به نظرم،دینامیک هم میشه یه کارایی کرد ولی سخته،کتاب خوب هست،کتاب پوران پژوهش دکتر جباری میگن کتاب خوبیه.
ترمو هم مثل دینامیکه از یه لحاظ هایی مسایل دینامیکی زیاد داره فقط یک سری قوانین ترمو هم توش اضافه میشه.
کتابم فک کنم راهیان ارشد برای ترمو خوب باشه.زیاد در جریان کتب سیالات و دینامیک نیستیم باس از بچه های سیالات و نامدات بپرسیم،ظلمی به ما ساختیا میشه ، آمریکا به جایی نکرده.
برا همه دوستان ارزوی موفقیت دارم و تلاش و پشتکار تا پایان خط.
با اجازه تون بنده از جمع این تاپیک خدافظی می کنم از شر کنکور و مصاحبه و... خلاص شدم امیدوارم شماهم با موفقیت این دوره رو بگذرونید;)
سلام
خوشا به سعادتتون،انشالله همیشه موفق باشید،برای ما هم دعا کنین ،خیلی نیاز داریم.

انیشتن

عضو جدید

دارم تحقیق میکنم منم دینامیک نخوندم برا ارشد صفرم.اما تاجایی که تحقیق کردم گفتن اول مریام رو قشنگ با مثال بخون سعی کن تمریناشو خودت حل کنی جواباشو نگاه نکنی بعد شروع به تست زدن بکن.دوفصل اخر دینامیک مال ارتعاشاته فک کنم بایس اونم بخونیم تاقوی بشیم.دنبال منبع خوب برا دینامیکم برا تستش.به محض پیداکردن منبع خوب میام میگم اینجا.حالا شروع کن به مریام خوندن روزی دوساعت،.ایشالاه خوب بلد میشبم.نگران نباش توکل برخدا.میدونم سخته اما کاری که شده .ایشالاه درست میشه

انیشتن

عضو جدید
سلام

به نظرم،دینامیک هم میشه یه کارایی کرد ولی سخته،کتاب خوب هست،کتاب پوران پژوهش دکتر جباری میگن کتاب خوبیه.
ترمو هم مثل دینامیکه از یه لحاظ هایی مسایل دینامیکی زیاد داره فقط یک سری قوانین ترمو هم توش اضافه میشه.
کتابم فک کنم راهیان ارشد برای ترمو خوب باشه.زیاد در جریان کتب سیالات و دینامیک نیستیم باس از بچه های سیالات و نامدات بپرسیم،ظلمی به ما ساختیا میشه ، آمریکا به جایی نکرده.

سلام
خوشا به سعادتتون،انشالله همیشه موفق باشید،برای ما هم دعا کنین ،خیلی نیاز داریم.

قوی باش پسرجان انشا الله قبول میشیم.والا.چرا ایقد نا امید.امیدوارباش مرد بایس قوی باشه.حسرت نخور.محکم بخون سال بعد هممون قبولیم.به امید برخدا

بالا