<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

mori1365

عضو جدید
با عرض معذرت از همه دوستان، به نظرم یه مقدار بحثای حاشیه ای و غیرکاربردی تو این تاپیک زیاده، بحثایی مثل اینکه خوبه بریم دکترا یا نه، خدا لعنتشون کنه بابته افزایش ظرفیت، احمدی نژاد چقدر اخ بود و ...
در عوض بحثای کاربردی مثله انتخاب آزمون آزمایشی مناسب و منابع خوب و ... کمتر میشه
بیاید سعی کنیم یه کم تو این تاپیک بیشتر به درد هم بخوریم تا اینکه با هم درد دل کنیم!
دکتری با دو ماه خوندن میشه تک رقمی اورد دیگه کسی برای دکتری اندازه ارشد و لیسانس وقت نمیذاره

mori1365

عضو جدید
همه دیگه فهمیدن شما نابغه ای!
من نابغه نیستم چیزیه که دیدمو میبینم بچه های ارشد دیگه مثل لیسانس بیکار نیستن بشینن چند ماه وقت بزارن خیلی ها هم قید ادامه رو میزنن حالا به هر دلیلی اکثرا شاغل هستن سر همین مطالعه منسجمی مثل لیسانس به ارشد صورت نمیگیره البته دوره ما که این طوری بود الان احتمالا چون دانشججوها ارشد همه بیکار هستنو از پدر مادرشون پول تو جیبی میگیرنو میخرون و میخوابن احتمالا بیشتر میخونن چون بیکار هستن !!!!!!!!!

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نابغه نیستم چیزیه که دیدمو میبینم بچه های ارشد دیگه مثل لیسانس بیکار نیستن بشینن چند ماه وقت بزارن خیلی ها هم قید ادامه رو میزنن حالا به هر دلیلی اکثرا شاغل هستن سر همین مطالعه منسجمی مثل لیسانس به ارشد صورت نمیگیره البته دوره ما که این طوری بود الان احتمالا چون دانشججوها ارشد همه بیکار هستنو از پدر مادرشون پول تو جیبی میگیرنو میخرون و میخوابن احتمالا بیشتر میخونن چون بیکار هستن !!!!!!!!!

این تاپیک جای بحث صرفاً علمیه. شما دوست عزیز می تونی از تالار گفت و گوی آزاد یا پرسش و پاسخ برای این موضوع استفاده کنین چون کسانی که تو این تاپیک هستن تصمیمشون قطعیه. طریقه نظر دادنتون رو دوست ندارم، متاسفانه برداشت من اینه که شما خودتون رو برتر می دونید که حتی در صورت برتر بودن نسبی شما هم می بایست تواضع به خرج بدین.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
درود
ضمن خسته نباشید به متقاضین شرکت در آزمون دکتری
مواردی رو اینجا باید مطرج کنم.
برای رعایت حق عزیزانی که از این تاپیک استفاده میکنن خواهشا از ایجاد بحث های انحرافی بپرهیزید
در صورت مشاهده برای بار اول پست پاک میشه و تکرار اون اخطار به کسی که ناقض قوانینه داده میشه.
از سایر دوستانی هم که در این تاپیک هستم میخوام در صورت مشاهده تخلف به بنده یا سایر مدیران پیام خصوصی بدن.
برای همه دوستان عزیز آرزوی موفقیت دارم

mehrz67

عضو جدید

واقعا مي تونم بگم متاسفم
با اين ادبيات ....

the great leader

عضو جدید
سوال:
بین آزمون های آزمایشی کدومشون جامعه آماری بیشتر و کیفیت بالاتری داره؟

reza.mech2012

عضو جدید
سوال:
بین آزمون های آزمایشی کدومشون جامعه آماری بیشتر و کیفیت بالاتری داره؟

برای دکترا آزمون آزمایشی دادن ارزش نداره.
چون تعداد دروسش خیلی کم هست و منابع مشخصی هم براش وجود نداره.
پس بهتره وقتی که قراره برای این آزمونا بدین رو به خوندن منابع مختلف اختصاص بدین.

the great leader

عضو جدید
برای دکترا آزمون آزمایشی دادن ارزش نداره.
چون تعداد دروسش خیلی کم هست و منابع مشخصی هم براش وجود نداره.
پس بهتره وقتی که قراره برای این آزمونا بدین رو به خوندن منابع مختلف اختصاص بدین.

ممنون از راهنماییتون، والا حقیقتش هر چند تعداد درسا کم هستن اما به طرز وحشتناکی متنوعن. الاستیسیته و هوش! خیلی دلم میخواد بفهمم قراره چه بلایی سر مغزم بیاد سر جلسه! به نظرم مستقیم به عنوان اولین آزمون رفتن سر جلسه کنکور برای چنین درسایی ریسکه. میخوام حتماً قبلش یه محکی بزنم

reza.mech2012

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون، والا حقیقتش هر چند تعداد درسا کم هستن اما به طرز وحشتناکی متنوعن. الاستیسیته و هوش! خیلی دلم میخواد بفهمم قراره چه بلایی سر مغزم بیاد سر جلسه! به نظرم مستقیم به عنوان اولین آزمون رفتن سر جلسه کنکور برای چنین درسایی ریسکه. میخوام حتماً قبلش یه محکی بزنم

یکی دوتا از دوستام که دکترای جامدات بودن، بدون آزمون آزمایشی این منابع رو خونده بودن و رتبه 2 رقمی اورده بودن:
منابع دکتری مکانیک جامدات

از این جهت گفتم آزمون آزمایشی فایده نداره چون طراح سئوالاتش خیلی سلیقه ای میتونه عمل کنه، نه بانک سئوال مشخصی وجود داره نه محتواها مشخص شدن، شما ممکنه کلا سر جلسه سورپرایز بشی !!
ولی اگر تجربه آزمون های اینجوری ندارین یکی رو هم آزمایشی شرکت کنی کافیه به پول زیاد دادن نمیارزه.

sina_jafari2005

عضو جدید
سلام
من امسال میخوام دکترا شرکت کنم
مشکل اینجاست که مثلا همین منابعی کهreza.mech2012
قرار داد رو هم دارم ولی نمیدونم باید تمام کتاب بخونم یا فقط فصلهای خاصی از اونو
ممنون میشم کمک کنید و جواب بدبد.​

سحرخیز

عضو جدید
سلام دوستان من اثبات معادله پیوستگی و انرژی و مومنتم ناویراستوکس را در مختصات کروی رو می خواستم
ممنون میشم زیاد

mech.mech

عضو جدید
بچه ها کسی اینجا میدونه واسه مهندسی مکانیک درس ریاضی مهندسی، کدوم مباحث مهم تره و کدوم حذفه واسه کنکور دکترا

reza.mech2012

عضو جدید
بچه ها کسی اینجا میدونه واسه مهندسی مکانیک درس ریاضی مهندسی، کدوم مباحث مهم تره و کدوم حذفه واسه کنکور دکترا

هیچ کدام حذف نیست، ریاضی مهندسی مکانیک متغیر بین 13 تا 20 تا سئوال ازش اومده، از همه مباحث هم سئوال هست. مخصوصا معادلات با مشتقات جزئی و فوریه و نگاشت. انتگرال مختلط هم سئوال بوده ولی کمتر بوده.
چون تخصصی دکترا کمه، یک تست هم خیلی زیاده، پیشنهاد میکنم هیچ چیزی رو حذف نکنین.

capra1

عضو جدید
درود
در مورد کنکور ساخت و تولید هم اطلاعاتی دارید لطف بفرمایید
ممنون

rahim raki

عضو جدید
بچه کسی میدونه برای ازمون مکانیک تبدیل انرژی از کتاب های ترمودینامیک پیشرفته منبع فارسی هم گیر میاد یا نه؟

reza.mech2012

عضو جدید
بچه کسی میدونه برای ازمون مکانیک تبدیل انرژی از کتاب های ترمودینامیک پیشرفته منبع فارسی هم گیر میاد یا نه؟

منبع فارسی برای دکتری !!
اگر هم باشه چیز جالبی نیست.
حداقل زبان فکر کنم برای دکتری دیگه نیاز باشه واسه یک مقاله نوشتن.
سئوالات هم اکثرا از منابع انگلیسی میان، اساتیدی که از دانشگاه های مطرح سئوال طرح میکنن کتاب فارسی نمیخونن.

واسه منبع اصلی Senger and boles بهترینه.
اما اگر حتما فارسی خواستین، ترموديناميك مهندسي شيمي، اسميت ون نس هست.

آخرین ویرایش:

sa eed

عضو جدید
آزمون‌ دکتری از سال 94 دو نوبت در سال برگزار می‌شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری بیش از دو نوبت آزمون دکترا در سال 94 خبر داد.
به گزارش ایسنا، دكتر ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام اين خبر گفت: فرآيند تعدد آزمون‌ها و اعتباربخشی به آن‌ها، از مقطع دکتری آغاز خواهد شد زیرا گره کار در آزمون دکتراست. البته این برنامه را به صورت نیمه آزمایشی در پردیس‌ها که زمان برگزاري آزمون آنها 15 اسفند 93 است، انجام داده‌ایم اما آزمون در مقطع دکترا در سال 94 بیش از دو بار برگزار خواهد شد.

طبق اين گزارش، آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 94به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی برگزار می‌شود.

آزمون در ۷ گروه آموزشی و ۲۵۰ کد رشته امتحانی برگزار خواهد که ۵۳ کد رشته مربوط به علوم انسانی، ۴۴ کد رشته علوم پایه، ۶۵ کد رشته فنی و مهندسی، ۴۹ کد رشته کشاورزی، ۶ کد رشته هنر، ۲۲ کد رشته دامپزشکی و ۱۱ کد رشته زبان‌های خارجی است.

منبع خبری: همشهری

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
آزمون 94 چطور بود؟ کسی اینجا دکترا 94 نیست؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
امتحان چطور بووود؟؟

زبان بنظرم خیلی سخت تر از پارسال بود
شما گرایشت چیه؟
زبان دکترا که کلا سخته ضمن اینکه معمولا وقت کم میاد من بیشتر رسیدم استعداد بزنم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام
شما خودتون هم امسال آزمون دادید؟ چطور بود؟
بله من گروه ساخت و تولید بودمو تخصصی که به نسبت خوب بود استعداد هم بد نبود ولی زبان رو من وقت نیاوردم بزنم.

amona

عضو جدید
بله من گروه ساخت و تولید بودمو تخصصی که به نسبت خوب بود استعداد هم بد نبود ولی زبان رو من وقت نیاوردم بزنم.
سلام منم ساخت شرکت کردم راستی جواب اون سوال ضریب ناهمسانگردی کدوم گزینه بود- جواب اون سوال نمودار مربوط به m, n کدوم بود

بالا