تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

Mosi-h

عضو جدید
کد نویسی مسئله انتقال حرارت با Fortran

کد نویسی مسئله انتقال حرارت با Fortran

سلام
من دارم یه برنامه با فرترن برای حل مسئله انتقال حرارت در یک صفحه در حالت دو بعدی می‌نویسم. برای الگوریتم TDMA به صورت خط به خط به مشکل بر خوردم. میخوام معیار همگرایی تعریف کنم که مقدار دما را در مرحله k با مقدار متناظر دما در همان گره در مرحله k-1 مقایسه کنه و اگر از مقدار تولرانس تعیین شده بیشتر بود دوباره حل رو انجام بده. حالا سر این که چه جوری مقادیر دما را در مراحل تکرار مختلف ذخیره کنم مشکل دارم. اگر کسی من رو راهنمایی کنه ممنون میشم.

anishtain4

عضو جدید
سلام
من دارم یه برنامه با فرترن برای حل مسئله انتقال حرارت در یک صفحه در حالت دو بعدی می‌نویسم. برای الگوریتم TDMA به صورت خط به خط به مشکل بر خوردم. میخوام معیار همگرایی تعریف کنم که مقدار دما را در مرحله k با مقدار متناظر دما در همان گره در مرحله k-1 مقایسه کنه و اگر از مقدار تولرانس تعیین شده بیشتر بود دوباره حل رو انجام بده. حالا سر این که چه جوری مقادیر دما را در مراحل تکرار مختلف ذخیره کنم مشکل دارم. اگر کسی من رو راهنمایی کنه ممنون میشم.

TDMA که تکرار نمی خواد خودش! حل دقیق حساب میشه. برای اینکه مقدار دماها رو مقایسه کنی یه بردار به اندازه گره های ردیفی که می داری با TDMA حل می کنی درست کن و قبل از حل مقادیر دما رو تو این بردار کپی کن، بعد از حل اختلاف رو داری، حساب کن متناسب با معیار خطایی که می خوای (نرم دوم یا بینهایت) و همینطوری برو تا آخر

ehsan_reyhan

عضو جدید
سلام خسته نباشيد همگي
من داشتم يه مقاله در مورد انتقال حرارت ترجمه مي كردم با يه كلمه مواجه شدم كه معني تخصصي شو نمي دونم، اگه مي شه كمك كنيد
Plume Region
خيلي ممنونم

am.ra6670

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
به اطلاعاتی در مورد طراحی کانال کشی هوای تغذیه مشعل های کوره احتیاج دارم مثلا در مورد انشعابات و تغذیه آخر خط، افت فشار و .... ممنون میشم کمکم کنید

amin dd

عضو جدید
پروژه پایانی

پروژه پایانی

سلام
کسی موضوع خاصی برای پروژه سراغ داره؟
سیالات باشه و ترجیحا موتور احتراق نباشه
چیزای تابلو هم نباشه
با تشکر

element

عضو
صفحه اریفیس

صفحه اریفیس

سلام، دوستان کسی در مورد مدلسازی یک صفحه اریفیس داخل لوله و تحلیل آن در انسیس یک مثال انسیس نداره؟ مراحل انجام کار هم نیاز دارم. ممنون

anishtain4

عضو جدید
سلام خسته نباشيد همگي
من داشتم يه مقاله در مورد انتقال حرارت ترجمه مي كردم با يه كلمه مواجه شدم كه معني تخصصي شو نمي دونم، اگه مي شه كمك كنيد
Plume Region
خيلي ممنونم

سلام دوست عزیز، خوش اومدی.
plume به فواره ای از سیال می گن که براثر انتقال حرارت آزاد بوجود میاد. یه صفحه ی تخت رو در نظر بگیر که یه سوراخ توش هست. از اون سوراخ آب گرم فقط به خاطر دماش داره بالا میاد و وارد محیط سردتر میشه یا دودی که از یه سیگار بلند میشه

feri7

عضو جدید
با با یکی این pdf حل المسائل دینامیک مک گیل 4th رو لینکشو بذاره بیچاره شدم به خدا. هنوز نتونستم پیداش کنم. دمتون گرم یه کاری واسم بکنین دو شنبه امتحان دارم

MANIA1988

عضو جدید
کمکم کنید تو رو خدا.....فوری

کمکم کنید تو رو خدا.....فوری

با سلام.اگر امکان دارد یک مقاله در مورد physical Ignition Delay از مقالات SAE میخواستم و یک مقاله در مورد استانداردهای خواص فیزیکی و شیمیایی سوخت های بنزینی و دیزلی (
ASTMD86_D158) میخواستم.در ضمن رشته ی تحصیلی من مکانیک سیالات میباشد.با تشکر در ضمن میتونید مقاله ها رو به آدرس ایمیلم بفرستید.تذکر:cry:

تذکر:

درج میل در پست خلاف قوانین تالار می باشد

در رعایت کردن قوانین کوشا باشیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

majidmalekifar

عضو جدید
سلام : به نظرم تو همون شیراز ادامه بده و کارشناسی رو تموم کن . واسه ارشدم مونده به تلاش خودت اگه بخای میتونی راحت تو دانشگاهای تهران قبول شی. واسه آینده شغلی باید بگم کسی که مکانیک میخونه و هدفش ارشد مکانیک نباید به هیچ وجه نگران شغل باشه . حتی اگه ارشد نگیری بازم نباید تو این رشته نگران شغل بود

miniyator460

عضو جدید
سلام.خوبید؟می ت.نید به من یه کمکی کنید؟
من یه چند تا مطلب درباره ماربرد یا استفاده های منحنی تراز و یا مشتق جهتی میخوام در رشته های مختلف
اگه میتونید و مطلبی دارید برام یل میکنید.ممنونم:gol:

تذکر
درج میل در پست خلاف قوانین باشگاه می باشد
در رعایت کردن قوانین کوشا باشیم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

anishtain4

عضو جدید
با با یکی این pdf حل المسائل دینامیک مک گیل 4th رو لینکشو بذاره بیچاره شدم به خدا. هنوز نتونستم پیداش کنم. دمتون گرم یه کاری واسم بکنین دو شنبه امتحان دارم

فری جان درخواست کتاب یه قسمت دیگه هست، تو صفحه اول مکانیک نگا کنی مشخصه

pooya_mech

عضو جدید
مکانیک سیالات شیمز

مکانیک سیالات شیمز

با سلام خدمت دوستان
من کتاب حل المسائل مکانیک سیالات شیمز می خواستم گفتم ببینم کسی نداره...
هر چی گشتم پیدا نکردم...اگه فایل دانلود رو بزارید ممنون میشم
;):smile:

alimabodi

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام
من یه نمونه سوال امتحانی از درس طراحی سیستم های تبرید و سردخانه میخوام
:cry:

reza0916

عضو جدید
لطفا در حل این مسله کمکم کنید؟

سلام به مهندسان عزیز
رشته من مهندسی شیمی است که این ترم میکانیک سیالات 1 دارم مخواستم اگه میشه در حل این مسله کمک کنید شاید سوال چندان مشکلی نباشد(برای شما ) اما لطفا تا قبل از 25 دی در حلش کمکم کنید
چون وقت گیره حاضرم 10000 تومان برای جبران و تشکر از وقتی که گذاشته میده بدهم

دریچه نشان داده شده در شکل روبرو دارای عرض ثابت 5m می باشد و معادله عرض دریچه y=3V[SUP]- [/SUP]xاست این درچه حول لولایی که در مبدا مختصات قرار گرفته دوران می کند نیروی F چقدر باشد تا دریچه ثابت بماند ؟:confused:

توضیحات استاد برای یاداوری :
http://reza0916.persiangig.com/other/IMAG0005.jpg
http://reza0916.persiangig.com/other/IMAG0006.jpg
http://reza0916.persiangig.com/other/IMAG0007.jpg
http://reza0916.persiangig.com/other/IMAG0008.jpg

«شکل به صورت یک فایل عکس ضمینه شده است»

پیوست ها

• oo.jpg
    oo.jpg
    24.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
درخواست پروژه یا مطلبی در مورد گاورنر ولوهای نیروگاه بخار

درخواست پروژه یا مطلبی در مورد گاورنر ولوهای نیروگاه بخار

سلام دوستان
پروژه ای در مورد گاورنر ولو نیروگاه های بخار دارم اگر کسی چیزی در این مورد داره لطفا کمک کنه ممنون:gol::gol::gol:

hamid.mec

عضو جدید
کسی در مورد چیلرهای سانتریفیوژ چیزی میدونه؟

کسی در مورد چیلرهای سانتریفیوژ چیزی میدونه؟

مطلب به اشتراک بذارید.:)

kifa_2000

عضو جدید
كمك_مكانيكال سيل+اب بندي الكتروموتور

كمك_مكانيكال سيل+اب بندي الكتروموتور

سلام دوستان;)
نميدونم اين سوال جاش اينجاست يا.....:D
من ميخوام يه موتور الكتريكي رو اب بندي كنم،طوري كه داخل يك مخزن پر اب يك پروانه رو بچرخونه
اول موتور رو داخل يك مخزن قرار دادم و شفت اون خارج ازمخزنه
ميخوام بدونم به كمك سيل ها ميشه فضاي مابين مخزن و شفت رو اببندي كنم كه اب وقتي شفت ميچرخه وارد پمپ نشه؟
لطفا راهنمايي كنيد

eng mita

عضو جدید
سلام.دوستان امیدوارم سوالمو بتونم واضح بیان کنم.
فرض بفرمائید دو نقطه مجزا داریم که یکی مکشی متغیر بین 15-22 اینچ جیوه داره و در نقطه دیگر قصد داریم اثر مکش رو به طور ثابت روی 7 اینچ جیوه نگه داریم.یعنی اگه مکش تو نقطه A مقدار 15 یا 17 یا 22 باشه خلا تو نقطه B به طور ثابت 7 باشه.با چه وسیله ای میشه این تعادل رو برقرار کرد؟

morteza2010

عضو جدید
[h=2]سوال سیالات لطفا کمک کنید[/h]

سلام احترام به همه مهندسان عزیز این انجمن یه سوال امتحانی دارم پس فردا امتحان سیالات دارم لطفاا کمکم کنید برای حلش

عکس از سوال گرفتم لطفا کمکم کنید

anishtain4

عضو جدید
سوال سیالات لطفا کمک کنید

سلام احترام به همه مهندسان عزیز این انجمن یه سوال امتحانی دارم پس فردا امتحان سیالات دارم لطفاا کمکم کنید برای حلش

عکس از سوال گرفتم لطفا کمکم کنید

مطمین نیستم که سوال رو درست متوجه شدم، دوتا ورودی داریم که یکی 2 و اون یکی 3 متر مکعب بر ثانیه دبی ورودیشونه، یه خروجی با 5 متر مکعب بر ثانیه و حالا دبی خروجی سوم رو می خوایم؟ اگه درست متوجه شده باشم اون زاویه ها اصلا اثری ندارن، طبق پایستگی جرم صفر میشه دیگه، مگه اینکه انتقال حرارت داشته باشیم و سیال تراکم پذیر باشه

anishtain4

عضو جدید
سلام.دوستان امیدوارم سوالمو بتونم واضح بیان کنم.
فرض بفرمائید دو نقطه مجزا داریم که یکی مکشی متغیر بین 15-22 اینچ جیوه داره و در نقطه دیگر قصد داریم اثر مکش رو به طور ثابت روی 7 اینچ جیوه نگه داریم.یعنی اگه مکش تو نقطه A مقدار 15 یا 17 یا 22 باشه خلا تو نقطه B به طور ثابت 7 باشه.با چه وسیله ای میشه این تعادل رو برقرار کرد؟
شاید این لینک به دردت بخوره:
http://www.plastomatic.com/pressure_stabilizer.html

morteza2010

عضو جدید
دوتا ورودی داریم که یکی ,2 با زاویه 10 درجه و اون یکی 3 متر مکعب بر ثانیه با زاویه 20 ورودیشونه، یه خروجی با 1.5 متر مکعب بر ثانیه با زاویه 40 و حالا دبی خروجی دوم را با زاویه 30درجه می خوایم؟
این مسئله قراره داخل امتحان بیاد راه حل میخواد
بچه ها لطفا راه حل بدید
از معادله مومنتوم فکر کنم حل بشه

آخرین ویرایش:

dashgin_66

عضو جدید
مقاله isi

مقاله isi

سلام به دوستان عزیز :D
من یه مقاله isi در مورد مباحث مکانیک سیالات و ترمودینامیک نیاز دارم:)

anishtain4

عضو جدید
دوتا ورودی داریم که یکی ,2 با زاویه 10 درجه و اون یکی 3 متر مکعب بر ثانیه با زاویه 20 ورودیشونه، یه خروجی با 1.5 متر مکعب بر ثانیه با زاویه 40 و حالا دبی خروجی دوم را با زاویه 30درجه می خوایم؟
این مسئله قراره داخل امتحان بیاد راه حل میخواد
بچه ها لطفا راه حل بدید
از معادله مومنتوم فکر کنم حل بشه

دوست من اون زاویه ها انحرافی اند. همونطور که گفتم از بقای جرم استفاده می کنی:
مجموع جرم ورودی ها =مجموع جرم خروجی ها
تغییرات دما نداری، یا گفته نشده، چگالی رو ثابت می گیری:
مجموع حجم ورودی ها = مجموع حجم خروجی ها
2+3=1.5+x
x=3.5
با مومنتوم میشه پروفایل خروجی رو درآورد که باید اطلاعات دقیقی از شکل مخزن داشته باشی تا بتونی به صورت عددی حلش کنی، تو موضوعات درس سیالات نیست. در هر صورت حتی اگه پروفایل رو هم در بیاری اگه انتگرالش این نشه جواب اشتباه هست

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان;)
نميدونم اين سوال جاش اينجاست يا.....:D
من ميخوام يه موتور الكتريكي رو اب بندي كنم،طوري كه داخل يك مخزن پر اب يك پروانه رو بچرخونه
اول موتور رو داخل يك مخزن قرار دادم و شفت اون خارج ازمخزنه
ميخوام بدونم به كمك سيل ها ميشه فضاي مابين مخزن و شفت رو اببندي كنم كه اب وقتي شفت ميچرخه وارد پمپ نشه؟
لطفا راهنمايي كنيد

یه سر به تعمیرگاه های ماشین لباسشویی بزن، پشت درام اونا یه چیزی شبیه چیزی که شما می خوای هست

PANTHER.

عضو جدید
سلام . لطفا اگر امکانش هست بفرمایید میشه از کاردانی جوشکاری ( هنرستانی بودم) برای کارشناسی ناپیوسته برم سیالات بخونم ؟

خیلی ممنونم:gol:

سلام
طبق دفترچه راهنمای کاردانی به کارشناسی از اونجا که جوشکاری هم یکی از گرایشهای رشته مکانیک هست شما میتونید در مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) در یکی دیگه از گرایشهای مکانیک ادامه تحصیل بدید و مانعی نداره.
گرایشهای رشته مکانیک: سیالات؛ جامدات: ساخت و تولید؛ تأسیسات؛ مکانیک خودرو؛ جوشکاری.
در دفترچه این قانون با عنوان ادامه تصصیل در رشته های متجانس عنوان شده.
موفق باشید. :gol: