تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام .
انجام پروژهای درسی زیر پذیرفته می شود :
انجام پروژه های درسی CFD با ّ FDM و FVM
انجام پروژه های درسی محاسبات عددی پیشرفته و مقدماتی
کد نویسی با متلب و فرارن
گزارش کار نویسی
حل سوالات سیالاتی و حرارتی پذیرفته می شود.....
حیدری هستم. خوشحال میشم در خدمت باشم.
شماره تلفن 09177421689
ایمیل: mehrzad.0101@yahoo.com
وب سایت: numericalprojects.blogfa.com
دوست عزیز تبلیغات ممنوعه
لطفا به قوانین احترام بذارید

فاطمه_برق

عضو جدید
سلام دوستان.
خواهرم مكانيك ميخونه و براي درس محاسبات عددي بهشون دو تا سوال داده كه با اكسل حلش كنن.
منم اكسل بلدم و خواستم براش حلش كنم كه ديدم يه چيز عجيب غريبه!
من بلدم كه با اكسل كار كنم كه يه فرمول رو وارد كنم و بعدش حالا محاسباتي رو كه ميخوام انجام بده.
ولي تو اين سوال f رو نميدونم چي بنويسم!
سوالاشم اينه :
http://up6.ir/2vrP

http://up6.ir/2vsi
تو رو خدا اگه بلديد كمكم كنيد.بگيد كه چه جور براش حلش كنم.
من با اين مشتقات تو اكسل كار نكردم.فقط ميتونم يه تابع رو وارد كنم و بعد بر اساس داده ها جوابا رو به دست بيارم.

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان.
خواهرم مكانيك ميخونه و براي درس محاسبات عددي بهشون دو تا سوال داده كه با اكسل حلش كنن.
منم اكسل بلدم و خواستم براش حلش كنم كه ديدم يه چيز عجيب غريبه!
من بلدم كه با اكسل كار كنم كه يه فرمول رو وارد كنم و بعدش حالا محاسباتي رو كه ميخوام انجام بده.
ولي تو اين سوال f رو نميدونم چي بنويسم!
سوالاشم اينه :
http://up6.ir/2vrP

http://up6.ir/2vsi
تو رو خدا اگه بلديد كمكم كنيد.بگيد كه چه جور براش حلش كنم.
من با اين مشتقات تو اكسل كار نكردم.فقط ميتونم يه تابع رو وارد كنم و بعد بر اساس داده ها جوابا رو به دست بيارم.

دوست من دلیل استفاده از روش شوتینگ یا اویلر یا رانج کوتا اینه که مشتق تحلیلی نگیریم و با استفاده از روابط عددی تقریبی مقادیر مشتق رو تقریب بزنیم لذا شما باید از روی روابط مندرج جزوه در هر روش این ستونها رو در اکسل فرمول بدی مثلا یه ستون x ستون بعدی x-a ستون بعدی توان x-a تقسیم بر ۲ و... تا بسط اویلر کامل بشه و به همین ترتیب برای بقیه روشها(نیازی به مشتق گیری نیست) اول بازه محاسباتی به تعداد نقاطش یک ستون درست کن و بقیه کارها رو روی این ستون شروع کن
موفق باشی

فاطمه_برق

عضو جدید
دوست من دلیل استفاده از روش شوتینگ یا اویلر یا رانج کوتا اینه که مشتق تحلیلی نگیریم و با استفاده از روابط عددی تقریبی مقادیر مشتق رو تقریب بزنیم لذا شما باید از روی روابط مندرج جزوه در هر روش این ستونها رو در اکسل فرمول بدی مثلا یه ستون x ستون بعدی x-a ستون بعدی توان x-a تقسیم بر ۲ و... تا بسط اویلر کامل بشه و به همین ترتیب برای بقیه روشها(نیازی به مشتق گیری نیست) اول بازه محاسباتی به تعداد نقاطش یک ستون درست کن و بقیه کارها رو روی این ستون شروع کن
موفق باشی

پس اين فرمول مشتقيي كه نوشته و گفته معادله زير را حل كنيد پس چيه؟؟؟
از اين فرموله چه جوري استفاده كنم؟؟؟

shahrameng

کاربر فعال
پس اين فرمول مشتقيي كه نوشته و گفته معادله زير را حل كنيد پس چيه؟؟؟
از اين فرموله چه جوري استفاده كنم؟؟؟

گفتم خدمتون باید با استفاده از زوابط جزوه معادله رو به فرم عددی بنویسید یعنی به جای مشتق تابع بسط تیلور رو بنویسی(البته در روش تیلور) یا در روش رانجکوتا بسط معادل مشتق رو بنویسی

فاطمه_برق

عضو جدید
گفتم خدمتون باید با استفاده از زوابط جزوه معادله رو به فرم عددی بنویسید یعنی به جای مشتق تابع بسط تیلور رو بنویسی(البته در روش تیلور) یا در روش رانجکوتا بسط معادل مشتق رو بنویسی

آهان.فهميدم.
ممنونم ازتون.

Kaveh_Hamidi

عضو جدید
سلام.
۲ تا سوال سیالات داشتم.اگه کسی بتونه کمکم کنه،یک دنیا ازش ممنون میشم.

اگه ایمیل تونو لطف کنید سوالات رو براتون میل میکنم.ازش عکس گرفتم.
فقط تا یه هفته دیگه باید تحویل بدم :(

بازم ممنون.جبران میکنم.

Kaveh_Hamidi

عضو جدید
سلام.

فقط تا یه هفته دیگه باید تحویل بدم
:(

بازم ممنون.جبران میکنم.

پیوست ها

• Photo1148.jpg
    Photo1148.jpg
    12.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahrameng

کاربر فعال
سلام.

فقط تا یه هفته دیگه باید تحویل بدم
:(

بازم ممنون.جبران میکنم.

دوست من حل این مساله بسیار اسونه
شما باید معادله پیوستگی و مومنتوم (در جهت افق) بنویسی
با ساده سازی معادله و قرار دادن شرایط مرزی (که سرعت در y=0 ,y=h هست رو وارد می کنی
قطعا استادتون در جزوه مشابه اینو حل کرده فقط سرعت دیواره ها صفر منظور شده
یه گله هم بکنم
ما نباید انتظار داشته باشید که تکالیفمون در اینجا حل بشه (حالا یا رایگان یا با پول)
فرهنگ اینکه درست کمک کنیم رو جا بندازیم(ماهیگیری بیاموزیم و نه ماهی بدیم)

SAKIH

عضو جدید
سلام دربخش فشار در یک سیستم ابداعی یه تصویری گذاشتم که انتهای لوله 3 یک درپوش هست فشار وارد بر اون در پوش ازطرف مایع بیشتر از فشار جوه یا کمتر؟

Kaveh_Hamidi

عضو جدید
دوست من حل این مساله بسیار اسونه
شما باید معادله پیوستگی و مومنتوم (در جهت افق) بنویسی
با ساده سازی معادله و قرار دادن شرایط مرزی (که سرعت در y=0 ,y=h هست رو وارد می کنی
قطعا استادتون در جزوه مشابه اینو حل کرده فقط سرعت دیواره ها صفر منظور شده
یه گله هم بکنم
ما نباید انتظار داشته باشید که تکالیفمون در اینجا حل بشه (حالا یا رایگان یا با پول)
فرهنگ اینکه درست کمک کنیم رو جا بندازیم(ماهیگیری بیاموزیم و نه ماهی بدیم)

salam dooste aziz
merC az rahnmayit
in soale barae shoma shayad asoone,ama bara man sakht boode ke gozashtam inja!
mn b dalile sharayete karim ziad natoonsetam beram sare kelas,bara hamin jozvamam kamel nist.

b har hal,bazam mamnon az rahnemayit
say mikonam halesh konam

amirhossein.b

عضو جدید
سلام!
لطفا اگه کسی راجع به احتراق بدون شعله اطلاعاتی داره یا منبعی رو می شناسه منتشر کنه...

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دوستان عزیز یه سوال هیدرولیک توی لینک پایین پرسیدم اگر لطف کنید یه نگاه بندازید ممنون میشم.
من صنایع خوندم و از هیدرولیک چیزی نمیدونم. اگه ممکنه کمکم کنید.
مرسی از لطفتون.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...لب-مهندسی-آب?p=7239342&viewfull=1#post7239342

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم چطوری میتونم روش لاسونن برای انتقال حرارت یک بعدی با شرایط مرزی و اولیه معلوم رو تو فرترن بنویسم؟
اگه میشه لطفا کمک کنید.

10sosos

عضو جدید
با سلام

دوستان یه سوال ساده دارم اما پدرمو در اورده . مدلی دارم که در اون انتقال حرارت و انتقال جرم و تغییر فاز تبخیر یسری اتفاقای دیگه توش وجود داره .

سوال اصلیم اینه که اینا با ید با هم کوپل بشن تا معادلاتشون حل بشن . تنها مشکلم توی کوپل کردن معادلات تغییر فاز هست یعنی یه معادله میخوام که میزان آب و بخار رو در هر دما به هم ربط بده .

چند تا مدل هم دیدم اما معادلاتشون یا خیلی ساده هست که جواب خیلی پرتی میده یا اینقدر پیچیده هست که کارایی نداره .

دوستان به نظرتون چطور میتونم دو معادله ی انتقال جرم آب و انتقال جرم بخار رو به هم کوپل کنم؟

الان حتی اگر ایده هم بهم بدید برام کفایت میکنه چون خودم 2 هقته هست دارم روش کار میکنم نیاز به ایده دارم حتی اگر ایدتونم جواب دقیقی نداره بازم خوبه .

با تشکر.

کاظم رعدی

عضو جدید
آیا اینکه گفته میشه باسه دوره های piping و pdms بهتره سیالات و پمپ فن رو پاس کرده باشین درسته!؟
من خودم ترم 3 هستم تازه این ترم سیالات دارم,دانشگاه این ترم این 2 دوره رو برگزار کرده منم خیلی دوست دارم همین ترم این دوره ها رو یاد بگیرم!
آیا سیالات و پمپ فن توی یادگیریم مشکل ایجاد خواهند کرد!؟
یعنی نمیتونم به صورت آزاد مطالبی رو که هنوز نخوندم مطالعه کنم!؟
خواهش میکنم زودتر کمک کنید که اقدام کنم!
ممنون!

چرا نمیشه ولی اگه اون درس و پاس کنی یادگیری نرم افزار برات راحتر میشه
انجام کلیه ی پروژه های دانشجوییی alfaproject.ir

رضا حق شناس

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

کسی هست که تو بحث ناپایداری سیالات تجربه داشته باشه ؟ (معادله اور-سامرفلد)

یه مقاله هم هست که میخوام از journals.cambridge.org بگیرم بدجوری لازمش دارم اگه کسی میدونه چجوری میشه لطفا بگه :(:(
(از طریق سایت های edupaper و paperdl که نشد)

shahrameng

کاربر فعال
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید عزیز کسی هست که تو بحث ناپایداری سیالات تجربه داشته باشه ؟ (معادله اور-سامرفلد) یه مقاله هم هست که میخوام از journals.cambridge.org بگیرم بدجوری لازمش دارم اگه کسی میدونه چجوری میشه لطفا بگه :(:( (از طریق سایت های edupaper و paperdl که نشد)
سلام دوست من در خصوص معادله اورسامرفلد که باید کتابهای توربولانس و آشفتگی مطالعه کنیدکه دربخشهای اولش در مورد تئوری جریان ارام و معادله اورسامرفلد توضیح داده شده در خصوص گرفتم مقاله هم بهتره از دوستان بخش مقالات درخواستی لاتین کمک بگیرید http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/363-مقالات-درخواستی-لاتین

آخرین ویرایش:

رضا حق شناس

عضو جدید
سلام دوست من در خصوص معادله اورسامرفلد که باید کتابهای توربولانس و آشفتگی مطالعه کنیدکه دربخشهای اولش در مورد تئوری جریان ارام و معادله اورسامرفلد توضیح داده شده در خصوص گرفتم مقاله هم بهتره از دوستان بخش مقالات درخواستی لاتین کمک بگیرید http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/363-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%86

ممنون دوست من لطف کردید

hossein21

عضو جدید
سلام

میخوام در مورد نحوه حل و بدست آوردن ثوابت بارگذاری دینامیکی سیالات غیر نیوتنی بخونم ....شما چه کتابی رو معرفی می کنید
ممنون

sabu

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام بروبچ. حاجی ما سوتی دادیم، الکتروموتور پمپی که آب گرم رو به شوفاژها میبرد امروز سوخت.:cry: همه من رو مقصر میدونن
آقا ما نفهمیدیم علت چیه؟ یه لوله از دیگ میاد به پمپ این الکترو موتور و یه لوله هم از پمپ این الکترو موتور به محل تقسیم واحدها میره.
قاعدتا باید دمای این پمپی که توسط این الکتروموتور کار میکنه 10 درج کمتر از دمای دیگ باشه. منم همین کار رو کردم.
ولی این الکتروموتور همیشه کار میکرد یعنی هیچ وقت استراحت نمیکرد. دماسنجش سالم بود یعنی دستی که چک میکردم سالم بود ولی اتوماتیک کار نمیکرد. نمیدونم چرا؟
یکی میگفت یه شیر هست که باید باز ببندی تا پمپت درست کار کنه. من هنوز نفهمیدم کدوم شیر؟
جون خودتون، یکی بگه. فردا صبح عکس موتورخونمون رو میذارم. باید برم الکترومورش رو باز کنم ببرم سیم پیچی. لطفا راهنمایی بفرمایید.​

sabu

عضو جدید
کلا هیچ کسی ما رو تحویل نمیگیره. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

8910913

عضو جدید
سلام.خوبید؟؟
در زمینه دستگاه های تهویه مطبوع بیشتر با تولیدات چه شرکتی آشنا هستید؟
اگه میشه یه چندتا داخلی و چندتا خارجی بگید.
ممنون...

moalem1

عضو جدید
بچه ها کسی نبود جواب بده ؟ یعنی الان دانشگاه ازاد این رشته رو نمیگره شما خبر ندارید ؟

anishtain4

عضو جدید
سلام بروبچ. حاجی ما سوتی دادیم، الکتروموتور پمپی که آب گرم رو به شوفاژها میبرد امروز سوخت.:cry: همه من رو مقصر میدونن
آقا ما نفهمیدیم علت چیه؟ یه لوله از دیگ میاد به پمپ این الکترو موتور و یه لوله هم از پمپ این الکترو موتور به محل تقسیم واحدها میره.
قاعدتا باید دمای این پمپی که توسط این الکتروموتور کار میکنه 10 درج کمتر از دمای دیگ باشه. منم همین کار رو کردم.
ولی این الکتروموتور همیشه کار میکرد یعنی هیچ وقت استراحت نمیکرد. دماسنجش سالم بود یعنی دستی که چک میکردم سالم بود ولی اتوماتیک کار نمیکرد. نمیدونم چرا؟
یکی میگفت یه شیر هست که باید باز ببندی تا پمپت درست کار کنه. من هنوز نفهمیدم کدوم شیر؟
جون خودتون، یکی بگه. فردا صبح عکس موتورخونمون رو میذارم. باید برم الکترومورش رو باز کنم ببرم سیم پیچی. لطفا راهنمایی بفرمایید.​

برای اینکه بشه گفت اشکال از کجاست باید دیاگرام بزاری، چون شما الان یه قسمت از کل سیستم رو گفتی، نمیشه گفت اشکال از چی می تونه باشه؟

تهویه

عضو جدید
به نظرم متناسب با گرایشت حتما کریر و انسیس یا آباگوس رو یاد بگیر.حتما دنبال نرم افزاری مث سالید یا کتیا هم باش

تهویه

عضو جدید
شما که خودت تو موتورخونه کار میکنی میشه کمکم کنی ببینم چطور میشه ی موتور خونه رو کرد پایان نامه؟!!!من واقعا موندم...تحلیل ترمودینامیکی موتورخونه...مفصلتر روی دیگ حرارتی..میخوام فصل بندی کنم..فصل اول رو کلا بزارم در مورد موتورخونه و اجزاش و هرچی که باهاش مرتبطه..فصل دوم رو برای تحلیل ترمودینامیکی اجزاش...فصل سوم هم برای تحلیل ترمودینامیکی دیگ و اعمال قانون اول ودوم ترمو..فصل آخرم در مورد بهینه سازی و ی نتیجه گیری کلی..به نظرت خوبه؟

mohammad roshani

عضو جدید
نرم افزار MATLAB رو که همه ی رشته های مهندسی بهش احتیاج دارن.در کنار اون نرم افزار های fluent وabaqus که کاربردشون متفاوته هم خیلی خوبن.درسته رشتتون سیالاته ولی بهتره یه نرم افزار از جامدات مثل solid works هم یاد داشته باشین.