به نظرتون این حق الزحمه میلیونی که پزشک ها میگیرن حقشونه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه نه اینکه اونا درس خوندن و ماهم درس خوندیم؟
یه دکتر متوسط در آمد ماهیانه اش 100-200 میلیون میشه !
اغراق نیست و بر هیشکی پوشیده هم نیست

درصورتی در اروپا و ایالات متحده حقوق مهندس فنی با پزشک تقریبا هم سطح اند ! .
.
.
ولی ما صنف مهندسا .... بعد از همه درس خوندن ... هرجا استخدام بشی نهایت ماهی 4 میلیون بهت میدن ...!این بی عدالتی نیست ؟
و این اختلاف فاحش ناشی از عدم نظارت بر صنف پزشکی است ؟

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
کجای این ملک عدالت داره ک طبش داشته باشه

همین دارو
من موندم چرا دارویی ک تا تحریم نشه رو متخصصان درست نمی کنن ، همین ک تحریم شد یه هفته بعدش خط تولیدشم راه اندازی می کنن:surprised:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

.
.
ولی ما صنف مهندسا .... بعد از همه درس خوندن ... هرجا استخدام بشی نهایت ماهی 4 میلیون بهت میدن ...!این بی عدالتی نیست ؟

اصلاً حق الزحمه هم نوش جونشون!! ولی این زیرمیزی بد مُد شده بینشون!!
یعنی حریصتر از خودشون ، فقط خودشونن..اونم به قیمت جون دیگران متاسفانه ..(البته اکثریت، نه همه)

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کجای این ملک عدالت داره ک طبش داشته باشه

همین دارو
من موندم چرا دارویی ک تا تحریم نشه رو متخصصان درست نمی کنن ، همین ک تحریم شد یه هفته بعدش خط تولیدشم راه اندازی می کنن:surprised:

تولید میشه ولی معمولاً با کیفیت پایین متاسفانه..
همین دارو بعد چند سال احتمالاً با بالارفتن سطح دانش و تجربه کیفیتش بهتر میشه، ولی به چه قیمتی...

پ ن : ببخشین از موضوع تاپیک منحرف شدیم :redface:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز

.
.

4 میلیون؟؟؟ شما 2 تومن بده من برات کار میکنم بقیه اش هم مل تو
اصلا 1.5 بده ما راضی هستیم

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
در بسیاری کشورهای خارجی طرح پزشک خانواده اجرا میشه و هر پزشک تعداد مشخصی بیمار داره مثلا در شهر برلین چند منطقه مشخص پزشک مخصوص خودشون رو دارند این یعنی عدالت بین پزشکان حاکم هست اما تو کشور ما ...

در ضمن به ازای هر عمل از پزشک مالیات گرفته میشه اما تو کشور ما یک پزشک بدون نظارت در روز چندین عمل رو انجام میده

تازه علاوه بر درامد مطب و عمل هر سه ماه یک بار کارانه های 100 میلیونی هم می گیرند... اما بازهم شاهد پدیده تاسف بار زیرمیزی هستیم

روی دیگه مشکلات بخش درمان کشور ما تعداد زیاد پزشکان عمومی بیکار هست

پ.ن : به نظرم با توجه به کمبود بودجه دولت اخذ مالیات های سنگین از این قشر یکی از راه های مناسب درامدزایی برای کشور محسوب میشه...

آخرین ویرایش:

simiar

عضو جدید

.
.
البته کمی بالاست حق الزحمشون ولی نباید با مهندسا قیاس کرد. میزان درآمد ارتباطی به تحصیلات نداره هرچند که یک پزشک متخصص یا جراح خیلی بیشتر از یک مهندس درس خونده.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته کمی بالاست حق الزحمشون ولی نباید با مهندسا قیاس کرد. میزان درآمد ارتباطی به تحصیلات نداره هرچند که یک پزشک متخصص یا جراح خیلی بیشتر از یک مهندس درس خونده.

بالاست ... اما چرا نباید مقایسه کرد؟
اصلاً با یه دکترای رشته مهندسی...نه لیسانس..

خب هردو درس خوندن...هردو کارشون مهم و حیاتیه..تازه معمولاً زحمتی که مهندس میکشه بیشتر هم هست..

simiar

عضو جدید
بالاست ... اما چرا نباید مقایسه کرد؟
اصلاً با یه دکترای رشته مهندسی...نه لیسانس..

خب هردو درس خوندن...هردو کارشون مهم و حیاتیه..تازه معمولاً زحمتی که مهندس میکشه بیشتر هم هست..
درآمد ارتباط کمی با میزان تحصیلات داره. به میزان نیاز جامعه داره، دقیقاً مسئله ی عرضه و تقاضاست. خوب یادم میاد زمانی که من فراغ التحصیل شدم بازار کار خیلی خیلی بهتر بود اما با زیاد شدن مهندسا طبیعیه که بازارشون بی رونق بشه.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درآمد ارتباط کمی با میزان تحصیلات داره. به میزان نیاز جامعه داره، دقیقاً مسئله ی عرضه و تقاضاست. خوب یادم میاد زمانی که من فراغ التحصیل شدم بازار کار خیلی خیلی بهتر بود اما با زیاد شدن مهندسا طبیعیه که بازارشون بی رونق بشه.
البته قبول دارم..هرقدر پزشک ها زیاد میشن، تقاضاها هم تخصصی تر میشه..

ولی الان پزشک عمومی ها دست کم، زیاد شدن...یه جا خوندن که بیشتر از 20000 پزشک بیکار هست که قراره توی طرح پزشک خانواده جا بشن..

پس با این استدلال به نظر شما کم کم شاهد افت درآمد پزشکان هم خواهیم بود؟

simiar

عضو جدید
البته قبول دارم..هرقدر پزشک ها زیاد میشن، تقاضاها هم تخصصی تر میشه..

ولی الان پزشک عمومی ها دست کم، زیاد شدن...یه جا خوندن که بیشتر از 20000 پزشک بیکار هست که قراره توی طرح پزشک خانواده جا بشن..

پس با این استدلال به نظر شما کم کم شاهد افت درآمد پزشکان هم خواهیم بود؟
این آمار صحت نداره و عموماً از طرف نظام پزشکی ارائه میشه و با هدف ایجاد مشاغل و جایگاه های جدید برای پزشکانه که از وظایف سندیکایی و صنفی است.
ولی تقریباً بازار اونام داره بی رمق تر میشه .... شما قیاس کنین با وضعیتشون حدود 20 سال پیش....
اگه کسی به دنبال درآمد هست باید راههایی غیر از تحصیلات جستجو کنه!وقتی توی شهر من سالانه بیت 100 تا 200 نفر مهندس عمران به جامعه اضافه میشه نباید توقع داشته باشیم که برای همه جایگاه ها و درآمدهای مناسب وجود داشته باشه.در مورد پزشکان وضعیت به این وخامت نیست.... سالانه نهایت 30 نفر! پس شیب منفی میزان درآمد نسبت به مهندسا خیلی کمتره...

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از نظارت و این حرفا خبری ندارم ...
اما ... به این قضیه هم توجه کنید که اونا چندین سال زحمت میکشن و جونیشونو میدن تا یه تخصص بگیرن ... پس حق دارن واسه یه عمل که شاید از نظر من و شما خیلی ساده بیاد و بگیم این عمل که زمانی نبرد و خیلی کوتاه انجام شد ...پول زیادی بگیرن ... آخه اونا چندین سال درس خوندن تا یه عمل و یاد بگیرن تو زمان کوتاه انجام بدن بماند استرس ...
شغل های دیگه ایی هم هستن که استرس دارن ...
.
.
.
اما به نظرم تا وقتی که تو اون موقعیت قرار نگرفتیم نمیتونیم درست نظر بدیم ...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هیچی نمیگریم در راه رضای خدا به مردم خدمت میکنم!! :D
آخه دکترا هم دکتر نیستن آدم از این دلش میسوزه!

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از نظارت و این حرفا خبری ندارم ...
اما ... به این قضیه هم توجه کنید که اونا چندین سال زحمت میکشن و جونیشونو میدن تا یه تخصص بگیرن ... پس حق دارن واسه یه عمل که شاید از نظر من و شما خیلی ساده بیاد و بگیم این عمل که زمانی نبرد و خیلی کوتاه انجام شد ...پول زیادی بگیرن ... آخه اونا چندین سال درس خوندن تا یه عمل و یاد بگیرن تو زمان کوتاه انجام بدن بماند استرس ...
شغل های دیگه ایی هم هستن که استرس دارن ...
.
.
.
اما به نظرم تا وقتی که تو اون موقعیت قرار نگرفتیم نمیتونیم درست نظر بدیم ...

اینم از کامنت مادر بزرگ !

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نخیر جانم
پزشکی مثل شغل آزاد شده هرکی برا خودش نرخ میزنه و هیچ نظارتی هم روشون نیست ...
اما رشته های مهندسی چون با بودجه دولت و مستقیم با دولت در ارتباطن از طریق پروژه های رفاهی عمرانی خیلی رو حساب کتابشون نظارت و حساسیت هست .
.
.
.
مثلا" من چرا نباید بابت یه تحلیل و برنامه نویسی یه شرکت به جای 30 میلیون 300 میلیون نگیرم ؟ چون وزارت صنایع معادن یا ارگان مربوطه نرخ نامه زده برامون ...
ولی پزشکا نه ....
یکی عمل قلب تو تهران میکنه 25 میلیون ...
همون عمل قلب تو کلانشهر 15

در کل خیلی نجومی ان !
.
.
.
.
بحث درس خوندن هم هرکی در رشته خودش سختی کشیده !
کسی که دکترای مهندسی میگیره علاوه بر دوره دیپلم 13 سال تحصیلات آکادمیک و در خوشبینانه ترین حالت مدرک دکترا میگیره !

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
نخیر جانم
اما رشته های مهندسی چون با بودجه دولت و مستقیم با دولت در ارتباطن از طریق پروژه های رفاهی عمرانی خیلی رو حساب کتابشون نظارت و حساسیت هست .
.
.
.
مثلا" من چرا نباید بابت یه تحلیل و برنامه نویسی یه شرکت به جای 30 میلیون 300 میلیون نگیرم ؟ چون وزارت صنایع معادن یا ارگان مربوطه نرخ نامه زده برامون ...
ولی پزشکا نه ....

در کل خیلی نجومی ان !
.
.
.
.
کسی که دکترای مهندسی میگیره علاوه بر دوره دیپلم 13 سال تحصیلات آکادمیک و در خوشبینانه ترین حالت مدرک دکترا میگیره !
یه چیزی رو به این اضافه کنم البته با اجازه :
البته پزشک های شهرهای کوچیک درآمد چندانی ندارند چون من دارم می بینم اما از یه دیدگاهی کاملا حرف ایشون درسته ...من مثال میزنم تا درک کنید. تقریبا تمامی بیمارستان ها کمبود رادیولوژیست دارند. دستگاه اش رو دارند اما کسی که با اون کار کنه رو ندارند بخاطر اینکه این شخص میره بیرون و با قیمت آزاد و خارج از محدوه اورژانسی و بیمه مطب خصوصی میزنه دستگاه رو با وام میگیره و در آمد بسیار عالی کسب می کنه
پزشک تخصص می گیره و در هیچ یک از بیمارستان های دولتی کار نمی کنه و اکثرا با بیمارستان های خصوصی کار می کنن چون به راحتی مزایا و زیر میزی شون رو میگیرن ..... خیلی راحت تر از تصور شما .....
من مجبور بودم3 سال پیش بخاطر چند شکستگی بینی مو عمل کنم ...پزشک متخصص من 2 میلیون از من زیر میزی گرفت و بیمه یک میلیون و 200 هزارتومن به ایشون میداد. اون روز فقط 5 عمل داشت ... و اگر از هرکس یک میلیون بگیره بدون احتساب درآمد ویزیتوری اش حدود 11 میلیون در کمترین حالت و در بیشترین حالت 16 میلیون در هر هفته به صورت خالص در آمد داشتند.
ویزیت 20 تومنی ایشون هم بماند .......

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا برا همینه که همه پزشکا ترجیح میدن تو ایران بمونن
ولی همه مهندسا میرن خارج ... برا همین همه فرار مغزها از رشته های فنی مهندسیه
چون تو هیچ جای دنیا پزشکا به اندازه کشور بی درو پیکرمون درآمد ندارن !

.
.
.

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:|
harfe haqo zadam baba bozorg ...
.
.
.
kho shayad senfe ouna doroste v senfe ma mohandesa dare dar haqemon bad mikone
.
.
.

خب اگه اینجوری باشه و هممون نجومی حقوق بگیریم پ مردم بیچاره چه گناهی کردن ؟
انسانیت چی میشه ؟
نه تو اینو اول بمن بگو....

simiar

عضو جدید
نخیر جانم
.
.
.
ولی پزشکا نه ...
.

در کل خیلی نجومی ان !
.
.
.
.
سلام
حتم داشته باشید اگر نرخ برنامه نویسی شما رو 300 میلیون تعیین کنند دوست و همکار شما قطعاً با حق الزحمه ای بسیار پایین تر از تعرفه این کار رو انجام خواهد داد. گذشته از عدم نظارت بر مسئله ی زیر میزی ، تعرفه های پزشکی کاملاً شفاف اند...فقط به خاطر عرضه و تقاضاست که پزشکها به تعرفه ی تعیین شده قانع نیستند. گواه حرف بنده ازدحام جمعیت در مطب پزشکان متخصص و جراح....

عرض کردم ... درآمد ارتباط چندانی با میزان تحصیلات نداره...
اصلا برا همینه که همه پزشکا ترجیح میدن تو ایران بمونن
ولی همه مهندسا میرن خارج ... برا همین همه فرار مغزها از رشته های فنی مهندسیه
چون تو هیچ جای دنیا پزشکا به اندازه کشور بی درو پیکرمون درآمد ندارن !

.
.
.
با حرفتون کاملاً موافقم که فرار مغزها بیشتر مربوط به رشته های مهندسی میشه اما نه هر مهندسی....

آخرین ویرایش:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا این صنف پول زور میگیرن مریضه بیچاره هم مجبوره که بده اینا از همین اجبار سوئ استفاده می کنن و جالب اینجاست برای ی عمل خاص هر پزشک ی قیمت میده دقیقا هرکی هرچی زورش میرسه

...ANTY...

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه جا یه داستان خوندم که تا حدودی (فقط تا حدودی!!!!) این مسئله رو توجیه میکنه!!!
یه روز یه مکانیک با یه جراحه قلب داشته حرف میزده مکانیکه میگه کار من و تو تقریبا یکیه تو قلب آدما رو جراحی میکنی من قلب ماشین یعنی موتورو درست میکنم......
اون وقت دستمزد تو صد ها برابر منه؟؟؟؟
جراح قلبه میگه اگه هنرشو داری موتور ماشینو وقتی روشنه درستش کن!!!!
ولی باز به نظر من این دلیل مطلقی برا توجیه این همه اختلاف دستمزد نمیتونه باشه.......

AmooSaeid

عضو جدید
شما مهندس رو با پزشک اصلا مقایسه نکن از نظر سطح درآمد.
تعداد مهندسا چندین برابر پزشکا هست. سطح علمی دانشگاه های علوم پزشکی در مقایسه با دانشگاه هایی که دارن رشته های مهندسی ارائه میدن. همه ی مهندسان که از تهران و شریف و امیرکبیر و "خواجه نصیر" و "علم و صنعت" نیستن . بعضی ها از دانشگاه غیرانتفاعی امامقلی سرپل ذهاب مهندسی گرفتن. من خودمم از دانشگاه تاپ مدرک نگرفتم!
حجم دروسی که باید مطالعه کنن و دوره های انترنی و کشیک ها و.... هم در نظر بگیری میبینی که حقشون هست این درآمد.

آخرین ویرایش:

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه جا یه داستان خوندم که تا حدودی (فقط تا حدودی!!!!) این مسئله رو توجیه میکنه!!!
یه روز یه مکانیک با یه جراحه قلب داشته حرف میزده مکانیکه میگه کار من و تو تقریبا یکیه تو قلب آدما رو جراحی میکنی من قلب ماشین یعنی موتورو درست میکنم......
اون وقت دستمزد تو صد ها برابر منه؟؟؟؟
جراح قلبه میگه اگه هنرشو داری موتور ماشینو وقتی روشنه درستش کن!!!!
ولی باز به نظر من این دلیل مطلقی برا توجیه این همه اختلاف دستمزد نمیتونه باشه.......

همین مهندسا در علم رباتیک خیلی دقیق تر از پزشکا عمل میکنند

اونم یه داستان فلسفی بوده !
قلب در حال کار شاید از هر 10 نفر 3 نفر جون سالم به در ببره !

در ضمن مقایسه انسان با سلول زنده با ماشین اصلا" مقایسه جالبی نیست !

شما مهندس رو با پزشک اصلا مقایسه نکن از نظر سطح درآمد.
تعداد مهندسا چندین برابر پزشکا هست. سطح علمی دانشگاه های علوم پزشکی در مقایسه با دانشگاه هایی که دارن رشته های مهندسی ارائه میدن. همه ی مهندسان که از تهران و شریف و امیرکبیر و "خواجه نصیر" و "علم و صنعت" نیستن . بعضی ها از دانشگاه غیرانتفاعی امامقلی سرپل ذهاب مهندسی گرفتن. من خودمم از دانشگاه تاپ مدرک نگرفتم!
حجم دروسی که باید مطالعه کنن و دوره های انترنی و کشیک ها و.... هم در نظر بگیری میبینی که حقشون هست این درآمد.

شما صیحیح میفرمایید!

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
حتم داشته باشید اگر نرخ برنامه نویسی شما رو 300 میلیون تعیین کنند دوست و همکار شما قطعاً با حق الزحمه ای بسیار پایین تر از تعرفه این کار رو انجام خواهد داد. گذشته از عدم نظارت بر مسئله ی زیر میزی ، تعرفه های پزشکی کاملاً شفاف اند...فقط به خاطر عرضه و تقاضاست که پزشکها به تعرفه ی تعیین شده قانع نیستند. گواه حرف بنده ازدحام جمعیت در مطب پزشکان متخصص و جراح....

عرض کردم ... درآمد ارتباط چندانی با میزان تحصیلات نداره...

با حرفتون کاملاً موافقم که فرار مغزها بیشتر مربوط به رشته های مهندسی میشه اما نه هر مهندسی....

پزشکی مثه دلال های بازار میوه شده !
مثلا دلال میاد میوه از تولید ککنده میخره کیلویی 500 تومن ... میده بازار کیلویی 5000 !
و هیج نطارتی هم روش نیست !
صنف پزشکا هم همین مدلی شده ..هرکی برا خودش نرخ زده !

جالب اینجاست همه پزشکا در شروع دوره عکادمیک و حرفه ای خود قسم نامه پزشکی میخورن که دانش شون در جهت نجات جان انسانها صرف بشه
ولی موقع عمل تا همه پول رو واریز نککند دست به عمل نمیززند و مهم نیست بیمار حالش وخیم باشه .... بمیره یا سالم بمونه !

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

.
.

چند وقت پیش با داداشم در مورد همین قضیه حرف میزدیم.

واقعاً بی عدالتیه...پزشکا هر چقدر هم سوادشون خیلی بالا نباشه بازم میتونن درامد فوق العاده داشته باشن!

با اون درامدم که سیر نمیشن باید با چیزی اضافه بر درامد راضیشون کنن!

اون وقت امثال من که مهندس این مملکتیم باید منتظر باشیم ببینیم کی آگهی استخدامی میاد! که اونم فقط مال نظرکرده هاست!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما با جامعه پزشکا مشکل داری که از خودت آمار میدی؟...........حداقل یه منبع خبری .یه چیزی؟........

حقوق جراحی پلاستیک و اینها رو به پای همه پزشکان میزاری؟

حقوق پزشک عمومی چقدره؟......شما میدونی اکثرا پزشک عمومی داریم در کشور؟.....شما میدونی دوره پزشکی چندساله است و مهندسی چند ساله؟ و زشته که من اینو بگم یکی از افرادی که به تازگی فارغ التحصیل رشته پزشکی شده بود .....امروز برای خرج معاشش بایستی مسافرکشی هم بکنه......شما اینا رو میدونی؟

فارغ از اینها حقوق در تهران و سایر شهرها یکسانه که انقدر بی مهابا به جای انتقاد به همه پزشکان توهین میکنید؟

حالا بریم سراغ متخصصش!.......شما میدونی یک پزشک متخصص یا جراح وقت غذا خوردن و خوابیدن هم نداره؟.....و هر موقع بهش نیاز شد در جا بایستی بره اتاق عمل؟.....

من خودم مهندسم و به کارهای مهندسی اشنا .......کدوم مهندسه که در یک سال دو ساعتم وقت نکنه با خانوادش باشه؟

شما تو خونوادت پزشک داری که خودش مطب داشته باشه؟......اصلا زندگی با پزشک رو تجربه کردی؟
مهندس و هر کیسیم اگه 24 ساعت کار کنه و وقت دیگه ای نداشته باشه حقوقش ده ها میلیونی میشود!

فارغ از همه اینها پزشک کارش با جان افراد رو به روست ......اگر اشتباهی صورت بگیره میدونی طبق آیین نامه چگونه بایستی جواب پس بده

جناب استارتر محترم که بی محابا و حتی در آخرین پستهای خود به جامعه پزشکی به جای انتقاد به تمام آنها اهانت کردین ......بهتر نیست کمی منصف باشید و اگر عده ای خلاف میکنن به پای همه ننویسید؟

کی میخواین از این عادتون دست بردارین.......با کمال احترام به تمامی مهندسین کامپیوتر .......مهندس کامپیوتر کلاهبردار ....سواستفاده چی و تخریبگر و همینطور نفوذگر به حریم خصوصی افراد در رایانه هایی که برای رفع مشکل بهشون سپرده میشه نداریم؟....برخیشونم که نیاز نیست رایانه رو پیششون ببری از دور کار خودشونو میکنن! ........اگر واقع بین باشید داریم و خود به آن واقفید

پیشنهاد بنده به شما:

به جای اینکه به حقوق یکی از زحمتکش ترین قشرهای جامعه گیر بدین و در صدد تضعیف اونها بر بیاین ....بهتر است به پولهای میلیاردی که برخی برج سازان که کار انچنانی هم نمیکنند نگاه کنید و یا حتی فوتبالیستها و سینماگران بعضا معروف و فارغ از همه اینها به زشتی های پیرامون اینها مثل زیرمیزی ها .......رشوه ها .......کاغذبازی ها و ........

امیدوارم بعد از این تعادل را در تاپیکهای شما نظاره گر باشیم......یا حق

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا