بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    387
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من لیسانسم رو گرایش صنایع غذایی بودم،برای این که راحت تر بتونم کار پیدا کنم دوره های طراحی فرایند رو در اموزشگاه های بیرون با صرف کلی هزینه گذروندم ،اما همچنان 2 ساله که بیکارم،الانم می خوام ارشد شرکت کنم،اما نمیدونم جه گرایشی بزنم که باز بیکار نمونم،اگه موسسه معتبری جهت مشاوره میشناسین لطفا معرفی کنین؟!
ممنون ار کمک شما دوستان

دوست عزیز گرایشی رو بخون که به تونی باهاش کار پیدا کنی ویا کسب درامد کنی .فکر کنم بهترین گرایش گاز باشه چون نظام مهندسی رو شامل میشه

sahar tj

عضو جدید
منظورتون از این که نظام مهندسی رو شامل میشه یعنی چی؟
ازاد گرایش گاز فقط امیده داره که تازه امسال اورده

k_siroos

مدیر بازنشسته
دوست عزیز گرایشی رو بخون که به تونی باهاش کار پیدا کنی ویا کسب درامد کنی .فکر کنم بهترین گرایش گاز باشه چون نظام مهندسی رو شامل میشه

بهنام جان این رو یک بار دیگه هم گفته بودی و برای من سوال بود که موضوع چیه و هرچی جستجو کردم چیزی حاصل نشد . با سند و مدرک توضیح بده که هنوز بدجور کنجکاوشم ...

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهنام جان این رو یک بار دیگه هم گفته بودی و برای من سوال بود که موضوع چیه و هرچی جستجو کردم چیزی حاصل نشد . با سند و مدرک توضیح بده که هنوز بدجور کنجکاوشم ...

اقا کوروش سلام عرض میکنم

اتفاقا امروز خودم بطور جد درباره این موضوع استعلام گرفتم وقراره تا فردا صبح خبرش رو بمن بدن . ولی چند تا دوستام که گرایش گاز رو خونده بودند با مدرک کارشناسی عضو نظام مهندسی بودن گرایش گاز رو میدونم صدر صد داره فقط همانطور که میدانید گرایش گاز شامل فراوری وانتقال است که مخصوص دانشگاه صنعت نفت است وگرایش دیگه مهندسی شیمی گاز است که فکر کنم دانشگاه شیراز وفردوسی پذیرش داره

که فراوری وتصفیه شامل ریاضی1و2 هم است ولی کنترل وراکتور نداره.حالا دنبال این هستم که فراوری وانتقال هم نظام مهندسی داره یا نه. فردا حتما بهتون جواب میدم

راستی عزیز شما کدوم گرایش گاز هستید؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
اقا کوروش سلام عرض میکنم

اتفاقا امروز خودم بطور جد درباره این موضوع استعلام گرفتم وقراره تا فردا صبح خبرش رو بمن بدن . ولی چند تا دوستام که گرایش گاز رو خونده بودند با مدرک کارشناسی عضو نظام مهندسی بودن گرایش گاز رو میدونم صدر صد داره فقط همانطور که میدانید گرایش گاز شامل فراوری وانتقال است که مخصوص دانشگاه صنعت نفت است وگرایش دیگه مهندسی شیمی گاز است که فکر کنم دانشگاه شیراز وفردوسی پذیرش داره

که فراوری وتصفیه شامل ریاضی1و2 هم است ولی کنترل وراکتور نداره.حالا دنبال این هستم که فراوری وانتقال هم نظام مهندسی داره یا نه. فردا حتما بهتون جواب میدم

راستی عزیز شما کدوم گرایش گاز هستید؟

سلام عزیزم .

من لیسانس طراحی فرآیند بودم و الان فرآوری و انتقال می خونم که گرایشی از مهندسی شیمی هست . ممنون میشم خبر دقیقش رو بدی . این نظام مهندسی که میگی کدوم نظام مهندسیه ؟؟؟ نظام مهندسی ساختمان یا نظام مهندسی گاز ؟؟؟ آخه من تا جایی که تحقیق کردم برای لوله کشی های شهری (ساختمانی) نقشه هایی که تهیه میشه توسط مهندسین مکانیک امضاء می خوره و این جزو نظام مهندسی ساختمان هستش .

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام عزیزم .

من لیسانس طراحی فرآیند بودم و الان فرآوری و انتقال می خونم که گرایشی از مهندسی شیمی هست . ممنون میشم خبر دقیقش رو بدی . این نظام مهندسی که میگی کدوم نظام مهندسیه ؟؟؟ نظام مهندسی ساختمان یا نظام مهندسی گاز ؟؟؟ آخه من تا جایی که تحقیق کردم برای لوله کشی های شهری (ساختمانی) نقشه هایی که تهیه میشه توسط مهندسین مکانیک امضاء می خوره و این جزو نظام مهندسی ساختمان هستش .

نظام مهندسی تفکیک شده به اسم گاز وجود نداره و جز مهندسی ساختمان محسوب میشه .اره نقشه های گاز توسط مهندسان مکانیک چه جامدات وسیالات امضا میشه البته میگم چون گرایش گاز معمولا کم است وبعضی ها هم به دنبالش معمولا نیستند از این رو نمود زیادی نداره .

sahar tj

عضو جدید
اما من فکر می کنم بیو تو ایران هنوز شناخته شده نیست و بازار کار نداشته باشه

عبدالمنان

عضو جدید
سلام
بستگي داره كدوم دانشگاه درس بخوني.چون بعضي ها بي گرايش هستند يعني در مدركشون گرايش نميخوره پس با خيال راحت ميتوني هر گرايشي خواستي بخوني و در هر بازار كاري وارد بشي.
در ارشد و دكتري پروژه شما زمينه كاري شما رو نشان ميده و خيلي گرايشت مهم نيست.
سلام دوستان منم امسال سال 90 وارد رشته مهندسی شیمی شدم-دانشگاه گلستان- تو دفترچه گرایش نزده بود یعنی کارشناسی
ما بدون گرایش میشه ؟یا خیر؟
ارشد چه جوریه؟ کدوم گرایش بهتره؟ راستی در استان (شهرمون)پتروشیمی در حال احداث می باشد .از مهندس ناظر پرسیدم گفتا تا
8-10 سال دگه به راه میفته!خب فاصله محل سکونت من با پتروشیمی 10 دقیقه راه میباشد.
پتروشیمی کدوم گرایشهای مهندسی شیمی رو میگیره؟ صرف میکنه برم گرایش پتروشیمی؟ لطفا راهنمایی کنید!نگید هنوز اول راهم
دوراندیشم!
بآرزوی موفقیقت همه ی مهندسین شیمی ایران.

k_siroos

مدیر بازنشسته

موافقم صددرصد

بچه ها لطفا دلیل بیارین . چه نکته ای به نظرتون گرایشی که اسم بردین ازش رو ممتاز می کنه ؟؟؟

اما من فکر می کنم بیو تو ایران هنوز شناخته شده نیست و بازار کار نداشته باشه

مرسی مهندس

رشته بیو جزو رشته های بسیار قوی برای ادامه نحصیل در خارج از کشور هست. فکر می کنم آینده خوبی داشته باشه به شرط اینکه یکم صبر داشته باشیم
;)

t.p

عضو جدید
سلام
من جنرالم اما پروه مو می خوام با ترموسینتیک بردارم
بایو و نانو جدیدا و تو صنعت فعلا شناخته شده نیستن و بیشتر جنبه پژوهشی دارن
جداسازی هم که اخیرا خطرناک شده!!!!!ترور می کنن

sm76

عضو جدید
مهندسی مشاور

مهندسی مشاور

[FONT=&quot]دوستان عزیز من حدود 10 ساله که مشغول به کار هستم گرایشم هم در لیسانس طراحی فرآیند بود . کل این 10 سال در شرکت های مشاور مهندسی نفت وگاز فعالیت کردم و میشه گفت که در تمامی مراحل طراحی ار طراحی اولیه گرفته تا تفضیلی و خدمات خرید بودم صنایع نفت وگاز وپتروشیمی صنایع بسیار پیچیده ای هستند به بساری از طراحی ها دارای لایسنس هستند مانند تمامی واحد های پتروشیمی وواحد های تولید بنزین و دیزل در پالایشگاها در هر صورت لایسنس را باید به عنوان طراحی پایه خرید وباید بدانید که معدود شرکتهایی در دنیا هستند که این لایسنس را دارند (پس این طرز تفکر که همه کارها رو خودمون باید انجام بدین نه عملی هست و نه طرز تفکر درستی هست همه جای دنیا هم همینطوره در خود امریکا که حرف اول رو تو این صنایع در دنیا میزنه خیلی از پالایشگاهای نفتشون لایسنس بنزین سازی برای شرکت های فرانسوی هست) اما این تازه مرحله اول کار در یک پروژه بزرگ هست تبدیل طراحی بیسیک به طراحی تفضیلی محاسبات هیدرولیک طراحی فرآیندی تجهیزات و کلی محاسبات و تولید مدارک مهندسی که مهمترین ان که فقط کار مهندسین فرآیند هست یعنی تولید و[/FONT] development [FONT=&quot] نقشه های [/FONT] P&ID[FONT=&quot] . و خیلی موارد دیگه ... من که خودم به شخصه از اینکه تو این زمینه کار میکنم راضی هستم چون به جرات میتونم بگم تمام مباحثی که در طول تحصیل مطالعه کردید اینجا به دردتون میخوره واگه مطالبی رو سر سری ازش گذشتید اینجا میفهمید که چقدر به دردتون میخورده و مجبورید دوباره مطالعه کنید در کل باید [/FONT]update [FONT=&quot] باشید و دروسی مثل انتقال حرارت مکانیک سیالات جرم و ترومدینامیک رو خوب یاد گرفته باشید[/FONT] [FONT=&quot]من فقط یه خواهشی ازتون دارم مخصوصا دوستانی که تازه دارند فارغ التحصیل میشوند لطفا به صحبتهای اشخاصی که اطلاعی ندارند وهمینجور ار روی شنیده ها حرف میزنند توجه نکنید[/FONT] [FONT=&quot]در کل به نظر اگر به کار مهندسی علاقه دارید بهترین جا شرکت های مهندسی مشاور هست از مزیت های مهمی که داره کار با شرکتهای خارجی وصاحب نام که تجربه خوبی در ارتقائ سطح کاریتون داره[/FONT] [FONT=&quot]در ضمن گرایش تحصیلی هم خیلی مهم نیست چون درسهای اصلی همه مشترکند و بقیه مهارت ها در طول کار فرا میگیرید در ضمن تمامی شرکتها هم دوره های منظم [/FONT] training [FONT=&quot] برای مهندسین دارند پس نگران نباشید الان همکاران من از همه گرایشی هستند از صنایع معدنی گرفته تا صنایع غذایی اگه سوالی داشتید میتونید [/FONT]E-Mail [FONT=&quot] بزنید[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]

chemblog

عضو جدید
به نظر من صنایع گاز چون تو شرکت های عسلویه و جم بیشتر با گاز سر و کار دارند و عمده بازار کار مهندسی شیمی هم اونجاست

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی ایران دقیقا بر عکس خارج از ایران هرچقدر رشته جنرال تر باشه و بدون گرایش و کلی تر باشه بهتره...موقع استخدام به راحتی متوجه این قضیه میشین...چه در مقطع کارشناسی چه ارشد

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
سلام به نظر من گاز چون بازار کار عسلویه خوبه وتازه این یک چهارم ظرفیت واقعی اون هم نیست

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم دوستان توی این نظر سنجی شرکت کنند تا میزان علاقه مهندسان شیمی به گرایش ها مشخص بشه.....
لطفا حتی الامکان از زدن پست خودداری کنید و صرفا گرایش مورد علاقتون رو انتخاب کنید..

taranom.s

عضو جدید
از نظر شما بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟
با در نظر گرفتن تمام شرایط و بدور از تعصب
با تشکر:gol:
به نظر من گرایش دوره کارشناسی اهمیت بیشتری داره
چون تعداد واحد هایی که دانشجو پاس می کنه در مقایسه با ارشد بیشتره
کارشناسی ارشد فقط یه کاناله واسه اونایی که میخوان PH.D بگیرن
تازمانی که نخوای رو پروژه پایانی کار کنی چیزی به معلوماتت اضافه نمیشه
به همین خاطر به نظرم فرقی نمی کنه گرایش چی باشه.

farzan-shz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بدون تعصب بیو تکنولوژی ...... یک رشته جدید و بسیار نو پا در ایران هست که مطمینا اینده خوب و روشن و قابل پیشرفتی میتونه داشته باشه

بالا