بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

بهترین گرایش مهندسی شیمی در مقطع ارشد چیست؟

• مجموع رای دهندگان
    387
  • این نظر سنجی بسته خواهد شده : .

human

عضو جدید
واسه من كه كارشناسيمو مهندسي صنايع پليمر خوندم، بهترين انتخاب گرايش ارشد مهندسي شيمي،( مهندسي شيمي - مهندسي پليمر) بود، كه الآن هم دارم همينو ميخونم.... ;-)

harsheno

عضو جدید
به نظرتون اگر ارشدمو مهندسی شیمی بخونم بهتره یا مکانیک؟

xosheni

عضو جدید
salam,palayesh marghoobtare ,vase estekhdamiha aksaran palayesh migiran ,vali dar kol vahedaye hamashoon yekiye ,jadidan ham k 3 ta gerayeshe gaz &palayesh&petro yeki shode

chem engineer

عضو جدید
سلام.میشه جوابا یه کم واضح تر باشه؟مثلا اینکه در مورد گرایشی که معرفی میکنید از لحاظ آینده شغلی یا ادامه تحصیل یا اینکه بیشتر برا خانمها مناسبه یا نه و ....... اینا بیشتر بحث کنید؟؟ممنون میشم

a.emami

عضو جدید
sepiiid jangaz to arshad ghaboolish sakhttare.ama estekhdamish be nesbat bishtar.fareghotahsilash mamoolan andaze niaze estekhdamish hastan.petro reshte khodame va vaghean dusesh daram chon moteadele.na sakhte na asoon.tarkibi az reshtehaie dg ham hast va jaie kare ziadi dare.palaiesh ham dar adad estekhdamihash bishtare ama be hamoon nesbat fareghotahsil dare

k_siroos

مدیر بازنشسته
گرایش های مهندسی شیمی در مقطع لیسانس تفاوت آنچنانی با هم نمی کنند . ولی حالا که دارین گرایشاتون رو می گین ، حد اقل یک دلیل هم بیارین که چرا می گین بهترین گرایشه .;)

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گرایش های مهندسی شیمی در مقطع لیسانس تفاوت آنچنانی با هم نمی کنند . ولی حالا که دارین گرایشاتون رو می گین ، حد اقل یک دلیل هم بیارین که چرا می گین بهترین گرایشه .;)

بهترین گرایش به نظر من گاز است .چون دارای نظام مهندسی است

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زنده باد بچه های گاز ;)

حالا موضوع این نظام مهندسی چیه ؟؟؟ بیشتر توضیح میدی که برای چی خوبه ؟؟؟

دوست عزیز با سلام

راستش بعضی از رشته های مهندسی مانند مکانیک و برق وعمران وحتی کشاورزی ....دارای نظام مهندسی هستند بدین منوال که اونها در یه کانون مشخص ثبت نام میکنند و هرکدوم بنا به تخصص خود حق نظارت دارند

البته ابتدا باید در ازمون شرکت کنند وبا قبولی به ترتیب میتونند مدرک پایه 3و2 و1 را کسب کنند . بعنوان نمونه یه مهندس مکانیک سیالات میتواند بازرسی لوله کشی گاز را انجام دهد از لحاظ مادی می تواند درامد

خوبی نصیب اعضا کند و کسانی که عضو هستند میتوانند در دورهای علمی که در نظام مهندسی تشکیل میشه شرکت کنند.متاسفانه مهندسی شیمی بی بهره ازاین تشکیلات است وفقط گرایش گاز میتواند

عضو نظام مهندسی گردد.

k_siroos

مدیر بازنشسته
دوست عزیز با سلام

راستش بعضی از رشته های مهندسی مانند مکانیک و برق وعمران وحتی کشاورزی ....دارای نظام مهندسی هستند بدین منوال که اونها در یه کانون مشخص ثبت نام میکنند و هرکدوم بنا به تخصص خود حق نظارت دارند
البته ابتدا باید در ازمون شرکت کنند وبا قبولی به ترتیب میتونند مدرک پایه 3و2 و1 را کسب کنند . بعنوان نمونه یه مهندس مکانیک سیالات میتواند بازرسی لوله کشی گاز را انجام دهد از لحاظ مادی می تواند درامد خوبی نصیب اعضا کند و کسانی که عضو هستند میتوانند در دورهای علمی که در نظام مهندسی تشکیل میشه شرکت کنند.متاسفانه مهندسی شیمی بی بهره ازاین تشکیلات است وفقط گرایش گاز میتواند عضو نظام مهندسی گردد.

مرسی از توضیحاتت :gol:

• Like
واکنش ها: bera

galadrail77

عضو جدید
مهندسي ايمني HSE

مهندسي ايمني HSE

از اونجايي كه همتون ميدونيد Safety is first

و چه در پالايشگاه باشيد
چه در پتروشيمي
چه گاز
چه نفت

هر فعاليتي بايد با بخش ايمني و HSE هماهنگ بشه و نظر خواسته بشه
شايد زير مجموعه ي فرايند باشه ولي نظرش ارجحيت داره

هم كلاس مهندسي داره هم نظرش واقعا بايد كارشناسي باشه.
:w29:

k_siroos

مدیر بازنشسته
از اونجايي كه همتون ميدونيد Safety is first

و چه در پالايشگاه باشيد
چه در پتروشيمي
چه گاز
چه نفت

هر فعاليتي بايد با بخش ايمني و HSE هماهنگ بشه و نظر خواسته بشه
شايد زير مجموعه ي فرايند باشه ولي نظرش ارجحيت داره

هم كلاس مهندسي داره هم نظرش واقعا بايد كارشناسي باشه.
:w29:

مهندسی ایمنی از گرایش های مهندسی شیمیه ؟ میشه بفرمایید کدوم دانشگاه ها تو ایران این گرایش رو دارند و اینکه چه دروسی رو پاس می کنند .

مرسی

galadrail77

عضو جدید
مهندسی ایمنی از گرایش های مهندسی شیمیه ؟ میشه بفرمایید کدوم دانشگاه ها تو ایران این گرایش رو دارند و اینکه چه دروسی رو پاس می کنند .

مرسی

سلام
مهندسي ايمني توي صنايع نفت و گاز و پتروشيمي صددرصد بايد يك مهندس شيمي خوب باشه
چراكه اگه فهم شيمي نداشته باشه نميتونه براي تمام واحد ملزومات لازم رو درك كنه
اما توي دانشگاه شما گرايشي به اسم مهندسي ايمني نداريد
توي دانشگاه تهران و شريف گرايش محيط زيست هست كه ديد خوبي توي اين زمينه ميده
ولي بايد بدونيد كه مهندس ايمني مجموعه اي از ايمني و محيط زيست (البته به صورت فرايندي) با ديدي فراتر از مهندس شيمي بايد باشد
چراكه بايد پيامدهاي هر حادثه اي رو به خوبي بدونه و لازمه ي اين مسئله آگاهي كامل به روند فراينده.

torsh2007

عضو جدید
من گرایش خودم صنایع غذاییه ولی خیلی دوست داشتم گرایش نفت،پتروشیمی قبول شم ولی حیف که رشته مردونیه ای. در هرصورت الان برای همه گرایشها سابقه کار متاسفانه میخوان.فقط سابقه.

k_siroos

مدیر بازنشسته
من گرایش خودم صنایع غذاییه ولی خیلی دوست داشتم گرایش نفت،پتروشیمی قبول شم ولی حیف که رشته مردونیه ای. در هرصورت الان برای همه گرایشها سابقه کار متاسفانه میخوان.فقط سابقه.

و البته بند پ هم خیلی لازمه . من دوستی دارم که اتفاقا صنایع غذایی خونده بود و شرکت کاله آمل کار می کنه ، اون بهم گفت که کلا لیسانس و فوق لیسانس و اینا رو همه رو بذار یک طرف ، پارتی رو بذار یک طرف دیگه ، کاملا جایگذین علم میشه ;)

jaguar19

عضو جدید
همه گرایش های مهندسی شیمی دوره کارشناسی تقریبا نزدیک به هم هستند و شاید با اختلاف 20 واحد باهم فرق کنند
ولی من از پالایش و طراحی فرآیند بیشتر خوشم میات

sepideh2061

عضو جدید
میشه لطفا در مورد گرایش صنایع گاز درس هایی که در دوره کارشناسی می خونن و اینکه در نهایت کجاها می تونن استخدام بشن توضیح بدین.

ali.nejati

عضو جدید
نویسنده محترم.
در ارتباط با پاسخ شما لازم است خدمتتان عرض کنم. گرایش طراحی فرآیند اسماٌ گرایش خوبی است ولی باید دید در چه دانشگاهی و توسط چه افرادی تدریس می شود. این گرایش وقتی مفید است که مدرس/مدرسین آن حداقل 10 سال سابقه کار طراحی در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی را داشته باشند. بنابراین نتیجه می توان گرفت یک عضو هیات علمی دانشگاه با تحصیلات آکادمی توانایی تدریس چنین گرایشی را ندارد. این گرایش بایستی توسط مهندسین واقعی تدریس شود.
در ارتباط با اینکه چه پروژه ای در ایران بصورت 100% توسط مهندسین ایرانی انجام شده به اطلاع می رساند این پروژه وجود دارد. شرکت پتروشیمی رجال در منطقه اقتصادی ماهشهر . اولین و تا به امروز تنها پروژهای است که تمامی طراحی تفصیلی، نصب و راه اندازی آن بطور کامل توسط مهندسان جوان ولی با اراده این کشور انجام شد.

eli banoo

عضو جدید
حالا که زمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه کدوم گرایش بهتره؟من بین بیو تکنولوژی و صنایع غذایی موندم. جفتشونم علوم تحقیقاتند. بازار کدوم شاخه کلا توی ارشد برای یه خانم بهتره؟

sahar tj

عضو جدید
من لیسانسم رو گرایش صنایع غذایی بودم،برای این که راحت تر بتونم کار پیدا کنم دوره های طراحی فرایند رو در اموزشگاه های بیرون با صرف کلی هزینه گذروندم ،اما همچنان 2 ساله که بیکارم،الانم می خوام ارشد شرکت کنم،اما نمیدونم جه گرایشی بزنم که باز بیکار نمونم،اگه موسسه معتبری جهت مشاوره میشناسین لطفا معرفی کنین؟!
ممنون ار کمک شما دوستان

• Like
واکنش ها: bera
بالا