برو بچه های دانشگاه پیام نور

shirin_yalda

عضو جدید
واییییییییییییییییییییییییییییییییی:cry:
دیونه شدم من از هرچی درسه زده شدم به همه دوستانی که تصمیم دارن دانشگاه پیام نور و انتخاب کنن توصیه میکنم هرگز هرگز همچین کاری انجام ندهند. 2 سال پشت کنکور موندن خیلی بهتر از پیام نور رفتنه.
این ترم نه تاریخ امتحانات و گفتن نه تاریخکلاسا نه نمرات و بعد میگن انتخاب واحد کن آخه مگه میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پس از گذشت 4 سال و شر 127 تا واحد رو کندن هنوز هم نفهمیدم چرا اسم این پیام نور رو دانشگاه گذاشتن!!

buddy

کاربر بیش فعال
سلام به همه ي برو بچه هاي پي ان يو

به نظر من فقط دانشگاه پيام نور از نظر بار علمي ميشه بهش گفت دانشگاه البته در حد مطلوب نيس بقه

دانشگاه ها مهد كودكند

واسم افتخار و سعادته كه دانشجوي پيام نورم

ودانشگاه هاي ديگه رو در حد مهد كودكي كه مدرك ميدن ميدونم ;)

yahook

عضو جدید
این دیگه چی بود خدا !!!

این دیگه چی بود خدا !!!

آخرش نفهمیدم که پیام نور خوبه یا بده !؟

من چند وقت پیش ثبت نام کردم ( نرم افزار کامپیوتر ) حالا نمی دونم چی بگم به 57 تومنی که دادم فکر می کنم به حرفهایی که توی این پست ها به string تبدیل شدن ...:confused:

بیشتر پست ها حاکی از این بوده که همه یه جورایی می نالیدن . :razz:

آیا ارزش داره که ادامه بدم ( یعنی در تاریخ 88/5/30 آزمون برگزار می کنن برم امتحان بدم یا نه برم سربازی ؟ )

راستی یه پستهایی هم درباره تعداد واحد ها بود تا اونجایی که من فهمیدم برای رشته نرم افزار کامپیوتر 137 واحد باید پاس کنی یعنی دروغه ؟ :razz:

خلاصه یکی از اون با امیداش یه جوابی بده تا دوستان دیگه ای که به اینجا می آن و با پست های ناامیدوار کننده مواجه می شن کمی امیدواری داشته باشن :heart:

( این واقعیت رو هم باید پذیرفت که : اگه چیزی رو نداریم خواهانش هستیم ولی غافل که وقتی داریمش ساده می گیریمش فکر کنم بیشتر اون دوستان هم که با ناامیدی جواب دادن همیجوری باشن یعنی تا دانشگاه نرفته بودن همش حول می کردن :eek: و وقتی هم که رفتن دیگه بیزار شدن . :surprised: البته در همه کارها و جاها اینگونه است واقعا چرا ؟ :cry: )

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

من چند وقت پیش ثبت نام کردم ( نرم افزار کامپیوتر ) حالا نمی دونم چی بگم به 57 تومنی که دادم فکر می کنم به حرفهایی که توی این پست ها به string تبدیل شدن ...:confused:

آیا ارزش داره که ادامه بدم ( یعنی در تاریخ 88/5/30 آزمون برگزار می کنن برم امتحان بدم یا نه برم سربازی ؟ )

راستی یه پستهایی هم درباره تعداد واحد ها بود تا اونجایی که من فهمیدم برای رشته نرم افزار کامپیوتر 137 واحد باید پاس کنی یعنی دروغه ؟ :razz:

خلاصه یکی از اون با امیداش یه جوابی بده تا دوستان دیگه ای که به اینجا می آن و با پست های ناامیدوار کننده مواجه می شن کمی امیدواری داشته باشن :heart:

( این واقعیت رو هم باید پذیرفت که : اگه چیزی رو نداریم خواهانش هستیم ولی غافل که وقتی داریمش ساده می گیریمش فکر کنم بیشتر اون دوستان هم که با ناامیدی جواب دادن همیجوری باشن یعنی تا دانشگاه نرفته بودن همش حول می کردن :eek: و وقتی هم که رفتن دیگه بیزار شدن . :surprised: البته در همه کارها و جاها اینگونه است واقعا چرا ؟ :cry: )

پیام نور انقدرها هم بد نیست، من رفتم چون واقعا متوجه گذر 24 ساعت شبانه روز نمی شم، تازه اکثر درساش رو هم میشه یک شبه خوند پاس کرد رفت و مثل ما همون مباحث رو با کتاب های روز دنیا (نه آبی پر اشتباه قدیمی) یاد گرفت. تازه معافیت از سربازی هم میده، یوهوووووو!!
اما از پیام نور توقع ستاره تحویل جامعه دادن نباید داشت، چون فلسفه وجودیش این نیست
برا رشته ما (مترجمی زبان) گفتند 136 واحد بعد 3 واحدمون رو قبول نکردند، در واقع 139 واحد. بد نبود!

yahook

عضو جدید
ممنون رفیق : نرم افزار کامپیوتر

ممنون رفیق : نرم افزار کامپیوتر

پیام نور انقدرها هم بد نیست، من رفتم چون واقعا متوجه گذر 24 ساعت شبانه روز نمی شم، تازه اکثر درساش رو هم میشه یک شبه خوند پاس کرد رفت و مثل ما همون مباحث رو با کتاب های روز دنیا (نه آبی پر اشتباه قدیمی) یاد گرفت. تازه معافیت از سربازی هم میده، یوهوووووو!!
اما از پیام نور توقع ستاره تحویل جامعه دادن نباید داشت، چون فلسفه وجودیش این نیست
برا رشته ما (مترجمی زبان) گفتند 136 واحد بعد 3 واحدمون رو قبول نکردند، در واقع 139 واحد. بد نبود!
ممنون از پاسختون

به نظر شما اگه هر ترم 20 واحد درس پاس کنم تا 6 ترمه تمامش کنم آیا عملی می شه ( آخه از یکی دو نفر پرسیدم گفتن 14 واحد بردار 7 واحدش پاس شد برو خدا رو شکر کن نمی دونم بر چه اساسی این حرف ها رو می زنن )

در ضمن تاریخ اعزام به خدمت من 88/4/1 است و تاریخ آزمون 88/5/30 حالا به نظر شما چه کار کنم ؟ یعنی می خواستم ببینم آیا 2 ماه می تونم تاریخ اعزام رو عقب بندازم یا نه ؟

و این رو هم بگم که من کاردانی کامپیوتر دارم و اونجوری که فهمیدم حداقل 20 واحد تتبیق می دن کسی از دوستان در این زمینه چیزی می دونه ؟

( غلط املایی داشت شرمنده )

مدیر فردا

عضو جدید
من ملک بودم و فردوس برین جایم بود ... آدم آورد درین دیر خراب آبادم :biggrin:
در فردوس برین و کسی به روی آدما نبسته ...
یعنی فکر میکنی دانشگاهی هم باشه که ستاره تولید کنه ...؟ من فکر میکنم اونایی رو که بهشون میگی ستاره دانشگاه براشون کار خاصی انجام نداده از قبل ستاره بودن که تو هر دانشگاهی پیدا میشه... تو مرکز ما هم هستند ( جهت اطلاع دوستان : ایشون دانشجوی ریاضی بودن و طول 4 سال 2 تا جایزه از جشنواره خوارزمی گرفت و به عنوان دانشجوی نمونه استان انتخاب شد و سال آخر هم با رتبه دو رقمی رشته صنایع دانشگاه تهران قبول شد ) تو خیلی جاهای دیگه هم پیدا میشن ... ولی در حال حاضر هیچ دانشگاهی نمیتونه ادعا کنه که ستاره تولید میکنه چون اگه ستاره ای هم باشه دانشگاه براش کار زیادی انجام نداده همت و استعداد و شاید هم نمیدونم پول باباشون بوده ...

soudabe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی بد نیست پیام نور
خوبیش اینه که هر وقت دوست داشتی میری سر کلاس

مدیر فردا

عضو جدید

دوست عزیز در مورد خوب یا بد بودن دانشگاهها اینجا فکر نکنم کسی پیدا بشه که بتون جواب علمی و درست بهت بده در ضمن سوالت خیلی کلیه ، اگه بگی دنبال چی هستی و دوست داری چه جوری درس بخونی و اصلا" سبکت چه جوریه تو درس خوندن و اینکه قبلا" چی خوندی فکر کنم بهتر بتونی راهنمایی بگیری ...ببین تو پیام نور واقعا" باید کتابا رو خوب بخونی اگه از اونایی هستی که حوصله کتاب خوندن و نداری بهت توصیه میکنم نیای ... اگه دنبال معدل بالای کل بالای 17 هستی تو پیام نور خیلی سخت بهش دست پیدا میکنی یعنی باید 4 سال نهایت سعیت رو بکنی و واقعا" وقت بذازی برای کتابا شاید 5 درصد بچه های پیام نور به بالای 17 برسند تو معدل کل ... اگه خیلی عجله داری یعنی میخوای 6 ترمه تموم کنی پیام نور ور بهت توصیه نمیکنم البته غیر ممکن هم نیست ، من خودم کسایی رو میشناسم که 7 ترمه تموم کردن ولی 6 ترمه تا حالا ندیدم ... اگه بغیر از اینا دنیال یه جو دانشجویی و دانشگاهی و ساختمونای های کلاس هستی که وقتی میری توش احساسات غریبی بهت دست بده و شب میای خونه تا صبح تو کفش باشی بهت توصیه میکنم بعضی از واحدهای آزاد یا اگه میتونی دانشگاههای سراسری رو انتخاب کنی چون تو اکثر مراکز پیام نور از این خبرا نیست البته اونقدرام بد نیست به خودت بستگی داره ... اگه وقت داری ، پول زیاد نمیخوای خرج کنی و حوصله داری پیام نور جای خوبی برات

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در فردوس برین و کسی به روی آدما نبسته ...

یعنی فکر میکنی دانشگاهی هم باشه که ستاره تولید کنه ...؟ من فکر میکنم اونایی رو که بهشون میگی ستاره دانشگاه براشون کار خاصی انجام نداده از قبل ستاره بودن که تو هر دانشگاهی پیدا میشه... تو مرکز ما هم هستند ( جهت اطلاع دوستان : ایشون دانشجوی ریاضی بودن و طول 4 سال 2 تا جایزه از جشنواره خوارزمی گرفت و به عنوان دانشجوی نمونه استان انتخاب شد و سال آخر هم با رتبه دو رقمی رشته صنایع دانشگاه تهران قبول شد ) تو خیلی جاهای دیگه هم پیدا میشن ... ولی در حال حاضر هیچ دانشگاهی نمیتونه ادعا کنه که ستاره تولید میکنه چون اگه ستاره ای هم باشه دانشگاه براش کار زیادی انجام نداده همت و استعداد و شاید هم نمیدونم پول باباشون بوده ...

1- کو فردوس برین؟ کو آدم؟
2- یه سری آدما تو یه سری جو ها که قرار میگیرند شکوفا میشن و این جو تو پیام نور نیست، و این نه یعنی اینکه این جو تو دانشگاه های دیگه هست بلکه پیام نور در دورترین نقطه ای از این مهم قرار داره که یه دانشگاه امکان داشته باشه قرار داشته باشه

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون

به نظر شما اگه هر ترم 20 واحد درس پاس کنم تا 6 ترمه تمامش کنم آیا عملی می شه ( آخه از یکی دو نفر پرسیدم گفتن 14 واحد بردار 7 واحدش پاس شد برو خدا رو شکر کن نمی دونم بر چه اساسی این حرف ها رو می زنن )

در ضمن تاریخ اعزام به خدمت من 88/4/1 است و تاریخ آزمون 88/5/30 حالا به نظر شما چه کار کنم ؟ یعنی می خواستم ببینم آیا 2 ماه می تونم تاریخ اعزام رو عقب بندازم یا نه ؟

و این رو هم بگم که من کاردانی کامپیوتر دارم و اونجوری که فهمیدم حداقل 20 واحد تتبیق می دن کسی از دوستان در این زمینه چیزی می دونه ؟

( غلط املایی داشت شرمنده )

تطبیق رو نمی دونم اما نمی تونی 20 تا 20 بگیری مخصوصا ترم های اول که پیش نیازهات کمه
چرا عقب بندازی؟ برو خدمت تا جوابش بیاد 4-5 ماه جلو می افتی از اونور تازه میتونی همزمان بری فقط واحد کم بردار

در مورد پاس کردن واحد ها من به مشکل زیادی بر نخوردم، اما اصلا سخت نیست، مخصوصا اگه نمونه سوال ها رو بخری که در واقع سوالات ترم بعد توشونه! (الیته این ترم اصلا این فنتی نبود)

در یک کلام، سگ پیام نور به سربازی رفتن می ارزه

solar flare

مدیر بازنشسته
من تو دانشگاه پيام نور زمين شناسي ميخونم با اين كه رشته سختي دارم و شيوه آموزش سختتره
اما هيچ وقت خجالت نميكشم بگم پيام نوري هستم
مگه چيش بده؟

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست عزیز در مورد خوب یا بد بودن دانشگاهها اینجا فکر نکنم کسی پیدا بشه که بتون جواب علمی و درست بهت بده در ضمن سوالت خیلی کلیه ، اگه بگی دنبال چی هستی و دوست داری چه جوری درس بخونی و اصلا" سبکت چه جوریه تو درس خوندن و اینکه قبلا" چی خوندی فکر کنم بهتر بتونی راهنمایی بگیری ...ببین تو پیام نور واقعا" باید کتابا رو خوب بخونی اگه از اونایی هستی که حوصله کتاب خوندن و نداری بهت توصیه میکنم نیای ... اگه دنبال معدل بالای کل بالای 17 هستی تو پیام نور خیلی سخت بهش دست پیدا میکنی یعنی باید 4 سال نهایت سعیت رو بکنی و واقعا" وقت بذازی برای کتابا شاید 5 درصد بچه های پیام نور به بالای 17 برسند تو معدل کل ... اگه خیلی عجله داری یعنی میخوای 6 ترمه تموم کنی پیام نور ور بهت توصیه نمیکنم البته غیر ممکن هم نیست ، من خودم کسایی رو میشناسم که 7 ترمه تموم کردن ولی 6 ترمه تا حالا ندیدم ... اگه بغیر از اینا دنیال یه جو دانشجویی و دانشگاهی و ساختمونای های کلاس هستی که وقتی میری توش احساسات غریبی بهت دست بده و شب میای خونه تا صبح تو کفش باشی بهت توصیه میکنم بعضی از واحدهای آزاد یا اگه میتونی دانشگاههای سراسری رو انتخاب کنی چون تو اکثر مراکز پیام نور از این خبرا نیست البته اونقدرام بد نیست به خودت بستگی داره ... اگه وقت داری ، پول زیاد نمیخوای خرج کنی و حوصله داری پیام نور جای خوبی برات

اون موقع که انتخاب واحد دست دانشگاه بود میشد یه کارائی کرد اما الان که سیستم گلستان مثل شیر اونجا وایساده مو رو از ماست میکشه بیرون، سخت میشه حتی 7 ترمه تموم کرد، مگه تابستونا خودش رو زا به راه کنه اما 6 ترم خیلی بعیده / معدل بالای 17 هم راست میگی چون اصلا نمی شه هیچ چیز رو پیش بینی کرد، یهو انقدر یه امتحان رو غیر استاندارد می دن که بچه خر خون ها هم به 10 راضی میشن

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خیلی بد نیست پیام نور
خوبیش اینه که هر وقت دوست داشتی میری سر کلاس

و فکر نمی کنی که این برای یه دانشگاه بد حساب میشه!؟
البته من فکر نمی کنم کسی از کلاس رفع اشکال چیزی یاد بگیریه، مگه اینکه یهو یه استاد یه نکته بروز بده!!

soudabe

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب هرکی ناراحته بره یا دولتی بخونه یا غیر انتفاعی یا آزاد
کسی و اجبار نمیکنن بره پیام نور بخونه
اجبار میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EECi

مدیر بازنشسته
بچه های پیام نوری میخوام واقعیات رو بگم.
اگر دقت بکنید شما فقط خودتون را دارید با دولتی و آزاد مقایسه می کنید.این خودش خوب نیست.چون سیستم دانشگاهتون نیم حضوری هست و شما اینو از قبل می دونستین. درسته امکانات کمه ، وضعیت طراحی سوالات خوب نیست ولی خود شما این دانشگاهو انتخاب کردین.ولی گذشته از این حرفا شما باید موفق بشید در زمان استانداردش مدرک و علم رشتتون رو کسب کنید یعنی بخاطر خودتون و هزینه ای که میزارید مجبورید.
یه انتقادی هم داشتم نسبت به اینکه بعضیا می گن تو تمام وقت کتابو حذف می کنه استاد! باور کنین اینطور نیست و چون معمولا کتابای ما ترجمه هست و سر فصل اضافی داره ، اون قسمتا حذف میشه ولی پیام نور خودش کتاب منتشر می کنه و نیازی به حذف نداره.البته قضیه 30 ، 40 صفحه جزوه رو هم نمی شه بطور کامل انکار کرد چون دیده شده!ولی خیلی کم هست از هر 10 استاد تا0.5!

yahook

عضو جدید
نقل قول های جناب مدیر فردا​
در ضمن سوالت خیلی کلیه ، اگه بگی دنبال چی هستی و دوست داری چه جوری درس بخونی و اصلا" سبکت چه جوریه تو درس خوندن و اینکه قبلا" چی خوندی فکر کنم بهتر بتونی راهنمایی بگیری
من سوال زیادی ندارم یعنی اصلا سوالی ندارم ولی وقتی که پست های دیگر دوستان را مطالعه می کردم سوالاتی برام پیش اومد
من کاردانی کامپیوتر دارم و به نرم افزار علاقه .
من کلا می خوام همزمان با دانشگاه سربازی رو هم تمام کنم به عبارتی دو سال پشت کنکور موندم حالا می خواستم همزمان که به دانشگاه می رم سربازی رو هم تمام کنم برای همین دنبال پیام نور اومدم حالا نمی دونم چی کار کنم تا اونجایی که می دونم برای این کار ( همزمان هم دانشگاه هم سربازی ) باید سربازی رو امریه گرفت ولی اطلاعاتی در این مورد ندارم اگه کمی در این مورد بگید ممنون می شم و یا اگر راه دیگه ای هم داره اون رو هم بگید ممنون می شم

ببین تو پیام نور واقعا" باید کتابا رو خوب بخونی اگه از اونایی هستی که حوصله کتاب خوندن و نداری بهت توصیه میکنم نیای ... اگه دنبال معدل بالای کل بالای 17 هستی تو پیام نور خیلی سخت بهش دست پیدا میکنی یعنی باید 4 سال نهایت سعیت رو بکنی و واقعا" وقت بذازی برای کتابا شاید 5 درصد بچه های پیام نور به بالای 17 برسند تو معدل کل
مگه اونهایی که می خونند از ما چیزه بیشتری دارن ( برای امیدوار کردن دوستان دیگه ) کتاب رو خوب می خونم و سعی می کنم معدل بالای 17 اگه نشد حداقل پایین 15 نشه .

اگه خیلی عجله داری یعنی میخوای 6 ترمه تموم کنی پیام نور ور بهت توصیه نمیکنم البته غیر ممکن هم نیست ، من خودم کسایی رو میشناسم که 7 ترمه تموم کردن ولی 6 ترمه تا حالا ندیدم
من کاردانی دارم و تا اونجایی هم که می دونم حداقل 20 واحد تطبیق می دن از اونجایی هم که کلا 137 واحد باید پاس بشه پس می مونه 107 واحد که اگر هر ترم 20 واحد بتونم پاس کنم 5 ترم + یک تابستانی فکر کنم کفایت کنه ( به شرطی که همه رو پاس کنم ) من بر اساس این مورد گفتم که 6 ترمه می شه این رو تمام کرد یا نه ؟

اگه بغیر از اینا دنیال یه جو دانشجویی و دانشگاهی و ساختمونای های کلاس هستی که وقتی میری توش احساسات غریبی بهت دست بده و شب میای خونه تا صبح تو کفش باشی بهت توصیه میکنم بعضی از واحدهای آزاد یا اگه میتونی دانشگاههای سراسری رو انتخاب کنی چون تو اکثر مراکز پیام نور از این خبرا نیست البته اونقدرام بد نیست به خودت بستگی داره
نه بابا من زیاد دونبال این چیزها نیستم ( هر چند اگه باشه هم بد نیست افتخاره )

اگه وقت داری ، پول زیاد نمیخوای خرج کنی و حوصله داری پیام نور جای خوبی برات
خوبه . ممنون

نقل قول های جناب Lord HellisH​
نمی تونی 20 تا 20 بگیری مخصوصا ترم های اول که پیش نیازهات کمه
جناب Lord HellisH می شه کمی بیشتر در این مورد بگید چرا نمی شه تا اونجایی که می دونم اگه معدل بالای 14 بیاری می تونی 20 تا برداری

چرا عقب بندازی؟ برو خدمت تا جوابش بیاد 4-5 ماه جلو می افتی از اونور تازه میتونی همزمان بری فقط واحد کم بردار
من دنبال همچین چیزی هستم در ضمن من دفترچه خدمت رو 87/4/24 پست کردم دفترچه رسیده و تاریخ اعزام رو زدن 88/4/1 و از طرفی چون آزمون پیام نور 88/5/30 است یعنی من دو ماه اول سربازی باید در آزمون شرکت کنم از طرفی هم باید چند ماه قبل درسها رو بخونم و اونجوری که از سرباز رفته ها پرسیدم گفتن که در زمان آموزش سربازی اصلا وقت نداری سرت رو بخوارونی چه برسه بیایی درس بخونی ! برای همین گفتم که اگه سربازی رو 2 ماه عقب بندازم تا امتحان رو بدم بعد برم سربازی خیلی خوب میشه مگه نه ؟ اگه چیزه دیگه ای می دونستید بگید ممنون می شم

در یک کلام، سگ پیام نور به سربازی رفتن می ارزه
سربازی رو باید برم ( رد خورد نداره ) ولی اگه توی این 18 ماه سربازی بتونم حداقل 50 واحد پاس کنم خیلی خوب می شه ولی این رو نمی دونم که آیا باید سربازی رو امریه بگیرم یا بدون امریه هم می شه در پیام نور درس خوند ( من اهل اردبیل هستم و وقتی به دانشگاه پیام نور رفتم هیچ کسی نتونست یه جواب قانع کننده ای بده در ضمن هر روز سمت و جایگاه و اتاق ها تغییر می کرد و تا بیایی همه چیز رو بلد شی تغییر می کردن نمی دونم اونورها هم این جوری هست یا نه برای همین تو اینترنت دنبال جواب می گردم )

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جناب :cool: Lord HellisH :cool: می شه کمی بیشتر در این مورد بگید چرا نمی شه تا اونجایی که می دونم اگه معدل بالای 14 بیاری می تونی 20 تا برداری

چون باید پیش نیازها رو رعایت کنی و معمولا چون چارت رو بر مبنای 9ترمه چیدند سخت میتونی واحد پاس کنی، از طرفی اکثر درسهای ترمهای اول تابستون ارائه نمیشه پس نمیتونی زیاد روش حساب کنی

من دنبال همچین چیزی هستم در ضمن من دفترچه خدمت رو 87/4/24 پست کردم دفترچه رسیده و تاریخ اعزام رو زدن 88/4/1 و از طرفی چون آزمون پیام نور 88/5/30 است یعنی من دو ماه اول سربازی باید در آزمون شرکت کنم از طرفی هم باید چند ماه قبل درسها رو بخونم و اونجوری که از سرباز رفته ها پرسیدم گفتن که در زمان آموزش سربازی اصلا وقت نداری سرت رو بخوارونی چه برسه بیایی درس بخونی ! برای همین گفتم که اگه سربازی رو 2 ماه عقب بندازم تا امتحان رو بدم بعد برم سربازی خیلی خوب میشه مگه نه ؟ اگه چیزه دیگه ای می دونستید بگید ممنون می شم

اصلا اینکار رو نکن، من خودم برا فراگیر جمعا 5 ساعت درس نخوندم اکثرش رو هم خواب بودم البته، اگه نری سربازی فراری میخوری نه غیبت که این خیلی بدتره، 2 ماه اولم که آموزشیه یکم اذیت میشی ولی 2ماه از جون مایه بزاری موفق میشی اما کار خوبی میکنی اگه از الان شروع کنی

سربازی رو باید برم :( ( رد خورد نداره ) :( ولی اگه توی این 18 ماه سربازی بتونم حداقل 50 واحد پاس کنم خیلی خوب می شه ولی این رو نمی دونم که آیا باید سربازی رو امریه بگیرم یا بدون امریه هم می شه در پیام نور درس خوند ( من اهل اردبیل هستم و وقتی به دانشگاه پیام نور رفتم هیچ کسی نتونست یه جواب قانع کننده ای بده در ضمن هر روز سمت و جایگاه و اتاق ها تغییر می کرد و تا بیایی همه چیز رو بلد شی تغییر می کردن نمی دونم اونورها هم این جوری هست یا نه برای همین تو اینترنت دنبال جواب می گردم )

نشنیدم تاحالا به دیپلم امریه بدن، اما ترمای اول که اصلا راه نداره زیاد واحد برداری مگه اینکه عمومی های کذایی تو خرج کنی که البته کار بسیار پسندیده ایه اگه معدل کل برات مهم نیست یا از مشروطی نمیترسی (هیچوقت نترس :biggrin:) / اما بازم یه زنگ به دفتر مرکزی بزن

سنی قربان گدیم!

بازم در خدمتم

مدیر فردا

عضو جدید
1- من کلا می خوام همزمان با دانشگاه سربازی رو هم تمام کنم به عبارتی دو سال پشت کنکور موندم حالا می خواستم همزمان که به دانشگاه می رم سربازی رو هم تمام کنم برای همین دنبال پیام نور اومدم حالا نمی دونم چی کار کنم تا اونجایی که می دونم برای این کار ( همزمان هم دانشگاه هم سربازی ) باید سربازی رو امریه گرفت ولی اطلاعاتی در این مورد ندارم اگه کمی در این مورد بگید ممنون می شم و یا اگر راه دیگه ای هم داره اون رو هم بگید ممنون می شم

2- مگه اونهایی که می خونند از ما چیزه بیشتری دارن ( برای امیدوار کردن دوستان دیگه ) کتاب رو خوب می خونم و سعی می کنم معدل بالای 17 اگه نشد حداقل پایین 15 نشه .

3- من کاردانی دارم و تا اونجایی هم که می دونم حداقل 20 واحد تطبیق می دن از اونجایی هم که کلا 137 واحد باید پاس بشه پس می مونه 107 واحد که اگر هر ترم 20 واحد بتونم پاس کنم 5 ترم + یک تابستانی فکر کنم کفایت کنه ( به شرطی که همه رو پاس کنم ) من بر اساس این مورد گفتم که 6 ترمه می شه این رو تمام کرد یا نه ؟

1 - برای شماهایی که همزمان میخواید هم دانشگاه برید هم سربازی پیام نور یه طرح جدید داره که بهش طرح آزمون محور میگن یعنی فقط میای امتحان پایان ترم میدید ولی بقیه کارا دیگه با خودتون اما متاسفانه اطلاعات من در این باره زیاد نیست میتونید سوال کنید از دانشگاه
2 - دوست عزیز قطعا" این کار محال نیست مخصوصا" برای شما اما برای اینکه ذهنت بیشتر روشن بشه میخوام اینطوری بگم که برای معدل کل بالای 17 هر ترم باید برای معدل20 درس بخونی و اگه میخوای حداقل 15 بیاری به کمتر از 19 هر ترم نباید فکر کنی ...
3- با این حساب آره 6 ترمه میتونی تموم کنی

soudabe

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اینجا کسی نمیدونه نمره قبولی چنده؟

مدیر فردا

عضو جدید
1- کو فردوس برین؟ کو آدم؟
2- یه سری آدما تو یه سری جو ها که قرار میگیرند شکوفا میشن و این جو تو پیام نور نیست، و این نه یعنی اینکه این جو تو دانشگاه های دیگه هست بلکه پیام نور در دورترین نقطه ای از این مهم قرار داره که یه دانشگاه امکان داشته باشه قرار داشته باشه
این شما بودی که از ادم و فردوس گفتی نه من ... شما با کدوم طیف سنج این دور ترین نقطه رو اندازه گرفتی ...؟ اصلا" شاخصه های اندازه گیریت چیا هستند ... ؟ ... چند تا نابغه تو دانشگاه فهمیدن نابغه هستند ...؟ وظیفه دانشگاه تولید ستاره نیست تولید علمه دوست من ... خواهشا" اگه برای این حرفت از مقایسه هم استفاده میکنی یه واحد تازه تاسیس پیام نور رو با صنعتی شریف یا دانشگاه تهران مقایسه نکن ...
معدل بالای 17 هم راست میگی چون اصلا نمی شه
من کی گفتم اصلا" نمیشه ...؟ خیلی وقتها هم میشه نه محال نه زیاد بعید

بالا