برو بچه های دانشگاه پیام نور

moongirl

عضو جدید
سلام
می دونین هرچند دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است و قبولی در آن سخت تر از دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی است و شهریه آن کمتر است ( تقریباً 20درصد شهریه آزاد) و مدرک آن طبق آماری که به دستم رسیده معتبرتره اما نمی دونم چرا بچه ها روشون نمی شه بگن ماله این دانشگاهن

moongirl

عضو جدید
تاريخچه

شيوه آموزش باز و از راه دور عمدتاً با توجه به ويژگي‏هاي اقليمي، اقتصادي و جمعيتي كشورها شكل‏گرفته‏است. آموزش از راه دور از دير باز وجود داشته است. اما اين نظام باويژگي‏هاي كنوني خود از اواسط دهه شصت ميلادي در اروپا شكل گرفت و كشور انگلستان آغازگر فعاليت رسمي نظام آموزش از راه دور به شكل اوليه آن يعني آموزش مكاتبه‏اي بود. با تكامل سريع تكنولوژي در بعد ارتباط جمعي، اين نظام به شكل امروزي رايج شد.
در ايران كثرت داوطلب و كمبود امكانات آموزش حضوري موجب اشاعه اين نظام آموزشي شده است.
دانشگاه پيام نور براساس تصميمات جلسات 94 مورخ 27/8/65 و97 مورخ 25/9/65 شوراي عالي انقلاب فرهنگي عملاً با پذيرش اولين گروه دانشجو در مهرماه 1367 تأسيس شد.
اين دانشگاه پس از تأسيس، با پذيرش اولين گروه دانشجويي خود در 5 رشته تحصيلي ودر 28 مركز باقيمانده از دانشگاه ابوريحان بيروني ودانشگاه آزاد ايران از مهرماه سال تحصيلي 68-1367 فعاليت آموزشي خود را‌ آغاز كرد.
گستردگي دانشگاه در اقصي نقاط كشور موجب شده از نظر سرمايه‏گذاري مالي، كمك دانشگاه براي راه اندازي واحدهاي جديد امكانپذير نباشد . برهمين اساس در تاريخ 19/5/73 طبق دستور وزير محترم فرهنگ وآموزش عالي وقت وبازگشت به استعلام از شوراي گسترش آموزش عالي مورخ 18/4/73 واحدهاي دانشگاه پيام نور زير نظر مركز آموزشي، مربوط بر اين كه بار مالي براي دولت نداشته باشد موافقت نمود . لذا توسعه دانشگاه وتأسيس شعب جديد از محل كمك هاي مردمي و محلي وامكانات مهيا شده از سوي هيأت مؤسس انجام مي شود.
در حال حاضر دانشگاه در سراسر كشور داراي 129 مركز و99 واحد در ده منطقه ساماندهي شده‏اند همچنين با احتساب يك مركز برون مرزي كه در سازمان مركزي فعاليت مي‏كند تعداد مراكز به 130 مركز و 99 واحد و جمعاً 229 مركز و واحد مي‏رسد.

ivi

عضو جدید
سلام
جواب این زیاد هم سخت نیست . این که چرا ما برو بچ پيام نور رومون نمیشه بگیم ما دانشجوی پيام نور هستیم دلیلش اینه که اولا خودمون رو دست پایین می گیریم یعنی فکر می کنیم توی بقیه دانشگاه ها اسرار حق رو میگن که توی دانشگاه ما نمیگن که اینطور نیست . از اون طرف هم دانشجوهای دانشگاههای دیگه مخصوصا آزاد چون ترمی خدا تومن پول میدن فکر می کنن به اندازه پولی که میدن چیزی بارشون میشه اما .... بماند .
مخصوصا این که توی دانشگاه ما دانشجو ها می تونن کنار یادگیری تئوری مطالب ، عملی هم آموزش ببینن مثلا دانشجوهای کامپيوتر می تونن هنگام درسشون (چون مثه بچه ابتدایی ها نیازی به حضور سر کلاس های تکراری و ... مخصوصا حضور و غیاب ندارن ) وارد بازار کار شده و عملی با مفاهیم درسی شون سروکله بزنن . و از دانشجوهای دانشگاههای دیگه آپ دیت تر هم هستند . و این کار دانشجو رو برای ورود به بازاری که بالاخره باید بره توش آماده می کنه .
درسی خوبه که به آدم فهم و شعور یاد بده . اصلا هم مهم نیست این فهم و شعور رو چجوری یاد بگیریم کدوم دانشگاه ، کدوم رشته یا اصلا بدون ورود به دانشگاه . :smile:

moongirl

عضو جدید
واقعا حق با شماست...
هرچند من اصا از این که بگم پیام نوریم خجالت نمی کشم....
من با رتبه ای که اورده بودم مهندسی شبانه شهرستان قبول شدم و حتی فیزیک و ریاضی یعنی رشته های محض تهران روزانه...و حتی آزاد کامپیوتر قبول شدم اما اینو انتخاب کردم و الآنم راضیم
سلام
جواب این زیاد هم سخت نیست . این که چرا ما برو بچ پيام نور رومون نمیشه بگیم ما دانشجوی پيام نور هستیم دلیلش اینه که اولا خودمون رو دست پایین می گیریم یعنی فکر می کنیم توی بقیه دانشگاه ها اسرار حق رو میگن که توی دانشگاه ما نمیگن که اینطور نیست . از اون طرف هم دانشجوهای دانشگاههای دیگه مخصوصا آزاد چون ترمی خدا تومن پول میدن فکر می کنن به اندازه پولی که میدن چیزی بارشون میشه اما .... بماند .
مخصوصا این که توی دانشگاه ما دانشجو ها می تونن کنار یادگیری تئوری مطالب ، عملی هم آموزش ببینن مثلا دانشجوهای کامپيوتر می تونن هنگام درسشون (چون مثه بچه ابتدایی ها نیازی به حضور سر کلاس های تکراری و ... مخصوصا حضور و غیاب ندارن ) وارد بازار کار شده و عملی با مفاهیم درسی شون سروکله بزنن . و از دانشجوهای دانشگاههای دیگه آپ دیت تر هم هستند . و این کار دانشجو رو برای ورود به بازاری که بالاخره باید بره توش آماده می کنه .
درسی خوبه که به آدم فهم و شعور یاد بده . اصلا هم مهم نیست این فهم و شعور رو چجوری یاد بگیریم کدوم دانشگاه ، کدوم رشته یا اصلا بدون ورود به دانشگاه . :smile:

ivi

عضو جدید
پی گوهر باشیم

پی گوهر باشیم

بچه ها بیان با هم دست به دست هم بدیم تا از این مظلومیت بیام بیرون :smile:

sahar_zendegi

عضو جدید
به نظر من بچه هاي پيام نور به خاطر اينكه مرتب به دانشگاه نمي يان حس دانشجويي زيادي ندارن. من حاضرم بي كار خونه بمونم ولي فوق پيام نور نخونم. اين رو هم بگم كه به نظرم بچه هاي پيام نور چون بيشتر درس ها رو خودشون مي خونن ، نمره ي كشكي از استاد نمي گيرن سطح سواد خيلي بيشتري دارن.

moongirl

عضو جدید
دوست عزیز
ماها هم باید سر کلاسای اختصاصی بریم فقط دروس عمومی را مختار به شرکت یا شرکت نکردنیم....
البته آمار نشون می ده بر و بچه های پیام نور معمولا راحت تر از بعضی دانشگاه ها فوق قبول می شن

moongirl

عضو جدید

ivi

عضو جدید
تسلیت

تسلیت

ضایعه جان باختن تنی چند از دوستان هم دانشگاهی ( پیام نور ساری) را خدمت تمام دانشجویان و دانشگاهیان ایران اسلامی مخصوصا دانشجویان دانشگاه پیام نور و بازماندگان این عزیزان تسلیت عرض نموده و شادی روح دوستانمان را از خدای منان خواستاریم .
برای شادی روح این دوستان صلوات بر محمد و آل محمد .

moongirl

عضو جدید
منم واقعا متاسفم
الآن اين رئيس پيام نور يادش افتاده برهملاقات آخه چه فايده

as.ahmadi

عضو جدید
خود باوری

خود باوری

این چیزا که کدوم دانشگاه باشی اصلاً مهم نیست ، مهم اینه که تو خودت رو باور کنی
و بدونی که میخواهی به کجا برسی ، اینه که مهمه ، همینه . !
من خودم یه پیام نوری هستم و از جایگاهی هم که دارم راضی هستم چون می دونم من هستم که مهمم نه دانشگاه یاچیز دیگه . " هدف " :)

SEP/\H/\N

عضو جدید
بهترین چیز دانشگاه پیام نور همین غیر حضوری بودنشه. مگه آدم بیکاره هر روز بره سر کلاس؟
من دانشگاه علمی کاربردی نجف آباد ، شهرسازی میخونم و چند جا کار هم میکنم و جغرافیا و برنامه ریزی شهری پیام نور اصفهان هم میخونم. اگه پیام نور غیر حضوری نبود من عمراً ثبت نام میکردم تو این دانشگاه. ;)

elahe_dieu

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من چون پیام نور فراگیر میگیره بقیه فکر میکنن دانشگاه بدیه یعنی همه الکی قبول میشنو به قول معروف کسی بی دانشگاه نمیمونه
ولی خوب من به عنوان یک پیام نوری میگم که واقعآ سخته درس خوندن تو این دانشگاه چون 80% به عهده خود دانشجوئه و من به شخصه پوستم داره کنده میشه
هر چقدر هم درس بخونی اینقدر امتاحانا سخته که نمره ات پرت میشه
من 1 سوال از خانوم moongirl داشتم : احیانآ ما همکلاسی نیستیم
چون فعلآ بچه های it تهران معلومن و یه تعداد محدود
مگر اینکه شما تهران نباشین

as.ahmadi

عضو جدید
دفاعیه

دفاعیه

سلام به همه دوستان خصوصاً پیام نوری های باحال !
بله که بچه های دانشگاه پیام نور خیلی بیشتر فوق قبول می شوند چرا که نه ؟
دانشجو محوری یعنی همین دیگه ، بس که زحمت می کشند ، مثل من و بقیه پیام نوری های دیگه . به امید اون روزی که این آمار سر به فلک بگذارد و من و شما هم جزوش باشیم !

f-ind

عضو جدید
سلام
منم یه پیام نوری تازه واردم می خواهم بگم جدااز این حرفا من چه جوری میتونم تو این دانشگاه یه انجمن راه بندازم لطفا کمک کنید.:)

ivi

عضو جدید
سلام
منم یه پیام نوری تازه واردم می خواهم بگم جدااز این حرفا من چه جوری میتونم تو این دانشگاه یه انجمن راه بندازم لطفا کمک کنید.:)

سلام
شما می تونی به تشکلهای دانشگاه یه سر بزنی (انجمن های رشته های دیگه) یا واحد فرهنگی ، یا اگه خواستی از یکی از مسئولان دانشگاه می تونی راهنمایی بگیری .
به خاطر این احساس مسئولیت بهت تبریک میگم . :smile:

moongirl

عضو جدید
البته حق با شماست خصوصا کلاسای عمومی که خیلی حوصله بره بیچاره بچه هایی که مجبورن برن سر این کلاسا
بهترین چیز دانشگاه پیام نور همین غیر حضوری بودنشه. مگه آدم بیکاره هر روز بره سر کلاس؟
من دانشگاه علمی کاربردی نجف آباد ، شهرسازی میخونم و چند جا کار هم میکنم و جغرافیا و برنامه ریزی شهری پیام نور اصفهان هم میخونم. اگه پیام نور غیر حضوری نبود من عمراً ثبت نام میکردم تو این دانشگاه. ;)

moongirl

عضو جدید
خوب امیدوارم بقیه هم مثل شما فکر کنن
این چیزا که کدوم دانشگاه باشی اصلاً مهم نیست ، مهم اینه که تو خودت رو باور کنی
و بدونی که میخواهی به کجا برسی ، اینه که مهمه ، همینه . !
من خودم یه پیام نوری هستم و از جایگاهی هم که دارم راضی هستم چون می دونم من هستم که مهمم نه دانشگاه یاچیز دیگه . " هدف " :)

moongirl

عضو جدید
من و شما حتما هم کلاسیم اما متاسفانه همدیگر رو نمی شناسیم:smile:
به نظر من چون پیام نور فراگیر میگیره بقیه فکر میکنن دانشگاه بدیه یعنی همه الکی قبول میشنو به قول معروف کسی بی دانشگاه نمیمونه
ولی خوب من به عنوان یک پیام نوری میگم که واقعآ سخته درس خوندن تو این دانشگاه چون 80% به عهده خود دانشجوئه و من به شخصه پوستم داره کنده میشه
هر چقدر هم درس بخونی اینقدر امتاحانا سخته که نمره ات پرت میشه
من 1 سوال از خانوم moongirl داشتم : احیانآ ما همکلاسی نیستیم
چون فعلآ بچه های it تهران معلومن و یه تعداد محدود
مگر اینکه شما تهران نباشین

moongirl

عضو جدید
منم سلام می کنم
فعلا که ماها سرتریم تا بعد
سلام به همه دوستان خصوصاً پیام نوری های باحال !
بله که بچه های دانشگاه پیام نور خیلی بیشتر فوق قبول می شوند چرا که نه ؟
دانشجو محوری یعنی همین دیگه ، بس که زحمت می کشند ، مثل من و بقیه پیام نوری های دیگه . به امید اون روزی که این آمار سر به فلک بگذارد و من و شما هم جزوش باشیم !

moongirl

عضو جدید
بالاخره انتخاب واحد ترم بعدی اینترنتی شد

به اطلاع کليه دانشجويان محترم ميرساند انتخاب واحد نيمسال اول 86-87 از تاريخ 28/04/86 به صورت اينترنتي آغاز گرديده است ، لذا بدين منظور کليه دانشجويان محترم مرکز تهران در مقاطع مختلف مي توانند جهت دريافت رمز عبور خود بر روي قسمت دريافت رمز کليک نمايند .
همچنين انشجويان محترم ساير مراکز و واحدها نيز مي توانند با مراجعه حضوري به مرکز خود نسبت به دريافت رمز عبور خود اقدام نمايند لازم به ذکر است دانشجويان محترم مي توانند پس از اطلاع از رمز عبور خود با مراجعه به آدرس الکترونيک http://reg.pnu.ac.ir نسبت به انتخاب واحد خود اقدام نمايند .</STRONG></STRONG>

kingmalek

عضو جدید
سلام
من فارغ تحصیل پیام نور هستم (رشته مهندسی کامپیوتر)
خیلی خوشحال شدم وقتی این تاپیک را دیدم ای ول
به نظر من تو پیام نور روح دانشجو بودن را ازدانشجو میگیرن بخاطر نوع مدیریت غلطش.
اینکه هفته ای 2یا3روزش در دانشگاه باشی تو کلاسا حضور و غیاب نباشه واسه هر درس در طول ترم 5یا6جلسه کلاس برگزار نشه(تازه ممکنه استاد چند جلسه ای نیاد) اساتیدی که دانشجوی ارشد هستند و ..... به نظر شما این چیزا انگیزه و انرژی رو از آدم نمیگیرن.
تو پیام نور ما بجای جزوات 60صفحه ای کتابای 500صفحه ای رو میخونیم خودمون هم دانشجو هستیم هم استاد
واسه نمره گرفتن باید به اندازه استاد بلد باشی.

مدیر فردا

عضو جدید
سلام به تمام کسانی که به رنج در تلاشند
من ورودی 85 رشته مدیریت هستم البته تو مدرسه رشته ام ریاضی بودم من حال همتون رو خیلی خوب میفهمم حداقل میشه گفت هممون بخاطر آگاهی کمی که از شرایط جوی ودانشجویی این دانشگاه داشتیم انتخابش کردیم ولی توی همون ترم اول زد تو ذوقمون . اما الان که دارم میرم ترم سوم میبینم پیام نور اونقدرام بد نیست این ماییم که باید از ظرفیتهاش استفاده کنیم چون پیام نور اگه هیچی نداشته باشه نیروی انسانی عظیمی داره که تو خیلی چیزها با هم مشترکند این تقاط اشتراک میتونه باعث تشکیل گروههای دانشجویی مختلف وانواع NGOها بشه...
ادامه دارد

moongirl

عضو جدید
سلام
واقعا حق با شماست ما توی پیام نور چیزی بیشتر از دانشجوهای دیگه زحمت می کشیم و کمتر از اونها بهمون نگاه می کنن;)
سلام
من فارغ تحصیل پیام نور هستم (رشته مهندسی کامپیوتر)
خیلی خوشحال شدم وقتی این تاپیک را دیدم ای ول
به نظر من تو پیام نور روح دانشجو بودن را ازدانشجو میگیرن بخاطر نوع مدیریت غلطش.
اینکه هفته ای 2یا3روزش در دانشگاه باشی تو کلاسا حضور و غیاب نباشه واسه هر درس در طول ترم 5یا6جلسه کلاس برگزار نشه(تازه ممکنه استاد چند جلسه ای نیاد) اساتیدی که دانشجوی ارشد هستند و ..... به نظر شما این چیزا انگیزه و انرژی رو از آدم نمیگیرن.
تو پیام نور ما بجای جزوات 60صفحه ای کتابای 500صفحه ای رو میخونیم خودمون هم دانشجو هستیم هم استاد
واسه نمره گرفتن باید به اندازه استاد بلد باشی.

بالا