برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

royafshp

عضو جدید
واقعا میگید آسون بود یا دارید شوخی میکنید؟ موضوع خوبی داده بودن ولی قطعا سخت ترین سوال تاریخ اسکیس های مملکت بود. با اسکیسای پارسال و پیارسال مقایسه کنید میبینید چقدر خاص و مفهومی بود(3سال پیش که مدرسه بود اصلا:D) اقلیم و عملکرد رو کاملا حذف کرده بود از موضوع. اون شیت جانمایی به نظر من خیلی مهم بود که خیلیا راحت گذاشته بودن وسط محدوده حالشم برده بودن. خیلیا هم که آمفی تئاتر گذاشته بودن واسه همچین بنایی:D در کل فهم سوالش دقت زیادی میخواست...حیف شد پلانش فقط یه فضای اصلی داشت. من فکر میکردم پلانام شاخ هستن از اونجا نمره میارم:D البته هنوزم اهمیتش سرجاشه ولی پرسپکتیو رو منهدم کردن فی الواقع:tooth:
پرسپکتیوشو خداییش خیلی سخت کرده بودن، حتی ابعاد مقبره رو هم داده بودن تا کاملا اصولی رسم کنیم!:w12: ولی گفته بودن دیاگرام نکشید شماها کشیدید؟:w45:

farshid_hashemi

عضو جدید
کنکور امسال کلا کنکور جالبی بود
گفته بودن یه فضا طراحی کنین حرف زیادیم نزنین روده درازی هم نکنین.:D

نه اقلیم نه اسم شاعر نه سرویس بهداشتی
هیچی...
من که خیلی از این استیلشون خوشم اومد

مطمئنا طراح سوال اونقدر آگاه بوده که اینجوری سوال رو طرح کرده
مثلا اگه میگفتن کنار مقبره فروسی من به شخصه از شالگردنی آقای فردوسی الهام میگرفتم .

کلا پیام اخلاقی این کنکور این بود که بشینین عین بچه آدم یه اسکیس بزنین حرف زیادیم بزنین تقلب محسوب میشه:tooth::D

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسکیس معماری به نظر من خیلی هم موضوعش ساده نبوده!ظاهرا سادست ولی از اون موضوعای مفهومیه.یعنی باید راجع به آرامگاه صائب هم اطلاعات داشت؟!:eek:
یه سوال،اگه کسی ترم 8 کنکور قبول بشه اونم نیمه اول تکلیف پایان نامه اش چی میشه؟باید تا قبل از شروع دوره ارشد پایان نامه شو داده باشه؟یعنی تو دو ماه تابستون میشه پایان نامه رو جمع کرد؟:)

saraamini

عضو جدید
منم از یکی از بچه ها خواهش کردم از کارم عکس بگیره ولی تا کنون برام میل نکرده:(
اگه دوست داشتی عکساتو بذار ببینیم
منکه اینقدر وقت کم اوردو کار بقیه رو هم ندیدم!!
امیدوارم قبول بشیم .

ahadi6688

عضو جدید
اسکیس منظرو چی کار کردید؟برخلاف معماری اگه کسی می خواست درست طراحی کنه واقعا موضوعش سخت بود .

sayaaa

عضو جدید
....

....

اتفاقا وقتی موضوع به ظاهر آسونه رقابت نزدیکتر می شه و مصححین عزیز هم کاملا سلیقه ای برخورد می کنند....
به قول دکتر صدیق....طراح سوال یک نفره اما همیشه بالای 28 نفر دیگر هستند که بنا به سلیقه خودشون با موضوع برخورد می کنند.....
با این که اسکیس معماری معماری بود سایت پلان آن مهم و در اولویت بود.....چرا که می بایست شان مقبره حفظ می شد.....
و در آخر نمی دانم در حالی که نزدیک به 90% بچه ها باکس طراحی کردند در نهایت چه نمره ای به ما خواهند داد....

خدا آخر و عاقبت ما را با چشمان شهلای اساتید محترم به خیر کند....من که طاقت یک سال پر استرس دیگر را ندارم که هر قدر هم درس بخوانیم در نهایت اسکیس سرنوشت همه را عوض می کنه....

sayaaa

عضو جدید
پناه بر خدا....

پناه بر خدا....

اسکیس منظر به نظر من خیلی ناجوانمردانه بود....خواسته های طرح خیلی زیاد بود...دادن 5 تا شیت از عهده هر کسی ساخته نبود حتی کسانی که دست قوی دارند هم وقت کم می آورند.....

خصوصا اینکه 1200نفر مجاز اعلام می شوند و در نهایت 40 نفر می گیرند.....

مثل یک مسابقه ماراتن بود ....خیلی ها به خاطر خستگی ناشی از اسکیس صبح معماری معماری تا آخر جلسه نمی مانند....

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیخواستم اینو بگم ولی به نظرم هرکی میگه سوال آسون بوده اصلا موضوع اسکیس رو نفهمیده! (احدی fail شدی:D) دقیقا اون شیت جانمایی خیلی مهم بود. و دقیقا وقتی 90% باکس طراحی کردن(آمار واقعیش کمتر از ایناست:D) اونایی که اینکارو نکردن زیاد میشن طبعا!

فرشید پارسالم گفته بود لب به ژاژ بزنین اسکیستون صحیح نمیشه ولی در عمل دیدیم اونایی که انشا نوشته بودن بیش از 50% شدن و اونایی که ساکت بودن مظلومانه 35% و 25% شدن در حالی که کاملا هم بلد بودن معماریو ;)

منظر همیشه اینجوری بوده دیگه. قبلشم گفته بودن 5تا شیت میخوان. البته 1150 تا مجاز بودن که 150 تاشون ثبت نام نکرده بودن و طبق آمار وزارت کشور از اون 1000 نفری که ثبت نام کرده بودن 600 نفر بدلیل خستگی اسکیس صبح و گرمازدگی شدید از اسکیس منظر انصراف دادن و 320 نفر هم وسط کنکور فشارشون افتاده بوده و جلسه رو ترک کردن! بنابراین 80 نفر تا آخر باقی موندن که از بین اونا 40 نفر میرن میشینن تو دانشگاه:D دیگه چی میخواستن علاقمندان این رشته من نمیدونم:D

پ.ن: صدیق کی دکتر شد که ما نفهمیدیم؟!

royafshp

عضو جدید
اسکیس معماری به نظر من خیلی هم موضوعش ساده نبوده!ظاهرا سادست ولی از اون موضوعای مفهومیه.یعنی باید راجع به آرامگاه صائب هم اطلاعات داشت؟!:eek:
یه سوال،اگه کسی ترم 8 کنکور قبول بشه اونم نیمه اول تکلیف پایان نامه اش چی میشه؟باید تا قبل از شروع دوره ارشد پایان نامه شو داده باشه؟یعنی تو دو ماه تابستون میشه پایان نامه رو جمع کرد؟:)
دوست عزیز شما اگر قبول بشید باید تا مهر فارق التحصیل شده باشید که اصولا یعنی پایان نامه رو هم ارائه داده باشید:w16: ولی بسته به دانشگاه معمولا برای دفاع تا 10 مهر مهلت دارید!:w34:

sayaaa

عضو جدید
.....

.....

من نمیخواستم اینو بگم ولی به نظرم هرکی میگه سوال آسون بوده اصلا موضوع اسکیس رو نفهمیده! (احدی fail شدی:D) دقیقا اون شیت جانمایی خیلی مهم بود. و دقیقا وقتی 90% باکس طراحی کردن(آمار واقعیش کمتر از ایناست:D) اونایی که اینکارو نکردن زیاد میشن طبعا!

فرشید پارسالم گفته بود لب به ژاژ بزنین اسکیستون صحیح نمیشه ولی در عمل دیدیم اونایی که انشا نوشته بودن بیش از 50% شدن و اونایی که ساکت بودن مظلومانه 35% و 25% شدن در حالی که کاملا هم بلد بودن معماریو ;)

منظر همیشه اینجوری بوده دیگه. قبلشم گفته بودن 5تا شیت میخوان. البته 1150 تا مجاز بودن که 150 تاشون ثبت نام نکرده بودن و طبق آمار وزارت کشور از اون 1000 نفری که ثبت نام کرده بودن 600 نفر بدلیل خستگی اسکیس صبح و گرمازدگی شدید از اسکیس منظر انصراف دادن و 320 نفر هم وسط کنکور فشارشون افتاده بوده و جلسه رو ترک کردن! بنابراین 80 نفر تا آخر باقی موندن که از بین اونا 40 نفر میرن میشینن تو دانشگاه:D دیگه چی میخواستن علاقمندان این رشته من نمیدونم:D

دوست عزیز.....این که برای استادی که بنا بر حرف شما دکتر نیستند.....ولی در حال تحصیل در مقطع دکترا گرایش منظر در دانشگاه علم و صنعت هستند احترام قایل باشم و ایشون را دکتر بخوانم چه ایرادی داره؟؟؟

چرا تو این مملکت هر کسی که پر کاره و...تا اسم دکتر را کسی گذاشته می شه همه علیه آن جبهه می گیرند....من لقب دکتر را به امثال کردان ندادم که شما خرده می گیرید و با تمسخر آقای صدیق را لایق دکتر خواندن نمی بینید

بهتر نیست دست از تعصبات بی پایه برداریم؟؟؟

raha

مدیر بازنشسته
موضوع رو نمیشه گفت سخت بود... بیشتر "خاص" بود!!:surprised:
نه میشد مفهومی و کانسپتچوال با موضوع برخورد کرد، نه یه موضوع عملکردی یا اقلیمی بود!
با توجه به همنشینی ای هم که با یه بنای تاریخی داشت به فرمش هم نمیشد زیاد پرداخت!
من خودم یک ساعت اول فقط داشتم فکر میکردم اصلا موضوع چی هست! چی کار باید بکنم!!!!!!!!!!:surprised:
یه تک فضا بدون در نظر گرفتن هیچ کدوم از این آیتما!!!
قطعا جانمایی و موقعیتش نسبت به مقبره و تا حدودی اون رودخونه مهمترین نکته ش بود!!

من خودم اول مسیرهای حرکتی رو تو کل سایت مشخص کردم که مثلا فرد ناظر اول کجا بره، چی رو ببینه بعد چی رو... و چه مسیرهایی رو طی کنه تا به فضای مورد نظر برسه... یعنی اصل کارم رو بر اولویت بندی فضاها گذاشتم... فرمم هم از امتداد خطوط سایت بوجود اومد که قسمت اعظمش زیر زمین بود!!
کلا خیلی ساده شد کارم... مخصوصا مقطع م خیلی کم دیتیل و خلوت بود... یعنی چیزی نداشت که بخوام بکشم!!

هی. یعنی چی میشه؟؟!!:cry:

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبل از تموم شدن وقت بلند شدم رفتم توی کارا دوری زدم حدود 30-40 تا کار دیدم به زور 3-4 تا کار خوب توشون بود ... ولی عصر از حدود 20 تا کار که دیدم 15 تاشون خوب بود نمیدونم جریانش چیه ...
البته به یک نگاه ساده نمیشه اکتفا کرد ...

farshid_hashemi

عضو جدید
دوست عزیز.....این که برای استادی که بنا بر حرف شما دکتر نیستند.....ولی در حال تحصیل در مقطع دکترا گرایش منظر در دانشگاه علم و صنعت هستند احترام قایل باشم و ایشون را دکتر بخوانم چه ایرادی داره؟؟؟

چرا تو این مملکت هر کسی که پر کاره و...تا اسم دکتر را کسی گذاشته می شه همه علیه آن جبهه می گیرند....من لقب دکتر را به امثال کردان ندادم که شما خرده می گیرید و با تمسخر آقای صدیق را لایق دکتر خواندن نمی بینید

بهتر نیست دست از تعصبات بی پایه برداریم؟؟؟
دوست عزیز من دونفیدلیو رو میشناسم
منظوری نداره
:tooth:
ببخشین
من احترام خاصی به صدیق قایلم . کلاسشم رفتم کلا آدم پر معلومات و با شخصتیه
ولی
ولی
اگه کنکور رو یه جنگ در نظر بگیریم و آقای جناب مهندس خان دکتر صدیق جون رو یه آدم .... من لقب جنایتکار جنگی رو به مهندس صدیق میدم:D.
3.500.000 ریال چند تا صفر داره؟. چند تا 5 داره چند تا 3 داره :eek:

آخرین ویرایش:

ahadi6688

عضو جدید
به نظر من صدیق به خاطر پول امتحان اسکیسو نابود کرده اولین بار اون این در و دکون وا کرد حالا همه این کاره شدن .اونم با اون روشش که همه بچه ها کاراشو کپی می کنن .امسالم خیلی از شاگرداش راضی نبودن اکثرشونم به شدت وقت کم اوردن .

اونم که donfidelio میگه من fail شدم .خودم حس خوبی از کارم دارم اگر اخرم شدم خیالی نیست .حالا که تلاشمو کردم هر چه پیش اید خوش اید.ولی کارمو براتون می گم که چی کار کردم :
چون مقبره تو اصفهان بود فضای زیر پل خاجو که ملت میان اونجا می زنن زیر آوازو برای ایده کارم برای برای پیوند رودخونه و شعر استفاده کردم .سه تا محور .یکی از مقبره .یکی از یه کوشک احداثی کوچک که تو فضای خالی سمت راست قرار می گرفت که کاربریاش مربوط به شعر و موسیقی میشد یکیم از رودخونه در نظر گرفتم محل برخوردشم یه فضای جمعی شعر و موسیقی بود و جاهای خالیه سایتم صفه های شعر خوانی بود.
فقط یه سوتی بد دادم چون پشت صفحه رو نخونده بودم پرسپکتیومو از ورودیم زدم که از پل خاجو ایده گرفتم زدم. ولی بقیه چیزاشو همون چیزایی که خواسته بودو گزاشتم .
در کل به اسکیس منظر بیشتر امید وارم

MAHRAZ

عضو جدید

:eek:
ازکجامیاریداین آماررو
:que:

بعدازیکسال درس خوندن و کاغذ خط خطی کردن حوصله شوخی کردن هم دارید؟!خوش بحالتون،عجب روحیه اااااااااااااااااااااااااااااااااای،البته حتما شمااسکیستون رو خوب دادید که همچین سرذوقید،حسودی نمیکنم بخداایشا....که حتما قبول میشید;)

sayaaa

عضو جدید
....

....

ببینید.....من خودم تهران مرکز درس خواندم....نمی خواهم به روش اساتید دانشگاهمون خرده بگیرم....اما انقدر تحویلامون کامپیوتری بود که اغلب بچه هامون ...من جمله خود من دستامون ضعیف شده.....تا چند سال پیش که ارشد پیوسته بود بحث کنکور معماری نبود بماند که تحویل ها هم دستی بود برای همین دست اغلب بچه ها قوی بوده.....مشکل از دوره ما شروع شد...تکنولوژی هر اندازه مفید بود در این مورد حداقل در کنکور به ضرر ما تمام شد...

چه اشکالی داره که یکی از راه بین بردن نقطه ضعف ما پول در بیاره؟؟؟
مگر پارسه چه سوالهایی سر آزمون هاش می ده که این همه پول به خاطر برگذاری یک آزمون می گیره.....

مشکل جای دیگریست.....با این که خودم کارم را رها کردم تا ارشد شرکت کنم.....اما یک بخش عظیم داوطلبین که از سایر رشته ها هم کم نیستند تو آزمون ما شرکت می کنند....
شاید خیلی ها از روی علاقه به ادامه تحصیل تو کنکور شرکت می کنند اما کسانی هم هستند که به خاطر عدم اشتغال کنکور می دهند....

امسال آقای امیر شقاقی هم کارگاه اسکیس داشتند....و همین طور خیلی های دیگر....
این که ما فقط رو یک نفر زووم می کنیم و تقصیر ها را گردن آن می اندازیم اشتباه است....

من یک خط راست نمی توانستم بکشم...هنوزم دستم ضعیفه....اما از این ناراحت نمی شم که پولم را هزینه کلاسی کنم که نقطه ضعفم را تا حدودی از بین ببره .....همیشه نیمه پر لیوان را ببینید.....و ببینید چه تغییری کردید.....آن وقت شکوه و گلایه درسته....

از این که پر حرفی کردم عذر می خواهم.....

sayaaa

عضو جدید
.....

.....

به نظر من صدیق به خاطر پول امتحان اسکیسو نابود کرده اولین بار اون این در و دکون وا کرد حالا همه این کاره شدن .اونم با اون روشش که همه بچه ها کاراشو کپی می کنن .امسالم خیلی از شاگرداش راضی نبودن اکثرشونم به شدت وقت کم اوردن .

اونم که donfidelio میگه من fail شدم .خودم حس خوبی از کارم دارم اگر اخرم شدم خیالی نیست .حالا که تلاشمو کردم هر چه پیش اید خوش اید.ولی کارمو براتون می گم که چی کار کردم :
چون مقبره تو اصفهان بود فضای زیر پل خاجو که ملت میان اونجا می زنن زیر آوازو برای ایده کارم برای برای پیوند رودخونه و شعر استفاده کردم .سه تا محور .یکی از مقبره .یکی از یه کوشک احداثی کوچک که تو فضای خالی سمت راست قرار می گرفت که کاربریاش مربوط به شعر و موسیقی میشد یکیم از رودخونه در نظر گرفتم محل برخوردشم یه فضای جمعی شعر و موسیقی بود و جاهای خالیه سایتم صفه های شعر خوانی بود.
فقط یه سوتی بد دادم چون پشت صفحه رو نخونده بودم پرسپکتیومو از ورودیم زدم که از پل خاجو ایده گرفتم زدم. ولی بقیه چیزاشو همون چیزایی که خواسته بودو گزاشتم .
در کل به اسکیس منظر بیشتر امید وارم

ایده شما فوق العاده جالب بود....امثال بنده حتی نمی دانستند که این مقبره کجاست و مال کدام بنده خداست:w19:
خجلت زده شدم....
خدا باقی قضیه را به خیر کنه.....

ارشیتکت86

عضو جدید
استرس

استرس

سلام خوبید من فکر اسکیس ارشد رو میکنم میمیرم وزنده میشم راستی قرار نیست کسی شروع کنه برای خوندن البته بچه های با تجربه باید حسابی کمکون کنن در راسشم رها خانوم:cry:

samirarch2020

عضو جدید
به نظر من موضوع خوب بود.سايتش پتانسيل هاي خوبي داشت.موضوعش هم جالب بود.مقطع 1 به 50 هم كاملا هوشمندانه خواسته بودن.من يه كم وقت كم اوردم.يعني همه مداركو رسيدم اما اگه وقت بيشتر بود بهتر ميشد.اين كه گفته بودن چيزي ننويسيد پارسالم درست همين حرفو زده بودن اما تهديدي بيش نبود!خدا كنه فقط عادلانه نمره بدن

آخرین ویرایش:

raha

مدیر بازنشسته
به نظر من موضوع خوب بود.سايتش پتانسيل هاي خوبي داشت.موضوعش هم جالب بود.مقطع 1 به 50 هم كاملا هوشمندانه خواسته بودن.من يه كم وقت كم اوردم.يعني همه مداركو رسيدم اما اگه وقت بيشتر بود بهتر ميشد.اين كه گفته بودن چيزي ننويسيد پارسالم درست همين حرفو زده بودن اما تهديدي بيش نبود!خدا كنه فقط عادلانه نمره بدن

مقطع 1/50 چیش هوشمندانه بود؟؟!!:huh:
آخه فضایی نداشت. دیتیل خاصی هم نمیشد کشید... خیلی زشت و بیریخته این اسکیل 1 به 50... دورو بری های من که همشون 1/100 کشیدن... فقط من مثه بچه های خوب حرف گوش کردم. 1 به 50 کشیدم:w05:

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه فضایی نداشت. دیتیل خاصی هم نمیشد کشید... خیلی زشت و بیریخته این اسکیل 1 به 50... دورو بری های من که همشون 1/100 کشیدن... فقط من مثه بچه های خوب حرف گوش کردم. 1 به 50 کشیدم:w05:
منم بعد از امتحان فهمیدم 1 به 50 میخواست همونجا به دلخواه خودم 1 به 100 کشیدم ...

samirarch2020

عضو جدید
خوب براي مقطع 1 به 50 بايد جزييات رو در حد 1 به 50 بكشي.اين چيزي هست كه بچه ها توش مشكل دارن.مثلا تو صورت سوال خواسته بود جزييات سازه اي رو نشون بديم.يكي از كارهايي كه اساتيد خيلي روش تاكيد دارن اينه كه تفاوت مقطع يا پلان 1 به 50 رو با 1 به 100 دانشجو متوجه باشه

ارشیتکت86

عضو جدید
تنها چیزی که نه یکی از هزار چیزی که تو دانشگاه باهامون کار نمیکنند بحث سازه است فقط به فضا وحسش اهمیت میدن خوب معلومه سر جلسه کپ میکنم

samirarch2020

عضو جدید
نحوه ي ارائه مدارك :
در برگه شماره 2 نقشه طرح را در مقياس 1 به 100 و مقطع ان را (معرف سازه و تجهيزات) در مقياس 1 به 50 ترسيم كنيد. تو صفحه 2 اگه نگاه كنيد.خلاصه اينكه بايد شلوغ كاري كرد ديگه.مدارك رو همين طوري رها نكني تا كسي كه مبينيه احساس كنه شيت پركار هست.البته اعتراف ميكنم 4 ساعت كمه براي خيلي از اين كارا!!!!!:confused:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم اونایی که شرکت کردن اسکیسشونو خوب داده باشن
راستی ،سوالای اسکیس سالای قبلو از کجا میشه گیر آورد؟
دوستانی که تجربه دارن،یه کم بیشتر برامون از آزمون اسکیس و شیوه ی برگزاری و... بگید
راستش من از اسکیس میترسم:w45::cry:

ardalan_arch

عضو جدید
به غیر از اسکیسای سال پیش سوالای سال پیش معماری - معماری رو باید از کجا گیر آورد ؟ اونایی که تو این سایت هست باز نمیشن

sami 65

عضو جدید
سلام

سلام

من می خوام از مهر شروع کنم.اما می خواستم ازتون که کمکم کنید در مورد اسکیس باید چه کار کنم کی شروع کنم؟
کجا کلاس برم؟میخوام شهر سازی شرکت کنم.خواهش میکنم کمکم کنید.

sami 65

عضو جدید
کمک

کمک

چرا کسی کمک نمی کنه من در مورد 2 گرایش شهر سازی می خواستم بیشتر بدونم.اینکه بازار کارشون کدوم بهتره

وضعیت
موضوع بسته شده است.