برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

gizmo

عضو جدید
اینم شیت سومم
این شیت در صد اسکیسمو کم کرد احتمالامشاهده پیوست 66524

چون یه مقطع کم داره پرسیپکتیومو هم اشتباها از فضای پیشنهادی زدم .بعد فهمیدم یه کوچیک از فضای اجتماع کنارش زدم
خدای من!
این کار نه ایده خاصی داره،نه خلاقیت تاپی...ارائه هم خیلی خیلی ضعیفه!:eek:
واقعا 65 زده؟!!
وای به مصححایی که به ما قضاوت میکنن:razz:

n!mv

عضو جدید
دوستان یه سوال:اسکیس معماری -معماری با معماری داخلی فرق داره؟
کسی موضوعهای اسکیس معماری داخلی رو میدونه؟
نه فرقی نداره ، اگه دفترچه رو نگاه کنی فقط دوتا امتحان عملی میبینی ، یکی آزمون عملی معماری (اسکیس)برای ( معماری-معماری ، معماری اسلامی ، معماری داخلی و ...) و یکی منظر ،امیدوارم که به دردت بخوره...

Yasaman30

عضو جدید
نه فرقی نداره ، اگه دفترچه رو نگاه کنی فقط دوتا امتحان عملی میبینی ، یکی آزمون عملی معماری (اسکیس)برای ( معماری-معماری ، معماری اسلامی ، معماری داخلی و ...) و یکی منظر ،امیدوارم که به دردت بخوره...

نه نه !!! توی دفترچه امسال جداشون کردن. یعنی هم اسکیس معماری هست هم منظر و هم اسکیس معماری داخلی. با ضریب 5 تازه برای مطالعات هم پروژه گذاشتن.

rozhaan

عضو
سلام دوستان
من خیلی به نحوه امتحان اسکیس وارد نیستم
مثلا در هر شیت باید چند تا مدرک باشه؟
یا در مرکز شیت بهتره، پرسپکتیو ، پلان یا طرح کلی یا .... باشه؟
لطفا اگه کسی می دونه کمکم کنه:(

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خدای من!
این کار نه ایده خاصی داره،نه خلاقیت تاپی...ارائه هم خیلی خیلی ضعیفه!:eek:
واقعا 65 زده؟!!
وای به مصححایی که به ما قضاوت میکنن:razz:
این اسکیس احتمالا خیلی قدیمیه
چون دیگه اجازه نمی دن تو شیت مطلبی نوشته شه و پرزانته تو شیت های مختلف صورت می گیره نه تو یه شیت

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
واسه اسکیس معماری داخلی امسال کسی می دونه پیش کی باید کلاس بریم؟
من نگرانم
اول وقت بگذارید برای قبولی تو دور اول، بعد آزمون خودتون متوجه میشید که احتمال اینکه دور اول قبول شید هست یا نه، اگه بود اونموقع بگردید دنبال شرکت در کلاس
هرچند که بدون کلاس هم میشه درصدای بالا زد حتی با دست ضعیف
برای مصححین خط و دست مهم نیست، کانسپت و رعایت نکات کلیدی مهمه مثلا در بیمارستان رو تو میدون نگذارید یا در رو با فاصله مناسبی از میدون یا چهار راه قرار بدید، شرایط اقلیمی رو مورد توجه قرار بدید، فرم هاتون بتونه حرف بزنه و منظور رو برسونه
مثال خیلی کوچیک: مثلا گل لاله تداعی گر شهادته
خب فرمتون هم باید اون منظور مصححین رو تداعی کنه

آرتميس.artmiss

عضو جدید
اول وقت بگذارید برای قبولی تو دور اول، بعد آزمون خودتون متوجه میشید که احتمال اینکه دور اول قبول شید هست یا نه، اگه بود اونموقع بگردید دنبال شرکت در کلاس
هرچند که بدون کلاس هم میشه درصدای بالا زد حتی با دست ضعیف
برای مصححین خط و دست مهم نیست، کانسپت و رعایت نکات کلیدی مهمه مثلا در بیمارستان رو تو میدون نگذارید یا در رو با فاصله مناسبی از میدون یا چهار راه قرار بدید، شرایط اقلیمی رو مورد توجه قرار بدید، فرم هاتون بتونه حرف بزنه و منظور رو برسونه
مثال خیلی کوچیک: مثلا گل لاله تداعی گر شهادته
خب فرمتون هم باید اون منظور مصححین رو تداعی کنه
مرسی از جوابت
ولی میگن روز بعد از کنکور باید بری کلاس اسکیس
بعد تازه من بگردم دنبال کلاس
بعد ببینم همه هم پرشده
به نظرم باید از الان اطلاعاتشو به دست آورد
خرج که نداره!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی از جوابت
ولی میگن روز بعد از کنکور باید بری کلاس اسکیس
بعد تازه من بگردم دنبال کلاس
بعد ببینم همه هم پرشده
به نظرم باید از الان اطلاعاتشو به دست آورد
خرج که نداره!
از نظر من کلاس آدمو بدتر تنبل می کنه
باور کن حتی صدیق یا احسان طایف و .... معجزه نمی کنن
چیزایی رو می گن که نگنم 1-2 تا کتاب بخونی خودت بهتر از خودشون می تونی طرح بزنی
باور کنید اسکیس ارشد آزمون نقاشی نیست
باید درک معماری بالا بره
باید 5-6 تا کتاب بخونیم در مورد مبانی درک معماری و نکات مربوط به ترسیمات
خط کسی در حد مهدکودک هم باشه اما تمام نکات طراحی رو رعایت کرده باشه درصد بالایی میزنه تا کسی که نکات رو رعایت نکرده و عوضش دستش قوی اه
مثلا باید مبانی نظری خونده باشید تا بدونید مثلا فرم 8 ضلعی یا دایره برای طراحی هایی که چشم انداز مطرحه خوبن مثل طراحی مرکز تفریحی و کوهستانی
یا فرم محدب بازدارنده است و فرم مقعر دعوت کننده
کلی کتاب هست، از تحلیل سایت گرفته تا طراحی فنی و انواع ترسیمات پرسپکتیو و درک معماری و بازی با حجم و کانسپت و .....

tiny memar

عضو جدید
از نظر من کلاس آدمو بدتر تنبل می کنه
باور کن حتی صدیق یا احسان طایف و .... معجزه نمی کنن
چیزایی رو می گن که نگنم 1-2 تا کتاب بخونی خودت بهتر از خودشون می تونی طرح بزنی
باور کنید اسکیس ارشد آزمون نقاشی نیست
باید درک معماری بالا بره
باید 5-6 تا کتاب بخونیم در مورد مبانی درک معماری و نکات مربوط به ترسیمات
خط کسی در حد مهدکودک هم باشه اما تمام نکات طراحی رو رعایت کرده باشه درصد بالایی میزنه تا کسی که نکات رو رعایت نکرده و عوضش دستش قوی اه
مثلا باید مبانی نظری خونده باشید تا بدونید مثلا فرم 8 ضلعی یا دایره برای طراحی هایی که چشم انداز مطرحه خوبن مثل طراحی مرکز تفریحی و کوهستانی
یا فرم محدب بازدارنده است و فرم مقعر دعوت کننده
کلی کتاب هست، از تحلیل سایت گرفته تا طراحی فنی و انواع ترسیمات پرسپکتیو و درک معماری و بازی با حجم و کانسپت و .....

مهندس چند تا کتاب خوب که راضی بودی نام ببر؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مهندس چند تا کتاب خوب که راضی بودی نام ببر؟
از الان زوده
اگر خیلی برای اسکیس نگرانید از همین الان می تونید کتابای احسان طایفه رو شروع کنید
چگونه معمارانه طراحی کنیم (3 جلد)
برای ارشد دارید یه سری کتاب برای درک عمومی معماری می خونید که تا اسفند کافی هستن، مث نویفرت، زیبایی شناسی در معماری گروتر، فرم، فضا، نظم دی کی چینگ
بعد اونم 4-5 تا کتاب پایه هست که فعلا خاطرم نیست همینا رو تا اسفند بخونید و کار کنید شاخ گول رو شکوندید

آرتميس.artmiss

عضو جدید
باور کن من با کتاب نمی تونم
خصوصا معماری داخلی رو که هیچی ازش نمی دونم
از روش کارش
طایفه و صدیق هم خوشم نمیاد.کسی در مورد صلواتی اطلاعاتی داره؟
گرچه واسه معماری داخلی باید حتما چند تا کتاب بخونم یه چیزایی سر در بیارم

hasood

کاربر فعال
کارت عالیه ، بنظرم زمان بندیت خیلی خوب بوده ، و اینکه رسیدی راندو کنی عالیه ! منم درصدم 48 شد ولی بدون راندو و شیت بندی عمودی!!! بدون عنوان شهر!!!

elem_qashqaei

عضو جدید
سلام
آزمون ارشد معماری رو همونطور که همه عزیزان باخبرند طی دو مرحله انجام میشه و هر کدام از این دو مرحله دارای مسائل خاص مربوط به خودشون هستند . بنا براین در این تاپیک قصد به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیات و دانسته ها در مورد آمادگی برای این دو آزمون رو داشته و برای حصول نتایج بهتر به نقد کارهای همدیگه هم خواهیم پرداخت .
از تمامی عزیزان ، صاحبان نظر و فارغ التحصیلان گرامی هم از همین حالا دعوت به عمل میاد .برنامه ریزی برای آزمون 87 به صورت آزاد و توسط بر و بچه هایی که آزمون های قبل رو شرکت کردند . به همراه تجزیه و تحلیل و نقد کار های اسکیس و در صورت امکان جلسات مشترک آنلاید باشه.ن بین اعضای این تاپیک + اطلاعات و تجربیات شرکت در آزمون اهم برنامه های این تاپیک هستند[/با سلا م خدمت دوستان در مرحله ا بنظر من باید نمونه اسکیسهای سالهای گذشته را دید و خوب تحلیل و بررسی کرد در مرحاه بعد بهتره یک کتاب اسکیس خریده تا بعد از ازمون روزی حداقل یک ساعت توی خونه تمرین کرد .مرحله اخر هم شرکت در کلاسهای اسکیس خیلی میتونه مفید باشه.شاد باشیدQUOTE:neutral:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یادم رفت بگم. این جمله که گفتی: (احساس میکنم همه از زدن طرح های فضایی یا زدن ایده های نو خودداری میکنن ...درسته؟) من باهاش موافق نیستم. خوب میدونیم که امتحان اسکیس 4 ساعت بیشتر نیست. ما توی دانشگاه یه ترم کامل برای طرح وقت داشتیم و میتونستیم هرچی که توی ذهنمونه پیاده کنیم ولی اینجا باید بتونیم این کارو توی 4 ساعت انجام بدیم و داورا زرنگن اونا از خطوط ما ساده نمیگذرن. باید بتونیم طرحی بریزیم که بشه توی 4 ساعت جمعش کرد وگرنه همه ما توی زدن حجم و پلان عجیب و غریب استادیم. موافق نیستی؟
این تا حدی درسته و تا حدی ام اشتباه
برید رو سوالات اسکیس متمرکز بشد می بینید بیشترشون مونومنتال هستن و مصححین بیشتر طرحایی رو قبول می کنن که مدرن باشن
هر سبکی رو قبول نمی کنن
در ضمن خط خیلی خیلی ارزش پایینی تو اسکیس ارشد داره و بیشتر روند درست طراحی و ضوابطی که از قبل بارم بندی شده مهمه، مثلا جای درهای ورودی و مسیر ها و جهت گیری درست بنا و انتخاب تعداد طبقات و .....
حتی اکثرا می گن اسکیس سراسری سیاه قلمه و زیاد راندو تاثیری نداره، برعکس اسکیس آزاد که راندو فوق العاده تو قبولی و نمره بالا مهمه

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
برید رو سوالات اسکیس متمرکز بشد می بینید بیشترشون مونومنتال هستن و مصححین بیشتر طرحایی رو قبول می کنن که مدرن باشن
هر سبکی رو قبول نمی کنن
در ضمن خط خیلی خیلی ارزش پایینی تو اسکیس ارشد داره و بیشتر روند درست طراحی و ضوابطی که از قبل بارم بندی شده مهمه، مثلا جای درهای ورودی و مسیر ها و جهت گیری درست بنا و انتخاب تعداد طبقات و .....
حتی اکثرا می گن اسکیس سراسری سیاه قلمه و زیاد راندو تاثیری نداره، برعکس اسکیس آزاد که راندو فوق العاده تو قبولی و نمره بالا مهمه
دوست خوبم منظور من از خط به معنای واقعی خط نیست. منظور من از طرح ریزی که بشه جمعش کرد هم این نیس که کار چیپ تحویل بدیم. منظور اینه ک باید بتونیم کار رو جمع کنیم نه اینکه دست خودمونو بذاریم توی پوست گردو. منم عرض کردم باید کار تحلیل اصولی داشته باشه. فلسفه پشت هر خط مهمه. شما مثل اینکه به عرایض بنده توجه نکردید.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوست خوبم منظور من از خط به معنای واقعی خط نیست. منظور من از طرح ریزی که بشه جمعش کرد هم این نیس که کار چیپ تحویل بدیم. منظور اینه ک باید بتونیم کار رو جمع کنیم نه اینکه دست خودمونو بذاریم توی پوست گردو. منم عرض کردم باید کار تحلیل اصولی داشته باشه. فلسفه پشت هر خط مهمه. شما مثل اینکه به عرایض بنده توجه نکردید.
حرف شما کاملا متین اه

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر سبکی رو قبول نمی کنن
والا تا جایی که من فهمیدم ژوری یه تعداد استاد فوق العاده بی سلیقه هستن که خیلی هم طرحای سنتی دوست دارن!سنتی هم نه حتی تو مایه های کارای سیحون و فرهاد احمدی و اردلان بلکه در این حد که هر موضوعی دادن شما یه حیاط مرکزی براش بکشی و یه تعداد گنبد و بادگیر ، درست مثل کاروانسرا...
ابدا هم نباید ذره ای نو آور باشین
اون مورد سیاه قلم رو هم کاملا موافقم ، توان دست در حد نقاشی بچه ی 7 ساله کفایت میکنه:razz:
نگرانی من برای امسال دقیقا همینه ، نوع خط کشیدن و راندو اصلا مهم نیست اونوقت اکثر کلاس اسکیسا فقط رو این موارد تاکید دارن

nina_20mark

عضو جدید
آمادگی برای اسکیس 91

آمادگی برای اسکیس 91

کنکور که هرچی بود تموم شد گند زدیم رفت.
الانم فایده ای نداره باید تا خرداد منتظر بمونیم
پس الان بهتره برا اسکیس برنامه بذاریم...
الان باید بریم کلاس اسکیس برا آزاد یا برا سراسری؟
لطفا کسی اگه میدونه کلاس کی بهتره بیاد بقیه رو هم راهنمایی کنه مرسی.

mehrazin_f

عضو جدید
الان اگه بخوایم اسکیس معماری داخلی بدیم باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟
من که کارشناسیم داخلی نیست تکلیفم چیه؟؟؟؟؟
یکی بیاد تکلیف منو معلوم کنه:(

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خوب تا حدي نظراتتون رو خودنم
ممنون از فعاليتتون
بياين اينجا
يه جا باشيم بهتر نتيجه ميده
اسكيس91 - مشاوره،‌اموزش

وضعیت
موضوع بسته شده است.