برنامه ریزی و مشاوره آزمون اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

civil_arch

عضو جدید
اين آقاي "محمد رضا امير شقاقي" كجا تدريس مي كنند؟
و "پژمان شقاقي" هم وجود داره! من امروز رفته بودم مؤسسه اش، با اون يكي شقاقي اشتباه گرفته بودم، كسي پژمان شقاقي رو ميشناسه؟؟؟؟

تو رو خدا يكي جواب منو بده..........!!!

رویا خبال

عضو جدید
تو رو خدا يكي جواب منو بده..........!!!

مهندس امیر شقاقی در خانه معمار هستن-پژمان شقاقی من نشنیدم من پژمان شکوهی شنیدم
دوست عزیز شما هم بیشتر تحقیق کنیدوبرای کلاسای امیر شقاقی اگه تهران هستید برین خانه معمار(تو شهر های مختلف هم کلاس دارنا)
آدرس خانه معمار:
http://www.archhouse.ir/

lili1122

عضو جدید
سلام.
دوست عزیزم آرشیتکت آزاده ، به من لطف کردن و یکسری از آرشیو اسکیسهایی که داشتن واسه من فرستادن . ضمن تشکر ، قدردانی و سپاسگزاری از ایشون و همینطور با کسب اجازه مجدد ، یکسری از اسکیسهای منتخب رو برای آشنایی بیشتر دوستان اینجا قرار می دم .

سلام دومان جان...
ممنون از اطلاعاتی که میذاری...
متاسفانه من هیچکدوم از عکسها رو نمیتونم دریافت کنم....
نمیدونم جریان چیه...
از طرفی هم امسال اصلا تصورشم نمیکردم که مجاز شم ولی خوشبختانه یا متاسفانه این اتفاق افتاد!! منم هیچ برنامه ایی نداشتم و ازاونجا که هیچ وقت آزمون اسکیس ندادم نمیدونم الان چه طور میتونم تقویت کنم!!
s_l_h_k@yahoo.com
این ایمیل منه اگه امکانش هست اطلاعاتی رو که فک میکنید ممکنه برام مفید باشه برام بفرستید....
شرمنده ازین درخواست.....
و ممنون از زحماتتون.:gol:

dokhtare darya

عضو جدید
سلام جناب دومان عزیز.....

مدت زیادیه که مطلبی از شما تو سایت نوشته نشده.....

منتظر مطالب پربار شما هستیم...

فرانك67

عضو جدید
بچه ها ميدونم سوالم يكم بي ربطه !اما كسي راجع به آزمون طراحي صنعتي ميدونه؟قرار بود جزئياتشو 23 خردا بگن!اما تو سايت چيزي نبود!

astronomygirl66

عضو جدید
دومان جان ممنون ازتوضیحاتت. ازاونجایی که اینجا تاپیک اسکیس امسال هست فکر نمی کنم بحث درمورد انتخاب رشته و منابع کنکور و اینها ، جاش اینجا باشه..به نظرم اینجا فقط در مورد اسکیس صحبت کنیم بهتره.

برای آمادگی در اسکیس:
مواد لازم : :D
1-یک عدد کتابخانه پر از کتابهای فارسی و لاتین
2- کاغذ پوستی به میزان لازم
3- روان نویس با ضخامت های مختلف M, F, S, 0.1

کاری که باید بکنید اینه که از روی پلان، نما و مقاطع کارها و پرسپکیتوها بکشید. روی پوستی بکشید..فکر می کنم آخرش باید 100 صفجه ای پوستی داشته باشید. شاید بیشتر.
این کار اولا خیلی فکر را باز می کنه. ثانیا نمونه های خوبی در اختیارتون می ذاره که می تونید با کمی تغییر در کارتون به کار ببرید.
از کتابهای فارسی هم کتاب" مفاهیم پایه در معماری" برای تمرین شدیدا توصیه میشه.

یک سری موارد مشخص برای اقلیم های مختلف، آماده داشته باشید
مثل جهت باد و نور و .... . و گاید لاین های طراحی در اقلیم های مختلف

فعلا همینا به ذهنم میرسه.. راستی من حدود 20 تا سی دی برای اسکیس معماری دارم..هم اسکن کتابهاست..هم نمونه اسکیس، خلاصه همه چی..یک زمانی از آتلیه خاک گرفتم. اگه کسی می خواد بگه ، یک جوری براش می فرستم.

آرزوی موفقیت برای همگی

خواهش می کنم عزیزم..ایشالا باشم و شما هم قبول شین و بقیه را راهنمایی کنید;)

عالی بود من میخوام از این پکیجتون مرسی.

ahadi6688

عضو جدید
اسکیس ارشد معماری 90

اسکیس ارشد معماری 90

کسایی که اسکیس دادن (اسکیس 90) بیاین بگید چه طور بود عکس هم اگه گرفتید بزارید .امسال بردن موبایل سر جلسه آزاد بود

آخرین ویرایش:

ahadi6688

عضو جدید
من منگنه صفحه ها رو باز کرده بودم شیت هام رو هم بود اشتباها شیت اصلیمو پشت صفحه (اونجایی که نوشته بود چیزی ننویسید) کشیدم .ولی بعد پشتش بزرگ نوشتم اشتباه شده و پشت صفحه کشیدم یه ظربدر بزرگ هم زدم .کسی می دونه شیتمو قبول می کنن یا نه ؟ خواهشا اگه کسی می دونه بگه

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
من منگنه صفحه ها رو باز کرده بودم شیت هام رو هم بود اشتباها شیت اصلیمو پشت صفحه (اونجایی که نوشته بود چیزی ننویسید) کشیدم .ولی بعد پشتش بزرگ نوشتم اشتباه شده و پشت صفحه کشیدم یه ظربدر بزرگ هم زدم .کسی می دونه شیتمو قبول می کنن یا نه ؟ خواهشا اگه کسی می دونه بگه
سلام
خسته نباشی.
اصلا استرس نداشته باش. به اینجور چیزا گیر نمیدن.ایشالله که اسکیست خوب بوده و نتیجه دلخواهت رو هم میگیری و هر جا دوست داری قبول میشی.نگران نباش و بقیه اش رو بسپر دست خدا.
منتظر خبر قبولیت هستیییییییییییییییم.

وحید.داراب

عضو جدید
سرای محله هر جا که دوست دارید .یه سایت فرضی هم داده بودن
سه تا شیت a3 مقوای اشتنباخ چهار ساعت

سرای محله یعنی چی؟! :(
من شنیده بودم آزاد فقط آ3 میده اینا 50در 70 میدن که! آ3 خیلی کوچیکه! 3تا کم نیومد؟

ahadi6688

عضو جدید
نه .کم نمیاد هیچ وقت .خیلی با دوتا شیت می بندن .
من الان فقط مشکلم سوتیه که دادم .پشت شیت کشیدم کارمو .اعصابمو خرد کرده این کارم:(

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه .کم نمیاد هیچ وقت .خیلی با دوتا شیت می بندن .
من الان فقط مشکلم سوتیه که دادم .پشت شیت کشیدم کارمو .اعصابمو خرد کرده این کارم:(
بیخیال.دیگه دادی تموم شده رفته پی کارش.ایشالله قبولی.الکی اعصاب خودتو خورد نکن.
عکس کارتو بزار ببینیم.وقت کم نیاوردی؟

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
الهههههههه کجایی پس؟؟بیا ببینم چیکار کردی اسکیستو؟:cool:
بارسلون ( اگه به نت دسترسی داری سرباز !) معمار67 ( که جز امیدهای اول قهرمانیه ;) )
، آقا میلاد و بقیه بچه هایی که اسمشونو یادم نمیاد و اسکیس دادن لطفا بیاین عکس کاراتونو بزارین تا هم خودتون بدونین دنیا دست کی بوده و هم تجربه بشه واسه ماها.:gol:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان شدیدا خسته نباشید! واقعا تاپیک پرباره! از صب که اسکیس دادین تا الان فقط همین تعداد پست؟
نکنه همه خراب کردین دلو دماغ نداشتین بیاین اینجا؟
میشه یکی بیشتر در مورد این سرای محله توضیح بده؟
دقیقا سوالش چی بود؟

memar1020

عضو جدید

سلام نگران نباش از این لحاظ خوبه که کامپیوتر تصحیح نمی کنه.. به احتمال زیاد چشم پوشی می کنن مخصوصا اگه کارت خوب باشه که100%..ممنون می شم بیشتر توضیح بدی سایت فرضی چه جور سایتی بود؟ چه اطلاعاتی رو وچه چیزایی رو ازتون خواسته بود در نظر بگیرین؟​

ahadi6688

عضو جدید
کارمو عکس گرفتم نشون چند نفر دادم گفتن خوبه بعد که نتیجه ها اومد می زارم تو سایت اون مشکل رو هم فردا می رم از سنجش می پرسم
امسال اسکیس آسون تر از پارسال بود به نظرم چون گزاشته بودن به اختیار خوده آدم که شهرو انتخاب کنه .
موضوعش سرای محله بود ولی در واقع همون فرهنگ سرای کوچیک تو یه محله بود یه سایت هم داده بودن یه طرف پارک بود یه طرف خیابون اصلی یکی فرعی یه طرفم مسکونی گفته بودن 400 متر مربع توش می تونید طراحی کنید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کارمو عکس گرفتم نشون چند نفر دادم گفتن خوبه بعد که نتیجه ها اومد می زارم تو سایت اون مشکل رو هم فردا می رم از سنجش می پرسم
امسال اسکیس آسون تر از پارسال بود به نظرم چون گزاشته بودن به اختیار خوده آدم که شهرو انتخاب کنه .
موضوعش سرای محله بود ولی در واقع همون فرهنگ سرای کوچیک تو یه محله بود یه سایت هم داده بودن یه طرف پارک بود یه طرف خیابون اصلی یکی فرعی یه طرفم مسکونی گفته بودن 400 متر مربع توش می تونید طراحی کنید

يه كروكي از سايت فرضي كه داده بودن برامون ميزاري؟؟

lale mir

عضو جدید
:) در کل هم اسکیس معماری و هم منظر باحال بودن و از اینکه موضوعاتشون بعضی آدمایی که اسکیس رو حفظ کرده بودن سوپرایز کرد لذت بردم،مثلا تو اسکیس منظر بعضی ها اصلا عمارت طراحی نکردن و اون آیتم های منظر که از حفظ داشتن رو کشیدن!

lale mir

عضو جدید
من موبایلم توی جلد آبرنگم بود ولی این خانوما مثل شمر بالا سرمون بودن ،نمیشد عکس گرفت که!
اسکیس منظرم رو میگم چطور طراحی کردم:مراحل حرکت توی سایت 7 تا سکو بودن که مثل یه کار راسم بدران(معمار) نسبت به هم چرخیده بودن در 7 لول و اطرافشون با درخت محصور بود (اقلیم کویر) اشاره به 7 مرحله ی آفرینش! و آب مستقیما این سکو ها رو می شکافت! و توی هر سکو یه جلوه ای از آب رو نمایش دادم از ورودی که آبشار بود و بعد فواره و بعد سینه کبکی و.... کلا این حرکت از صدای شرشر زیاد آب شروع می شد تا اینکه زیر عمارت میرسیدیم به یگانگی میترا و آناهیتا (ترکیب آب و نور) البته این مراحل رو فقط چند تاش رو با دتایل نشون دادم چون اونا هدف اصلی شون طراحی عمارت بود و اما عمارت: اول اینکه اون 2 تا چشمه توی یه حوض بزرگ یکی میشدن بعد 4 تا نهر از اون بیرون میومد(توی شیتم نوشتم که آب از سرچشمه ی حیات جوشید و جهان رو به 4 قسمت تقسیم کرد !!! ولی نامساوی!! و......) کلا کوشک نامتقارن کار کردم چون هر چی اطرافیام رو نیگاه کردم همه متقارن بود! و ..... دیگه حال ندارم تایپ کنم

mohamad313

عضو جدید
عکس سوال پروژه عملی(اسکیس)معماری 1390 دانشگاه های سراسری

عکس سوال پروژه عملی(اسکیس)معماری 1390 دانشگاه های سراسری

سلام دوستان فرارسیدن نیمه شعبان وتولد آقاامام زمان(عج) رو به همتون تبریک میگم. امتحان اسکیس معماری رو چه جوری زدین؟امسال واقعا مدارکی که می خواستن زیاد بود.من که خیلی وقت کم آوردم شما چه طور؟به لطف یکی از دوستام این عکسها به دستم رسید گفتم بذارم تا شما هم ازش استفاده کنین.برای دیدن عکسها به لینک زیر برید.
http://www.mohamad313.blogfa.com/post-66.aspx

برای سلامتی وتعجیل در فرج آقاامام زمان(عج) صلوات.

آخرین ویرایش:

rasoulll

عضو جدید
من که زیاد نخونده بودم اما نسبت به سالهای قبل انصافا اسونتر بود
منم تونستم از کارم عکس بگیرم

mohamad313

عضو جدید
kamelan movafegham,
mozo ason ... madarek fogholade ziad
ensafan ensaf nabod mozo har chiam bashe erae khode in madarek hata age shoma ye porojeie amade ham dashte bashin to 4 saat emkan pazir nis.

شما هم وقت کم آوردین؟چیاشو رسیدین که بزنین؟این امتحان سراسری هم هرسال یه چیز می گن!!!!یه بار می گن ایده هاتونو ننویسین یه بار هم مثل امسال می گن بنویسین!!!یه بار 3تا4 مدرک بیشتر نمی خوان یه بار هم 8تا9 تا چیز می خوان!!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.