بررسی سوالات آزمون کارشناسی ارشد مهندسی شیمی 93

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون سوال معادله پره مثلثی ریاضی برای سال 87 مخازن بود 100 دفعه حل کرده بودما سر جلسه غلط زدم.سوال 39 رو بلدید؟؟؟

saman001

عضو جدید
اون سوال معادله پره مثلثی ریاضی برای سال 87 مخازن بود 100 دفعه حل کرده بودما سر جلسه غلط زدم.سوال 39 رو بلدید؟؟؟

سوال دوتا به آخر حرارت که یه صفحه 1 متری بود و q رو داده بود باh=5و t=45 حل کردید؟ من خیلی روش وقت گذاشتم ولی انگار مجهولاش زیاد بود!

آخرین ویرایش:

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوال دوتا به آخر حرارت که یه صفحه 1 متری بود و q رو دادن بود باh=5و t=45 حل کردید؟ من خیلی روش وقت گذاشتم ولی انگار مجهولاش زیاد بود!

منم اون سوالو مشکل داشتم.ببینیم کسی حل کرده

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگه جواب سوالی رو میدونن دریغ نکنن اینجا بگن لطفا

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه t اینور صفحه یا k رو میدادن میشد حل کرد. البته شاید داده باشن و من طبق معمول دقت نکردم:love:
تو اون سوال چون داده بود شرایط پایا نیازی به k نداشتین
پایا یعنی دمای صفحه تغییر نمیکنه در نتیجه هر چی میاد توش ازش میره بیرون
واسه همین گرمای ناشی از هدایت جابجایی و حرارت q'' رو باید با هم جمع میکردی فقط همین
اما مجموعش تو هیچ کدوم از گزینه ها نبود!

پاییزی2

عضو جدید
تو اون سوال چون داده بود شرایط پایا نیازی به k نداشتین
پایا یعنی دمای صفحه تغییر نمیکنه در نتیجه هر چی میاد توش ازش میره بیرون
واسه همین گرمای ناشی از هدایت جابجایی و حرارت q'' رو باید با هم جمع میکردی فقط همین
اما مجموعش تو هیچ کدوم از گزینه ها نبود!
آره منم همین کارو میکردم جواب تو گزینه ها نبود و تقصیر خودم انداختم و همون جا به خودم گفتم از بس نادانی توقع داری ارشد این مملکت شی؟:w20:

hothit

عضو جدید
سوال 39 من زدم اول کاهش می یابد سپس زیاد شده و دوباره کاهش میابد.استدلالم این بود که تا وقتی که جریان ارومه کم میشه با درهم شدن جریان یهو h زیاد میشه ولی دوباره روند نزولی رو طی میکنه.حالا نمیدونم درسته یا نه.

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سوال 39 من زدم اول کاهش می یابد سپس زیاد شده و دوباره کاهش میابد.استدلالم این بود که تا وقتی که جریان ارومه کم میشه با درهم شدن جریان یهو h زیاد میشه ولی دوباره روند نزولی رو طی میکنه.حالا نمیدونم درسته یا نه.
منم دقیقا عین تو استدلال و حل کردم......هر چند به گزینه 3 هم شک داشتم!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تو این سوال چون از دو سمت پره انتقال حرارت داشتیم h میبایست ضریب 2 داشته باشه
در نتیجه گزینه ی 3 میشد
(سوال میانترم امتحان کاربردمون بود حلش کرده بودم)

S.Mehran.S

عضو جدید
سلام به همگی . . .
آرزوی موفقیت برای همه ی هم رشته ای های عزیز دارم:smile:

S.Mehran.S

عضو جدید
سوال 44 را چیکار کردین؟
من ضریب عملکرد ( اپسیلون ) رو مساوی یک قرار دادم . بعد دلتا تی سیال min رو بدست آوردم و از اون جا هم دلتا تی سیال سرد رو از روی موازنه انرژی بدست اوردم . آخرش دمای سیال سرد خروجی دراومد 27.5 که توی گزینه ها نبود . خونه هم که اومدم دوباره حل کردم به همین جواب رسیدم .

sahar_farj

عضو جدید
من ضریب عملکرد ( اپسیلون ) رو مساوی یک قرار دادم . بعد دلتا تی سیال min رو بدست آوردم و از اون جا هم دلتا تی سیال سرد رو از روی موازنه انرژی بدست اوردم . آخرش دمای سیال سرد خروجی دراومد 27.5 که توی گزینه ها نبود . خونه هم که اومدم دوباره حل کردم به همین جواب رسیدم .

من با خودم گفتم حداکثر به دمای اولیه اب ورودی سیال مقابلش میرسه!

S.Mehran.S

عضو جدید
من با خودم گفتم حداکثر به دمای اولیه اب ورودی سیال مقابلش میرسه!
ممکنه . البته به شرطی که مدت زمان اقامت و سطح تماس خیلی زیاد باشه . از طرفی هم به نظرم بعیده که 2 کیلوگرم آب گرم بتونه دمای 10 کیلوگرم آب سرد رو اینقدر افزایش بده .

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
اههههههه پس جوابا کی میاد؟خسته شدم از بس هی چک کردم
بیخیال اینقدر چک نکن!خود سازمان سنجش گفته حداكثر تا روز پنج شنبه مورخ 92/12/1 میزاره رو سایتش......
سنجش است دیگر گاهی دلش می خواهد داوطلبانش رو دق دهد...!

بالا