بررسی سوالات آزمون کارشناسی ارشد آزاد 94

*green*

عضو جدید
لینک نقل و انتقالات: در این لینک همه چی توضیح داده شده است و پایین صفجه هم آیین نامه ها بصورت pdf گذاشته شده

http://transfers.qom-iau.ac.ir/

نقل و انتقال برای دانشجویان جدیدالورود امکانپذیر نیست مگر در مواردی مثل خانواده شاهد و یا فرزند اعضای هیئت علمی و ......

تا اونجا که من اطلاع دارم تعویض دانشجو هم در قدیم مرسوم بود و الان دیگه نمیشه..........

شما با هیچ کدوم از قوانین و آیین نامه ها کاری نداشته باش اگه روابط داشته باشی همه کار میتونی بکنی......مخصوصا اینکه میخواهی از تهران بری...برعکسش امکانپذیر نیست به این سادگیا :redface:

کل شهریه ثابت نیس برا مرخصی نصف شهریه ثابتو میدی...
بعدشم انتقالی به همین راحتی نیستا!!
تازه مهمانم شرایط خاص داره ازدواجو ..طلاقو..فوت پدر و مادر خدایی نکرده.. بیماری های خیلی خاص...ثبت نامشم اینترنتی شده...مگه دیگه یه پارتیه کله گنده داشته باشین یاااا خانواده ی هیات علمیو جانبازانو اینا باشین

فهمیدم. مرسی. پارتی ندارم متاسفانه. یکی از دوستام ترم مهر نرفت ثبت نام. بهمن رفت ثبت نام با تاخیر. شهریه ثابتو ازش نگرفتن. بعدم همون موقع درخواست انتقال داد و رفت یه شهر دیگه. 3ترمه هم تموم کرد. اونجوری خوبه.

این به خاطر ترازه اونایی که ترازشون پایین تر بوده رو ترم بهمن گرفته درواقع یه جورایی همون تکمیل ظرفیته
شما که شیرازو میخواستی چرا اول تهرانو زدی!!
ببین من ترم 1 ماده 24 گرفته ام ولی برا من شانسی شد چون ترم 1 رو اصلا نمیشه ...ماده 24 هم یعنی 8 واحد دانشگاه جدید 2 واحد دانشگاه خودت میخونی که میتونی اونو نری...
شرایط مهمانیو اینارم که تو پست قبل گفتم
والا اول خیلی دوست داشتم تهران قبول شم. اما شرایطم تو این چند ماه عوض شد. واسه همین نمیخوام برم تهران. وگرنه هم دانشگاش بهتره هم شهرش. شما چجوری ماده 24 گرفتی؟

*green*

عضو جدید
بچه ها برای انتقالی ترم 1 یه گزینه هست واسه ایثارگری. بابای من کارت ایثارگری داره. اما شامل شاهد و جانباز و آزاده و اسیر نمیشه. پس این کارت حساب نمیشه. نه؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها برای انتقالی ترم 1 یه گزینه هست واسه ایثارگری. بابای من کارت ایثارگری داره. اما شامل شاهد و جانباز و آزاده و اسیر نمیشه. پس این کارت حساب نمیشه. نه؟

من رفتم ابهر پشیمون شدم از ثبت نام
مدیر آموزشش گف ماده 24 هم هس ولی ب شما نمیدن
..حالا درخواست بده،
بعد زنگ زدم پرسیدم جوابش چیشد گف موافقت نشده
دو روز بعد خودش زنگ زد گف پس شما ثبت نام «نمیکنی ،گفتم نه،بعد گف استثنأ با ماده 24 إت موافقت شده،برای اینکه دانشجورو ازدست ندن :))
آخه خیلی نبود تعدادمون...
اینجوری خلاصه

baris25akarsu

عضو جدید
اون کارت ایثار گری که شما میگین به درد سربازی پسرا می خوره یعنی اون کارت مدرک اینکه پدرتون چند سال تو جنگ بودن که برای هر یک سال 4 ماه کسری خدمت می دن به غیر از اون به درد هیچ چیزی نمی خوره

baris25akarsu

عضو جدید
منم همين سوال و دارم

امروز که زنگ زدم دانشگاه گفتن تعطیله باید شنبه زنگ بزنم و دانشگاه آزاد شهر خودمون پیش ثبت نام نداره همون بهمن ماه ثبت نامه یعنی دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه بعدشم شهریه کل چقدر میشه اینم یه سواله دیگه است چون من پرسیدم گفتن امسال تقریبا 3 تومن فیکس میشه دیگه نمی دونم درسته یا نه یعنی 1600000 شهریه ثابته

pendasht

عضو جدید
حالا بچه ها کسی می دونه برای ورودی بهمن ماه پیش ثبت نام هست یا نه ؟؟

منم همين سوال و دارم

من که موفق نشدم تلفنی از دانشگاه شهر خودم بپرسم اما ایمیل زدم و یک روز بعد جواب دادن که الان لازم نیست کاری انجام بدی و ثبت نام همون بهمنه.......

اما بعضی از دوستان توی همین تاپیک با واحدشون تماس گرفتن و بهشون گفته شده که الان هم باید پیش ثبت نام کنن....

احتمالا هر واحد برای خودش یک برنامه ای داره .......... ولی همه چیز توی این هفته معلوم میشه چون هنوز هیچ ثبت نامی انجام نشده ....نه مهر ماه و نه بهمن ماه..

آخرین ویرایش:

efel2000

عضو جدید
امروز که زنگ زدم دانشگاه گفتن تعطیله باید شنبه زنگ بزنم و دانشگاه آزاد شهر خودمون پیش ثبت نام نداره همون بهمن ماه ثبت نامه یعنی دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه بعدشم شهریه کل چقدر میشه اینم یه سواله دیگه است چون من پرسیدم گفتن امسال تقریبا 3 تومن فیکس میشه دیگه نمی دونم درسته یا نه یعنی 1600000 شهریه ثابته
واقعا خیلی زیاده در ضمن هزینه داخلی با معماری یکیه؟ میدونید؟

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام وتبریک به همه شهریه به نسبت پارسال 20 درصد هم افزایش داره.
واقعا شهریه ارشد سنگینه.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
شهريه تو سايت دانشكاه زده رشته هاي غير علوم إنساني دو ميليون و پونصد و سي هزار تؤمان...!!!
سال به سال گرون ترش ميكنن خدا خودش رحم كنه با اين وضعه بازاره كار :D

b_arch_5

کاربر بیش فعال
واقعا خیلی زیاده در ضمن هزینه داخلی با معماری یکیه؟ میدونید؟

شهريه ثابت كه يكيه بستگي به واحدها داره هرچي واحدهاي عملي بيشتر باشه شهريه هم گرون تر ميشه...
فكر كنم طراحي داخلي عملي بيشتري نسبت به معماري داشته باشم البته شايد...
بهتره واحدهاي ارشد طراحي داخلي و ببينيد متوجه ميشيد چند واحد عملي داريد و چند وأحد تئوري...

S.AVISA

عضو جدید
بچه ها این شهریه های زیبا رو از کجا آخه اینقدر برآورد میکنن....کاش راهی داشت جلوی رشد صعودی بی رویه اینا رو گرفت!!!ما چه گناهی کردیم!
واسه ما نوشته شده سه شنبه حضوری

efel2000

عضو جدید
بچه ی سوال این فیش تاییدیه مدرک تحصیلی از اداره پست چیه؟ من اصل مدرک لیسانس و ریز نمرات رو دارم . کسی میدونه؟

pendasht

عضو جدید
بچه ی سوال این فیش تاییدیه مدرک تحصیلی از اداره پست چیه؟ من اصل مدرک لیسانس و ریز نمرات رو دارم . کسی میدونه؟

یعنی اینکه باید بری اداره پست و یه فرم مخصوص برای این کار دارن که باید پر کنی و هزینشو بپردازی و یه رسید و فیش بهت میدن که باید ببری بذاری روی پرونده دانشگاهیت ....

بعدا خود اداره پست استعلام میگیره و میفرسته به دانشگاهی که الان در حال تحصیل هستی و یا میخواهی ثبت نام کنی ......... معمولا یک سال بیشتر طول میکشه تا جوابش بیاد برای همین بعضی دانشگاهها همون اول که دانشجو میخواد ثبت نام کنه میگن برو اداره پست.....البته بعضی دانشگاهها هم هزینشو میگیرن و خودشون اینکارو میکنن .........

این کارو میکنن تا وقتی که دانشجو فارغ التحصیل میشه جواب تاییدیه روی پروندش اومده باشه ....وگرنه پروسه صدور مدرک موقت و اصلی دو سالی به عقب میافته و فقط یه نامه گواهی بهت میدن .

این کار برای این انجام میشه که بفهمن مدرک اصل هست یا نه ...یعنی به مدارکی که خودشون صادر میکنن هم اعتماد ندارن

آخرین ویرایش:

efel2000

عضو جدید
یعنی اینکه باید بری اداره پست و یه فرم مخصوص برای این کار دارن که باید پر کنی و هزینشو بپردازی و یه رسید و فیش بهت میدن که باید ببری بذاری روی پرونده دانشگاهیت ....

بعدا خود اداره پست استعلام میگیره و میفرسته به دانشگاهی که الان در حال تحصیل هستی و یا میخواهی ثبت نام کنی ......... معمولا یک سال بیشتر طول میکشه تا جوابش بیاد برای همین بعضی دانشگاهها همون اول که دانشجو میخواد ثبت نام کنه میگن برو اداره پست.....البته بعضی دانشگاهها هم هزینشو میگیرن و خودشون اینکارو میکنن .........

این کارو میکنن تا وقتی که دانشجو فارغ التحصیل میشه جواب تاییدیه روی پروندش اومده باشه ....وگرنه پروسه صدور مدرک موقت و اصلی دو سالی به عقب میافته و فقط یه نامه گواهی بهت میدن .

این کار برای این انجام میشه که بفهمن مدرک اصل هست یا نه ...یعنی به مدارکی که خودشون صادر میکنن هم اعتماد ندارن
ممنون از پاسخ کاملتون

*green*

عضو جدید
بچه ها هرچی تماس میگیرم تهران جنوب جواب نمیدن.
من میخوام واسه شیراز انتقالی بگیرم. باید برم تهران جنوب ثبت نام کنم و شهریه رو بدم و بعد ترم دیگه موقع نقل و انتقالات درخواست بدم برای شیراز؟ شهریه یه ترم خیلیه که. نمیشه یه جوری ندمش؟ یا میشه دیرتر برم واسه ثبت نام؟ مثلا دوماه دیگه قبل از زمان نقل و انتقالات؟

pendasht

عضو جدید
من میخوام واسه شیراز انتقالی بگیرم. باید برم تهران جنوب ثبت نام کنم و شهریه رو بدم و بعد ترم دیگه موقع نقل و انتقالات درخواست بدم برای شیراز؟ شهریه یه ترم خیلیه که. نمیشه یه جوری ندمش؟ یا میشه دیرتر برم واسه ثبت نام؟ مثلا دوماه دیگه قبل از زمان نقل و انتقالات؟

دوست عزیز بعید میدونم که بشه تلفنی این اطلاعات رو کسب کرد .... پیشنهاد میکنم یه سفر یکی دو روزه به تهران بری و ببینی که چه میشه کرد......

البته فعلا مرتب تلفن کن و سعی کن توی سایت دانشگاه درقسمت پرسش و پاسخ و یا ایمیل دانشگاه مشکلت رو مطرج کنی...شاید جواب دادن!

البته خیلی بهتره اگر قبل از تهران رفتن یه سری به دانشگاه شیراز بزنین و یه پرس و جویی بکنین.......

نکته : رابطه صحیح برقرار کردن با دیگران کلید موفقیت است ... اکثر کارها را با استفاده از روابط اجتماعی میتوان انجام داد...... معنای رابطه با پارتی متفاوت است!!

آخرین ویرایش:

sara_arch65

عضو جدید
دانشگاه شیراز هم متاسفانه هر چی تماس می گیرم جواب نمی دن ...منم نمی دونم شرایط ثبت نام بهمن چجوریه..

sara_arch65

عضو جدید
دوستان یه وسوال به نظرتون مدرک ارشد آزاد ارزش داره ؟من یکم دودل شدم .....منظورم از نظر هزینه است و استفاده ای که بعدا می خواییم ازش بکنیم توی بازار کار و کلا ارزش این همه وقت و هزینه رو داره؟

nahamya

کاربر فعال
بررسی سوالات آزمون کارشناسی ارشد آزاد 94

دوستان برای ثبت نام چی لازم داره؟
من تو سایت دانشگاه هرچی گشتم چیزی ندیدم .....
میشه کمک کنین
اگه فردا بنا باشه برم هنوز نمیدونم چی میخواد 😕

Knowing is not enough we should do what we know