بررسی | سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid_shah

عضو جدید
بچه ها حواستون به سوال 57 هست آیا؟؟؟؟؟
اینم غلطه گزینه درست شدت نور میشه ,الان عکس میگیرم از کتاب قیابکلو میذارم

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان محاسبه ی میانگین رو یه بار دیگه میگین چطوریه واسه معماری معماری؟!

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
دوستان محاسبه ی میانگین رو یه بار دیگه میگین چطوریه واسه معماری معماری؟!

درصد هر درسو ضربدر ضریبش کن بعد همه رو جمع کن تقسیم بر مجموع ضرایب (11) کن

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
پارسال میانگین 29 رتبه 2100
اورد...امسال که میانگین پایینه حتما بهتر میشه

اگه اینطور ک بچه ها میگن وخودم دیدم تقریبا درصدا 10درص میانگین اومده پایینتر.
بااین حساب میشه گفت امسال میانگین 19درصد2100بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

reza-x

عضو جدید
اگه اینطور ک بچه ها میگن وخودم دیدم تقریبا درصدا 10درص میانگین اومده پایینتر.
بااین حساب میشه گفت امسال میانگین 19درصد2100بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

10% فک نکنم ولی احتمال اینکه حدود 5% یا بیشتر میانگین پایین بیاد خیلی بیشتره به نسبت پارسال

alionel92

عضو جدید
بررسی سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

بررسی سوالات آزمون معمــــــاری ارشد 94

سوال انعکاس کاملا گزینش اشتباهه... کاملا... نگران نباشید.. اعتراض بزنید درست میشه
جناب ایرانشاهی اگه به گزینه های سوال انعکاس دقت کنید میبینید که دست راست شخص خوابیده روی زمین بالاست (باز است) و تنها گزینه های 2 و 4 اینگونه است که گزینه 2 به دلیل اشتباه در تعیین خط بین دنیای مجازی و واقعی غلط است پس گزینه 4 درست میشود ... لطفا نظرتون در مورد گزینه 3 رو اصلاح کنید

ma1991aahmadi

عضو جدید
عزیزم پس دری که مستقیما میبینه(نه اونی که تو اینه هست)باید سمت راستش باشه که با این حساب باید بشه گزینه 3

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
10% فک نکنم ولی احتمال اینکه حدود 5% یا بیشتر میانگین پایین بیاد خیلی بیشتره به نسبت پارسال
اما من میگم 10درصد میاد پایین..چون سال پیش کلی میانگین بالای5 4 داشتیم کلی 44.خلاصه کلی بالای 40داشتبم اماالان چند نفر محدودا
ورفته رفته باتوجه ب الان ک میانگین گذاشتن میاد پایین واکثرا میانگین 30ب بالاست و اکه طبقه بندی کنیم
میانگین 40ب بالا :کم
میانگین 30ب بالا:زیاد
میانگین 20ب بالا :متوسط تا زیاد

Ar Mina

عضو جدید
سلام بچه ها من یک سری از اشکالاتی رو که در آوردم به سازمان سنجش ارسال کردم .اونا رو اینجا هم میزارم اگه حتی با یکی از مطالب موافق بودید بازم ازتون خواهش میکنم اونو بفرستید چون فقط در صورتی که تعدادمو زیاد باشه توجه میکنن.یادتون نره بعضی وقت ها میشه 2 تا گزینه رو هم درست اعلام کرد.خواهش میکنم حتما به سازمان نظرتون رو اعمال کنین.

با سلام وخسته نباشید. لازم به ذکر است که در بعضی از پاسخ های کنکور ارشد معماری 94 اشکالاتی موجود است که می بایست به آن توجه گشته وتصحیح گردد.

سوال 52:
بر طبق مطالب بیان شده گزینه صحیح را بال پرندگان نیز میتوان در نظر گرفت.

سوال84:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر کامل نیا ساختمان کنت یینگ در حیطه معماری پایدار قرار دارد .نه سبز.

سوال 91:
در مدرسه ابتدایی بنابر سن کم دانش آموزان و جسم ضعیف آن ها میبایست همیشه تحت نظرودر معرض دید باشند وارتباط با بخش اداری معمولا در اولویت قرار دارد.چون احتمال ایجاد خطر برای افراد در فضای باز وجود دارد.پس گزینه بخش اداری صحیح تر است.

سوال 101:
معمولا برای ایجاد حس یگانگی می بایست تیرگی و روشنی همه رنگ ها یکسا ن باشند.

سوال107:
طبق مطالعه دقیق صورت گرفته در برج جان هنکاک برای جلوگیری از چشم زدگی و خیرگی نور منعکس شده از شیشه های برج به ساختمان های مجاور و همچنین برای جلئگیری از ناراحتی همسایگی ها به جای شیشه از تخته استفاده کردند.با جستجو در اینترنت هم خیلی راحت میتئان به این قضیه پی برد.پس گزینه صحیح جلوگیری از انعکاس نور خورشید به اطراف است.

سوال 110:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر لادن اعتضادی پارک ورسای باروک فرانسه از تقارن پیروی میکند نه سلسله مراتب. این مطلب به واقع در جزوه دکتر علی جاودان صفحه 45 با کلمه میرور کاملا مشخص شده و واضح است که گزینه صحیح تقارن است.

سوال 119:
از قدیم مقبره الجایتو به گنبد سلطانیه زنجان مشهور بوده نه به چمن سلطانیه.پس پاسخ صحیح گنبد است نه چمن.

از سازمان سنجش تقاضا داریم داریم حتما به تک تک این موارد رسیدگی کنند.با تشکر

Ar Mina

عضو جدید
بعید نیست کامل نیا هم طراح سوال بوده باشه اگر کتابشو دارید یه نیگا بندازید بهش نوشته معماری سبز و گزینه ی درست هم همینه
و مطمعنن طراحان سوال میخوان مارو دور خودمون بچرخونن من خودم زیاد ناراحت نباشید

توی جزوه کامل نیا که الان جلوی منه نوشته طراحی پایدار

Aniz

عضو
جناب ایرانشاهی اگه به گزینه های سوال انعکاس دقت کنید میبینید که دست راست شخص خوابیده روی زمین بالاست (باز است) و تنها گزینه های 2 و 4 اینگونه است که گزینه 2 به دلیل اشتباه در تعیین خط بین دنیای مجازی و واقعی غلط است پس گزینه 4 درست میشود ... لطفا نظرتون در مورد گزینه 3 رو اصلاح کنید[/Q
شما تو آینه نگاه کنید ببینید وقتی دست راستتونو بالا میبیرید شخص تو آینه کدوم دستشو بالا میبره
خودتونو جای اون بذارید.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من یک سری از اشکالاتی رو که در آوردم به سازمان سنجش ارسال کردم .اونا رو اینجا هم میزارم اگه حتی با یکی از مطالب موافق بودید بازم ازتون خواهش میکنم اونو بفرستید چون فقط در صورتی که تعدادمو زیاد باشه توجه میکنن.یادتون نره بعضی وقت ها میشه 2 تا گزینه رو هم درست اعلام کرد.خواهش میکنم حتما به سازمان نظرتون رو اعمال کنین.

با سلام وخسته نباشید. لازم به ذکر است که در بعضی از پاسخ های کنکور ارشد معماری 94 اشکالاتی موجود است که می بایست به آن توجه گشته وتصحیح گردد.

سوال 52:
بر طبق مطالب بیان شده گزینه صحیح را بال پرندگان نیز میتوان در نظر گرفت.

سوال84:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر کامل نیا ساختمان کنت یینگ در حیطه معماری پایدار قرار دارد .نه سبز.

سوال 91:
در مدرسه ابتدایی بنابر سن کم دانش آموزان و جسم ضعیف آن ها میبایست همیشه تحت نظرودر معرض دید باشند وارتباط با بخش اداری معمولا در اولویت قرار دارد.چون احتمال ایجاد خطر برای افراد در فضای باز وجود دارد.پس گزینه بخش اداری صحیح تر است.

سوال 101:
معمولا برای ایجاد حس یگانگی می بایست تیرگی و روشنی همه رنگ ها یکسا ن باشند.

سوال107:
طبق مطالعه دقیق صورت گرفته در برج جان هنکاک برای جلوگیری از چشم زدگی و خیرگی نور منعکس شده از شیشه های برج به ساختمان های مجاور و همچنین برای جلئگیری از ناراحتی همسایگی ها به جای شیشه از تخته استفاده کردند.با جستجو در اینترنت هم خیلی راحت میتئان به این قضیه پی برد.پس گزینه صحیح جلوگیری از انعکاس نور خورشید به اطراف است.

سوال 110:
طبق مطالب عنوان شده در جزوه دکتر لادن اعتضادی پارک ورسای باروک فرانسه از تقارن پیروی میکند نه سلسله مراتب. این مطلب به واقع در جزوه دکتر علی جاودان صفحه 45 با کلمه میرور کاملا مشخص شده و واضح است که گزینه صحیح تقارن است.

سوال 119:
از قدیم مقبره الجایتو به گنبد سلطانیه زنجان مشهور بوده نه به چمن سلطانیه.پس پاسخ صحیح گنبد است نه چمن.

دوست عزیز!توسوال گفته کدام عنصرطبیعی درمحوطه سلطانیست !نگفته به چی معروفه که!
در مورد سواله 52 ام دوستان تو صفحات قبل منبعشو گذاشتن که میشده الهام گرفته از فرم درختان!
تو مدرسه ابتدایی ام بنظره من فضای باز درسته چون نمیشه بچه ابتدایی رو تو قوطی جا بدی تا فضای اداری آنچنانی داشته باشی!بگذر از مدرسه ابتداییه الان که یه سوراخ موشو تبدیل به مدرسه ابتدایی میکنن!

reza-x

عضو جدید
اما من میگم 10درصد میاد پایین..چون سال پیش کلی میانگین بالای5 4 داشتیم کلی 44.خلاصه کلی بالای 40داشتبم اماالان چند نفر محدودا
ورفته رفته باتوجه ب الان ک میانگین گذاشتن میاد پایین واکثرا میانگین 30ب بالاست و اکه طبقه بندی کنیم
میانگین 40ب بالا :کم
میانگین 30ب بالا:زیاد
میانگین 20ب بالا :متوسط تا زیاد

نمیشه دقیق گفت ولی مطمئنن کمتر نسیت به پارسال...ایشالا همینطور باشه که شما میگید:smile:
واسه قبولی هم اسکیس خیلی تاثیر داره...همون رتبه 2100 که گفتم اسکیس حدود32% زد رتبه ش فک کنم حدود 900 و خورده ای شد;)

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سوال 91:

سوال107:

سوال 119:

سوال 91 - درمورد مدارس دبیرستان شاید تحلیل شما درست باشه چون حتی طبق ضوابط استفاده از وید در دبیرستان ها (بویژه پسرانه) در شرایط خاص امکان پذیر هست. و سالهاست که بر رابطه کودکان و محیط سبز داره تاکید میشه.
107- باید منبع دقیق تری فکر کنم عنوان کرد وگرنه سازمان سنجش به حرف شرکت کننده نمیره تو اینترنت سرچ کنه
119- اینکه از نظر من بیشه هست چون چمن هم جزو عناصر مصنوع فضای سبز به حساب میاد در مقابل بیشه که عنصر طبیعی هست. هرچند من خودم به خاطر حضور در سایت سلطانیه گنبد رو خیلی واضح تر از بقیه عناصر درک میکنم و همین رو هم زدم اما بهتره بدور از تعصب در مورد جوابهای خودمون اعتراض کنیم.

آخرین ویرایش:

vahid_shah

عضو جدید
اینم صفحه 41 و 42 از کتاب فیزیک 3 -روشنایی الکتریکی قیابکلو

پیوست ها

• 41.jpg
    41.jpg
    28.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 42.jpg
    42.jpg
    28.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ma1991aahmadi

عضو جدید
کجای سایت سنجش نظرمون رو راجع به کلید میگیم؟

اههان فهمیدم توی صفحه اصلی بالا سمت چپ می ری تو سیستم پاسخگویی=>بعد باید عضو بشی=>بعد میری تو درخواست جدید ازمون و سال تو میزنی=>پایین یه گزینه برات میاد ((اعتراض به كليد سوالات ازمون)) میری تو اون و ...

آخرین ویرایش:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﻪ ﻧﻈﺮﻡ راجع ب سوال 91 ﻣﯿﺸﻪ ﺍﯾﻨﻄﻮﺭﯼ ﺍﺳﺘﺪﻻﻝ ﮐﺮﺩ: ﺁﯾﺎ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺑﺪﻭﻥ ﮐﻼﺱ ﺩﯾﮕﻪ
ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﻧﯿﺴﺖ؟؟؟ ﺟﻮﺍﺏ ﺑﻠﻪ ﻧﯿﺴﺖ!!! ﺁﯾﺎ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺑﺪﻭﻥ
ﺁﺯﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﯾﺎ ﮐﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﺩﯾﮕﻪ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﻧﯿﺴﺖ؟؟؟ ﺧﯿﺮ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﺎﺷﺪ!!!
ﺁﯾﺎ ﯾﮏ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺑﺪﻭﻥ ﻓﻀﺎﯼ ﺍﺩﺍﺭﯼ ‏( ﺍﺗﺎﻕ ﻣﺪﯾﺮ ﻭ ﺩﻓﺘﺮ ﻭ ... ‏) ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ
ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺑﺎﺷﺪ؟؟؟ ﺧﯿﺮ ﺿﺮﻭﺭﺗﺎ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﻓﻀﺎﻫﺎ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺁﯾﺎ ﯾﮏ
ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﺑﺪﻭﻥ ﻓﻀﺎﯼ ﺑﺎﺯ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﯼ ﺍﺑﺘﺪﺍﯾﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ؟؟؟ ﺧﯿﺮ
ﺑﺎﺯﻫﻢ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﺎﺷﺪ!!! ﻣﺚ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﻫﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺳﺮﺩ!!!
جواب من: فضای اداری

mas6969

عضو جدید
سلام
درصدهای من رو هم بذاریدلطفا
زبان 33 فن 36 تاریخ 41 درک 21 منظر -1 :cry::cry:
میانگین 28.5

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خو یهو دیدید اومد و از پس از سانحه قبول شد:D
همینو بگو:biggrin:
دوستم
زبان 58
فن 65
تاریخ 35
درک 25
منظر 25
یادتونه پارسال میگفتین خدایا منو بکش ولی کنکور قبولم کن؟!:D......ماشالا امسال درصداتون خیلی خوبه زبانم ترکوندین.امسال رتبتون خیلی خوب میشه(البته از پست مربوط به درصدای دوستتون نقل قول گرفتم!)
بچه ها حواستون به سوال 57 هست آیا؟؟؟؟؟
اینم غلطه گزینه درست شدت نور میشه ,الان عکس میگیرم از کتاب قیابکلو میذارم
شدت نور با شدت روشنایی فرق دارنا!
جناب ایرانشاهی اگه به گزینه های سوال انعکاس دقت کنید میبینید که دست راست شخص خوابیده روی زمین بالاست (باز است) و تنها گزینه های 2 و 4 اینگونه است که گزینه 2 به دلیل اشتباه در تعیین خط بین دنیای مجازی و واقعی غلط است پس گزینه 4 درست میشود ... لطفا نظرتون در مورد گزینه 3 رو اصلاح کنید

عزیزم پس دری که مستقیما میبینه(نه اونی که تو اینه هست)باید سمت راستش باشه که با این حساب باید بشه گزینه 3
به نظر منم گزینه 4 درسته...روی سوالم گفته شبیه ترین!!!

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همینو بگو:biggrin:

یادتونه پارسال میگفتین خدایا منو بکش ولی کنکور قبولم کن؟!:D......ماشالا امسال درصداتون خیلی خوبه زبانم ترکوندین.امسال رتبتون خیلی خوب میشه(البته از پست مربوط به درصدای دوستتون نقل قول گرفتم!)

شدت نور با شدت روشنایی فرق دارنا!

به نظر منم گزینه 4 درسته...روی سوالم گفته شبیه ترین!!!
خدا عکس قضیه رو خواست زاحرا!!!

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 66 سرزمینی قضیش چیه.....من تاحالا نشنیدم چیزی.................

وضعیت
موضوع بسته شده است.