بررسی آزمون طراحی - شهریور 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان سلام نظر تون رو در باره این زیر زمین بفرمایید مشاهده پیوست 259834
سلام اگه اندازه گذاریا رو دقیق بزارین و همکف ر بزارین میشه نظر داد

دوستان سلام. همگی خسته نباشید . یه سوال.
من همه پلان ها و مقطع رو کشیدم با اندازه گذاری و مبلمان. ولی یه سری اشتباهات کوچیک دارم: توی زیرمین پارکینگم کنار راه پله ست و فضای لازم برای ورود به راه پله وجود نداره.
مثلا چقد سایز مفیدت هست؟
بعدی اینه چون جا محدوده و پارکینگ کنار هم فضای کافی برای عبور به انبار وجود نداره.
چقد مثلا؟
بعدی اینه که جک معلول نذاشتم واسه دفتر معماری.
چون سوال دسترسی معلول ر نگفته نمیخاد احتمالا
بعدی اینه که یادم رفت پنجره های جنوبی رو واسه آتلیه بکشم.
پنجره از این لحاظ ک بخایم بگیم خودش واجده ارزش هست نه، چون با گذاشتن پنجره مصحح ر متوجه این میکنیم ک حواسمون ب جبهه نورگیره، این مهمه
بعدی اینه که از همکف راه گرفتم به حیاط منتها از دفتر معماری.
کاش از لابی راه میزاشتی
در مقطع هم طبق عادت دو طرف درز انقطاع گذاشتم ک نیاز نبود.
نیاز هست
به نظرتون 25 نمره رو میتونم بگیرم؟؟ خیلی زحمت کشیدم. تمیز هم کشیدم. حیفه میترسم
هیچکدوم از اینا موجب مردودی نیست.توکلت ب خدا

خانوم مهندس به حرفم توجه نکردین، که گفتم یه گام رو به جلو ورداشتن دوستان.مثله دفه قبل بعداز چندهفته جواب ندادن.از اینی که نترسیدن بسرعت جواب بدن بیرون خوبه.از اینی که نترسیدن بخاطر ایراددار بودن کارشون راجع به میزان تسلطشون قضاوت بشه خوبه.
عیار کسایی که استادن یا استادخودخوانده همین جور جاها معلوم میشه.;)
بی خیال مهندس

سلام با سپاس از شما
لطفا این دو پیام مرتبط با نمونه بنده رو به وسیله ویرایش حذف کنید.لازم باشه بنده حتما اقدام میکنم
خب

hami64

عضو جدید
با عرض سلام
چرا اینقدر خلوت ؟
دوستان خواهشا جواب بدین :
من تمام خواسته های سوال رو تامین کردم به جز ستون گذاری . چون تو اسکلت فلزی هم دهانه رو 7 متر گرفتم و هم تو زیرزمین کنار رمپ ستون نذاشتم طوریکه سقف زیرزمین اصلا با این ستونگذاری قابل اجرا نیست .
با توجه به اینکه تو صورت سوال به درست بودن سازه اشاره کرده ممکنه باعث مردودی بشه ؟:(
باز هم ممنون

مهناز19

عضو جدید
خانم مهندس هدف من هم همین بود خواستم که بیایم در مورد کارها نظر بدیم
دوستانی که تجربه شون زیاده بیان نقد کنن از جمله خودتون

سلام.اسمه طراح روش ذکر شده
بله دیدم. توی این کار اشاره نکرده لابی برای دفتر و مسکونی با هم یکی هست یا نه؟؟ می تونستیم با هم بگیریم؟ چون به نظر میاد انبار و پارکینگ هفتم برای دفتر باشه و به ناچار اینها ناگزیرن از مشاعات مسکونی به شکل مشترک استفاده کنند و به نظرم دیگه جداسازیه لابی هاشون معنی نداره... ضمن اینکه حداقل فضا برای پارک رو داریم ما دیوار زیرزمین رو مجاز بودیم 20 بگیریم و از اون 10 سانت دیوار بغل رمپ چشم پوشی کنیم یا نه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با عرض سلام
چرا اینقدر خلوت ؟
دوستان خواهشا جواب بدین :
من تمام خواسته های سوال رو تامین کردم به جز ستون گذاری . چون تو اسکلت فلزی هم دهانه رو 7 متر گرفتم و هم تو زیرزمین کنار رمپ ستون نذاشتم طوریکه سقف زیرزمین اصلا با این ستونگذاری قابل اجرا نیست .
با توجه به اینکه تو صورت سوال به درست بودن سازه اشاره کرده ممکنه باعث مردودی بشه ؟:(
باز هم ممنون

خب حتما کسر نمره خواهید داشت.ولی امیدوار باشین. خدایی نکرده حتی اگر کسی به این علت مشابه شما مردود بشه ایا 100% میشه گفت دلیل مردودی این بوده؟ خییر چون ما معیاری برای تصمیح سراغ نداریم. بنابراین امیدوارانه نگاه کنید

بله دیدم. توی این کار اشاره نکرده لابی برای دفتر و مسکونی با هم یکی هست یا نه؟؟ می تونستیم با هم بگیریم؟ چون به نظر میاد انبار و پارکینگ هفتم برای دفتر باشه و به ناچار اینها ناگزیرن از مشاعات مسکونی به شکل مشترک استفاده کنند و به نظرم دیگه جداسازیه لابی هاشون معنی نداره... ضمن اینکه حداقل فضا برای پارک رو داریم ما دیوار زیرزمین رو مجاز بودیم 20 بگیریم و از اون 10 سانت دیوار بغل رمپ چشم پوشی کنیم یا نه؟

خب خودتون در نظر بگیرین ک مثلا ساکن یکی از واحدا باشید. ایا براتون خوشاینده که هر روز تعداد زیادی از مراجعین بخش معماری به لابی ورود و خروج کنن؟ قطعا نه.
و اینکه صورت سوال گفته 1- بخش معماری و 2- لابی. من فک رمیکنم ک لابی رو برای مسکونی بخواد. و حتی اگه مثل شما فکر کنم و بگم که ابهام داره سوال، بازم لابی رو جدا میکنم.
باز مونده ب نظر مصحح. ممکنه یکیشون مثل شما فکر کنه یکی مثل من

fereshte1111

عضو جدید
دوستانی که از بارم تصحیح کارها خبر دارند لطفا اینجا بگن همه استفاده کنیم.

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
خانم مهندس نجاتي لطفا جواب سوال اول آزمون طراحي رو هم بذارين
ساده ترين و سريعترين جواب چي بوده؟

arefeh

کاربر ممتاز
سلام
خانم مهندس نجاتي لطفا جواب سوال اول آزمون طراحي رو هم بذارين
ساده ترين و سريعترين جواب چي بوده؟

سلام دوستان
منم میخواستم خواهش کنم حل سوال یک رو هم یکی بزاره لطفا

سلام دوستان عزیز...سعی میکنم فیلم آموزشی ازش رو قرار بدم...خیلی پیچیده نیست....مخصوصا که تمام سقف ها در یک شیب هستند...فقط یه چند نکته ریز داره...
حلش رو براتون میزارم
فعلا یکسری مسئله مشابه همین طراحی کرده ام...اما چون برام تخلف تبلیغ رد می شود، متاسفانه معذرو هستم.این حل هم چون از بنده درخواست کردید قرار دادم..امیدوارم مدیران به خاطر واترمارک تصویری که منبع رو ذکر کرده اخطار ندهند:smile::)

آخرین ویرایش:

Architect Abbas

عضو جدید
سلام
دوستان عزيز به نظرم من راحتترين ، سريعترين راه حل سوال شيرواني اين هستش و طراح هم مطمئناً جواب راحت و سريع مد نظرش بوده تا جواب پيچيده
مشاهده پیوست 999999999999.pdf

عملا با يك خط به جواب ميرسيم و خواسته هاي سوال هم تامين ميشه 1-يكي بودن تراز ارتقاع ريزش آب 2-زاويه شيب 3-جهت ريزش آب به خارج
1111111111.jpg

arefeh

کاربر ممتاز
سلام
دوستان عزيز به نظرم من راحتترين ، سريعترين راه حل سوال شيرواني اين هستش و طراح هم مطمئناً جواب راحت و سريع مد نظرش بوده تا جواب پيچيده
مشاهده پیوست 260041

عملا با يك خط به جواب ميرسيم و خواسته هاي سوال هم تامين ميشه 1-يكي بودن تراز ارتقاع ريزش آب 2-زاويه شيب 3-جهت ريزش آب به خارج
مشاهده پیوست 260043

photo_2016-09-17_11-22-34.jpg
من فکر میکنم براساس این تست آبان 93 سئوال دادن و پاسخ میخواهند....حالا تاثیرش در نتایج مشخص میشه.

Architect Abbas

عضو جدید
مشاهده پیوست 260051
من فکر میکنم براساس این تست آبان 93 سئوال دادن و پاسخ میخواهند....حالا تاثیرش در نتایج مشخص میشه.

بنده خداي نكرده نميخوام بگم طرحي كه شما و ديگر دوستان زديت غلطه
اين تستي كه شما گذاشتين چهار گزينه اي هست و بايد يك گزينه درست انتخاب بشه
ولي در آزمون طراحي اين سوال تشريحي حساب ميشه و زمان هم خيلي مهمه و هركس ممكن از يك راه و طريق ديگه جواب درستي را متفاوت از ديگران و در راستاي خواسته سوال تهيه كنه
حالا به نظر شما چه ايرادي گذشته از اين كه گفتين ، اين طرح شيرواني ميتونه داشته باشه
لطفا نظر بدين

maral.al

عضو جدید
سلام دوستان آموزش این سقف هی شیروانی رو کجا میتونم پیدا کنم؟:redface:

ELAHE.T

عضو جدید
سلام آزمون بعدی طراحی چه ماهی هست؟
تاپیک مریوط بهش رو درست نمیکنه کسی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.