بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال بچه ها
اگر سرایداری داشته باشیم در زیرزمین..ارتفاع کف تا زیرسقف زیرزمین همون ۲.۴۰ درنظر میگیریم؟

م عارفه اتودی که گذاشتی شما خیلی خوب و عالی بود..یه سوال دارم..رمپ چرخشی که کامل ربع دایره نیست ..چطور محاسباتشو انجام دادین..با نقاله زاویه دراوردین و محیطو حساب کردین؟..

بله همون 2.40 درنظر میگیریم.حداقل ارتفاع فضاهای مسکونی هم 2.40 هست دیگه.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک اتود صحیح از ازمون بهمن 94

بنظر میاد خوبه.
یسری موارد ریز
مثله اینمورد که تو زیرزمین محل ورودی راهپله با مانع هستش و اذیت کننده.(بین پارک ماشینها تا ورودی راهپله 1.04 کم هستش.)بااینکه عرض پارکها بجای 5، 4.5 درنظر گرفته شده.
بین انبارها و پارک ماشینها هیچ تیغه جداکننده ای وجود نداره(قابل توجه خانم take off )
دیوار بالا درز انقطاع نداره؟
تو همکف این جایگاه امداد نباید دیورا بخوره دودبند بشه؟
سرایداری چجوری ازونجا نور بگیره؟
.
طبقات
نور خواب واحد55متری شمالی تامین میشه؟از یه تراس که کنار نورگیر قرار گرفته؟
همون واحد آشپزخانه از نور پذیرایی که از نورگیر نورگرفته نور میگیره.
تو واحد 90متری بهتر نیست فضاهای روز از نورجنوب نور بگیره و اتاق خوابها از نورگیر؟؟
........
البته دقیق و ریز نگاه نکردم.

khazaei1

عضو جدید

دیوار وقتی مجاور حیاط همسایه باشه درز انقطاع نمیخاد. کلا وقتی درز انقطاع میذاریم ک دو طرف ساخته شده باشه

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

دیوار وقتی مجاور حیاط همسایه باشه درز انقطاع نمیخاد. کلا وقتی درز انقطاع میذاریم ک دو طرف ساخته شده باشه
خب اگه همسایه بخواد بسازه چی؟
هرچند زمین بالایی جنوبی هست و احتمال ساخت اون بالا کمه اما هیچی بعید نیست و باید جانب احتیاط رعایت بشه.;)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بنظر میاد خوبه.
یسری موارد ریز
مثله اینمورد که تو زیرزمین محل ورودی راهپله با مانع هستش و اذیت کننده.(بین پارک ماشینها تا ورودی راهپله 1.04 کم هستش.)
دیگه مجبور شده. جا نبوده.

بااینکه عرض پارکها بجای 5، 4.5 درنظر گرفته شده.
چرا بین دو ستون و بین دیوار و ستون 4.5 هست. درست رسم شده. متوجه نشدم

بین انبارها و پارک ماشینها هیچ تیغه جداکننده ای وجود نداره(قابل توجه خانم take off )
در اینجا چون که انبارا قطاری شدن، میگن اون بخش ، اون دیوار کشیدنه میشه تونل وحشت.. محل آشغال.. محل خفت کردن نوامیس... محل معتاد جماعت

احتیاج نداره. اونجا ساختمان جنوبی میشه و اون سمت حیاطه دیگ. حیاطم ک درز نمیخاد. درسته؟

خب در خورده. در ها رو دودبند میکنن . نگا اون بخشی ک خط چین هست و جایگاه امداد، اونجا سقف نداره. اما اون بخش محل بازی و روشویی سقف داره.

از عمق 7 متره امداد نور میگیره
.
طبقات
تراس در و پنجره شیشه ای داره دیگ. تامین میشه.

خب بگیره. 55 متره. کجا نوشته نگیره؟

تو واحد 90متری بهتر نیست فضاهای روز از نورجنوب نور بگیره و اتاق خوابها از نورگیر؟؟
........
تو این ازمون، الان همه چیز در اومده، ایرادای ریز میشه وجود داره. اتود خوبیه مهندس. سخت نگیر. اگه قرار بود خابها از نورگیر نور بگیرن، احتمالا نورگیر باید بزرگتر میشد و اقتصادی نبود.

البته دقیق و ریز نگاه نکردم.
ریز تر نگاه کن. منم خوب نگاه کردم
به نتیجه برسیم.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خب اگه همسایه بخواد بسازه چی؟
هرچند زمین بالایی جنوبی هست و احتمال ساخت اون بالا کمه اما هیچی بعید نیست و باید جانب احتیاط رعایت بشه.;)
همسایه ساخته. منتها دیواره حیاطه. حیاطم ک درز نمیخاد
پست های اول تاپیک اینو پرسیده بودم. بچه ها راهنمایی کردن

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نتیجه برسیم.

بنظر میاد خوبه.
یسری موارد ریز
مثله اینمورد که تو زیرزمین محل ورودی راهپله با مانع هستش و اذیت کننده.(بین پارک ماشینها تا ورودی راهپله 1.04 کم هستش.)
جانبوده که نشد حرف خانوم مهندس.
حداقلش این بود که طول انبارها رو کمتر میگرفتن و اون راهروی بین انبارها و فضای پارکهارو 1.20 که پارکها بالاتر قرار بگیرن که مشکل کمتر بشه.

آکس تا آکس 5درنظر گرفته بشه خوبه.
در اینجا چون که انبارا قطاری شدن، میگن اون بخش ، اون دیوار کشیدنه میشه تونل وحشت.. محل آشغال.. محل خفت کردن نوامیس... محل معتاد جماعت
:surprised::biggrin:
خوبه که شما از اون تیغه دست کشیدین
احتیاج نداره. اونجا ساختمان جنوبی میشه و اون سمت حیاطه دیگ. حیاطم ک درز نمیخاد. درسته؟

خب در خورده. در ها رو دودبند میکنن . نگا اون بخشی ک خط چین هست و جایگاه امداد، اونجا سقف نداره. اما اون بخش محل بازی و روشویی سقف داره.

.
جالب نمیشه ها
خود اون فضا تو همکف به سختی نور بهش میرسه دیگه چجوری عمق 7متری داشته باشه که سرایداری بتونه ازش نوربگیره؟!!
بماند که یسری از عزیزان میگن سرایداری باید توزیرزمین جانمایی بشه.:confused:

طبقات

........
تو این ازمون، الان همه چیز در اومده، ایرادای ریز میشه وجود داره. اتود خوبیه مهندس. سخت نگیر. اگه قرار بود خابها از نورگیر نور بگیرن، احتمالا نورگیر باید بزرگتر میشد و اقتصادی نبود.
آره اولش هم گفتم خوبه .
ولی بهتر هم میشه درآوردش

به نتیجه برسیم.
.....

آخرین ویرایش:

hamedzjg

عضو جدید
به نتیجه برسیم.

واقعا طرح خوبی بود طرح استاد ابراهیمی
یکی از بهترین طرحها بود

درمورد درز انقطاع..برای پلاک شمالی در همجواری شمالی درز انقطاع درنظر گرفته نمیشه هیچ موقع..

درمورد محل خفت نوامیس که گفتید😂😂😂 طرح آپارتمانه..استراحتگاه بین راهی که نیست😂 : )))

hamedzjg

عضو جدید
طرح استاد ابراهیمیو الان با دقت بیشتر دیدم واقعا عالی و کامله
به همه نیازها و خواسته های طرح جواب دادن
ساختمون گروه ۶ئه..شوتینگ زباله هم میخواد که ایشون عالی درآوردن..
خیلی خووب بود طرحشون:gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله take off http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
به نتیجه برسیم.

بنظر میاد خوبه.
یسری موارد ریز
حداقلش این بود که طول انبارها رو کمتر میگرفتن و اون راهروی بین انبارها و فضای پارکهارو 1.20 که پارکها بالاتر قرار بگیرن که مشکل کمتر بشه.
قبلش بگم که اگه ب دقت نگاه کنی پلکانش عرضش 2.45 هست. اگه 2.4 میگرفت، در طرح اولیه، 5 سانت جا داشت که راهرو رد این صورت میشد 1.10. ولی
اتفاقا دیدم که اصلاحیه زدن و این مورد هم حل شد.

وا. اینو از کجا در اوردی جانم؟ از بدو تاریخ تولد مبحث گفتیم که بین دو ستون یا بین ستون و دیوار 4.5 کافیه. از اون حرفا میزنیا. ایراد تراشی؟؟؟

نه. دستم نکشیدم. اگه طرح متعادل باشه به نظر من لازم داره. باز این طرح فاصله گذاشته بین محدوده پارک و در انباری. اگر خاطرت باشه تو طرح شما اصلا جا واسه باز شدن در نبود. تومرداد94. یادت هست؟

.جالب نمیشه ها
خود اون فضا تو همکف به سختی نور بهش میرسه دیگه چجوری عمق 7متری داشته باشه که سرایداری بتونه ازش نوربگیره؟!!
مگه سینماست ک جالب باشه برادرم؟ یه سرایداریه که از عمق 7 متری داره نور میگیره. از سرشم زیاده. ما توی واحدای زیر 75 هم این کارو با اشپزخانه میکنیم. بازم از اون ایرادا؟

طبقات

........
آره اولش هم گفتم خوبه .
در مورد اینم آره بهتره... اما پلانش اینجور بهتر میشد چون پایین عرض بیشتری داشته دیگ. بعد اینکه تمام سعیشو کرده ک نورگیر کمتری استفاده به. پس اقتصادی و بهینست دیگ.
ولی بهتر هم میشه درآوردش
فعلا که این طرح از همه بهتر بوده و همه خواسته ها رو هم با رعایت ضوابط در اورده. طرح دیگری زده بشه هم مشتاقانه در انتظاریم ک ببینیم. این طرح دیگه بسته شد. آبروی طراحم خریداری شد

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
واقعا طرح خوبی بود طرح استاد ابراهیمی
یکی از بهترین طرحها بود

درمورد درز انقطاع..برای پلاک شمالی در همجواری شمالی درز انقطاع درنظر گرفته نمیشه هیچ موقع..

درمورد محل خفت نوامیس که گفتید������������������ طرح آپارتمانه..استراحتگاه بین راهی که نیست������ : )))

آدمه خلافه دیگ. حالا میگن احتیاطا بهتره رعایتش کنیم:)

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله take off http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
به نتیجه برسیم.

قبلش بگم که اگه ب دقت نگاه کنی پلکانش عرضش 2.45 هست. اگه 2.4 میگرفت، در طرح اولیه، 5 سانت جا داشت که راهرو رد این صورت میشد 1.10. ولی

آره همون اول هم متوجه شدم که 2.45 گرفتن،اما خب دیگه اون 1.04 کم بود.
اتفاقا دیدم که اصلاحیه زدن و این مورد هم حل شد.

والان خیلی خوبه حل شدش و مشکلی نداره.مرسی
حرفم اینه که الان بعداز دوهفته که اساتید عزیز کار بیرون میدن دیگه ریزترین چیزارو هم باید درنظر بگیرن.;)

وا. اینو از کجا در اوردی جانم؟ از بدو تاریخ تولد مبحث گفتیم که بین دو ستون یا بین ستون و دیوار 4.5 کافیه. از اون حرفا میزنیا. ایراد تراشی؟؟؟
:biggrin:
نه ایرادتراشی نیست که تو م4 گفته آکس تا آکس5 متر باشه،دراینصورت بین ستونها4.5 بشه مسئلهی نیست. بین انبارها و پارک ماشینها هیچ تیغه جداکننده ای وجود نداره(قابل توجه خانم take off )
نه. دستم نکشیدم. اگه طرح متعادل باشه به نظر من لازم داره. باز این طرح فاصله گذاشته بین محدوده پارک و در انباری. اگر خاطرت باشه تو طرح شما اصلا جا واسه باز شدن در نبود. تومرداد94. یادت هست؟
آها خوبه الان شما جای من هستین و من رفتم جای شما تا ببینم احوالتون چی میشه.;)
من نظرم همون اولی هستش و نیازی به تیغهو این حرفا نیستش وقتی اونهمه جا بین فضای انبارها و پارک وجود داره.
مرداد94 رو بیخیال که اتود اول من بود،بهمن رو بچسب که بین پارکهام و انبارها به اندازه کافی جاگذاشتم

.جالب نمیشه ها
مگه سینماست ک جالب باشه برادرم؟ یه سرایداریه که از عمق 7 متری داره نور میگیره. از سرشم زیاده. ما توی واحدای زیر 75 هم این کارو با اشپزخانه میکنیم. بازم از اون ایرادا؟
خوبه دیگه از سرشم زیادیه،عبارت مناسبیه برای سرایدار بنده خدا.(سازمان حمایت از حقوق سرایداران بنده خدا:D)

طبقات
آره اولش هم گفتم خوبه .
در مورد اینم آره بهتره... اما پلانش اینجور بهتر میشد چون پایین عرض بیشتری داشته دیگ.
آره غیرازاین هم نمیشد که دربیاد.
بعد اینکه تمام سعیشو کرده ک نورگیر کمتری استفاده به. پس اقتصادی و بهینست دیگ.
مقدار نورگیراش درحد همون 28 متری که قبلا گفتم هستش.پس خوبه

ولی بهتر هم میشه درآوردش
فعلا که این طرح از همه بهتر بوده و همه خواسته ها رو هم با رعایت ضوابط در اورده. طرح دیگری زده بشه هم مشتاقانه در انتظاریم ک ببینیم. این طرح دیگه بسته شد. آبروی طراحم خریداری شد
بشخصه با بهتر یا بدتر بودن طرحها کار ندارم با علمِ کمِ خودم سوای از نام افراد به نقد کاراشون میپردازم،که چیزای بیشتری یاد بگیرم.و توی مواردی که نظرات مختلفه به یه نتیجه جامع برسم.;)

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرح استاد ابراهیمیو الان با دقت بیشتر دیدم واقعا عالی و کامله
به همه نیازها و خواسته های طرح جواب دادن
ساختمون گروه ۶ئه..شوتینگ زباله هم میخواد که ایشون عالی درآوردن..
خیلی خووب بود طرحشون:gol:

آره حامدجان طرح خوبیه.
دیگه بااحتساب اینکه در کنار تک ورودی گرفتن ،سرایداری،جایگاه امداد،فاصله دادن راهپله از شمال محدوده،فضای بازی کودکان و همچنین که شوتینگ هم باید درنظر میگرفتیم دیگه دارم مطمئن میشم که طراح فقط اونچیزایی که توی صورت سوال خواسته مدنظرش بوده.
وگرنه مگه ممکنه تو 8 ساعت سوالی که خودش حجم زیادی داره درکنارش همه نکات م4 رو هم توش درآورد؟!!!
خوشحالم که اساتید عزیز بعد از دوهفته طرحی رو دارن بیرون میدن که توی حل امتحانم یسری مواردمو اینجوری درنظر گرفتم.

hamedzjg

عضو جدید
آره حامدجان طرح خوبیه.
دیگه بااحتساب اینکه در کنار تک ورودی گرفتن ،سرایداری،جایگاه امداد،فاصله دادن راهپله از شمال محدوده،فضای بازی کودکان و همچنین که شوتینگ هم باید درنظر میگرفتیم دیگه دارم مطمئن میشم که طراح فقط اونچیزایی که توی صورت سوال خواسته مدنظرش بوده.
وگرنه مگه ممکنه تو 8 ساعت سوالی که خودش حجم زیادی داره درکنارش همه نکات م4 رو هم توش درآورد؟!!!
خوشحالم که اساتید عزیز بعد از دوهفته طرحی رو دارن بیرون میدن که توی حل امتحانم یسری مواردمو اینجوری درنظر گرفتم.

دقیقا موافقم باهات
طبق مباحث مقررات ملی همه موارد باید لحاظ میشد ولی قطعااااا جزء خواسته های طرح نبوووده..

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دقیقا موافقم باهات
طبق مباحث مقررات ملی همه موارد باید لحاظ میشد ولی قطعااااا جزء خواسته های طرح نبوووده..
من میگم که نمیتونیم بگیم خواسته طرح نبوده
میشه بهمون بگن شما برج طراحی کنید، ولی تا اونجا طراحی کنید ک در صلاحیتتونه.

مثلا بریم هندونه بخریم. بگیم اون وسطش ک شیرین و بی هستست، اون قسمتو واسه ما جدا کن. میشه؟ باس کلشو بخریم دیگ

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

مثلا بریم هندونه بخریم. بگیم اون وسطش ک شیرین و بی هستست، اون قسمتو واسه ما جدا کن. میشه؟ باس کلشو بخریم دیگ

نمیشه که...
یکی نمیاد به ما بگه که بیا برج طراحی کن.تا موقعیکه به حدش نرسیده باشیم.اینم این سوالو داده منظورش این بوده که خواسته های صورت سوال رو دربیاریم.چون وقت8ساعت فقط تاهمین حد اجازه میداده.(مگه اینکه قصدشون این بوده باشه که همه رو از دم بندازن)

hamedzjg

عضو جدید

نه ببینید
مثلا ممکنه خواسته سوال از ما و چالش اصلی بیشتر تامین ۱۲ پارکینگ بوده باشه
ناخواسته میشه ۴ طبقه..هرواحد ۱ پارکینگ.. و گروه ۶..

که اگر اینطور درنظرنگیریم اصلا منطقی نبوده طرح چنین سوالی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نه ببینید
مثلا ممکنه خواسته سوال از ما و چالش اصلی بیشتر تامین ۱۲ پارکینگ بوده باشه
ناخواسته میشه ۴ طبقه..هرواحد ۱ پارکینگ.. و گروه ۶..

که اگر اینطور درنظرنگیریم اصلا منطقی نبوده طرح چنین سوالی

به نظر من پذیرشش سخته که بگیم طرح مثلا در گروه 6 بوده اما ما الزاماته گروه 4 رو رعایت کنیم.
نمیدونم. نمیخام بحث کنیم. هی مرجعی هم به ما پاسخگو نیست.
ولی یه چیزی رو میگم
ما در دوره های شهریور 89 و شهریور 91 هم چهار طبقه روی پیلوت داشتیم. دوره اخیر مدرسا با بچه ها احتمال زیاد 91 رو کرا کردن. برخی ها هم 89 رو. ولی هیچکس به این فکر نکرد که پیلوت طبست، شاید امداد لازم باشه، فضای بازی و شوت زباله میخوایم.
گویا همه در این ازمون متوجه خیلی چیزا شدند.
یک نفر جایگاه امداد رو بلند گفت، همه هوشیار شدند.

مرسی از همه.
من فقط میدونم در معماری ما با جسارت ها روبروییم. برای ما مهم نیست کسی بخاطر لغزش پا و لیز خوردن از یه برج پرت شد و مرد.
برای ما مهمه یک نفر به اختیار رفت روی برج و خودشو پرت کرد.
در معماری، ما، با، شدن ها ، مواجهیم.

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نمیشه که...
یکی نمیاد به ما بگه که بیا برج طراحی کن.تا موقعیکه به حدش نرسیده باشیم.اینم این سوالو داده منظورش این بوده که خواسته های صورت سوال رو دربیاریم.چون وقت8ساعت فقط تاهمین حد اجازه میداده.(مگه اینکه قصدشون این بوده باشه که همه رو از دم بندازن)
اخه تو پروانمون تا یه حدی اجازه طراحی میدن اما در سوال چیز فراتری رو میخوان. اینم منطق نداره

hamedzjg

عضو جدید
به نظر من پذیرشش سخته که بگیم طرح مثلا در گروه 6 بوده اما ما الزاماته گروه 4 رو رعایت کنیم.
نمیدونم. نمیخام بحث کنیم. هی مرجعی هم به ما پاسخگو نیست.
ولی یه چیزی رو میگم
ما در دوره های شهریور 89 و شهریور 91 هم چهار طبقه روی پیلوت داشتیم. دوره اخیر مدرسا با بچه ها احتمال زیاد 91 رو کرا کردن. برخی ها هم 89 رو. ولی هیچکس به این فکر نکرد که پیلوت طبست، شاید امداد لازم باشه، فضای بازی و شوت زباله میخوایم.
گویا همه در این ازمون متوجه خیلی چیزا شدند.
یک نفر جایگاه امداد رو بلند گفت، همه هوشیار شدند.

مرسی از همه.
من فقط میدونم در معماری ما با جسارت ها روبروییم. برای ما مهم نیست کسی بخاطر لغزش پا و لیز خوردن از یه برج پرت شد و مرد.
برای ما مهمه یک نفر به اختیار رفت روی برج و خودشو پرت کرد.
در معماری، ما، با، شدن ها ، مواجهیم.

درست میگید..
سوال منطقی نبود..شاید بشه گفت بیشترین افرادی که متضرر شدن از آزمون این دوره افرادی بودن که اطلاعاتشون فراتر از حد نرمال بود و بخاطر اینکه خودشونو مواجه دیدن با چالشهای بیشتر درنهایت نتونستن طرحو دربیارن..

امیدوارم نتیجه ها که اومد راضی باشن همه..

maryam zarghami

عضو جدید
سلام بچه ها حالا جدای از این بحثها این شوتینگ زباله تو پلان چطور نمایش میدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کسی نمونه اش داره ؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
یک اتود صحیح از ازمون بهمن 94

خسته نباشید میگم به آقای مهندس ابراهیمی عزیز.
همونطور که در گروه خودمون هم گفتم از لحاظ جانمایی اتود ما شبیه هم شد...انبارها جانمایی تاسیسات و .......ولی یه نکته برام جالبه اینکه فضای بازی کودک با جایگاه امداد رسانی تداخل داره...یعنی هر دو یک فضا هست نمیدونم این درست باشه یا نه...چون در هر صورت خودرو قراره این زیر بیاد و کودک خانواده های آپارتمان هم در همونجا هستند یه مقدار این موضوع رو من شک دارم بشه...
نکته بعدی سرایداری است همونطور که میدونیم سرایداری باید ضوابط تصرف مسکونی رو رعایت کنیم یعنی حتی جهت تهویه هم یک پنجره میخواد دگ....منظورم پنجره به فضای باز یا نورگیر هست و نه فضای بازی کودکان که به نوعی در اینجا آلودگی صوتی هم هست .
مورد بعدی عدم رعایت مبح 3 ک گفته بود در طبقات پارک خودرو باید لابی آسانسور و باکس راه پله و ...با یک درب از فضای پارک جدا بشه که اینجا رعایت نشده
مورد بعدی ارتفاع تاسیسات در بخشی که فضای رمپ معلول هست چقدر است؟؟؟ما داریم حداقل حداقل رو میگیریم که 2.40 هست که دگ کمتر از این خیلی ممکن جالب نباشه.
نکته بعدی دو تا درب انباری تداخل داره که بهتر یکیش میرور بشه
و اینکه اینجور که من دقت کرد دو تا رمپ حدود 15-20 سانت تداخل دارند...نمیدونم میشه یا نمیشه؟؟؟
کار هوشمندانه ای که مثل من انجام دادند رمپ چرخشی رو اوردن بالاتر که از فضای کنج رمپ هم استفاده شود .و نکته مفید دگ اینکه هر دو کار ما فضای پیاده از سواره جدا شده است...که التبه من جک معلول دادم هم از لحاظ اقتصادی و هم اینکه فضای کمتری از حیاط به رمپ اختصاص دادم.(که البته فکر نکنم باعث کسر نمره شود)
و مورد بعدی اینکه راه پله دسترسی از حیاط به همکف رو هم بیرون گرفتند که من نوعی به خاطر این موضوع که باید داخل محدوده ساخت باشه خیلی درگیر شده بودم
توی طبقات طبق چیری که به خودشون هم گفتم اینه که یک واحد 90 متری توقع میره که پذیرایی اون از حیاط نور بگیرد و نه نورگیری که اوکابه پنجره 1.80 است .
البته من ریز دارم میبینم ولی عرض راهرو همین واحد شده 1.10...که به نظرم 1.20 بهتر میباشد چون طول راه رو هم زیاد است:D
و مورد بعدی هم پیش ورودی هر واحد باید حداقل 1.40 در 1.40 باشه که در دو تا از واحدهاشون رعایت نشده است.
البته این ایرادات رو بزارید پای اینکه من و ایشون سر این آزمون خیلی با هم مشورت کردیم و چنداش ایراداتی بود که ایشون لطف کردند و از من گرفته بودم و من سعی کردم اصلاحشون کنم.برای همین باز من به ایشون متذکر شدم که اصلاح تر بشه و کار کاملشون از این هم کاملتر و بی نقض تر بشه...
چون تنها کسی رو که قبول دارم ایشون هستند از نظر اظلاعات و از نظر طراحی ...به نوعی همکار و دوست واقعی بنده هستند که باعث رقابت سالم بینمون شده ..:gol::gol::gol::gol:به ایشون خسته نباشید میگم واقعا

وضعیت
موضوع بسته شده است.