بررسی آزمون طراحی -بهمن 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
6 جای پارک در زیرزمین و 6 جای پارک در همکف
آره خیلی راحت 12تا پارک درمیاد.6تاپایین 6تا بالا.
به خدا دیگه این زمین هیچ راهی نداشت... یا حداقل من نتونستم حالت دیگه ای رو بدست بیارم
تا ساعت 12.20 من فقط داشتم آلترناتیو پلان میزدم
شاید 15 مدل چینش پارکینگ داشتم ولی هیچ کدومشون 12 تا رو نمیشد جا کرد تووش
اگه قرار بود که 4 تا توو زیر زمین باشه که اون 8 تای دیگه اصلا توو همکف جا نمیشد
اگه قرار بود که 5 تا توو زیر زمین باشه که اون 7 تای دیگه با توجه به انواع ستون گذاری توو همکف جا نمیشد
میگم که ظاهر سوال اوکیه ولی ابعاد و اندازه ها کمر ادم رو خم میکنه................
تمام داستان رو کد ارتفاعی +0.70 خراب میکرد چون باید رمپ میخورد که بره بالا و این یعنی علاوه بره 3.5 رمپ پایین 3.5 متر دیگه برای عبور داری از دست میدی

شایدم راه حل دیگه ای داسته باشه و من کشفش نکردم
اگه سایر دوستان از پلاناشون عکس گرفته باشن خوشحال میشم کار بقیه رو ببینم
در ضمن از اینکه کار من رو دارید تحلیل می کنید ممنونم
بهتره که اشتباهاتم رو خودمم بدونم

تنها چیزی که تو این آزمون وقت منرو زیاد گرفت همین ستونگذاری بود.بیشتر از پلان طبقات وقت برد،و همون هم باعث شد فقط 4تا مدرک رو بتونم انجام بدم.:(امیدوارم تونسته باشم اونچیزایی روکه خواسته بودن رو تامین کرده باشم.

رها

عضو جدید
بچه ها من خیلی سر آزمون وقتم سر چیدمان پارکینگ ها رفت .یه اشتباهی که کردم این بود که زیر حیاط خلوت رو که میشد تو زیرزمین واسه پارک خودرو استفاده کنم رو نادیده گرفتم و فکر کردم نمیشه !!
اما 12 تا پارک رو درواوردم ..این اشتباهو اگه نمیکردم انقد وقتم سر جای پارک گرفته نمی شد. :(((

rap_w2w

عضو جدید
نشد عکس بگیریم. خیلی وقت نداشتم.چندین و چند بار آرایش
پارکینگ رو تغییر دادم .

می تونی یه اتوود بزنی؟؟؟؟؟؟؟؟
البته جسارت نشه ها
ولی من باب کنجکاوی خودم می پرسم... چون الانم باز ذهنم درگیرشه
هر کاری میکنم نمیتونم 7 تا پارکینگ رو در هکمف جا بدم

rap_w2w

عضو جدید
بچه ها من خیلی سر آزمون وقتم سر چیدمان پارکینگ ها رفت .یه اشتباهی که کردم این بود که زیر حیاط خلوت رو که میشد تو زیرزمین واسه پارک خودرو استفاده کنم رو نادیده گرفتم و فکر کردم نمیشه !!
اما 12 تا پارک رو درواوردم ..این اشتباهو اگه نمیکردم انقد وقتم سر جای پارک گرفته نمی شد. :(((

مگه حیاط خلوت داشتیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حساب، چجوری پارکهاتونو درآوردین؟!

rap_w2w

عضو جدید
آره خیلی راحت 12تا پارک درمیاد.6تاپایین 6تا بالا.

تنها چیزی که تو این آزمون وقت منرو زیاد گرفت همین ستونگذاری بود.بیشتر از پلان طبقات وقت برد،و همون هم باعث شد فقط 4تا مدرک رو بتونم انجام بدم.:(امیدوارم تونسته باشم اونچیزایی روکه خواسته بودن رو تامین کرده باشم.

عکس گرفتی از کارت مهندس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mis.archit

عضو جدید
سلام همگی واقعا خسته نباشیدددد
هر ماشین با فضای پشتش باید 9.5 تا ده متر فضا داشته باشه
گذاشتن ماشین جایی که پشتش رمپه کاملا اشتباست
من باکس پله رو بردم بالا به جبهه شمالی گوشه چسبوندم چون به نظرم جور دیگه ای در نمیومد.

rap_w2w

عضو جدید
دوستان عزیزم
اگه پیشنهاد میدم که از کاراتون عکس بگیرید وبزارید چون این روالی هست که از گذشته در باشگاه بوده و خیلی ها به همین واسطه کارها ایرادات کاراشون رو میفهمن
پس جسارت سوال پرسیدن من رو به حساب دانش بیشتر بزارید....
از طرفی من نسبت به جواب سوال در انواع مختلف شک دارم
چون خودم تلاشم رو کردم برای جور در آوردن یه سری مسائل اما شاید به نحوی نتونستم

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکس گرفتی از کارت مهندس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوربین بردم اما متاسفانه نشد،تو زیرزمین 6تا پارک،12تا انبار قدونیمقد 2متری یه تاسیسات 9متری ویه سرویس1.1در1.1 بهمراه راهپله آسانسور و لابی وسطشون درمیاد.8متر از رمپ 3.5متری هم میاد توش.
همکف هم که جابازتر بود نسبت به زیرزمین پس 6تا راحت جامیشد.(متاسفانه این پلانو اندازه گذاری نکردم و یسری جزییات رو ننوشتم.:()
طبقات هم که دوتا نورگیر گذاشتم،یکی 4در4 واسه یه واحد 55 متری که تو شمال قرار گرفت، یکی هم 3در4 تو واحد 90 متری واسه یه خواب و یه آشپزخونه،آشپزخونه واحد 55 متری دیگم از نور پذیرایی استفاده کرد.
امیدوارم خواسته های طرح تامین شده باشه.
یه اتود میزنم میذارم.

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوربین بردم اما متاسفانه نشد،تو زیرزمین 6تا پارک،12تا انبار قدونیمقد 2متری یه تاسیسات 9متری ویه سرویس1.1در1.1 بهمراه راهپله آسانسور و لابی وسطشون درمیاد.8متر از رمپ 3.5متری هم میاد توش.
همکف هم که جابازتر بود نسبت به زیرزمین پس 6تا راحت جامیشد.(متاسفانه این پلانو اندازه گذاری نکردم و یسری جزییات رو ننوشتم.:()
طبقات هم که دوتا نورگیر گذاشتم،یکی 4در4 واسه یه واحد 55 متری که تو شمال قرار گرفت، یکی هم 3در4 تو واحد 90 متری واسه یه خواب و یه آشپزخونه،آشپزخونه واحد 55 متری دیگم از نور پذیرایی استفاده کرد.
امیدوارم خواسته های طرح تامین شده باشه.
یه اتود میزنم میذارم.
ورودی سواری چند تا دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ورودی سواری چند تا دادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی،
5متر از اول حیاط رو گذاشتم واسه چرخش ماشینایی که قرار برن تو پیلوت.6متر از حیاط بعلاوه 8 متر از زیرزمین میشه 14 متر.طول رمپش.کنار همین رمپی که میره پایین یه رمپ 3.5 متری به طول 5.32 میره واسه پیلوت.که نرسیده به بنا تموم میشه.یعنی همکف فقط میمونه فضایی برای پارکها و راهپله آسانسور.
یه اشتباه دیگم این بود که پلان حیاط رو که سه سوت درمیومد رو نکشیدم.

rap_w2w

عضو جدید
یکی،
5متر از اول حیاط رو گذاشتم واسه چرخش ماشینایی که قرار برن تو پیلوت.6متر از حیاط بعلاوه 8 متر از زیرزمین میشه 14 متر.طول رمپش.کنار همین رمپی که میره پایین یه رمپ 3.5 متری به طول 5.32 میره واسه پیلوت.که نرسیده به بنا تموم میشه.یعنی همکف فقط میمونه فضایی برای پارکها و راهپله آسانسور.
یه اشتباه دیگم این بود که پلان حیاط رو که سه سوت درمیومد رو نکشیدم.

پس پلان زیرزمین و همکف احتمالا خیلی شبیه به پلان من شدن

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس پلان زیرزمین و همکف احتمالا خیلی شبیه به پلان من شدن
نمیشه گفت شبیه،من 4تا ماشین بالاچیدم،2تا پایین کنار دیوار20سانتیِ رمپ ،انبارهارو تویه زون گرفتم،همرو 1.1در 1.81 تاسیسات هم یه مربع 3در3دراومد.
فکر میکنم خواسته های طرح دراومده باشه.

rap_w2w

عضو جدید
نمیشه گفت شبیه،من 4تا ماشین بالاچیدم،2تا پایین کنار دیوار20سانتیِ رمپ ،انبارهارو تویه زون گرفتم،همرو 1.1در 1.81 تاسیسات هم یه مربع 3در3دراومد.

حتما اتوود کارت رو بزار

gony

عضو جدید

منم پلان زیر زمین و پیلوت رو همینجوری حل کردم.ولی اما و اگر توی کارم زیاده،به نظر این آزمون هرجوری طرح میزدی بازم پارکینگ ها در شرایط مطلوب نبودن.

MK6

کاربر بیش فعال
نیاز به گذاشتن دو تا پاسیو توی کارتون نبود با یه پاسیو هم میتونستیدجواب بگیرید , چرا دوتا پاسیو دادید؟؟؟؟؟؟؟

gony

عضو جدید
باید نظام مهندسی اطلاعیه بده بگه ما نمیخوایم پروانه بدیم دیگه چرا ما وقتمون رو الکی تلف کنیم بیایم یه همچین امتحانی بدیم،که هیچ چیزی جز خستگی جسمی و روحی برای ما نداره.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز به گذاشتن دو تا پاسیو توی کارتون نبود با یه پاسیو هم میتونستیدجواب بگیرید , چرا دوتا پاسیو دادید؟؟؟؟؟؟؟

بعید میدونما
اگه میشه لطف کنین یه اتود بزنین نشون بدین.
من توطرحم سعی کردم طبق قواعد پیش برم،وعمق 7متری رو رعایت کردم.

rap_w2w

عضو جدید

البته درسته
ولی برای یک پاسیو مشترک باید 6*3 ابعاد رو در نظر میگرفتم
واسه همون یه ستون میافتاد تووی پاسیو
اگه میخواستم از کنار همون ستون شروع کنم از 7.40 فقط 1.40 میموند
کلی با همین درگیر بودم

MK6

کاربر بیش فعال
البته درسته
ولی برای یک پاسیو مشترک باید 6*3 ابعاد رو در نظر میگرفتم
واسه همون یه ستون میافتاد تووی پاسیو
اگه میخواستم از کنار همون ستون شروع کنم از 7.40 فقط 1.40 میموند
کلی با همین درگیر بودم

شما ی ستون هم دارید a'نیاز به گذاشتن اون ستون هم نبود اون رو برای چی گذاشتید؟؟؟!

MK6

کاربر بیش فعال
کسی روی سوال رو داره بزاره تا ببینیم میشه به جواب درست تر رسید.

• Like
واکنش ها: nosh
وضعیت
موضوع بسته شده است.