بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

RAHA60

کاربر فعال
نمیدونم برام دعا کن،
قبولی فکر نکنم زیاد بدیم چون کارارو به نظرم نسبت به هم میسنجن،
هرکی کامل تر باشع کارش قبوله،
چون بالاخره باید حد نصاب قبولیشونم درنظر بگیرن،
ایشالا نظارتو قبول بشی،ولی طراحی فرق داره،امتحان کذایی که 8 ساعت بشینی و له بشی ،استرس فشار همه چی وای دلم نمیخواد دوباره برام تکرارشه

استرس....فشار...فرسایش .....وااااااااااااااااااااای..................خدایاااااااااااااااااااااااا.....دوباره نه...........لطفاااااااااااا.........

RAHA60

کاربر فعال
من که نرسیدم پلان بامو و مقطع بکشم, به نظرم خیلی پیچیده تر از آزمون خرداد بود, 2 ساعت داشتم سر پارکینگ تو سر خودم میزدم, فقط پلانام خوب شد ولی دقت لازمو نداشت, جزئیاتم نرسیدم بکشم, خلاصه مگر اینکه معجزه ای رخ بده قبول شم, در ضمن من برعکس بقیه ورودی پارکینگو از خیابون 12 متری گرفتم:redface:

خیلی پیچیده تر بود.......

panahi_arch

عضو جدید
غیر از اول و اخر باید قبل و بعد از ایستگاه هم 10 درصد بدیم یعنی کلا 4 تا ده درصد مثل تصویر

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=222285&d=1412066610&thumb=1

مهندس ریاحی این مطالبو قبل از امتحان لطف کردن برای همه جمع اوری کردن بازم ازشون تشکر میکنم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
هلووو خانم یا سایر دوستان می خواستم نظرتونو راجب این پارکینگمشاهده پیوست 226205 بدونم ؟!!!
سلام
پشت هر خودرو 5 متر فضای ازاد میخواهد که شما واسه جفت خودرو نزدیک انباری در نظر نگرفتین
از قوانین که بگذریم عملا نمیشه خودروها را اینجوری پارک کرد .

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
:(کلا من که نظارت رو دادم استپ شدم

چه برسه به طراحی

:biggrin:دوغ ؟

چه باحال واقعا اینا فکر میکنم ما اومدیم 13 بدر دختر جلویی من چیپس آورده بود میخورد بر می گشت به من نیگا می کرد

هی ازم سوال می پرسید

آخر سر قاطی کردم گفتم انشالا بقیه حرفارو بعده امتحان میزنیم...خوب گفتی
.

:D

:cry:یه بارم وسط جلسه من به بقیه تذکر دادم اونقدر که صدا می کردن ناظرم که جلو در نشسته بود عین خیالش نبود...حوزه ما خیلی خوب بود...همه بجه ها با ادب...بغیر چن تا فضول و بی ادب ک اونم از شانس ما دور ما سبز شده بودن....شوخی علکی...همه خوب بودن...نمیدونم چرا همه از من چیز میز می گرفتن...یکی پوستی میگرفف..یکی ماشین حساب میگرف...بعد منم برا اینکه کم نیارمم بعضی وقتا ازشون ساعت میپرسیدم...:redface:
(انقد بدم میاد ازونایی ک هی ساعت میپرسنننن
:D)

باور کن میخواستم بعضی از این دخترارو مثل نینجا فوروت بندازم بالا شقه شقه اشون کنم:cool:
:w15::w15::w15::w04:
رهاااااااا مگه ساطورییییی دختررر

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=222285&d=1412066610&thumb=1

مهندس ریاحی این مطالبو قبل از امتحان لطف کردن برای همه جمع اوری کردن بازم ازشون تشکر میکنم
بوگو ببینم در کل رمپ طولش چند در میومد...من هم اینطوری کشیدم ولی بغل دستیم می گف ن...هر چی کم اوردی ازون ور باید بعد ایستگاه بکشی ...ینی 1.5 متر
منم میدونستم بیشتره ولی محاسبه این ک ب اول و آخر ایستگاه هم اضافه کنم نمیدونستم ...برا همین طول بهد ایستگاهه رمپو تا 10 متری دیوار جلوییم آوردم...اضاف کشیدم؟

panahi_arch

عضو جدید
تقریبا 3.6 طول رمپ بعد از ایستگاه میشه برای سرگیریش هم 5 متر میخواد دقیقا یادم نیست

ممکنه ایراد نگیرن نگران نباشید من خودم اصلا نرسیدم پلان طبقه دو رو بکشم البته من اولین بارم بود

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقریبا 3.6 طول رمپ بعد از ایستگاه میشه برای سرگیریش هم 5 متر میخواد دقیقا یادم نیست

ممکنه ایراد نگیرن نگران نباشید من خودم اصلا نرسیدم پلان طبقه دو رو بکشم البته من اولین بارم بود
مدله محاسبتو مگی؟
و این ک اگه یکی ،یکی دو متر بیشتر کشیده باشه غلطه؟:redface:

RAHA60

کاربر فعال
رهاجون
کارت خوبه.انشاالله قبول میشی.
فضای لابی بزرگی گرفتی و دفتر کم شده مساحتش...تو سوال لابی نخواسته بود.

panahi_arch

عضو جدید
اول اینکه چون طول رمپ کوتاهه فکر نمی کنکم خیلی گیر بدن

رمپ از -1.5 شروع میشه و همکف 0.1 که روهم دیگه میشه 1.6 -(ضخامت سقف)30 =1.3 حداقل سرگیری 1.95 درنتیجه 1.95-1.3=.65

که از این 35 سانتی متر دو تا 10 سانتی مترش برای شیب 10 درصد میره میمونه 45 سانتی متر که باشیب 15% میشه3 متر

یعنی طول رمپ بیرون از در پارکینگ کلا شد 5 متر من به اینجا که رسیدم ایستگاه دادم

بقیه شه میمونه 2.4-1.95=.45
که باز دو تا ده درصد(دومتر) ازش کم کنیم میمونه .25سانت (1.6 متر با شیب 15%) میشه 3.6 متر

من اینطوری حل کردم ولی دلیل نمیشه حل شما اشتباه باشه شاید من اشتباه کرده باشم

panahi_arch

عضو جدید
مدله محاسبتو مگی؟
و این ک اگه یکی ،یکی دو متر بیشتر کشیده باشه غلطه؟:redface:

[h=2][/h]
اول اینکه چون طول رمپ کوتاهه فکر نمی کنکم خیلی گیر بدن

رمپ از -1.5 شروع میشه و همکف 0.1 که روهم دیگه میشه 1.6 -(ضخامت سقف)30 =1.3 حداقل سرگیری 1.95 درنتیجه 1.95-1.3=.65

که از این 65 سانتی متر دو تا 10 سانتی مترش برای شیب 10 درصد میره میمونه 45 سانتی متر که باشیب 15% میشه3 متر

یعنی طول رمپ بیرون از در پارکینگ کلا شد 5 متر من به اینجا که رسیدم ایستگاه دادم

بقیه شه میمونه 2.4-1.95=.45
که باز دو تا ده درصد(دومتر) ازش کم کنیم میمونه .25سانت (1.6 متر با شیب 15%) میشه 3.6 متر

من اینطوری حل کردم ولی دلیل نمیشه حل شما اشتباه باشه شاید من اشتباه کرده باشم

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
رهاجون
کارت خوبه.انشاالله قبول میشی.
فضای لابی بزرگی گرفتی و دفتر کم شده مساحتش...تو سوال لابی نخواسته بود.

:gol:مرسی از وقتی که گذاشتی

آخه آپارتمان بی لابی که نمیشه ؟

:Dحالا نخواسته من مبل دادم و اون کنج رو میخواستم هاشور سبز بزنم بگم قراره گل بکاریم:cry:

نشیمن وپذیراییات هم کوچک شده و حتی مساوی آشپزخانه...
موفق باشی.

:cry:آره متاسفانه تو اون یکی طرحی که اتودی زده بودم بهتر در میومد با اون یکی باکس پله
ولی با این جواب نمی داد

نمی دونم خودمم چرا اینکارو کردم:(

panahi_arch

عضو جدید
وایییییییس نه:cry: یادم افتاد در پارکینکو به سمت رمپ باز کردم هواسم بودا ولی اخر خرابش کردم

aydaaaa

کاربر بیش فعال
منم مقطعم ناقص موند.زیرزمینو همکفم کاگمل کامل بود.فقط با یه سوتی تو زیرزمینم که رمپو نچرخوندم نمیدونم چرا:-(به ذهنم اومدا ولی از تنبلیم که کمان دایرخ بکشم:$مربع 5*5اصلا به ذهنم نرسید.ولی همکفم کوچکترین ایرادی نداره به نظرم:)طبقه دومم یه جا عمق نورگیرو رعایت نکردم.طبقه دومم بدون مبلمان و اندازه گذاری و آکس بندی طبقه اولم بدون آکس بندی و اندازه گذاری:-(به نظرتون قبول میشم.اگه بازم 20-22 بگیرم چیکار میکنم؟؟؟؟؟؟ولی به نسبت سری پیش بهتره کلیت کارم:)

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
برای همه دوستان دعا میکنم نتیجه زحمتی که این مدت کشیدن رو بگیرن....ایشالله به هر چی میخواید برسید....براتون از صمیم قلب دعا میکنم...
نمی تونم بکم که برای من دعا کنید که نظارت قبول شدم متاسفانه با این که این دوره هم هیچی نخوندم و صبح آزمون تازه رسیدم گرگان و با خستگی توی راه سرجلسه نشستم با 49 مردود میشم....کلا با 49 قرار داد بستم.:razz:
ولی ایشالله تک تک شما رو چند ماه دگ خوشحال ببینم...ایشالله:gol::heart:

hekmatiy

عضو جدید
بچه به نظرم امتحان نسبتا سختی بود و هر چه ازش میگذره من میفهمم که چه قدر سخت تر بوده.
سوالی که برای من پیش اومده و دوست دارم ببینم بقیه دوستان چه کردند اینه که ارتفاع 4.80 همکف را چه جوری حل کردید؟ با 24 تا پله که نمی شد قاعدتا.... بعد گفته بود همکف بدون نیم طبقه که من متوجه نشدم منظورشو...
این 4.80 به نظرم خیلی مهم بوده براشون.... دوست دارم نظر بقیه دوستان را هم بدونم.
ممنونم.

SBARZEGAR

عضو جدید
اسن اسمی از لابی مسکونی نبرده ک بخاد کد جدا داشته باشه...
چ. میدونم..من ک استپ شدم..
واي ...بچه ها منم بخاطر همين كه اسمي از لابي نبرده بود اصلا حواسم به كد ارتفاعي لابي نبود!!
همون +10 اومدم تو لابي...!! يعني با سه بازو و 27 تا پله رفتم بالا!!!
يعني چقد كم ميكنن ؟؟؟

آخرین ویرایش:

sbep

عضو جدید
اولین مانع بعد پارکت(ک خودش 5 متره)5 متره...
الان تو پارکات برا هم مانعن
عرض راهرو که خوبه !؟ ماشین های روبروی هم هم جلوشون 5 متر مشترک دارن که برای هر دوشون قابل استفادس ! می شه ها !

sbep

عضو جدید
واي ...بچه ها منم بخاطر همين كه اسمي از لابي نبرده بود اصلا حواسم به كد ارتفاعي لابي نبود!!
همون +10 اومدم تو لابي...!!
يعني چقد كم ميكنن ؟؟؟
لابی چرا باید کد ارتفاعی جداگونه داشته باشههه!!

sbep

عضو جدید
برای همه دوستان دعا میکنم نتیجه زحمتی که این مدت کشیدن رو بگیرن....ایشالله به هر چی میخواید برسید....براتون از صمیم قلب دعا میکنم...
نمی تونم بکم که برای من دعا کنید که نظارت قبول شدم متاسفانه با این که این دوره هم هیچی نخوندم و صبح آزمون تازه رسیدم گرگان و با خستگی توی راه سرجلسه نشستم با 49 مردود میشم....کلا با 49 قرار داد بستم.:razz:
ولی ایشالله تک تک شما رو چند ماه دگ خوشحال ببینم...ایشالله:gol::heart:
ایشالا قبولی شما عارفه خانم ... در ضمن ممنونم هم از شما هم هلو و هم سایر دوستانی که کمک کردن که این پست ها با اطلاعات درست مفید باشن ...

وسعت

عضو جدید
سسسسسسسسسسسسسسسسسسسلام
من واقعااااااااااااااااااا له شدم و بدن درد دارم....شدیدا کوفتگی دارممممممممم

از همه دوستای خوبم ممنونم./...
من اول اومدم حل کنم گفتم اسونه خوبههههههههههه
ولی وقتی رفتم سرش افتضاحححححححح بود

رمپ گرد دادم....
پارکینگ و تاسیساتم خوب شد...باکش پله و اساسنرو را کتنار گذاشتم گوشه...که راهروهام طولانی شد....برای لابی

ولی خوب بود....ولی لهههههههههههه شدم
پله هم سه شمشیره کردم گه جای درب ورودی لابی جا به جا میشد....

واقعااااااااااااااا سخت بود....خدا قوت...بیشتر از همه اینکه حجم اطلاعات درخواستی به زمان نمیخورد...وگرنه یکی تو خونه ریلکس بشینه میتونه حل کنههههههههه

آخرین ویرایش:

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
لهههههههههههه شدن فقط یه بخشه من از بس له شدم شبم نتونستم بخوابم

الانم میخوام بزنم زیر گریه

کی میخواد بره سره کار

باور کنین 32 تا دندونمم از له شدگی درد میکنه

:cry:خدا ازشون نگذره

وسعت

عضو جدید
لهههههههههههه شدن فقط یه بخشه من از بس له شدم شبم نتونستم بخوابم

الانم میخوام بزنم زیر گریه

کی میخواد بره سره کار

باور کنین 32 تا دندونمم از له شدگی درد میکنه

:cry:خدا ازشون نگذره

انصافا سخت بودددددد
من یدیدم ساعت 3 شده...
نه اکس بندی نه مقطع نه پلان بام نه جزییات تازه سر پلان طبقه دوم ام!

وضعیت
موضوع بسته شده است.